Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Като си помисля каква болка е..да бях жена и аз бих се притеснил от този факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам го много по-добре от колкото можеш да допуснеш дори. Ожених се преди седмица, не за да профитирам с редовен секс на гърба на много жени за разнообразие, а за да имам семейство и деса с една жена. Сега остава да я убедя, че не боли толкова, колкото й разправят разни приятелки, а и че ще си я обичам и след като е родила. Тя от сега иска да се застрахова, че ще й платя и пластични операции. ;)

Те такива ми ти работи за ражданията при българките. Първо мислят да са хубави, а после за деца. ;)

И твоята хвалена и прехвалена бивша годеница и настояща съпруга, явно е същата. Нищо, че толкова много я хвали из форума, че била единствената, неповторимата, нямало друга българка като нея и т.н. Изглежда съпругата ти спада към огромната част от нашенки загрижени за хубоста си, а после за децата. Това беше цитат.

Искат да са красиви, а не да си развалят формата.

Това също беше цитат ;)

Иначе съм За аборта и съм се обосновала защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чела какво сте писали по-нагоре,но определено съм против абортите.За мен един аборт е равносилен на убийство..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чела какво сте писали по-нагоре,но определено съм против абортите.За мен един аборт е равносилен на убийство..

Ей тука те подкрепям, макар да е лесно от моя гледна точка. Все пак, доста мъже се страхуват от деца, за разлика от мен. А и да става, каквото Господ е решил, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И "за" и "против".

Нямам точно мнение.

Зависи си според ситуацията според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много личен избор,основан на много лични мотиви,не съм съгласна че аборта е равностоен на убийство,щом се направи в първите месеци.Да не вземете да ме нападнете сега :rap: просто изказвам моето мнение,не го налагам на никой. Лично аз бих направила аборт,макар че в момента съм бременна и чакам първото си дете,бих го направила,ако нямам условия да отгледам детето си и да му дам това,от което има нужда,бих го направила,ако при тестовете се установи,че то е с някаква малформация,има много причини които да накарат една жена да се лиши от детето си и по добре е това да стане преди да се роди,а не да го оставиш в някой дом и да го обречеш на нещастен и мизерен живот в обикаляне от дом на дом,в търсене на надежда да биде взето и обичано,защото каквото и да си говорим,системата за осиновяване в нашата държава е на такова ниво,че...пази боже! Използвайте контрацептиви и се молете никога да не ви се налага да се изправяте пред избора да го направя или не,защото не се знае какво ще решите тогава. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много личен избор,основан на много лични мотиви,не съм съгласна че аборта е равностоен на убийство,щом се направи в първите месеци.Да не вземете да ме нападнете сега :) просто изказвам моето мнение,не го налагам на никой.

Лично аз бих направила аборт,макар че в момента съм бременна и чакам първото си дете,бих го направила,ако нямам условия да отгледам детето си и да му дам това,от което има нужда,бих го направила,ако при тестовете се установи,че то е с някаква малформация,има много причини които да накарат една жена да се лиши от детето си и по добре е това да стане преди да се роди,а не да го оставиш в някой дом и да го обречеш на нещастен и мизерен живот в обикаляне от дом на дом,в търсене на надежда да биде взето и обичано,защото каквото и да си говорим,системата за осиновяване в нашата държава е на такова ниво,че...пази боже!

Използвайте контрацептиви и се молете никога да не ви се налага да се изправяте пред избора да го направя или не,защото не се знае какво ще решите тогава.

Поздрави!

Наистина, мнения като твоето, ме карат да въздишам. Добре, че съм кавалер и не си позволявам по-груби изрази към дамите. Обаче чуя ли, че някой ми се оправдава с липса на пари, хваша ме беса! Аз бих казал: Никога не ползвайте контрацептиви! А за къф чеп ти е мъжлето? Какво е това мъжле, дето не може да осигури и единственото си дете? Да не е Примадона или приятел на Азис? Абе вие как си представяте, че средната възраст на света е 28 години, на Афганистан 17, а рекорда се държи от забравих коя държава с 15? В милата ни България, благодарение на Вас, милите ни българки , средната възраст на населението ни е 41 години! Ние сме не само в топ 10 на света, но сме и на СЕДМО МЯСТО, заради такива мисли като твоите! Замисли се само, как в един Афганистан, дето има само мак, килими и българска роза, повече от половината население е непълнолетно! Замисли се, как ромите, дето се оплакват, че нямат нищо, дето не си плащат сметките, защото нямат нищо, имат толкова много деца! Писна ми от мнения като твоето! Писна ми и от мнения, които изказват много жени около мен! Жалко, че ние мъжете ви дадохме свобода последните години! Жалко, че приемате вече еманципацията като нещо нормално! има една МЪЖКА ПРИКАЗКА - ЖЕНАТА НЕ Е ЧОВЕК. Чувал съм я от баща си преди много години и ако тогава съм му се репчил и не съм му вярвал, сега вдигам и двете си ръце в подкрепа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеееее,човек ти май не живееш в реалния свят,ааааа.Не те знам кой си,какъв си и как ги виждаш нещата с тия пари,ама да беснееш така и да казваш че се оправдаваме и че мъжете ни за какъв чеп са.Ти имаш ли представа с какви доходи живеят повечето българи и имаш ли представа какви средства са необходими за отглеждането на дете,е аз имам и знам,че не мога да си позволя повече от едно дете,защото не искам да го лишавам от нищо.Пък щом си толкова отворен и богат,що не вземеш да "развъждаш" деца,може да ги правиш и да ги издържаш,забелязвам че финансовата страна не е проблем за теб и недей обвинява жените,че сме били на еди кое си място по възраст,да не мислиш че жените трябва да носят отговорност за всичко,като сме ви дали проклетата ябълка това не означава че сме лошите все ние.Щом ти като мъж обвиняваш нас,ми направио нещо че да почнем да раждаме де. И за накрая(защото наистина успя да вбесиш една бременна жена) заври си мнението,че жената не е човек в... ще се сетиш къде,от такива МЪЖКАРИ като теб ми е дошло до гуша,нямаш право да даваш такива определения. Повече няма да коментирам такива гнусни и надменни постове като твоя,ще ти кажа само да се замисляш преди да обиждаш,особедно когато не познаваш човека отсреща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за пожеланията,разбирам мнението ти и не го оспорвам,в първия си пост казах,че споделям какво мисля аз и не задължавам никой да се съгласява с мен.Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеееее,човек ти май не живееш в реалния свят,ааааа.Не те знам кой си,какъв си и как ги виждаш нещата с тия пари,ама да беснееш така и да казваш че се оправдаваме и че мъжете ни за какъв чеп са.Ти имаш ли представа с какви доходи живеят повечето българи и имаш ли представа какви средства са необходими за отглеждането на дете,е аз имам и знам,че не мога да си позволя повече от едно дете,защото не искам да го лишавам от нищо.Пък щом си толкова отворен и богат,що не вземеш да "развъждаш" деца,може да ги правиш и да ги издържаш,забелязвам че финансовата страна не е проблем за теб и недей обвинява жените,че сме били на еди кое си място по възраст,да не мислиш че жените трябва да носят отговорност за всичко,като сме ви дали проклетата ябълка това не означава че сме лошите все ние.Щом ти като мъж обвиняваш нас,ми направио нещо че да почнем да раждаме де.

И за накрая(защото наистина успя да вбесиш една бременна жена) заври си мнението,че жената не е човек в... ще се сетиш къде,от такива МЪЖКАРИ като теб ми е дошло до гуша,нямаш право да даваш такива определения.

Повече няма да коментирам такива гнусни и надменни постове като твоя,ще ти кажа само да се замисляш преди да обиждаш,особедно когато не познаваш човека отсреща.

Виж сега скъпа бременна жено.

Не искам да ти пожелавам, да си на моето място. Ние искахме да имаме дете, повече от година, но явно Господ не пожела така. Затова коментари като твоя ме дразнят!!! Не осъзнаваш, какво богатство е да имаш, дори и едно дете! Просто не приех изказването ти за това, че си се чудела, дали да запазиш детето или не! А това за парите е изтъркана плоча вече. На всички е ясно, че само ние, българите свързваме децата с парите. Не очаквах да чуя такова мнение от бременна жена, затова се изказах и по-остро в предния си пост. Не искам да повтарям неща, които съм казал вече в тоя форум, но явно трябва. Животът е устроен така, че пари се намират според нуждите ни. Тоест, ако нямаме дете, ще намерим пари за кръчми. Ако имаме дете, ще намерим пари и за кръчми. хвана ли тънкия замисъл?

Извинявай, ако съм те засегнал. Вчера си мислех, дали трябваше да говоря така на една бременна жена. Все пак не знам, доколко примаш нещата насериозно и доколко на майтап. Все пак ти пожелавам лека бременност и дано детето ти да не прочете предния ти пост някога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико,не си ме разбрал много добре,първо аз изобщо не съм се чудела дали да задържа детето си,слава богу,то беше и е желано,мисълта ми беше ако някога ми се наложи да избирам при положение,че не мога да осигуря всичко необходимо,но това се отнася за второ,трето и т.н. Това поне го уточнихме.Иначе ти благодаря за пожеланията и се надявам да скоро да си имате и вие бебе,тези неща понякога изискват доста време,но най-важна е вярата и надеждата. Надявам се да не се разделим накрая с лоши чувства;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против абортите, защото когато жените правят аборт, един вид убиват бебето си, а убийството е голям грях! Публикувано изображение Аз лично не бих абортирала...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ох, сума ти мнения съм изписала на тази тема в най-различни форуми, затова сега ще се опитам да бъде максимално кратка: аз съм за абортите, защото всеки има право на избор! А избора бива формиран най-често от начина по-който е възпитаван човека, социално и финансово положение...и т.н. Замислете се - има ли смисъл едно нежелано дете да бъде родено - това само би породило съжаление, че са го задържали от страна на родителите и нещастието на детето. Все пак никой не би желал да разбере, че е случайност или грешка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писна ми от мнения като твоето! Писна ми и от мнения, които изказват много жени около мен! Жалко, че ние мъжете ви дадохме свобода последните години! Жалко, че приемате вече еманципацията като нещо нормално! има една МЪЖКА ПРИКАЗКА - ЖЕНАТА НЕ Е ЧОВЕК. Чувал съм я от баща си преди много години и ако тогава съм му се репчил и не съм му вярвал, сега вдигам и двете си ръце в подкрепа!

Да имаш да вземаш! Вие нищо не сте ни давали, вие можете само да отнемате, защото имате предимството на физическата сила. И само толкова. Тук приключва списъка с достойнствата ви.

И щом за теб жената не е човек и ако наистина го мислиш, ако имах възможност в очите щях да те прокълна - нека не видиш ни свястна жена, ни деца!

Аз много пъти съм защитила мнението си (ЗА абортите) в тази тема, затова няма да се повтарям.

П.П:

А като си такъв специалист, вземи износи едно дете и, не давай Боже, да е с малформации (и да знаеш от началото на бременността) за да видиш какво ни е на нас. Кое ще избереш да го родиш или да абортираш докато още не е станало човек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаш да вземаш! Вие нищо не сте ни давали, вие можете само да отнемате, защото имате предимството на физическата сила. И само толкова. Тук приключва списъка с достойнствата ви.

И щом за теб жената не е човек и ако наистина го мислиш, ако имах възможност в очите щях да те прокълна - нека не видиш ни свястна жена, ни деца!

Аз много пъти съм защитила мнението си (ЗА абортите) в тази тема, затова няма да се повтарям.

П.П:

А като си такъв специалист, вземи износи едно дете и, не давай Боже, да е с малформации (и да знаеш от началото на бременността) за да видиш какво ни е на нас. Кое ще избереш да го родиш или да абортираш докато още не е станало човек?

Опс! С теб нямах приказка досега ;) Добре де, мъжът не е човек, ако това ще те успокои. Все ми е едно, кой не е човекът. Обаче щом един от двата пола иска смърта на неродено дете, значи не е човек. Не приемам доводи като тия, че детето нямало да има бъдеще и щяло да бъде нещастно. Нима някой от вас знае, с колко средства ще разполага след година или две? Аз лично не зная. Обаче едно дете не живее година или 2, за да казваме, че не можем да му осигурим бъдеще! Не е ли така?

Смърфче, преди теб явно някоя друга ме е прокълнала, та не видях ни свястна жена, ни така желаните от мен деца :handshake: Обаче не мислиш ли, че може би кълнеш себе си по тоя начин? Не ме познаваш, а може би аз щях да разруша представите ти за мъжете? Да, за сетен път се убеждавам, че злобата е най-верният съюзник на слабите хора, били те жени или мъже :P

Аз съм против абортите, защото когато жените правят аборт, един вид убиват бебето си, а убийството е голям грях! Публикувано изображение Аз лично не бих абортирала...

Ами какво да ти кажа. Бих искал и моето мнение да е такова, но съм мъж. Казано от устата на една жена, звучи прекрасно! Поздрави и дано ти се осъществят всички мечти! Нека Бог бъде с теб, дори само заради мислите ти!

Кико,не си ме разбрал много добре,първо аз изобщо не съм се чудела дали да задържа детето си,слава богу,то беше и е желано,мисълта ми беше ако някога ми се наложи да избирам при положение,че не мога да осигуря всичко необходимо,но това се отнася за второ,трето и т.н. Това поне го уточнихме.Иначе ти благодаря за пожеланията и се надявам да скоро да си имате и вие бебе,тези неща понякога изискват доста време,но най-важна е вярата и надеждата.

Надявам се да не се разделим накрая с лоши чувства;)

Извинявай тогава! Аз разбрах, че след като си забременяла, си се чудела, дали да запазиш плода или не! Обаче има и друго. Децата не се плануват. Когато дойдат, трябва да сме наясно, какво ще правим. Благодаря ти за пожеланията, но ние скоро няма да имаме бебе, защото се разделихме, а може би точно бебето направи това - тоест липсата му.

Обаче все се чудя едно нещо. Как има жени, които нямат нищо, нямат дори и подкрепа от родителите си, но искат да имат много деца и как има такива, които живеят сносно( дискотеки, гаджета, дето плащат, тати, дето дава...), но се колебаят дори и за едно дете! Май нова тема ще трябва да отворя за това :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за избор. Аборта засяга тялото/психиката на жената тъка че това си е неино решение. НО тя трябва да реши дали може да се грижи за детето финансово но и емоционално понеже то си е човек а не куче или котка ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За,ако не се чувсваш готов да отгледаш дете. Всеки решава сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против!!! Трябва да се мисли преди да се стигне до там. Чики-рики и после..."ама, какво да правя сега?".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм твърдо съм против абортите особено на не раждали жени и най-вече на непълнолетни. Смятам че трябва да се извършват само в случаите когато бременността е рискова и за майката и за детето, т.е. застрашава живота и здравето на един от двамата или и на двамата. Смятам че ако се забранят със закон абортите по желание на пациента, всички тинейджъри а и не само те много внимателно ще се замислят и ще информация за евентуална контрактация. Няма да подхождат толкова несериозно по въпроса за предпазните средства, защото за единия кеф дали на момичето или на момчето няма никакво значение цената е прекалено висока. Никои на е застрахован от грешки и лекарите, дори при един единствен аборт може да се лишите от възможността да създадете свое семейство. А последователността от няколко аборта 100% може да доведе до вторична и не подлежащо на лечение безплодие. Ако забранят абортите със закон или забранят упойките, освен в случаите когато има рискове живота на пациентите- бъдещата майка и детето, и жените и мъжете много внимателно ще си помислят преди да впуснат в бурни страсти без да се замислят за последиците от една евентуална бременност или да не говорим за полово предаваните болести които протичат без никакви симптоми и също водят до безплодие. Тогава едва ли биха постъпили толкова безотговорно и няма да магнат като сега да кажат "Какво пък ако забременея ще го махна". Ако не се лъжа в Рим гласуваха подобен закон и поне до колкото съм чувала сега нещата седят доста по-различно. Силно се надявам да и тук да вкарат някакъв такъв закон. И че поне едно момиче което плачете горе написаното ще се замисли и ще се погрижи да има винаги в чантата си предпазни средства- защото когато страстите се разгорещят и двата пола не мислим много трезво и последици от това не липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг момент - често се случва момичето да е непълнолетно или в някаква възраст от 20 до 24 години например и да не е готова за дете, нито тя, нито мъжа до нея. Няма смисъл да родиш дете, което знаеш, че не можеш да отгледаш и не можеш да му осигуриш бъдеще - после какво? Дом за осиновяване? Не всички деца имат късмета да бъдат осиновени и то от добри хора.

П.П: И майка ми е щяла да абортира с мен, но с баща ми така и не са отишли в болницата - Божа работа Публикувано изображение

Аз не съм много съгласна с това, че на 20-24 г. момента не е подходящ. То и дали ще си на 20 или на 45г. пак няма гаранция че ще може да ме осигурим добро бъдеще, въпроса е че поне ще са постараем дори ще се борим да постигнем повече заради детето. А ако чакаме подходящия момент просто така да доите, той едва ли някога ще дойде. Аз лично имам колежки университета които са на моята възраст с по едно или две деца. Те са много по-амбицирани и знаят какво искат от живота. Не им пречи нито да си гледат децата, нито да работят, нито да учат.

Имам и колежки които имат деца на по 7-9 години и учат зада покажат на децата си, че трябва да се учи, да се преследват целите в живота и че създаването на семейство на млади години не пречи, а напротив стимулира ги да се развиват. И каза едната ми колежката ми " когато пораснат и трябва да учат няма да могат да се оправдават, че им е трудно - щом аз съм завършила полувисшо бременна и бакалавърска степен с две деца и съм ходила на работа..."

Таке че или трябва да се пазим или да си поемаме отговорността и последиците от секса без предпазни средства - щом сме толкова големи да преврим секс значи семе достатъчно пораснали за да поемем и всички последици от него.

Да, съгласна съм, че не трябва първото раждане да не е на 30години, но за какво да раждаш, ако после не можеш да си отгледаш детето-да се мъчите и ти, и то. А да не говорим за момичета на 15 години, просто трябва да се пазят, може ли дете да гледа дете? Да, случвало се е, но не е редно според мен, я си изживей детството, а ,когато си готов за дете, то се усеща. Вярно е, че парите са от значение, но не са най-важни. Все пак отглеждането на дете не е шега работа и всеки трябва да си прецени дали е готов или не

Да си мислил преди това. Какво го правим 15годишното осакатено след първия и последен аборт защото просто нещо се е объркало. Когато стане на 25 и иска деца, а вече не може да има. Домовете не са толкова лошо място и стига системата ни за осиновяване да се по-ремонтира както и още някои други закони свързани с раждаемостта ще има много повече щастливи детски очи.

За съжаление системата ни за осиновяване е много стара и мудна и трябва да се направят реформи в нея. Дори според мен Трябва да има и клауза за децата който са оставени в домове без родителите им да се се отказали от правата си - ок до 1г. и половина от раждането или 3г. не си го вземат и не го посещават 1месечно или хайде 3 -смятам че е доста разумен срок да им се отнемат права - като съответно подписват при оставяне на детето в дома съответните документи. Изтече ли времето те са се подписали и нямат право да лишават децата от възможността от семейство. Има много добри хора и то хора с възможности които могат да им осигурят обич, дом, семейство и светло бъдеще.

Заради нашите грешки и безотговорно поведение не е честно да страдат децата. А и предполагам че приемното семейство не би ви забранило да виждате детето си - стига да имате желание. Не са нужни сама средство на едно дете му трябва най-вече любов и закрила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега искам да кажа нещо по повод възрастта за раждане.Имам приятелка,която роди но 32г. Щастливи са,какво ви кара да мислите ,че детето ще страда.Има жени родили на 20 и какво от това,ако им се случи нещо,тогава ...В днешно време няма граница,жената ражда ,когато е готова да бъде майка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето, мили моя, в днешно време младите момичета рядко поставят като приоритет, въпросът - ами ако забременея ?! Аз съм против аборта. Тово го написах и на едно друго място. За нежеланата бременност - средства има. Заченатото дете, трябва да се роди...Друг е въпроса, дали майка му, има достатъчно мозък в главата си... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето, мили моя, в днешно време младите момичета рядко поставят като приоритет, въпросът - ами ако забременея ?! Аз съм против аборта. Тово го написах и на едно друго място. За нежеланата бременност - средства има. Заченатото дете, трябва да се роди...Друг е въпроса, дали майка му, има достатъчно мозък в главата си... :)

Обикновенно нямат мозък...а колкото са по-млади толкова по безразсъдни са относно гледане и възпитание на децата си след това...то не е само да го родиш иска и грижи, внимание...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че всеки човек има малко съвест и едва ли би причинил нещо на бъдещето си дете , но пък може и да е допъснал грешка и да иска да се поправи . Затова аз съм ЗА абортите . Всеки има право на избор в живота .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че всеки човек има малко съвест и едва ли би причинил нещо на бъдещето си дете , но пък може и да е допъснал грешка и да иска да се поправи . Затова аз съм ЗА абортите . Всеки има право на избор в живота .

Избора го имаш преди да се случи зачеването!!!А не след това...иначе си е чисто убийство...и то съзнателно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...