Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво е непростимо спрямо Бог?

Препоръчан отговор

Нека видим спрямо религиозните ни виждания кое е непростимо в тоя свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 728
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

А стига с тоя твой БОГ, че прекаляваш вече! Сам виждаш войни и мизерия има в този свят или реалм. Къде го твоят БОГ дето ми говори за любов и обич. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Емил Костов написа:

А стига с тоя твой БОГ, че прекаляваш вече! Сам виждаш войни и мизерия има в този свят или реалм. Къде го твоят БОГ дето ми говори за любов и обич. 

Е и??? Те може би са да е осъзнае човечеството, че не трябва да продължава с предразсъдъка на миналия век?!

Нима си против това младите да мислят, а не да действат както своите родители или родата?!

След като нямаш идея, то защо си за статуквото?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Е и??? Те може би са да е осъзнае човечеството, че не трябва да продължава с предразсъдъка на миналия век?!

Нима си против това младите да мислят, а не да действат както своите родители или родата?!

Миналият век ли. От 20 000 години човечеството се избива в името на БОГ. Стига вече с него. Той трябва да се заличи, за да няма убийства повече на верска основа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

От 20 000 години човечеството се избива в името на БОГ.

И как го доказваш, при положение, че човечеството вече е над 7 хиляди милиона?!  :) 

п.п. Това, че ти не искаш да имаш потомство си е твои избор, а не на човечеството!!! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, dioib написа:

И как го доказваш, при положение, че човечеството вече е над 7 хиляди милиона?!  :) 

п.п. Това, че ти не искаш да имаш потомство си е твои избор, а не на човечеството!!! :) 

Умърсен ти е бога. Не говори за него! Няма смисъл! Когато дойде и спре цялата тази лайнария тогава и аз ще му се ПОКЛОНЯ. Иначе празни приказки просто си пишете във форума няколко човека. Това е! Къде го твоя мръшляв БОГ тук?!

https://fb.watch/ge_a1IHQ1X

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, MZ/X написа:

Непростимото е, че се вярва в в съществуването на Бог. 😁

Виж сега по принцип има една сила, която контролира нещата. Това по принцип аз го наричам БОГ, или поне в това вярвам. Прочел съм доста книги затова, но няма нищо общо с мръшлявите допотопни религии,книги, отци и каквото още там се сетиш заради, които са убити милиони хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Виж сега по принцип има една сила, която контролира нещата.

Че има - има, наричат я Тъмна енергия във Вселената и която разширява Вселената. Природата й още не е изяснена от учените. Но ако я приравним на Бог, значи Бог е мрак, а не светлина. А мрак не защото я наричат Тъмна, а защото съществува и след като материята и позната ни енергия прекратят съществуването си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, MZ/X написа:

Че има - има, наричат я Тъмна енергия във Вселената и която разширява Вселената. Природата й още не е изяснена от учените. Но ако я приравним на Бог, значи Бог е мрак, а не светлина. А мрак не защото я наричат Тъмна, а защото съществува и след като материята и позната ни енергия прекратят съществуването си.

Е сега ги изплаши всичките :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка една религия сама по себе си е секта, самото християнство е разделено на сума различни секти : Католици, православни, протстанти, лутеранци, баптисти...
Колко от вас знаят че това което имаме за основа на християнството(Библията) е само едно нейно евангелие и то е орязано така че неудобното и неугодното на поповете да го няма за да може по-лесно раята да вЕрва?
Според това което ни учи тази Библия Исус Христос е разпнат и е умрял на кръста а на третия ден възкръснал...
Има обаче евангелия(версии) на Библията от всеки един Христов ученик, според едно от тези евангелия не е бил разпнат Христос а Юда, който платил за предателството си като Бог направил така че да изглежда като Христос, а самия него прибрал на небето.
Според друго евангелие Христос е бил женен и т.н.

В този смисъл всичко е виждане или версия на вижданията на автора на всяко едно от тия евангелия.

Исляма е основно Сунити и Шиити, там едните тълкуват корана почти дословно, докато другите са по-либерални и не приемат така буквално текстовете.

С юдаизма не съм добре запознат, но със сигурност и там нещата не са по-различни.

Всичко това са просто различни секти, само че докато по-крайните са обявени за незаконни и открито се наричат секти, то тези големите се наричат просто религия. А религията е пълна глупост.

Аз също вярвам в Бог, но той няма нищо общо с попове, владици, имами, равини и т.н. религиозни свинки голяма част от които са и извратеняци, на държавна хранилка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема изобщо няма да се получи в този замисъл, то вярващи няма - всичкото безбожник ;)

Не мисля, че има нещо непростимо. Ако имаше, щеше да е посочено недвусмислено. 

преди 1 час, Емил Костов написа:

Когато дойде и спре цялата тази лайнария тогава и аз ще му се ПОКЛОНЯ.

Защо мислиш, че трябва да отговаря точно на твоите прищевки и критерии? 8 милиарда души - 8 милиарда критерии - 1 Бог. Не си точно в позиця да определяш правилата. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешката ви е , че приравнявате Бог до характеристиките на човека. А Бог си движи вселената и хич не му пука, че някакви си вирусчета- човеци имат морални спазми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

абе защо казват че е божие чудо като забременее някоя която ходила на някво свято място - а не казват примерно че е взимала разни хапчета

не е ли по правилно да благодарят на химията и науката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 хиляди милиона?

Искаш да кажеш 7 милиарда?

БОГ няма и няма да има никога. Това е измислено от човеците, за да вярват, да им се дава сила (а именно защото са слаби)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, perin2 написа:

Тази тема изобщо няма да се получи в този замисъл, то вярващи няма - всичкото безбожник ;)

В кой замисъл -> Да споделят непростимото спрямо тях или да покажат какво е непростимо?

Иначе, да, мнозина са безбожници, но това е нормално при положение, че са израснали в атеизъм. 

преди 6 часа, perin2 написа:

Не мисля, че има нещо непростимо. Ако имаше, щеше да е посочено недвусмислено. 

В коя религия?  

Едно от непростимите неща е богохулството. Безбожието е простимо, защото е резултат на свободния избор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, dioib написа:

Нека видим спрямо религиозните ни виждания кое е непростимо в тоя свят.

Цитат

Какво е непростимо спрямо Бог?

Спрямо кой Бог?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Христо Ботев Моята

Молитва 

https://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=1&WorkID=3162&Level=1

О, мой боже, правий боже!

Не ти, що си в небесата,

а ти, що си в мене, боже -

мен в сърцето и в душата...

Не ти, комуто се кланят

калугери и попове

и комуто свещи палят

православните скотове;

не ти, който си направил

от кал мъжът и жената,

а човекът си оставил

роб да бъде на земята;

не ти, който си помазал

царе, папи, патриарси,

а в неволя си зарязал

мойте братя сиромаси;

не ти, който учиш робът

да търпи и да се моли

и храниш го дор до гробът

само със надежди голи;

не ти, боже на лъжците,

на безчестните тирани,

не ти, идол на глупците,

на човешките душмани!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прощава някой, който е пострадал по някакъв начин. Всички друго не е прошка. И какво толкова може да причини човек на Бог, че чак да е непростимо. По-горе се споменава богохулството, като така се приравнява Бог до обидено дете. 

Всеки може и в крайна сметка ще припише на Бог собствените си възгледи, така че може да се попита, какво не би простил той лично. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между това да си религиозен и това да си вярващ. Аз не съм религиозен, не познавам църковните празници, светиите и ритуалите, но съм вярващ. Лично съм изпитвал многократно действието на закона за привличането и вярвам, че има нещо, което контролира нещата и съм твърдо убеден, че "някой" те "чува". И от опит знам, че за всичко си има причина. Просто сме прекалено малки и нищожни, за да разберем - нямаме капацитета да обхванем пълната картинка, а и не ни влиза в работата. Затова, за малкото време, за което сме тук, е хубаво да не забравяме, че всички сме създадени по Негов образ и подобие, всички споделяме общ хабитет и проблемите на другите край нас не бива да бъдат подминавани с лека ръка. "Бъди добър към себе си и към другите" е това, на което уча децата си и смятам, че това е правилният път. Лошото е, че нерядко аз самият страня от него. Но това са грешки, които могат да бъдат опростени. Според мен, непростимото е да си забравил какво е да прощаваш, да обичаш и да помагаш, мислейки единствено за собствената си изгода. В крайна сметка, накрая в гроба си оставаш сам с парцалите по тебе. Ако днес си направил поне едно добро, значи си оставил нещо хубаво след себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, dioib написа:

В кой замисъл -> Да споделят непростимото спрямо тях или да покажат какво е непростимо?

В религиозния замисъл от заглавието.

преди 7 часа, dioib написа:

В коя религия?  

Едно от непростимите неща е богохулството. Безбожието е простимо, защото е резултат на свободния избор. 

Богохулството също е резултат от свободен избор. Освен това, много хора не са съвсем наясно какво е богохулство и може да го извършат несъзнателно. Дори и аз не съм напълно сигурен. Някой хора може да го изговорят с уста, но да не го признават в сърцето си. Според мен всичко е простимо, но изисква определени усилия и нагласи в самия човек, за да бъде получена прошка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...