Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво е непростимо спрямо Бог?

Препоръчан отговор

Темата трябва да е какво е непростимо спряно МОЯ БОГ или спрямо Християнския БОГ. Недей квалифицирай всичко като БОГ. Твоят БОГ не е чист, тъй като с неговото име на уста за убивани и измъчвани хора. Дори и сега се прави това. Така че християнството е просто една секта, където едни глупаци пълнят гушите на попове и папи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 728
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 15 часа, perin2 написа:

Богохулството също е резултат от свободен избор.

Свободен е избора ти да вярваш в Бог или не, но хуленето на Бог не е, а е в резултат на ненавист спрямо човек който вярва в Бог. 

Ако за теб не съществува Бог, то как може да хулиш нещо което го няма? 

Друг е въпроса при положение, че вярваш в много Богове. Да, в тоя случай е свободен избор кой да хулиш и кой да възвеличаваш. 

преди 16 часа, perin2 написа:

В религиозния замисъл от заглавието.

Независимо, че мнозина отричат атеизма като религия, то представители на същия дадоха добри мнения, като се абстрахираха от моята вяра, а други вместо да споделят спрямо своите си религиозни вярвания за пореден път омаловажават определена религия, но въпреки това и в техните мнения е видно какво е непростимо ... примерно -> убийството заради религиозни вярвания ... 

Та според мен се получи темата, макар и да има искри и противопоставяне. Ще видим дали ще я превърнат както други теми в личен чат или ще я оставят на спокойствие да се развива (съществува) или да я съсипят с безсмислени спорове помежду си или с мен като "автор" на същата. 

Да напомня: Аз не съм автор на темата, а само повдигнах въпросната, за да видя какво мислят другите по нея. Дали ще се получи не зависи от мен, а от потребителите в този свободен форум.

Има и друго: Ако е неправилно формулирана, то да докладват на администрацията, която да прецени и редактира, за да придобие по смислен характер, който не е в ущърб на платформата. Не съм изучавал стилистика и е възможно да съм сгрешил.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Just a Stranger написа:

По-горе се споменава богохулството, като така се приравнява Бог до обидено дете. 

Това твое твърдение показва, че децата за теб не представляват ценност, а именно на тях Бог им е отредил бъдещето на този свят. 

Би ли обяснил като на малко дете (четири годишно) какво е да те обиди Бог?! 

Не върви да проявяваш родителско его над вярващ в Бог и да считаш, че тези който вярват в Христос са разглезени деца. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

Това твое твърдение показва, че децата за теб не представляват ценност, а именно на тях Бог им е отредил бъдещето. 

Би ли обяснил като на малко дете (четири годишно) какво е да те обиди Бог?! 

Не върви да проявяваш родителско его над вярващ в Бог и да считаш, че тези който вярват в Христос са разглезени деца. :) 

<< "Колкото по-ограничен е кръгозора на човек, колкото по-малко запознат е с историята, природата и философията, толкова по-искрено е свързан към своята религия.">>

Лудвиг Андреас фон Фойербах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib написа:

Свободен е избора ти да вярваш в Бог или не, но хуленето на Бог не е, а е в резултат на ненавист спрямо човек който вярва в Бог. 

Друг е въпроса при положение, че вярваш в много Богове. Да, в тоя случай е свободен избор кой да хулиш и кой да възвеличаваш. 

Независимо, че мнозина отричат атеизма като религия, то представители на същия дадоха добри мнения, като се абстрахираха от моята вяра, а други вместо да споделят спрямо своите си религиозни вярвания за пореден път омаловажават определена религия, но въпреки това и в техните мнения е видно какво е непростимо ... примерно -> убийството заради религиозни вярвания ... 

Та според мен се получи темата, макар и да има искри и противопоставяне. Ще видим дали ще я превърнат както други теми в личен чат или ще я оставят на спокойствие да се развива (съществува) или да я съсипят с безсмислени спорове помежду си или с мен като "автор" на същата. 

Да напомня: Аз не съм автор на темата, а само повдигнах въпросната, за да видя какво мислят другите по нея. Дали ще се получи не зависи от мен, а от потребителите в този свободен форум.

Има и друго: Ако е неправилно формулирана, то да докладват на администрацията, която да прецени и редактира, за да придобие по смислен характер, който не е в ущърб на платформата. Не съм изучавал стилистика и е възможно да съм сгрешил.   

Хайде де?! Откъде накъде да вярвам в БОГ е свободен избор, а хуленето да не е? Това е все едно да ми кажеш, че изборът да пиеш ракия е свободен избор, но почнеш ли да пиеш нямаш право да кажеш, че е хубава или лоша. Ма как си ги измисляш тия работи не ми е ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib написа:

А ако хулиш другите богове в които вярват други хора, а не този в който вярваш ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, dioib написа:

Това твое твърдение показва, че децата за теб не представляват ценност, а именно на тях Бог им е отредил бъдещето на този свят. 

Просташко, твърде просташко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Емил Костов написа:

Хайде де?! Откъде накъде да вярвам в БОГ е свободен избор, а хуленето да не е?

Ми не е ... защото се осланяш на предразсъдъците на някои, т.е. повярвал си на някои. -> Предварително знам какъв ще е "вектора" на следващия ти апостроф на това ми твърдение, но ще изчакам ... :)  

преди 8 часа, _Aumi_ написа:

А ако хулиш другите богове в които вярват други хора, а не този в който вярваш ти?

Алуми, за мен Бог е един, а с всеки който вярва в повече се шегувам ... :) = Не е по-различно както се шегувам с привържениците на ЦСКА ... :)

Знам, че от тази религия не разбираш, но има хора които са религиозни в това отношение ... хм ... и там има фанатици и т.н. ... :) То и в парламента ни е така де ... :) 

преди 7 часа, Just a Stranger написа:

Научете го този български език: Казва се ->Това е цинизъм!!! :) = Иначе излиза, че вие се изхождате просташко ... :) 

Проблема не е, че аз съм простак, а че вие не сте културни!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, dioib написа:

Ми не е ... защото се осланяш на предразсъдъците на някои, т.е. повярвал си на някои. -> Предварително знам какъв ще е "вектора" на следващия ти апостроф на това ми твърдение, но ще изчакам ... :)  

Алуми, за мен Бог е един, а с всеки който вярва в повече се шегувам ... :) = Не е по-различно както се шегувам с привържениците на ЦСКА ... :)

Знам, че от тази религия не разбираш, но има хора които са религиозни в това отношение ... хм ... и там има фанатици и т.н. ... :) То и в парламента ни е така де ... :) 

Научете го този български език: Казва се ->Това е цинизъм!!! :) = Иначе излиза, че вие се изхождате просташко ... :) 

Точно защото НЕ вярвам на никой ти зададох този въпрос. А следващият апостроф е да ти взема ракията. Така и така не ти трябва, нали вярваш в БОГ.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

А следващият апостроф е да ти взема ракията.

По-добре ми донеси (вземи) ракия, а не ми я вземай, щото как може да вземеш липса (нищо)?! :)

:beer: 

Цитат

Тежко, тежко! Вино дайте!

Пиян дано аз забравя

туй, що, глупци, вий не знайте

позор ли е или слава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

По-добре ми донеси (вземи) ракия, а не ми я вземай, щото как може да вземеш липса (нищо)?! :)

:beer: 

Ще ти донеса, но тя е деяние на Дявола ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ще ти донеса, но тя е деяние на Дявола ;)

И с него съм пил, та поне ще се запознаеш лично ... :) 

п.п. Виж се ...  хм ... със Сатаната аудиенция не ще мога да ти уредя ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Хайде де?! Откъде накъде да вярвам в БОГ е свободен избор, а хуленето да не е?

преди 8 часа, _Aumi_ написа:

преди 8 часа, Just a Stranger написа:

Проблемът на простаците е, че не энаят кога да се спрат. А и не могат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, dioib написа:

Ами, в този случай ми е трудно да определя кое точно е свободен избор. Изборът да се вярва също е резултат от нещо. 

Ако си искрен атеист, то хулата е към самата концепция, както и към самите вярващи. 

преди 13 часа, dioib написа:

Да, така погледнато наистина се получава засега. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Just a Stranger написа:

Проблемът на простаците е, че не энаят кога да се спрат. А и не могат.

Децата нямат спирачки бе чуек ,,, :) Но, ти не уважаваш същите ... :) И ко?!

Лъсва твоята некултурност и невъзможност да си родител, а това е защото явно не може да си и злобата към които имаъш лъсва. :) 

Ба ... ти и морала имаш ... :) 

преди 41 минути, perin2 написа:

Ами, в този случай ми е трудно да определя кое точно е свободен избор.

Има неща които наследяваш от родителите си. Да, те не са свободен избор, но може да надградиш техния и т.н. Имено по този начин се получава религия, т.е. като Христос е син на Бог. ;) -> В наследство му е да е Бог ... = вулгарно казано .., 

Анализирай това!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, dioib написа:

Лъсва твоята некултурност и невъзможност да си родител, а това е защото явно не може да си и злобата към които имаъш лъсва. :) 

Ба ... ти и морала имаш ... :) 

Има неща които наследяваш от родителите си. Да, те не са свободен избор, но може да надградиш техния и т.н. Имено по този начин се получава религия, т.е. като Христос е син на Бог. ;) -> В наследство му е да е Бог ... = вулгарно казано .., 

Анализирай това!!!

Пак глупости. Нищо не наследяваш от родителите си! Примери затова има много. И нищо не надграждаш от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, dioib написа:

Анализирай това!!!

