Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

За тези, които продължават да твърдят, че Ковид е обикновен, безопасен грип!

Търсят се спешно доброволци за Ковид отделенията!

Вместо да пишете по цели дни против "измисления" вирус, направете добро, и идете да помагате в болниците!

https://www.dobrovolets.bg/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 24,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• miro20

1881

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1477

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Публикувани изображения

Да бе,

Ония ще взимат пари а аз ще съм им "доброволец"?

Ами аз имам 5000 декара ниви, в момента прибирам картофите и търся доброволци..... има ли навити?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След болницата в Златоград, която набираше дарения за маски, храна и дърва за огрев:

https://duma.bg/bolnitsata-v-zlatograd-tarsi-hrana-darva-za-ogrev-i-pari-za-maski-i-dezinfektanti-n225009

сега и болницата в Свищов открива дарителска кампания за печки и одеяла:

https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/207247-bolnitsata-v-svishtov-nabira-sredstva-za-kovid-otdelenieto-si

Какво става с парите от Европа за борба с Ковид? Усвоиха ли ги вече "правилните" хора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, badr написа:

Ето затова Мирко казвам, че си лъжеинженер.Никой образован човек не спори с изследванията.Когато едно явление е зарегистрирано, то никой не оспорва наличето му.А ти пускаш фалшиви статии в, които явлението се отрича.

И един път е достатъчен за да се види, че възможно.Как се е получил имунитета, като уж не е възможен?

ех ако се бе сезирал за всички глупости които се пишат тук от някои други индивиди , конспирации и как спорят с изследвания на институти от Германия, Англия, на  патоанатоми,   и от къде ли не...

Ама не.. аз съм ти трънчето :) 

Второ - аз не споря че  е невъзможен имунитет. Ако следиш дискусията  / доста е трудно заради гаменските нападки на някои тук / спора е за изграждането на колективен имунитет.

И защо такъв е невъзможен. Даже и статитие които цитирам и изводите на ИЗСЛЕДВАНИЯТА водят до този извод.

А извода се базира на малкия процент антитела , формирани в заразените, на това че дали със строги или свободни мерки както бе в Швеция, пак не се постига колективен имунитет, на това че  дори изработени антитела изчезват  при някои бързо при някои по бавно,  на това че има случаи на повторно заразени и т.н.

преди 10 часа, Дечко написа:

Няма никакви митове за ваксините

има има.. затова цитирах статията, а вашите философствания разбира се, можете да ги публикувате в което искате реномирано медицинско издание  :)

преди 10 часа, Myanmar написа:

Миро, не се превъзбуждай, вземи транквиланти. Напразно се стараеш, едно лайкче нямаш тая година. Нито те чете някой, нито очаква да има истини в романите ти.

За кой ли път се издаваш че лайкчетата са ти мания :) 

Това че няколко трола си лайквате простотиите, не ги прави повече от... простотии и лъжи за вируса. :hush:

преди 10 часа, ivottoshev написа:

Нима мислиш, че той пише всичките тези глупости без помощта на медикаменти? Та как според теб заради шепа жълти стотинки се следват опорки, в които дори и самият той не вярва?

Не мерете хората според собствения си аршин. :)

Ако глупости се пишеха под действието на  транквиланти, вие сте  изгълтали тонове :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

А извода се базира на малкия процент антитела , формирани в заразените, на това че дали със строги или свободни мерки както бе в Швеция, пак не се постига колективен имунитет, на това че  дори изработени антитела изчезват  при някои бързо при някои по бавно,  на това че има случаи на повторно заразени и т.н.

В твоя линк пише, че АНТИТЕЛАТА НЕ СА ЕДИНСТВЕНАТА НИ ЗАЩИТА и че случаи на повторно заразяване НЕ СА НАУЧНО ДОКАЗАНИ.

Не те питам дали лъжеш а те питам КОГА ЛЪЖЕШ. Когато даваше линка с тези твърдения или сега, когато даваш противоположно мнение. Та кога, Мирко? Кога си излъгал? Тогава или сега?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ivottoshev написа:

Усвоиха ли ги вече "правилните" хора?

Естествено, че са "усвоени"! Сега ще реват за други! Всичко се фалшифицира!

Светило от световен ранг: Пандемията свърши, не вярвайте на друго.

Цитат

Бившият шеф на научния отдел на корпорацията Pfizer – една от водещите иновативни биофармацевтични компании в света, които държат патентите на Xanax, Zoloft и ваксината Prevnar – шокира с изявленията си за пандемията. Д-р Майк Иидън, който има над 25 години опит във фармацевтичната индустрия и публикувани 40 научни труда, 63 резюмета и 2 книги, заяви в интервю в края на септември, че т.нар. "втора вълна" на коронавируса е изфабрикувана чрез огромния брой на фалшиви-позитивни тестове, които PCR методологията бълва.

Според Иидън "почти всички положителни резултати от PCR тестове в световен мащаб са фалшиви-позитивни, а границата на стадния имунитет може да се окаже доста по-ниска от очакваното, като много от страните по света вече най-вероятно са я постигнали".

Запитан дали правителствата базират управленските, икономическите и обществените си политики на нещо, което може да се окаже чиста фалшификация на данни, неговият отговор беше лаконичен – "Да".

"Съдейки по ситуацията и важните индикатори за здравните системи – брой хоспитализации, брой легла в реанимацията и смъртни случаи – пандемията фундаментално е приключила. Ако не гледахте телевизия, където ежедневно ви заливат с информация за това колко са новите случаи и колко са починали, можехте спокойно да заключите, че пандемия няма. Разбира се, някои хора ще стигнат до болница, приближавайки се към есенно-зимния грипен сезон... Но няма научно доказателство, което да ни кара да мислим, че идва втора вълна", казва Иидън в интервюто, което можете да гледате на английски тук.

В свой научен доклад в съавторство с двама свои колеги бившият главен научен сътрудник на Pfizer пише: "Масово се наблюдава, че във всички тежко засегнати от пандемията страни в Европа, както и някои от щатите в САЩ, формата на графиката за броя на смъртните случаи, спрямо времето е подобна с тази във Великобритания. Не само това – кривите могат да се поставят една върху друга, без да се разминат". Както Флагман.БГ е писал и преди броят на смъртните случаи е набъбвал масово от март до края на април т.г., след което е започнал да се смалява постепенно и в момента кривата на практика е плоска, а ръстът – линеен, а не експоненциален. В същото време обаче броят на позитивните за SARS-CoV-2 расте, а медиите не спират да тръбят за идващата "втора вълна".

Д-р Иидън коментира и смъртността от новия вирус. В научния му доклад, който вече е публикуван и проверен, индексът на позитивен/фатален случай е 0.26%. Иначе казано – шансът да оцелеете след заразяване със SARS-CoV-2 в момента се равнява на 99.8%, малко по-нисък от този при обикновения грип. И макар състоянието, предизвикано от вируса, да предизвиква дълготрайни усложнения, такива има и при настинките, пише в документа д-р Майк Иидън.

И тъй като самият вирус е от семейството на коронавирусите и има сходство с поне четири други такива – 229E, NL63, OC43 и HKU1 – които имат "поразителни сходства със SARS-CoV-2, а са едни от основните патогени, които заразяват хората през зимата. В този смисъл голяма част от населението на планетата вече частично има изградени не само антитела към новия вирус, но и T-клетки – най-важният елемент, защитаващ организма от инфекции. "Изчислено е, че около 30% от населението на планетата вече притежава нужните Т-клетки, които разпознават този вирус и започват да организират защитните механизми в тялото, за да се борят с него. Така за постигането на качествен стаден имунитет няма да се необходими повече от 15-20% заразени, за да спре предаването на вируса", пише още в текстът екипът от лекари-специалисти на д-р Иидън.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Aumi написа:

Вместо да пишете по цели дни против "измисления" вирус, направете добро, и идете да помагате в болниците!

Извинявай, но нещо ти куца логиката. След като е обикновен грип, защо да отиват доброволци?! Не е ли по-логично да отидат доброволци тези, които го смятат за опасен?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, miro20 написа:

Второ - аз не споря че  е невъзможен имунитет. Ако следиш дискусията  / доста е трудно заради гаменските нападки на някои тук / спора е за изграждането на колективен имунитет.

И защо такъв е невъзможен. Даже и статитие които цитирам и изводите на ИЗСЛЕДВАНИЯТА водят до този извод.

Отново интересни съждения.Има го примера за изграден колективен имунитет, той е налице, а ти казваш - не бил възможен.

Не зная какви статии водят до този извод, но или ти не си ги разбрал. или самите статии не струват много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, badr написа:

Има го примера за изграден колективен имунитет, той е налице

Така ли ? ? Пропуснал съм .

Къде и в коя държава ?

преди 9 минути, badr написа:

а ти казваш - не бил възможен.

Не зная какви статии водят до този извод, но или ти не си ги разбрал. или самите статии не струват много.

Не аз казвам, а цитирам публикации на по знаещи хора от мен. По  назад съм цитирал част от такива

преди 25 минути, Hristo52 написа:

а може ли мнението не на бивши , а на настоящи "светила" ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, badr написа:

Има го примера за изграден колективен имунитет... 

Колективния имунитет не е доказан че работи при тази инфекция, за да се постигне колективен имунитет трябва да премине 70% от населението през този вирус, а това пряко означава че голяма част от възрастните хора и такива с придружаващи заболявания ще бъдат покосени. Ето това е целта на всичко което се пряви като мерки за да не бъде допуснато, всеки живот е еднакво ценен . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адв. Марковски: Държавата трябва да плаща маските, които изисква

Цитат
Един пенсионер няма как да дава по 3 лв. на ден за маски. Законът казва, че в условията за изпълнение на противоепидемичните мерки, ако те са свързани с разход, то той е за сметка на държавния бюджет.

Така пред Нова тв адвокат Марин Марковски обясни от правен аспект дали предпазните маски трябва да бъдат безплатни.

„В Закона пише още: „Държавните и общински органи създават необходимите условия за изпълнение на мерките по чл. 47 - като слагане на маски. Средствата за това се осигуряват от държавния бюджет”, посочи юристът.

Той коментира и дали физическо лице може да обжалва глоба, наложена в градския транспорт, за неносене на маска, като се има предвид спорният текст в закона.

„Съставя се акт за административно нарушение, прави се наказателно постановление и получилият акта има право да го обжалва пред съда. Неговият адвокат заявява, че съгласно закона клиентът му няма маска, защото държавата не е осигурила. Тоест, има възражение, което е сериозно”, заяви Марковски.

...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, ncl написа:

Хубаво е, но едва ли. Съмнявам се някой да дава по 3 лева всеки ден за маска. Аз от 13-ти март досега съм с една маска.

Почти всички носят една маска с месеци, но според закона никой не може да ни задължи да носим маски в случай, че държавата не ги предоставя безплатно, нямат право и да глобяват хора, които са без маски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Ами не, не са базирани на това, а че само 10% от ЦЯЛОТО население са се разболели и съответно развили имунитет. Пак лъжеш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Мойра написа:

Почти всички носят една маска с месеци, но според закона никой не може да ни задължи да носим маски в случай, че държавата не ги предоставя безплатно, нямат право и да глобяват хора, които са без маски.

Не бих разчитал на такова тълкуване. Ще те глобят като едното нищо пък ти после може да обжалваш глобата и може да падне. Хайде, чао ви от мен до утре сутринта. Време е за празнуване...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivottoshev написа:

След болницата в Златоград, която набираше дарения за маски, храна и дърва за огрев:

https://duma.bg/bolnitsata-v-zlatograd-tarsi-hrana-darva-za-ogrev-i-pari-za-maski-i-dezinfektanti-n225009

сега и болницата в Свищов открива дарителска кампания за печки и одеяла:

https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/207247-bolnitsata-v-svishtov-nabira-sredstva-za-kovid-otdelenieto-si

Какво става с парите от Европа за борба с Ковид? Усвоиха ли ги вече "правилните" хора?

Щом Мухобойко Борисов закъса и тръгна да тегли 5 000 000 000 нов дълг, дали изобщо има пари от Европа?

Реторичен въпрос...

------------

Тея боклуци наистина са много нагли. Шефовете на болници - милионери, а тръгнали да откриват дарителски кампании да им спасяват болниците...

Шефовете на болници да се обадят на Борисов - той да им погасява задълженията с милионите от шкафа му...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вниманието на разтревожените и отговорни ковид защитници: За първите 6 месеца на 2020 та година има 31 816 инфаркти и инсулти, от които смъртните случаи са 2 977.

https://evrokop.com/2020/10/24/другата-истина-31816-инфарката-и-инсулти-п/?fbclid=IwAR0U-ojJctqdgidHPnc0RdOVNIP_970sKQRtCqKaflqfvyKD9USe8SjJse8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FusE написа:

Колективния имунитет не е доказан че работи при тази инфекция, за да се постигне колективен имунитет трябва да премине 70% от населението през този вирус, а това пряко означава че голяма част от възрастните хора и такива с придружаващи заболявания ще бъдат покосени.

Друже, с теб е приятно да се комуникира, но ако позволиш няма да се съглася.Математиката все пак е точна наука.Как при 57% с антитела ще се разпространява вируса, когато остават 43% и няма как коефицента на предаване да бъде поне единица.В случая той вече е 0,75.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, badr написа:

Друже, с теб е приятно да се комуникира, но ако позволиш няма да се съглася.Математиката все пак е точна наука.Как при 57% с антитела ще се разпространява вируса, когато остават 43% и няма как коефицента на предаване да бъде поне единица.В случая той вече е 0,75.

Разбирам те, но антителата до колкото имам информация на база прочетеното не се задържат дълготрайно и повторното заразяване е възможно. Освен това до достигане на тези 57% ще се дадат доста "косвени" жертви от Ковид, които биха били спестени при други обстоятелства. Мисля, че решението в този случай е лекарство което да се бори с тази инфекция адекватно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

Разбирам те, но антителата до колкото имам информация на база прочетеното не се задържат дълготрайно и повторното заразяване е възможно.

Ами според статистиката повторно заразени са 30-тина души на 30 000 000.Не зная ти каква информация имаш, но посочих изследване на италианските власти в Бергамо, там вече са постигнали тези 57%.И този процент ще нараства, а коефицента ще пада още

преди 1 час, FusE написа:

Мисля, че решението в този случай е лекарство което да се бори с тази инфекция адекватно. 

Едва ли някой би спорил с това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

Ти записа ли се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Aumi написа:

Не е в ковид отделенията, а по болниците - някаква обща помощ.

Като цяло - има доста студенти по медицина и други свързани специалности, които ще отидат да трупат полезен опит (както и досега правеха, само че срещу минимално заплащане).

За други хора не вярвам да е полезно, понеже практиките и принципите, които в момента са в сила в здравната система, не са подходящи за да се помага с удоволствие. Трябва да се смени сегашния модел към миналия, при който здравето е на първо място, и тогава желаещи да съдействат ще има много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Харалампиус написа:

Ми днеска по радиото доктор Стойчо Кацаров каза, че болниците като общо не са натоварени, освен ковид отделенията, които се пълнят ненужно със здрави хора. До толкова не са натоварени, че не могат да си докарат заплатите по условията на Здравната каса, и за да не гладуват, имат джентълменско споразумение с нея да им изплаща 85% от нивото преди ковид пандемията, независимо дали са свършили работа или не.

След него един от Управителния съвет на Здр. каса го подтвърди, като уточни, че при натовареност/изпълнение пред касата под 85%, а може и да е 0%, болниците взимат 85%.

Удобно джентълменско споразумение, но тогава за какво плащаме ние осигуровките, за тоя що духа из празните коридори на болниците ли? И за надуване на ковид статистиката в тези отделения? Ей го е, бройката на починалите СЪС ковид 19 не расте особено нещо.

Не обвинявам, обаче, лекарите. Те не са виновни, че са им спрели плановите операции, например. Ето сега на мен ми трябва лека операция за враснал нокът, за да ме освободи от постоянна болка, ама нъцки, не може!

Кои са виновни, че гнусно се пълнят ковид отделенията със здрави хора, за да се лапне новата богата ковид пътека?

Значи е джентълменско да получават пари без да работят, а когато ги командироваха в Ковид отделения, отказаха и заявиха, че ще отидат срещу 500 лева на смяна?! Според мен, на тези лекари трябва да им се отнеме завинаги правото да практикуват, за поругаване на хипократовата клетва! При това такова публично поругаване.

Журналистка преди да умре разобличи системата в България с това, което написа във „Фейсбук“

https://bultimes.bg/jurnalistka-predi-da-umre-razoblichi-sistemata-v-bulgariya-s-tova-koeto-napisa-vuv-feisbuk/?fbclid=IwAR0T3vRPPbXXZ5FJ8_i8vY6Bgbj8QA51Wz5gE8Nih0lRTd7WvTC04jNaiMI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.10.2020 г. в 18:13, Hristo52 написа:

Кой те направи теб професор? От кого си купи дипломата?

същото бих питал Мангъров

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, badr написа:

, но посочих изследване на италианските власти в Бергамо, там вече са постигнали тези 57%.И този процент ще нараства, а коефицента ще пада още

И аз посочих процента за цялата област Ломбардия, който е около 25, но ти удобно премълчаваш. Можеш да вземеш още по изолиран случай за някой квартал на Бергамо където са може би 90% ?

Това е спекулиране.

Попитах и къде са постигнали колективен имунитет както твърдеше ? Пак не получих отговор.

Конкретно за Италия и най засегнаите провинции ето ти малко свежо инфо :

Цитат

Но нарастващият брой случаи на Ковид-19 - над 15 хиляди за последното денонощие, засилва тревогите, че Италия може да преживее ужаса от пролетта отново.

За да предотвратят това, Ломбардия и Кампания вече наложиха вечерен час. След 23 часа на улицата може да се излиза само с основателна причина. Управляващите в Рим са предвидили четири милиарда евро за борба с пандемията през 2021-а година. С тях трябва да бъде осигурено заплащане на близо 30-те хиляди лекари и медицински сестри, които бяха назначени временно. Експертите в страната чертаят две стратегии за овладяване на втората вълна - ограничаване на мобилността на гражданите или все по-активно тестване, за да може да се проследяват веригите на заразяване и да бъде предотвратено разрастването на болестта.

https://www.dw.com/bg/коронавирус-рекорди-в-европа-и-страх-от-нов-локдаун/a-55355914

Нещо въобще не споделят твоя оптимизъм за коефиценти на заразяване, камо ли имунитет  . Що така ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване