Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 6 минути, RudeBoy написа:

за разлика от теб

Дали винаги е така? При по-засуканите случаи например...
Хайде да се се изхвърляш с генерални заключения, а? И кога е било питащ да не е разбрал нещо и да не съм съдействал?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, RudeBoy написа:

Който ти го е казал това - жестоко те е излъгал! От няколко години ползвам едновременно Windows и Linux, различни версии. По груба преценка 90% от времето съм с Windows, 10% - с Linux. Въпреки това проблемите ми с втората ОС са много повече! И гадното е, че са едни такива тъпи, нелогични проблеми. Не можеш да ги анализираш, да разбереш причината, и да предприемеш адекватни мерки за решаването. Излиза ти някакъв прозорец с неразбираеми неща, блокаж, и си дотам. Единственото решение е да търсиш в нета проблема, описан от някой друг. Намираш го, и научаваш, че решението е да отвориш конзола, да напишеш една купчина пак неразбираеми неща, и да се молиш да проработи. И така - до следващия път. А много често по-лесно и по-бързо е направо да преинсталираш.

Освен това твърдението, че linux обществото е задружно, е пълна лъжа. Поне тук, в България. Винаги, като съм търсел помощ, съм се сблъсквал с надути хейтъри, които пишат на собствен си език, и само гледат да ти покажат, че си едно нисше същество, което даже не е достойно да попита нещо тях - богоизбраните. Снощи примерно се сблъсках с човек, който не разбира много от Windows, и не е в състояние да оправи дяловете си след преинсталация. Поизмъчихме се двамата един с друг, но в крайна сметка успяхме да се справим. Той ми благодари, и двамата сме доволни. Същото нещо е невъзможно в linux обществото - щяха да го наругаят, че е некадърник, и да се приключи. 

Казах.

Ти да не си се родил научен и на Бозата случайно . Бозата е пъти повече не разбираема , като се о*ере и изплюе някой неразбираем код за грешка. Линукс дава доста по адекватвни грешки,като объркаш. И не не са ти виновни линуксджиите,просто си попаднал на кофти хора -една голяма заст от българите нещо като не знаеш ще ти се присмеят. Не е само Линукс, просто сме кофти материал и обичаме да подиграваме и принизяваме конкуренцията. С каквато и ОС да си ако те мързи да четеш ще ядеш дървото.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Крематориум написа:

просто сме кофти материал и обичаме да подиграваме и принизяваме конкуренцията. 

И веднага се обади хейтърката :) . Потвърждаваш думите ми, точно това казах и аз.

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Хайде да се се изхвърляш с генерални заключения, а? И кога е било питащ да не е разбрал нещо и да не съм съдействал?

Вместо да се замислиш над думите ми, гледаш веднага да се конфронтираш. Да не би да ти се повреди самочувствието на "х.е.л.п.е.р." :D 

Както искаш. На мен ми е все тая. Аз тук пиша вече само от скука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

И веднага се обади хейтърката :) . Потвърждаваш думите ми, точно това казах и аз.

Вместо да се замислиш над думите ми, гледаш веднага да се конфронтираш. Да не би да ти се повреди самочувствието на "х.е.л.п.е.р." :D 

Както искаш. На мен ми е все тая. Аз тук пиша вече само от скука.

Как рзбра че съм хейтърка. Опитвам се да обяснявам по принцип човешки, това че от среща седи някой тепегьоз и не разбира на прост език казаното си е негов проблем.  А ти слагаш всички линуксджии под един знаменател. Просто на стената ще обясня по-добре и ще ме разбере от колкото някой като тебе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RudeBoy написа:

Вместо да се замислиш над думите ми, гледаш веднага да се конфронтираш.

Няма нужда да се замислям - просто знам кога пускам линкове и кога пиша обширно. Това, че ти не си вдянал, си е твое впечатление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оня ден отивам до един склад за строителни материали да пазарувам ,купих аз кот ми требеше и гледам касиерката пъшка и се тухка .Питам я кво става ,тая мрънка "Не мога да ти издам касова бележка ,щото касовия апарат вързан към компютъра ,а той се ъпдейтва вече 2 часа ".........гледам аз и О боже квадратното грозно изчадие на 33 %  и се врътка .Питам ти ли го пусна се ъпдейтва ,тя вика включих компа и той така си е от 2 часа .Викам не ми требе касова белешка и си тръгнах .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ивайло Димов написа:

Оня ден отивам до един склад за строителни материали да пазарувам ,купих аз кот ми требеше и гледам касиерката пъшка и се тухка .Питам я кво става ,тая мрънка "Не мога да ти издам касова бележка ,щото касовия апарат вързан към компютъра ,а той се ъпдейтва вече 2 часа ".........гледам аз и О боже квадратното грозно изчадие на 33 %  и се врътка .Питам ти ли го пусна се ъпдейтва ,тя вика включих компа и той така си е от 2 часа .Викам не ми требе касова белешка и си тръгнах .

