Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 часа, Ивайло Димов написа:

Мдаааааааа хора без работа :) ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Че ти друго ли предлагаш да си чешем? :) Създадох темата че много спамят в другите теми за Линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло Димов написа:

Мдаааааааа хора без работа :) ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Че ние си работим, просто отвреме на време отваряме форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котак..и ти ли стана легенда ве 🤩 т цт тцтц накъде отива форума ,накъде отива света ........скоро и Радо ша е легенда :emoji_smiley-28::min07:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ивайло Димов написа:

Котак..и ти ли стана легенда ве 🤩 т цт тцтц накъде отива форума ,накъде отива света ........скоро и Радо ша е легенда :emoji_smiley-28::min07:

Вече си имам дракон за аватар а тва за легендата е друга бира... Докъде я докара с Юникс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още се чудя дали да се занимавам ,гоуста съм го инсталирвал но ми е доста претрупан скоро като ми остане време и не ме мързи ще пробва и BSD  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2020 г. в 11:10, sliderum написа:

Както е написано заглавието на темата, би трябвало да се "лафи" в нея за ядрото, а не за дистрибуциите. Поне буквално преведено, или греша?

И Уиндоус си има ядро, ма не е оупън. Ако чичо Надела реши да го даде на света безплатно, и тук ще имаш Уиндоус дистрибуции. И ще има "Хана Монтана Уиндоус" и Blackbox Уиндоус, Уиндоус за стари кошници и всякакви такива. Уиндоус ще е ядрото, слоя отгоре ще е различен. И тогава пак някой ще пита същия въпрос...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Мальчик Бананан написа:

И Уиндоус си има ядро, ма не е оупън. Ако чичо Надела реши да го даде на света безплатно, и тук ще имаш Уиндоус дистрибуции. И ще има "Хана Монтана Уиндоус" и Blackbox Уиндоус, Уиндоус за стари кошници и всякакви такива. Уиндоус ще е ядрото, слоя отгоре ще е различен. И тогава пак някой ще пита същия въпрос...

Темата не е за бозата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин програма писана за Уиндос да работи под Линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ivan_pop написа:

Да има - Wine и PlayOnLinux,който позволява да ползваш различни версии на Виното за приложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

под виното работят всички портативки, които не търсят специфични ресурси на "джама"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Ивайло Димов написа:

10 000 пъти ли трябва да си лайкна постовете за да си получа значката ЛЕГЕНДА НА ФОРУМА?

преди 15 часа, Емил Костов написа:

Че ние си работим, просто отвреме на време отваряме форума.

Повечето тук си пишат във форума и от време на време работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

10 000 пъти ли трябва да си лайкна постовете за да си получа значката ЛЕГЕНДА НА ФОРУМА?

пущаш над 10К поста в темите с игрите и ставаш легенда за нула време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

пущаш над 10К поста в темите с игрите и ставаш легенда за нула време

С мнения се правило... Трябва да си намеря като хайдука някой видео канал и да поствам през час по едно видео от него...broken computer GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

да поствам през час

аз за един час ще изпиша илядо глупости ве
губиш време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

аз за един час ще изпиша илядо глупости ве
губиш време

Ама аз трябва и да ги мисля ли... аа, много сложно стана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Myanmar написа:

...
broken computer GIF

Избраният! The Only One! Нео от планетата на маймуните, разработва ИИ. Сюжетната линия подсказва, че Морфей ще е горила, не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ivan_pop написа:

Да има емулатор му викат... Най известние е WINE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лошо да се напише едно упътване за начинещи поребители на linux  което да включва като много 20 стъпки.

Например 

Ст 1 Не променяи официалните хранилища и не добавяи не проверени такива 

Ст 2 Не копираи и пействаи директно от браузъра команди а първо ги постави в текстов редактор и от там ... 

Ст 3 Не пропангандираи линук на вин. потребители

И тн...   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, malosi написа:

Не е лошо да се напише едно упътване за начинещи поребители на linux  което да включва като много 20 стъпки.

Например 

Ст 2 Не копираи и пействаи директно от браузъра команди а първо ги постави в текстов редактор и от там ... 

И тн...   

Тоест десете заповеди на линусчията ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, malosi написа:

Например 

И тн...   

Е защо пък да не се пропагадндира линукс на Windows потребители???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Предполаган щот няма да вдянат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Предполаган щот няма да вдянат

Напротив. Ако им предоставите информацията както трябва могат и да вдянат. Тоест да не са коне с капаци. Аз как съм вдянал. Въпреки, че поне 80% от приложенията ми са за Windows и въпреки, че съм отраснал с този продукт и се плашех от Линукс сега си имам и ubuntu на отделна машина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Напротив. Ако им предоставите информацията както трябва могат и да вдянат. Тоест да не са коне с капаци. Аз как съм вдянал. Въпреки, че поне 80% от приложенията ми са за Windows и въпреки, че съм отраснал с този продукт и се плашех от Линукс сега си имам и ubuntu на отделна машина. 

Да така е макар че аз никога не съм се плашел от Линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Дискутирано е, но най-малкото е ,че ше го омажат. А и ако стане комерсиален продукт то и той ще се окаже подложен на атаки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

могат и да вдянат.

Не могат. Windows потребител е като наркоман. За да вденеш, трябва първо желание, след това възможности. При windows потребителите (в 99%) липсват. А и аз всеки линукс потребител не е добре драстично да нараства бройката. Windows потребителите бутат цените на хардуера, също обират 99% от зловредния код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...