Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dimd

Убийство на шофьор на такси блокира София

Препоръчан отговор

.....За съжаление май преобладават бакшишите, а от там идва и лошото име на професията...

Бакшиш ;)

Homo_mobilis_branch.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да кажа нещо на всички, които всячески обиждаха и мрънкаха за протестите на таксиметровите шофьори! Баща ми също е такъв, но не и цял живот. След толкова убийства на шофьори, едно от които и в моя град, аз се чувствам много притеснен за баща ми. Той работи много и то за жълти стотинки, така че не ми обяснявайте, че протестират за нищо. Знаете ли колко ненужни такси се плащат на фона на множеството разходи свързани с таксито. Ами я си помислете, за какво в крайна сметка всеки шофьор рискува живота си всеки ден?! Въздържайте се от негативни коментари и се замислете поне за миг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път когато по новините дават за стачки в Гърция,Италия.Унгария нека тези които критикуват се загледат как се протестира там.Особенно в Гърция ако излязат на протест примерно учителите поне от още няколко професии излизат с тях.Това е начина и там хората са го разбрали че политиците навсякъде са дебели глави и трябва да им се напомня че са изпратени там да работят за хората които им плащат заплатите.Затова винаги сме зле защото всеки гледа да му е добре и да не си разваля рахатлъка за чужди неволи докато не му запари на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да кажа нещо на всички, които всячески обиждаха и мрънкаха за протестите на таксиметровите шофьори! Баща ми също е такъв, но не и цял живот. След толкова убийства на шофьори, едно от които и в моя град, аз се чувствам много притеснен за баща ми. Той работи много и то за жълти стотинки, така че не ми обяснявайте, че протестират за нищо. Знаете ли колко ненужни такси се плащат на фона на множеството разходи свързани с таксито. Ами я си помислете, за какво в крайна сметка всеки шофьор рискува живота си всеки ден?! Въздържайте се от негативни коментари и се замислете поне за миг!

Ще ме извиняваш, но професията таксиметров шофьор не рискова! Полицай, пожарникар... съгласен. Тяхната е рискова.

И накрая какво се оказа? Че сметката, която починалия е представил вчера на убиеца е била 15 лева. Работя в Младост 4, точно до кино Арена Младост, и живея в Света Троица, сиреч до другата Арена. Пътувал съм с такси от Млдост 4 до Люлин 7. Сметката беше десет лева и петдесет стотинки. Сегаще кажете, ама нощна тарифа... Да точно по нощна тарифа излезе 10 и 50. Няма задръствания. Как се прави сметка от петнайсет лева... но за умрелите или добро или нищо...

Колкото до заплащането хич не ми се оплаквай, защото майка ми е медицинска сестра, работи по осем часа на ден и заплатата й едвам надвишава двеста лева... И понеже получава зверски много пари, още не са си получили декемврийските заплати... А иначе да си медицински работмик е безотговорна работа. К'во, занимаваш се с човешки животи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам темата и няма да пропусна да кажа и своето мнение. Случката е ужасна. Лека му пръст на човека да почива в мир!

Но всичко това, което стана вчера е свързано с икономически интереси, а не със смъртта на човека. Ясно че че бакшишите най-лесно се манипулират просто защото повечето от тях са простаци. 80% и повече проценти са с основно образование.

Голям смях ме напуши като чух как някаква крещи на микрофона че шофьорите били начетени, защото виждашли по стоянки четяли вестници angry.gif

Стигам и до блокирането на София. Не това е начина. защото така озлобиха много голяма част от гражданите на столицата срещу тях. Не може след една смърт да искаш намаляване или премахване на корпоративния данък. Да професията е рискова, но на който не му изнася просто да спре да я работи. Искали застраховка живот... Ами платете си я бе бакшиши.

Искали и видео наблюдение по колите. Това също не е иск който трябва да е към държавата. А иск който трябва да е към работодателите. И защо вместо да си купувате последни модели уредби, колони, и безмислени кученца които си люшкат главите, дисплей ТВ-та... дайте пари и за сигурността си.

Не на последно място да споменем и отношението на бакшишите. Държат се арогантно с клиентите! Когато се кача в такси и искам шофьора да не пуши той ми казва: Аз казвам ли ти какво да правиш на работното ти място? Или когато се кача за курс който е по-малък но аз закъснявам много за среща и те ми казват много малък курс!!! Ами драги БАКШИШИ нали взимате 80ст. първоначална такса!!! Тя не е ли точно затова, за да обезпечите курса си ако е на близко разстояние? В другите държави като се качиш на таксито и казваш: До там!!! а не както тук да питаш: Може ли до еди къде си... Това ви е работа и както искате, така и трябва да давате. Съгласен съм с това че трябва да се повиши сигурността.

Но като се променят някои закони свързани с работата на бакшишите, да се променят и тези за потребителя.

Вчера най-правилното репение беше полицията да отиде при бакшишите, да ги глоби всичките за неправилно паркиране, да има арести за нарушаване на обществения ред. При съпротивление да последва арест за гражданско неподчинение... тези които са с малко точки в талоните си да им отнемат книжките и да видим тогава какво щеше да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не мога да схвана, как чрез протеста пред политиците, последните ще прекратят убийствата сред таксиджиите? ohmy.gif

Ако може някой да ми разясни, че явно аз не мога да стопля тънката идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Следващия път когато по новините дават за стачки в Гърция,Италия.Унгария нека тези които критикуват се загледат как се протестира там.Особенно в Гърция ако излязат на протест примерно учителите поне от още няколко професии излизат с тях.Това е начина и там хората са го разбрали че политиците навсякъде са дебели глави и трябва да им се напомня че са изпратени там да работят за хората които им плащат заплатите.Затова винаги сме зле защото всеки гледа да му е добре и да не си разваля рахатлъка за чужди неволи докато не му запари на него.

1. Там няма да чакат да стане убийство за да си решават профсъюзните проблеми.

2. И защо, аджаба, обвиняват държавата? Откога тя е отговорна за условията на труда им? Фирмите са частни, или?

3. Защо не търсят отговорност от профсъюзните си ръководители или собствениците на фирми?

4. Да ме подсетиш: Кога таксистите са подкрепили чужда стачка?

След приетите "решения" и "проекти" дали си по-спокоен за баща ти?

Ако да - защо?

Ако не - значи протеста беше безсмислен, така ли?

Редактирано от bigalex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
rudidelpiero

Виждам темата и няма да пропусна да кажа и своето мнение. Случката е ужасна. Лека му пръст на човека да почива в мир!

Но всичко това, което стана вчера е свързано с икономически интереси, а не със смъртта на човека. Ясно че че бакшишите най-лесно се манипулират просто защото повечето от тях са простаци. 80% и повече проценти са с основно образование.

Мама и татко ядоха 5 години хляб и сирене само и само чедото да завърши "више" и то сега е тук с огромното си самочуствие раздавайки компетентните си квалификации кой е простак и необразован.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитаха се да омаловажат протестите на таксиметровите шофиори и гледах една глупава журналистка как се опитваше да превърне тази демонстрация едва ли не в престъпление.Поне веднъж се видя стачка сходна със страните от европейския съюз и това е единствения метод.Вълка за да се впечатли от агнетата,затова е необходимо един обединен и силен отпор:).Не на последно място убиеца да си получи заслуженото и колко струва човешкия живот в случая 10-15лв? angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитаха се да омаловажат протестите на таксиметровите шофиори и гледах една глупава журналистка как се опитваше да превърне тази демонстрация едва ли не в престъпление.Поне веднъж се видя стачка сходна със страните от европейския съюз и това е единствения метод.Вълка за да се впечатли от агнетата,затова е необходимо един обединен и силен отпор:P.Не на последно място убиеца да си получи заслуженото и колко струва човешкия живот в случая 10-15лв? angry.gif

Arsen, абсолютно всички шофьори, които вчера протестираха трябва да бъдат уволнени. Сега всички ще започнете да ме псувате, но първо прочете, защо!

След случката от 2001ва година, таксиметровите шофьори трябваше да подпишат анекс към договорите си със своите работодатели, в който анекс се е споменавало следното: таксиметровите шофьори нямат право да създават масови безредици, нямат право да участват в манифестации, протести и т.н. със служебните си автомобили (т.е. с автомибила който работят, без значение дали е тяхна собственост или не). При не спазване на този анекс следва уволнение...

Разбира се техните работодатели не биха уволнили своите мравчици които им събират храната... Просто няма да имат сметка, а освен това те също участваха в дирижирането на вчерашния цирк. И те получиха най-важното, ще падне корпоративният им данък.

Престъпление. Ами всъщност те извършиха престъпление. Даже няколко:

започна протест без да имат позволение от съответните власти - да получиха го, но много след началото на протеста, пост фактум...

място на протеста - разрешението на кмета беше за района около парламента, нямаше нищо за орлов мост или цариградско...

Вероятно има още закони и правилници, които са нарушили, но в момента не се сещам...

До тук прочетох на няколко места, че именно това е начина, да се покаже на власти имащите, че някой има искания. Именно това бил начина, по който в Европа били изявявали протестите си. Т.е. викайки, не слушайки, псувайки, пиейки и простейки? Да оставим настрана начина на протест. Да оставим настрана приликите и разликите в методите на протестиране тук и на запад. Да се върнем към ТОВА Е НАЧИНЪТ. Нека чисто математически допуснем, че това наистина е правилният метод. Ако това е правилният метод за подсещане на властимащите за нашите искания, да разгледаме постовете по-нагоре и да видим какви им бяха исканията:

1. сигурност - това не е проблем в държавата, а в техните работодатели. Т.е. това не може да е искане към държавата.
  2. парични облаги - пари, бе брат ми. Всеки иска повече

Реално таксиметровите шофьори нямаха искания. Те просто бяха закарани за носа до мястото на протеста, създаваха хаос, а други говореха и подсещаха държавата за точка 2 :P

=> Taxi-шоферите нямаха искания

=> Това не е протест

=> В Европа просто ей така, обичат да правят калабалък по центъровете на техните големи градове...

=> Намерихме противоречие в горния ред...

=> Има нещо гнило в допускането

TAXI компаниите трябва да бъдат глобени за безобразието, което създадоха вчера.

Не толкова шофьорите, а компаниите!

Редактирано от Arcopix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запалиха дома на убиеца

Отмъстители запалиха дома на Георги Пейков само няколко часа след като разбраха, че той е убил таксиджията Емил Емилов. Подпалвачите разбили вратата на апартамента, лиснали запалителна течност в коридора, драснали клечката и изчезнали. Пострадали при пожара няма. Майката на Георги отишла да спи при свои близки и в жилището нямало никой. Димът събудил съседите. Те повикали пожарникарите, които потушили пламъците за минути. "Както си спяхме, се чу дум-дум. След това прозорците излетяха навън", разказа съседка. "Майката Златка и сестрата на Георги - Милена, явно са подозирали, че някой може да ги атакува, иначе щяха да си останат вкъщи. Те нямат друго жилище", разказаха съседи. Според тях до разсъмване дори и полицаите не могли да намерят никой от роднините на Пейков. Вчера по обяд апартаментът бе запечатан, а на стълбището се търкаляха обгорели парцали. Огънят е унищожил само входната врата на апартамента и част от обзавеждането в коридора. Целият апартамент обаче е силно опушен от дима. Една от версиите е, че палежът е дело на колеги на убития шофьор. Не се изключва и вариантът подпалвачите да са роднини на загиналия. Таксиметровият шофьор и наркоманът, който го закла на ул. "Добринова скала", живеят през един паркинг в квартала. Въпреки че са съседи, двамата не са се познавали. Пейков е в ареста за 72 ч и ще се иска постоянното му задържане. Той е разпитан и пред съдия е направил пълни самопризнания. Назначени са експертизи на дрехите му, с които е бил в нощта на убийството. Съседите на Пейков вчера само махаха с ръце и на въпроса дали е работил някъде, отговаряха с "Мани, мани, как се напати Златка с него". Георги бил около 5 г. в наркокомуни в Испания. Преди няколко месеца се върнал. В началото имал подобрение, но скоро комшиите отново започнали да намират спринцовки на стълбището и на етажната площадка. Майката опитвала какви ли не скъпи лечения, за да отърве сина си. Тя се развела с мъжа си още когато децата били съвсем малки, и ги отгледала сама. Сестрата на убиеца Милена, която е малко по-голяма, не е имала никакви проблеми. "Учтива е, винаги поздравява, нищо лошо не можем да кажем", коментираха хората от блока.

Източник: Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Arcopix

Arsen, абсолютно всички шофьори, които вчера протестираха трябва да бъдат уволнени. Сега всички ще започнете да ме псувате, но първо прочете, защо!

Доста голяма част от тях са собственици на колите си и плащат данъци чрез собствените си фирми (който плаща има право да иска).Аз познавам поне няколко които карат такси защото не могат да търпят началници на главата си и не си представят да работят за някой възгордял се шеф за 600 - 700 лева на месец.Не разбираш спецификата на тоя бизнес но това не ти пречи да ни осветляваш с гениалните си прозрения.

Arcopix

започна протест без да имат позволение от съответните власти - да получиха го, но много след началото на протеста, пост фактум...

Ако се следва твоята логика още щеше да ни управлява Жан Виденов.

Arcopix

място на протеста - разрешението на кмета беше за района около парламента, нямаше нищо за орлов мост или цариградско...

През 1996 когато хората събориха комунистите май пак нямаше нищо за орлов мост или цариградско.

Arcopix

сигурност - това не е проблем в държавата, а в техните работодатели. Т.е. това не може да е искане към държавата.

Може би плащат данъци на работодателите ?

Arcopix

парични облаги - пари, бе брат ми. Всеки иска повече

Не си спомням да е имало искане за увеличение на заплатите.Таксито не е да си седиш в офиса и да гледаш да ти мине времето щото и без тва в края на месеца ще дават заплати.Там ако искаш пари работиш,не можеш да се скатаваш.

Arcopix

Реално таксиметровите шофьори нямаха искания. Те просто бяха закарани за носа до мястото на протеста, създаваха хаос, а други говореха и подсещаха държавата за точка 2

Половината от таксиметровите шофьори са собственици а другата половина наематели.Там няма работници и работодатели поради простата причина че няма заплати.А всеизвестно е че не могат да се водят за носа хора които разчитат на собствения си труд и пари а не на някакви жалки подаяния от шефа в края на месеца.

Arcopix

TAXI компаниите трябва да бъдат глобени за безобразието, което създадоха вчера.

Не толкова шофьорите, а компаниите!

Направо да се закриват и забранят със закон.

Как и с какво право посмяха да нарушат еснафското ни спокойствие.

На всички критици на протеста искам да представя един анализ на Николай Бареков,може би някой ще разберат защо поради наличието на доста други като тях България е в това положение.

За вредата от търпението

С напредването на демокрацията все повече се убеждавам, че в България още няма гражданско общество. За нас гражданското общество е като Космоса за папуасите. Само можем да си мечтаем за него и да го гледаме отдалече. Ние сме търпелив народ. А това е несъвместимо с отстояването на гражданските права. Граждански свободи с търпение не се постигат. Търпението е майка на робството и на мизерията. Трябва да стане нещо много страшно, трябва някой да умре и да се пролее кръв, за да му кипне на народа и той да тропне с юмрук по масата. От колко време търпим всички да ни се качват на главите, а ние да приемаме с кисела усмивка това положение. Затова в България нямаше нежна революция тогава, когато в Източна Европа сваляха оковите на комунизма. Нежна революция не се прави от търпелив народ, който все

чака някой да дойде и да го освободи

В Чехия, Германия, Полша и Унгария хората просто излязоха на улицата в един ден и в един час. Не трошаха витрини, не хвърляха камъни и не разбиха парламента. Но бяха милиони и напълниха площадите с глухото си безмилостно мълчание. Така чехите и унгарците разбиха мутрата на комунизма още докато Съветският съюз беше силен и ги премаза с танковете си. Ние в България търпяхме повече от половин век, затънали в еснафското си съществувание. Съветските танкове не ни премазаха, но ние се премазахме сами. Накрая, когато оковите паднаха от само себе си, излязохме най-ербапи и запалихме партийния дом, и разбихме парламента. Търпелив народ означава страхливо племе. Всеки от нас стои затворен в черупката си и тихо псува държавата на салатка и ракийка пред телевизора. Българинът става смел единствено пред жена си. Навън сме хрисими като овце. Всеки ден получаваме примери на издевателства с гражданските ни права. Бюрократите и чиновниците ни искат рушвет, за да свършат работата си, на която ги задължава законът. Наркодилърите зарибяват децата ни и ограбват жените ни. Мутрите се движат по улиците като стада павиани с черни джипове, а всеки от нас си натиска парцалите, когато го избутват от собственото паркно място. В годините на най-бруталната борческа престъпност така и не се роди истинско масово гражданско движение "Не на мутрите". Политиците редовно си печелят изборите с откровени лъжи, а ние, избирателите, винаги им се връзваме и никога не смеем да им потърсим отговорност. Осем години не успяхме да се обединим и да направим един свестен протест срещу смъртните присъди и задържането на нашите медици в Либия.

Граждански свободи с търпение не се постигат. Търпението е майка на робството и на мизерията.

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Граждански свободи с търпение не се постигат. Търпението е майка на робството и на мизерията.

Това се опитах да обясня преди няколко страници тука.В демократичните държави такива протести са нормални(примери много).Ако си бяха седяли пред телевизорите с лентички на ръкава никой нямаше да обърне внимание на проблема.Бакшишите може да са прости хора(повечето) ама са задружни ,в това отношение само пенсиите могат да им бъдат конкуренция ама те се изморяват бързо по митинги и се лъжат от една чорба.Точно такситата плащат данъци и такси на държавата за какво ли не и са напълно в правото си да протестират за повечко привилегии.Случката с убития само отпуши нещата,ще видите какво ще стане ако сложат акциз на метана.Оная вечер се прибирах и минах пеша по Витоша през митинга за медиците,смешно малко хора бяха на фона на живеещите в София.Ето няколко снимки и един клип(съжалявам за качеството):

229876_t.jpg

229877_t.jpg

229878_t.jpg

И клипа в 3gp формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се цитираме... Окей... Няма проблмени :rolleyes: Arcopix отвръща на удара biggrin.gif

Доста голяма част от тях са собственици на колите си и плащат данъци чрез собствените си фирми (който плаща има право да иска).Аз познавам поне няколко които карат такси защото не могат да търпят началници на главата си и не си представят да работят за някой възгордял се шеф за 600 - 700 лева на месец.Не разбираш спецификата на тоя бизнес но това не ти пречи да ни осветляваш с гениалните си прозрения.

В протеста участваха предимно таксиметрови шофьори от големите компании. Поне това което видях от снимки, новини и прочее бяха таксите със стикери на големите компании, а не на "ЕТ Спасов"! Тъй че, остави ги тия собствени фирми. Това си беше много добре организиран цирк...

Ако се следва твоята логика още щеше да ни управлява Жан Виденов.
Ти сам каза, че някаква зла журналистка "се опитваше да превърне тази демонстрация едва ли не в престъпление". Аз просто ти доказах, че те волно или неволно са нарушили закони. По тази логика?! Еми по тази логиа, трябва ли да блокираме София при всяко тежко престъпление, при всяка тежка катастрофа? И сега някой ще се изцепи, това е поредното, което преля чашата... Абе сладури, я вземете весници от последният месец, и поггледнете на последната страница, където има рубриката Белезници (в случая в. Труд). И вижте още колко тежки престъпления има.

Може би плащат данъци на работодателите ?
Този коментар беше направен, по повод на мойта забележка за сигурността, че не държавата трябва да им осигурява сигурността. Ами как да кажа... Аз също плащам данъци на държавата. Прибирам се вечер късно от работа (около дванайсет часа), та по тази логика искам вечер да се разхожда с мен полицай, който да ме пази. А бе ти луд ли си? Плащали данъци? Еми всички плащаме данъци, к'во сега, всички да искаме застраховка живот от държавата, всички да искаме бронирани костюми, осигурени от държавата разбира се.

Не си спомням да е имало искане за увеличение на заплатите.Таксито не е да си седиш в офиса и да гледаш да ти мине времето щото и без тва в края на месеца ще дават заплати.Там ако искаш пари работиш,не можеш да се скатаваш.
Въобще не смей да обсъждаш нечия работа, без да знаеш какво точно върши човека... Колкото до финансовата страна на въпроса... Ще цитирам dnes.bg: "Радослав Биров, представител на протестиращите шофьори, заяви, че е постигната договореност за отпадане на корпоративния данък, който такситата плащат от тази година" и още нещо, "В понеделник протестиращите шофьори ще се срещнат с Пламен Орешарски за да обсъдят в детайли евентуални промени в данъчното законодателство."

Половината от таксиметровите шофьори са собственици а другата половина наематели.Там няма работници и работодатели поради простата причина че няма заплати.А всеизвестно е че не могат да се водят за носа хора които разчитат на собствения си труд и пари а не на някакви жалки подаяния от шефа в края на месеца.
И носят стикери на съответната таксиметрова компания, просто защото красят колите... Не ставай смешен. Реално тези хора, които карат за себе си, т.е. имат собствена малка фирма, са много под 5%...

@dragozow - всички си плащаме данъците и таксите, или поне почти всички. Та всички ли трябва да искаме "повечко привилегии", като отпадане на данъците?

От коментара на г-н Бареков, ще си позволя да подчертая няколко фрази:

В Чехия, Германия, Полша и Унгария хората просто излязоха на улицата в един ден и в един час. Не трошаха витрини, не хвърляха камъни и не разбиха парламента. Но бяха милиони и напълниха площадите с глухото си безмилостно мълчание. Така чехите и унгарците разбиха мутрата на комунизма още докато Съветският съюз беше силен и ги премаза с танковете си. Ние в България търпяхме повече от половин век, затънали в еснафското си съществувание. Съветските танкове не ни премазаха, но ние се премазахме сами. Накрая, когато оковите паднаха от само себе си, излязохме най-ербапи и запалихме партийния дом, и разбихме парламента.
Да напомня само, че бакшишите си позволиха да целят парламента с яйца, защото никой не искал да ги излуша...

Но отправя още няколко забележки към сплотеният протест на таксиметровите шофьори:

и докато едни стачкуваха, други работеха и потриваха доволно ръце, щото правеха сума ти парички. Защо след като са толкова сплотен колектив се цепнаха на две?

Смятате ли, че поведение
"Мен какво ме интересуват другите"
е правилното поведение. Защото четири от петте шофьора, които bTV показаха, бяха с точно тази реплика в отговр на въпроса "
Не смятете ли, че пречите на другите?
"

Защо шофьорите да са данъчно облагодетелствани? Нима техният труд е по-тежък от този на пекаря на хляб? Нима техният труд е по-високо квалифициран от този на медиците?

Не стига, че и в момента се ползват от редица привилигии, ами искат и още. Направо ако може, те да не работят, а някой да им плаща... И сега ще се заядете, какви привилегии?

Ако някой някога е видял бакшиш със закопчан колан, нека каже, че да ги преброим.

Полицията си затваря ежедневно очите за стотиците нарушения, които правят по пътищата.

Те не се борят за граждански свободи, а за таксиметрова свободия....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@dragozow - всички си плащаме данъците и таксите, или поне почти всички. Та всички ли трябва да искаме "повечко привилегии", като отпадане на данъците?

Разбира се,докато седиш пред телевизора и гледаш бакшишите никой няма да ти намали такса смет,напротив.В цял свят разни социални привилегии се постигат с разни стачки,протести и демонстрации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Arcopix

В протеста участваха предимно таксиметрови шофьори от големите компании. Поне това което видях от снимки, новини и прочее бяха таксите със стикери на големите компании, а не на "ЕТ Спасов"! Тъй че, остави ги тия собствени фирми. Това си беше много добре организиран цирк...

Когато автомобила е твой ти плащаш на голяма и известна компания по около 100 лева на месец за да носиш стикера и на вратите си.Това привлича клиенти.Повтарям "ти плащаш" не компанията на теб.Данък за таксито плаща тоя на чиято фирма се води фискалната памет на таксиметровия апарат.Повярвай ми,малко апарати се водят на големите фирми.

Arcopix

Ти сам каза, че някаква зла журналистка "се опитваше да превърне тази демонстрация едва ли не в престъпление". Аз просто ти доказах, че те волно или неволно са нарушили закони. По тази логика?! Еми по тази логиа, трябва ли да блокираме София при всяко тежко престъпление, при всяка тежка катастрофа? И сега някой ще се изцепи, това е поредното, което преля чашата... Абе сладури, я вземете весници от последният месец, и поггледнете на последната страница, където има рубриката Белезници (в случая в. Труд). И вижте още колко тежки престъпления има.

Ако колегите на бащата на сестрите Белнейски от БДЖ бяха блокирали България,аз щях да седя и да си чакам влака ако трябва и с дни защото знам че някой има болка и хората са съпричастни с него.След този протест все пак убиеца го откриха за 12 часа.

Arcopix

Този коментар беше направен, по повод на мойта забележка за сигурността, че не държавата трябва да им осигурява сигурността. Ами как да кажа... Аз също плащам данъци на държавата. Прибирам се вечер късно от работа (около дванайсет часа), та по тази логика искам вечер да се разхожда с мен полицай, който да ме пази. А бе ти луд ли си? Плащали данъци? Еми всички плащаме данъци, к'во сега, всички да искаме застраховка живот от държавата, всички да искаме бронирани костюми, осигурени от държавата разбира се.

Държавата трябва да осигурява сигурността на всички както е записано в конституцията.Просто те го поискаха на висок глас а не пред телевизора в къщи.

Arcopix

Въобще не смей да обсъждаш нечия работа, без да знаеш какво точно върши човека... Колкото до финансовата страна на въпроса... Ще цитирам dnes.bg: "Радослав Биров, представител на протестиращите шофьори, заяви, че е постигната договореност за отпадане на корпоративния данък, който такситата плащат от тази година" и още нещо, "В понеделник протестиращите шофьори ще се срещнат с Пламен Орешарски за да обсъдят в детайли евентуални промени в данъчното законодателство."

Договореност за отпадане на корпоративния данък и връщане на патентния данък както беше до сега.Никъде не е ставало въпрос за неплащане на данъци(отново абсолютна некомпетентност от твоя страна).

Arcopix

И носят стикери на съответната таксиметрова компания, просто защото красят колите... Не ставай смешен. Реално тези хора, които карат за себе си, т.е. имат собствена малка фирма, са много под 5%...

Абсолютно не разбираш спецификата на тоя бизнес.Защо въобще се опитваш да расъждаваш по темата ?

Arcopix

Да напомня само, че бакшишите си позволиха да целят парламента с яйца, защото никой не искал да ги излуша...

Мен ако питаш поне на 80 % от хората в България им се иска да го целят и то с нещо по тежко но не им стиска.

Arcopix

Но отправя още няколко забележки към сплотеният протест на таксиметровите шофьори:

и докато едни стачкуваха, други работеха и потриваха доволно ръце, щото правеха сума ти парички. Защо след като са толкова сплотен колектив се цепнаха на две?

Смятате ли, че поведение "Мен какво ме интересуват другите" е правилното поведение. Защото четири от петте шофьора, които bTV показаха, бяха с точно тази реплика в отговр на въпроса "Не смятете ли, че пречите на другите?"

Защо шофьорите да са данъчно облагодетелствани? Нима техният труд е по-тежък от този на пекаря на хляб? Нима техният труд е по-високо квалифициран от този на медиците?

Ти да си чувал за стачка без стачкоизменници ?

Всеки трабва да се бори за привилегиите си но проблема в България е че повечето само мрънкат и гледат сеир когато някой се опитва да прави нещо.

Arcopix

Ако някой някога е видял бакшиш със закопчан колан, нека каже, че да ги преброим.

Полицията си затваря ежедневно очите за стотиците нарушения, които правят по пътищата.

Опитай се да стоиш 12 часа вързан с колана в колата след това сподели как се чувсваш.По закон и полицаите трябва да са в патрулната кола с колани,ти колко такива си виждал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брех тези таксиметрови шофьори какви ангелчета били...

Натиснали клаксоните и хайде пишем ги в графа смелчаци...(тук само ще спомена, че предния ден имаше пенсионерски митинг пред президентството- викам и тях да ги броим към народните мъченици). Тъй де, изразили своето недоволство и останалите видите ли по - прости хорица, които вместо да ходят да се напъват там, отишли на работа (пеш естествено) е точно тези същите хорица са смирените овчици. Добре, че са таксиметровите шофьори та да ни покажат как се изразява гражданска позиция...

Честно казано не ми се пишат аргументи само ще изтъкна два факта...

1- во ако това беше толкова опасна и недоходоносна професия нямаше толкова многао хора да я бачкат...

2- ро лично на мен когато ми се наложи да позакъснея изпитвам ужас от тъмната спирка, на която трябва да вися самя следователно се чувствам в опасност. Досега не ми беше хрумнало да изискам от държавата ако може някой бодигард да ми начисли, за да се чувствам спокойна...

Толкоз по въпроса...казах го пак ще го кажа...не съм против протеста това е тяхно право...против начина им на мислене съм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога трябва да караме хората да мислят така, както ние искаме и както на нас ни изнася?!? Ти ли определяш кое е правилното мислене?

Ебати скапания аргумент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой да определя правилното мислене? Таксиджиите ли? Още по-скапан аргумент... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато автомобила е твой ти плащаш на голяма и известна компания по около 100 лева на месец за да носиш стикера и на вратите си.Това привлича клиенти.Повтарям "ти плащаш" не компанията на теб.Данък за таксито плаща тоя на чиято фирма се води фискалната памет на таксиметровия апарат.Повярвай ми,малко апарати се водят на големите фирми.

Помисли пак. Всеки шофьор на такси си плаща сам данъците, на колата застраховката, както и плаща част от оборота си на фирмата за която работи. Всяка голяма таксиметрова компания се ангажира само с диспечерските функции, осигуряват таксиметровите касови апарати и се ангажира с лизинга на всички нови коли, закупени към фирмата. Иначе казано, всеки шофьор, чиято кола не отговаря на законовите норми за състояние и възраст и т.н. купува кола на лизинг към фирмата работодател, като на практика част от лизинга се поема от фирмата, чрез оборота.

Ако колегите на бащата на сестрите Белнейски от БДЖ бяха блокирали България,аз щях да седя и да си чакам влака ако трябва и с дни защото знам че някой има болка и хората са съпричастни с него.След този протест все пак убиеца го откриха за 12 часа.

Държавата трябва да осигурява сигурността на всички както е записано в конституцията.Просто те го поискаха на висок глас а не пред телевизора в къщи.

А ти защо си си вкъщи пред компютъра, а не на площада с протестиращите?!?!

Договореност за отпадане на корпоративния данък и връщане на патентния данък както беше до сега.Никъде не е ставало въпрос за неплащане на данъци(отново абсолютна некомпетентност от твоя страна).

Абсолютно не разбираш спецификата на тоя бизнес.Защо въобще се опитваш да расъждаваш по темата?

Мен ако питаш поне на 80 % от хората в България им се иска да го целят и то с нещо по тежко но не им стиска.

От къде накъде всички нормални фирми ще си плащат и патентите и корпоративния данък, а таксиметровите компании, които да си кажем правичката изкарват безумно много пари, на моя гръб(защото не обичат да връщат рестото!)няма да плащат???!!!

Ти да си чувал за стачка без стачкоизменници ?

Всеки трабва да се бори за привилегиите си, но проблема в България е че повечето само мрънкат и гледат сеир когато някой се опитва да прави нещо.

Опитай се да стоиш 12 часа вързан с колана в колата след това сподели как се чувсTваш.По закон и полицаите трябва да са в патрулната кола с колани,ти колко такива си виждал ?

Tакива изменници винаги има.

За всяко нещо си има начин за постигане, ако си достатъчно умен ще го намериш. Като гледам и ти си от сеирджийте, а не се опитваш да постигнеш каквото й да е, по някакъв начин.

За да си станал таксиджия, очевидно нещо не ти достига в главата, рядко са срещани таксиджии, които бачкат, защото другата им работа не е доходоносна. Но в момента, в който ти си зад волана си длъжен да спазваш всички членове на ЗЗДП. Не ме интересува как се чувстваш след 12 часа в колата, ти сам си си го избрал, но понеже аз имам повече в главата, от колкото да въртя геврека по цял ден, работя нещо интелектуално, то ти работиш за мен от момента на моето качване в колата до момента на слизането ми! За което аз си плащам.

А за патрулите: Тук вече се намесват 2 момента:

1) Те трябва да могат във всеки един момент да скочат от колата за да си свършат работата.

2) До момента съм видяла само веднъж патрул без колани. За теб не знам, но аз живея до районното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А кой да определя правилното мислене? Таксиджиите ли? Още по-скапан аргумент... :speak:

Що скачаш като петел, който не мисли!?!

Да видя някъде аз да казвам, че таксиметровите шофьори трябва да го правят или че еди кое си мислене е неправилно и трябва да се мисли еди как си? Интересното е, че някой друг го прави.

Това мислене е грешно, а онова е верно!

Изказваш се неподготвен, отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DeadSmurf

Помисли пак. Всеки шофьор на такси си плаща сам данъците, на колата застраховката, както и плаща част от оборота си на фирмата за която работи. Всяка голяма таксиметрова компания се ангажира само с диспечерските функции, осигуряват таксиметровите касови апарати и се ангажира с лизинга на всички нови коли, закупени към фирмата. Иначе казано, всеки шофьор, чиято кола не отговаря на законовите норми за състояние и възраст и т.н. купува кола на лизинг към фирмата работодател, като на практика част от лизинга се поема от фирмата, чрез оборота.

Някой са само наематели други сами си плащат лизинга а на трети колите са си тяхни.Никакъв лизинг не се поема от фирмите освен ако фирмата има собствени коли.Но в тоя случай шофьорите са само наематели.Няма работодатели и работници там.Тва е все едно аз да ти дам някакъв магазин под наем ти да блъскаш цял ден и да ми плащаш наем а аз да кажа че съм ти работодател.

DeadSmurf

А ти защо си си вкъщи пред компютъра, а не на площада с протестиращите?!?!

От Бургас съм,тук те също блокират движението,протестират против дупките и кмета пияндурник но аз седя на кръстовището чакам и не мрънкам защото знам че са прави.

DeadSmurf

От къде накъде всички нормални фирми ще си плащат и патентите и корпоративния данък, а таксиметровите компании, които да си кажем правичката изкарват безумно много пари, на моя гръб(защото не обичат да връщат рестото!)няма да плащат???!!!

Няма фирма в България която е на патент и на корпоративен данък едновременно.Или си на едното или на другото.Досега бяха на патентен и искат да си останат на такъв.

DeadSmurf

Tакива изменници винаги има.

За всяко нещо си има начин за постигане, ако си достатъчно умен ще го намериш. Като гледам и ти си от сеирджийте, а не се опитваш да постигнеш каквото й да е, по някакъв начин.

За да си станал таксиджия, очевидно нещо не ти достига в главата, рядко са срещани таксиджии, които бачкат, защото другата им работа не е доходоносна. Но в момента, в който ти си зад волана си длъжен да спазваш всички членове на ЗЗДП. Не ме интересува как се чувстваш след 12 часа в колата, ти сам си си го избрал, но понеже аз имам повече в главата, от колкото да въртя геврека по цял ден, работя нещо интелектуално, то ти работиш за мен от момента на моето качване в колата до момента на слизането ми! За което аз си плащам.

Думите ти са на човек който всичко му е дошло на готово.Аз съм сигурен че ти не знаеш какво е да нямаш и да си тръгнал със собствени сили да се бориш с живота и поради това не уважаваш труда на другите.Представи си че има хора на които е нямало кой да им плаща 5 години да учат за да достигнат твоето "интелектуално ниво".Ти плащаш за услуга а това е малко по различно от "работиш за мен".Тук откривам синдрома на служителя,той винаги е принуден да слуша шефа и изпитва на моменти нуждата и той да е шеф,поне за малко.

Аз имам малка фирма,работя за себе си от както се помня(никога не съм работил за шеф) и прекрасно ги разбирам тези хора.Ти си от типа на служителите(заплатата,шефа и т.н.) затова не можеш да ги разбереш.

ПП:

Представям си какво е прословутото ти "интелектуално ниво" щом не правиш разлика между патент и корпоративен данък :)

Ако можеш сподели с мен коя професия има честта да се възползва от този твой интелект,интересно ми е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не пуснете тема сега и да почнете да плюте против днешния протест, за акциза на алкохола, който блокира днес София?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Що не пуснете тема сега и да почнете да плюте против днешния протест, за акциза на алкохола, който блокира днес София?

Може би защото за техният протест беше известно предварително, и движението беше подходящо организирано.

Може би защото техният простест не блокира артерията на София - демек Цариградско.

Може би защото имат реални искания, които зависят от правителството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...