Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Много правилно казано. Определено родителите ни биха изчакали ако разсъждават както ние сега. Нормално е един човек ако не е готов да направи аборт, още повече ако ситуацията е насилствена, но ако искаш това дете и се чувстваш готов да го отгледаш едва ли нещо като липса на жилище или голяма заплата би те спряло. Поне мен не. Дори и самотна майка да бъда пак не бих се отказала да родя детето си. Вярно е че е много по-трудно, но човек не трябва да се огъва пред трудностите.

Браво на теб за отношението към децата... :rolleyes: и това да считаш децата за Ценност, каквато те наистина Са...Не могат обстоятелствата да те спират да имаш това, което искаш...за една жена детето е истински дар и ако трудностите спират някой да имат деца, то никой никога нас дори нямало е да реши да ни роди, защото никога не е било лесно да се отглеждат деца... Защото едно дете няма нужда само от храна, то има нужда и от възпитание и от любов, за грижа и изграждане на цялостната му личност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислих се...

Сигурно единствената достатъчно убедителна причина за мен да направя аборт би била да ми кажат, че на 100% детето ми ще бъде с увреждания ако се роди.

Аз имам много силен майчински инстинкт. От 16 годишна копнея за дете и единствената причина да не съм родила още е здравият ми разум, който надделява през повечето време лудия ми копнеж :hush:

Ако забременея сега - на 20 години, с гаджето ми и двамата студенти, той завършва сега, вярно, но... нито аз, нито той сме си хванали живота в ръце вече... мисля, че все пак ще го оставя. Най-голямото ми желание е да имам планирано бебе - да го създадем с мъжа ми когато ние решим и го искаме. Но ако все пак стане, никога няма да го махна ей така, заради собственото си удобство или заради идеята да си ходя по дискотеки без да ми пука за отговорности и т.н. Ако бащата не го иска - той ще го иска и приеме когато и да стане, но все пак ако не го иска това също няма да ме спре да го родя.

Дълбоко вярвам, че всичко което се случва си има причина. Дали я виждаме или не, не променя факта, че е там. Ако съм забременяла, значи така е трябвало. И детето трябва да се роди (като приемем, че обстоятелството, което написах по-нагоре липсва), защото има право на живот. И защото, ако го махна, после може да имам още 10 деца, но винаги ще се чудя какво щеше да е първото ми дете, тази малка уникална личност, която щеше да носи моите черти, чертите на моя род, на моето семейство и на мъжа, който обичам. И няма да си го простя.

Идея си нямам дали се изразих добре, но темата за аборта за мен е много емоционална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислих се...

Сигурно единствената достатъчно убедителна причина за мен да направя аборт би била да ми кажат, че на 100% детето ми ще бъде с увреждания ако се роди.

Аз имам много силен майчински инстинкт. От 16 годишна копнея за дете и единствената причина да не съм родила още е здравият ми разум, който надделява през повечето време лудия ми копнеж :question:

Ако забременея сега - на 20 години, с гаджето ми и двамата студенти, той завършва сега, вярно, но... нито аз, нито той сме си хванали живота в ръце вече... мисля, че все пак ще го оставя. Най-голямото ми желание е да имам планирано бебе - да го създадем с мъжа ми когато ние решим и го искаме. Но ако все пак стане, никога няма да го махна ей така, заради собственото си удобство или заради идеята да си ходя по дискотеки без да ми пука за отговорности и т.н. Ако бащата не го иска - той ще го иска и приеме когато и да стане, но все пак ако не го иска това също няма да ме спре да го родя.

Дълбоко вярвам, че всичко което се случва си има причина. Дали я виждаме или не, не променя факта, че е там. Ако съм забременяла, значи така е трябвало. И детето трябва да се роди (като приемем, че обстоятелството, което написах по-нагоре липсва), защото има право на живот. И защото, ако го махна, после може да имам още 10 деца, но винаги ще се чудя какво щеше да е първото ми дете, тази малка уникална личност, която щеше да носи моите черти, чертите на моя род, на моето семейство и на мъжа, който обичам. И няма да си го простя.

Идея си нямам дали се изразих добре, но темата за аборта за мен е много емоционална.

Направо ме разтърси написаното от теб...не бих могла нито да го напиша толкова Дълбоко и живо както го направи Ти...Благодаря ти...

И за мен темата за аборта е много емоционална и за това много исках да публикувам тази тема...Надявам се да е била от помощ на някой, защото Винаги преди направим нещо Пред нас стои дилемата дали да го направим или да не го направим, но това какви действия ще предприемем когото се е случило вече и няма връщане назад го определя нашето Решение, което имаме предварително- Взето в нашите мисли и сърца...Благодаря ти отново за прекрасното мнение направо ме разтърси- Благодаря ти страхотен човек си, дано имаш дечица,, който да бъдат родени и гледани с тази любов, която изразяваш когато пишеш за децата...Успех ти желая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АБОРТ ПО ЖЕЛАНИЕ е прекъсване на бременност в един ранен период - до 12 гестационна седмица. Много жени си мислят, че е най-трагичния ден в живота. Има начин да се предизвиква с едно хапче, но не е достъпно в България. Проблема е, че след таблетката се получават компликации и пак се налага кюретаж. При нас аборта се прави по най-сигурния за жената начин с специални вакуум кюрети и с упойка така, че да няма никаква болка или неприятно усещане. Все пак помни, че колкото по-рано се решиш за аборт - толкова по-добре!

Абортите в Медицински Център 2000 се извършват от високо квалифицираните и опитни лекари, клиниката отговаря на всички хигиенни и санитарни норми.

Цена на аборта към момента 200-250 лв.

Източник....

Публикувано изображениеЕ, това вече ме потресе и то жестоко...нямам думи, нямах представа колко струва един аборт и как гледат на това... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеЕ, това вече ме потресе и то жестоко...нямам думи, нямах представа колко струва един аборт и как гледат на това... :)

Какво толкова сте се завайкали за тез аборти!

Едно дете или е желано или не-това е!

Един аборт в Майчин дом е около 150 лева, по същата процедура, а там поне е сигурно, че няма да те окепазят за цял живот!

Тука изредихте ред сълзи ред сополи за глупости!

Я се дръжте като реалисти! "Оуууу, мъ ааааз... ми таковата, абе тъпо ми е да правя аборт...!"

И после к'во, заебаваш едно бебе в ръцете на непознати и от него излиза поредния наркоман или вандал по улицата!

Аааааайде моля ви се! Сиктир! Мрънкала с мрънкала, парадирайте с майчинските си инстинкти след като родите, да ви видим колко сте оправни!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за написаното... :ph34r::yanim:

Какво е медицински аборт?

Медицински е абортът, при който се използват единствено медикаменти за прекъсване на бременност. Медицинските изследвания сочат, че такъв аборт трябва да се прави само до 56-ия ден след първия ден от последния менструален цикъл.

Какво точно представлява?

Абортът се извършва в три стъпки. Първата се състои в инжекция, която спира бременността в матката чрез подтискане образуването на прогестерон. Без него матката е неспособна да задържи плода.При втората стъпка се прилага лекарство, което кара матката да се съкращава, /причитняват се контракции/ и по този начин се изхвърля плода.

При третата стъпка лекарят ще провери чрез ултразвук дали бременността е премахната окончателно.

Колко време отнема?

Процесът на аборт започва веднага, след като ви е приложена инжекцията. Наблюдава се кървене, което понякога може да достигне 14 дни.

Ефикасен ли е този метод?

Процентът на успеваемост е около 92-96. Ако не се получи необходимият резултат се налага да се използва вакуум.Аспирацията с вакуум действа като се изсмуква съдържимото в матката.

Какво ще чувствам?

За повечето жени медицинския аборт е като ранно помятане. Възможно е:

- да ви се вие свят

- да усещате силни спазми

- да ви се гади и да повръщате

- да имате диария

- да имате постоянна болка в корема

- да имате лека треска

Лекарят ще ви предпише необходимите лекарства за облекчаване на симптомите.

Какви са рисковете?

Медицинският аборт е безопасен. Но има известни рискове при процедурата:

- непълен аборт – в този случай се прибягва до нова доза лекарство или се използва вакуумна аспирация

- алергична реакция

- инфекция

- кръвоизлив

- неустановена извънматочна бременност

Трябва да се свържете незабавно с лекаря си, ако:

- имате твърде висока температура

- имате твърде обилно кървене

- имате съсиреци, по-големи от среден лимон

- имате твърде силни болки в корема, които не се повлияват от болкоуспокояващи лекарства

След аборта, вие ще започнете да се чувствате все по-добре с всеки изминал ден. Гаденето, повръщането и виенето на свят би трябвало да изчезнат до 24 часа след инжекцията.

Защо медицинският аборт е за предпочитане пред класическия?

- прави се без упойка

- може да се направи при ранна бременност, веднага след като е установена

- жените се чувстват по-добре, отколкото при стандартния аборт

- жените съобщават, че чувстват този аборт по-естествено, нещо като спонтанен аборт

- за медицинския аборт никой няма да разбере, не е като при постъпване в болница

Източник: Фемабг

Нямам какво друго да коментирам...оставам написаното да говори само за себе си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поля няма отношение до това дали е човек или не, а колкото до това пола се определя много преди това-още в първите 6 седмици, има специален хормон, отделян от майката, който влияе на У-хромозомата дали ще се прияви или не, така че това с пола няма отношение към темата. И пак казвам, че ЗА МЕН това не е човек, и той не съзнава, не чувства, не мисли и т.н. Затова, ако така ще си спася живота - без угризения ще направя аборт.

Без угризения ставаш убиец

Човечето което расте в утргобата чува и чувства не мисли , но усеща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една майка трябва да взерме решението на време , дали може да се грижи за дете . Ако прецени , че неможе ... мисля , че е по - добре да абортира отколкото да роди детето и да го остави в някой дом ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една майка трябва да взерме решението на време , дали може да се грижи за дете . Ако прецени , че неможе ... мисля , че е по - добре да абортира отколкото да роди детето и да го остави в някой дом ...

Ако не може да се грижи за едно дете то по добре да не забременява!

Може да слага и 3 кондома за по сигурно и да изпие шепа хапчета , а не да мисли(или е само опит за мислъл) след , като вече е бременa!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение в огромната си част е изказано от Serenity, затова ще изтъкна само разликата която намерих в разбиранията ни:

Дълбоко вярвам, че всичко което се случва си има причина. Дали я виждаме или не, не променя факта, че е там. Ако съм забременяла, значи така е трябвало. И детето трябва да се роди

Аз нямам тази вяра. Нито що се отнася до зараждането на живота, ното що се отнася до преждевременната смърт.

Може да слага и 3 кондома за по сигурно и да изпие шепа хапчета , а не да мисли(или е само опит за мислъл) след , като вече е бременa!!!

Елементарно, а!

„Иронията е необходим естетически компонент на мисленето.“ — Салвадор Дали

„Иронията е последен стадий на разочарованието.“ — Анатол Франс

„Свободата започва с ирония.“ — Виктор Юго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарно, а!

„Иронията е необходим естетически компонент на мисленето.“ — Салвадор Дали

„Иронията е последен стадий на разочарованието.“ — Анатол Франс

„Свободата започва с ирония.“ — Виктор Юго

Толкова си права, че чак не ми се иска да си го призная... :ph34r:

Човечето което расте в утргобата чува и чувства не мисли , но усеща

Абсолютно си прав, че човек става убиец Публикувано изображение това се опитвам да обесня, но е явно, че не всеки мисли както аз мисля, което все пак е нормално, но ако човек се замисли на време няма да стига до аборти...

И 8 да слага все тая... :P всичко започва от мисълта на човека щом има с*ксуален живот значи трябва да си носи отговорността за него, но ако може с лека ръка да направи аборт, значи не е поел отговорността си...

Грижа каква грижа реално погледнато толкова малко хора могат да си позволят да родят в Бъргария, че дай направо да не раждаме, така ли?! Толкова малко хора вече си позволяват да родят второ дете, че чак ми се доплаква като чуя или видя такова нещо...Значи аз като не мога да си позволя дете да не раждам, така ли?! Ами ако никога нямам достатъчно пари, за да го отгледам какво?!

Разбирам, че ти си Твърдо Против аборта.

Това са само въпроси не го приемай като отношение спрямо теб...

Ох, много тежки думи ;) ако не може да си го позволи да не го зачева това трябва да прецени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човечето което расте в утробата чува и чувства, не мисли , но усеща.

Да без угризения, защото това не е убийство!

Все едно да ми кажеш, че ако съм гладна и единствения ми избор да живея (в ситуация преди 1000 години, примерно) е да убия нещо за да го изям, съм убийца и ще горя в Пъклото[email protected][email protected]?

Моля ти се! Точно ти, който си представител на мъжете, тази част от човечеството, която винаги е бягала от отговорност!?

И какво ми дреме че усеща, то не асимилира усещанията. Я се сети, като няма сили да го отгледам какво ще усещам АЗ?!?!?!?!

И после ще ме обвините, че нямам майчински инстинкт. Добре, може и да нямам, но имам достатъчно силен инстинкт за самосъхранение! И как аз да дам живот на едно нещо, което няма да мога да обезпеча?! Така и аз сама ще се съсипя.

Добре, ще започна и с хапчета да се тровя, но не аз причинявам белята, а липсата на самоконтрол на някои мъже.

Защо аз трябва да страдам и да отнасям последствията за вашата глупост, та аз ли ще ти надявам презерватива?!

И от къде накъде намекваш, че ние само се опитваме да мислим?! Да не би да си мислиш, че си Вездесъщия, който с пръст показва тези, които са за наказание поради липса на мисъл?!

Хайде сиктир, писна ми от индивиди, които знаят само да обвиняват и да прехвърлят отговорността!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да без угризения, защото това не е убийство!

Все едно да ми кажеш, че ако съм гладна и единствения ми избор да живея (в ситуация преди 1000 години, примерно) е да убия нещо за да го изям, съм убийца и ще горя в Пъклото[email protected][email protected]?

Моля ти се! Точно ти, който си представител на мъжете, тази част от човечеството, която винаги е бягала от отговорност!?

И какво ми дреме че усеща, то не асимилира усещанията. Я се сети, като няма сили да го отгледам какво ще усещам АЗ?!?!?!?!

И после ще ме обвините, че нямам майчински инстинкт. Добре, може и да нямам, но имам достатъчно силен инстинкт за самосъхранение! И как аз да дам живот на едно нещо, което няма да мога да обезпеча?! Така и аз сама ще се съсипя.

Добре, ще започна и с хапчета да се тровя, но не аз причинявам белята, а липсата на самоконтрол на някои мъже.

Защо аз трябва да страдам и да отнасям последствията за вашата глупост, та аз ли ще ти надявам презерватива?!

И от къде накъде намекваш, че ние само се опитваме да мислим?! Да не би да си мислиш, че си Вездесъщия, който с пръст показва тези, които са за наказание поради липса на мисъл?!

Хайде сиктир, писна ми от индивиди, които знаят само да обвиняват и да прехвърлят отговорността!

самоконтрола при мъжете не може да ти е проблем при положение , че се съгласяваш да си вдигнеш краката , когато моментния ти партньор е без гума

и двамата сте еднакво отговорни за последиците

Това , че искате още няколко години да си веете ( тюююют ) по кръчмите ви прави убийци с тези аборти.

въздух

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М-м-м...такова, ами не съм жена, но ще си кажа все пак мнението :) ....

Не бих искал жената до мен да е правила или да прави аборти за мен това е ужасно деяние...

Като прочетох мненията на всички си дадох сметка, че и мъжа и жената са отговорни еднакво за това да се стига до аборти...Травмата преди всичко си остава на жената, защото тя носи плода в себе си...Интересното е, че ако убиеш детето всъщност убиваш и майката за това не бих го причинил това на жената, която обичам и на която държа...

Успех млади дами и господа, дано никога не Ви се налага да правите аборти...

Ей, теб да не те попита нещо човек винаги имаш готов отговор на всичко :yanim: :И добре, че няма да караш жена си да прави аборти иначе нямаше да те иска за мъж.... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаете, че един аборт се сравнява на 3 раждания! А и не е гаранция след аборт, дали ще има следващо забременяване, така че УМНАТА и без никакви аборти Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаете, че един аборт се сравнява на 3 раждания! А и не е гаранция след аборт, дали ще има следващо забременяване, така че УМНАТА и без никакви аборти Публикувано изображение

Браво за тези думи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A по какви стандарти се брои за н-раждания?!?! да не би да си правила 1 аборт и да си родила 3-4 пъти?!?! и по какъв параграф, аджеба, ги сравняваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майко ,мила! Публикувано изображение тук е като кокошкарник .... как ви светна гениалната идея да зачоплите една от темите ,която е толкова пълна с противоречия :) Ама и някои така яко са се настървили ,много забавно!

Всеки има свое мнение и виждане.Моето е такова... жена съм ,вече на 30 години и безумно искам дете.Една дама тук е написала ,че благодарение на здравият си разум се е сдържала до сега ... с мен е същото!Но сега ,когато финансово мога да си позволя да имам дете ,ако стане ... ами супер!Но нека разкажа на заклетите противници на аборта една историйка ,кратка!

Бях на 17 години ,когато ме изнасилиха ... шока е най-малкото, което изпитваш.Гледате филми ,как реагират жените жертви на изнасилване... аз не съм изключение и направих доста от нещата които бях виждала само на екрана ... осъзнах ги след време ,имах щастието да се съвзема много бързо и единственният ,който разбра какво ми се е случило беше приятелят ми ... Знаете ли кое ме отърси от мисълта за случката ... страха ... Страх от това ,че моят насилник може да ми е направил дете! Не съм мислила кой знае колко ,направих си тест ,но преди това ,вече твърдо бях решила ,че няма да задържа дете от изнасилвач.Тук някой може и да ме съди ,но не ми пука!

Само и единственно аз съм господар на ,чувствата и тялото си и ще правя това ,което смятам за правилно с тях.

Всички тези ,нафукани госпожици ,които са се завайкали ,как така ще правят аборт и тая велика простотия ,че само заради здравословен проблем на плода биха абортирали и ПРИ НИКАКВИ ДРУГИ ОБСТОЯТЕЛСТВА .... АМА МОЛЯ ВИ СЕ Я СЕ ЧУЙТЕ......... някои имали много силен майчин инстинкт и за това НИКОГА нямало да направят аборт.... драги девойчета на мен майчиният ми инстинкт е много силен ,не съм от камък ... работила съм с деца инвалиди , и то станали такива заради здравословен проблем и знаете ли ,че повечето от родителите са го знаели но си ги гледат и обичат... Ако сега трябва да избирам ,да имам дете от изнасилвача си или да родя болно но направено с много любов човече ... познайте кое ще избера?....Не раздавайте присъди ,преди да сте опитали плодовете на живота ,включително и горчивите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за абортите и бих направила. Това го казвам със сигурноста, с която съм го казвала преди години и с която ще го казвам, и след години. До сега никой не е успял да ме убеди в противното. Колкото и да се пазиш, все може да се случи нещо. Примери няма да давам. И когато това се случи по-добре да се направи аборт. Няма да си позволя лукса, да родя дете, когато нямам финансова, психическата и физическата възможност да го гледам. Ще ме извиняват всички противници на аборта, но няма да родя дете, на което няма да мога да му дам добър и подсигурен / до някъде / живот. Ако въобще аз някога родя. И ако след аборта, не мога да имам деца - това въобще не ме притеснява. Домовете ни са сираци са пълни, че е срамота при толкова сираци, да има толкова малко осиновявания. Срамни са и други неща, но и тях продължаваме да правим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майко ,мила! Публикувано изображение тук е като кокошкарник .... как ви светна гениалната идея да зачоплите една от темите ,която е толкова пълна с противоречия :) Ама и някои така яко са се настървили ,много забавно!

Всеки има свое мнение и виждане.Моето е такова... жена съм ,вече на 30 години и безумно искам дете.Една дама тук е написала ,че благодарение на здравият си разум се е сдържала до сега ... с мен е същото!Но сега ,когато финансово мога да си позволя да имам дете ,ако стане ... ами супер!Но нека разкажа на заклетите противници на аборта една историйка ,кратка!

Бях на 17 години ,когато ме изнасилиха ... шока е най-малкото, което изпитваш.Гледате филми ,как реагират жените жертви на изнасилване... аз не съм изключение и направих доста от нещата които бях виждала само на екрана ... осъзнах ги след време ,имах щастието да се съвзема много бързо и единственният ,който разбра какво ми се е случило беше приятелят ми ... Знаете ли кое ме отърси от мисълта за случката ... страха ... Страх от това ,че моят насилник може да ми е направил дете! Не съм мислила кой знае колко ,направих си тест ,но преди това ,вече твърдо бях решила ,че няма да задържа дете от изнасилвач.Тук някой може и да ме съди ,но не ми пука!

Само и единственно аз съм господар на ,чувствата и тялото си и ще правя това ,което смятам за правилно с тях.

Всички тези ,нафукани госпожици ,които са се завайкали ,как така ще правят аборт и тая велика простотия ,че само заради здравословен проблем на плода биха абортирали и ПРИ НИКАКВИ ДРУГИ ОБСТОЯТЕЛСТВА .... АМА МОЛЯ ВИ СЕ Я СЕ ЧУЙТЕ......... някои имали много силен майчин инстинкт и за това НИКОГА нямало да направят аборт.... драги девойчета на мен майчиният ми инстинкт е много силен ,не съм от камък ... работила съм с деца инвалиди , и то станали такива заради здравословен проблем и знаете ли ,че повечето от родителите са го знаели но си ги гледат и обичат... Ако сега трябва да избирам ,да имам дете от изнасилвача си или да родя болно но направено с много любов човече ... познайте кое ще избера?....Не раздавайте присъди ,преди да сте опитали плодовете на живота ,включително и горчивите....

Права си може и на възрастта ни да се дължи, може и да сме такива каквито казваш, но не сме тук да се нападаме, просто всеки си казва мнението и гледната точка...

Може би имаш право да ни съдиш, а може би не...това не го определям аз...

Гадното е че си преживяла това, което си приживяла, никой не го заслужава....Какво ли мога да кажа аз освен наистина съжалявам Публикувано изображение ....бих искала да няма такива хора....а после някой ми казват, че нямало зло....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли направили аборт? Защо "ДА" или "НЕ"...

Искам да знам мнението на всяка дама...

Стана ми адски интересно дали Вие дами бихте абортирали и каква би била причината поради, която бихте направили такова нещо?

Могат всички да дадат мнение по въпроса за мен ще е привилегия да прочета начина на мислене и да обсъдим този въпрос...Всички са поканени за мнение...Благодаря Ви..... :)

Да бях такава млада дама като аватара ти, щях ти кажа дали ще направя или не... Ама уви за жалост не съм Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бях такава млада дама като аватара ти, щях ти кажа дали ще направя или не... Ама уви за жалост не съм Публикувано изображение

Тогава не си бутай гагата там, където не й е мястото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за абортите и бих направила. Това го казвам със сигурноста, с която съм го казвала преди години и с която ще го казвам, и след години. До сега никой не е успял да ме убеди в противното. Колкото и да се пазиш, все може да се случи нещо. Примери няма да давам. И когато това се случи по-добре да се направи аборт. Няма да си позволя лукса, да родя дете, когато нямам финансова, психическата и физическата възможност да го гледам. Ще ме извиняват всички противници на аборта, но няма да родя дете, на което няма да мога да му дам добър и подсигурен / до някъде / живот. Ако въобще аз някога родя. И ако след аборта, не мога да имам деца - това въобще не ме притеснява. Домовете ни са сираци са пълни, че е срамота при толкова сираци, да има толкова малко осиновявания. Срамни са и други неща, но и тях продължаваме да правим.

Всеки сам си избира дали да ражда и кога да ражда...Всеки прави своя избор преди да му се е случило нещо каквото и да било то...решението е вътре в нас преди да сме направили някакво действие, това се отнася за всичко в живота ни, а не само за избора да родиш или да не раждаш...Някой искат да раждат, но не могат...Така, че дори понякога и избор няма човек всичко се случва...Ние сме просто хора, понякога имаме избор да изберем, понякога нямаме избор и трябва просто да се примирим и да продължим напред...Не винаги нещата са в наши ръце, не винаги зависи нещо само от нас....

Всичко е относително, тъй като всеки си има гледна точка, от която гледа, но според мен това си е напълно нормално, защото иначе нямаше да сме уникални, ако не бяхме различни...Оф, дано някай ме е разбрал поне малко, че анализирах глобално и обобщих реалността в две изречения, които понякога могат да се тълкуват прекалено едностранчиво или крайно...

Простор душевен дано имаме другото не е толкова важно в момента...Усмихнат ден Ви желая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига си мечтал да си жена, че ще си помисля нещо :help wanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Абортът е убийство в утробата. Всяко дете е дар от Бога. Ако не искате да го задържите, дайте го на мен… Най-голямото разрушаване на мира е причинено от аборта, защото ако майката може да убие собственото си дете, какво ми остава на мен – да те убия и ти да убиеш мен ли? Не остава никаква спирачка да извършим убийство… Това е мизерия - да решиш, че детето ти трябва да умре, за да можеш да живееш, както си искаш.” майка Тереза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...