Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, malosi написа:

Аз също в онези теми не влизам и не ги познавам ? Ама и двамата как знаем за кои теми става въпрос ? 

Ми магове сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Защо плюеш Windows 10?

Заради @Hot Bastard , лично е. Обещал съм му, че на всяка плюнка в този раздел, ще плискам по една кофа с плюнки в раздела за Windows. Още повече, че го правя аргументирано, а не със сухи приказки от чел-недочел. Както се казва платих, изпробвах и захвърлих. Просто не струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Win10spy написа:

Заради @Hot Bastard , лично е. Обещал съм му, че на всяка плюнка в този раздел, ще плискам по една кофа с плюнки в раздела за Windows. Още повече, че го правя аргументирано, а не със сухи приказки от чел-недочел. Както се казва платих, изпробвах и захвърлих. Просто не струва.

Само дето тук е Линукс раздела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Win10spy написа:

И, по твоята логика, да започна да им развивам теории да си продадат или изхвърят лаптопите, че да си купят нови с Windows 10 от който така пререваха. Това ли ти е идеята?

Как може да ми приписваш такива неща?

Въобще не съм казал да се купуват нови компютри, за да се инсталира Windows 10. И аз не съм си купил моя нов компютър само заради Windows 10.

На по-стара техника вървят добре Linux дистрибуции, не всички, но повечето. Поне има избор.

И все пак си зависи от човека зад компа.

И аз съм инсталирал на роднини и познати - и Linux, и Windows. Ами търсят ме и от двете места. Интересно, че тия които поразбират нещо и повече "човъркат", по-често ме търсят, че нещо им се е развалило.

Тия, които не разбират нищо от компютри и даже не знаят какво съм им инсталирал, по-рядко им се развалят.

преди 5 минути, Win10spy написа:

Според мен не е това начина.

Показвай и разяснявай добрите страни на Linux и така ще се спечелят повече привърженици.

Защото и Linux си има слаби места, и има също много статии за тях, и от другия лагер ти отговарят с това.

И който гледа отстрани и се чуди какво да си инсталира си мисли, че всички са маскари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Win10spy написа:

Тц  Горещото копеле само се ебава но никои не му се връзва ! Ти що му огаждаш на щуротията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, vpvelev написа:

Според мен не е това начина.

Начинът е модерация. Ама едните викат, че Собственикът не давал, че да не се опразни форума, ама @DarkEdge ми трие съвсем адекватни постове от Windows раздела. Е, да видя модератор да трие от тука коментари, щото пишем за Windows, а темата е за Linux? Няма такова нещо. Казвам ти, секта са Windows потребителите и се дразнят като им сервраш действителността.

преди 15 минути, vpvelev написа:

Защото и Linux си има слаби места, и има също много статии за тях, и от другия лагер ти отговарят с това.

Дай да видя. Досега бяха "трябва да си малоумен, че да си качиш линукс" и т.н. Ни един адекватен отговор не съм видял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка ОС си има дупки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, malosi написа:

Тц  Горещото копеле само се ебава но никои не му се връзва ! Ти що му огаждаш на щуротията ?

Щото цапа темите и като влезе някой, става това:

преди 20 минути, vpvelev написа:

И който гледа отстрани и се чуди какво да си инсталира си мисли, че всички са маскари.

Та е така, като влезе някой и в windows раздела, да се хваща за главата.

току-що, petie1 написа:

Всяка ОС си има дупки

Това е сигурно, ама седмица, две тоз плю тука, никой нищо не направи.  Само дето има една ОС, дето няма не са точно дупки, а огромни ЯМИ. И даже не дават на потребителите си да ги запушат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Win10spy написа:

Дай да видя. Досега бяха "трябва да си малоумен, че да си качиш линукс" и т.н. Ни един адекватен отговор не съм видял.

Само едно ще дам, все пак тук е Linux раздел:

https://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html

За Linux разделите по форумите да не говорим: изчезна ми това, изчезна онова, GRUB не ми зарежда, не мога да стартирам Dolphin в root режим....

