Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Един ден хората ще се окажат в позицията на боговете.

Един ден, да, то ние и сега сме богове по отношение на животните :ph34r:

Животните се делят на два видя - питомни (домашни) и диви. Та тези, домашните са си живели някога необезпокоявани, подобно сега на дивите животни. И един хубав ден дошли боговете (хората) и започнали да променат начина им на живот, взели ги обучават на разни неща, да спазват някакви заповеди, карали ги вършат някаква работа... Е, трябвало и някоя жертва да се дава отвреме навреме - курбан на боговете (хората). Като цяло животните се отделили от естествената си среда, но пък станали по възпитани и послушни.

позната ли ти е тази история?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 398
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Глава 20 Битие След унищожението на Содом, на Аврам му се налага да се премести, явно средата там е станала неблагоприятна за живеене. И както виждаме, по стар навик, Аврам продължава да предста

Благодаря за включването. Вярно че милиони четат Библията, но много малко виждат какво пише в нея. Ще се изненадаш като стигнем до 20 глава на Битие, убеден съм. Относно противоречието в 14 глава,

Хубави въпроси, Глен, но аз май не мога да давам кратки отговори, освен когато съм ядосана или пък не съм аз Сега съм си аз и затова в коловоза на темата (наздраве, както се казва): ---------------

От кога това да си могъщ, всемогъщ и прочее красоти и облажавания на личността, означават

единственост на този същия. Всъмогъщ и единствен са две различни неща и едното няма

причинно-следствена връзка към другото.

Разбира се,че няма причинно-следствена връзка между могъщ и единствен.Това ,което казвам е,че вземаш една дума,една частичка от Библията и я представяш за истина,а в същото време отричаш всичко останало.

2) йахова = сатана

(НАЙ-ГОЛЯМО 'ИЗПУСКАНЕ' НА ЕВРЕИТЕ ОТНОСНО ХАРАКТЕРА НА БОГА СИ wink.gif :

2Царе 24:1,2

“Подир това гневът на Господа пак пламна против Израиля, и Той подбуди Давида против тях, казвайки: Иди, преброй Израиля и Юда.

Царят, прочее, каза на началника на войската Иоав, който бе с него: Мини сега през всичките Израилеви племена, от Дан до Вирсавее, та пребройте людете, за да узная броя на людете.”

1Летописи 21:1,2

“Но Сатана се подигна против Израиля, и подбуди Давида да преброи Израиля.

И тъй, Давид каза на Иоава и на първенците на людете: Идете, пребройте Израиля от Вирсавее до Дан, и доложете ми, за да науча броя им.”

Ха! И какво видя,та казваш,че нещо от написаното говори "ОТНОСНО ХАРАКТЕРА НА БОГА СИ"

Извън темата е ,но искам да попитам -защо в този случай нещо такова като едно преброяване се възприема за грях?

Ако ми отговориш на въпроса и аз ще ти отговоря относно изпускането-находка.

самата Иблия е плагиат и спекулации на древни писания, всичките имат ВЕДАически източник.

http://u-ra.blogspot.com/2008/06/66.html

Конкретно коя е лъжата?..

20. После излезе един дух, застана пред Господа и проговори: Аз ще го примамя. И Господ го запита: Как?

21. А той отвърна: Ще изляза и ще бъда лъжлив дух в устата на всичките му пророци. Тогава Господ каза: Примамвай го още и ще сполучиш; излез, направи така.

22. И така, сега Господ е вложил лъжлив дух в устата на тези твои пророци, обаче Господ е говорил зло за тебе.

2 Летописи 18

http://u-ra.blogspot.com/2008/06/blog-post_26.html

http://u-ra.blogspot.com/2008/07/blog-post_05.html

+ бонус: wink.gif

Това говори НЕДВУСМИСЛЕНО, че т.нар. абрахамски религии са НА ЛЪЖЛИВ ДУХ- яхова, а тука има някои нови религии, дето са му сложили ново име-алла. cool.gif

Не знам как от този цитат си стигнал до извода от последното изречение,но ...вече спрях отдавна да се учудвам.

И какъв е проблемът тук не мога да разбера?! И за каква благословия става въпрос. Ще ни даде Философския камък ли? Какво реализира благословията в този контекст. Какво конкретно?

AdXok,ако би прочел Библията,ако имаше представа само какво е това-християнство,нямаше да задаваш тези въпроси.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един ден, да, то ние и сега сме богове по отношение на животните :lol6:

Животните се делят на два видя - питомни (домашни) и диви. Та тези, домашните са си живели някога необезпокоявани, подобно сега на дивите животни. И един хубав ден дошли боговете (хората) и започнали да променат начина им на живот, взели ги обучават на разни неща, да спазват някакви заповеди, карали ги вършат някаква работа... Е, трябвало и някоя жертва да се дава отвреме навреме - курбан на боговете (хората). Като цяло животните се отделили от естествената си среда, но пък станали по възпитани и послушни.

позната ли ти е тази история?

Някои астрални същности наистина се хранят с енергиите отделяни от човек при гняв, раздразнение, отчаяние и др. под., но за попадането във всяко едно от споменатите състояния, човек сам си носи отговорността. И нали се сещаш, че един ден ще трябва да възстановим равновесието в отношенията си с животните и да поемем известна отговорност за тяхното развитие. Е тогава може би те няма да са животни, нито пък ние хора, но какво значение има.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една лека вметка.

Понятия които срещате като ИМЕ, СЛАВА, ДУХ (свети или демоничен), са ЗАМЕСТИТЕЛЕН ПРЕВОД на събития, действия и последствията им на боговете върху себе си или върху човека!

Духът не е облаче, което има форма на чаршаф, както си представяме призрак?! Това е смешно.

Това са обикновени средства за влияние. Наречете ги технологични или пък от по-висшо МЕНТАЛНО-ТРАНСЦЕДЕНТАЛНО ниво.

Няма значение как ще го наречем.

И да, arenas. Аз не отричам това което пише в Библията, Корана и каквато там си избереш книга.

Аз отричам това, което човеците са направили като следствие от написаното.

Религиозни течения, ритуали, кърпи, олтари, канони, повели, обожествявания, фундаметалистСки догми (изсмукани от човешката

мисъл) и прочее кретенизми, създадени от човешката суета и сантименти по бога. Наивно, смешно, глупаво!

Християните носят символа на мъчението на Исус - кръста. Смешно, глупаво, някак състрадателно и сантиментално, но наивно!

Евреите (юдеистите) твърдят, че техният бог е единствен. Нагло, смешно и заблудено наивно.

Мюсюлманите твърдят, че са последната, правата вяра и си вадят изводи, че всички трябва да са като тях. Нагло, просташки нахално и наивно.

Останалите древни религии като хиндуизма, раджаизма и купища, купища религии от тези райони там с най-многобройното население, както и индианските религии на Южна и Северна Америка, Австралия и Африка, не ги засягам, защото те така или иначе отдавна са си "масова култура" (мнгобройността на населението там). Е, пак наивно по човешки се репчат чий Брус Лий или Чък Норис е по-як, по-смел, по-силен и всемогъщ, но без тази човешка суета и простотия не може... дори там.

Крайно време е тази глупост да бъде пратена в миналото. И за съжаление трябва да се почне от някъде.

Не трябва да се разрушава вярата в боговете на отделните народи. Но нека всеки за себе си вътрешно да си се уповава,

без някой да му казва "Този е по-як, уповавай се на него... има силна СЛАВА и могъщо ИМЕ!".

Толкова е смешно, че се чудя как може да са чак пък толкоз прости хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една лека вметка.

Понятия които срещате като ИМЕ, СЛАВА, ДУХ (свети или демоничен), са ЗАМЕСТИТЕЛЕН ПРЕВОД на събития, действия и последствията им на боговете върху себе си или върху човека!

Духът не е облаче, което има форма на чаршаф, както си представяме призрак?! Това е смешно.

Това са обикновени средства за влияние. Наречете ги технологични или пък от по-висшо МЕНТАЛНО-ТРАНСЦЕДЕНТАЛНО ниво.

И да, arenas. Аз не отричам това което пише в Библията, Корана и каквато там си избереш книга.

Религиозни течения, ритуали, кърпи, олтари, канони, повели, обожествявания, фундаметалистСки догми (изсмукани от човешката

мисъл) и прочее кретенизми, създадени от човешката суета и сантименти по бога. Наивно, смешно, глупаво!

Християните носят символа на мъчението на Исус - кръста. Смешно, глупаво, някак състрадателно и сантиментално, но наивно!

Евреите (юдеистите) твърдят, че техният бог е единствен. Нагло, смешно и заблудено наивно.

Мюсюлманите твърдят, че са последната, правата вяра и си вадят изводи, че всички трябва да са като тях. Нагло, просташки нахално и наивно.

Останалите древни религии като хиндуизма, раджаизма и купища, купища религии от тези райони там с най-многобройното население, както и индианските религии на Южна и Северна Америка, Австралия и Африка, не ги засягам, защото те така или иначе отдавна са си "масова култура" (мнгобройността на населението там). Е, пак наивно по човешки се репчат чий Брус Лий или Чък Норис е по-як, по-смел, по-силен и всемогъщ, но без тази човешка суета и простотия не може... дори там.

Крайно време е тази глупост да бъде пратена в миналото. И за съжаление трябва да се почне от някъде.

Не трябва да се разрушава вярата в боговете на отделните народи. Но нека всеки за себе си вътрешно да си се уповава,

без някой да му казва "Този е по-як, уповавай се на него... има силна СЛАВА и могъщо ИМЕ!".

Е не е точно простота,по скоро усложняване.И подчертаване на животинското у нас.Стаден инстинкт го наречи.Колкото по голямо е стадото/или глутницата,или прайда(да отдадем заслуженото и на младите лъвчета)/толкова по добре за членовете му.А за сравнението с домашните животни,Салим,не смяташ ли че в такъв случай ги виждаме синовете и дъщерите на Сатаната,но не можем да ги разпознаем защото външно нямат разлика от другите хора?Сигурно и вътрешно няма. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В разсъжденията ти има доста верни моменти, според мене, особено те поздравявам за критиката на т.нар. абрахамнски религии! Публикувано изображение както и з аосъзнавне, че има Дух и духове легиони, предствящи се за ПЪРВИЯ! :cheers:

Сега, за понятието 'хиндуизъм'(на река Инд) съм говорил, че е НОНСЕНС. То евъведено от британските колонизатори в Индия след като се връщат от Европа, но това е поради ТОТАЛНОТО непознаване на това нещо, което са видели. Със същия успех биха нарекли извънземни 3-те абрахамски религии 'ЙОРДАНИЗЪМ'(река Йордан).

Това, което наблюдаваш в Индия е хаосът на кали-юга, предречен от ВЕДА. Но миграцията на кастите и клановете на ЗАПАД до Мала азия и Европа не прави 'подреденост' този хаос.

Не прави чест на абрахамци и европейци, че не признават авторитета на ВЕДА. :yanim:

Иначе КОЙ Е БОГА? Ми Кришна? Нима абрахамците имат 'бог'? Нима Исус е 'бог'?...Нима шумеро-вавилонци и еллино-римляни имат 'Бог'?...

Не бъркай 'Бог' с 'дева', както и 'дева'- с 'демон'. Там ти е основата заблуда и според мене трябва да изследваш това поле на знание.

Не се раз-о-чаровай. КРИШНА Е КАЗАЛ, ЧЕ В КАЛИ юГА ще Е ТАКА! Публикувано изображение

Подредеността на света идва първо от подреденост в индивидуалното съзнание. Никакви 'законности' в стадни и кланни принципи от Иблии и Кур-ани не могат да наложат 'ред'.

А редът е хармония, не- казарма!

И той иде не от материалния рай, а-от Духовния, ТРАНСЦЕДЕНТАЛЕН свят! :)

Една лека вметка.

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U.Ra, дискусията ще се премести към духовното, душевността душата и транс-цедентното, за което си има отделни форуми и май сме го дискутирали там, доколкото си спомням. Тук става въпрос не за това има ли дух, отвъден свят, богове, дяволи, деви, самодиви, елфи и джудета, както и тролове и орки, а затова какво са те... от къде са дошли, защото аз не сямтам, че това са разкази на древни фантасти. Това продукти на "развелен телефон". На предания за нещо видяно, неразбираемо и "отвъдно", ако щеш. После записвани, превеждани, редактирани, добявани, смесвани, делени и прочее. Та до днес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U.Ra,

дискусията ще се премести към духовното, душевността душата и транс-цедентното, за което си има отделни форуми и май сме го дискутирали там, доколкото си спомням.

Тук става въпрос не за това има ли дух, отвъден свят, богове, дяволи, деви, самодиви, елфи и джудета, както и тролове и орки,

а затова какво са те... от къде са дошли, защото аз не сямтам, че това са разкази на древни фантасти.

Това продукти на "развелен телефон". На предания за нещо видяно, неразбираемо и "отвъдно", ако щеш.

После записвани, превеждани, редактирани, добявани, смесвани, делени и прочее.

Та до днес.

хихихих, браточка, аз гледам да изчистя ненужностите ти прибавяш нови... :wors:

"богове, дяволи, деви, самодиви, елфи и джудета, както и тролове и орки" какво е това? Разочарование от хаоса в съзнанието ли?.. :P

Ми ти правиш напук на семитите, които казват, че 'Бог е Един' :jumping11: , но реже зелки, ако оспорваш, че "не виждаш :ph34r: черна котка в тъмна стая, особено ако я няма".... :jeer:

Развален телефон, да. А сега се опитай да хванеш Бог не "за жицата" а - на жицата(он лайн) Богът не е абстракция, не дух, :wors: който те прави на маймуна или машина. Бог си има КОНКРЕТНО ИМЕ И ФОРМА. Само трябва да го познаеш КОЙ е. :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои астрални същности наистина се хранят с енергиите отделяни от човек при гняв, раздразнение, отчаяние и др.

Нямам това предвид, а факта, че по времето преди 3000 години, когато "боговете" са били по активни в намесата си в делата на хората, отколкото сега, жертвоприношението на хора и/или животни е било основа, фундамент на повечето съществуващи по него време религиозни системи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам това предвид, а факта, че по времето преди 3000 години, когато "боговете" са били по активни в намесата си в делата на хората, отколкото сега, жертвоприношението на хора и/или животни е било основа, фундамент на повечето съществуващи по него време религиозни системи

"Боговете"(ДЕВИте) напускат Земята още в началото на кали-юга, пред повече от 5 хиляди и 100 години. Преди 3000 години на Земята е имало само обърнати деви(демони). Тука не говоря за множеството Духовни учнители, като Христос, които са ни посещавали.

Огромна заблуда е, че месопотамските и египетските божества са 'богове'... Публикувано изображение Така може би се иска на абрахамците, които уж се бият с тях и 'побеждават'. :P

Девите НЕ СЕ БИЯТ! Особено в кали юга! ;)

Девите ДЕВОЛюИРАТ*упадат в демони, а на земята вече няма деви. Понятието 'богове' е НОНСЕНС за ВЕДА. Тъй като БОГ КРИШНА Е ЕДИН!Само абрахамците го ползват това понятие 'богове', тъй като не разбират, че между Бог и човеците има по-развити същества-деви, които те наричат с неопределеносто 'ангели', а за другите нарича 'богове'. Ангелите са ДУХА на девите, но ДУХЪТ може да бъде и демоничен. Както и става по-късно с девите в демони..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Боговете"(ДЕВИте) напускат Земята още в началото на кали-юга, пред повече от 5 хиляди и 100 години.

