Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета Петков

АСПЕКТ
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 28 минути, АСПЕКТ написа:

Прочети

Помолих те да ми обясниш какво е ЕВРОПЕЙСКА държава според теб, а не да ми цитираш неща които съм чел още като ученик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 17 минути, Bubbles написа:

Помолих те да ми обясниш какво е ЕВРОПЕЙСКА държава според теб, а не да ми цитираш неща които съм чел още като ученик.

Значи, знаеш, няма какво да ти обяснявам. Мнението ми е същото като това на Алеко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

И къде в закона пише, КАК да гласуваш? Не искаш ли и да ти напишат, и КОГА. В колко часа.

Или направо за кого, да не мъчиш.

Ти можеш да искаш на чешмата ти да тече ВИНО, вместо ВОДА. А в банята ти мляко, вместо вода. И така да се оплачеш, че нямаш достъп до чешмата.

Отнети са ти правата, това, че не пиеш ВОДА, а вино.

О, пише, неграмотнико. Дори е описана бюлетината с всичките й атрибути. Дори пише как да се сгъва и как да се зачеркне желаното. 

Простотия до шия, е твоето. Безнадеждна.

преди 1 час, ivottoshev написа:

Ами именно закона, чрез хората които си изпратила в НС е измислил да се гласува само с машини. Не разбирам при това положение срещу какво роптаеш?

И още:  - защо пък да се пренебрегва моята идея за бобчетата, а да се въвежда твоята за бюлетините? С какво ти си повече от мен, та твоето мнение да тежи повече? Нали уж всички сме равни? 

Не е така и го знаеш идеално! Никой не е изпратил в НС някого, за да му отнеме правото на избор. Направиха го шепа хора, избрани от половин шепа избиратели. Да ти напомня ли, че гласуваха няма и 40%, а управляващите едва спретнаха една безумна коалиция, която сдаде багажа на шестия месец?

И пак ще напомня- не искам да се въвежда моя идея, а искам, да не ми се отнема възможността да избера по кой от начините да гласувам.

Забелязваш ли разликата в мисленето ни- аз искам и твоята идея да съществува наравно с вече съществуващата, а ти искаш да ме лишиш от избор. С какво си повече от мен, та ще ме лишиш от избор, вместо да изискаш от тези, които си избрал, да осигурят честни избори?

И последно- като лишиха от избор хората, какво толкова спечелиха? Помниш ли подреждането на партиите? Хем Рашков вилня като през турско и пак баце с втори резултат........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, absurt написа:

Забелязваш ли разликата в мисленето ни- аз искам и твоята идея да съществува наравно с вече съществуващата, а ти искаш да ме лишиш от избор. С какво си повече от мен, та ще ме лишиш от избор, вместо да изискаш от тези, които си избрал, да осигурят честни избори?

Ти искаш да се въведе и моята идея, наравно с другите? Ми хубаво. Ама само моята ли? Освен моите бобчета, някой може да реши че иска да гласува с камъчета, друг с костилки от череши...

Ще задължиш ли държавата да осигури всякакви начини на гласуване, само защото на някой това му е желанието? Питам, щото обратното би било дискриминация и отнемане на правото на избор спрямо тези с камъчетата и костилките от череши.

:offtopic_s:  Има примери за гласуване с клечка. Някой медиатор влиза в ромската махала и раздава клечки с подходяща дължина, която като се наложи върху бюлетината стига точно до името на този за който медиаторът е решил че трябва да се гласува. Това е нещо, което при машинното гласуване е невъзможно. Таааа гласуването с "клечка" да остане ли? За един от Банкя питам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ivottoshev написа:

Ти искаш да се въведе и моята идея, наравно с другите? Ми хубаво. Ама само моята ли? Освен моите бобчета, някой може да реши че иска да гласува с камъчета, друг с костилки от череши...

Ще задължиш ли държавата да осигури всякакви начини на гласуване, само защото на някой това му е желанието? Питам, щото обратното би било дискриминация и отнемане на правото на избор спрямо тези с камъчетата и костилките от череши.

:offtopic_s:  Има примери за гласуване с клечка. Някой медиатор влиза в ромската махала и раздава клечки с подходяща дължина, която като се наложи върху бюлетината стига точно до името на този за който медиаторът е решил че трябва да се гласува. Това е нещо, което при машинното гласуване е невъзможно. Таааа гласуването с "клечка" да остане ли? За един от Банкя питам...

Ако спреш да се правиш на глупак, ще е по- добре. Разбирам, че нямаш какво да противопоставиш на написаното от мен, но не слизай на дебилско ниво, не ти отива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, absurt написа:

Ако спреш да се правиш на глупак, ще е по- добре. Разбирам, че нямаш какво да противопоставиш на написаното от мен, но не слизай на дебилско ниво, не ти отива.

Разбирам че искаш бюлетини, но нямаш право да пренебрегваш тези, които искат бобчета, камъчета и костилки от череши. Пред закона твоето искане има точно толкова тежест колкото и техните. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ivottoshev написа:

Разбирам че искаш бюлетини, но нямаш право да пренебрегваш тези, които искат бобчета, камъчета и костилки от череши. Пред закона твоето искане има точно толкова тежест колкото и техните. 

Чукаш на отворена врата- колко пъти да кажа, че бих застанала зад всяка идея, която ще даде повече възможности, а няма да лиши хората от право на избор?

Ако се намери мнозинство, което да приеме пръчици или камъчета- моля, мен не ме бърка. Държавата трябва да осигури честното броене на камъчетата, точно както на бюлетините или машинния вот.

Не схващаш ли как си противоречиш непрекъснато- уж си за равните права на всички, а си за това, да бъдат лишени от избор за начина на гласуване, като поддържаш отнемането на вота с бюлетина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ivottoshev написа:

Няма смисъл да влизаш в безумни фантазии, за да се опиташ да ограничиш избирателят, премахвайки метод за гласуване съществуващ от де да знам, век(?) и повече. Каквито и да са опити в тази насока, са несъмнена дискриминация. Работата, е измислено да се върши извън избирателните секции, като се води борба с купуване/нареждане на вота. Само това е правилният начин, независимо дали и колко е ефективен, за даване възможност за желаещите да гласуват, да го направят по свой личен и свободен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, absurt написа:

Не схващаш ли как си противоречиш непрекъснато- уж си за равните права на всички, а си за това, да бъдат лишени от избор за начина на гласуване, като поддържаш отнемането на вота с бюлетина.

Къде видя противоречие? Показвам ти колко абсурдно е това - държавата да приеме всякакви начини на гласуване (бюлетини, бобчета, костилки от череши и тн.), само защото на някой си така му се било приискало.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Значи, знаеш, няма какво да ти обяснявам. Мнението ми е същото като това на Алеко.

То хубаво, ама няма как да стане, България е малка страна но много апетитна за големите и всеки я дърпа към себе си по свой собствен начин. Ти например плачеш срещу руснаците, да ок и те си завират носовете в българските работи, но пропускаш ония отатък океана които правят съвсем същото, няма лошо ако ги харесваш, но докато едни и/или други си завират големите носове във вътрешните работи на България при това с одобрението на властта, все същата кочина ще си бъде държавата, което пък е жалко за прекрасната страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ivottoshev написа:

Къде видя противоречие? Показвам ти колко абсурдно е това - държавата да приеме всякакви начини на гласуване (бюлетини, бобчета, костилки от череши и тн.), само защото на някой си така му се било приискало.  

Кое наричаш "Всякакъв начин"- гласуването с бюлетина, което е в основата на демократичния процес "избори"? Която съществува във всички бели страни и се използва наравно с откритите по- късно други алтернативи? 

Даваш ли си сметка, колко години в България се гласува с бюлетина и дали, ако използвам твоята антилогика, второто предложение- машинното не е абсурдно, след като вече съществува законно средство за вот? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, absurt написа:

Кое наричаш "Всякакъв начин"- гласуването с бюлетина, което е в основата на демократичния процес "избори"? Която съществува във всички бели страни и се използва наравно с откритите по- късно други алтернативи? 

Значи пренебрегваме камъчетата и костилките от череши? Та това не е ли ограничаване на правото на избор?

преди 39 минути, absurt написа:

Даваш ли си сметка, колко години в България се гласува с бюлетина и дали, ако използвам твоята антилогика, второто предложение- машинното не е абсурдно, след като вече съществува законно средство за вот? 

Бюлетините са нещо преходно. Не винаги се е гласувало с бюлетини:

https://bnt.bg/bg/a/kak-se-glasuva-v-gambiya

Цитат

Избори се провеждат от хилядолетия насам. Една от практиките за гласуване в древна Атина е остракиране. Остраконите са глинени парчета, на които се отбелязва името на онези граждани, които са предложени за прогонване от противниците. Който спечели най-много остракони със своето име, е бил гонен от Атина за 10 години. Подлагали и други въпроси на всенародни допитвания. Древните елини пък гласували с черни и бели камъчета за "за" и "против". Във времето на бюлетините и електронното гласуване днес все още има страна, в която се гласува с топчета

Ето, виждаш че в миналото се е гласувало и с камъчета. Защо ако ще се връщаме в миналото да въвеждаме отново именно бюлетините? Аз съм "за" ако наистина ще се връщаме назад, да се върнем към камъчетата (или топчетата).

На никой не е отнето правото да гласува, просто сме направили крачка напред и сме се отървали от този анахронизъм - бюлетината. Не мога да разбера защо си против напредъка, а искаш да се връщаме назад?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ivottoshev написа:

Значи пренебрегваме камъчетата и костилките от череши? Та това не е ли ограничаване на правото на избор?

Бюлетините са нещо преходно. Не винаги се е гласувало с бюлетини:

https://bnt.bg/bg/a/kak-se-glasuva-v-gambiya

Ето, виждаш че в миналото се е гласувало и с камъчета. Защо ако ще се връщаме в миналото да въвеждаме отново именно бюлетините? Аз съм "за" ако наистина ще се връщаме назад, да се върнем към камъчетата (или топчетата).

На никой не е отнето правото да гласува, просто сме направили крачка напред и сме се отървали от този анахронизъм - бюлетината. Не мога да разбера защо си против напредъка, а искаш да се връщаме назад?

Пак ще напиша.

Бюлетината е въведена отдавна, така че, никаква крачка назад не правиш с използването й. Не съм против крачката напред, няколко пъти написах. Само че, машинното гласуване е ВТОРОТО СТЪПАЛО, стъпило върху ПЪРВОТО. Ти искаш да махнеш първото стъпало и да остане само новото- второто. Защо? Ами, ако и при това стъпало държавата не може да осигури честни избори? Ако се въздейства върху машините? Как ще реагираш? Ще е важно дали бъркат твоите хора и ще си траеш? Ами, ако бръкнат другите, кво правим?

И друго- при машинния вот пак се печатат бюлетини и пак се разкарват по секциите. И стоят в готовност, ако спре ток или машината аварира. И се използват в такива случаи. А, останалите са хвърлени на боклука, пари. но, от инат, не се разрешава на желаещите да ги използват. Не е нормално, нито логично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гласуването не трябва да е тайно и всичко ще си е в ред! Какво срамно има да гласуваш явно? Или някой се срамува за кой гласува? Трябва да се сменят личните карти с такива с чип. Поставяш ЛК в машината и гласуваш пред членовете на секцията. За тези които имат личен КЕП да има платформа и през интернет! От това тайно гласуване всичко идва, всякакъв вид маниполации! Като стават партийни членове на партии и организации да не е тайна този процес , че после да е таен, че за същите ще гласуваш или пък не !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Гласуването не трябва да е тайно и всичко ще си е в ред! Какво срамно има да гласуваш явно? Или някой се срамува за кой гласува? Трябва да се сменят личните карти с такива с чип. Поставяш ЛК в машината и гласуваш пред членовете на секцията. За тези които имат личен КЕП да има платформа и през интернет! От това тайно гласуване всичко идва, всякакъв вид маниполации! Като стават партийни членове на партии и организации да не е тайна този процес , че после да е таен, че за същите ще гласуваш или пък не !

идва друг проблем - ако си ял кебапчета за да гласуваш за БСП а избереш възраждане - дали няма да изядеш някой кютек, зад ъгъла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Без умствен капацитет написа:

идва друг проблем - ако си ял кебапчета за да гласуваш за БСП а избереш възраждане - дали няма да изядеш някой кютек, зад ъгъла

Офче, нещо имаш против кебапчетата ми се струва. Да не си станал веган напоследък. Хихихи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, absurt написа:

Пак ще напиша.

Бюлетината е въведена отдавна, така че, никаква крачка назад не правиш с използването й. Не съм против крачката напред, няколко пъти написах. Само че, машинното гласуване е ВТОРОТО СТЪПАЛО, стъпило върху ПЪРВОТО. Ти искаш да махнеш първото стъпало и да остане само новото- второто. Защо? Ами, ако и при това стъпало държавата не може да осигури честни избори? Ако се въздейства върху машините? Как ще реагираш? Ще е важно дали бъркат твоите хора и ще си траеш? Ами, ако бръкнат другите, кво правим?

И друго- при машинния вот пак се печатат бюлетини и пак се разкарват по секциите. И стоят в готовност, ако спре ток или машината аварира. И се използват в такива случаи. А, останалите са хвърлени на боклука, пари. но, от инат, не се разрешава на желаещите да ги използват. Не е нормално, нито логично.

Много ти е трудно да гласуваш електронно ли? Сори, бизнесът свърши. Защото сте в криза. Стига далавери вече, а и се видя, че ГЕРБ спечели и без бюлетини. Тъй, че недей рева. Бойко е там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Много ти е трудно да гласуваш електронно ли? Сори, бизнесът свърши. Защото сте в криза. Стига далавери вече, а и се видя, че ГЕРБ спечели и без бюлетини. Тъй, че недей рева. Бойко е там.

ами да ГЕРБ ще победи - хората видяха че и по лошо има

скоро си купих домакински уред който струва толкова и в амазон де / защо същите заплати като другите ли взимаме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

ами да ГЕРБ ще победи - хората видяха че и по лошо има

скоро си купих домакински уред който струва толкова и в амазон де / защо същите заплати като другите ли взимаме

По-лошо от ГЕРБ, ДПС и БСП има ли? Сега и ония Дай, България. На Прокопиев партията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

По-лошо от ГЕРБ, ДПС и БСП има ли? Сега и ония Дай, България. На Прокопиев партията.

чета и други теми инфлацията в Италия е по малка поне за техниката - ние по богати ли сме, и не забравяй че БСП е с кирчо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

чета и други теми инфлацията в Италия е по малка поне за техниката - ние по богати ли сме, и не забравяй че БСП е с кирчо

Какво ме интересува Кирчо? И той последно време нещо бяга по тъч линията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Русия спря да издава туристически визи за българи - да благодарим на Лудото Кики!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

то аз като гледам всички бягат по тъча - кой е тръгнал директно срещу проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...