Също като и в Windows раздела м/у другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Win10spy написа:

Това е сигурно, ама седмица, две тоз плю тука, никой нищо не направи.  Само дето има една ОС, дето няма не са точно дупки, а огромни ЯМИ. И даже не дават на потребителите си да ги запушат.

Линукс раздела няма модератор май.. Предложих 3 за модератори нямаше отговор иначе и мен ме дразнеше Горещото копеле а тази ОС с ямите я знае цял свят

преди 5 минути, vpvelev написа:

https://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html

За Linux разделите по форумите да не говорим: изчезна ми това, изчезна онова, GRUB не ми зарежда, не мога да стартирам Dolphin в root режим....

Липсвата на знание не е оправдание ама все пак има теми за начинаеши които се оспамват редовно което ме провокира да създам темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

Аха, горе-доле преметнах.. Ми, работят ми принтери, скенери и т.н. Май наистина трябва да направя едно сравнение. Ама около месец-два. Пълно сравнение между Windows 10 и Manjaro примерно. Ще си взема един сензорен термометър, за да видиш разликите. Каква темперетура ще има лаптопът с Manjaro и каква с Windows 10, за един месец какъв трафик ще навърти едната и какъв другата. И най-важното, колко цикъла ще извъртят двете на SSD-то. Дори не съм сигурен дали 512ГБ SSD на рутера ми ще е достатъчно, за да побере целия трафик на Windows 10 за един месец. И на двете ОС ще правя еднакви неща - еднакви сайтове през браузера, еднакви закачени вуншни устройства и т.н.

Не е нужно да си врачка, за да си предстваиш резултата.

Виж тука:

https://itsfoss.com/linux-better-than-windows/

https://www.computerworld.com/article/3252823/why-linux-is-better-than-windows-or-macos-for-security.html

И, в линка дето си дал, май Windows 10 има повече проблем с поддържан хардуер отколкото линукс. Да не говорим за Windows 7, дето го убиха преди 2 седмици, ама не работи с хардуер от преди 2 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че и дистрибуциите напоследък натежали и искат сериозен хардуер, за да работят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, sliderum написа:

Вярно ли е, че и дистрибуциите напоследък натежали и искат сериозен хардуер, за да работят?

Нещо не схванах .... за основната инсталация ли става въпрос?

До колкото на мен ми е известно, то някои са спрели разработката за 32 битовите машини ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, ДИоNД написа:

Нещо не схванах .... за основната инсталация ли става въпрос?

До колкото на мен ми е известно, то някои са спрели разработката за 32 битовите машини ...

Имам предвид, че макар да могат да "палят" и на машини от преди 15+ години, т.е. ако се гледат минималните изисквания, всичко изглежда "Ок" обаче все повече дистрибуции под линия си искат 4ГБ или дори повече оперативна памет и най-малкото двуядрен 64 битов процесор, като съм мяркал препоръки дори да си е четириядрен. Разбира се, става въпрос, ако се използува за играене и може би тези изисквания са такива именна за да е сигурно че машината ще подкарва и игрите, като няма предвид тетрис.  Примерно на Steam OS изискванията:

Цитат

Intel or AMD 64-bit processor

4GB RAM or more

250GB or larger hard drive

Тъй като много хора, не ползуват компютрите си само за удоволствието да видят дали могат да подкарат някоя операционна система, е напълно ясно, че е безсмислено да гледат просто какво пише по сайтовете на дистрибуциите като минимални изисквания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2020 г. в 11:19, sliderum написа:

Доколкото знам, ядрото може да се ползува, макар и да не е много удобно, като ОС-ма. Без обвивки(дистрибуции). Вярно ли е?

То може, ама не знам какво ще го правиш. Иначе Убунту имат мини ИСО, което е 64 мегабайта и на което можеш да му инсталираш граф. среда само ако искаш. Ако не искаш или не ти трябва такава (примерно за сървър), се ползва отдалечено с putty (примерно) и с команди. Не знам обаче в какво са го превърнали това мини ИСО, откакто Микрошит сложи гадните си ръчички върху кода на Убунту.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sliderum написа:

повече дистрибуции под линия си искат 4ГБ

Това ще е в ущърб на определена дистрибуция според мен. Не знам. Не е ли въпрос какви основни пакети да си сложиш, а за тези които ще ползват компютъра и за игри, то те де факто си правят необходимия ъпгрейд. Тук може би някой от разработващите вид дистрибуция явното може да даде отговор по въпроса.

Ако една дистрибуция стартира повече системни програми които да са постоянно в ОП, то не схващам защо да го прави? Що се касае до ядрото - там аз не пипам.

Не знам. Доста други въпроси започвам да си задавам... с интерес ще следя отговори в темата ...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм писал по форумите, но се вижда че все още обичате да серете на масата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Win10spy написа:

Казвам ти, секта са Windows потребителите и се дразнят като им сервраш действителността.

Как успя изобщо да предположиш, че Windows e произлязъл от Линукс??? :) 

През погледа на един привърженик на iOS, то всичко е някакви секти ... :) 

Охлади малко страстите, оставам с впечатление, че нещо изпитваш други чувства към "горещото псе" ... :)

Кратко: Гледай си правата вяра и не обръщай внимание на сектата наречена Джам ... :) 

Човека просто обича да гледа през прозореца. Какво толкова ... не може да излиза на вън ... не е свободен, не си е сложил пердета и прочие ... :) 

Поне малко уважавай свободата си в теб ... няма да го освободиш ... от какво пък се страхуваш, а?!

Твърде лично ги приемаш нещата ...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, sliderum написа:

Някои да други не зависи от дистрото

преди 10 часа, Валсо написа:

То може, ама не знам какво ще го правиш. Иначе Убунту имат мини ИСО, което е 64 мегабайта и на което можеш да му инсталираш граф. среда само ако искаш. Ако не искаш или не ти трябва такава (примерно за сървър), се ползва отдалечено с putty (примерно) и с команди. Не знам обаче в какво са го превърнали това мини ИСО, откакто Микрошит сложи гадните си ръчички върху кода на Убунту.

Всички дистрота имат вариант да се свалят пакет по пакет кат Дебиан и Арч особенно чрез KVM или мрежови образи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 22 часа, Win10spy написа:

Също като положението под Windows - на кривата ракета космосът й пречи.
Ни един адекватен пост не съм видял от теб там. Виж, бълвоч - през пост, защо както ти малоумно заяви, че заради някого ще плющиш малоумия ТАМ.
Е, понеже ми писна от л@йнежите ти там, смятам да отговарям на ВСЕКИ твой пост тук, колко малоумно е поведението на някой, уж радеещ за свободен софтуер.
Казах го там, ще гхо кажа и тук - с такова поведение в никой друг форум НЯМА да те траят повече от денонощие!
Уважаеми Linux ползващи - не хулете вестоносеца...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 часа, Росен Р. Александров написа:

Отдавна не съм писал по форумите, но се вижда че все още обичате да серете на масата...

Е, ето че и ти се изсра за новата 2020. А честито. Липса ти форумът и не можеш без него.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Росен Р. Александров написа:

Ей нямаш ли някое странно дистро кат Бедрок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Win10spy написа:

Още повече, че го правя аргументирано

Айде, бе! Верно ли? И по чии критерии?

До къде се разпростира малодушието човешко:

Ниощо не разбирам - неразбиращиярт си ти - писна ми от твои

преди 22 часа, Win10spy написа:

съвсем адекватни постове

Е - каквото почукало - такова отговорило. Вината си е твоя - отмъщението обикновено не води до нищо добро. Съжалявам, че трябва да се принизя до твоето малоумие, но...свиква - такъв е животът. Простащината невинаги може да се убие с мълчание!

https://www.kaldata.com/forums/topic/244911-windows-10-впечатления-и-проблеми-2/?do=findComment&comment=4465701

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...