В такъв случай, понякога изборът да се вярва в Бога е резултат от културното и възпитателно наследство, сиреч несвободен, както атеизмът е резултат от израстването в атеистична среда. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, dioib написа:

Христос е син на Бог. ;) -> В наследство му е да е Бог

Би ли ми го превел?Че много Богове станаха(може и вулгарно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, dioib написа:

"И ко?!" също е много просташко, както и безразборните твърдения. Подобна простащина определено не уважавам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.bible.com/bg/bible/23/GEN.1.27.BG1940

И Човекът създаде Господ по Своя образ; 

Господ е проект, продукт на човек. Неговите желание и нужди. Идеализиран образ на човека. Към който явно се стреми.

Ако човек е временен, значи Господ трябва да е точно обратното. Вечен. Ако човек е несъвършен, значи неговия продукт Господ, трябва да е съвършен... Ако човек е слаб, Господ е силен и всемогъщ.

Ако човек е грешен, Господ трябва да е свещен и негрешен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, АСПЕКТ написа:

https://www.bible.com/bg/bible/23/GEN.1.27.BG1940

И Човекът създаде Господ по Своя образ; 

Господ е проект, продукт на човек. Неговите желание и нужди. Идеализиран образ на човека. Към който явно се стреми.

Ако човек е временен, значи Господ трябва да е точно обратното. Вечен. Ако човек е несъвършен, значи неговия продукт Господ, трябва да е съвършен... Ако човек е слаб, Господ е силен и всемогъщ.

Ако човек е грешен, Господ трябва да е свещен и негрешен...

Това е вярно само донякъде. Бог е повече от най-съвършената човешка представа. Последната бидейки несъвършена няма как да обхване безпределното и съвършеното. То винаги ще е отвъд нея. 

Иначе, да, Бог в човешките умове е най-висшето, което могат да си представят. Но това е само представата за Бог. Моята най-висока представа обаче може вече да е реализирана някъде във вселената и на нейното място да стои друга, още по-висока. За мен всъщност това не е просто вероятно, а неизбежно - човешките най-добри стремежи да са вече реализирани другаде. В безкрайността по-високо и по-добро винаги ще има, както и Бог като негово олицетворение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, perin2 написа:

В такъв случай, понякога изборът да се вярва в Бога е резултат от културното и възпитателно наследство, сиреч несвободен, както атеизмът е резултат от израстването в атеистична среда. 

Да, понякога. Принципно атеист променя своята вяра след някакъв катарзис и определено след това става свръх набожен или фанатик.  

п.п. Друго е да се уповаваш във вярата си в Бог и да го изповядваш свободно ... 

Принципно вярващия в Бог възприема обективността, че има атеисти, докато атеистите се делят, т.е. едни възприемат обективността, че има религиозни, а други не, и яростно защитават тезата си, че вярването в Бог е вредно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Непростимо за измамата, наречена "Бог", е да не вярваш в нея. Зад измамата стоят не богове. Питайте евреите, напр.

Много пари и войни са направени с тази измама.

Много пъти съм приканвал Брадатият ви да ме убие за богохулство на место съ светкавица или, ако е садист, с максимално болезнен и продължителен рак.

Засега съм си на место и в що-годе добро здраве.

А Брадатият ви мое да ми направи свирка, както му е тръгнало на Запад.

:D

;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, dioib написа:

Да, понякога. Принципно атеист променя своята вяра след някакъв катарзис и определено след това става свръх набожен или фанатик.  

Мисля, че в последно време се наблюдава по-особена тенденция. Някои от доскорошните по-меки и разколебани атеисти или агностици започват съвсем разумно и уравновесено да се самопричисляват към някое вероизповедание. Доколко е искрено не мога да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друго непростимо е възгордяването. В това не съм сигурен, но от личен опит знам, че не му се нрави. До известна степен го позволява в този свят и като, че ли само абсолютното възгордяване не толерира и не ще прости. 

преди 14 часа, perin2 написа:

разколебани атеисти

Колебанието (съмнението) е характерно за вярващите, а не за атеистите. При тях има скептици, т.е. такива които не се възгордяват и в следствие на натрупани свои грешки разбират, че мнозина неща не зависят пряко от тях, т.е. усещат, че въпреки познанията си, то светът не се развива спрямо техните очаквания и в последствие се смиряват и само-пречистват (не се само-причисляват) и приобщават към някакво вероизповедание. -> В дадено вероизповедание или вероучение не може самоволно да се причислиш ... ;) (Примерно: В един манастир преди да се станеш монах, то ти ставаш послушник). 

преди 14 часа, perin2 написа:

Доколко е искрено не мога да кажа.

Да, мнозина атеисти притежават необходимите качества да са лицемери, но в действителност искреността се установява по тяхното поведение, а не по техните твърдения. 

Все пак човек с необходимите знания по психология може с достатъчна точност да различи искреността в субекта. НО, за това е необходимо не само наблюдение на словесното, базирано на познавателните способности на субекта, а и на несловесните жестове и/или по-общо поведение на тялото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...