Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Shrek

Цените на цигарите скачат

Препоръчан отговор

Откажете ги бе хора, възможно е. Казвам го от личен опит, след над 10-годишен стаж на пушач. Вече трета година цигарите са тема, която не ме вълнува!

И аз така. 19 години бяхме неразделни, от 2 години не се поглеждаме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Откажете ги бе хора, възможно е. Казвам го от личен опит, след над 10-годишен стаж на пушач. Вече трета година цигарите са тема, която не ме вълнува!

И аз така. 19 години бяхме неразделни, от 2 години не се поглеждаме...

Ърнест Хемингуей е казал:

Да откажеш пиенето е най-лесно - аз съм го правил поне 100 пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям те. И аз имам над 10 годишен стаж на пушач с временни прекъсвания. Не е чак толкова невъзможно, един закоравял пушач да ги откаже. Е, да, понякога е свързано и с промяна начина ти на живот, но ако се примирим с това, можем да ги откажем ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правителството увеличи акцизите от догодина,цените на българските цигари се очаква да скочат с между 1,05 лв. и 1,20 лв., заявяват сега от синдикатите. Това означава, че пакет цигари, произведени от "Булгартабак" ще струват между 2,75 лева и 3,90 лева, прогнозират синдикатите на тютюноработниците.

В началото на септември финансовият министър Пламен Орешарски обяви, че акцизът за цигари ще поскъпне от 1-ви януари следващата година. Това ще увеличи цената на българските цигари със 70-80 стотинки. По този начин цената за кутия "Виктори" ще стане 3,40 лв., изчисли тогава министърът на финансите.

Синдикатите настояват за спешна среща с министъра на финансите, министъра на икономиката, надзорния и управителен съвет на "Булгартабак", на която да се обсъди намерението на правителството за предсрочно увеличаване на акциза.

"Ако цените се увеличат загубите за държавната хазна ще възлизат на 750-800 млн. лв.", каза председателят на Националния синдикат "Тютюнева промишленост" към КТ "Подкрепа" Юли Манойлов.

"След увеличението на акциза от 2006 г. контрабандата стана 28%, което доведе до загуба на хазната от 350 млн. лв. През тази година се очаква тя да бъде между 25% и 30%, което означава, че държавата ще загуби 400 млн. лева от акцизи и ДДС", обясни той.

"Булгартабак" в момента има 70% от пазарния дял на продажбата на цигари в България, но няма воля на управляващите за бъдещето му," каза председателят на независимия синдикат на тютюноработниците към КНСБ Никола Миленков. Той добави, че основното притеснение е свързано с липсата на политическо решение за бъдещето на отрасъла.

Синдикатите настояват за спешна среща с министъра на финансите, министъра на икономиката, надзорния и управителен съвет на "Булгартабак", на която да се обсъди намерението на правителството за предсрочно увеличаване на акциза. Синдикалните дейци са категорични, че до 15 дни ще има протест на тютюневите работници, но отказават да дадат подробности за мястото и начина на провеждането му. Според тях не е изключено да се поиска и оставката на финансовия министър Пламен Орешарски.

www.News-bg.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, всеки ден пуша по едно румънско Боро по 3.20 лева, за година това прави... ъъъ ... 1168 инфлационни леФчета. Това си е една скромна геймърска машинка или як ъпгрейд в стил "мутра-бизнесмен" cool.gif

Така изразено във вид на ново ПС ми звучи примамливо и може и да се навия да ги поспра. Ако спра кафетата и ракийцата има вероятност и нова талига (хафтомобил) на Близинг да си взема дори... Ако спра закуските и всички дребни удоволствия ще останат парички и да се оженя дори biggrin.gif

Изродите-управляващи вместо да вдигат цените на цигарите за да пълнят собствените си джобове могат да се замислят за качеството на тези цигари по нашия пазар. Няма такова отвратително нещо по света като нашата Арда например. А и голяма част от нашите са просто отрова за хлебарки. Самото Боро дето го пуша е на светлинни години от качеството на това, което се продава и пушат германците например, някой беше споменал нещо за цените там. Говоря от собствен опит с цигарите по света... cool.gif

Спор няма за вредата вършу пушачите и околните, особено ако се "консумират" по кутийка и повече на ден. Но отвратителното им качество е част от пълния пакет лошокачествени хранителни стоки да кажем в случая, които ни тровят ежедневно - хляба, сиренето, киселото мляко, саламите и т.н. С тези хранителни стоки се нанася понякога дори по-голямо поражение върху непушачите отколкото малко цигарен дим, случайно вдишан от някой елемент като мен...

След като съм пушил няколко седмици немско Боро в Германия, кацайки на летище София още с първото поемане на въздух на излизане от самолета ме посреща тежък и задушлив въздух, какъвто не може да се диша дори в центъра на Франкфурт или Бохум. Следва леко закашляне, каквото цигарите не ми причиняват... а аз пуша от 27 години... След първата "българска" цигара следва повторно закашляне и след 10-15 минути аз пак съм си българче, тровено на всяка крачка от всичко.

И обратно, кацайки на Франкфурт или Дюселдорф те посреща относително чист, свеж и в повечето случаи влажен въздух, с много по-приятен аромат от нашенския. Пуша си местните цигари и чувствам как се очиствам с всеки ден... Тъпо звучи, нали ??? Но за мен си е истина, тъжна и жалка.

Така, че цената на цигарите е най-малкият проблем в случая за мен... Така поне мисля. За заплати и стандарт не искам и да споменавам, темата е за тютюна все пак :rolleyes:

И още нещо искам да споделя относно цените. През 2003 година моят проджект-лидер при едно от идванията си в България ме изненада със следния въпрос: "Защо цените на Малборото в дюти-фрий зоната на летище София са по-високи отколкото по бараките в центъра на София ???".... Тъжно но факт... От неудобния въпрос ме извади една мусура, правех ляв завой някъде по центъра и пред нас имаше един нов мерцедес, също за ляв завой. Та неговият "шофьор" си беше отворил вестника и не ебаваше светофарите, просто се беше зачел здраво в тъпото вестниче. След като пропуснахме 2 (два) светофара и свирките и псувните на чакашите станаха невъобразими, мусурата се сгъна вестника, сложи го на седалката до него и благоволи да потегли... Германеца се плесна по челото, измърмори нещо неразбираемо cool.gif и 2 дена не ми задаваше повече въпроси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... 22 години пушех по 2 кутии на ден , а сега "Булгартабак" ще ме забрави , като редовен клиент . ... от 3 дни не съм пушил и се надявам така да остане и за в бъдеще ... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова година, нови цени на цигарите. Отсякоха – скачат с 50 ст.

0000043289-article.jpg

Животът на пушачите ще се вгорчи от 1 януари 2008 г. Снимка: Дито

С 55 стотинки ще се повиши цената на най-масовите цигари от следващата година. Това съобщиха от Министерството на финансите на семинар в Боровец. Причината е повишаването на акцизите. Така кутия "Виктори" вече ще струва 3,15 лв, при сегашна цена от 2.60 лв., а кутия "Карелия" ще се купува за 3,05 лв. Предишните изчисления сочеха повишениена цената с около левче за най-масовите цигари. По 2.55 лева ще дават пушачите за „Средец” и „Фемина”. Най-ощетени от промяната ще бъдат цигарите, които са с най-нисък клас, например "Арда" процентът в увеличение на цената е 35,48. Най-малко ще бъде повишаването на по-високия ценови клас, каквито са в момента "Малборо" - 3,20 лв. регистрирана сега цена, би трябвало да промени цената си на 3,75 лева, като поскъпването е 17,18%. Заради вдигането на акциза се очаква безоловният бензин да скочи с 3.36%, а дизелът с 3.34%, изчисляват още от Министерството на финансите.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова ли бензът скочи днес? Подготвят се за кризата значи. Че какво им пречи бензинът? Нали уж не искат инфлация? Малко са им учителските стачки, а протестиращите дори не искаха много! Сега е ред на протести и при частния бизнес. Нещо яко се готви, но кога ли ще загърми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ги качват - не ме грее. Ще си пуша Малборо, докато мога, пък после ще си купувам тютюн, а накрая май ще ги и откажа biggrin.gif .

Въпросът е, че не само цигарите скачат двойно до Нова годинаsad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Накрая ще си дигна чукалата от тук и ще тегля по една майна персонално на вичко и всички ;)

Ох, май и аз натам съм се запътила. Толкова ми е болно, а толкова обичам България...

Да бе,Докторе,то едно удоволствие имаме и него искат да ни вземат,това е нечовешко

:wors:

Това не просто е нечовешко, а е жестокост граничеща със садизъм. Ако не бяха цигарите тая последната седмица нямаше да я преживея, а сега и още ме чакат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от изискванията на Евросъюза е минималната цена на цигарите 2.50 евро ,е натам сме тръгнали,пак ако не ви отърва да се махаме от там. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на цигарите скааачат...оле,олее...хлъц!

Финансово/ценовото насилие край няма вечее... ма***а му!

post-66588-1194295768_thumb.gif post-66588-1194295824_thumb.gif post-66588-1194295849_thumb.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 лева за “Виктори” догодина?

На 3 лева може да се закове догодина цената на кутия от най-продаваната у нас марка "Виктори", научи "24 часа". Това показват изчисленията според обсъжданите в момента промени в структурата на акциза на цигарите.

Предложението на финансовото министерство бе догодина специфичният компонент от налога да скочи от 6,50 на 14,50 лв. за 1000 къса, а процентът от продажната цена да остане 54. Още при първото четене на закона за бюджета в икономическата и бюджетната комисия на парламента обаче от ДПС възроптаха, че така кутия "Виктори" ще струва колкото "Марлборо".

Няколко дни по-късно след срещи със синдикатите депутати от коалицията обявиха, че структурата ще бъде променена. "Сегашната ще доведе до голямо поскъпване на най-евтините марки цигари", каза зам.-шефът на бюджетната комисия Алиосман Имамов.

Според изчисленията по първоначално предвидения налог разликата между скъпите марки и тези от ниския ценови клас ставала 1,50 лв. Пакет "Виктори" пък би струвал 3,15-3,20 лв., а "Марлборо" - 3,75.

Преди да бъде внесено предложението в парламента, се обсъждал и друг вариант - специфичният компонент на налога да е 9,50 лв., а процентът от продажната цена - 58.

Източник: 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално.Хлябът скочи на 1.10 лв. за 700 гр.

В началото на годината , хлябът беше 0.60 лв , а кутия "Виктори"-2.50

Сега хлябът е 1.00, "Виктори"-то-ще стане 3 лв.

Справедливо е :rolleyes:

p.s.не пуша "Виктори". biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е, трябва да станат 10 лв за кутия.Тогава се надявам да се спре да се пуши че ми писна от пушачи.

Редактирано от nameZx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...че ми писна от пушачи.

Само мъртвият пушач е добър пушач! :help:

В началото на годината , хлябът беше 0.60 лв , а кутия "Виктори"-2.50

Сега хлябът е 1.00, "Виктори"-то-ще стане 3 лв.

Справедливо е :help:

Изобщо не е справедливо! За да се запази същото съотношение кутия "Виктори" трябва да е 4,20!

Редактирано от m75 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непушачите, нека не се бъркат в тази тема, да ми обясняват глупости и да злорадстват. Все едно на вас да ви се спре кафето/чая/алкохола и т.н. и т.н. !!! Айде моля ви се без изцепки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Все едно на вас да ви се спре кафето/чая/алкохола и т.н. и т.н. !!!

Пропусна интернета, а аз само към него съм зависим :cheers: !

Непропорционално голямото поскъпване на хляба е много по-важно от това на цигарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

Непропорционално голямото поскъпване на хляба е много по-важно от това на цигарите.

Разбира се ;) Това и имах предвид с поста си по-горе.

А колкото до цигарите-аз от близо година си пуша само кнтрабндни карелия на 2 лв и няма да престана."Вукторито" да си го увеличават колкото и да си искат.

При цена на карелията окло 1 евро в Гърция, трудно ще ме накарат да си купувам в България същите цигари на по-висока цена cool.gif

p.s.Колата си зарежедам с дизел на черно, цигари си купувам на черно, в скоро време и секс ще почна да правя само на черно.......Въобще "живот на черно" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

laugh.gif Много готин народ сме! Работят ни отвсякъде, а ние все си траем.

Какво са 5 евро за кутия цигари при заплата 5000? Една хилядна = 0,1 %. Какво са 1,5 евро за кутия цигари при заплата 150? 0,01 = 1%.

Тези съотношения не дават ясна представа колко сме зле. Страшни са не сегашните и бъдещите цени на цигарите, а цените на основните продукти, необходими за оцеляването на народа.

Ако продължаваме да си мълчим, скоро няма да имаме пари за храна. Е, тогава вече ще става, каквото ще става... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да направят пластична операция с главата на Мария-Антония, тя възкликва с думи, които ще перефразирам - като поскъпват цигарите, пушете пури! Хаванските са много серт и ще ви отиват на гъзърлъка. Хай-лайфски ще изглежда пускането на брада и закупуване на лула произведена от боабаб. Праскате си една лула и цял ден дишате като локомотив.фАлтернатива е да си купите наргила. Инвестиция от 50$ ви подсигурява с апаратура висока 1.50м и три хобота. С нея ще изглеждате като истински лаборант-химик По-малко ще се тровите. Никотинът е сведен до минимум, а катран липсва.

f_nargilahm_5f14245.jpg

Табакът на това персийско чудо може да бъде сушени плодове. Ягода, сливи, праскови, ябълки. Весело става, ако сложите йеменски орехи. Изпушена доза ви вкарва в филм с Юрий Гагарин, Елвис Пресли, Цезар, Наполеон, даже с Тут Анк Амон може да обмените мисли за времето и да сте наясно трябва ли чадър. Едно време аз, чушката, Джото, Гого коса, Радката читака внасяхме по 1 стотинка внос за окомплектоване с цигари "Дунав" или минаващите за буржуазни "Слънце", защото бяха в картонена табакера. Те бяха двупосочни. Всяка цигара се равняваше на синтетичен хай-тек китайски екстази. Липсата на авоари ни водеше да събираме окапали листа и да правим махорка завивайки листа от тетрадка. Подобна джигара ни развързваше връзките на обувките. След употреба на полагаема доза си миехме зъбите с паста "Поморин" и дъвчехме пресен чесън.

Закоравяла пушачка демонстрира порок и фака поредното поскъпване на тутутна.

f_nargilistkam_e2e7c8e.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес за всеки министър, депутат или висш представител на местната власт трябва да има по едно такова наргиле. То чудесно илюстрира ползата от тяхната дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...