Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Coco1 написа:

Като развален телефон сте :giggle1:

Това е като недонаучен папагал.  Гледай сега как заради безобразията на бандеровците, руснаците ще си възстановят Таврическа губерния, дето през 1918 година Ленин бил решил да я дава на Украйна   https://bg.wikipedia.org/wiki/Таврическа_губерния

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 33k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

2534

• Тhе Monstеr

1745

• Coco1

1675

• absurt

1521

преди 13 минути, attj написа:

Това е като недонаучен папагал.  Гледай сега как заради безобразията на бандеровците, руснаците ще си възстановят Таврическа губерния, дето през 1918 година Ленин бил решил да я дава на Украйна   https://bg.wikipedia.org/wiki/Таврическа_губерния

Гинкобилобата не са ти дали днес началниците ти от интерната във Мойсейково. КГБ толкова много ли те наказа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Маричка

Маруся е в Донецк, а на теб ето ти четиво като за военен   https://blitz.bg/svyat/ot-katakombite-na-azovstal-prodlzhavat-da-izlizat-i-da-se-predavat-v-plen-eto-kolko-sa-veche-video_news886938.html 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, БаалБек написа:

Шок на световните фондови борси!!! Всички започват да купуват рубли. Срив на биткойна. Рублата го измести. Край с господството на долара.

Електората от интерната в Мойсейково чакат да кацнат и извънземните. Така им казал вожда Путлер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Coco1 написа:

Електората от интерната в Мойсейково чакат да кацнат и извънземните. Така им казал вожда Путлер

Пак не си успял да запомниш каквото трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Coco1 написа:

днес началниците ти

Началниците още не са спуснали указания какво да говорят за Турция? Нали за сега наложиха вето на Швеция и Финландия за НАТО. И сега рубладжиичетата чакат указания как да процедират. Да веят ли турски знамена редом с руските или...????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, БаалБек написа:

Началниците още не са спуснали указания какво да говорят за Турция? Нали за сега наложиха вето на Швеция и Финландия за НАТО. И сега рубладжиичетата чакат указания как да процедират. Да веят ли турски знамена редом с руските или...????

Скоро ще разберем като започнат хорово да припяват  :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, attj написа:

руснаците ще си възстановят Таврическа губерния

Ще си я възстановят, когато цъфнат налъмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Ще си я възстановят, когато цъфнат налъмите.

Та те вече го довършват,  а ти защо си като Кирчо, дето все нищо не е разбрал ? Всички ежедневно купуват газ с конвертирани в рубли Евра и Долари.    "Не мисля, че Русия може да си позволи да загуби целия Европейски съюз", така отговори на въпрос на bTV след срещата премиерът Кирил Петков дали има опасения, че страната ни ще остане без газ, ако Гърция откаже да плаща в рубли.  При сегашните цени на газа Русия формира невиждани досега печалби!  На Киро пак няма кой да му го каже...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, attj написа:

За тези земи ли говорим :

1 дни  ·

Ето какво пише Стефан Българов в спомените си, отпечатани в списание „Културно единство” от 1908 г.
„Жестокостта на русите надмина всяка мяра. Властите забраниха по цяла Таврия гайдата, за да убият всичко българско у нас, да не слушаме своята народна музика, да не играем народните си хора, че да заспим и умрем като народ…
През първата година посърна цялата Таврида – нигде веселие, нигде радост. Но кипеше душата на народа. И разгаряше се тоя кипеж от песнопойките, които тайно ни донасяха бозаджиите наши „вилаятчии” или „велаклии”, както се наричаха у нас гурбетчиите македонци.
И на лятото – година след руското забраняване на гайдите – стохилядната българска маса от Таврида се сътресе от една вест: гайдарят дядо Видю от село Мъгла се решил да изнесе скритата си гайда и да устрои хоро сред селото!
В началото на забраната имаше българи пребити от бой в участъците, а имаше и заточени като бунтовници. Но дядо Видю от Мъгла – 72 годишен старец, заявил в селската кръчма, че му е останало малко да живее, нека го заточат в Сибир, но той ще порадва за последен път българското сърце със своята звучна гайда, че да го помни народът. В села и паланки заочакваха с трепет уречения от дядо Видю ден.
Пишущият тия редове бях седемгодишно дете. Родителите ми бяха заселени в град Берданск, малко разбирах какво става, но помня как се вълнуваше целият град, как с часове ходеше баща ми мълчалив и строг, как накрая реши, че ще иде…
И една заран ние, баща ми и аз, се понесохме на талига за село Мъгла. То беше на 40 километра от нашия град, но ние отидохме да чуем гайда… Не бяхме само ние: хиляден народ от всички страни бързаше към Мъгла… Няма да забравя този ден. Сред море от народ, от разплакан народ, дядо Видю наду гайдата си и часове свири, па и плака. Моят татко стискаше ръката ми и на няколко пъти през деня ми каза: „Добре слушай, синко, ние сме българи и само ние свирим на гайда. Но вече и нея не дават. Добре слушай, че надали ще я чуеш друг път в живота си.”.
Авторът на тези спомени, Стефан Българов, става математик и журналист, а по-късно се преселва в България.
За жалост съдбата на повечето от потомците на таврийските българи е много трагична. Едни измират от масовия глад през 1921- 1922, други страдат от „разкулачването” и са изпратени на заточение през 1929 година, а оцелелите след Втората световна война са депортирани в Сибир.
През 1942 година близо две хиляди таврийски българи успяват да се завърнат в родната си България, където получават подслон и препитание, но само две години по-късно – след съветската окупация на България през 1944 година, по искане на Сталин, те са арестувани от комунистическите власти и безмилостно предадени на съветските.
Ето това са малка част от делата на всякога проклета Русия (по думите на Раковски).

преди 1 час, attj написа:

Kypcът нa pycĸaтa вaлyтa cĸoчи дo 60 pyбли зa дoлap, зa пpъв път oт 4 гoдини.

Чкам курс 1:0,80р и почвам да купувам  :) 

преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Каза Рубладжията Слидерум.

Злобен Комунисте Слидерум, ский ся твоя началник Гиркин какво казва за военната обстановка.

Аз казвам истината добросъвестно, съгласно това, което съм учил.

Както виждате и Кръволока Гиркин признава същото.

Щото е военен и щото това е истината на бойното поле.

Рубладжии са рашистките тролове в темата.

Как пропуснаха да го самозастрелят някде, чак не знам.... :)  Всички рашистки "лидери" от началото на инвазията успяха един по един да ги смовзривят, самоубият, или 'геройски да загинат на фронта" ...

Гиркин обаче хира лисица, влезе в политиката , участваше в токшоута и публицистични предавания, и това му даде един вид отсрочка, а към днешни дни е безсмислено да го смаоелиминират.

Аз съм много благодарен как не украински източници, а именно той, като лидер сепаратист дава прекрасни примери и интервюта как са се случвали нещата и в Крим и в Донбас.

Защо тукашните рубладжиине му вЕрват, аз не знам... та нали той бе част и от военните превзели Крим, и бе назначен после за министър на ДНР !

:) 

преди 4 часа, _nib_ написа:

,На 19.05. на укрите им се стъжни напълно.
За геройчното предаване под бял флаг на Азовците, ще замълча.
За НЯКОЛКОТО котли на източният фронт, където са изолирани няколко десетки хиляди укр войничета пак ще замълча.

Но вчера им таковаха-таковата на украйнците на Харковското направление.
Няколко седмици укрите провеждаха контланастъпление.
Стигнаха до сави границата с Русия и вчера на 19.05 се оказа, че са влезли в КАПАН ЗА МИШКИ !
С удар по фланговете от руска територия цялата им контранастъпателна армия е обкръжена.

Реално от вчера следва доубиване на обкръжените части на ВСУ или "геройчната" съдба на Азовци.
Източният фронт до края на юни утече.

фекнюз :)

преди 4 часа, _nib_ написа:

В Думата е внесен Законопроекн с който Президента на Русия има плаво да СЪЗДАВА АДМИНИСТРАЦИЯ ИЗВЪН ТЕРИТОРИЯТА НА РУСИЯ.
Т.е. Херсонска и Запорожеская ( последвана от Николаевска и Одеска) бивша Таврическая губерния на Имперска Русия, ще моге законно са се администрира от Русия.

Чудесно ! Кога ще назначат губернатор за "задунайская губерния " ??

Гответе червените знамена с питка и сол .

преди 2 часа, ncl написа:

Аз пък снощи сложих за мелодия на телефона това: "Русские идут" поет Жанна Бичевская. - YouTube

И каква седеше до сега ? :) :)

Или на сутринта пак я сменяш с лейди гага че да не ти се смеят в трамвая ако някой ти звънне ? :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Рубладжии са рашистките тролове в темата.

Pycия сега имa oгpoмнo пpeвишeниe нa изнoca нaд внoca, ĸoeтo ce измepвa c oĸoлo 1 милиapд дoлapa нa тъpгoвcĸи дeн. Санкциите водят до куриозни и неочаквани резултати.  Bнocът знaчитeлнo ce e cвил, внocитeлитe нe мoгaт тъpгoвcĸи дa ĸyпyвaт чyждecтpaннa вaлyтa, нe мoгaт дa плaниpaт дeйнocттa cи, a пapитe oт изнoca пpиcтигaт  като ежедневен  ĸoлocaлeн пapичeн пoтoĸ.   Рублата поскъпва спрямо всички световни валути.   Реджеп, Миро и премиера Киро най-добре ги разбират тези работи.  Главите им направо пращят от знания и не могат да разпознаят на какво им дрънчат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, dioib написа:

За теб един начин на живот е добре, а за други е друг, НО определено в Русия са по-свободни отколкото в САЩ. 

В коя държава арестуват за празен лист ? Или ако пееш " пусть всегда будет солнце" ... , или за рисунка с гълъби и дъга ??

Колко и къде са свободни хората да протестират дори за доходите си ?

Кои работници и къде имат повече извоювани профсъюзни и др права и стандарт ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, N1K17Y написа:

Нацистите, нали ? :giggle1:

А борците с нацима, изтъкват, че се борят с евреи. Не можете и да се усетите какви ги пишете.

Тея се борят с квот им падне братче. Важно е борба да има! По цел ден в нета и яко борба. Секъв стил- външна сарма, шкембе чорба- Сичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

В коя държава арестуват за празен лист ? Или ако пееш " пусть всегда будет солнце" ... , или за рисунка с гълъби и дъга ??

Колко и къде са свободни хората да протестират дори за доходите си ?

Кои работници и къде имат повече извоювани профсъюзни и др права и стандарт ?

н.з...

знам млади либерастчета от 56-тия пол които клепаха роднините си за участие в щурма на капитолия...

паралелно с това издирваха наивници по наблюдателните камери, сглупили да бъдат без маски...

16777255.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Американская газета The New York Times опубликовала подробное расследование об убийствах российскими военными жителей города Буча под Киевом, в котором содержатся новые видеокадры и свидетельства очевидцев.

Авторы публикации пишут, что им удалось доказать расстрел по меньшей мере восьми мужчин, большинство из которых служили в местной территориальной обороне, но были захвачены армией РФ без оружия и убиты.

Газета публикует кадры с камеры внешнего наблюдения, на которых видно, как российские военные 4 марта ведут девять человек цепочкой. После этого видео обрывается.

https://d23d6bvfd2dlkw.cloudfront.net/a/nyt-opublikovala-svidetelstva-rasstrel-v-buche/31859409.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Читателите на "Тайм" избраха Зеленски за най-влиятелния човек на годината

я писател не читател 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, БаалБек написа:

Шок на световните фондови борси!!! Всички започват да купуват рубли. Срив на биткойна. Рублата го измести. Край с господството на долара.

това има ли си линк или ти говорят звездите:D

;)

САЩ праща противокорабни ракети на Украйна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, _sirena_ написа:

Специално Синдбад ви разби всички фейкове и манипулации !  

Аз съм питала баща ми , относно негови твърдения в тази тема и той ги ПОТВЪРДИ !! 

Така , че нямам основания да не му Вярвам на Синдбад , понеже вярвам на баща ми !

ти баща  ли имаш ?

а знае ли какви писма пишеш на хората ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...