Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да си лафим за Линукс

Препоръчан отговор

Хм, OBS качеството на записа е почти 1:1 с тези настройки. За стрийм не знам, не стриймвам. За тубата до 60 фпс мисля, че беше ъплоуда. 2500 на шота ми е битрейт за стрийм.

Пробвал ли си на 10-ката, а не 7-цата тази игра? Защото в някои игри има голям прираст в FPS-a. Аз съм супер/мега доволен от 10-ката. Вече стана 1 година съм с нея и с изключение на някои дребни неща, които ме дразнят (например анти интуитивния SETTINGS и STORE-a им) не виждам кой знае какви други недостатъци. Имам сигурно 500гб игри и програми и е ок.

edit: shadow play на nvidia ли беше? Защо не ползваш OBS като си с Win-a?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 693
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аха, но не ставя ясно кърпи ли са му трътката след сцепването и кой номер памперси носи. Белгийски ли са или от немския амазон? И колко евро? Като обръща самосвала не шокира ли ангела с крясъци. Пикан

Мдаааааааа хора без работа :)  ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Избраният! The Only One! Нео от планетата на маймуните, разработва ИИ. Сюжетната линия подсказва, че Морфей ще е горила, не?

Публикувани изображения

преди 5 часа, manjaro написа:

Хм, OBS качеството на записа е почти 1:1 с тези настройки. За стрийм не знам, не стриймвам. За тубата до 60 фпс мисля, че беше ъплоуда. 2500 на шота ми е битрейт за стрийм.

Пробвал ли си на 10-ката, а не 7-цата тази игра? Защото в някои игри има голям прираст в FPS-a. Аз съм супер/мега доволен от 10-ката. Вече стана 1 година съм с нея и с изключение на някои дребни неща, които ме дразнят (например анти интуитивния SETTINGS и STORE-a им) не виждам кой знае какви други недостатъци. Имам сигурно 500гб игри и програми и е ок.

edit: shadow play на nvidia ли беше? Защо не ползваш OBS като си с Win-a?

Да, шадоуплей е на енвидия. "Линдолс 7" го ползвам само за тестове вече. Или сравнения, както направих със записа на тази игра. Исках да видя дали паветата ще се скапят по същия начин след запис, както на показаното видео горе. И се скапаха, при това по-зле, отколкото след запис под линукс. :D
А "Линдолс 10" бих си инсталирал само, ако Сатя Надела ми даде 1 милион долара.
ОБС не ми трябва, защото не стриймвам - вече пробвах и не ме кефи, просто. Ако искам да запиша нещо, Simple Screen Recorder с правилните настройки върши идеална работа. Въпреки името му, е доста далеч от "simple".

Много неща са 10 пъти по-лесни за вършене в линукс. Даже и игрите вървят. От всичките игри в Стийм, които имам, само една не тръгва под линукс, но тя и без това е на умирачка, защото новият ѝ разработчик е алчно копеле, така че хич не ми дреме за нея. Всичко останало върви прекрасно. Наскоро си подкарах и GRID 2 - игра, която се води Borked при Steam Proton, демек - невъзможна за подкарване. :D 

Мисълта ми е, че "Линдолс" просто не ми трябва за всекидневна употреба. То даже така съм го направил, че сега го махам и слагам за 2 мин. без инсталиране само, когато ми трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да им е честито на "печелившите" уфсе, които ползват ВСЛ - това е постнато преди час в reddit:

Цитат

Windows Subsystem for Linux Caused Extra Drives to disappear from User's Account. How can I regain access?

I have a user with a Windows 10 PC which he uses remotely because it is extremely powerful and capable of running the kind of analysis work he needs to. I installed an extra 8TB harddrive (F:) on top of what he already had (C: drive and D: drive-- I have no idea what D: drive is-- it was just there, had like 400GB and I left it alone) so that he could have extra space.

1. Enabled windows subsytem for Linux through Powershell like I've done for previous users.

2. Got Ubuntu off of Microsoft store.

3. Didn't see any drives in /mnt/ besides C:

4. Checked his "This PC" folder. D: and F: drive are missing!

oops.png

5) Logged into another account on the computer and D: and F: drives are still there.

???

6) Googled around a couple hours and it seems that WSL environment can have trouble recognizing other disks than the one it was installed on because they have very different file systems. But all these posts I've found are from 6 or 7 years ago and none of them offer a good solution to my problem.

7) Okay, so maybe I just disable WSL? I disabled WSL. Nope-- drives are still gone.

:D :D :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги! 

От около месец ползвам изцяло Линукс - Кубунту 20.04! 

Честно казано, Уиндоуса не ми липсва особенно, но има и малки изключения.

Единственото за което не намерих добър заместител е Subtitles Workshop.

Не е нещо което позвам постоянно, но в редките случаи когато трябва да си настроя субтитри за по-добър релийз на филм, е хубаво да го има. Алтернативите на линукс едно, че са по-сложни (разбирайте объркани), второ: за да постигнеш същия резултат отнема 5 пъри повече време.

Останалото от което имах нужда го подкарах.

Но мисля да заменя Кубунту с Неон, тъкмо излезе на базата на Убунту 20.04.

Кубунтуту взе нещо да зацикля от време на време. Особенно при по-натоварен процес като разархивиране на нещо по-голямо от Usenet когато цялата сила отива за разархивиране, но понякога и от нищото почва да забавя и да лагва за известно време... Четох из нета това се случва и на други дистрибуции на базата на 20.04, но викам може с по-нова плазма при Неон да е по-добре.

Като цяло съм доволен. Най-вече, че изобщо не се тревожа за вируси и т.н. Понеже всичко което свалям е от Дисковър или опен сорс проверен софтуер.

Единственото което не е опен сорс ми е Хром браузъра, Висуал студио код и опера браузър мисля.

С малко човъркане повечето неща се подкарват. Например при Висуал студио код трябваше да инсталирам някой dependencies, че да работи както трябва с Python.

Единствено което Линукс има нужда според мен е hardware acceleration, че на слабото ми лаптопче да гледаш YouTube видеа в 60fps е грозна работа и трябва да ги гледам с mpv плеъра.

Викам да вдигнем малко темата. 

П.С: Най-големия ми успех беше да подкарам Rclone с Rclone Browser да работи със споделен драйв в Гугъл драйв и да мога да си правя бекъп на всички "убунту исота".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MisterDimchev написа:

Subtitles Workshop.

На сайта му е даден сорс код така че предполагам може да се компилира за Линукс или се опитай да подкараш Уиндоус версията с WINE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NEVADA, пиша ти тук, за да не цапаме на p4p темата.

Как може да пробваш точно ArkLinux, дистрибуция на която е спряно развитието и обновлението? И то за да разбереш дали Линукс е добра или лоша ОС.

URXC4AH.png

https://distrowatch.com/table.php?distribution=Ark

Това показва, че още в началото си имал намерение да плюеш по Линукс. 

Все едно сега да си качиш Windows 98, за да видиш дали Windows е добра ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2020 г. в 19:52, MisterDimchev написа:

Здравейте колеги! 

От около месец ползвам изцяло Линукс - Кубунту 20.04! 

Честно казано, Уиндоуса не ми липсва особенно, но има и малки изключения.

Единственото за което не намерих добър заместител е Subtitles Workshop.

Не е нещо което позвам постоянно, но в редките случаи когато трябва да си настроя субтитри за по-добър релийз на филм, е хубаво да го има. Алтернативите на линукс едно, че са по-сложни (разбирайте объркани), второ: за да постигнеш същия резултат отнема 5 пъри повече време.

Останалото от което имах нужда го подкарах.

Но мисля да заменя Кубунту с Неон, тъкмо излезе на базата на Убунту 20.04.

Кубунтуту взе нещо да зацикля от време на време. Особенно при по-натоварен процес като разархивиране на нещо по-голямо от Usenet когато цялата сила отива за разархивиране, но понякога и от нищото почва да забавя и да лагва за известно време... Четох из нета това се случва и на други дистрибуции на базата на 20.04, но викам може с по-нова плазма при Неон да е по-добре.

Като цяло съм доволен. Най-вече, че изобщо не се тревожа за вируси и т.н. Понеже всичко което свалям е от Дисковър или опен сорс проверен софтуер.

Единственото което не е опен сорс ми е Хром браузъра, Висуал студио код и опера браузър мисля.

С малко човъркане повечето неща се подкарват. Например при Висуал студио код трябваше да инсталирам някой dependencies, че да работи както трябва с Python.

Единствено което Линукс има нужда според мен е hardware acceleration, че на слабото ми лаптопче да гледаш YouTube видеа в 60fps е грозна работа и трябва да ги гледам с mpv плеъра.

Викам да вдигнем малко темата. 

П.С: Най-големия ми успех беше да подкарам Rclone с Rclone Browser да работи със споделен драйв в Гугъл драйв и да мога да си правя бекъп на всички "убунту исота".

gnome subtitles

Опитай Манджаро Линукс...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jojopara написа:

gnome subtitles

Опитай Манджаро Линукс...

Е защо кат може са си го компилира?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Манджарото ми е слабост, НО предпочитам да е на основа на Убунту заради по-лесното директно интегриране на някой програми като Висуал студио код където има деб файл, а при Манджаро трябва да ползвам Снап или Флатпак. Последния път Снап-а не работеше, програмата не се стартираше, трябваше да човъркам за да я подкарам и правече проблеми. Флатпак пък не правеше връзка с терминала и общо взето беше неизползваемо. АУР не ползвам, просто не искам да се доверя на някой 3-ти човек... 

Също и Хром браузъра липсва (пак АУР не е опция за мен).

Хромиума не поддържа ДРМ за стийминг. 

Относно компилирането може да пробвам, но код за Уиндоус програма, дали изобщо ще стане за Линукс?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, MisterDimchev написа:

Относно компилирането може да пробвам, но код за Уиндоус програма, дали изобщо ще стане за Линукс?

Пише че е под gpl значи би трябвало да стане за Линукс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.08.2020 г. в 23:45, petie1 написа:

Пише че е под gpl значи би трябвало да стане за Линукс

Не няма да стане - писано е на Delphi и няма да може да се компилира с Lazarus/FreePascal най вероятно. Но пък 99%от нещата на Делфи вървят с wine 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютър с Уиндоус 10 LTSC  и един единствен диск ССД( 1 ТБ , разделен на два дяла С: и Д) реших да инсталирам линукс Убунту версия 20.4. За целта, за да запазя ССДто (Самсунг), го откачих от дъното и на друг порт закачих чисто нов ССД " Адата" 120ГБ. Бях приготвил флашка, направена с Руфус, инсталацията премина нормално, поразгледах какво представлява това чудо и го изключих. Закачих си диска с Уиндоус и реших да стартирам отново, да видя как ще зареди. Трябваше да мина през биоса да направя да се зарежда от ССД Самсунг. Пет пъти опитвах и не може да се влезе в биос-настройките-упорито зарежда Убунтуто. На практика смяна на ОС стана невъзможно. Откачих новия ССД и опитах да направя биоса да зарежда от Самсунга, но се оказа, че клавиатура и мишка нямат захранване-никакво командване не е възможно. Вече не помня точно колко и какви опити правих да стартирам десятката-неуспешно. Имах си инсталационен диск, пъхнах го и с какви ли не трикове успях да го накарам да тръгне. Преинсталацията премина по особен начин-като поправка, запазиха се всички програми и файлове, в крайна сметка си възстанових Уиндоус-а, без загуба на данни. ССД Адата вече е форматиран, инсталационната флашка с убунту също. Чудя се , защо този проклет Линукс не търпи присъствие на друга ОС, съсипа ми биоса, като беше разбъзикал и системното време. Появата му в компютъра е заплаха за всичко друго.Какво сбърках, какво не направих както трябва. По време на инсталацията на Убунту-то внимавах много за всичко това, защото имам известен опит с един линукс майнт, той също при инсталирането веднага поиска да е единствен на диска, но тогава беше най-стария ми компютър и всичко това нямаше значение, но не се показаха никакви опции за избор какво да стане при тази инсталация. Сега новата Адата ще чака друга роля.  Одеве, като стартирах Уиндоус 10 , изпитвах притеснение да не се появи пак синият екран с четири опции, които не можеше да се задействат, защото мишка и клавиатура не работеха. Пиша всичко това, за да имат представа какво ги чака всички, които , като мен, движени от стремеж да научат нещо повече, посегнат към Линукс 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, NEVADA написа:

Чудя се , защо този проклет Линукс не търпи присъствие на друга ОС

tu1Riit.png

OpenSUSE + WIN10, UEFI , Security Boot.

:)  Без проблеми.

Пробвал съм и други дистрибуции, отново без проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, NEVADA написа:

Пиша всичко това, за да имат представа какво ги чака всички, които , като мен, движени от стремеж да научат нещо повече, посегнат към Линукс 

Трябва повече опит, четене и проби.

Linux не ти е виновен за нищо.

Основната грешка в случая ти е тази:

преди 52 минути, NEVADA написа:

За целта, за да запазя ССДто (Самсунг), го откачих от дъното и на друг порт закачих чисто нов ССД " Адата" 120ГБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, borovaka написа:

Не няма да стане - писано е на Delphi и няма да може да се компилира с Lazarus/FreePascal най вероятно. Но пък 99%от нещата на Делфи вървят с wine 

Може и така да е, не съм видял сорса ама в нета открих същата програма ама с деб пакет и му я пратих :)

преди 2 часа, vpvelev написа:

Трябва повече опит, четене и проби.

Linux не ти е виновен за нищо.

Основната грешка в случая ти е тази:

Я имаме си фен на белгийската мида шоу Нееевадааааааааа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко прайте ве психопати :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

Лафим си за Линукс :)

И чакаме да мине жехата

преди 2 часа, Хъкълбери Фин написа:

Ко прайте ве психопати :)

Ей къв е тоя ник бре? Взех те за фикуса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване