Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

преди 8 минути, _Alex&Vanko_ написа:

И каква е връзката неграмотност и агресия? И отличник е способен на такова нещо.

Ти колко отличници- мутри познаваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, язе написа:

Ти колко отличници- мутри познаваш?

Ми да в спортното училище или да ги забраним?:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хахах, в спортното вика. :lol6: Добре бе, хвана ме тоя път. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 53 минути, _Alex&Vanko_ написа:

И каква е връзката неграмотност и агресия? 

Социалния ред - когато човек е в агресивна среда, обичайно образованието му остава на втори план във вниманието и времето. Нали - хората се образоват, обаче биват смачквани от агресори. За това е необходимо да се акцентира едновременно на двете, а не поотделно, защото и относно агресията - всичко да се свежда само до едните затвори не е достатъчно, просто да се наказват хората и да се очаква, че ще се кротнат никога няма да стане, Грамотността дава повече възможности, повече перспективи, пред всеки човек - както и да го погледнеш по- слабо образования човек има по- малко избори, които би могъл да направи. Един вид - инфото е печелившо. По този начин, комунистите са прави - силата на закона + силата на науката= социален ред: по целия запад е така. :Д

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички новини които съм чел дете да прояви агресия са от безупречни такива и се чудят?

Или ученик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега и учителка...

Деветокласник преби учителка

Цитат
Деветокласник е нокаутирал учителка по английски в столичното 81-во училище. Пострадалата жена е преподавала английски на седмокласници, когато нападателят и двама негови приятели нахлули в час.

Тримата били подканени от нея да напуснат класната стая, но отказали. Тогава учителката се запътила да потърси помощ. В този момент едното момче тръгнало към нея и със силен удар я повалило на земята.

Тримата ученици са изягали, издирват се от полицията. По случая е образувано досъдебно производство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия са всичко друго, но не и ученици. Ученето им е последната цел, с която са влезли в училище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Lumberman написа:

Тия са всичко друго, но не и ученици. Ученето им е последната цел, с която са влезли в училище.

Така е и буди тревога това, че тези деца стават все повече и като че ли родители и учители не са в състояние да променят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

Така е и буди тревога това, че тези деца стават все повече и като че ли родители и учители не са в състояние да променят нещата.

Интересно е да се направи профил на този тип младежи, защото информацията при такива случаи е в най-добрия случай оскъдна. А тези деца не са станали такива за един ден. Това е поведение, което се затвърждава и развива с годините, ако не се пресече. В крайна сметка, ако родителите искат да си възпитават децата, трябва да се гледат и добрите примери, но да се знаят и лошите, и да се избягват. В някои случаи родителите не са стока - даже може да са по-зле и от децата си (те идват да бият учителката!) - но в други случаи имаме родителско безхаберие и липса на контрол, и хората са шокирани и изненадани. Последствия винаги има. Но ако ще играем на вдигане на рамене и приказки от рода на: "Ами той беше много добро дете и отличен ученик...", това поне ми говори, че превенцията и предвидливостта никакви ги няма. А е нужно човек да гледа, да разсъждава и да си гледа съвестно работата.

Да, никак не им е лесно на учителите. Особено като имаме предвид, че голяма част от тях били пред пенсия и от "старата школа", не ми се мисли какво ще става с дисциплината, когато младото поколение застъпи. По мое време разни млади учителки много трудно ни озаптяваха, трудно вдъхваха респект у учениците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато държавата все няма средства, за да спонсорира такива деца - има да чакаме оправия с агресията в училищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Толкова е просто !

Казва му се "Закон и Юмрук!" - като не искаш закон - юмрук в зъбите.... .докато се обеззъби.... сополив лигльо учител да удря , а учителя безпомощно гледа , щото пипне ли го , без работа остава - главата ми не го побира....

До тук ни доведе либерализма , съпроводено от толерастията във всичките й форми......включително днес "парада" - какво да видят децата , че даже и неволни участници стават....

Къде ли вече не съм го писал : " Когато Битието фрасне Съзнанието , тогава Акълът си идва на мястото ! " . Ама "новите теоретици" , тези дето много повече "разбират" , друго казват и ето ти го резултата ....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искахме американски училища – имаме ги

Цитат

... Родителите работят до изнемогване, няма кой да се грижи за децата, малчуганите прекарват по 8 и повече часа в училище (забелязахте ли, че инцидентът с четвъртокласниците се случи следобед – в занималнята), родителите все повече прехвърлят отговорности на учителите, но може ли учителят да бъде родител?

След като “социалната институция”, респективно държавата изместват семейството, децата ще растат такива, каквито са днес – на общо основание. Всъщност българското училище най-после се превърна в такова, каквото 25 години го желаехме – американско. Е, мислехме, че ще е като в Бевърли Хилс, а то излезе като в Бруклин – с решетките, ножовете в час, кръвта в коридорите, битите учители…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Децата от все по-малки започват да раздават юмручно правосъдие. Институцията семейство се разпадна и изчезна. Много деца са жертва на синдрома на родителското отчуждение. От тези деца, които не са расли в любов, изсрастват перфектните насилници."

изт.

Точно!

:(

Има и нещо друго.

В здрави и сплотени семейства децата са агресивни.

Защо?

Защото злобата и завистта, която изпитват родителите към друго семейство/семейства се предава и на децата, които започват да мразят и  тормозят тези свои съученици и/или съседски деца, които разполагат с повече материални блага от тях.

Съществува и обратното - материално задоволени деца да тормозят по-бедните от тях.

Дали това явление не се корени в манталитета на българина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безумие! Агресивно дете напада учителка в клас, не искала да му пише тройка (ВИДЕО)

Цитат

Социалните мрежи останаха в ступор от разпространени клипчета на агресия срещу учителка в българско училище, предава Канал 3.

На кадрите се вижда как ученик напада учителка, защото не искала да му пише тройка. Освен, че обижда, непълнолетният посяга с пръчка да счупи телефона на преподавателката си, а после грабва дневника и се опитва да фалшифицира оценката си.

След като учителката се примирява да му напише така желаната оценка, детето става още по-силно агресивно и започва да удря вратата и да събаря наредени на шкаф предмети.

От министерството на образованието са заявили, че знаят за съществуването на видеата и проверяват в кое училище се е разиграла случката.

Така се получава, когато родителите позволяват на децата си всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичетата и техните "приятелки - врагове"*

Много полезна статия, препоръчвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Мойра написа:

Много полезна статия, препоръчвам!

Знаеш нещата във форума
Как очакваш, децата на тези хора да се държат и не се отнася само за момичетата...
Живота започва да става гаден в момента в който станеш гадняр, а ставаш такъв заради друг гадняр...и войната продължава с пълна сила.
Не помня кой художник беше казал, че живота е война, борба за надмощие.
"Ще се лее кръв"
Моля буквалистите да обърнат внимание на кавичките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, тoчкaтa написа:

Знаеш нещата във форума
Как очакваш, децата на тези хора да се държат и не се отнася само за момичетата...
Живота започва да става гаден в момента в който станеш гадняр, а ставаш такъв заради друг гадняр...и войната продължава с пълна сила.
Не помня кой художник беше казал, че живота е война, борба за надмощие.
"Ще се лее кръв"
Моля буквалистите да обърнат внимание на кавичките

Така е, но някои деца се справят и излизат по-силни от приложената върху тях агресия.

Когато бях ученичка в 9-ти клас,  най-добрите ми приятелки изведнъж ме изолираха и започнаха да разпространяват какви ли не клюки по мой адрес.

Бях наранена, болеше ме от това отношение, а когато майка ми се опитваше да ми обясни, че са го направили от завист, не вярвах, а търсех причината в себе си.

Справих със ситуацията благодарение на приятелството си с едно момче от класа, което също беше изолирано, но от момчетата, поради същата причина - завист.

Благодарна съм, че не паднах до нивото на тези момичета, а продължих да следвам идеалите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже става дума за училище, а не зная там как е, моля, който знае да напише дали училището е отговорно по възпитанието на децата или само по ученето.

По едно време се пишеше, че агресивността е положително качество, по което родителите са отговорни дали да се възпитава или да се ограничава. В т. см., ако родителите искат детето им да е успешно, то трябва да е агресивно, да отстоява правата си, но да не допуска физическа агресия, която е наказуема- хулиганство, телесни повреди и пр. Ако има закононарушение- не зная и по НК как е, каква е отговорността на родителя, но във всеки случай учителят може да си търси правата по частен път- законът е на негова страна. Така родителите ще имат едно на ум. 

Ако училището няма право да възпитава, то не носи отговорност. Ако обаче трябва да възпитава, а не се справя, то има над какво да се замислят даскалите. Явно ТЕ не могат да си вършат работата.

Хубава е и уводната статия за агресията в темата 

има и други теми в Калдата

https://www.kaldata.com/forums/topic/152487-в-държавата-ни-агресията-продължава-да-расте/?do=findComment&comment=1667465

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.06.2019 г. в 17:18, Мойра написа:

Безумие! Агресивно дете напада учителка в клас, не искала да му пише тройка (ВИДЕО)

Така се получава, когато родителите позволяват на децата си всичко.

Aми да. Но... имат ли възможност родителите, да НЕ позволяват всичко на децата си? Съвременните толерастични закони относно правата на детето, дали не връзват ръцете най- вече на родителите, от които уж се очаква да са основния възпитател в живота на детето. Децата са лесно манипулируеми и още по- лесно поддават на лъжливи възможности. В тийнейджърка възраст идва войната между поколенията. Детето става изключително самонадеяно, конфликтно и нетърпящо възражения.Защо става такова е ясно- хормоните вилнеят и целия му организъм заедно с мозъка, търпи кардинални промени. И точно в този момент, законът отнема от родителя ролята му на абсолютен авторитет, дадена му от природата и го лишава от възможност  да упражни контрол. Не дай си боже да го заключиш в къщи примерно, защото си го видял да се шляе с наркоманчета. Съд, че може и затвор. Крайно либералния закон за защита на детето, на думи може да звучи прекрасно, но както все повече се убеждаваме- създава чудовища. Защото видите ли, имало родители малтретиращи децата си... Ми да забраним ножовете тогава, щото има хора които извършват убийства с тях. Не става така! Да измисляме тъпи закони, звучащи добре само на хартия, а на практика даващи плачевни резултати и после да вменяваме вина на който ни падне. И на родители, и на учители им връзваме ръцете относно възпитанието на подрастващите, и после обвиняваме тях, че децата били невъзпитани, арогантни и прости. Не! Закона е виновен. Либерастични бляблящини и възпитание са взаимно изключващи се неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че на учителите ръцете са вързани, ок, ала не и на родителите - за сега де. Факта е, че хората си възпитават децата много зле, аз ако бях посегнал на учител, стареца щеше да ме бие с правата лопата, пък сега е точно обратното: със "ба да го еб@ у мамата и даскал уа" от манталитета на родителя, то детето зор работа да изгради респект към учителя, съответно училището, ученето, знанието и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Че на учителите ръцете са вързани, ок,

Когато си дам телевизора на сервиз, очаквам да ми го върнат изправен. Когато си дам детето в училище, където са специалисти, учили, практикували, очаквам да ми го върнат неграмотно и диво наркоманче. 
Защо да го давам? И в къщи мога да си го направя такова.

и още нещо. Ако един коняр, айде гринго, бива ритнат от мустанга който обяздва, той добър коняр ли е? А един жребец, който не е агресивен, жребец ли е? Подобен коняр заслужава присмех, а не съжаление. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, insec написа:

Че на учителите ръцете са вързани, ок, ала не и на родителите - за сега де. Факта е, че хората си възпитават децата много зле, аз ако бях посегнал на учител, стареца щеше да ме бие с правата лопата, пък сега е точно обратното: със "ба да го еб@ у мамата и даскал уа" от манталитета на родителя, то детето зор работа да изгради респект към учителя, съответно училището, ученето, знанието и прочие.

Грешиш. Сега ако стария те пребие с правата лопата, ще отиде в затвора. И ако преди стария е имал поне осигурена прехрана, сега трябва да се бори с всички кучета, за всяко кокалче. И да се озърта нон стоп, щото всеки дебне да го е*не... Включително и собственото му отроче. Щото то докато навърши 11- 12 си има респекта по дефолт,ама после... говори ми възвишени лафчета колкото си искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Търсещ истини написа:

Когато си дам телевизора на сервиз, очаквам да ми го върнат изправен. Когато си дам детето в училище, където са специалисти, учили, практикували, очаквам да ми го върнат неграмотно и диво наркоманче. 
Защо да го давам? И в къщи мога да си го направя такова.

и още нещо. Ако един коняр, айде гринго, бива ритнат от мустанга който обяздва, той добър коняр ли е? А един жребец, който не е агресивен, жребец ли е? Подобен коняр заслужава присмех, а не съжаление. 

Тук опираме до проблема с кадрите в България. За който предупреждаваха и се опитваха да поставят като най- важен, още преди доста години и срещаха насмешката на мастити "бизнесмени", и "политици", които всред наличните от комунизма кадри и не виждайки по- далече от носа си, се бъзикаха че щели да докарат кадри отвън. Ай докарвайте да ви видя! Проблемът с кадрите вече е сериозен във всяка сфера. И ще става все по- сериозен, и с все по- малко възможности за решаване.

Скоро четох оплаквания от един пловдивски "бизнесмен", че процедурата по наемане на чужденци на работа била много тромава и трябвало да се повтаря, през намси колко време. Обаче милия, сравнява производителността на българския работник с тази на немския, ама иска да наеме украинци. И настоява за промяна на процедурата, която не е българска дори, а европейска. Ейй че тарикат бе. Иска да наеме работна ръка извън ЕС, ей така. Що украинци бе майна, наеми си немци! Там няма никаква процедура- пишеш му договора и почва! Само че ти си наясно че немеца като ти види допотопното оборудване, съчетано с изисквания за производителност, най- много да умре от смях. И пак няма да имаш кадри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Тук опираме до проблема с кадрите в България.

Може да опираме до проблема с педагогическата технология. Дали е "революционна ситуация", когато старите даскали не могат да работят по новому, а новите не искат да работят, ама извобще :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Търсещ истини написа:

Може да опираме до проблема с педагогическата технология. Дали е "революционна ситуация", когато старите даскали не могат да работят по новому, а новите не искат да работят, ама извобще :) ?

Мне. Проблема е, че няма нови. И няма и да има. Работим с каквото има и произвеждаме... каквото стане. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...