Интересно, къде отиват Девите. И Защо? Не съм запознат, затова питам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, къде отиват Девите. И Защо? Не съм запознат, затова питам

Ми логично е след като не знаеш, а се интересуваш да потърсиш Източника на задоволяване на любопиството ти. Аз само ще ти подхвърля жокер. Девите резидират около Галактическото Слънце-ВИРаж, а демоните следват развиващата се змия(спиралата на млечния път) към периферията МИРаж на "пра-лая".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми логично е след като не знаеш, а се интересуваш да потърсиш Източника на задоволяване на любопиството ти. Аз само ще ти подхвърля жокер. Девите резидират около Галактическото Слънце-ВИРаж, а демоните следват развиващата се змия(спиралата на млечния път) към периферията МИРаж на "пра-лая".

Значи и ти не знаеш отговора на зададените въпрси...

Но да се върнем към темата за Авраам - значи според теб именно демоните са тези, които се явяват на Авраам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свещените писания на основните религии са писани така, че да отговарят на съзнанието на хората от това време и определен географски ареал. Когато пише "богове" следва да се разбира именно това, а не зли демони. Зад боговете може да стоят по-развити от хората същества, природни сили, принципи, определени качества и характеристики, на които съответния бог е носител и мн. др. Да кажеш: "Този бог не ми харесва, значи е сатаната", е невежество.

Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и ти не знаеш отговора на зададените въпрси...

Но да се върнем към темата за Авраам - значи според теб именно демоните са тези, които се явяват на Авраам?

Абсолютно. Публикувано изображение Ако не си убеден(а) и мислиш, че ти приказвам само 'теория' предгледай малко теРория(т.е 'практика''_

http://www.liveleak.com/view?i=d56_1177871911

Обаче те предупреждавам, че кадрите са gruesome и не са "филм с ефекти". Ако имаш слаби нерви не гледай. :wors: Това са наследниците на Абрахам/Ибрахим.

А относно първия отговр- мисля, че ти дадох жокер... ? с какво не съм ясен?..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Публикувано изображение Ако не си убеден(а) и мислиш, че ти приказвам само 'теория' предгледай малко теРория(т.е 'практика''_

Значи по различен начин казваме горе долу едно и съшо нещо, ако си чел какво съм написал в темата за Авраам по рано ще се убедиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия направо смазаха тялото и главата на това момиче. Не ми се иска и да помислям с какво е заслужила това линчуване. Вероятно не е нещо по различно от това което може да се види на всеки рекламен транспарант или по пунктовете за разпространение на пресата, където можеш да видиш детска книжка за оцветяване до списание Playboy или Чук-Чук, по телевизии, където разголени чалгаджийки се кълчат в несвяст. Прицнипно е грешно да се убива такава жена. Но е още по-неестествено да не можеш да видиш жената, за да си я харесаш... първо външно. Цялата пасмина там имат просташко разбиране за религията и социалните отношения. Разбира се не е лошо да имаме технте закони към проституцията, алкохола, търговията с наркотици, педерастията и много други. Чак за целувки и разходки ръка за ръка е преалено. Но нали за това е човека, ако не се направи на по̀ няма да е той. Всяко нещо си има мярка, както еротично-сексуалното така и ограничаването му. Просто няма умни хора. Стадото е колективна простотия. Също както познатото ни клише - работа в екип.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според случая момичето се е било влюбило в момче от друг, съседен клан.И двата кланът изповядват ИСЛЯМ. За някои мусулмани, дето биха отрекли, че пребиването с камъни не било законно от курана, нека да видят линк към тази моя публикация за 'stoning in holy quran':

http://u-ra.blogspot.com/2008/09/blog-post_22.html

Приятелю, то е очеизвадно за исляма и юдазима, че тези наказания са 'законни' от яхве и алла. Моято учудване е как могат все още "християни" да считат, че Отецът на Исус бил един от тези два тъмни субекта.. Публикувано изображение

4. Учителю, тази жена бе хваната в самото дело на прелюбодейство 5. Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни. А Ти какво ще кажеш за нея? 6. И това казаха да Го изпитат, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе надолу и пишеше с пръст по земята. 7. Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък по нея." Йоан 8

Това ми е учудването?.. за невежите ристени, дето се пишат абрахамци! Публикувано изображение

Публикувано изображение

Иначе от абрахамците какво очакваш?... Лайла каза, че е 'материално момиче', от плът И КРЪВ била... :P:)

ПС: Прочети един книга на издателство "Жар Птица"- "Психология на тълпата". Аз от колко време се мъча да направя паралел меджу социализма и национал-социализма, с абрахамизма, че са семисткият Сатурн. http://u-ra.blogspot.com/2008/09/blog-post_18.html Ма нали виждаш от колко поски :clap: отричат. Ще отрекат точно 4+1 посоки. Публикувано изображение Като почнем от националисти и социалисти, преминем през юдеи и мусулмани и се стигне до тези християни, дето считат, че Отецът на Исус бил яхве. Публикувано изображение Тези са по-интересните... :P:P

Тия направо смазаха тялото и главата на това момиче.

Не ми се иска и да помислям с какво е заслужила това линчуване. Вероятно не е нещо по различно

от това което може да се види на всеки рекламен транспарант или по пунктовете за разпространение

на пресата, където можеш да видиш детска книжка за оцветяване до списание Playboy или Чук-Чук,

по телевизии, където разголени чалгаджийки се кълчат в несвяст.

Прицнипно е грешно да се убива такава жена.

Но е още по-неестествено да не можеш да видиш жената, за да си я харесаш... първо външно.

Цялата пасмина там имат просташко разбиране за религията и социалните отношения.

Разбира се не е лошо да имаме технте закони към проституцията, алкохола, търговията с наркотици,

педерастията и много други.

Чак за целувки и разходки ръка за ръка е преалено. Но нали за това е човека, ако не се направи на по̀

няма да е той. Всяко нещо си има мярка, както еротично-сексуалното така и ограничаването му.

Просто няма умни хора. Стадото е колективна простотия. Също както познатото ни клише - работа в екип.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според случая момичето се е било влюбило в момче от друг, съседен клан.И двата кланът изповядват ИСЛЯМ. За някои мусулмани, дето биха отрекли, че пребиването с камъни не било законно от курана, нека да видят линк към тази моя публикация за 'stoning in holy quran':

http://u-ra.blogspot.com/2008/09/blog-post_22.html

Приятелю, то е очеизвадно за исляма и юдазима, че тези наказания са 'законни' от яхве и алла. Моято учудване е как могат все още "християни" да считат, че Отецът на Исус бил един от тези два тъмни субекта.. Публикувано изображение

4. Учителю, тази жена бе хваната в самото дело на прелюбодейство 5. Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни. А Ти какво ще кажеш за нея? 6. И това казаха да Го изпитат, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе надолу и пишеше с пръст по земята. 7. Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък по нея." Йоан 8

Това ми е учудването?.. за невежите ристени, дето се пишат абрахамци! Публикувано изображение

Публикувано изображение

Иначе от абрахамците какво очакваш?... Лайла каза, че е 'материално момиче', от плът И КРЪВ била... :P;)

ПС: Прочети един книга на издателство "Жар Птица"- "Психология на тълпата". Аз от колко време се мъча да направя паралел меджу социализма и национал-социализма, с абрахамизма, че са семисткият Сатурн. http://u-ra.blogspot.com/2008/09/blog-post_18.html Ма нали виждаш от колко поски :clap: отричат. Ще отрекат точно 4+1 посоки. Публикувано изображение Като почнем от националисти и социалисти, преминем през юдеи и мусулмани и се стигне до тези християни, дето считат, че Отецът на Исус бил яхве. Публикувано изображение Тези са по-интересните... :lol6::P

Ами сестрите Белнейски,нали и тях ги утрепаха с камъни,явно е защо не са хванали убийците,закриля ги Яхвенцето.... Редактирано от N e o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сестрите Белнейски,нали и тях ги утрепаха с камъни,явно е защо не са хванали убийците,закриля ги Яхвенцето....

Топло, Топло, Нео..... ;)Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубави думи ... и все пак останали неприложени. Тъжното е, че най-често ги рецитират именно тези, които непрестанно хвърлят камъни по събратята си, а дълбоко в себе си продължават да следват правилото "око за око, зъб за зъб".
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубави думи ... и все пак останали неприложени. Тъжното е, че най-често ги рецитират именно тези, които непрестанно хвърлят камъни по събратята си, а дълбоко в себе си продължават да следват правилото "око за око, зъб за зъб".

Някой бъркат смисъла на понятията, както и им придават знанчение бликащо от егото им. Както е случая с тебе. ;) Поради вътрешно догматично убеждения не можеш да разграничиш понятията(да отсееш плява от зърно), примерно:

"достойнство" от "гордост"

или

"критика" от "съдене"

По-дбре да хвърлям камъка на критиката, отколкото да следвам догмата на абрахамската заблуда.

А ти и така пак не стигна до същността, а все се плъзгаш по периферията на егото. Не се взираш в същността какво ти казвам, а гледаш обвивката(може би защото такъв ти е потенциала? Публикувано изображение ).... разбра ли сега в какъв контекст казвам за това, "който хвърля камъка" или пак ще се блещиш на свещ?..

:P

Пак те подсещам, че тука не място за обсъждане на форумни личности, а на КОНЦЕПЦИИ,в техните изкази. Но не вярвам да го разбереш, а камо ли да го приложиш скоро?.. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което казах намирам за вярно само по себе си. Не съм го писал заради тебе и за мене е без значение дали ще го отнесеш към себе си или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което казах намирам за вярно само по себе си. Не съм го писал заради тебе и за мене е без значение дали ще го отнесеш към себе си или не.

айде бе!?..сигура ли е?.. Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам почнал си да четеш Библията,то много хора я четат и цитират за различни цели.Виж,според Библията Адам е умрял заради къде-къде по-малък грях,хапнал от един плод...

Публикувано изображение

Викаш,да не обсъждаме твойта личност,ок,тогава спри с това "Лайла това,Лайла онова",а и това с "невежите ристени" си е прекрачване на границата.

Иначе от абрахамците какво очакваш?... Лайла каза, че е 'материално момиче', от плът И КРЪВ била... :P:)

ПС: Прочети един книга на издателство "Жар Птица"- "Психология на тълпата". Аз от колко време се мъча да направя паралел меджу социализма и национал-социализма, с абрахамизма, че са семисткият Сатурн. http://u-ra.blogspot.com/2008/09/blog-post_18.html Ма нали виждаш от колко поски :nono: отричат. Ще отрекат точно 4+1 посоки. Публикувано изображение Като почнем от националисти и социалисти, преминем през юдеи и мусулмани и се стигне до тези християни, дето считат, че Отецът на Исус бил яхве. Публикувано изображение Тези са по-интересните... :hush::)

Та ти ,приятелю се поставяш по-високо от Wikipedia и я пренебрегваш.За какъв сблъсък на концепции говориш,как може да се спори с теб,(прочетох за Брахма и Сарасвати,освен,че са били съпрузи,друга прилика с Авраам и Сара нямат!)ти си този който отрича всичко,а като отговори на половината въпроси ни пращаш да четем блога ти. Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване