Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Смятай, щом посочените от мен инструменти, които използвах не направиха нищо закакво иде реч!

Ако може ли да видя дневниците от двата инструмента...!!! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може ли да видя дневниците от двата инструмента...!!! :)

Съжалявам, че не запазих дневника от ркила, а комбофикса заби при процеса на генериране на лог и него дочаках!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днеска като си пуснах компа  и даваше постоянен рестарт уина не зареждаше. Така се учудих закво иде реч. Влезнах по сейф мод ъпдейтна се Бай Кихчо пуснах го да скенира и виж ти:

Scan results
======================
Virus scan results
----------------------
c:windowssystem32driversJuchihui.sys Trojan.Generic Deleted
c:windowssystem32driversoperyuae.sys Trojan.Generic DeletedScan results
======================
тия два файла извършваха тази мръсотия. 
И бай Кихчо ми спести пак една преинсталация!

След дъжд качулка , вече си бил със свалени гащи. Смятай че каквото е трябвало да откраднат вече е откраднато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След дъжд качулка , вече си бил със свалени гащи. Смятай че каквото е трябвало да откраднат вече е откраднато.

Човече компа ми се оправи това е важното, през цървулите ми е дали някой е крал, то няма за крадене!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не ги е просто не го бях настроил да проверява всички файлове модула в реално време!!

Именно той ги залови и изтри. Пусках комбофикс нищо не направи, ркил нищо. Вчера пусках да скенира и залови единия но си помислих, чее фалшива засечка и го добавих в изключения c:windowssystem32driversoperyuae.sys.

Днеска като влезнах в сейф мод пуснах кихчо манах го от изключенията хвана ги тези двата и вече нямам подобен проблем!

Rkill няма какво да направи. Той е със съвсем друго предназначение.

Combofix е прекалено мощен за да се използва самостоятелно...има само такива, които сканират без да почистват и са по-безопасни за нетренирани потребители.

Бтв един съвет - щом е имало драйвъри значи може да има и услуги (остатъци в регистрите в CurrentControlSet). Не е зле да пуснеш един Autoruns или Gmer или TDSSKIller да огледаш за остатъци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Rkill няма какво да направи. Той е със съвсем друго предназначение.

Combofix е прекалено мощен за да се използва самостоятелно...има само такива, които сканират без да почистват и са по-безопасни за нетренирани потребители.

Бтв един съвет - щом е имало драйвъри значи може да има и услуги (остатъци в регистрите в CurrentControlSet). Не е зле да пуснеш един Autoruns или Gmer или TDSSKIller да огледаш за остатъци.

Благодаря ще го направя, но проблема с рестарта се реши ужасни са тия вируси и са нови при това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще го направя, но проблема с рестарта се реши ужасни са тия вируси и за нови при това

любопитно ми е, имаш някакви съмнения или представа- как си се заразил? От файл ли, от страница ли, от флашка ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

любопитно ми е, имаш някакви съмнения или представа- как си се заразил? От файл ли, от страница ли, от флашка ли?

Флашки не се вкарват. Може и жена ми да го е лепнала от някъде. за единия файл няма никъде информация в нета много е вероятно  да са нови, скоро и тестове не съм провеждал с вируси.

Флашки не се вкарват. Може и жена ми да го е лепнала от някъде. за единия файл няма никъде информация в нета много е вероятно  да са нови, скоро и тестове не съм провеждал с вируси.

Първо пуснах поправка на уина помогна временно после на следващия рестарт пак старата история.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днеска като си пуснах компа  и даваше постоянен рестарт уина не зареждаше. Така се учудих закво иде реч. Влезнах по сейф мод ъпдейтна се Бай Кихчо пуснах го да скенира и виж ти:

Scan results
======================
Virus scan results
----------------------
c:windowssystem32driversJuchihui.sys Trojan.Generic Deleted
c:windowssystem32driversoperyuae.sys Trojan.Generic DeletedScan results
======================
тия два файла извършваха тази мръсотия. 
И бай Кихчо ми спести пак една преинсталация!

Ако желаеш, може да провериш за остатъци и с друг безплатен, но мощен инструмент (освен да сканира има и почистваща функция, ако открие нещо) - Panda Cloud Cleaner:

http://pandacloudcleaner.pandasecurity.com/facebook/

Успех!.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм...Ами питай я къде е ходила- фесбуци, скайпове.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и жена ми да го е лепнала от някъде.

За това на първа позиция е ограничен акаунт и парола на администраторския акаунт, антивирусната след това.

Компютъра ти изобщо не защитен, колкото и да си убеден в обратното, щом всеки има пълни права. Както виждаш, само с антивирусна не става.

Друго задължително нещо е, ако караш само с админ акаунт, да си сложиш парола за настройките и спирането на антивирусната и да я настроиш да не пита, а да трие направо.

Редактирано от nikval (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори го бутнах към изключенията  :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И като рестартира "Син Екран"  нито касапски нито система наздраве за смелите :beer:

Опааа току що проверих дали вече се засича от Касперски. Да вече го засича като

Kaspersky UDS:DangerousObject.Multi.Generic Редактирано от Highagain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като рестартира "Син Екран"  нито касапски нито система наздраве за смелите :beer:

Опааа току що проверих дали вече се засича от Касперски. Да вече го засича като

Kaspersky UDS:DangerousObject.Multi.Generic

Това не е дефиниция, а засичане чрез KSN.

Василевс, ако искаш си пусни тема в подраздела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е дефиниция, а засичане чрез KSN.

Василевс, ако искаш си пусни тема в подраздела.

Не благодаря въпроса е приключен оправих се нямам остатъци.  Всичко е тип топ. Споделих, защото файловете са опасни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте!

Искам да разбера коя или кои от съвременнените и разпостранени програми получават най-често дефиниции на базата им данни за деня (24 часа).

:ph34r:

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да разбера коя или кои от съвременнените и разпостранени програми получават най-често дефиниции на базата им данни за деня (24 часа).

При мен - Avira Free, се ъпдейтва два-три пъти дневно. Дори понякога и четири пъти на ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

най често аваста, над 200 пъти дневно, др. въпрос е колко са читави ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питам понеже от днес съм вече официално на Windows 8.1 и не съм слагал никакво AV, до преди това бях 2+ месеца с Qihoo 360 и останах доволен, 2-3 пъти на ден се обновява до колкото съм гледал логовете, но сега стоя и се чудя какво да слагам. Накрая ще бъде на принципа, че щом работи, да не се пима-тоест отново си слагам кихото и точка.

Avast-а съм го ползвам преди време (безплатния), това което ми направи добро впечатление е, че се обновяваше често, но сега гледам, че новата версия са й променили изгледа, което много не ми допада. :D Абе, чудя се и аз как да си запълвам времето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата не знам как е но поне при мен при официалното излизане на 8.1 qihoo 360  не работеше коректно,дано са го оправили, на 8.1 при мене най -добре работеше аваст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Всички мнения след 19 ноември 2013 г. заминаха по предназначение. Айде да ви помоля, ама много настоятелно, да прочетете заглавието на тази тема. Внимателно.

Препоръчайте ми добра безплатна антивирусна програма

Оттук нататък ще трия безжалостно всичко, което не е пряко свързано с него, защото друг начин очевидно няма.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на страница, която представя един от най- пълните списъци за безплатен софтуер за защита!

Probably the Best Free Security List in the World

http://www.techsupportalert.com/content/probably-best-free-security-list-world.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Privatefirewall 7. И не я подценявайте - при някои свои настройки тази стена е и отличен антивирус! Разучете настройките. Тази програмка и съвсем сама може да Ви подсигури защита на прилично високо ниво... и за без пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм я, имам догадки за тези настройки. Имам публикувани такива в темата за стената цък .

Би ли споделил твоите настройки, с които стената е "изключителен антивирус", защото според мен тя въобще не е антивирус и има нужда от такъв и уеб щит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм я, имам догадки за тези настройки. Имам публикувани такива в темата за стената цък .

Би ли споделил твоите настройки, с които стената е "изключителен антивирус", защото според мен тя въобще не е антивирус и има нужда от такъв и уеб щит.

И като и сложи антивирус който няма дефиниция за новоизлязъл вирус какво ще се случи , кой ще го опази ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като и сложи антивирус който няма дефиниция за новоизлязъл вирус какво ще се случи , кой ще го опази ?

На антивирусните програми не се ограничава защитата само до дефиниции,къде забравяш проактивната им защита,облачната им защита ами евристиката,ами анализа на поведение базирано на предварителни шаблонни  поведения .... 

P.s. Да не говорим,че антивирусните програми в днешно време (не всички,но повечето) имат възможността за поправка(ако е възможно) на засегнати системни файлове от зловредни приложения.....

Редактирано от Lost in... (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване