Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

А защо са позволени от закона? - Защото винаги е имало и ще има безразборен секс и безотговорни жени. И ако не се извършва от лекари в специализирани заведения, ще има още повече осакатени жени.

Наистина безсмислен спор... всичко опира до моралните ценности на индивида. И до целите му...

Ти остави че се осакатяват

А другите не са ли безотговорни-които си хвърлят децата по домове после,повечето болни,с увреждания

То много лесно така-държавата да ти бере гайлето

Е тия са за голям :)

И един хубав закон трябва да се измисли-примерно да им удържат пари-цял живот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това да си оставиш детето в дом, хич не си е работа. Туй не са хора ! Но абортът е нещо, което може да бъде избегнатао. Явно пак опираме до културата на водене на полов живот :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха, а аз като забременях извънматочно с 5-годишна спирала, кого да обвинявам - законите, държавата, производителя или кого по-точно ??? 98% гаранция си е откровена глупост и реклама на продуктите. абортите не са ми попречили, нито са ме повредили, но след тази операция аз повече не мога да имам деца....не че искам, говоря по принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата мога да говоря много........ омъжих се на 18, бременна в 5-тия месец, за мой съученик. исках това дете.... след 2 аборта преди това.... след година се разведохме, не са децата тези, които правят семейството. сина ми е на 20 години, отрасна без баща, това ли заслужаваше ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От друга страна, ако се направят изследвания и се установи, че е болно, разни генетични аномалии и т.н., мисля че е по-добре да свършат мъките му още преди да се е появило на бял свят. Може би това е единственото оправдание за аборт.

аз пък не мисля, че мнението на някакъв си измислен доктор трябва да се приема като даденост, когато става дума за човешки живот...

кой кого ще съди, че на този плод не му е даден шанс да се пребори сам за живота си...

кой поема на 100% отговорност, че от този плод няма да излезе нормален, здрав и прав човек (дори и да не е веднага след раждането, а на по-късен етап от живота)...

да...много мъки ще изпита детето със сигурност...

а ако щастието му от това, че диша и живее е стократно по-голямо от тези мъки...

не си ли струва тогава...

(не че няма изключения разбира се, но аз съм малко пристрастен и затова си позволявам така да се изкажа)

мога да покажа и нагледен материал, но не мисля че си струва...

просто ви казвам от собствен опит, че каквито и да са изследванията, има компоненти и други фактори, които не се измерват с нито един уред...

а именно жаждата за живот на дадения организъм, колкото и да го мислят за обречен...

пп.иначе споровете по-горе ми приличат малко на въпроса за кокошката и яйцето...

всеки има право на избор и на мнение, но вие не чувате и не приемате мнението на опонентите си...

какъв фактор мога да съм аз, за да съдя Пенка (примерно), че тя е решила да махне плода си...

или да я адмирирам съответно...

аз имам мнение, че не трябва да се маха дете, чиято майка е пълнолетна и е с ясното съзнание до къде може да стигне човек след правенето на секс...

но това е само мнение...

майката (родителите) сама да си решава...

непълнолетните са друга бира и то доста по-тежка и сложна...

мога и още много да пиша, но спирам до тук за да не заприличаме на раздела "Религия, мастика и мезета"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против ето това мислене - "Бе, дай да си направя кефа, пък ако лепна - кво, ще го махна."

Да, но един ей такъв спонтанен или необмислен акт може да обърка толкова много неща.Ако лепне дете ще го махне, но ако лепне някоя болест и дори не разбере.Какво правим след като примерно разбере, че вече няма лекуване и ще живее еди колко си месеца?А и махането на деца е точно с този риск - да не можеш никога да имаш.За да бъде всичко наред трябва да се мисли...Само където не всички го правят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но един ей такъв спонтанен или необмислен акт може да обърка толкова много неща.Ако лепне дете ще го махне, но ако лепне някоя болест и дори не разбере.Какво правим след като примерно разбере, че вече няма лекуване и ще живее еди колко си месеца?А и махането на деца е точно с този риск - да не можеш никога да имаш.За да бъде всичко наред трябва да се мисли...Само където не всички го правят

Аз като гледам повечето не го правят :ph34r: явно просто не могат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но деца трябва да се правят, че иначе изчезваме. Така че не си губете времето, а правете деца! :help wanted3:

Така си е, само над 6 милиарда сме и скоро ще изчезнем, затова бързайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... сме и скоро ще изчезнем, ...!

Koи сте вие, че нещо се загубих?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България се правят около 50 000 аборта годишно. Особено тревожна е статистиката при девойките до 18 години, където 38 на 1000 тийнейджърки забременяват.

Покъртително! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То мисленето се изгражда-то не се дава даром

От възпитанието в семейството,от училището

Улицата на нищо хубаво няма да те научи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е въпрос на личен избор и на отговорност на всяка една жена. И всяка една от нас може да говори единствено и само за себе си. Защото аргументите, които са "железни" за мен могат да са просто лек вятър за друга. Та. Говоря лично за себе си. Ако забременея - в никакъв случай няма да махна детето си. Защото то за мен е дете а не някакъв си "плод". Защото аз го обичам още преди да съм го видяла. И защото вече искам най-доброто за него. И това изобщо няма да зависи от това "какво ще кажат другите" или как ще ги гледам три деца, или иска ли го бащата това дете....... и тям подобни простотии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА,защото виждам всеки ден какво е необходимо за отглеждането на едно дете .У нас условията са НЕнормални и си е живо геройство да отгледаш дете.Всеки си преценява сам за себе си де,аз на никой акъл не давам просто споделям. п.п.Много е кофти да видиш ПРЕКРАСНО дете в дом за сираци щото майка му е преценила ,че не може да се грижи за него и просто го е изоставила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА,защото виждам всеки ден какво е необходимо за отглеждането на едно дете .У нас условията са НЕнормални и си е живо геройство да отгледаш дете.Всеки си преценява сам за себе си де,аз на никой акъл не давам просто споделям.

п.п.Много е кофти да видиш ПРЕКРАСНО дете в дом за сираци щото майка му е преценила ,че не може да се грижи за него и просто го е изоставила.

Явно има и герои! Пък и в България кога ли е имало условия за отглеждане на деца?!

П.П. Просто е безотговорност! Просто не заслужава дете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък и в България кога ли е имало условия за отглеждане на деца?!

Имало е. Просто не си била планувана още. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо "ЗА"-когато за нежелани ,независимо по каква причина.Сещам се за случаи ,когато животът на родителите може да бъде доста ...хммм тежък ,ако се роди детето.Какво е виновно дете което се ражда нежелано и необичано за да страда от глупавите си родители. Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих направила аборт, освен ако не е спонтанен. Щом се е създал живот то той има право да съществува и не съм аз тази, която да решава съдбата му. А сега технологите са толкова напреднали че може съвсем навреме да се разбере дали има вродени опасни аномалии. И пак кой може да каже със сигурност......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз съм от онези момичета, които сигурно ако бяхте питали преди няколко месеца "За или против аборта сте?" бих отвърнала - против, ама днес е друго........Утре ми предстои аборт и не защото не съм се предпазвала, не защото съм неграмотна или простовата, просто ми се е случило по някаква странна причина, въпреки всички предпазни средства, които ползваме с партньора ми. От почти 3 години сме заедно, обичаме се и на пръв поглед нямаме проблем.......Но преди няколко години, когато той е бил на 19 прави тежка катастрофа заедно с 2 - ма негови приятели. Когато колата им тръгва да се преобръща в канавката, част от бронята и изхвърча към пътя по посока на движещ се напред мотор с двама възрастни мъже. Парчето удря единия от тях в тила и на другия ден почива...Лека му пръст на човека- не го е заслужавал. Точно преди 2 месеца съдия- изпълнител грабна гаджето ми и му връчи иск за 50 000 лива с някакви лихви, които са се натрупали в течение на 3 години, през които не е можел да си намери работа.Сигурно се чудите- какво ли прави това момиче с такъв? Обичам го, това е всичко. Казвам ви това, за да разберете една от причините, които ме принуждават да го направя. Ако решим да отгледаме детето, ще трябва да живеем на квартира - 200 лв. В момента той взима чисти 290 лв (има 120 лв удръжки на месец), аз получавам 350. Майка му е твърдо против това да живеем у тях, а у нас сме 6-ма в тристаен....Дотук добре - има и още... Въпреки трудностите ще кажете един човек стига да иска нещо ще го постигне....Тъкмо си видяхме бебчето преди няколко дни за пръв път на видеозона- зарадвахме се ;) и аз получих болки в кръстта- обадих се на лекарката ми и тя ми каза ще пиеш ношпа мойто момиче. Пих , но те продължиха не можах да мигна вечерта...Отидох в спешното със сълзи на очите и още преди да им кажа че съм бременна и ми биха някакви инжекции и ми изписаха Аулин и Дуспаталин.......Прибрах се и усетих някакво гадно пощипване в корема, което си бе болезнено....На другата вечер вече прокървих....Казах на моята мила лекарка- кървя и имам болки, вече седмица ви се оплаквам и тя пак - пии но-шпа мойто момиче и ще ти мине...Казах й дайте ми направление за уролог, страх ме е - нищо ти няма ми каза....Трети ден вече кървя по малко, но сигурно...Утре обаче отивам да правя аборт на частно, не защото не си искам бебето, а защото ме е страх че от тия хапчета и тъпотии, стрес и проблеми може да се е увредило. За всеки случай ще ми направят всички необходими изследвания и ще решим на място с моя приятел ,който живот и здраве ще е до мен, но дори и при най- малък риск ще трябва да го махнем. Нямате си на идея колко ме боли, гледам си му снимката и плача, а като погледна към бельото си и видя червеникавато петно направо ми иде да си тегля въжето....Говорих с доста жени, четох и форумите понякога кървенето било приемлиево и не винаги е симптом на заплашващ аборт, ама знае ли човек...Притеснено ми е... Ако искате ме съдете, но не бих се съгласила да оставя детето в себе си дори и при най-малко съмнение, че може да е увредено... То е само на 5 седмици и тази мисъл поне малко ме успокоява нали още не е плод Публикувано изображение Казвам ви всичко това просто, за да ви споделя моята болка..Може би когато се изкаваме против аборта не винаги сме в състояние да видим гледната точка на другия и бързаме да го съдим, без дори да си даваме сметка как един ден можем да сме на негово място и това да е единственото възможно решение. Не случайно има толкова противоречиви мнения за абортите - почти всяка жена, която познавам е правила такъв през живота си, а всиките ми приятелки са интелигентни и образовани момичета, които обаче с половин уста си признават това. Когато ги питах какво биха направили на мое място всиките казаха остави го, аборта е грях, но когато ги питах поотделно - "добре де , а ти защо избра да направиш аборт?" отговора беше ами така реших :ph34r:. Мисля, че няма нужда от повече коментар по тая тема. Пожелайте ми упех утре, защото аз от все сърце ви пожелавам много хубави и желани бебчета и никога да не се оказвате в моето положение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я само да повторим с две думи: въпреки проблемите /кой ли ги няма/ ти искаш детето, но се притесняваш, че плода се е увредил от една инжекция аулин и затова искаш да го махнеш. Така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на приоритети. Според мен абортът е оправдан само в краен случай, а този явно не е такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ЗА"

Понякога човек не е готов да е родител.Е има и такива,които и цял живот не са готови,но тва е друго.

Например аз не мога да си представя дори, на 18-19 да стана майка,за мен това не е живот.А ако знам и че не мога да осигуря на детето нормална семейна среда или пък знам, че няма да се справя от финансова гледна точка,изобщо няма да се замисля. : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я само да повторим с две думи: въпреки проблемите /кой ли ги няма/ ти искаш детето, но се притесняваш, че плода се е увредил от една инжекция аулин и затова искаш да го махнеш. Така ли?

Смият факт, че в началото на поста си тя говореше само за финансовите им проблеми и за това, че няма къде да живеят говори за приоритети и.

Аулинът и "евентуалните увреди" са за замазване на положението и за самовнушение - видите ли, тя иска това дете, ама то може и да се увредило и за това е права да го убие......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...