Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зелените сертификати? България поема по пътя на апартейда?

Препоръчан отговор

преди 10 часа, nikssi написа:

Ама как така няма да имаш пример от първо лице? Точно пък ти! :wub:    Ха , ха на всяка манджа похлупак! Навиците :dollars: са яка работа ей....

Чета Ви мненията и все по смешно ми става...не,че не съществува Короната ами напъна Ви е смешен та чак жалък ...

Не бих се подигравал или спекулирал с починал човек.

Това че такива като теб не искате да вярвате, си е ваш проблем.

Подобни истории има колкото искаш.  Все семейства и приятели на 23440 човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, dimy написа:
преди 19 часа, Димитър 59 написа:

Моят комшия,в блока където живея,след първата ваксина,започна редовно да пада от колелото,с което ходеше на работа!След втората,на следващия ден се разболя и го вкараха в болница,където след месец починал!Изкараха,че умрял от Ковид!

Малко преди да умре - не беше ли му порастнал трети крак на гърба, а???????? Или - поне - четвърто ухо, баси!

Бях на погребението му!Никой от роднините му,не се съмняваше,че той почина от ваксинацията!Ако ти идеш на твой познат,по същия повод и все още имаш смелост,задай на неговите близки този въпрос!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Димитър 59 написа:

Никой от роднините му,не се съмняваше,че той почина от ваксинацията!

В случая е важно какво казват лекарите, а не кой какво смятал.

Отделно че ако наистина е от ваксинацията, спокойно можете да намерите гладни за сензация медии и организации които да разтръбят случая , както имаше много подобни по света.

Само че и тези дето бяха по света, истината се оказа малко по различна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, miro20 написа:
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Никой от роднините му,не се съмняваше,че той почина от ваксинацията!

В случая е важно какво казват лекарите, а не кой какво смятал.

Стига извърта думите ми!Никой не е казал,че „смятат“,а че не се съмняваха!Значи той след ваксинацията,започна да се влошава с всеки изминат час и на третия ден вече беше тежко болен,не можещ да стане от леглото!Вкараха го в болницата,лепнаха му ковид.Умря си там.След,като е очевадна причината,как да повярват на тези лекари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви ефекта от ваксинирането:  https://dariknews.bg/novini/sviat/belgiia-vryshta-maskite-na-zakrito-2288437

Досега в Белгия изцяло са ваксинирани 87 на сто от пълнолетните граждани, но в последните две седмици се наблюдава повишение от 117 процента в броя на заразените - до над 4000 дневно. Смъртността същевременно е нараснала с 44 на сто, до 13 души средно на ден.

Броят на приетите в болница се увеличава със 73 на сто от средата на октомври.

Който разбрал- разбрал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, lupis написа:

Ето ви ефекта от ваксинирането:  https://dariknews.bg/novini/sviat/belgiia-vryshta-maskite-na-zakrito-2288437

Досега в Белгия изцяло са ваксинирани 87 на сто от пълнолетните граждани, но в последните две седмици се наблюдава повишение от 117 процента в броя на заразените - до над 4000 дневно. Смъртността същевременно е нараснала с 44 на сто, до 13 души средно на ден.

Всеки ще мине през вируса рано или късно. Кой и как ще си помогне да си решава сам за себе си. Който разбрал-разбрал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Всеки ще мине през вируса рано или късно. Кой и как ще си помогне да си решава сам за себе си. Който разбрал-разбрал!

Явно ти не си от разбралите:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, lupis написа:

А ние със същия брой заболели, имам 10 пъти по-висока смъртност. Защо ли ? Едва ли ще разбереш :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, N1K17Y написа:

А ние със същия брой заболели, имам 10 пъти по-висока смъртност. Защо ли ? Едва ли ще разбереш :) 

Ами то от друго вече не умират, други заболявания вече няма освен Ковида...или починал от инфаркт, ама бил положителен...значи да пишем Ковид...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, lupis написа:

Ами то от друго вече не умират, други заболявания вече няма освен Ковида...или починал от инфаркт, ама бил положителен...значи да пишем Ковид...

И в Белгия ли ? Какъв беше смисъла от цитата който си извадил тогава ? Като видя, че според статистиката, ваксината работи, пак се върнахме на "ковид няма, всичко е фалшифицирано" :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

То голямо минава става с този вирус. 3 години вече.

Едни 70 процента ваксинирани го минаха, още поне 29 процента са го прекарали, дали са разбрали или не,  и за съжаление към 1 процент убити от вируса. Или убити от здравната система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, N1K17Y написа:

И в Белгия ли ? Какъв беше смисъла от цитата който си извадил тогава ? Като видя, че според статистиката, ваксината работи, пак се върнахме на "ковид няма, всичко е фалшифицирано" :) 

Не мислиш май ... В Белгия затова са по- малко умрелите, защото не са като нашите мишоци да манипулират данните... А иначе пропускаш факта, че са ваксинирани почти всички, пък заболелите и смъртността пак се увеличават... защо така, а? 

Въпросът е риторичен..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, lupis написа:

Не мислиш май ... В Белгия затова са по- малко умрелите, защото не са като нашите мишоци да манипулират данните... А иначе пропускаш факта, че са ваксинирани почти всички, пък заболелите и смъртността пак се увеличават... защо така, а? 

Въпросът е риторичен..

Според мен не е важно колко са с положителен тест, а колко от тях влизат в болница, колко в интензивно, колко умират и т.н. 

Давам ти пример с Англия от вчера. 50 000 хил. заразени, но само 200 починали. 

У нас 5000 хил. заразени и 200 починали. 

Ще го сметнеш ли? 

Риторичен въпрос. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се вaксиниpaйте, вадете фалшиви сертификати! Изобщо не мислете – карайте го като преди

Разтърсващи думи на една 49-годишна жена ще ви накарат да настръхнете. Някои от вас даже може да се замислят. Други ще включат системата „Това не се отнася до мен“ и дори няма да стигнат до края. Препоръчваме им обаче този път да прочетат всичко до края – ей така, за разнообразие. Пък току-виж им светнала лампичката. Че от толкова „разбиращи“, „компетентни“, отричащи, всезнаещи… специалисти по ковида леко започва да ни писва…

Прочете думите на Фани Давидова и ще разберете защо:

Всеки знае как се играе Руска рулетка предполагам – слагаш 1 патрон в 1 от 8-те цеви – завърташ барабана и натискаш спусъка. Вероятността да си пръснеш мозъка е 1 към 8. САМО в един от осем случая в стаята след теб ще правят ремонт, децата ти ще останат без родител, и ще сринеш света на 1, 2, 3 семейства.

Ама няма страшно де… това е САМО в един от 8 случая. Това са едни нищожни 12 процента. Нищо работа. Така че давайте смело.
Горе-долу същото е с Ковид-а. Един много, много нисък процент от общото число на заболелите го карат тежко. Още по-малък процент умират – 4 процента у нас – ма тва е нищо бе. Колко хора умират от рак, инфаркт, земетресение или тухла по главата.
Вчера е починала моя приятелка. На 49 – колкото мен. Нито едно придружаващо заболяване. Здрава и яка като впрегатно животно. Остави деца, мъж… живи родители.

Не се ваксинира, защото „няма да се подлагам на експерименти“, а така също „Фане, ти така говориш, защото го изкара тежко. Аз няма, защото не съм рискова.“ Също и „Аз 100 процента съм го преболедувала без да разбера“… и цялата палитра от ковидни клишета…

Затова, в нейна чест, аз ще разкажа. Ще разкажа какво е „средно тежко“ преболедуване. От първо лице. Ще напиша неща, които принципно не разказвам, вкл. на най-близките ми, защото мразя да се говори за болести, а и не виждам смисъл да разказвам страхотии. Но… заради С, която вече не е тук, а можеше да си изгледа децата… може би пак щеше да го изкара, но щеше да е жива… можеше. Тя попадна в 4-те процента починали. Аз бях в 10-те процента – средно тежки пациенти.

ТАКА… Да изкараш „средно тежко“ Ковид, уважаеми дами и господа, означава следното:

Първо боли – много боли. Болката е в главата, мускулите, костите, навсякъде. Не минава, ако ще да изпиете половин кило различни обезболяващи. После идва температурата на вълни. Залива те като цунами – дълго и продължително, отдръпва се за малко, колкото да си вземете въздух, и отново пак ви потапя на дълбокото.

Дишате с върха на дробовете – на рядко и учестено, а въздухът изобщо не може да изпълни до долу целите дробове. Ако имате късмет – кашляте. Защото може и да няма кашлица, а дробовете ви да са поразени сериозно. Аз кашлях. Кашлях ужасно. Кашлях така, че в пика на болестта плюех кръв (това дано майка ми да не го прочете, че не съм й го казвала).

Не можех да дишам. Не съм осъзнавала колко е важен кислорода (глей какво нещо). Толкова не ти стига въздух, че ако изобщо можеш да вървиш, го правиш на малки крачки и спираш да си почиваш на всеки 3.

Никога няма да забравя сутринта в болницата, когато се събудих, но не можех да си отворя клепачите. Никакъв шанс. Чувах какво става около мен, усещах как ми слагат система, сестрите си говорят, но аз не мога да си отворя очите. В съзнанието ми изплуваха някакви мъгливи силуети, фигури, различни цветове – това помня. Помня също, че си помислих: „Аха, явно така се умира, добре че не боли. Така! П. ми е обещала, ще се погрижи за Никола – образование, приключения и среда – значи всичко е наред. На И ще му мине. Ще бъде ужасно за майка ми – дано да се справи.“

Ковид порази кръвоносната ми система – вените ми се пукаха една след друга, в последния ден от болничния ми престой търсеха вена на крака ми, където да включат системата. Бях цялата в синини. Периодично ми шуртеше кръв от носа.

Ама няма страшно! Аз съм САМО от онези 10 процента – средно тежките – 10 процента е нищо работа. Освен това оздравях, нали. Не съм умряла.

НО! Това не е всичко! Има и десерт: шест месеца след оздравяването ми си отиде половината ми коса. Винаги съм работила над 10 часа дневно (никой не ме е карал, аз така си обичам), всяка сутрин минавам по 3-4 км и до преди Ковид това ми даваше енергия. Сега, в края на работната седмица, обикновено в неделя, получавам такива пристъпи на умора, че не мога да стана (буквално) от леглото и разчитам на 15-годишния ми син да ми донесе вода. Полагам неистови усилия да се концентрирам. Ама неистови. Имам помитащи пристъпи на мигрена, с такава силна болка, че на моменти съм убедена, че получавам инсулт.

Това е „средно тежкият“ Ковид. Да, САМО в десет процента от случаите е. Няма страшно – завъртайте барабана и натискайте спусъка.

Не се ваксинирайте, вадете фалшиви сертификати, не носете маски, не правете тестове. Не допускайте на децата в училище да правят тестове „близалки“ – това е ужас, ад и експеримент… ами в тия близалки може да има допълнително захар и Е-та. Главното – мрънкайте и се оплаквайте! Отстоявайте гражданските си и политически права. Всичко е една истерия, която точно вас ще ви отмине.

Не мислете за лекарите, които работят 24/7 – да не са се хващали с това да са лекари.

Не мислете за това, че болниците са препълнени – това не е ваш проблем! А и на вас нали няма да се случи.

Не мислете за близките си – и те ще са в основния висок процент, които боледуват леко.

Изобщо не мислете – карайте го като преди.

https://sofia-post.com/2021/10/27/не-се-вaксиниpaйте-вадете-фалшиви-серти/?fbclid=IwAR2QcYkVtifMebmqpFnjCGO3uDrw7HghJ71GKRZFoVHVbw-9bKPG7Ut_MFU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, lupis написа:

Въпросът е риторичен..

А погледна ли цялата статистика или само от последните 2 месеца, защото така ти е удобно ? Белгия имат повече смъртни случаи от нас миналия ноември. Тогава били ли сме мишоци или решихме да станем след като другите държави се ваксинираха ? Ти и да мислиш, пак не ти се получава мисълта. Защо на тях им спада смъртността, а при нас сме на път да си счупим миналогодишните рекорди ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, прочетете Чл. 355 от НК! Не е нужно юредическо образивание - ясно и точно!

Ако искате (ваше право) не се имунизирайте! В такъв случай, ще се съобразявате с моментните правила! Бахти - за 30 лева ли сте, бе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Днес е починал мой колега от Ковид. Светла му памет, а бе само на 50г.:sobbing:

Съжалявам за загубата! Но все пак - ОТ К19 или със К19.... Май се размиват малко нещата.... И аз съм учил "Статистика.... и какво беше там". като част от ИГМ... Ами....сбор от неверни данни, който винаги дава верен резултат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Съжалявам за загубата! Но все пак - ОТ К19 или със К19.... Май се размиват малко нещата.... И аз съм учил "Статистика.... и какво беше там". като част от ИГМ... Ами....сбор от неверни данни, който винаги дава верен резултат

Със разбира се. Иначе е умрял от страх просто. Ако беше член на форума да слуша експерите тука, щеше да знае, че като си изключи телевизора и ще оздравее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Със разбира се. Иначе е умрял от страх просто. Ако беше член на форума да слуша експерите тука, щеше да знае, че като си изключи телевизора и ще оздравее.

Честно, не знам как да реагирам.... За мен тазликата е голяма! Принципно, аз си плащам всичко за комфорта. Ваксинирах се преди много време - още първите на астра зенека...никакви проблеми пия си ракията, карам си мотора..... Пак казвам - въпрос на личен избор ще е....още 2 месеца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф, кофти е . Не ми е известно да е имал проблеми. Разбрах , преди 2 седмици че е в болница, но то неудобно да се пита, просто чакахме да го изпишат за домашно лечение да продължи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

Ако беше член на форума да слуша експертите тука, щеше да знае, че като си изключи телевизора и ще оздравее.

Аз телевизора си го изключих март месец 2020г. като затвориха училищата тука гадовете.
Заради тази идиотщина ковид, в класа на детето има от 25 цели 8 повторили годината деца.
Да бе - 32 % от децата са изгубили една година от младия им живот, за да не били умрели 1% повече старци и бабички.
Това ако не е диктатура по комунистическо, какво е друго?

Най-добрият начин да не се разболее от масовата психоза насаждана по медиите е точно да си спре човек телевизора и да не му пука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

1 патрон в 1 от 8-те цеви – завърташ

Тцъъъ имам "Бразилец" 22-ри калибур (ъ,нар флобер) с 12 патрона в барабана

преди 8 минути, Белгиеца написа:

в класа на детето има от 25 цели 8 повторили годината деца.

Вероятно има грешка - твоето е повтаряло 2 пъти (га кажем, втория зарди пмдемията) - наследствено е, да знаеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

Не се вaксиниpaйте, вадете фалшиви сертификати! Изобщо не мислете – карайте го като преди

Разтърсващи думи на една 49-годишна жена ще ви накарат да настръхнете. Някои от вас даже може да се замислят. Други ще включат системата „Това не се отнася до мен“ и дори няма да стигнат до края. Препоръчваме им обаче този път да прочетат всичко до края – ей така, за разнообразие. Пък току-виж им светнала лампичката. Че от толкова „разбиращи“, „компетентни“, отричащи, всезнаещи… специалисти по ковида леко започва да ни писва…

Прочете думите на Фани Давидова и ще разберете защо:

Всеки знае как се играе Руска рулетка предполагам – слагаш 1 патрон в 1 от 8-те цеви – завърташ барабана и натискаш спусъка. Вероятността да си пръснеш мозъка е 1 към 8. САМО в един от осем случая в стаята след теб ще правят ремонт, децата ти ще останат без родител, и ще сринеш света на 1, 2, 3 семейства.

Ама няма страшно де… това е САМО в един от 8 случая. Това са едни нищожни 12 процента. Нищо работа. Така че давайте смело.
Горе-долу същото е с Ковид-а. Един много, много нисък процент от общото число на заболелите го карат тежко. Още по-малък процент умират – 4 процента у нас – ма тва е нищо бе. Колко хора умират от рак, инфаркт, земетресение или тухла по главата.
Вчера е починала моя приятелка. На 49 – колкото мен. Нито едно придружаващо заболяване. Здрава и яка като впрегатно животно. Остави деца, мъж… живи родители.

Не се ваксинира, защото „няма да се подлагам на експерименти“, а така също „Фане, ти така говориш, защото го изкара тежко. Аз няма, защото не съм рискова.“ Също и „Аз 100 процента съм го преболедувала без да разбера“… и цялата палитра от ковидни клишета…

Затова, в нейна чест, аз ще разкажа. Ще разкажа какво е „средно тежко“ преболедуване. От първо лице. Ще напиша неща, които принципно не разказвам, вкл. на най-близките ми, защото мразя да се говори за болести, а и не виждам смисъл да разказвам страхотии. Но… заради С, която вече не е тук, а можеше да си изгледа децата… може би пак щеше да го изкара, но щеше да е жива… можеше. Тя попадна в 4-те процента починали. Аз бях в 10-те процента – средно тежки пациенти.

ТАКА… Да изкараш „средно тежко“ Ковид, уважаеми дами и господа, означава следното:

Първо боли – много боли. Болката е в главата, мускулите, костите, навсякъде. Не минава, ако ще да изпиете половин кило различни обезболяващи. После идва температурата на вълни. Залива те като цунами – дълго и продължително, отдръпва се за малко, колкото да си вземете въздух, и отново пак ви потапя на дълбокото.

Дишате с върха на дробовете – на рядко и учестено, а въздухът изобщо не може да изпълни до долу целите дробове. Ако имате късмет – кашляте. Защото може и да няма кашлица, а дробовете ви да са поразени сериозно. Аз кашлях. Кашлях ужасно. Кашлях така, че в пика на болестта плюех кръв (това дано майка ми да не го прочете, че не съм й го казвала).

Не можех да дишам. Не съм осъзнавала колко е важен кислорода (глей какво нещо). Толкова не ти стига въздух, че ако изобщо можеш да вървиш, го правиш на малки крачки и спираш да си почиваш на всеки 3.

Никога няма да забравя сутринта в болницата, когато се събудих, но не можех да си отворя клепачите. Никакъв шанс. Чувах какво става около мен, усещах как ми слагат система, сестрите си говорят, но аз не мога да си отворя очите. В съзнанието ми изплуваха някакви мъгливи силуети, фигури, различни цветове – това помня. Помня също, че си помислих: „Аха, явно така се умира, добре че не боли. Така! П. ми е обещала, ще се погрижи за Никола – образование, приключения и среда – значи всичко е наред. На И ще му мине. Ще бъде ужасно за майка ми – дано да се справи.“

Ковид порази кръвоносната ми система – вените ми се пукаха една след друга, в последния ден от болничния ми престой търсеха вена на крака ми, където да включат системата. Бях цялата в синини. Периодично ми шуртеше кръв от носа.

Ама няма страшно! Аз съм САМО от онези 10 процента – средно тежките – 10 процента е нищо работа. Освен това оздравях, нали. Не съм умряла.

НО! Това не е всичко! Има и десерт: шест месеца след оздравяването ми си отиде половината ми коса. Винаги съм работила над 10 часа дневно (никой не ме е карал, аз така си обичам), всяка сутрин минавам по 3-4 км и до преди Ковид това ми даваше енергия. Сега, в края на работната седмица, обикновено в неделя, получавам такива пристъпи на умора, че не мога да стана (буквално) от леглото и разчитам на 15-годишния ми син да ми донесе вода. Полагам неистови усилия да се концентрирам. Ама неистови. Имам помитащи пристъпи на мигрена, с такава силна болка, че на моменти съм убедена, че получавам инсулт.

Това е „средно тежкият“ Ковид. Да, САМО в десет процента от случаите е. Няма страшно – завъртайте барабана и натискайте спусъка.

Не се ваксинирайте, вадете фалшиви сертификати, не носете маски, не правете тестове. Не допускайте на децата в училище да правят тестове „близалки“ – това е ужас, ад и експеримент… ами в тия близалки може да има допълнително захар и Е-та. Главното – мрънкайте и се оплаквайте! Отстоявайте гражданските си и политически права. Всичко е една истерия, която точно вас ще ви отмине.

Не мислете за лекарите, които работят 24/7 – да не са се хващали с това да са лекари.

Не мислете за това, че болниците са препълнени – това не е ваш проблем! А и на вас нали няма да се случи.

Не мислете за близките си – и те ще са в основния висок процент, които боледуват леко.

Изобщо не мислете – карайте го като преди.

https://sofia-post.com/2021/10/27/не-се-вaксиниpaйте-вадете-фалшиви-серти/?fbclid=IwAR2QcYkVtifMebmqpFnjCGO3uDrw7HghJ71GKRZFoVHVbw-9bKPG7Ut_MFU

Прилича на пръскане със серен диоксид.

https://medpedia.framar.bg/заболявания/мкб-t591-4/серен-двуокис

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Прилича на пръскане със серен диоксид.

https://medpedia.framar.bg/заболявания/мкб-t591-4/серен-двуокис

Стига бе, градски.... серниста киселина (гасена или не) ползвам от години за какво ли не....освен да се задъхаш за 3-10 сек друго не става (ествствено, ако не те мързу, може да сложиш слонче)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване