Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Това е мизерия - да решиш, че детето ти трябва да умре, за да можеш да живееш, както си искаш.”

Мизерия е да нямаш финансова възможност да го гледаш. Да нямаш възможност да му купуваш от онези детски храни по 20лв кутийката; да нямаш пари за мляко и плодове; да нямаш пари за обувчици, защото старите са омалели; да се молиш на приятели за детски дрешки, защото не можеш да си позволиш да купиш; да нямаш пари да го пратиш на училище, защото и това е разход; да не можеш да си позволиш да го заведеш поне веднъж да види морето или планината. Да живееш затворен в един коптор и да страдаш, че не можеш да осигуриш прилично бъдеще на детето си. Ей на това, аз викам мизерия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мизерия е да нямаш финансова възможност да го гледаш. Да нямаш възможност да му купуваш от онези детски храни по 20лв кутийката; да нямаш пари за мляко и плодове; да нямаш пари за обувчици, защото старите са омалели; да се молиш на приятели за детски дрешки, защото не можеш да си позволиш да купиш; да нямаш пари да го пратиш на училище, защото и това е разход; да не можеш да си позволиш да го заведеш поне веднъж да види морето или планината. Да живееш затворен в един коптор и да страдаш, че не можеш да осигуриш прилично бъдеще на детето си. Ей на това, аз викам мизерия!

Добре де кога ще раждаме ние като станем на 100 години и не можем да имаме деца тогава ли?!?!?

А братята роми имат по сумати деца....е не наистина съм националист.... :ph34r:

Не бих накарал дамата , която съм забременил , да направи аборт....Това си е смъртна присъда просто.....Всеки трябва да си носи кръста, не може цял живот да е купон...

Евала мойто момче тука ти стиснах ръка, така е не може цял живот да е купон, човек трябва да си носи отговорностите от постъпките.... :)

„Абортът е убийство в утробата. Всяко дете е дар от Бога. Ако не искате да го задържите, дайте го на мен… Най-голямото разрушаване на мира е причинено от аборта, защото ако майката може да убие собственото си дете, какво ми остава на мен – да те убия и ти да убиеш мен ли? Не остава никаква спирачка да извършим убийство… Това е мизерия - да решиш, че детето ти трябва да умре, за да можеш да живееш, както си искаш.”

Евала жива да си до века! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ги гледат братята роми - в колибата, където спят кучетата, а кокошките се разхождат, а вместо тоалетна ползват кофата в десния ъгъл на стаята. По цял ден въшлясалите деца се гонят по улицата и се псуват на воля. И като порасне го чака същата съдба - да стане родител на 14г. и да отгледа същите неграмотни, необразовани, невъзпитани и мизерни деца. Който иска да живеят децата му в мизерия и да нямат бъдеще да ги ражда, да не прави аборт. Но така ги обрича на жалко и нещастно съществуване, така както обрича и себе си. Та както казах по горе, ей на това му викам аз мизерия и липса на здрав разум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та както казах по горе, ей на това му викам аз мизерия и липса на здрав разум.

маи някои деспансери в бг са се обурудвали с кабеларки, на тебе трябва да ти спрат нета и да ти увеличат дневната доза с хапове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ги гледат братята роми - в колибата, където спят кучетата, а кокошките се разхождат, а вместо тоалетна ползват кофата в десния ъгъл на стаята. По цял ден въшлясалите деца се гонят по улицата и се псуват на воля. И като порасне го чака същата съдба - да стане родител на 14г. и да отгледа същите неграмотни, необразовани, невъзпитани и мизерни деца. Който иска да живеят децата му в мизерия и да нямат бъдеще да ги ражда, да не прави аборт. Но така ги обрича на жалко и нещастно съществуване, така както обрича и себе си. Та както казах по горе, ей на това му викам аз мизерия и липса на здрав разум.

Нещо май наистина не си наясно....!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мизерия верно, но според мен щом човек може да намери време и сили да си начеше задника, може да намери време и сили да отгледа дете...........Както казах по - горе - не може цял живот да мислим за собственото си удоволствие.....

Абсолютен си просто по-реално мислене от твоето не съм срещала до сега...Така е...пък и няма да чака човек до 100, че тогава да ражда за жената това е невъзможно...

Мерси на момчетата които писаха тук и дадоха друга посока на темата... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой не е ясно, но аз излизам достатъчно. Виждам какво е навън и какво е на улицата. Ако се намери един тук които да ми каже, че през последните месеци е ходил в някое гето и нещата там са по различни - ще го призная. Но едва ли има такъв. Моята работа е такава, че се налага поне веднъж седмично да съм в махалата и да влизам в цигaнските колиби и тогава виждам всичко онова по-горе, което описах. Е, да има изключения, но те не са чести. Тогава не знам кой е на ясно и кой не. Раждай те си децата и им се радвайте, а нека онези в гетата и по домовете да мизеруват..... Защото всеки има право на избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой не е ясно, но аз излизам достатъчно. Виждам какво е навън и какво е на улицата. Ако се намери един тук които да ми каже, че през последните месеци е ходил в някое гето и нещата там са по различни - ще го призная.

Но едва ли има такъв. Моята работа е такава, че се налага поне веднъж седмично да съм в махалата и да влизам в цигaнските колиби и тогава виждам всичко онова по-горе, което описах. Е, да има изключения, но те не са чести. Тогава не знам кой е на ясно и кой не.

Раждай те си децата и им се радвайте, а нека онези в гетата и по домовете да мизеруват..... Защото всеки има право на избор!

Изобщо не схвана какво имах предвид, но си решила да спориш...както и да е ....

Лек ден и спокойствие със силна храна това е то за днес....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мизерия - да решиш, че детето ти трябва да умре, за да можеш да живееш, както си искаш.”

Всичко започна от тук ..... а мненито ми не беше адресирано, към никoй от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маи някои деспансери в бг са се обурудвали с кабеларки, на тебе трябва да ти спрат нета и да ти увеличат дневната доза с хапове

Нещо май наистина не си наясно....!!!!

Ходете си гледайте работата вие двамата!

RA4NA освен че е брутално откровена е и права, за разлика от вас. Съжалявам, ама ^^ANGELSING^^ като толкова те кефи, ходи се чукай с мангал, народи му 20 деца и ги заеби в калта и курешките на улицата. Па после ходи пий водки и кафета с парите, които социалните ти дават за децата и другите пари, които са изкарали децата с просията си!

Вие ни изкарвате малоумни, еми няма да родя на 17! ще родя на 30 (примерно), не ме провъзгласявай за луда, заради което. Просто няма да стане, аз едвам себе си да издържам, че и дете да имам! Ако толкова искаш деца, роди сега, да те видим как ще опищиш света след една година- "как можах да си затрия живота" , а и детето ти няма да живее добре с такава майка - луда истеричка!

Пролетина да си ядеш ушите-аборта не е убийство, защото се изтегля едно струпване от клетки, което е по-незначително от обличане. Като се обличаш сваляш много повече клетки от кожата си, да не говорим, че ако се порежеш убиваш клетки колкото за 5 аборта!

Всичко започна от тук ..... а мнението ми не беше адресирано, към никoй от вас.

А моето е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие ни изкарвате малоумни, еми няма да родя на 17! ще родя на 30 (примерно), не ме провъзгласявай за луда, заради което. Просто няма да стане, аз едвам себе си да издържам, че и дете да имам! Ако толкова искаш деца, роди сега, да те видим как ще опищиш света след една година- "как можах да си затрия живота" , а и детето ти няма да живее добре с такава майка - луда истеричка!

Никой не те кара да раждаш на 17 години...нито може да те накара да направиш нещо, което не искаш, но ще те помоля едно имай поне малко уважение към по-големите от теб...Имаш си мнение това е добре, но пък и уважение е нужно...

Ще те помоля най-учтиво да спрем със спора каквото било било...Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходете си гледайте работата вие двамата!

RA4NA освен че е брутално откровена е и права, за разлика от вас. Съжалявам, ама ^^ANGELSING^^ като толкова те кефи, ходи се чукай с мангал, народи му 20 деца и ги заеби в калта и курешките на улицата. Па после ходи пий водки и кафета с парите, които социалните ти дават за децата и другите пари, които са изкарали децата с просията си!

Пролетина да си ядеш ушите-аборта не е убийство, защото се изтегля едно струпване от клетки, което е по-незначително от обличане. Като се обличаш сваляш много повече клетки от кожата си, да не говорим, че ако се порежеш убиваш клетки колкото за 5 аборта!

А моето е!

Аз всъшност и това правя гледам си работата. Не съм ви много в час на спора защото темата не е за мъже, но аборта за мене по нищо не се различава от убииство, а гледам и някои с цигани си лягат маи от писаното тука и после не искали да раждат, ами като не искаш да раждаш вземаи мерки предварително , варианти 1001 , сега и съвети ли да ти давам единствения съвет които мога да дам на бременните форумки е да не се занимават с убииства на беззащитни ами да мислят преди тово да им е дошло на главата пардом в корема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти и една причина : Доста дами след аборт не могат да раждат......Казваш, че ще проклина това , че е родила в мизерия..Ти някой ден може да проклинаш това, че не може да родиш, нищо че да речем си милионерка.......ДА НЕ ДАВА ГОСПОД!!!!!

И от тук има изход - осиновяване, износване от друга жена и т.н. Не е чак толкова голяма болката, ако не можеш да родиш дете. Осинови си! След като сърцата на всички ви са толкова големи и не ви дават да направите аборт, що не вземете да си осиновите и да дарите и на другите любов? Ако това ставаше, домовете ни нямаше да са толкова пълни. Или любов и внимание може да давате само на вашето, а на чуждото не.

П.С. Уважението на зависи от възрастта. И не е задължително на всяка цена да имаме уважение към по-големите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или да не се е усетила навреме. Знаеш ли, има жени които се опитват да правят аборт и в случай че е неуспешен... видях резултатите от много такива опити преди 2 седмици и ми идеше да удуша тези пачаври. То са синдроми (Даун и др.), хидроцефалии, детски паралич, парализи... Гледката е ужасна. А децата, които са здрави (в онзи дом има и много здрави деца) са 90% българчета, хубави и умни хлапета, много усмихнати. Не искам да съм от онези майки, които раждат и биват принудени от непредвидени обстоятелства да изопставят децата си. Всичко това става, защото не са предвидили жизнения си статут и са отричали аборта като средство за !помощ!. Ако, не давай Боже, не мога да имам деца, ще си осиновя дете, въпреки ужасната процедура в България. Ако преди да забременее всяка жена имаше такива проверки в семейството й от страна на държавата, както ги има при осиновяването - нямаше да има домове за сираци и мизерстващи деца. Защото, аз съм и против ин-витро метода, защо тези семейства не дадат тези хиляди за да си осиновят дете, вместо по лекари и лаборатории?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за всички тези деца, се сещаме само по Коледа, заради медийния шум на кампаниите за набиране на средства. Я да си кажем честно и откровенно, колко от нас правят дарения на дечицата, колко от нас ходят по домовете поне веднъж годишно? ... Всъщност, няма нужда да ми отговаряте, за мен отговора е ясен.

Това води до следния въпрос : За да си осиновиш дете нали трябва някоя дама да е решила да НЕ направи аборт....

Да, биологичната майка трябва да НЕ Е направила аборт. И в този случай е обрекла детето си на мизерия и не му е осигурила добро бъдеще. Много важно, че не е направила аборт и е износила детето, след като го е дала в дом. Дайте да я поздравим за смелостта й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак НАЙ-ДОБРИЯТ вариант е да не се стига до този въпрос: аборт или не?..... :handshake:

Да взимаме мерки и умната....;)

А така! Браво! Край на спора! :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това води до следния въпрос : За да си осиновиш дете нали трябва някоя дама да е решила да НЕ направи аборт....

А може би тази дама въобще не е имала право на решение, или просто не и е пукало за това дете. Излиза, че е по-добре да правим деца и да ги зарязваме по домовете ли, от колкото да се възползваме от правото на избор, докато все още можем!

Обожавам децата, искам да имам колкото може повече деца, но ако трябва да ги обрека на мизерия и не мога да им осигуря нормален (не охолен, просто нормален) живот, предпочитам въобще да не раждам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам само да кажа,че няма 100 процента сигурен метод за предпазване, дори при противозачатачните хапчета няма гаранция. Така че понякога може да не е резултат от безотговорност. По принцип мисля, че ако ми се случи да забременея и нямам възможност да отгледам детето си сама, ако не мога да му осигуря живота, който заслужава бих направила аборт. Не знам как бих живяла после , защото дори още да не е завършен човек аз бих си го представяла и обичала безмерно. Но любовта често не е достатачна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17 000 аборта направени в България за шест месеца

Публикувано изображение

Снимка: Интернет

В първите месеци аборт може да се направи и с хапчета

17 765 аборта са направени в България за първото шестмесечие на тази година. Това съобщиха от Националния център за здравна информация. Абортите направени по желание са 10 476. Такъв тип прекъсване на бременността са направили 22 момичета под 15 години. Абортиралите по желание между 15 и 18 години са 664, а тези над 19 години са 9 790.

Прекъсванията на бременността по медицинско предписание са 1 621. От тях 15 са при момичета под 15 години, 92 са извършени от момичета между 15 и 18 години, а 1 514 при жени над 19 години.

Спонтанните аборти са 5 667. От тях 55 са при момичета под 15 години, 552 са извършени от момичета между 15 и 18 години, а при жените над 19 години са 5060.

Засечен е само един криминален аборт от жена над 19 години. Най-много аборти има направени в София - 2 806, а най-малко в Силистра - 141. Броят на абортите в Благоевград са 669, а в Бургас те са 865. Във Варна са регистприрани 749 такива медицински намеси, а Велико Търново - 451. Относително висок е броят на абортите в Пазарджик - 1 154, а в Пловдив те са 1 555.

51,5 процента от абортите в България са направени във възрастта между 20 и 29 години. Това съобщи доц. Никола Василев, национален консултант по акушерство и гинекология и ръководител на Клиниката по обща и онкологична гинекология във Военномедицинска академия. На второ място по брой аборти се нареждат жените между 30 и 39 години - 34,9 на сто.

в. "Монитор"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) За пореден път се убеждавам,че българките акъл нямат ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък много млади двойки първо живеят заедно на начални начала и то продължава обикновено докато жената евентуално забременее - тогава или се женят и си раждат бебето или правят аборт и продължават със стария начин на живот. По статиска наистина много аборти - много чудо, ама е безумие да родиш дете на 15!! Та тя майката ще е още дете!! Презерватив му е майката ...!! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро циганките....

Цаганка и аборт? Публикувано изображение:) Не позна.Циганките пари за абоет нямат,пък и да имаха-на тях всяко дете им носи пари от държавата.

Циганките не абортират-те ги раждат.

Българиките правят аборти :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:angry: За пореден път се убеждавам,че българките акъл нямат :angry:

Е не ги карай всички под общ знаменател, то и вдругите страни едва ли е по различно положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагм ги,защото само такива "умници" ми минават през ръцете.А циганките раждат ли, раждат за пари.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагм ги,защото само такива "умници" ми минават през ръцете.А циганките раждат ли, раждат за пари.....

:P Докторе, ти какво лекуваш? Гинеколог ли си ?? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...