Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dimd

Убийство на шофьор на такси блокира София

Препоръчан отговор

Един глупав таксиметър си мислеше, че ще ми отмъкне 15 кинта от Ректората до МА :rolleyes: Абе всякакви ги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитата е от весник монитор, който както останалите национални медии тръбеше с пълен глас за този скандал. Кой нормален българин не би застанал зад подобен протест? Кой би позволил? ОК, има причина за скандал, за протести... НО ако се зачетеш във вестника, на трета страница в една малка колонка се криеше реалната новина: Вдигат парно, ток, вода, и т.н. с 5-10% Опала... И сега е същото. Някъде из дребните статийки ще мине дребна новинка, която е много по-важна.

Колкото до всичките таксиметрови шофьори, които в момента са блокирали столицата... Някой им е казал да отидат в центъра, и сега си стоят там. Шум, скандал, искания... Но реално те не знаят какво правят там... Просто си седят...

@Pekojak, за да избегна конфронтация, ще оставя твоите мнение без коментар...

Дами и господа, темата е доста сериозна, нека оставим спама настрана.

Arcopix, щеше да е хубаво ако тази практика беше само в Монитор. Начело с bТV ( според мен! ) всичките масмедии се използват за пропаганда и то успешна. Проблемът обаче е, че всичко това е в ущърб на народа. . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея таксиджии са много зле с извинение. Ще стоят да мръзнат пред Народното събрание, а в същото време депутатите ще си спят на топло. И пред кого протестират и те не знаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възмутен съм от таксиметровите шофьори.Кой ги е накарал да ходят от такси на такси и да си взимат паричите,а и нощната тарифа е два пъти по-голяма.Никой не ги кара да са таксиметрови шофьори.Всъщност за какво протестират!?А и тези паник бутони са пълни глупости.Ако клиентът си е решил жертвата ще бъде убита на място веднага.За защитата мога да кажа,че единственно в Англия е качественна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възмутен съм от таксиметровите шофьори.Кой ги е накарал да ходят от такси на такси и да си взимат паричите,а и нощната тарифа е два пъти по-голяма.Никой не ги кара да са таксиметрови шофьори.Всъщност за какво протестират!?А и тези паник бутони са пълни глупости.Ако клиентът си е решил жертвата ще бъде убита на място веднага.За защитата мога да кажа,че единственно в Англия е качественна.

Прочети горният ми пост- искам и аз паник бутони-искат да ме убиват,да ме изнасилват :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и защо ти, заедно с всички твой приятелки, колежки, всички други жени потръпели от подобен род насилие / опит за насилия, заедно със мъжете им, със семействата, не сте рпед парламента да протестирате... с едно простичко искане - да се разреши стрелбата по таксиметрови шофьори :angry22:

Та после ще има табелки "не стреляйте по таксиджията - толкоз може, толкоз кара"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочети горният ми пост- искам и аз паник бутони-искат да ме убиват,да ме изнасилват :angry22:

Излез и протестирай или намери съмишленици.Евала им на бакшишите че са единни,повече такива хора трябва да има.Ето,искаха нещо и го постигнаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Излез и протестирай или намери съмишленици.Евала им на бакшишите че са единни,повече такива хора трябва да има.Ето,искаха нещо и го постигнаха.

Какво по-точно постигнаха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
09.02.2007 г., НетИнфо.БГ

"Има задържан мъж за убийството на таксиметровия шофьор, съобщи на брифинг в Министерския съвет вътрешният министър Румен Петков.

Заподозреният 28-годишен Георги Пейков от столичния жк "Люлин" е направил пълни самопризнания, стана ясно по-късно на пресконференция в столичната дирекция " Полиция".

Той сам завел криминалистите до шахтата, където изхвърлил ножа, с който убил Емил Емилов. Пейков е употребявал марихуана, но досега не е имал криминални прояви. Взети са му пръстови отпечатъци.

Причина за престъплението станала сметка от 15 лева, която младежът нямал пари да плати, след като хванал таксито от центъра и го разкарвал дълго по улиците на квартала.

Когато тръгнал да излиза, шофьорът го попитал няма ли да плаща. Тогава Пейков "решил да изскочи от колата", водачът се протегнал в опит да го спре и това му струвало живота...

Жертвата - женен мъж и баща на две деца - също няма криминални прояви. Данните на полицията сочат, че Емилов е бил добър професионалист и добър човек.

Главен комисар Румен Стоянов коментира, че това е "изключително банална и нелепа случка".

Убиецът бил разкрит благодарение на GPS системата в такситата "ОК Супертранс", която позволила да се проследи последният маршрут на таксито.

Оказало се, че автомобилът е спирал пред кафене, където клиентът слязъл да пазарува. Там обаче попаднал в обектива на охранителната камера и впоследствие бил идентифициран.

Междувременно с таксиметровите водачи, които протестираха цял ден пред парламента (вж. фоторепортаж), се срещнаха вътрешният министър и колегите му Петър Мутафчиев, Пламен Орешарски, Радослав Гайдарски, зам.-министър Георги Петърнейчев и Иван Аспарухов от Националното сдружението на общините.

По-рано след срещата Петков отиде до Народното събрание, за да информира депутатите какво са се разбрали с протестиращите, и след това отново се върна на "Дондуков" 1.

"Сред обсъдените въпроси бяха необходимостта да се хвърлят всички сили за разкриване на престъплението и да бъде направена справка за работата по преписките за престъпления срещу таксиметрови шофьори.

Ще се провери и уредбата и базата на фирмите за таксиметрови услуги, за да се осигури безопасност на водача и пътниците", обясни шефът на МВР в пленарната зала.

За всяка от общините да се определи квота от таксиметрови коли, които да извършват тази услуга, поискали протестиращите.

Петков и Мутафчиев ще обсъдят въпроса и със сдружението на превозвачите и той ще бъде поставен в парламентарните комисии и в Министерския съвет.

Обсъждан е бил и проблемът с фалшивите таксита и възможността да се предприемат ефективни мерки за отстраняването им.

Зам.-министърът на транспорта Георги Петърнейчев е предоставил телефон, на който таксиметровите шофьори да подават сигнали за подобна нелоялна конкуренция.

Обсъждано е било определяне на конкретни места, на които могат да спират маршрутните таксита. Нерегламентираният начин на спиране бил причина за възникване на транспортни инциденти.

Договорихме се с Националното сдружение на общините да се определят стоянки, на които да не спират други автомобили, каза Петков.

Според него таксиметровите шофьори настояват да имат статут на обществен транспорт. Те поставили и проблема със старите коли, които нямат право да бъдат таксита.

Министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски е информирал шофьорите, че пускат седем портала и 21 нови автомобила ще бъдат на разположение на София. Шофьорите пък са излезли с изискване за по-голяма бързина на линейките.

Пред финансовия министър те са поставили въпроса за отпадне на корпоративния данък и да се възстанови заплащането на патента.

Отново е било предложено да се постави преграда между водача и клиента, за което обаче трябва да има и законово условие.

Направил съм няколко предложения, част от тях са реализирани в таксиметровите компании, каза Петков.

Мутафчиев ще инициира от понеделник законодателни промени, които да позволяват таксиметровите шофьори да карат без колани в рамките на града.

Още от тази събота с разпореждане на вътрешния министър тези правила ще влязат в сила."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен абсурд!!! Само така мога да окачествя ситуацията в нашата китна столица в момента. Не мога да разбера тези таксиджии за какви се мислят и защо все те са онеправдани,все те протестират и създават безредици. Убили един шофьор - и какво? Всеки ден в България стават убийства,това става навсякъде по света. Не че е нещо хубаво,но е част от живота в днешно време. И какво - таксиджиите веднага блокират цяла София...Защо? С каква цел? Те да не са някаква богоизбрана раса,че всички да са длъжни да се съобразяват с тях и да им търпят магариите? Ами я си представете,че утре бъде убит примерно един водопроводчик - по логиката на бакшишите всички водопроводчици трябва да се вдигнат пред парламента и да протестират... angry.gif Тъпотия голяма! Абе нямам думи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво по-точно постигнаха?

Повече сигурност,то е ясно че неможе да е 100 процентова.Заедно с това облекчение на данъците.Просто някои неща са зрели,зрели и днешната случка е била повод да се отпушат страстите.Както знаете българите сме търпелив народ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя за да направи пълни самопризнания и за да ги заведе до шахтата бая бой е ял ... ма тей кат полицайте са на зор ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно ако не бяха излезли бакшишите пред Народното събрание дали щяха да го търсят така усилено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mного хора твърдяха, че всичко е безцелно, безмислено и т.н. Наистина блокирането на основните булеварди не е приятно, но в случая подейства. Заловиха го на деня.

Поиск, в понеделник ще се внесе законопрокет. Това е началото. :angry22:

Не ме питай за какво, защото ще ти кажа: Да си гледал новините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и защо ти, заедно с всички твой приятелки, колежки, всички други жени потръпели от подобен род насилие / опит за насилия, заедно със мъжете им, със семействата, не сте рпед парламента да протестирате... с едно простичко искане - да се разреши стрелбата по таксиметрови шофьори :angry22:

Та после ще има табелки "не стреляйте по таксиджията - толкоз може, толкоз кара"

Някой мод или админ да пусне анкета,ако може.

Примерно:

Ползвате ли често такси по тъмна доба

Принуждавали ли са ви да плащате в натура

Ако ви искат повече пари - какво правите

Ако извадят нож и ви посегнат - е тогава се молете Бог да е с вас,както беше с мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята приятелка също често се прибира късно с такси и то доста често.Повярвай ми не са я питали такива неща,най-много да попадне на някой миризливец или досадник който търси с кой да си говори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен само са ми се правили на интересни за рестото, надували са ми главата с пиянските си истории, но нищо повече(за щастие!). И все пак мрязя жълтия трамвай, прекалено некоректни хора има!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме дразни че винаги закръгляват сметката и почват да се бъркат за стотинки като наистина се мотаят с цел да им ги оставиш.Винаги оставям ама неща по тоя начин,искам да ми даде точното ресто в ръката и аз да му дам каквото преценя.Отделен въпрос е че като го видя бакшиша да пуши вътре даже не му отварям вратата да го питам ще ме вземе ли.Крайно време е да почнат да минават на психотест и курс по етика.Неможе човек със спортни къси гащи все едно е олимпиец да кара такси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отделен въпрос е че като го видя бакшиша да пуши вътре даже не му отварям вратата да го питам ще ме вземе ли.Крайно време е да почнат да минават на психотест и курс по етика.Неможе човек със спортни къси гащи все едно е олимпиец да кара такси.

Хахаххахаха приятел ти ще искаш и "Жоро манекена" да те вози.

Ще ти пратим "Шишо бакшишо" cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе има и свестни хора ама повечето са плява.При какъв се возих ако знаеш....как се беше побрал в колата само....Приличаше на бияч в чалга заведение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе има и свестни хора ама повечето са плява.При какъв се возих ако знаеш....как се беше побрал в колата само....Приличаше на бияч в чалга заведение.
Напълно съм съгласен, че има свестни таксиджии. На 100%! Но ти гарантирам, че не свестните таксиджии днес блокираха столицата, и не те скандираха простотии, без да изслушат когото и да било. Има свестни съгласен съм, но ние не обсъждане тези свестни, а проблемните, които галено им викам бакшиши :wors: За съжаление май преобладават бакшишите, а от там идва и лошото име на професията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога ми се налага да ползвам такси, но никога не ми се е случвало да ми поискат повече. Може би при нас, в провинцията, е по-различно: имаме постоянна цена до всяка точка, а не е на километър. Жалко за убития човек, но това не е единствената опасна професия. То и ако си вървиш по улицата, може да те убият за жълти стотинки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mного хора твърдяха, че всичко е безцелно, безмислено и т.н. Наистина блокирането на основните булеварди не е приятно, но в случая подейства. Заловиха го на деня.

Поиск, в понеделник ще се внесе законопрокет. Това е началото. ;)

Не ме питай за какво, защото ще ти кажа: Да си гледал новините.

Изкрено се надявам цялата тази суматоха и вакханалия да не е била напразна. Надявам се също бързината на залавянето на убиеца (който се е предал сам, до колкото разбрах /или съм объркал/, с пълни самопризнания) да няма нищо общо с протестите, а това да е част от добрата подготовка и професионалното държание на полицията ни (т.е. винаги да е така)

Колкото до законите... Хммм... Наречи ме лош пророк, но това е идея за законопроект. Т,е, в понеделник ще обсъждат и правят законопроект, който трябва да бъде одобрен от МС, след това да бъде гласуван от народното събрание, след това обнародван в Държавен Весник, след това да влезе в употреба от една далечна дата... А след като мине горепосочения бюрократичен и изключително бавен процес, тоя закон трябва и да се спазва, защото има толкова много хубави закони, които не се спазват ежедневно...

Е да постигнаха още нещо, обещаха им сваляне на данъците... Което ще се отрази реално върху големите компании, не върху обикновеният шофьор. Дадоха още някакви идиотски обещания за уеднаквяване на цените (а къде отиде конкуренцията и пазарната икономика?). Дадоха се обещания за някакви квоти (които също не виждам как ще подобрят положението). Дадоха се обещания за засилено полицейско присъствие на плаците (където обикновено не стават проблемите)...

...Никой не може да ти даде, това което аз мога да ти обещая...

Те и на пенсионерите им обещаха 30%, а я виж сега какво стана? След протести (отново) едвам ще ги дингат с 10%... А това беше тема с по голямо обществено значение. Поне така мисля аз... Но какво ли разбирам аз от полититка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...