Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 46,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

3615

• Coco1

2101

• miro20

2063

• absurt

1929

Spoiler
преди 32 минути, ivottoshev написа:

Като се заговорихме за заставане, ти така и не отговори заставаш ли зад болднатите думи от този ТВОЙ пост:

Човече, наистина се притеснявам за психичното ти състояние.

За цитата ясно повторих 1001 пъти , и виждам НАД ГОДИНа не ти стигна акъл да разбереш че е цитат, който  КОРЕКТНО уточних  на кого е и т.н.

Ти вече повече от година се тръшкаш да ми вадиш от 9 кладенеца колко съмлош че коректно уточнявам източника на информацията си.

Нема такива дебили дори в РФ :) :) :)

Но не си и първия де... сещам се имаше един модератор дето зачезна някъде.... дарк марк ... който се заяждаше колко съм обиждал хората , и ми приведе цитат отпреди сигурно 10 години вече. А е сляп за ежедневната помия на някои тук :)

Та и твойта работа същата.... психясал си от години да се чудиш как да ми извъртиш думите и цитатите :)  И накрая все наакан и осран, но гьонсурата си е гьонсурат.

Още 10 години и ти ще повтаряш колко съм лош че съм уточнил източника на думите които цитирам

:)

преди 39 минути, ivottoshev написа:

Да. Застава зад цивилните украински граждани и ги защитава, така както примерно ти заставаш зад гербопитеците и ги защитаваш.

Я пак ? :) 

А какво стана с украинците дето се криели зад цивилни като щит ?

Значи когато са руснаците  застават зад цивилни - това е защото ги  защитавали. Когато украинците заставали - това било криене зад жив щит  :giggle1:

Съвсем се оака тошееефффф.. съвсем :) 

В тази ситуация има нещо много ясно и очевидно . Рашистите са тези които нахлуха в една независима свободна демократична държава.

Тези които са изградилиотбрана на градовете са украинците. Те си защитават градовете, земята, Родината, където всички - и руснаци и украинци не са имали никакви проблеми преди рашистката инвазия.

Рашистите са агресорите които сриват и градове и изпепеляват земя , и избиват масово и наред.

Няма как отбраняващия се да е виновен че се защитава.

Всичко друго е наивна рашистка пропаганда за квадратни глави :) 

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Глупости! Само луд и глупав може да тръгне да строи завод в територия на война, а точно турчина да се нарече луд и глупав е смехотворно! Зеления всички го лъжат, а той кълве и на празна кука!

Ами поживем увидим :) 

Ако наистина са предприели стъпки за завода, това означава че имат спокойствието че рашистите /коитообявиха  уж тотално въздушно превъзходство  над цяла Украйна /  няма да ги бомбардират вски ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, miro20 написа:
  Покажи скритото съдържание

Човече, наистина се притеснявам за психичното ти състояние.

За цитата ясно повторих 1001 пъти , и виждам НАД ГОДИНа не ти стигна акъл да разбереш че е цитат, който  КОРЕКТНО уточних  на кого е и т.н.

Ти вече повече от година се тръшкаш да ми вадиш от 9 кладенеца колко съмлош че коректно уточнявам източника на информацията си.

Нема такива дебили дори в РФ :) :) :)

Но не си и първия де... сещам се имаше един модератор дето зачезна някъде.... дарк марк ... който се заяждаше колко съм обиждал хората , и ми приведе цитат отпреди сигурно 10 години вече. А е сляп за ежедневната помия на някои тук :)

Та и твойта работа същата.... психясал си от години да се чудиш как да ми извъртиш думите и цитатите :)  И накрая все наакан и осран, но гьонсурата си е гьонсурат.

Още 10 години и ти ще повтаряш колко съм лош че съм уточнил източника на думите които цитирам

А какво стана с украинците дето се криели зад цивилни като щит ?

Значи когато са руснаците  застават зад цивилни - това е защото ги  защитавали. Когато украинците заставали - това било криене зад жив щит  :giggle1:

Съвсем се оака тошееефффф.. съвсем :) 

Ами ти сам си го написал бре :hit:

Украинците буквално се КРИЯТ зад цивилните, докато руснаците застават зад тях и ги защитават. Ако не знаеш какво е пряк и преносен смисъл - върни се в училище. 

Таааа, какво стана с втората част от поста ми? Не я видя ли:lol6:

Питах те заставаш ли зад думите от онзи твой пост (пояснявам - в преносен смисъл, знам че няма как да застанеш буквално зад тях)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ivottoshev написа:

Украинците буквално се КРИЯТ зад цивилните, докато руснаците застават зад тях и ги защитават.

:laughing4:

Направо си за "премия Дарвина" ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

:laughing4:Направо си за "премия Дарвина" ....

Ако ще ми даваш премии - не, не ги ща. Искам отговор на въпроса си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ivottoshev написа:

Ако ще ми даваш премии - не, не ги ща. Искам отговор на въпроса си.

За повече от година съм ти отговарял 1001 пъти. Останалото си е твои гърчове на човек с психопроблеми :)  И то защото някой е цитирал коректно дадена медия :)  

А и то при теб не е "премия" , а диагноза... :) :) :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

За повече от година съм ти отговарял 1001 пъти. Останалото си е твои гърчове на човек с психопроблеми :)  И то защото някой е цитирал коректно дадена медия :)  

Значи пак стигнахме до "тези думи не са мои" за думи, написани в твой пост. Аз още вчера ти казах, че така ще стане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

Значи пак стигнахме до "тези думи не са мои" за думи, написани в твой пост. Аз още вчера ти казах, че така ще стане...

ToшеФ пак ли се мъчиш с ватенките що не си в Расия 

Може да бъде изображение с 1 човек, изправен и текстово съобщение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подготовка клеток для суда над нацистами в Мариуполе. В июне заявлялось, что процесс над украинскими военными преступниками должен пройти в Мариуполе во второй половине августа и стать частью серии открытых процессов, которые должны пройти на территории ДНР над украинскими нацистами из "Азова" и ВСУ, а также над иностранными наемниками. По ряду обвинений подсудимым может грозить смертная казнь, мораторий на которую в ДНР недавно отменили.
Несколько наемников уже приговорены к смертной казни и они сейчас пытаются оспорить приговор в рамках установленных процедур.
Если суд им откажет, то лишь помилование со стороны Пушилина, может остановить жернова правосудия.
Британия выменивать своих наемников желания не изъявила.

17042632.jpg

17014501.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Твърдо съм установил как средностатистическият българин определя степента си на доверие към медиите (източниците на информация).Той я определя на следния принцип...Ако ми харесва това, което ми казват, това са медии, на които може и трябва да се вярва....ако не ми харесва - това са медии, на които не може и не трябва да се вярва...
Ми, да...абсолютно правилно. Как да не повярваш някому, ако ти казва колко си готин, а?! И как да му повярваш, ако ти казва какво говедо си?!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, _nib_ написа:

Подготовка клеток для суда над нацистами в Мариуполе. В июне заявлялось, что процесс над украинскими военными преступниками должен пройти в Мариуполе во второй половине августа и стать частью серии открытых процессов, которые должны пройти на территории ДНР над украинскими нацистами из "Азова" и ВСУ, а также над иностранными наемниками. По ряду обвинений подсудимым может грозить смертная казнь, мораторий на которую в ДНР недавно отменили.
Несколько наемников уже приговорены к смертной казни и они сейчас пытаются оспорить приговор в рамках установленных процедур.
Если суд им откажет, то лишь помилование со стороны Пушилина, может остановить жернова правосудия.
Британия выменивать своих наемников желания не изъявила.

Ислямска държава по същия начин екзекутираше "враговете" . Даже с още по упростени "съдебни" процедури.

Относно Запорожската АЕЦ и какво би  коствало една рашистка провокация и взрив :

https://clubz.bg/126046?fbclid=IwAR2ynQRVo7v1Z8qklYYjL8jovOaFo0bLPz8-tWCjKchNzDLgJwJiWXlBDt8

Според мен вече е напълно възможно.

В Еленовка рашистите направиха пробна акция със събирането в хангар и взривяването на украинските военни , приписвайки всичко на украински обстрел, и то не какъв да е , ами и с американските хаймерси.

/въпреки че  експертите говорят  за по скоро взрив отвътре/

С това парираха две неща - удовлетвориха рашистката жажда за кръв да убият азовците без съд , и избягнаха досадни процедури за обмен . Все пак на Путлер въобще не му пука за никакви свои военни или граждани че ид а ги обменя.

А да, и прикриха всякакви следи от многомесечните изтезания.

Та, това бе тренировката за това или подобно мащабно мероприятие с което ще се постигнат отново две цели.

Ще  употребят по масово оръжие за поражение като ядрените мощности, но без последствия да се окажат  като употребили ядрени снаряди.

С огромни поражения за Украйна и региона. Ще кажат просто инцидент.И съм сигурен ще изкажат огромно съжаление , осъждане на това и съчувствие към невинните жертви !

И второ - пак ще обвинят украинците, като това ще е отговор на неуязвимите хаймерси и друга западна техника която в момента толкова досадно ги мори .

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, miro20 написа:

Относно Запорожската АЕЦ и какво би  коствало една рашистка провокация и взрив :

https://clubz.bg/126046?fbclid=IwAR2ynQRVo7v1Z8qklYYjL8jovOaFo0bLPz8-tWCjKchNzDLgJwJiWXlBDt8

Според мен вече е напълно възможно.

Ще  употребят по масово оръжие за поражение като ядрените мощности, но без последствия да се окажат  като употребили ядрени снаряди.

С огромни поражения за Украйна и региона. Ще кажат просто инцидент.И съм сигурен ще изкажат огромно съжаление , осъждане на това и съчувствие към невинните жертви !

И второ - пак ще обвинят украинците, като това ще е отговор на неуязвимите хаймерси и друга западна техника която в момента толкова досадно ги мори .

----------------------

Шишко, да не ти се е размътил мозъкът от канцерогенните вещества, с които ви обгазяват в Русе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miro20 написа:

В Еленовка рашистите направиха пробна акция със събирането в хангар и взривяването на украинските военни , приписвайки всичко на украински обстрел, и то не какъв да е , ами и с американските хаймерси.

Пак ли го прочете в clubZ? Бля бля бля западните "експерти" установили точно това. И как става това като не са на място? Нещо повторено безброй пъти няма да го направи истина.

преди 8 минути, miro20 написа:

Неуязвими? Ти сериозно ли? Последно време освен по Антоновския мост никъде другаде не сме ги чули? Или са започнали ефективно да свалят ракетите им или е намаляла бройката на пусковите установки, но пък може и от двете....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Hristo52 написа:

:offtopic_s:

Твърдо съм установил как средностатистическият българин определя степента си на доверие към медиите (източниците на информация).Той я определя на следния принцип...Ако ми харесва това, което ми казват, това са медии, на които може и трябва да се вярва....ако не ми харесва - това са медии, на които не може и не трябва да се вярва...
Ми, да...абсолютно правилно. Как да не повярваш някому, ако ти казва колко си готин, а?! И как да му повярваш, ако ти казва какво говедо си?!

Остава да установиш, че си епитома на "средностатистическият българин"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Hristo52 написа:

И как да му повярваш, ако ти казва какво говедо си?!

И, понеже рашистите ти казват, че си говедо, и ти им вярваш, така ли ?

Далеч съм от мисълта, че в конкретния случай не си прав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, maxthon написа:

Неуязвими? Ти сериозно ли? Последно време освен по Антоновския мост никъде другаде не сме ги чули? Или са започнали ефективно да свалят ракетите им или е намаляла бройката на пусковите установки, но пък може и от двете....

Ами погледни в телеграма и туитър.

Например

преди 4 минути, gagodrago написа:

Двама руски фашисти се били изказали. Ами няма какво друго да кажат. То е ясно :) 

Много били обидени че руснаците са нежелани туристи вече. :)

Всъщност, виждате ли как самия Песков  реално погледнато потвърждава за завода .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, miro20 написа:

Ами погледни в телеграма и туитър.

И след всичкото това продължаваш да вярваш, че се стреля по складове при положение, че на няколко стотин км зад фронта (тоест няколко часа път) е Русия? Та ако не ти е станало ясно снабдяването отдавна е централно от там и ако не си усетил артилерията на руснаците не е спряла.

преди 23 минути, miro20 написа:

Всъщност, виждате ли как самия Песков  реално погледнато потвърждава за завода

Е както те кара да мислиш, че завода наистина няма да е избомбен веднага след като заработи? На практика и руснаци и турци ще имат полза от това. Следващият път украинците пак да дадат на Ердоган пари, които са дошли от Европа/Сащ. 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, maxthon написа:

Е както те кара да мислиш, че завода наистина няма да е избомбен веднага след като заработи? На практика и руснаци и турци ще имат полза от това. Следващият път украинците пак да дадат на Ердоган пари, които са дошли от Европа/Сащ. 🤣

Вече казах :

преди 3 часа, miro20 написа:

Ами поживем увидим :) 

Ако наистина са предприели стъпки за завода, това означава че имат спокойствието че рашистите /коитообявиха  уж тотално въздушно превъзходство  над цяла Украйна /  няма да ги бомбардират вски ден.

преди 10 минути, maxthon написа:

И след всичкото това продължаваш да вярваш, че се стреля по складове при положение, че на няколко стотин км зад фронта (тоест няколко часа път) е Русия? Та ако не ти е станало ясно снабдяването отдавна е централно от там и ако не си усетил артилерията на руснаците не е спряла.

Прво - радвам се че самите рашисти показват нещо много ясно , видно дори от няколкото бомбардировки на моста. Че украинските /западни/ артилерийски системи имат огромна точност. Всички поражения са прецини през няколко метра ис амо по моста.

Същата е картинката и по взривените складове и боекомплекти с минимални човешки жертви /или само военни такива/  . Зарята от всички видеота са или "фойерверки" от смовзривяващи се боеприпаси, или черни кълба от заправъчни цистерни

Второ -  руската артилерия определено не е спряла съвсем, но е с много по затруднена логистика. Затова е изтеглена вече много по назад заради далекобойните хаймерси, и с много по малък интензитет.

Обстрела по украинските позиции е намалял 5-6 пъти

Украинсктие загуби в жива сила са намалели към 3 пъти , и това не е никак малко :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, miro20 написа:

Вече казах :

Помогни си сам като свалиш vr емулатора от лицето си. Аз ти говоря за централно снабдяване, което изобщо не е заруднено. Като продължаваш линковете към DW (точно пък тия ли?) нищо друго не става освен да се самонадъхваш, че нещо се случва в желаната за теб посока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля достатъчно подробно се аргументирах .

Това че си плямпаш без никакви аргументи означава как го каза ... че нищо друго не ти остава освен да се самонадъхваш че нещос е случва в желаната от теб посока

А и Дойче Веле си е сериозна медия. Това че не допада на фейкометите и пропагандистите , не е проблем на журналистите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, miro20 написа:

Обстрела по украинските позиции е намалял 5-6 пъти

преди 47 минути, miro20 написа:

Украинсктие загуби в жива сила са намалели към 3 пъти

Мирко, поздравявам те. Май си падаш математик. Значи при 6Х по-малко стрелба, са пречукани 3 пъти по-малко войници. Това, както и да го смяташ, е удвояване ефективността на стрелба на руснаците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, gagodrago написа:

преди 6 часа, Joss Bomon написа:

Глупости! Само луд и глупав може да тръгне да строи завод в територия на война, а точно турчина да се нарече луд и глупав е смехотворно! Зеления всички го лъжат, а той кълве и на празна кука!

Ех тоя Песков, пак на празна кука клъвна :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, N1K17Y написа:

Ех тоя Песков, пак на празна кука клъвна :D 

Възможно и да е кукичка :)  Във войната всичко може да е партенка. Допускам и украинското контранастъпление за което говорят по украинските медии в южно направление да е отвличане на вниманието.

Обаче казват че е факт прехвърляне на рашистки сили от север на юг.

Ще видим.

преди 6 минути, Sliderum2 написа:

Мирко, поздравявам те. Май си падаш математик. Значи при 6Х по-малко стрелба, са пречукани 3 пъти по-малко войници. Това, както и да го смяташ, е удвояване ефективността на стрелба на руснаците.

Смятайкакто искаш.

Важното е че и рашистките обстрели и украинските жертви са намалели в пъти .

Да, възможно е от 1 снаряд да загинат 10-на войници.  Това обаче важи и за украинските удари.  И тъй като доказано са в пъти по високоточни от руските, може да не е :10 а 1:30 ли повече. Допускам че е вярно и другоо което казват западните разведки - че рашистите са дали към 70-80 хил. жертви до сега.

Цитат

The russian federation has suffered losses from 70,000 to 80,000 people since the start of hostilities in Ukraine - Reuters, citing a senior Pentagon official.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...