Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой знае ли как е на английски колона (музикална) или колонки?

Loudspeaker добре ли е? Може и само speaker да кажеш, разбира се. Hi-Fi<High Fidelity> system също се използва.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Остави го за след нощта т.е. не се занимавай с това тази нощ. Това е смисълът.

Не, не е и не знам как може да си толкова сигурна при положение, че грешиш. Гугъл не е достоверен източник.

Точно така, в случая за този израз е така.И все пак зависи в каква ситуация е казан, затова не бива да си превеждаме словосъчетанията буквално.

Публикувани изображения

Много е важно за мен,моля Ви !

Ето снимки :

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...%d0%b8%d0%b5005

На едната снимка са оградени отговорите,не ги гледайте :P

И последната снимка е есе на една от двете теми :

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...%d0%b8%d0%b5007

Не е задължително да правите всички упражнения,само тези в които сте сигурни ;)

Моля модераторите да не заключват темата,защото е много важно,благодаря предварително :)

Благодаря на всички помогнали и на целия екип на Калдата.ком :P

Редактирано от naskowe93 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали някой знае къде мога да намеря примерен изпит за Тойфел.Намирам само някакви гадни сайтове с такива тестове но не мога да разбера нищо как да се оправя там.Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали някой знае къде мога да намеря примерен изпит за Тойфел.Намирам само някакви гадни сайтове с такива тестове но не мога да разбера нищо как да се оправя там.Мерси предварително.

Виж по торентите има учебници на Barons, Kaplan и др. където има изпити и обяснения. Аз се готвих по Kaplan и съм изключително доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте,имам едно начално ниво по англисйки.Сега имам свободно време и ще се хващам да го уча,но не знам по кой учебник!Скоро ми подариха един на POns(самоучител) - англисйки за начинаещи със cd=ta....,а аз имам от брат ми headway 3-издание,абсолютно всички части!Коя от двете системи да използвам,като учебник,а граматики имам много,така че за тях не се притеснявам. -Според вас,от коя система ще е най-лесно( аз мисля ,че на понс ще е по лесно,защото е самоучител,.Вие какво мислите за понс,защото на мен не ви вдъхва много доверие) да се научи езика,а и интересно. Моля ви,кажете по коя и да се хващам,ако не тръгне сам ще си търся учител! Ако смятате,че тези двете не са мн добри,предложете други!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш основата, самостоятелно трудно ще го научиш.

Не се сещам какво точно беше Headway, но гледам, че отдолу пише "Oxford" Предполагам, че ще е добро, но може би е за по-високо ниво. Ако схващаш бързо и имаш основата предполагам, че ще се оправиш, но ако за теб "начинаещ" значи човек, който и капка не разбра от английски е по-добре Pons :speak:

И все пак не съм най-подходящия човек, защото английския го уча по по-странен начин, просто изказвам мнение :)

Една позната учеше с това. Попринцип е добро, но "нежната" музика за фон е възможно да те изнерви :)

Редактирано от yosam (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш основата, самостоятелно трудно ще го научиш.

Не се сещам какво точно беше Headway, но гледам, че отдолу пише "Oxford" Предполагам, че ще е добро, но може би е за по-високо ниво. Ако схващаш бързо и имаш основата предполагам, че ще се оправиш, но ако за теб "начинаещ" значи човек, който и капка не разбра от английски е по-добре Pons :)

И все пак не съм най-подходящия човек, защото английския го уча по по-странен начин, просто изказвам мнение :clap:

Една позната учеше с това. Попринцип е добро, но "нежната" музика за фон е възможно да те изнерви :)

Имам начално ниво и мога да се хвана с учебници като Headway,и мисля да почвам с тях!А за Релакса и аз мога да ти кажа,че за мен е боза,не ми харесва,има една Росета стоун маи беше е мн по ОК!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние учим по тези и аз за две години научих английския перфектно-сега сме на зеления(3-то ниво)-с тези учебници много лесно се научаваш-съвременни са, цветни-не са само скучни уроци! Разделен е на 10 модула като например -музика, хора, медия, храни и така по-лесно се научаваш! Много съм доволен от тези учебничци(малко са скъпички 3 диска +учебна тедрадка+речник+учебник ~ към 30-40 лева)А относно Headway госпожата каза че са много сложни и по тях ще учим 11 и 12 клас! Пробвай с New Opportunities червен или син(1-во или 2-ро ниво) Другият вариант е частни уроци но пак е скъпичко!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно аз лош продукт на Longman не съм виждал. Взел съм и двата си сертификата на Кембридж по техни учебници (60лв. за учебнка и упражненията + CD), не се съмнявам и че ниските им нива са все така добри. А и компютърният им речник е безобразно добър.

Редактирано от Vegetto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търся сайт с произношенията на думите в английския език. Предпочитам да е сайт, защото мога да го ползвам отвсякъде, но в крайна сметка ще съм и благодарен на някоя програма, но задължително с произношения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

city - голям град town - малко градче Това е :tease: Ремонт: Не е лошо да си изтеглиш някой речник(SA Dictionary, Eurodict и т.н.)

Редактирано от DarknessChild (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и пряка реклама... Редактирано от potrebitel
реклама (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение мешаната скара винаги изпада назад в касацията. За да бъде нещо както трябва, то трябва да е профилирано, всички усилия да са в една посока. Точно за това училище не знам, ама ето ви го ИЧС и Алианса примерно - не могат да се мерят с Британски Съвет, АВО-3 или Британика...

Редактирано от Vegetto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Трябва ми речник, който да превежда граматични термини от български на английски(като например минало свършено време, страдателен залог, повелително наклонение).Ползвах търсачката, не намерих.Eurodict на помага.Ако някой знае за такъв, да казва. Благодаря ви предварително.

Редактирано от цжбнм (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Няма свестен преводач нито като сайт,нито като програма.Иначе пробвай google translate дали ще ти свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Много спешно ми трябват следните неща! Наистина е много важно! Учител съм, а синът ми /колкото и странно да звучи/ ги е изхвърлил. Решил че са стари и....Те са училищна собственост....

* Energy 2 /Longman/ teacher's book and test book

* Energy 3 /Longman/ teacher's book and test book

* Blockbuster 3 /Express publishing/ teacher's book

* Blockbuster 4 /Express publishing/ teacher's book

Имам страшно много помагала, речници и учебници. Мога да ви се отблагодаря с това. Каквото поискате. Много ви моля да ми помогнете!

ПП. Много съжалявам за предишната ми тема. Не знаех. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

може ли някой да даде някви линкчета за граматика в таблична форма опростена по бел и анг и някаква програмка която е изпитана и прави добра самоподготовка по английски,преглеждах в гугал но не открих качествени ,моля за съдействие благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

може ли някой да даде някви линкчета за граматика в таблична форма опростена по бел и анг и някаква програмка която е изпитана и прави добра самоподготовка по английски,преглеждах в гугал но не открих качествени ,моля за съдействие благодаря :cool:

Виж тук.

Мисля,че е в по-лека форма ,а и има обяснения на български език.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Имам го, обаче не знам кой едишън е...

Дано е това, което ти трябва

Заповядай

Благодаря ти много,но не е Third Edition.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване