Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Shrek

Цените на цигарите скачат

Препоръчан отговор

10 лева да станат-дано тогава се откажа от тях.

Прав е dragozow !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Накрая ще си дигна чукалата от тук и ще тегля по една майна персонално на вичко и всички :speak:

Прав си. Днес на гости ми беше една от малкото свестни хора работещи в Общината (тя вече не работи там). След Нова Година си събира багажа и каза, че никога повече няма да се върне в България, пък е много добра и рядко инмтелегентна млада дама. И тя видя зор - ще отиде да си "продаде" уменията в чужбина, както направиха много хора.

Колкото до темата - да се вдигат колкото си щат, аз така или иначе ще ги спирам. От догодина отивам на едно място дето ще са 3 пъти по-скъпи цигарите и така или иначе няма да мога да си ги позволя.

Ама че прекаляват, прекаляват. Имам чувството, че за една седмица цените скочиха до европейските :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора, ама моята Ева от 2.30 станала 2.10 ohmy.gif Напрао се шашнааааааааах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе хора, ама моята Ева от 2.30 станала 2.10 ohmy.gif Напрао се шашнааааааааах...

А моят Престиж Слимс е изчезнал яко дим като по преходен период или Луканова зима biggrin.gif отдавна си търсех повод да се върна на Виктори biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на цигарите да скачат, ама другите цени - защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ревете че това дигат и онова дигат .. ще ни намалат заплатите като вкарат скоро плоският данък :yanim: ето ви едно намаление.Сега запалете една цигара ( от все още евтинките) .. качете се в съпонерката си която гори малко ( защото това можем д аси позволим стези символични заплати ) , пък и така возия прави че добре че си плащате здравните осигоровки че скоро и бъбреци няма да имате от тез дупки по пътищата :clap: е има и една радостна новина - няма да имате камъни в бъбреците. Така че не се оплакваи Българино а се радвайте на живота защото се очертава една мноооогооо гладна зима и една мнооого "данъчна" нова 2008-ма година :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъдете радостни, че не ги вдигат с повече, щото като ми разправят колко върви марлборо в Германия и как като им кажем на германци колко е една кутия тука, те се хващат за главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бъдете радостни, че не ги вдигат с повече, щото като ми разправят колко върви марлборо в Германия и как като им кажем на германци колко е една кутия тука, те се хващат за главата.

А като им кажеш какви са ни заплатите за какво се хващат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А като им кажеш какви са ни заплатите за какво се хващат ?

Питат: "Wie überlebt deine Oma mit 35 Euro und Zuckerkrankheit"

(Как баба ти преживява с 35 евро пенсия и диабет)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позволете да цитирам Оскар Уайлд:

Цигарата е най-съвършеният вид съвършено удоволствие: дава ти остро усещане, но те оставя неудовлетворен!

Ева намалява, друго не ща да знам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цигарите скачат двойно до 2010-а

Цигарите у нас ще поскъпнат двойно до 2010 г. Така цената на кутия "Виктори" може да стигне 5 лв., а на по-нискокачествените "Арда"- 3,50 лв. за кутия след 3 г., сочат предварителни изчисления на финансовото министерство.

Шоковото поскъпване на цигарите ще е заради ангажимента на България към Европейския съюз да изравни нивото на акциза за тютюневите изделия с равнищата в Еврозоната. Това изискване е записано в договора с ЕС и освен това важи още за ел. енергията и течните горива. Според последния вариант, разработван във финасовото министерство, акцизът за тютюневите изделия у нас, който сега е 42.5 евро за 1000 къса, ще стане 50 евро от 1 януари 2008 г., а точно година по-късно ще се извиси до заветната европейска летва от 64 евро, научи "Монитор".

Акцизът на цигарите ще нарасне с 50 % до 2010 г. Като се има предвид, че той образува значителна част от цената, очакваме значително поскъпване включително и на вносните папироси, твърди Ричард Морган, регионален управляващ директор на "Филип Морис".

Първоначалните планове на финансовото министерство предвиждаха цигарите да поскъпнат еднократно от 2008 г..

България обаче трябва да догони минималните нива на акциза в ЕС, като се спаси от висока инфлация през следващите след три години, когато ще се готви да въведе еврото.

Еднократното поскъпване обаче ще повлече и ръст на инфлацията. Тя трябва да е ниска, за да влезем по-рано в Еврозоната. Така, заради по-бързото приемане на еврото, папиросите не трябвало да поскъпнат наведнъж, за да не се натрупа инфлацията само през 2008 г, обясниха депутати от парламентарната икономическа комисия.

Сега кутия "Виктори" струва 2,60 лв. От нея държавата прибира под формата на налози около 2,20 лв. От тях над 1,70 лв. е акцизът. Производствената цена на кутия е около 40 ст. Ако акцизът скочи двойно, ще стане поне 3,40 лв. Като се добави ДДС и себестойност, крайната цена дори може да надмине 4 лв, догодина сочат сметките.

Според финансисти обаче са възможни и различни цифри, при положение че се промени формулата, по която се смята акцизът. Сега той е 54% от продажната цена плюс 6,50 лв. на 1000 къса. Но може двете съставки да се движат нагоре и надолу, за да се получи по-ниска крайна цена.

Финансовият министър Пламен Орешарски вече предупреди, че догодина акцизът за българските цигари ще бъде увеличен със 70-80 стотинки, като цената на кутия "Виктори" ще стигне 3,40 лв. След това плановете на финансовото министерство предвиждат още едно вдигане на акциза от 2009 година . Това двустъпално увеличение на акциза за цигарите е заложено и в бюджетната рамка. По този начин ще се избегне еднократното шоково поскъпване, коментираха от ведомството на Пламен Орешарски.

Ако от Нова година минималната цигарена ставка стане 50 евро , както бе обявено неофициално още на сбирката на коалиционните партньори в Евксиноград, това означава близо 34% скок на акциза само през 2008 г. Като се има предвид, че ДДС се начислява върху цената с включен акциз, това означава сериозно поскъпване на цигарите, като кутия от популярните "Виктори" от 2.60 лв. в момента може да надмине 3.90 лева след броени месеци, предупредиха от Асоциацията на тютюневите синдикати.

Новите цени на цигарите ще добавят допълнителни 0.60% увеличение към общата инфлация догодина, изчислиха от Института за пазарна икономика. Експертите припомниха, че при подобно повишение на акциза през 2006-а цигарите поскъпнаха с 65%.

Бързото вдигане на акцизите е вредно не само за джоба на пушачите, но и за българските цигарени фабрики. Всяко оскъпяване на цигарите с по-високи данъци води до засилване на контрабандата, при което легалните фирми губят пазари, а хазната се лишава от приходи. Точно по тази причина шефовете на "Булгартабак" настояват за възможно най-плавно и отложено повишение на акцизите.

Вдигането на акциза на цигарите ще намали оборотите на дистрибуторите на цигари, коментира Емил Димитров, председател на Асоциацията на производителите и търговците на тютюни и тютюневи изделия.

Димитров посочи, че освен за "Булгартабак", увеличението на акциза ще доведе до проблеми и при дистрибуторите. "Когато спаднат оборотите с 40%, разходите няма да намалеят с 40%, ще намалеят с 10%, каза Димитров.

Източник: Монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пушим евтин внос от Румъния :-) Или пък ще ги спираме :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубаво е че не пуша!колко парички сигурноо съм спестил досега.иначе не мога да си представя-по 3лв всеки ден...дова са 15 лв за седмица или 15*4=минимум 60лв на месец! :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще пушим евтин внос от Румъния :-) Или пък ще ги спираме :-)

Може и от Сърбия. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хубаво е че не пуша!колко парички сигурноо съм спестил досега.иначе не мога да си представя-по 3лв всеки ден...дова са 15 лв за седмица или 15*4=минимум 60лв на месец! :ph34r:

А за една година... Много пари спестяваме тези, дето не пушат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за една година... Много пари спестяваме тези, дето не пушат.

наистина като се замисля за една година излиза около 720лв което не са малко пари-пазиш си здравето като не пушиш и даже получаваш бонус-720лв! ;) това е един добър стимул да спреш да пушиш според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С увеличението на българските цигари се постигнат следните възвишени идеи:

1.)увеличаване на контрабндата и пълнене на джобовете на контрабандисти,митничари и политици,които им усигуряват "чадър".Тоест-всички по веригата ще станат по-богати

Tъй като мотивите за увеличението на цените са същите,каквито бяха и при увеличението на горивата,решението за мен (и преобладаваща част от потребителите) ще е същото-както спрях да зареждам дизел от бензиностанцията,а си го купувам на черно,така ще си купувам и цигарите-също на черно.

2.)увеличаването на контрабандата ще доведе до по-малко купуване на българската продукция,което пък ще доведе до свиване на производството на цигари у нас

3.)свиването на производството ще доведе до намаляване на изкупуването на тютюн и бедност за населението,което се изхранва с производството му

4.)при вероятно фалити на цигарени фабрики ще се постигне целта на цигарените монополи от чужбинa.

p.s.Да си повишават цените колкото си искат-не ме вълнуват изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обичам деня ми да започва с гадни новини

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машаллах, дано ги направят 20 лева кутията, та да спрат хората да пушат. Така ме дразни като има пушач близо до мен и особено ако пушекът идва право в лицето ми sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, хе, че то сиренето вече скочи двойно :) Предполагам до 2010 година ще скочи поне четворно и ще стигне цената му в Румъния ( 26 лева за най-евтиното калпаво сирене). Какво са тогава 5 лева за цигари? Та те направо ще бъдат евтини, в сравнение със заплатите ни, които ще се покачат заради инфлацията :) То ако погледнем реално, щом сиренето скочи 2 пъти за месец-два, нормално е всичко останало да го последва, както и става. Пушачите пак ще бъдат най-привилегированите, защото цигарите ще се повишат доста по-малко, отколкото останалите продукти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откажете ги бе хора, възможно е. Казвам го от личен опит, след над 10-годишен стаж на пушач. Вече трета година цигарите са тема, която не ме вълнува!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...