Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Тия за презерватив и противозачатъчни чували ли са Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:P Докторе, ти какво лекуваш? Гинеколог ли си ?? Публикувано изображение

Не-"Спешно отделение".Всички минават през мен Публикувано изображение

Тия за презерватив и противозачатъчни чували ли са Публикувано изображение

Чували са,ама не ползват ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг момент - често се случва момичето да е непълнолетно или в някаква възраст от 20 до 24 години например и да не е готова за дете, нито тя, нито мъжа до нея. Няма смисъл да родиш дете, което знаеш, че не можеш да отгледаш и не можеш да му осигуриш бъдеще - после какво? Дом за осиновяване? Не всички деца имат късмета да бъдат осиновени и то от добри хора.

П.П: И майка ми е щяла да абортира с мен, но с баща ми така и не са отишли в болницата - Божа работа Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох... много лоша статистика. Това говори изключително лошо за мъжете. Срам ме е. Ако не можеш да го извадиш навреме по-добре не го вкарвай. А какво ще рече "спонтанен аборт"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох... много лоша статистика. Това говори изключително лошо за мъжете. Срам ме е. Ако не можеш да го извадиш навреме по-добре не го вкарвай.

А какво ще рече "спонтанен аборт"?

Това с изкарването на време е много порочна практика, защото не само по време на еакулация се отделя семенна течност, а през цялото време на половия акт. ;)

Статистиката наистина е малко плашещал Наскоро бях гледала един филм, в който се разказваше как към 2010година жените постепенно стават стерилни и как се борят за последната бременна жена. Може да звучи глупаво, но филмът не е лош и може да те накара да се замислиш.

Братовчедка ми, която е на 19 забременя. Има си сериозен приятел, искаше това дете, но бременността беше измънматочна и се наложи аборт. ;(

RefreshMe, Забравих да ти отговоря на въпроса - Информация на това какво е спонтанен аборт - можеш да намериш Тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) За пореден път се убеждавам,че българките акъл нямат :)

Да, тук съм напълно съгласен. Възможността да отгледаш детето няма нищо общо с парите. Човек винаги намира начин да го направи, особено ако са четирима - мъж, жена, баба, дадо!!!!! Въпросът опира до възпитание, а не до пари! Не е човешко да не искаш дете, а още по-малко човешко е, като ти се предостави тая възможност( понякога и единствена) да я отхвърлиш с лека ръка заради егото си и това, стомаха ти да е пълен! Ами скъпа, мъжо ти ша та зареже с тия паласки отдолу, ако не му родиш дете !!!! Заеби тая песен любовна и РАЖДАЙ, РАЖДАЙ, РАЖДАЙ, че такъв плесник ще получиш от него, че място няма си намериш тоя живот! Чуя ли жена, която да ми говори за аборт или , че мрази деца, бягам мноу, ама МНОУ далеч от нея!!!!!!!!

Има и друг момент - често се случва момичето да е непълнолетно или в някаква възраст от 20 до 24 години например и да не е готова за дете, нито тя, нито мъжа до нея. Няма смисъл да родиш дете, което знаеш, че не можеш да отгледаш и не можеш да му осигуриш бъдеще - после какво? Дом за осиновяване? Не всички деца имат късмета да бъдат осиновени и то от добри хора.П.П: И майка ми е щяла да абортира с мен, но с баща ми така и не са отишли в болницата - Божа работа Публикувано изображение

Мойто момиче, ако не родиш до 24, за кво ще раждаш после тогава? Брат ми е вече на 30 и още чакат да се подобрят финансово нещата! Аз ти гарантирам, че това никога няма да стане! Означава ли това, че не трябва да имаме деца? Аз съм на принципа - винаги без презерватив, а каквото Бог реши! Аз съм благодарен на майка ми, че ме е родила на 18! Много мои приятели са ги родили на подобна възраст. За мен това е възрастта, или малко след това, когато трябва да се роди дете. С времето се натрупват вредни гени( не знам точното определение), които не позволяват раждането на здрави деца! Влияние оказват цигари, алкохол, мръсен въздух... Айде със здраве от батко ти, дето има 2 по твоите годинки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, тук съм напълно съгласен. Възможността да отгледаш детето няма нищо общо с парите. Човек винаги намира начин да го направи, особено ако са четирима - мъж, жена, баба, дадо!!!!! Въпросът опира до възпитание, а не до пари! Не е човешко да не искаш дете, а още по-малко човешко е, като ти се предостави тая възможност( понякога и единствена) да я отхвърлиш с лека ръка заради егото си и това, стомаха ти да е пълен! Ами скъпа, мъжо ти ша та зареже с тия паласки отдолу, ако не му родиш дете !!!! Заеби тая песен любовна и РАЖДАЙ, РАЖДАЙ, РАЖДАЙ, че такъв плесник ще получиш от него, че място няма си намериш тоя живот! Чуя ли жена, която да ми говори за аборт или , че мрази деца, бягам мноу, ама МНОУ далеч от нея!!!!!!!!Мойто момиче, ако не родиш до 24, за кво ще раждаш после тогава? Брат ми е вече на 30 и още чакат да се подобрят финансово нещата! Аз ти гарантирам, че това никога няма да стане! Означава ли това, че не трябва да имаме деца? Аз съм на принципа - винаги без презерватив, а каквото Бог реши! Аз съм благодарен на майка ми, че ме е родила на 18! Много мои приятели са ги родили на подобна възраст. За мен това е възрастта, или малко след това, когато трябва да се роди дете. С времето се натрупват вредни гени( не знам точното определение), които не позволяват раждането на здрави деца! Влияние оказват цигари, алкохол, мръсен въздух... Айде със здраве от батко ти, дето има 2 по твоите годинки :blink:

Да, съгласна съм, че не трябва първото раждане да не е на 30години, но за какво да раждаш, ако после не можеш да си отгледаш детето-да се мъчите и ти, и то. А да не говорим за момичета на 15 години, просто трябва да се пазят, може ли дете да гледа дете? Да, случвало се е, но не е редно според мен, я си изживей детството, а ,когато си готов за дете, то се усеща. Вярно е, че парите са от значение, но не са най-важни. Все пак отглеждането на дете не е шега работа и всеки трябва да си прецени дали е готов или не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм, че не трябва първото раждане да не е на 30години, но за какво да раждаш, ако после не можеш да си отгледаш детето-да се мъчите и ти, и то. А да не говорим за момичета на 15 години, просто трябва да се пазят, може ли дете да гледа дете? Да, случвало се е, но не е редно според мен, я си изживей детството, а ,когато си готов за дете, то се усеща. Вярно е, че парите са от значение, но не са най-важни. Все пак отглеждането на дете не е шега работа и всеки трябва да си прецени дали е готов или не

Аз не говорех за деца, дето нямат 18. А затова, дали се мъчите или не. Не съм забелязал подобно нещо при двойки, които имат не само по едно дете. Тоест няма разлика - дали днес ще изпия 20 лева на кръчмата, защото нямам дете или ще ударя само две бири за левче, а останалото ще дам на детето си! Не е ли така? Всяко зло за добро. Даже бих казал, че едно дете ще вкара в "правия път" мъжа. Какъв е смисъла всеки ден да се напивам като свиня и да не помня какво и с кого съм пил всяка вечер? Парите ги няма, спомени също, дете също, което след време да ни помогне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ImpossibleMan немога да разбера от каде черпиш информацията за децата родени след 30 годишна, вярно повишава се процента на генетичните болести но пък е доказано че децата са по- умни. Защо според теб трябва да родиш на 18 когато повечето хора немогат да се грижат сами за себе си. Казваш за майка си за други жени всъщност и моята майка е родила брат ми на 18, тогава така са правели защото еднинственото което е било важно за тогава е момичето щом завърши да ражда деца и да е домакиня. Сега всичко е променено защото жените мислят за по-високо образование за реализация с което да могат да осигурят добро образование и живот на детето си. Не е ли по-важно едно дете да има зрели здраво стъпили на земята родители от колкото двама 18-19 който все още ги издържат родителите им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братовчедка ми си провали висшето, като роди на 23. Беше женена, но как да учи и да гледа детенце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17 765 аборта са направени в България за първото шестмесечие на тази година

......

За пореден път се убеждавам,че българките акъл нямат

......

Цаганка и аборт? Не позна.

Истината е друга.

Аборти правят основно циганките.За тях това е формата за предпазване от нежелана бременност.Реалното им количество е още по-голямо защото неброиме криминалните аборти от "Брадатата баба" с подръчни сечива. Част от "пациентките" им-кървящи,инфектирани... , се връщат към спешния приемен кабинет за "доработка".

Българките провеждат някаква контрацепция-удачна,правилна-това е друг въпрос.

Нежеланата бременност е по-скоро случайна или ангажира крайните възрастови групи.

Говоря от опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така решихте, че съм я пуснала с цел хвалба, след като аз още не съм си написала мнението по въпроса, че отгоре и на всичкото коментирате личността ми/този момент ще се направя, че не съм го прочела/?!

Само един коментар ще си позволя-Погледнали сте на нещата прекалено едностранно, гледайки единствено и само от собствената си камбанария, пречупили сте информацията през призмата само на собственото си светоусещане, изказали сте истина, която обаче не е абсолютна истина, защото...Абсолютна Истина...няма!!!

Хайде със здраве!

По-скоро теб трябва да попитаме ти от къде реши, че сме решили, че си я пуснала за хвалба?!

Аз зададох само въпрос, а после си обсъждахме между нас, кое как го виждаме, но ако умееш внимателно да четеш, ще видиш, че категорично не съм ти сложил в устата реплика, която не си казала или писала!

Моля да се чете внимателно! Публикувано изображение

A като си говорим за отговорност при жените ето още една шепа кал по българските жени. За съжаление не съм я хвърлил аз, а самите те.

Статистиката отново си казва думата и показа, че Българките са европейски шампионки по аборти.

Вижте статията в Дир.бг тя сама говори достатъчно, а когато фактите говорят е добре и полубогините да си замълчат. Зле сме и на по-зле отиваме с всеки изминал ден.

На тоя фон някои очакват от мен да съм горд с това, че пияница като Максим Стависки станал 2 пъти световен шампион по фигурно пързаляне. Питам се, колко ум трябва да има човек, за да се отврати от положението в България?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A като си говорим за отговорност при жените ето още една шепа кал по българските жени. За съжаление не съм я хвърлил аз, а самите те.

Статистиката отново си казва думата и показа, че Българките са европейски шампионки по аборти.

Вижте статията в Дир.бг тя сама говори достатъчно, а когато фактите говорят е добре и полубогините да си замълчат. Зле сме и на по-зле отиваме с всеки изминал ден.

На тоя фон някои очакват от мен да съм горд с това, че пияница като Максим Стависки станал 2 пъти световен шампион по фигурно пързаляне. Питам се, колко ум трябва да има човек, за да се отврати от положението в България?!

Да бе вярно прав си жените сами са си виновни, те децата сами си ги правят. Танцуват ритуални танци голи под дъжда и Бог ги запложда. Когато става въпрос за дете отговорността я носят и двамата. Така, че тук вината е по- равно.

И как реши, че Стависки е пияница?!?

Баси обобщенията.

И преди да продължите, я вижте тук...

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=62093&hl=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе вярно прав си жените сами са си виновни, те децата сами си ги правят. Танцуват ритуални танци голи под дъжда и Бог ги запложда. Когато става въпрос за дете отговорността я носят и двамата. Така, че тук вината е по- равно.

Баси обобщенията.

И преди да продължите, я вижте тук...

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=62093&hl=

Това ми прилича на онази шеговита история дето тръгнали в италиански ресторант да колят една гъска а тя им казала да си припомнят какво са направили нейните предци за Рим. Те я запитали - А ти какво си направила ?- и теглили ножа. Всеки случай вече не си мерим пишките ами мозъците постигат си целта разделяй хората говори им за разликите помежду им и гледай какво става те почват да се препират по между си вместо да обръщат внимание на сериозните проблеми.

А колкото до Максим - кофти работа тук сме на едно мнение 1 напиване не те прави алкохолик - ама последствията от него ........

А за абортите - ами не знам сигурно танцувате под дъжда за танца са нужни двама - а и според мен Господ само "разкрепостените" запложда другите май много много не ги ебава. Ако това дето го казваш е истина излиза, че видиш ли жените си седят мирно и тихо пък ние мъжете по цял ден само обикаляме и ви изнасилваме (това го казвам с огромна доза ирония щото по думите ти излиза, че вие си седите мирно и тихо пък забременявате по необясними причини и след като не е по ваше желание следва, че е на сила а знаем, че не е така !!!) Мамка му от скоро съм тук в София а вече легенди чух за тоя Студентски град дето жените само танцуват ритуални танци по цяла вечер а после си седят мирно и тихо - по този повод какво ще кажеш ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бейби, не знам защо държиш винаги да ми се конфронтираш, но като говорим за аборти може би е добре да ти припомня, че това е една операция, която е различна от съвокуплението. :)

Мислех си, че си голяма жена и знаеш, кое е аборт и кое секс, но май ще трябва да ти го обясня. Но тук има сигурно и малки деца, та ще те оставя да питаш майка си за секса, аз само ще кажа, че аборта е прекъсване на резултата от ефективен секс. Не е истина, умна жена като теб да прави такива смешки, ама предполагам от силен мерак да ми опонираш си прескочила някои подробности.

Иначе си те харесвам като човек и не ми се ще да ме бориш под път и над път. Ако искаш ще си призная че си с по-голяма пишка от мене, с по-умна глава или каквото там искаш, но те моля повече да ми пишеш контри, щото само излагации стават.

Когато става въпрос за дете отговорността я носят и двамата.

И тук съм напълно съгласен с теб, но в България много добре знаеш, а ако не, разходи се и разпитай, щом не вярваш на статистиките абортите ги правят само жени. Аз не вярвам да има много мъже, които да хукнат да бягат, това не е миналия и по-миналия век. Познавам много млади българи, за които мога да гарантирам, че искат деца и не биха избягали, ако приятелката им или жена им им съобщи такава новина.

За себе си мога да кажа, че имам поне 2 случая, когато различни жени може би са били бременни от мен, но за аборта при едната научих пост фактум. А за другата по обиколни пътища, но аз винаги съм искал да имам деца, никога не съм се срамувал да предложа и брак, сега между другото се женя и без годеницата ми да е бременна. Кълна се искам деца и не веднъж съм преговарял с надежда за такива, но жените с които съм бил са били неотстъпчиви, че преди 30 години не можело да се мисли за деца. И което е най-подлото според мен, не става дума за финансови проблеми!

Просто българките не искат деца, говоря разбира се за масите. А за онази интелигентна българка ... тя има 3 деца ако не се лъжа. Явно все пак умните жени се решават на повече от 1-2 деца и дори когато са безработни.

Остава въпроса, колко ли българки са интелигентни. :P

Когато някой се обърне 2-3 ракии и се метне на мощния си "валяк" и утрепе при безразсъдна маневра на пътя други хора, тогава си позволявам да го нареча пияница. Но си права, че сгреших, малко метафорично беше, а не че става дума за хроничен алкохолик. Макар че ... кой знае, кой нормален човек, който е лице на рекламна кампания против алкохола ще седне да удари няколко ракии и ще тръгне на път да прекоси цяла България в бронирана машина? А да сега ме захапи, че колата му все пак не била бронирана. Ех добре че ти оставям чат пат по нещичко да се хванеш. ;)

Мамка му от скоро съм тук в София а вече легенди чух за тоя Студентски град дето жените само танцуват ритуални танци по цяла вечер а после си седят мирно и тихо - по този повод какво ще кажеш ???

Кво да ти каже бе брат, освен че си задръстен провинциалист като мен и ти. ;)

Ти жена да се признае за виновна чувал ли си? Ще й дам нобелова награда за мир на такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро теб трябва да попитаме ти от къде реши, че сме решили, че си я пуснала за хвалба?!

Аз зададох само въпрос, а после си обсъждахме между нас, кое как го виждаме, но ако умееш внимателно да четеш, ще видиш, че категорично не съм ти сложил в устата реплика, която не си казала или писала!

Моля да се чете внимателно! Публикувано изображение

Ха, такаааа, не стига, че положението в България ни отвращава, ами и комуникацията ни започва да се затормозява! И какво излиза, че всеки си пише каквото си е наумил, а никой, никого не чете или поне не се опитва да вникне в думите му! Май дългият престой в чужбина ни е деформирал дотолкова, че да не можем да се разбираме на собствения си език!

Ако, ти четеше внимателно щеше да видиш, че статия с почти същото съдържание е била пусната много отдавна в тази тема, но никой не го е приел толкова навътре и не е скочил толкова негативно срещу автора и! В този случай ще го броя като лично отношение и спирам комуникацията с теб до тук! Ако, ти допадат монолозите, моля, продължавай!

Смятам, че никой от нас няма да се тръшне да умира или да реве кански, поради този факт, така, че от мен успех и много щастие!

А по темата с абортите само едно мога да кажа: Не само т. нар. "разкрепостени" българки забременяват нежелано и правят аборти, аборти правят дори семейни жени. И да не забравяме кое малцинство в България ражда по 5 чавета и абортира още толкова, защото и те влизат в представителните извадки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това дето го казваш е истина излиза, че видиш ли жените си седят мирно и тихо пък ние мъжете по цял ден само обикаляме и ви изнасилваме (това го казвам с огромна доза ирония щото по думите ти излиза, че вие си седите мирно и тихо пък забременявате по необясними причини и след като не е по ваше желание следва, че е на сила а знаем, че не е така !!!)

Когато става въпрос за дете отговорността я носят и двамата. Така, че тук вината е по- равно.

Това казах аз. Някъде да видя обвинение към мъжете?

Сексът се прави от двама души, когато има последствия като дете например отговорността е и на двамата. Ако той си вдигне чукалата и каже: "Оправяй се сама" трябва ли да я виним, че е направила аборт. Още повече ако роди едно дете, сама за да го метне за осиновяване или пък за да мизерства. Тук сценарийте са много говорим за общата картинка.

Не е истина, умна жена като теб да прави такива смешки, ама предполагам от силен мерак да ми опонираш си прескочила някои подробности.

Не съм си поставила за цел да ти бъда контра. Приемам всичко за дискусия и много рядко вкарвам нещо лично в споровете, които водя. Обикновено то си проличава. Но е смешно да твърдите, че жените са виновни, че правят аборти. Първо да отбележа това е изключително тежко решение за жената. Ако си мислите, че щракаме с пръсти и си казваме : "дай да си убия бъдещето дете" жестоко се лъжете. Има тема за мнението на жените във форума за абортите, сред тях ще намерите много идеалистични постове и ще разберете, че имате доста грешна представа за това как една жена приема този акт.

Единствената "смешка", която съм казала, е че отговорността за абортите не е само на жената, но и на мъжа. Това дали ще се роди дете е избор на двамата, който в доста от случаите е предрешен от поведението на единия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, такаааа, не стига, че положението в България ни отвращава, ами и комуникацията ни започва да се затормозява! И какво излиза, че всеки си пише каквото си е наумил, а никой, никого не чете или поне не се опитва да вникне в думите му! Май дългият престой в чужбина ни е деформирал дотолкова, че да не можем да се разбираме на собствения си език!

Ако, ти четеше внимателно щеше да видиш, че статия с почти същото съдържание е била пусната много отдавна в тази тема, но никой не го е приел толкова навътре и не е скочил толкова негативно срещу автора и! В този случай ще го броя като лично отношение и спирам комуникацията с теб до тук! Ако, ти допадат монолозите, моля, продължавай!

Смятам, че никой от нас няма да се тръшне да умира или да реве кански, поради този факт, така, че от мен успех и много щастие!

А по темата с абортите само едно мога да кажа: Не само т. нар. "разкрепостени" българки забременяват нежелано и правят аборти, аборти правят дори семейни жени. И да не забравяме кое малцинство в България ражда по 5 чавета и абортира още толкова, защото и те влизат в представителните извадки!

Рядко срещана неадекватност.

Едно време като не можеше да ме обори сестра ми си казваше напундената реплика и си запушваше ушите, и си пееше дори, за да не би случайно да чуе, нещо което няма да й хареса и ще я затапи. Един вид защитна реакция на щрауса. Та долу горе същото виждам и днес от Aнгелинка. :P

Но ако си до около 12 години оправдавам постъпката ти и не ти се сърдя. Приятна вечер!

Ако той си вдигне чукалата и каже: "Оправяй се сама" трябва ли да я виним, че е направила аборт. Още повече ако роди едно дете, сама за да го метне за осиновяване или пък за да мизерства. Тук сценарийте са много говорим за общата картинка.

Не съм си поставила за цел да ти бъда контра. Приемам всичко за дискусия и много рядко вкарвам нещо лично в споровете, които водя. Обикновено то си проличава. Но е смешно да твърдите, че жените са виновни, че правят аборти. Първо да отбележа това е изключително тежко решение за жената.

Единствената "смешка", която съм казала, е че отговорността за абортите не е само на жената, но и на мъжа. Това дали ще се роди дете е избор на двамата, който в доста от случаите е предрешен от поведението на единия.

Динди, тва да го беше казала леля ми дето е '50-ти набор ще го повярвам, че може да го е имало. Но днес да ми разправя някаква млада жена, че мъж би й казал такава реплика... ако е поне колкото теб интелигентна, няма да й повярвам, защото не вярвам, че може да е толкова глупава и да си направи бебе с безотговорен мъж, който умна жена от далече би преценила. Виж ако някоя дама е любителка на затруднените положения и сама си ги създава ... тогава наистина трябва да си сърба попарата.

Аз нямам нито един познат българин, който да е отказвал на жена да се ожени за нея, ако са си сторили бебе. :sobbing: Ама може да сме живели в две различни Българии де. ;)

Айде да попитаме и господата в този форум, кой колко пъти е зарязвал бременна от него жена и да видим дали ще съберем и изравним статистиката с абортите. ;)

Иначе, много жени обичат да се изкарват светици. Май стандарно поведение при жените. ;)

А ако ти лично имаш проблем с някакъв пундьо дет' ти направил бебе и избягал сподели детайлите и ще преценим, кой виновен и защо. :) В краен случай и бой ша му хвърля. :P

Отговорността задължително е на двамата, но днес жените САМИ и изцяло САМИ‌ решават в огромния брой случаи без да има нужда от решение за аборт. Да не говорим, че отлагат до последно планиране на бебета, да не говорим, че мило и драго дават, но не й да раждат деца.

Е нормално е народ чийто жени ги е страх да раждат, да си изчезне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Динди, тва да го беше казала леля ми дето е '50-ти набор ще го повярвам, че може да го е имало. Но днес да ми разправя някаква млада жена, че мъж би й казал такава реплика... ако е поне колкото теб интелигентна, няма да й повярвам, защото не вярвам, че може да е толкова глупава и да си направи бебе с безотговорен мъж, който умна жена от далече би преценила. Виж ако някоя дама е любителка на затруднените положения и сама си ги създава ... тогава наистина трябва да си сърба попарата.

Аз нямам нито един познат българин, който да е отказвал на жена да се ожени за нея, ако са си сторили бебе. ;) Ама може да сме живели в две различни Българии де. ;)

Айде да попитаме и господата в този форум, кой колко пъти е зарязвал бременна от него жена и да видим дали ще съберем и изравним статистиката с абортите. ;)

Иначе, много жени обичат да се изкарват светици. Май стандарно поведение при жените. ;)

А ако ти лично имаш проблем с някакъв пундьо дет' ти направил бебе и избягал сподели детайлите и ще преценим, кой виновен и защо. ;) В краен случай и бой ша му хвърля. :lol6:

Отговорността задължително е на двамата, но днес жените САМИ и изцяло САМИ‌ решават в огромния брой случаи без да има нужда от решение за аборт. Да не говорим, че отлагат до последно планиране на бебета, да не говорим, че мило и драго дават, но не й да раждат деца.

Е нормално е народ чийто жени ги е страх да раждат, да си изчезне.

Хубаво, е че вярваш в доброто у хората. Но за съжаление моят опит показва друго. На повечето мъже им е трудно да поемат каквато и да е отговорност да не говорим за дете. Още повече, че в днешно време повечето такива правят деца на доста по късни години. Естествено, че съм имала връзки с несериозни хора. Един живот не стига понякога да опознаеш някого. Трудно се гради доверието, а още по - трудно се избира баща на децата ти. Аз съм доста рационален човек в това отношение и пред онези ала баланици за голямата любов, зарята с тигана и т.н при мен не минават. Винаги съм търсила такъв, човек, който да ми е преди всичко упора. Да знам, че ако закъсам, ако сгафя той ще е зад мен и ще ме подкрепи. От мен да знаеш такива мъже са малко. Но ако говорим за "чук и чао" веднага ще се нареди една огромна опашка.

Не знам ти в коя различна България си, на защо някой не извади статистика за самотните майка в България? Защо не извадим статистика на това колко мъже изплащат издръжката на децата си? Защо не извадим статистика на това, колко деца по чисто финансови причини живеят зле в България?

За мое щастие не съм преминала през такива решения. Преди един месец се бях доста наплашила- доста весела история свързана с една врачка и едно сутрешно гадене. И тогава заявих на мъжа си и на родителите си, че ако съм бременна го махам. Моята работа не може да осигури и половината от това, което искам да дам на детето си, имам дипломиране, имам магистратура, едно друго висше за доизбутване. Абе въобще разумат ми казваше- нееее. И тогава семейството ми се възпротиви, включително и мъжа ми- всички заявиха, че ще останат зад мен. Ето затова ти говоря, ако бях бременна в момента - абсолютно недопустимо за мен като обстоятелства, най - вероятно щях да родя, но заедно с това щях и да продължавам напред благодарение на хората зад мен. Надявам се разбираш, че бъдещето на едно дете зависи не само от майка му.

Не ни е страх да раждаме, страх ни е какво бъдеще ще успеем да осигурим на децата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм против аборта като цяло, но не го отричам и съм съгласна с мненията, че трябва да се направи аборт, ако има физически риск за бебето или жената. Също смятам, че трябва да се пазим, ако все още не искаме деца. Но, ако сме ги направили, трябва да си носим отговорността, какво ни е виновно детето, че ние не сме внимавали? Защо да го убиваме? Съгласна съм и с Поля и Ирина за мизерията, но все пак, ако се случи, дори с предпазване, значи може би така е трябвало да се случи, приемаме фактът и започваме да се борим с човека до себе си за бъдещето на това човече. Ако пък жената не е с достатъчно зрял мъж и той си вдигне чукалата, тя сама си преценява дали ще може сама да го отгледа, аз мисля, че бих го отгледала(все пак и родителите ми ще помагат)

НО, има друга ситуация, която не видях някой да е споменал, в която аз бих направила аборт. Често чуваме и за изнасилвания. Ако жената е жертва на изнасилване, мисля, че не би искала това дете, макар то да няма вина, после да й напомня за този ужасен момент от нейния живот. И едва ли би било отгледано така както дете, което е било желано или поне създадено от хора, които са имали връзка. Така поне мисля аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се разбираш, че бъдещето на едно дете зависи не само от майка му.

Не ни е страх да раждаме, страх ни е какво бъдеще ще успеем да осигурим на децата си.

Разбирам го много по-добре от колкото можеш да допуснеш дори. Ожених се преди седмица, не за да профитирам с редовен секс на гърба на много жени за разнообразие, а за да имам семейство и деса с една жена. Сега остава да я убедя, че не боли толкова, колкото й разправят разни приятелки, а и че ще си я обичам и след като е родила. Тя от сега иска да се застрахова, че ще й платя и пластични операции. ;)

Те такива ми ти работи за ражданията при българките. Първо мислят да са хубави, а после за деца. :P

...трябва да се направи аборт, ако има физически риск за бебето или жената. ...... има друга ситуация, която не видях някой да е споменал, в която аз бих направила аборт. Често чуваме и за изнасилвания....

Я моля ви се да спрем с тия измислици. Разликата между една Финландия и България изглежда 2000 към 42000 аборта. Тази разлика от 20 пъти не се получава защото 20 пъти повече деца се раждат у нас с физически рискове за децата или пък са плод на изнасилвания.

Българките просто се страхуват. Страхли са, боли ги. Искат да са красиви, а не да си развалят формата.

Това е голата истина, която разбира се, не се харесва на нашите жени. Разбира се има и изключения, но масата е от глезани. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) Чакаме снимки от сватбата, тъй че не философствай, а поствай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам го много по-добре от колкото можеш да допуснеш дори. Ожених се преди седмица, не за да профитирам с редовен секс на гърба на много жени за разнообразие, а за да имам семейство и деса с една жена. Сега остава да я убедя, че не боли толкова, колкото й разправят разни приятелки, а и че ще си я обичам и след като е родила. Тя от сега иска да се застрахова, че ще й платя и пластични операции. :P

Те такива ми ти работи за ражданията при българките. Първо мислят да са хубави, а после за деца. :)

Абе щом иска да и плащаш за пластични операции, значи смята евентуално в бъдеще да те сменя с друг :) Ама че жена! Eй за такава никога няма да се оженя, та ако ще и последната да е на Земята ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Чакаме снимки от сватбата, тъй че не философствай, а поствай...

може ли по 1,8МБ снимки да се качват тук? Да не ми дърпат ушите модераторите? :P

Айде ще ти пратя лично писъмце най-добре да не спамваме темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българките просто се страхуват. Страхли са, боли ги. Искат да са красиви, а не да си развалят формата.

Това е голата истина, която разбира се, не се харесва на нашите жени. Разбира се има и изключения, но масата е от глезани. Публикувано изображение

Не всички българки се страхуват от това. Мен не ме е страх,че ще боли. Знам,че ще е така, но все пак ще е болка за един ден, която после ще носи много повече радости, та нали в това е смисълът на живота ни. Аз просто си казах моето мнение и кога бих направила аборт. Това не означава,че няма или не искам да имам деца-напротив, искам го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...