Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

нашето аумче беше ли на протеста на веганците 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Yvan Sergeev написа:

нашето аумче беше ли на протеста на веганците 

Не, и няма намерение да ходи на такива събития. :nono:

Против насилственото налагане на идеи съм.
Идеите могат да се споделят, но не трябва да се налагат насилствено, колкото и да са хуманни. Защото всяко насилие, е антихуманно.;)

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Не, и няма намерение да ходи на такива събития. :nono:

Против насилственото налагане на идеи съм.
Идеите могат да се споделят, но не трябва да се налагат насилствено, колкото и да са хуманни. Защото всяко насилие, е антихуманно.;)

Жалко, че малцина вегани са като теб.

Преди години в трамвай станах неволен свидетел на насилие над дама на около 80 години - две кльощави момиченца на видима възраст около 16 години, срязаха с бръснарско ножче коженото палто на жената, призовавайки за ненасилие над животните.

Заради насилственото налагане на идеите си, веганите не се приемат добре от обществото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Мойра написа:

Заради насилственото налагане на идеите си, веганите не се приемат добре от обществото.

Да, и аз мисля че подходът, който използват повечето веган активисти, е напълно погрешен. По този начин не можеш да накараш никого да осъзнае колко хуманни са идеите на Веганизма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, Aumi написа:

Да, и аз мисля че подходът, който използват повечето веган активисти, е напълно погрешен. По този начин не можеш да накараш никого да осъзнае колко хуманни са идеите на Веганизма.

Защо си веган?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, URIEL написа:

Защо си веган?

Защото дойде мигът, когато осъзнах, че болката и насилието са несъвместими с етиката, морала и хуманността.  И че повече няма никакво оправдание да бъда съучастник в насилието, правейки се на невиждаща или незнаеща откъде и по какъв начин се придобива храната приета за най-масова в човешките общества.
Дойде мигът, когато осъзнах, че съм живяла в свят на заблуди. Когато осъзнах, че не можеш да бъдеш истински добър, ако не си добър към всички същества. Че си фалшив и лицемерен, ако обичаш кучето и котката си, но пък си затваряш очите за насилието над другите животни. Дойде мигът, когато осъзнах, че не мога да бъда вече част от тази лицемерна общност.
Да, знам, че тези за които този миг на пробуждане все още не е дошъл, ще ми се обидят или разсърдят, или ще изпитат ненавист или гняв към мен. Но аз не им се сърдя и ги разбирам. Защото, за всеки мигът на пробуждането от заблудите може да се случи по различно време. На някои още като деца, на други по късно...на трети - може би в някой следващ живот. Но това е пътят на еволюцията на човешките същества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Защото дойде мигът, когато осъзнах, че болката и насилието са несъвместими с етиката, морала и хуманността.  И че повече няма никакво оправдание да бъда съучастник в насилието, правейки се на невиждаща или незнаеща откъде и по какъв начин се придобива храната приета за най-масова в човешките общества.
Дойде мигът, когато осъзнах, че съм живяла в свят на заблуди. Когато осъзнах, че не можеш да бъдеш истински добър, ако не си добър към всички същества. Че си фалшив и лицемерен, ако обичаш кучето и котката си, но пък си затваряш очите за насилието над другите животни. Дойде мигът, когато осъзнах, че не мога да бъда вече част от тази лицемерна общност.
Да, знам, че тези за които този миг на пробуждане все още не е дошъл, ще ми се обидят или разсърдят, или ще изпитат ненавист или гняв към мен. Но аз не им се сърдя и ги разбирам. Защото, за всеки мигът на пробуждането от заблудите може да се случи по различно време. На някои още като деца, на други по късно...на трети - може би в някой следващ живот. Но това е пътят на еволюцията на човешките същества.

Говориш за прераждане.Интересно ми е в какво вярваш.И има ли нещо общо вярата ти с веганството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, URIEL написа:

Говориш за прераждане.Интересно ми е в какво вярваш.И има ли нещо общо вярата ти с веганството?

Да, вярвам в Прераждането, но това няма нищо общо с веганството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Aumi написа:

Да, вярвам в Прераждането, но това няма нищо общо с веганството.

Попитах, защото ми е чудно в какво вярваш понеже говориш за насилие  и лицемерие.

Аз уважавам решението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото дойде мигът, когато осъзнах, че болката и насилието са несъвместими с етиката, морала и хуманността.

въпрос  на гледна точка и възприятие на нещата 

"бия те защото те обичам "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/5/2017 в 19:19, Мойра написа:

:offtopic_s:

Ти се майтапиш, но вече има доста проучвания, които доказват, че растенията са общество и дори се грижат едни за други. Тоест, те са си напълно нормални живи същества, просто ние нямаме способността да улавяме сигналите им. Реално фермите за марули са същите като фермите за пилета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, badsector написа:

Ти се майтапиш, но вече има доста проучвания, които доказват, че растенията са общество и дори се грижат едни за други. Тоест, те са си напълно нормални живи същества, просто ние нямаме способността да улавяме сигналите им. Реално фермите за марули са същите като фермите за пилета.

Като биологичен вид човекът има много по-голямо сходство с животните и почти никакво с растенията. Доказателства за приликата между човека и животните са естествената прилика в анатомичните белези и в телесните функции.

Така че, всеки опит за сравнение с растенията, произлиза от опита за търсене на оправдание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Aumi написа:

Като биологичен вид човекът има много по-голямо сходство с животните и почти никакво с растенията. Доказателства за приликата между човека и животните са естествената прилика в анатомичните белези и в телесните функции.

Така че, всеки опит за сравнение с растенията, произлиза от опита за търсене на оправдание.

А каква е твоята логика, след като не разбираш и не си приличаш с нещо е ОК да го убиваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, borovaka написа:

А каква е твоята логика, след като не разбираш и не си приличаш с нещо е ОК да го убиваш?

А на теб пука ли ти за растенията?

http://the-vegan.org/300/убиец-на-растения/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако въпросът е лично към мен за доста хора ми пука точно колкото за растенията и за свинете, които ям ( дори определени хора заслужават по-лоши неща ) . Въпроса обаче мисля, че не е личностен.
Нямам абсолютно нищо против вегани, вегетарианци, хомосексуалисти, християни, мюсюлмани и всякакви други - проблема ми е, когато някой дойде да ми казва на мен аз как да си живея живота, как е редно и какво трябва да правя - а ти в случая точно това правиш.
По подобни причини съм и твърдо против религиите - ама това е отделна тема на спор.

Та защо я водим тая дискусия изобщо? Ти нито на мен ще ми наложиш да не ям месо.
Опазвай животните, като ти не ги ядеш и не им носиш кожата и не се мъчи да го налагаш на другите.

п.с. Нали знаеш, че животните, които се убиват за храна се развъждат точно от хора? Реално яденето на скапва биологичните видове - а доста други фактори.
п.с2 И за да не кажеш, че съм лицемер спрямо животните ще ти кажа, че твърдо подкрепям и изкуственото отглеждане на човешки ембриони за научни цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

или веганите си търсят оправдание че растенията не приличали на хората ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, borovaka написа:

проблема ми е, когато някой дойде да ми казва на мен аз как да си живея живота, как е редно и какво трябва да правя - а ти в случая точно това правиш.

И кога и къде съм ти казала как да си живееш живота и какво да правиш и не правиш?! :questions:

преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

или веганите си търсят оправдание че растенията не приличали на хората ....

Може и така да се каже! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

–   сетивни органи – растенията нямат органи, с които да чуват, виждат и усещат миризма като животните.

значи може да изядеш животно без сетивни органи и всичка ще си е в реда на нещата

Цитат

Растенията не чувстват болката по начина, по който я усещат животните. Няма причина да го правят. Ако настъпи суша, земята се напука и растението няма откъде да си набави нужната вода, какво прави? Става и се премества другаде, където условията са по-благоприятни

растенията са по-умни от хората нищо че ги мислиш за глупави

във всички растения има отрова  и като се консумира в голямо количество

човекът животното умира и   пада в основата му и  става тор

или пък ако се качи на дървото във върха плодовете са  най-вкусни  но клоните са тънки  и се чупи човека пада и  умира

или осакатява и някое животно го изяжда и  го изаква и стватор по бързата процедура .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи може да изядеш животно без сетивни органи и всичка ще си е в реда на нещата

Не знам за такива животни, но дори и да има такива, не бих ги яла.

Цитат

растенията са по-умни от хората нищо че ги мислиш за глупави

във всички растения има отрова  и като се консумира в голямо количество

човекът животното умира и   пада в основата му и  става тор

или пък ако се качи на дървото във върха плодовете са  най-вкусни  но клоните са тънки  и се чупи човека пада и  умира

или осакатява и някое животно го изяжда и  го изаква и стватор по бързата процедура .

И какво? Значи е морално да убиваш чувстващи същества, от кръв и плът, но  пък искаш аз да чувствам вина, че ям растения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагаш край на болката и мъченията и сетивата

самозаблуда е че понеже растенията нямали сетива е морално пък  животните имали и не било морално .

има хиляди микроби и паразити в организма ти и стомашната киселина убива милиарди в секунда

те също  са живи същества с чувства защо не изпитваш вина  за това си твое деяние ....  макар и несъзнателно

може да ти се е случвало докато ходиш в тревата да настъпиш охлюв или мравка или червей  защо не им издигнеш паметник

край на живи същества по твоя вина .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Yvan Sergeev написа:

...

Е да, но все пак, няма да съм съучастник в най-кървавата индустрия, която съвсем съзнателно измъчва и убива чувстващите същества.

sdfsdf333f3f3f3f.png

https://www.youtube.com/watch?v=bLeLQ2EUv_E

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отглеждай си ги ти и си  ги убивай по безкръвен път .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yvan Sergeev написа:

отглеждай си ги ти и си  ги убивай по безкръвен път .

А защо да ги убивам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Aumi написа:

И кога и къде съм ти казала как да си живееш живота и какво да правиш и не правиш?! :questions:

Ето това изказване :

преди 17 часа, Aumi написа:

...опита за търсене на оправдание.

Чиста агресия и опит за пораждане на спор. Точно това, което уж веганите отричате. Вие сте толкова объркани, че сами си противоречите.

преди 15 часа, Yvan Sergeev написа:

Просто те действат на принципа "Щом не виждам болката, значи няма проблем". Пълно лицемерие.

преди 2 часа, Aumi написа:

А защо да ги убивам?

На теб явно не ти е необходимо, ти се чувстваш достатъчно добре ако просто съществуваш. Но някои хора имаме цели в този живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

А защо да ги убивам?

за да ги изядеш и да сложиш край на мъките им   защото ще умрат по по- болезнен начин ако ги убие някои друг примерно ножът няма да му е наострен ....  знаеш ли как боли да те наръгат с тъп нож а с остър не се усеща

нали си милостива .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...