Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Това че младите са необразовани (говора за бушинството млади между 12-18г.). Много от тях не се замислят какви могат да са последиците от непланувано забременяване или още повече аборт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избора го имаш преди да се случи зачеването!!!А не след това...иначе си е чисто убийство...и то съзнателно...

Ами ако стане грешка .....изнасилват те забременяваш на 15 години и риска да умреш при раждане става 90 % , какво правиш тогава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че младите са необразовани (говора за бушинството млади между 12-18г.). Много от тях не се замислят какви могат да са последиците от непланувано забременяване или още повече аборт.

Не важи само за непълнолетните изказването ти..важи за всички!

Ами ако стане грешка .....изнасилват те забременяваш на 15 години и риска да умреш при раждане става 90 % , какво правиш тогава

Риска от умиране го има винаги...и не само този риск...но това е изключение...Въпроса е друг когато съзнателно прави аборт човек...а знам, че някой ги раждат децата...друг е въпроса къда са тези деца след това...тъжно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА АБОРТА с две ръце-всеки преценява сам това кое е най-добре за него.А извънматочната бременност защо я забравяте-не е ли тя един вид убийство на плода?Когато ви дойде до главата пак ще говорим.А между другото знаете ли,че има болници в които правят кюретаж след раждането с цел да не остават остатъци от плаценти и т.н.-това не е ли един вид аборт?Нали пак има риск да останеш стерилна след това?И не те питат искаш или не,а направо те кюретират след като родиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избора го имаш преди да се случи зачеването!!!А не след това...иначе си е чисто убийство...и то съзнателно...

Убийство? - на баба ти г*за!

А убийство ли е да се пребиеш и да си смъкнеш кожата от коленете? Че ти тогава убиваш само купчинка клетки, то е същото като с раната на коляното, само дето коляното боли повече и си убил повече клетки.

Не ми се изкарвай светица. Ако ти дойде до главата и изпаднеш в паника и ти ще направиш аборт.

Убийство.. дрън-дрън, дори от медицинска гледна точка не е убийство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безмозъчни не са тези, които правят аборт, а тези които раждат и после зарязват детето! С горния пост съм напълно съгласна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си решава сам за себе си.Аз лично съм против,защото абортът крие много рискове,като например да нямаш повече деца,което е тъжно.А пък бих била щастлива да имам подобно бубулече като това на аватара ми,но разбира се след време. :wors: А когато наистина нямаш възможност да отгледаш детето не препоръчвам,но е по-добре аборт за много млади момичета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си решава сам за себе си.Аз лично съм против,защото абортът крие много рискове,като например да нямаш повече деца,което е тъжно.А пък бих била щастлива да имам подобно бубулече като това на аватара ми,но разбира се след време. :help: А когато наистина нямаш възможност да отгледаш детето не препоръчвам,но е по-добре аборт за много млади момичета.

Едно раждане също крие рискове-от това да нямаш повече деца(т.е. да ти махнат онези органи с които раждаш) до това да умреш по време на раждане.Въпрос на късмет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убийство? - на баба ти г*за!

А убийство ли е да се пребиеш и да си смъкнеш кожата от коленете? Че ти тогава убиваш само купчинка клетки, то е същото като с раната на коляното, само дето коляното боли повече и си убил повече клетки.

Не ми се изкарвай светица. Ако ти дойде до главата и изпаднеш в паника и ти ще направиш аборт.

Убийство.. дрън-дрън, дори от медицинска гледна точка не е убийство!

Нямам баба! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Там където ме пращаш,аз оттам се връщам.Казах и го в по-горния си пост-извънматочната бременност и спонтанния аборт убийство ли са?НЕ!А не можеш да обичаш едно неродено дете,можеш само да се чувстваш ощетена от загубата на плода в корема ти.Би трябвало да дадете мнение по въпроса ако сте преживели и раждане и аборт,не само едното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там където ме пращаш,аз оттам се връщам.Казах и го в по-горния си пост-извънматочната бременност и спонтанния аборт убийство ли са?НЕ!А не можеш да обичаш едно неродено дете,можеш само да се чувстваш ощетена от загубата на плода в корема ти.Би трябвало да дадете мнение по въпроса ако сте преживели и раждане и аборт,не само едното.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

имам син на 20 години.....

имам 6 или 7 аборта

и 1 извънматочна бременност -

причина - спирала

плодът се развива в тръбата, а не в матката,

операция...........................................

позвайте презервативи !

REMEMEBR !

няма 100 % гаранция..........за нищо.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адекватен теоретичен отговор на този въпрос трудно може да се даде. А животът на практика не е само черен или бял. Има ситуации, при които на теория разсъждаваме по един начин, а действителността праща по дяволите всичките ни убеждения...

Напълно съм съгласна! Според някои е безотговорно и лекомислено да направиш аборт, а по-малко безотговорно и лекомислено ли е да дадеш живот, без да си готова за това? Дете да гледа дете! Въпроса не е да дадеш просто живот, а този живот, който дадеш да има смисъл, да си готов! Няма нищо по-хубаво от това да искаш да имаш дете и да си го направиш, а не сам да си го натрапиш! Едно дете само по себе си е най-хубавото нещо, но няма нищо по-хубаво от това да бъде желано и да има майка и баща, които са го искали и планували! И, всеки има право на избор, дали да прави и дали да не прави аборт! Напълно съм съгласна с цитата по-горе, че живота е толкова шарен и пъстър и не знаем в каква ситуация ще попаднем, дори и аз не знам дали бих или не бих направила, но със сигурност това бих решила според обстоятелствата и според случая Публикувано изображение Доста гадна тема, самата дума АБОРТ ме плаши, без значение дали бих се възползвала :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 18 г. не бях сигурна, в нищо...Но на този етап от живота си, съм против аборта и аз не бих го направила....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че аз ще го раждам, но ми се струва глупаво да го убиеш. От друга страна, ако се направят изследвания и се установи, че е болно, разни генетични аномалии и т.н., мисля че е по-добре да свършат мъките му още преди да се е появило на бял свят. Може би това е единственото оправдание за аборт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според някои е безотговорно и лекомислено да направиш аборт, а по-малко безотговорно и лекомислено ли е да дадеш живот, без да си готова за това?

....или при нежелана бременност, изнасилване и др

А дали абортът е убийство, е въпрос, на който няма еднозначен отговор.

Ако обаче родиш бебето, и го оставиш в клозета на гарата (примерно)

това си е вече престъпление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той, че е убийство, убийство е...Въпросът е, че уврежда жената и във физически и в психологически аспект. И така доста грехове се трупат върху аборта, според мен. Немога да съм ЗА нещо, което нанася толкова много щети ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, брей..... Преди една година съм писала в тази тема и гледам, че нещата не са се променили много. Има само тук-таме смяна на героите. :)

Разбира се, че съм ЗА аборта, няма да си променя мнението. Писала съм вече защо. Не го осъждам, а го приемам като възможен, добър вариант.

Той, че е убийство, убийство е...

От чия гледна точка? Публикувано изображение

Въпросът е, че уврежда жената и във физически и в психологически аспект.

Цигарите, прекомерната употреба на алкохол и др. - също увреждат във физически аспект. ;)

Домашното насилие, психическия тормоз в къщи, на работа, на улицата, стреса - също ни уврежда в психологически аспект.

Ама пушим, пием и бачкаме като луди нали? ;) И правим още много други неща, които ни увреждат, но това не ни пречи да се изкарваме свети води ненапити. ;)

Когато ни изнася сме кротки, благи овчици, а в останалите случаи сме еб*хти готините и разкрепостени мацки.

Никога не казвайте никога, защото не знаете какво ще ви дойде на главата. Не, че нещо, ама да ви видя тогава, целомъдрени и възвишени госпожички.

А дали има еднозначен отговор - не, няма.

Ще му дойде времето...

Айде, останете си със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нож с две остриета-честно ли е да създаваме живот за който не сме подготвени,който не желаем в този момент,с този човек(може би),но.....честно ли е да лишаваме от живот създание което не е виновно за грешките ни,един цял бъдещ живот пълен с възможности,любов,шанс.............аз лично съм против,винаги има начин да се преодолеят трудностите а тва за рисковете откъм здравето са ясни,после може и да няма следващ шанс,така че.....пак против

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.............................................

От чия гледна точка? Публикувано изображение

Цигарите, прекомерната употреба на алкохол и др. - също увреждат във физически аспект. ;)

Домашното насилие, психическия тормоз в къщи, на работа, на улицата, стреса - също ни уврежда в психологически аспект.

Ама пушим, пием и бачкаме като луди нали? :yanim: И правим още много други неща, които ни увреждат, но това не ни пречи да се изкарваме свети води ненапити. ;)

Когато ни изнася сме кротки, благи овчици, а в останалите случаи сме еб*хти готините и разкрепостени мацки.

Никога не казвайте никога, защото не знаете какво ще ви дойде на главата. Не, че нещо, ама да ви видя тогава, целомъдрени и възвишени госпожички.

А дали има еднозначен отговор - не, няма.

Ще му дойде времето...

Айде, останете си със здраве!

От моя гледна точка !!!

Който е решил да се трови с цигари и да препива - негова воля...Прави го по-собствено желание ! Търпенето на домашен тормоз и насилие, също не го разбирам - изход от всичко има / като изключим оня свят / Старите хора са казали "...това, което сам си направиш и цало село не може да ти го нарави..."

Споменах за уврежданията на жената от аборта, тъй като темата е за това...А че още хиляди неща в света, в който живеем ни вредят - ама хич не го отричам... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..................................................................

Убива се и се изрязва част от самата жена.

................................................................

:help: ...благодъря, за довършването на думите ми....

Просто се губи част от самата нея... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах желание да пиша повече в тази тема, но искренно се разсмях. :)

Нали знаеТЕ - гузен, негонен бяга :)

Е този път е за вас!

.. Помисли - как би се чувствала ако загубиш крайник, сърце, далак, матка. И какво се случва нататък. И как би живяла с тази загуба. Да не говорим за убийството на бъдещото човече.

Едно е да имам два крака, да живея така 30-т години и после някой да ми изреже единия.

Друго е да си живея 30-т години, после нещо да се оформи в матката ми /без да го усетя и без да има физически признаци/ и аз на 6-та седмица да го махна. Нали? ;)

Това нещо до сега не е било в тялото ми, не е било необходимо за пълноценното ми физическо съществуване.

Без крак или без зародиш - Балкан разлика.

Но разбира се - не на всеки му пука Публикувано изображение

Съгласна съм с теб! И разбира се - почети всички са благи божи овчици. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви, прекратете това - наистина говорите на различни езици...Сега и аз разбрах.

Не е важно, дали ще махнат от теб нещо / то е част от теб /, просто явно всяка една от нас го усеща по различен начин...Не водете повече този спор - той не е тук в редовете, които пишем, той е в душите, които носим...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако абортите се считаха за убийство, щяха да бъдат забранени със закон. А от морална гледна точка - всеки разбира нещата по своему, ето защо този спор в темата е безсмислен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абортът – умишленото прекъсване на бременността е силно емоционален и широко дискутиран въпрос. Несъмнено решението за аборт е много трудно и отговорно. В никакъв случай обаче не бива да се мисли, че абортът е нещо, което лесно ще мине и ще се сложи край на затрудненията. Понякога именно след аборт, и то много често при първа бременност започват проблемите за цял живот. Съвременната медицина е достигнала до това равнище, абортът да се извършва при вземане на всички мерки за опазване на здравето на жената. Въпреки това, определен процент от жените развиват различни по тежест усложнения, които им създават сериозни трудности, а някои остават за цял живот бездетни. Акушер-гинеколозите твърдят, че няма друга област в медицината, където пациентките изпълняват всички предписания с такава педантичност и постоянство, както правят това бездетните жени. От друга страна – при момичета под 16 години износването на плода и раждането при неукрепналия и недоразвит организъм може да причини по-голяма опасност за здравето, дори за живота на момичето, отколкото добре направения аборт. В България аборт на момиче под 18 години се извършва с подпис на родителя. Това не е случайно. В нашата страна обикновено след 19-20 годишна възраст ситуацията се променя и мотивите за правилно решение са други. Предполага се, че след тази възраст повечето хора са достатъчно зрели и при наличие на бременност могат да предпочетат създаването на семейство пред аборта. И пак ще ви напомним, че чрез използването на контрацептивни средства няма да се стигне до дилемата аборт или раждане. След като решението за аборт е веднъж взето, времето става от особено значение. В нашата страна е разрешено прекъсване на бременността до 12 седмици по закон /или до третия лунарен месец/. До 18 годишна възраст момичето заедно с родител минава задължително през комисия преди аборта. Момичетата от 12 до 16 години имат право да прекъснат бременността до 20 седмици или 5 лунарни месеца. Прекъсването на бременността, независимо дали е извършена от лекар, след обозначения период, е престъпление. Така че общо-взето няма много време за отлагане. Най-добре е след като е установена бременността от лекар – гинеколог момичето да сподели с майка си. Има семейства, където това се оказва невъзможно според момичето. В тези случаи със сигурност то има някой възрастен човек, на когото може да има доверие. Но както вече посочихме, невъзможно е да се извърши аборт без подпис на родител. Всъщност, ако се замислите, майката може да се ядоса, да крещи, да плаче, да вдигне скандал, но в крайна сметка тя винаги ще мисли за здравето и бъдещето на детето си. Практиката показва, че бурята много бързо отминава, защото няма много време и трябва да се действа. Тук трябва да споменем, че предоверяването на по-големи приятелки в подобни случаи е довеждало до истински трагедии. Има момичета, които изпитват панически страх да не се разчуе, категорично отказват да отидат на лекар и решават да се оправят сами. Правят си сами хормонални инжекции, пият различни лекарства и отвари, използват други драстични средства, които биха предизвикали контракции на матката и изхвърляне на плода. В държава, където абортът е разрешен и се извършва с оглед здравето на жената, това поведение е безсмислено и опасно. Да не говорим за последствията – те могат да бъдат тежко осакатяване, даже и смърт. И когато се предприемат всичките тези неща, може да се изпусне срока за разрешен аборт, момичетата са принудени да износят плода и раждат силно увредени деца. Има хиляди такива физически и умствено увредени изоставени деца в специалните домове. Ще си позволим да ви дадем един съвет: не си позволявайте подобно невежество, такова престъпно поведение към самите себе си и към детето , което можете да родите! Няма друго сигурно средство за прекъсване на нежелана бременност освен аборт в медицинско заведение. Още веднъж ви повтаряме, в нашата страна абортът е разрешен! Бременността е едно от най-щастливите и най-важни неща в живота на всяка двойка. Направете така, че тя да бъде само желана! Какви са противозачатъчните средства, подходящи за вашата възраст? Ако сте момиче, за вас съществува само един сигурен начин да се предпазите от забременяване. Никога не позволявайте на мъжки пенис да прониква във влагалището ви! Що се отнася за момчетата – никога не прониквайте с пениса си в женско влагалище! Това е съвсем сигурен начин да не забременеете, но ако все пак сте решили да водите или вече водите полов живот, ще изброим противозачатъчните средства, подходящи за вашата възраст. Преди това ще започнем с тези, които изобщо не вършат работа. Някои хора мислят, че ако мъжът и жената правят секс изправени, тя не може да забременее. Или че ако жената прави секс за първи път не може да забременее. Или че ако жената вземе душ и изплакне влагалището си с някаква течност непосредствено след секса, не може да забременее.. Или че ако тя не стигне до оргазъм, не може да забременее. Или че ако уринира веднага след секса, не може да забременее. Всичко казано дотук не е вярно. Много двойки се опитват да избегнат бременността чрез прекъсване на акта, т. нар. “пазене”. Преди еякулацията мъжът изважда члена си от влагалището на жената. Проблемът се състои в това, че никой мъж не е абсолютно сигурен кога ще настъпи моментът на изпразването и при всички случаи може да закъснее. Дори преди еякулацията известно количество семенна течност изтича през пениса му и във влагалището попадат живи сперматозоиди. Спермата може да проникне във влагалището дори ако мъжът се оттегли навреме и еякулацията настъпи в близост до влагалището. Толкова за безрезултатните методи. Правилното противозачатъчно средство е това, което ви е препоръчано от лекар. Не разчитайте на нищо друго. Какви са подходящите за вашата възраст надеждни контрацептиви При избор на контрацепция трябва да се имат пред вид много фактори: възраст, социални и културни фактори, сексуални навици, като честота на половите контакти и брой на партньорите, медицински противопоказания и др. Ето защо този избор трябва да се направи задължително след консулт с гинеколог. Подходящи методи за контрацепция – предимства и недостатъци 1. Противозачатъчни таблетки В момента в аптечната мрежа има голям избор от съвременни ниско дозирани комбинирани противозачатъчни средства с минимум странични действия и на достъпни цени. Трябва да отпаднат предразсъдъците относно “множеството” отрицателни последици от приема им. Това е едно съвременно средство /при подходящ избор направен от специалист/ за предпазване от бременност, регулиране на менструалния цикъл и осигуряване на спокойствие и комфорт при сексуалните контакти. Трябва да се наблегне на последователната и правилна употреба. 2. Кондоми /презервативи/. Ако се използват правилно и последователно, кондомите са едни от най-важните методи в тази възрастова група. Главното им предимство е тяхната безопасност. Освен че предпазват от нежелана бременност, те могат да осигурят защита срещу полово предавани болести, вкл. СПИН. Тъй като се вземат без рецепта, те са подходящи и за разпространение и закупуване. Недостатък е тяхната по-малка ефективност в сравнение с хормоналните методи и вътрематочните средства. Трябва да се употребяват правилно! Най-важното условие е презервативът да бъде поставен преди какъвто и да е контакт между мъжките и женските полови органи и да бъде свален веднага след еякулацията. Когато кондомите се използват главно за предпазване от полово предавани болести е добре да се съчетаят с друг по – ефективен контрацептивен метод за допълнителна протекция срещу бременност. 3. Вътрематочните средства /спирали/ Не са добър избор за жени, които са изложени на голям риск от полово предавани болести– например онези, които имат повече от един сексуален партньор. Полово активните неомъжени млади момичета са изложени на по-голям риск от венерически болести, с последващи възпаления и безплодие. Вътрематочните средства са подходящи за раждали жени , които се нуждаят от дълготрайна защита срещу забременяване и са подложени на малък риск от венерически заболявания. · Противозачатъчни гелове и кремове са много лесен и удобен метод за подрастващите, но поради ниската си ефективност е добре да се съчетават с кондоми. · Женският кондом няма достатъчно разпространение у нас и има висока цена, затова не е средство за избор за сега. Спешна контрацепция. Възможно е да се направи след небезопасен полов контакт. Показания: · Когато не е използван контрацептив. · Скъсване, изпразване или неправилна употреба на презерватив. · Провален прекъснат коитус /например еякулация във влагалището или върху външните полови органи. · Когато жената е била жертва на сексуално насилие. Хормоналните средства, използвани за целта са спешно средство, а не рутинен метод за контрацепция./ не може при всеки контакт да се ходи на лекар за спешна контрацепция, тя не е толкова безобидна/. По-добре е да се помисли предварително / Хормоналните средства се вземат след задължителен консулт с гинеколог, а не като самоназначение. /Дори да сте чували за различни комбинации, никога не рискувайте и не експериментирайте. Много по-безопасно и просто е да се отиде на лекар. Хормоналните таблетки могат да се приложат в нужната дозировка до 72 часа /достатъчно време, за да отидете при гинеколога/ след незащитен полов акт, а вътрематочната спирала до 5 дни след проблемния коитус. Източник: Секс портал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...