Това, че няма профилактика Уини не е виновен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Няма нужда да се замислям

Напротив-крайно време е да се замислиш, за да усетиш провокациите, породени от завист от всички тия неблагодарници! Абстрахирай се от тях, защото безброй разчитат на тебе и на безценната помощ, давана така безвъзмездно... Погледни снимката долу и ще разбереш... А бай Димов , ако научи, че освен на пот, барут и бензин трябва да мирише и на сапун, цена няма да има...

12.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 часа, Ивайло Димов написа:

Ми като сисадмина им е некадърен и не е спрял ъпдейтите, уиндоуса ли е виновен?

преди 12 часа, RudeBoy написа:

Освен това твърдението, че linux обществото е задружно, е пълна лъжа.

Ква задружност бе, те ще се избият помежду си коя е най-добрата дистрибуция, коя е най-добрата графична среда, коя е най-добрата инит система, а най-обичат да плюят "злите корпорации" като Ред Хат, които са автори на голяма част от софтуера който се ползва в Линукс и без които Линукс щеше да е в каменната ера. Все едно гледаш индиански племена как се бият с тояги по главата, те това е линукс общността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, B3M2W0 написа:

11.PNG

Има нещо вярно. Повечето потребители нямат компютърна грамотност, ако имаха тогава щяха да отпаднат повечето професии. Примерно, не знаят защо изведнъж не могат да изписват числа на монитора. Проблемът се реши, просто се включилил клавиш Num и Caps. 

В този ред на мисли, Линукс не е удобен за тях, където той е  ориентиран към компютърните грамотни хора. Правят се опити да се улесни, но все още не е за тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Сигурно защото, за разлика от теб, аз се опитвам да обясня нещата така, че другият човек да ме разбере. А не просто да му пльосна един линк към някаква статия на английски език, и да го оставя да се мъчи сам.

1. Някои неща не се обясняват.

2. Може да е просто, но е ефективно.

3. Не владея толкова английския, нито немския, но по добре се справям от младежите които декларират с английските си думи в българския, че го владеят.

4. Независимо от несъвършения превод от определен преводач, то подлагайки го на някаква мисловна дейност разбираш нещо.

5. Да, мъка е, но е било за нас ... за тях би следвало да е лесно, но не е, защо ли, а?!

преди 16 минути, acnekt написа:

Има нещо вярно. Повечето потребители нямат компютърна грамотност, ако имаха тогава щяха да отпаднат повечето професии. Примерно, не знаят защо изведнъж не могат да изписват числа на монитора. Проблемът се реши, просто се включилил клавиш Num и Caps. 

В този ред на мисли, Линукс не е удобен за тях, където той е  ориентиран към компютърните грамотни хора. Правят се опити да се улесни, но все още не е за тях. 

Прощавай, ако не се лъжа повечето неграмотни хора ползват вече една дистрибуция на Линукс. И е удобен при това....

И ... хм ... може би въпросния потребител, който не знае да работи с клавиатура е в следствие на това, че именно Линукс му е бръкнал в главата и търси плъзгане или прочие по екрана ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

И гадното е, че са едни такива тъпи, нелогични проблеми. Не можеш да ги анализираш, да разбереш причината, и да предприемеш адекватни мерки за решаването.

Е, друго си е да ти излезе син екран, разбираем с ясни опътвания какво да правиш... Толкова ясни, че влизаш на форумите на kaldata.com, пускаш си тема в Windows раздела, @DarkEdge започва да ти обяснява за драйвъри и т.н., - каква идилия, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"опътвания" ... :lol6: 

Ами да, "синият екран" е просто нещо. Стартираш си програмката BlueScreenView, която веднага ти показва кода на грешката, както и модулът, който я е причинил. Пускаш ги тези две неща в Google, и веднага намираш решение.

А като ти изкара линуксът едно "Couldn't load lib_mab_drun-drun_plqs_module", и върви се оправяй :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

А като ти изкара линуксът едно "Couldn't load lib_mab_drun-drun_plqs_module", и върви се оправяй

Е, пак така:

току-що, RudeBoy написа:

Пускаш ги тези две неща в Google, и веднага намираш решение.

Виждаш ли, лесно е ;)

Даже е по-лесно, няма нужда да си пускаш BlueScreenView

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, RudeBoy написа:

"опътвания" ... :lol6: 

Ами да, "синият екран" е просто нещо. Стартираш си програмката BlueScreenView, която веднага ти показва кода на грешката, както и модулът, който я е причинил. Пускаш ги тези две неща в Google, и веднага намираш решение.

А като ти изкара линуксът едно "Couldn't load lib_mab_drun-drun_plqs_module", и върви се оправяй :D

Ми четеш системните логове, готин. Или търсиш в гугъл. Вероятността да намериш информация е доста голяма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

...компютъра ,а той се ъпдейтва вече 2 часа ".........гледам аз и О боже квадратното грозно изчадие на 33 %  и се врътка .Питам ти ли го пусна се ъпдейтва ,тя вика включих компа и той така си е от 2 часа .

Точно поради това бозаджиско нахалство да тръгва сама бозицата 10 да се свързва към интернет и да си сваля каквото ѝ е кеф на нея, без да иска разрешение дали да го прави, сега си инсталирам на лаптопчето до Уин 10 и Линукс Минт. То лаптопчето Ацер та не иска да ми покаже избор между две системи за буут, ама влезнах в UEFI-то и го човъркнах малко и сега имам избор коя да се зареди.
Сега бозата ще има да си вкисва на воля година две, докато се сетя че и тя е на лаптопчето и я пусна да глътне малко апдейти от сървърите на микромиките. Преди ми беше още на 1703 бозицата, сега е вече на 1909, после май на 2203 пак ще я апдейтвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Белгиеца написа:

Точно поради това бозаджиско нахалство да тръгва сама бозицата 10 да се свързва към интернет и да си сваля каквото ѝ е кеф на нея, без да иска разрешение дали да го прави,

Интересно - защо при мен не смее да прави такива работи?... Това ми е историята на ъпдейтите, от инсталирането досега:

887366.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Интересно - защо при мен не смее да прави такива работи?

Много си прав. Има само една корпорация, която знае отговора. Ние може само да гадаем какво аджеба прави тя с на хората компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Green_door написа:

син екран

:) 

Сега ... хм ... ти не знаеш как при Линукс се вижда един хардуер и никой не знае какъв е ... :)

При Джама ... всичко ОК ...

Не знаеш какво е да го имаш хардуерно, но никой от Линукс не го е пипал и не знае как да борави с това ... :) 

Дори да ти дам PIT и VIT ... хм ... няма приложение за работа с това .... независимо, че си качил цялото ядро ... :) 

Не знаеш и как един драйвер на джам се пригажда към Линукс ... :) после пък "приложение" което да работи с това нещо ... иначе, то да, има го, но вместо син екран ... не може да го ползваш.

Влизаш тук, Линукс специалистите те убеждават, че не ти трябва това устройство, че можело по друг начин .. да го забравиш, защото е правено за уния ... другата секта ... :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДИоNД написа:

Не знаеш и как един драйвер на джам се пригажда към Линукс ...

Изби рибата....... Ти знаеш ли как?

току-що, ДИоNД написа:

Сега ... хм ... ти не знаеш как при Линукс се вижда един хардуер и никой не знае какъв е ...

Дали?

току-що, ДИоNД написа:

При Джама ... всичко ОК ...

Май в раздела за Windows леко е по-различно. А в темата за антивирус - цветущо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Green_door написа:

Ти знаеш ли как?

Не мога да кажа!

Дали?

Да!

раздела за Windows

Въпросния тук не ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ДИоNД написа:

Да!

Ама не. Под Linux може да си видиш целия хардуер по много начини, и то в детайли.

Въпросния тук не ползвам.

И по-добре. Ако наченеш, да знаеш, че всеки софтуер се пише са съответната ОС. Не се мъчи да инсталираш не само драйвъри, а каквото и да било за различна ОС от предназначената.

Не мога да кажа!

Знам, никой не може. Дори и най-смелият windows потребител не може да забърка такава каша - да качва драйвъри за Windows не само на linux, ми на Mac, Android и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе огромен и сиренясъл ЗА УИНДОУС 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее не знаех че тази тема толкоз ще в хареса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...