Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Яд ме е и ще си го кажа. Борис I и Янош Хуняди

Препоръчан отговор

Яд ме е, че княз Борис избил българските родове или там- старейшините и източил всяка кръв, свързваща ни с Аспарух, ама нали е Кръстител, и портрет в Рим му направили. Възхваляват го, че както Мойсей изклал привържениците на Златния телец, така и той. Срамна работа, да изтребва свои, за да угоди на чужди. Ама така щял да изравни България със света. Много им здраве. На Чингис хан не му трябваше да се изравнява нито с Византия, нито с Китай, нито с Индия. Просто ги прегазил. И да не би гърците да са си променили отношението и от "вулгарни" да са ни приели за "славни"? Нищо подобно. И до сега тези, дето ни презират смятат, че сме "склавени", а не "славни". Ако щем да избием половин България и да направим пирамида от черепите си, пак ще ни презират. Даже още повече, защото сме варвари. Така че "дипломатът" Борис I е бил наречен така похвално от тези , които не са презирали българите... и него самия.

А пък Хуняди... да не мислите, че е тръгнал да освобождава България? Напротив, тръгнал е да си възвърне една земя, наследство на Атила. Защото унгарците много тачат това име, макар да не е първо в Именника на унгарските крале. Ама те не са избили и не са се срамували от войните под развятата конска опашка. Колцина българи са с името Атила? Срамно било. Ами като е така, да се славят унгарците с него, да искат земите, които са на рода му, да представят съкровищата му като свои, а ние да ги имаме за аха- аха освободители. 

Криво ми е. Заради това го написах, не че ви пука дали ми е криво, ама да си кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 62
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Ами как да ти кажа, българина си такъв, дай му все да се сравнява с другите, все да е като другите, да приема обичаите и нравите на другите и т.н.
Дори и до днес нещата са си все същите.

До 89-та ни учеха колко е яко да си Русия, да сме другари, пък чавдарчета, пионерчета, туй-онуй... ...все руски неща.
Като заподскачаха лумпените "Кой не скача е червен!", се юрнахме на запад(както апропо е било преди 45-та), та днеска си имаме тийнейджъри вместо юноши, мъфини вместо кексове, фрешове вместо пресни сокове и ****** вместо *****...

...ко да ти кажа, мода?!

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Michigan111 написа:

Не се опитвай да мислиш на тема История и няма да ти е криво.  

Не става. Днешното е предопределено от миналото. Каквито възгледи е имало, такива има

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Търсещ истини написа:

Яд ме е, че княз Борис избил българските родове или там- старейшините и източил всяка кръв, свързваща ни с Аспарух

Това е мит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Това е мит.

Все пак възгледите се формират от митове, а не от истини. Така че ядът от преклонението пред чуждата религия остава. Все пак е имало идиотски избор- юдео-християнско-мюсюлмански мисионери са се борили за България. Единственото предимство е било, че имат книги, а не че имат Бог.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Търсещ истини написа:

Не става. Днешното е предопределено от миналото. Каквито възгледи е имало, такива има

Да, само че нито Борис е избил 52 рода, нито Янош Хуняди е дошъл да завладява България. На тебе обаче такива неща са ти набивани в главата,  приел симги за истина, и ето решил си се да се възмутиш от тях,  без да си направиш труда да поровиш,  да четеш,  да се образоваш и да мислиш.  Очевидно става. 

Също очевидно не се и замисляш, че си прекалено маловажен да се възмущаваш от владетел от Крумовата династия,  което пак показва, че това с немисленето става  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Michigan111 написа:

Да, само че нито Борис е избил 52 рода, нито Янош Хуняди е дошъл да завладява България. На тебе обаче такива неща са ти набивани в главата,  приел симги за истина, и ето решил си се да се възмутиш от тях,  без да си направиш труда да поровиш,  да четеш,  да се образоваш и да мислиш.  Очевидно става. 

Също очевидно не се и замисляш, че си прекалено маловажен да се възмущаваш от владетел от Крумовата династия,  което пак показва, че това с немисленето става  ;)

Не е така. Източниците са противоречиви и политически зависими. Това, че съм в една митологична среда, само по себе си не значи, че другата е по- близо до истината.

А по въпроса за маловажността ще отговоря простичко. Имам равностойно право на мнение и свобода да го споделя без да ми пука за пренебрежението на Michigan111, което още веднъж показва, че някои българи са по- склонни да презират българи и да се прекланят пред други, които са нарочили за свои авторитети. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Търсещ истини написа:

Това, че съм в една митологична среда

Кво?

преди 47 минути, Търсещ истини написа:

Все пак възгледите се формират от митове, а не от истини.

Объркал си филма.

преди 48 минути, Търсещ истини написа:

Все пак е имало идиотски избор- юдео-християнско-мюсюлмански мисионери са се борили за България.

Аха, ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Кво?

Объркал си филма.

Историческата наука не отговаря на критериите за наука. Тя е сбор от разкази и преразкази. 

Ако моят филм не е "правилен", не мисли, че твоят е правилният. Просто си в друг филм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Търсещ истини написа:

Не е така. Източниците са противоречиви и политически зависими. Това, че съм в една митологична среда, само по себе си не значи, че другата е по- близо до истината.

А по въпроса за маловажността ще отговоря простичко. Имам равностойно право на мнение и свобода да го споделя без да ми пука за пренебрежението на Michigan111, което още веднъж показва, че някои българи са по- склонни да презират българи и да се прекланят пред други, които са нарочили за свои авторитети. 

Друже, прекалено си невеж за да обясняваш,  че се прекланям пред някой си.  Това че ти приемаш история писана от ЧУЖДЕНЦИ какво е? Дори и това не знаеш нали, търсещия истини :D

И не, не презирам такива като тебе,  нагледал съм се на бай Ганьовци,  необразовани,  некадърни и незнаещи,  но пък със самочувствие до небесата. И отговорът ти за маловажността го доказва,  както отново доказва факта, че не умееш да мислиш,  ако умееше щеше да схванеш защо казах, че си маловажен.  

Честно казано приличаш на поредния дезинформиращ във форумите трол , повтарящ едни и същи глупости като папагал. Преди време по същия начин натрапваше и танграта в една тема,  явно ако не трол си пишман историк- шаманист. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Michigan111 написа:

Друже, прекалено си невеж за да обясняваш,  че се прекланям пред някой си. 

Моето "невежество" е плод на твоето лъжливо самомнение.

От четири (4?) твои теми/възгледа 1 е политически, 2 компютерни и 1 за свободата на словото. Своята свобода ли защитаваш или общата? 

на 25.07.2019 г. в 0:04, Michigan111 написа:

Възмущавате се от събитията в държавата, а правите същото. Не може да триеш мнение, защото не ти харесва,  и този чието мнение си изтрил да не може да те пита защо.  Това се нарича цензура,  която нормално мислещия човек не може да я приеме.  Все пак още се водим хора,  не овце.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Търсещ истини написа:

Моето "невежество" е плод на твоето лъжливо самомнение.

От четири (4?) твои теми/възгледа 1 е политически, 2 компютерни и 1 за свободата на словото. Своята свобода ли защитаваш или общата? 

Едно нещо не ми е ясно. Според теб историята и историческите източници са неточни или лъжливи. От една страна си прав, защото това е писано от хора, които може да са били прострастни, а може и да им се заповядано да напишат така. От друга страна нямаш доказателства и за това, което твърдиш понеже така си решил или се доверяваш на подобни източници.

Та въпросът ми е защо се ядосваш? Ще промениш ли нещо? Не сме живели по онова време. Не знаем каквао е било положението и как са мислели хората тогава. Предполагаме и го прекаваме през нашата призма и начин на живот в момента. Няма да го разберем.

Да не говорим, че ако ще търсиш истини трябва да извикаш на диалог няколко сериозни историка и да ги слушаш какво казват.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Та въпросът ми е защо се ядосваш?

Не съм господар на емоциите си. Не мога да не се ядосвам като се ядосвам.

Яд ме е, че пренебрегваме българското, заради чуждото. Това ни пречи да създадем уникална цивилизация и ни прави все нечии апологети и съюзници, а не творци и водачи. А който се самоуважава прави история.

В частност, Борис избива българските езически родове заради едното християнство, а Хуняди воюва с турците за слава и земи за Унгария, в никакъв случай за България и за Фружин. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Търсещ истини написа:

Не съм господар на емоциите си. Не мога да не се ядосвам като се ядосвам.

Яд ме е, че пренебрегваме българското, заради чуждото. Това ни пречи да създадем уникална цивилизация и ни прави все нечии апологети и съюзници, а не творци и водачи. А който се самоуважава прави история.

В частност, Борис избива българските езически родове заради едното християнство, а Хуняди воюва с турците за слава и земи за Унгария, в никакъв случай за България и за Фружин. 

Задължително бъди ГОСПОДАР на емоцийте си. Това е просто един съвет ,нямащ нищо общо с темата. Запитай се ти какво би направил по неговото време. Сега и да го плюеш или да го обичаш файда няма. А ако се задълбочим проблемът не е толкоз в Борис, колко в Иван Шишман, който е дал на всеки от синовете си царство и така е разделил България на части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Емил Костов написа:

нямаш доказателства и за това, което твърдиш понеже така си решил или се доверяваш на подобни източници.

Още в началото на дискусията отбелязах, че разговаряме с митове. Аз съм в моята митологична среда, другите в тяхната. Първите автори, описали едно събитие са били в тяхната митологична среда. Цитиращите ги са избирали източници според своята митологична среда.

Източната Римска империя ни смята за вулгарни и така е до 15 в. Други ни смятат за scheise menschen. Гневя се, че се отнасят презрително, а наши се прекланят пред тях. 

Да, нямам доказателства, но човек първо реагира емоционално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Емил Костов написа:

колко в Иван Шишман, който е дал на всеки от синовете си царство и така е разделил България на части.

Ми... не

Някаква друга история си учил

Иван Шишман е единия от синовете. Иван Срацимир е брат му. Добротица е болярин.

Баща на Иван Шишман и Иван Срацимир е Иван Александър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Търсещ истини написа:

Още в началото на дискусията отбелязах, че разговаряме с митове. Аз съм в моята митологична среда, другите в тяхната. Първите автори, описали едно събитие са били в тяхната митологична среда. Цитиращите ги са избирали източници според своята митологична среда.

Източната Римска империя ни смята за вулгарни и така е до 15 в. Други ни смятат за scheise menschen. Гневя се, че се отнасят презрително, а наши се прекланят пред тях. 

Да, нямам доказателства, но човек първо реагира емоционално.

Значи пилееш енергия за нищо, но това е твое решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Значи пилееш енергия за нищо, но това е твое решение.

Премълчаният гняв наврежда на човека. Не пилея енергия- изразходвам я. Казах си, което ме ядосва, определих се като неодобряващ християнството и чуждопоклонничеството и намирам тази позиция за похвална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Търсещ истини написа:

Премълчаният гняв наврежда на човека. Не пилея енергия- изразходвам я. Казах си, което ме ядосва, определих се като неодобряващ християнството и чуждопоклонничеството и намирам тази позиция за похвална.

Ако си гневен вземи една брадва и нацепи няколко кубика дърва. Ще видиш какво значи разтоварване. А драскането в този форум е просто драскане във форум.

Ето аз днес си почистих апартамента. Изхвърлих сума ти боклуци, изпрах и сега съм смазан, но пък се чуствам спокойно и ми е радостно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Търсещ истини написа:

Други ни смятат за scheise menschen

А бе, ти къде си я учил историята. Шайсе меншен, нанайси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

А бе, ти къде си я учил историята. Шайсе меншен, нанайси.

Иси, иси. Соски питаш?

До осми клас съм я учил в общообразователно училище. После от книги, разговори, сега от форуми. 

Най- противоречиви и бездоказателствени са форумите, в замяна на това са най- пристрастни и страстни(емоционални). Това е място за гняв.

преди 22 минути, Емил Костов написа:

Ако си гневен вземи една брадва и нацепи няколко кубика дърва.

Нямам място на което да сложа дръвника. Опитах в гаража, но опирам тавана :) . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Търсещ истини написа:

Иси, иси. Соски питаш?

До осми клас съм я учил в общообразователно училище. После от книги, разговори, сега от форуми. 

Най- противоречиви и бездоказателствени са форумите, в замяна на това са най- пристрастни и страстни(емоционални). Това е място за гняв.

Ти си гневен. Историята си е история. Има различни версии.

Но някои неща не е хубаво да ги бъркате.

Ся Иван Александър не е Иван Шишман по никоя версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Реджеп Иведик написа:

Но някои неща не е хубаво да ги бъркате.

Ся Иван Александър не е Иван Шишман по никоя версия.

Пардон. Не съм аз. Твориш псевдоистория. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване