Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

преди 7 часа, аm-аm написа:

Eternal Life, изглежда не знаеш как се ползва форум. Когато цитираш някого, в случая мен, не се поставят 5 часа видео, а пишеш какво знаеш и какво мислиш.

Не зная нали :lol6: , но сигурно ти "знаеш" , или може би , не ти приятно да изгледаш видео материала , който ти поднесох , защото така ти изнася! ;)

Пак заблуждения! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Eternal Life написа:

Лъжа в името на науката :

Интервюиращят е толкова тъп, сигурно вече е умрял.:laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за един фантастичен разказ  , в който авторът попада на една планета, на която се е развила машинна цивилизация от роботи с елементарна логика от типа 2х2 (две по две). Там той , при всичките си опити да накара тези чугунени кутий да разберат, че отвъд хоризонта има друг свят, получавал все този отговор-две по две е четири и три е повече от две. 

Още за етиката. Като жалите толкова животните, как така ядете олио ( в което панирате вегетарианска пържола -по-точно картофена каша , сплескана), та нали за всеки грам олио са използвани стотици семена от слънчоглед? И нима те не са живи-нали от всяко от тях може да порасне чудесно растение, толкова живо, че да роди нови хиляди семена?Не е ли така и с всяко житно зрънце, от което използвате брашно за паниране? И то ли не е живо? Колко класа пшеница няма да пораснат заради вашата кухня? Не е ли така и с картофите? По-горе някой написа лицемерие, бих добавил и демагогия.

За да сте чисти пред болната си психика, яжте камъни и  пясък, а есенно време и окапали листа.

Неизбежно стигаме до фундамента -кое е нормално и кое не. Това е философска категория. Тя гласи така-нормално в едно общество е това, което преобладава като характеристика. Вижте процента на присъствието си между хората и ще разберете(дано). Така е и с много други човешки отклонения.

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, Eternal Life написа:

Интересно ми е до какви методи прибягвате вие месоядците само и само да докажете , че вие сте прави!!! Вашите "хардискове" са повредени и са за смяна , ама не го осъзнавате!!!

Пряка причинно-следствена връзка между световния глад и яденето на месо.

вероятно има известна доза истина в този линк, но за мен истината си остава тази, а именно:
ежегодно се изхвърля в океана хиляди тонове земеделска продукция, за да се поддържа добра цена на продуктите 
и това се прави с държавно субсидиране
земеделците не биха произвеждали, ако цената на продукцията им падне
помня, че по време оно...ъ-ъ-ъ...тъй де, журналистите правеха скандали, заради тази политика на западния свят

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, B3M2W0 написа:

Сещам се за един фантастичен разказ  , в който авторът попада на една планета, на която се е развила машинна цивилизация от роботи с елементарна логика от типа 2х2 (две по две). Там той , при всичките си опити да накара тези чугунени кутий да разберат, че отвъд хоризонта има друг свят, получавал все този отговор-две по две е четири и три е повече от две. 

Още за етиката. Като жалите толкова животните, как така ядете олио ( в което панирате вегетарианска пържола -по-точно картофена каша , сплескана), та нали за всеки грам олио са използвани стотици семена от слънчоглед? И нима те не са живи-нали от всяко от тях може да порасне чудесно растение, толкова живо, че да роди нови хиляди семена?Не е ли така и с всяко житно зрънце, от което използвате брашно за паниране? И то ли не е живо? Колко класа пшеница няма да пораснат заради вашата кухня? Не е ли така и с картофите? По-горе някой написа лицемерие, бих добавил и демагогия.

За да сте чисти пред болната си психика, яжте камъни и  пясък, а есенно време и окапали листа.

Неизбежно стигаме до фундамента -кое е нормално и кое не. Това е философска категория. Тя гласи така-нормално в едно общество е това, което преобладава като характеристика. Вижте процента на присъствието си между хората и ще разберете(дано). Така е и с много други човешки отклонения.

Не, те не могат да се сравняват с животните, които имат също като нашите органи, кръвоносна и нервна система. Имат и сърце и чувства и разум, и страдат също като нас. Моля, изтърпете да изгледате до край поне един клип от тези които съм дала, и в които се вижда варварската бруталност с която се "отглеждат" животните във фермите. И начинът по който месото достига до магазините. Трябва наистина да си абсолютно безчувствено и безжалостно същество с абсолютно изкривена психика и липсващо чувство за морал, за да не почувстваш нищо при тези кадри и да кажеш, че това било нормално за нормалните хора.
Растенията са на много по-ниско стъпало от еволюционното развитие, така че това че ги давате за пример, за да се оправдаете, показва само вашата гузна съвест, доколкото я имате.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Eternal Life написа:

... може би , не ти приятно да изгледаш видео материала , който ти поднесох , защото така ти изнася! ;)

Не знам дали ми изнася, не съм го гледал. Но т.к. с нереалистичните ти очаквания всеки да задели за теб 5 часа на пост и 10 часа на страница от живота си за нещо, което почти сигурно ще му е безполезноdizzy-crazy-rabbit-emoticon.gif?12927937, нека те светна как се пише във форум. Пишеш резюме на твоя "Дързост и красота", евентуално пишеш, че в 1879 серия се случва нещо, което касае темата и пишеш какво е това нещо, за да си прецени всеки дали това не е 8-та сватбаdance-with-me-crazy-rabbit-emoticon.gif? на Брук с Рич, която е гледал и нема да може искрено да им се израдва.

Капиш? calm-down-crazy-rabbit-emoticon.gif?1292

на 29.09.2017 г. в 6:42, Eternal Life написа:

Лъжа в името на науката :

Прежалих се да изгледам 20 секунди, благодарение на заинтригуващата превю картинка и това ми беше достатъчно. Интервюираш пита хора без подготовка и знания, които подкрепят еволюцията, дали вярват в нея. Те са достатъчно глупави за да му отговорят, че вярват, при положение, че вярата няма нищо общо с науката и в частност еволюцията, което ги прави достатъчно некомпетентни, че да бъдат манипулирани.

Тогава интервюиращия иска от тях да му покажат процеси на еволюцията, които могат да се видят от пръв поглед. Бунаците беше достатъчно да му покажат едно улично псе, ама са подбирани с конкурс kill-myself-crazy-rabbit-emoticon.gif?12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Гемето написа:

Интервюиращят е толкова тъп, сигурно вече е умрял.:laughing5:

И защо да е тъп ?!

Напротив , по - скоро тия дето са решили , че са произлезли от маймуни те са абсолютни тъпанари и като такива  ще си умрат!

преди 1 час, аm-аm написа:

Не знам дали ми изнася, не съм го гледал. Но т.к. с нереалистичните ти очаквания всеки да задели за теб 5 часа на пост и 10 часа на страница от живота си за нещо, което почти сигурно ще му е безполезно, нека те светна как се пише във форум. Пишеш резюме на твоя "Дързост и красота", евентуално пишеш, че в 1879 серия се случва нещо, което касае темата и пишеш какво е това нещо, за да си прецени всеки дали това не е 8-та сватба на Брук с Рич, която е гледал и нема да може искрено да им се израдва.

Капиш?

Прежалих се да изгледам 20 секунди, благодарение на заинтригуващата превю картинка и това ми беше достатъчно. Интервюираш пита хора без подготовка и знания, които подкрепят еволюцията, дали вярват в нея. Те са достатъчно глупави за да му отговорят, че вярват, при положение, че вярата няма нищо общо с науката и в частност еволюцията, което ги прави достатъчно некомпетентни, че да бъдат манипулирани.

Тогава интервюиращия иска от тях да му покажат процеси на еволюцията, които могат да се видят от пръв поглед. Бунаците беше достатъчно да му покажат едно улично псе, ама са подбирани с конкурс

А , аз знам , много ясно че няма да го гледаш! Чак пък толкова нерелиастични очаквания да имам едва ли , даже много предвидимо , обикновено почти винаги глупаците отхвърлят информацията която им се поднася,те не изследват,те просто казват и това е така!

Не може да ме светнеш по абсолютно никакъв начин ( много си малък ) как се пише във форум,тъй като аз отговарям за форум , ясно?!

Ду ю ъндърстенд, панимаеш?! ;)

Нищо не си гледал и разбрал ,вярата и науката имат много общо , особено пък към така измислената еволюция! След като не може нещо да се докаже , значи то е само една тъпа хипотеза! Ама , само с хипотези не става! ;) Или е така , или не е така! ;)

преди 7 часа, дръндю написа:

ежегодно се изхвърля в океана хиляди тонове земеделска продукция, за да се поддържа добра цена на продуктите 
и това се прави с държавно субсидиране
земеделците не биха произвеждали, ако цената на продукцията им падне
помня, че по време оно...ъ-ъ-ъ...тъй де, журналистите правеха скандали, заради тази политика на западния свят

Това също не е добро , което правят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eternal Life написа:

Не може да ме светнеш по абсолютно никакъв начин ( много си малък ) как се пише във форум,тъй като аз отговарям за форум , ясно?!

Голям праз. И аз в момента отговарям за един форум. Не знаеше, нали? Ама вътре не са хаховци събрани на сектантска тематика да "ядат" всичко сипано в копанката, ами е нужно администриране. И изгледах клипа, който коментирах. Беше много смешен и ме разсмя искрено. А на теб вече ти дадох пример за еволюцията - всички породи кучета са производни на вълка, така че и кратък период е достатъчен да се види как може да възникнат животни с коренно различна физика - от 0,5 до 80 кг.

ПП: Престани да променяш съдържанието на постовете ми, които цитираш. Баси и "отговорника за форум" си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, аm-аm написа:

Голям праз. И аз в момента отговарям за един форум. Не знаеше, нали? Ама вътре не са хаховци събрани на сектантска тематика да "ядат" всичко сипано в копанката, ами е нужно администриране. И изгледах клипа, който коментирах. Беше много смешен и ме разсмя искрено. А на теб вече ти дадох пример за еволюцията - всички породи кучета са производни на вълка, така че и кратък период е достатъчен да се види как може да възникнат животни с коренно различна физика - от 0,5 до 80 кг.

А как и защо е възникнало това огромно разнообразие от различни на вид същества? Или защо при еволюцията не всички са станали насекоми например, а има толкова и различни видове животни? Само насекомите са над един милион различни видове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aumi, питай ме в тема, в която това няма да се третира като спам. Ако ми е интересно може и да ти отговоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, аm-аm написа:

Aumi, питай ме в тема, в която това няма да се третира като спам. Ако ми е интересно може и да ти отговоря.

Това не е спам, а следствие от други въпроси и отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, аm-аm написа:

ПП: Престани да променяш съдържанието на постовете ми, които цитираш. Баси и "отговорника за форум" си.

Акъл се иска , акъл , с празни приказки не става!

А , това , че аз лично изучавам Библията няма нищо общо с форума , който администрирам! ;)

Вижда се на какво ниво си , г-н "отговарящ за форум" , след като не можеш да направиш елементарна разлика за някои неща!

Смешно ?! Ха , ха , ха , значи си ял нещо смешно! :lol6:

Въпроса е , че не можеш да ми дадеш пример доказващ еволюционната теория , те професори не могат , та ти ли г-н "отговарящ за форум" !

Дори ако не знаеш самия Чарлз Дарвин се е отрича от теорията си! ;) 

П.П.

Нищо не променям,научи се да се вглеждаш в наистина истинските неща , които ти се предоставят , размърдай тоя мозък , че ще атрофира скоро време г-н "отговарящ за форум"!

П.П. 2

Обясни понятието "секта" , според теб всеки който изучава Библията е сектант , така ли ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Aumi написа:

Това не е спам, а следствие от други въпроси и отговори.

Тези следствия са странични теми. Така се разводнява темата.

преди 10 минути, Eternal Life написа:

Дори ако не знаеш самия Чарлз Дарвин се е отрича от теорията си! ;) 

Това достатъчно красноречиво отговаря на нивото ти crazy-monkey-emoticon-154.gif?1292792419 И това ниско ниво трябва да се отчете и за всичко изписано в настоящата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, аm-аm написа:

Тези следствия са странични теми. Така се разводнява темата.

Това достатъчно красноречиво отговаря на нивото ти  И това ниско ниво трябва да се отчете и за всичко изписано в настоящата тема.

Темата се разводнява именно заради хора като теб "многознайковци" , които "разбират от всичко"!

Нивото ми винаги е подкрепено с някакво доказателство , и то се вижда и оценя от изследващите и търсещите знания , докато при теб е само чесане на езика ,нищо повече! Просто отброяваш някакво си мнение! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Eternal Life написа:

И защо да е тъп ?!

Напротив , по - скоро тия дето са решили , че са произлезли от маймуни те са абсолютни тъпанари и като такива  ще си умрат!

Трябва да си много тъп, за да питаш хората по улиците дали за 50/100/200  години са виждали сложен организъм да еволюира.

При простите е доста по-лесно. Професор Ленски гледа 12 популации бактерии Ешерихия коли от 1988 г. насам. Към ноември миналата година вече са се извъртяли 66 000 поколения, като всеки ден част от всяка популация се замразява дълбоко, за да може после генетично да се сравни със следващите поколения. За това време вече всички възможни мутации и комбинации от тях са се случили и то по няколко пъти. Дефекти много, полезните са около 20. И понеже ги храни с глюкоза, а дивият щам на бактериите вирее на много видове захар, мутантите са се специализирали в нейното метаболизиране, а способността им да преработват останалите типове е закърняла, поради което се развиват много по-бавно при смяна на енергийния източник. Само една от популациите е придобила способността да разгражда лимонена киселина в присъствието на кислород - нещо, което което тази бактерия не може и което е един от признаците, които ежедневно помагат на микробиолозите в болничните лаборатории да опредлят, че пациентът е инфектиран с ешерихия коли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарвин никога не е твърдял, че хората са произлезли от маймуните. Смешно е хора, които не са запознати с трудовете му да ги коментират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Aumi написа:

предпочитам да съм в числото на "ненормалните"!

2х2=4  А? Непробиваема кора, изхабени хора. Но телата са си ваши, изборът как да живеете също. От мен запомни следното- всеки миг от живота ти, прелетял край тебе, е безвъзвратно загубен, каквото си изпуснала да направиш в него, е за винаги. Гледай един ден да не съжаляваш за много изпуснати неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, B3M2W0 написа:

2х2=4  А? Непробиваема кора, изхабени хора. Но телата са си ваши, изборът как да живеете също. От мен запомни следното- всеки миг от живота ти, прелетял край тебе, е безвъзвратно загубен, каквото си изпуснала да направиш в него, е за винаги. Гледай един ден да не съжаляваш за много изпуснати неща...

ха ха

и ти мислиш, че живееш осъзнат живот, след като подкрепяш тази "нормалност"!
Бъди сигурен, че не съм загубила нищо от живота си. Ако мислиш, че с отказа си да яде месо, и да подкрепя варварския грозен примитивизъм, човек губи нещо, много се лъжеш и заблуждаваш!
Напротив, всеки достигнал до прозрението, че не това е нормалността, се е обогатил като човек и като еволюирал индивид!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера, за празничната вечеря, може да сготвиш хербария... Имах един съученик, здраво момче, дето майка  го хранеше с разни тревуляци, като дойдеше у нас на гости, не можеше да се наяде на кюфтета, пържоли и много харесваше карначета на скара. 

Редактирано от Лин
Въздържайте се от обиди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, B3M2W0 написа:

Довечера, за празничната вечеря, може да сготвиш хербария... Имах един съученик, здраво момче, дето майка му беше от същия побъркан вид , и го хранеше с разни тревуляци, като дойдеше у нас на гости, не можеше да се наяде на кюфтета, пържоли и много харесваше карначета на скара. 

Бъди сигурен, че моето семейство се храни много по-здравословно от твоето. :lol6:
Това че наричаш тези хора ненормални, само показва нивото на еволюционното ти развитие.:D

Специално за теб, като любител на месото...можеш да опиташ и това:

32959f9475d77b4ab0d12a8fa2f3ef95.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

Ами нали вярвате в Еволюцията. А там се казва, че хората са еволюирали от маймуни в хора.

Никой не вярва в еволюцията, нито аз. Вярва се в нещо, което не е подкрепено от факти, както Бог или разни вегански глупости за животински души, за животински сватби, за животински чувства и страдания, отвъд възможното за техните мозъци. Приписват им се, на животните, човешки качества, приравняват се на хората, а досега не съм чул  животни да са вдигнали стачка, да са написали нота за несъгласие, да са извършили ритуално самоубийство, да са се вдигнали на революция и да извършат преврат.

И нито Дарвин, нито Еволюционната теория, някога са намеквали, че човекът е еволюирал от маймуна. Това е чутовно безхаберие към целия труд от страна на злобни вегани, което през годините е еманация на тяхното невежество - вегани го ползват за карикатури с маймуни, а всъщност е доказателство, че самите те са маймуни.

latest?cb=20080823150318

32959f9475d77b4ab0d12a8fa2f3ef95.jpg

Как са успели така хубаво да отделят кожата? Нека някой сподели рецептата. Аз като беля агнешка главичка и все отнемам от месцето край очите и муцунката bad-luck-crazy-rabbit-emoticon.gif?12927

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При следващо показване на насилие над живо същество, темата я затварям. Или водете нормален диалог , без постоянно да се нападате, или ще си водите спора на лични съобщения!

Редактирано от Лин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий им всички клипове. Това не е дискусия. Някой не може да формулира собствената си теза, дава 5 часа видео на пост и 10 часа на страница, с още двама това нараства на 20-30 часа и те после застават на позицията "Ама ти не ги изгледа защото си предубеден, защото си прост и не искаш да научиш ИСТИНАТА". Това НЕ Е форумно общуване.

Ако мислиш, че с отказа си да яде месо, и да подкрепя варварския грозен примитивизъм, човек губи нещо, много се лъжеш и заблуждаваш!

Между другото, заслужава си да отбележим нещо за еволюцията, КОЕТО КАСАЕ ТЕМАТА, за разлика от твоя спам. Агресията в предците на човешкия вид е била фактор за тяхното оцеляване и благосъстояние. Денят, в който нашите предшественици са спрели да бягат от бенгалските тигри, вместо да бъдат част от менюто им за обяд, света се е преобърнал. Хората са изобретили сечивата. започнали са да се отбраняват колективно срещу големите хищници, както и да ловуват. Периода, в който е изобретен кремъчния връх на стрели и копия, е периода, в който големите бозайници като мамута (4 пъти по-голям от слона) са изчезнали. Да, нямало е още ПЕТА да им се скара, че макрофауна е на изчезване, но е ставало въпрос за оцеляване.

Еволюцията, и особено човешката, са илюстрация на конкурентността - с други видове и вътрешновидовата. Ние сме достигнали най-далеч в еволюцията си спрямо всичкия живот на планетата благодарение на нашата адаптивност. Немислимо е да надминем един примат, ако сме се хранили само с корени и ядки. Немислимо е да излезем от пещерите без да държим оръжия в ръцете си.

Едва когато сме достигнали върха на хранителната пирамида и сме се превърнали в тотални доминанти на цялата планета, може да развием идеи, които са в ущърб на нашето оцеляване, каквото е веганството. Но дори то се нуждае от милиони и милиарди всеядни хора, които да им осигурят днешния стандарт на живот - Интернет, коли, образование, полиция, армия и т.н., и т.н.

ПП: Докладвах ти един пост, защото смятам, че се увличаш по една логическа грешка. Тя се нарича "позоваване на емоцията" (argumentum ad passiones) - опит да бъде предизвикан емоционален отклик на мястото на валиден или неоспорим аргумент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Aumi написа:

А как и защо е възникнало това огромно разнообразие от различни на вид същества? Или защо при еволюцията не всички са станали насекоми например, а има толкова и различни видове животни? Само насекомите са над един милион различни видове.

Задаваш въпроси, на които най-добрите световни умове не са могли да отговорят все още. И ги задаваш в подкрепа на няква си теза. Тва ти анулира тезата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Silvering написа:

най-добрите световни умове не са могли да отговорят все още

Са. Изучава се и в училище. Нарича се еволюция. Базирана е на мутации и естествен подбор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...