Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Гледам почнал си да четеш Библията,то много хора я четат и цитират за различни цели.Виж,според Библията Адам е умрял заради къде-къде по-малък грях,хапнал от един плод...

Викаш,да не обсъждаме твойта личност,ок,тогава спри с това "Лайла това,Лайла онова",а и това с "невежите ристени" си е прекрачване на границата.

Та ти ,приятелю се поставяш по-високо от Wikipedia и я пренебрегваш.За какъв сблъсък на концепции говориш,как може да се спори с теб,(прочетох за Брахма и Сарасвати,освен,че са били съпрузи,друга прилика с Авраам и Сара нямат!)ти си този който отрича всичко,а като отговори на половината въпроси ни пращаш да четем блога ти.

Ами те всички блогъри тъй правят.Ама в неговия блог има доста бисери!Значи има надежда ние да не сме прасета! Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 398
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Глава 20 Битие След унищожението на Содом, на Аврам му се налага да се премести, явно средата там е станала неблагоприятна за живеене. И както виждаме, по стар навик, Аврам продължава да предста

Благодаря за включването. Вярно че милиони четат Библията, но много малко виждат какво пише в нея. Ще се изненадаш като стигнем до 20 глава на Битие, убеден съм. Относно противоречието в 14 глава,

Хубави въпроси, Глен, но аз май не мога да давам кратки отговори, освен когато съм ядосана или пък не съм аз Сега съм си аз и затова в коловоза на темата (наздраве, както се казва): ---------------

Гледам почнал си да четеш Библията,то много хора я четат и цитират за различни цели.Виж,според Библията Адам е умрял заради къде-къде по-малък грях,хапнал от един плод...

Викаш,да не обсъждаме твойта личност,ок,тогава спри с това "Лайла това,Лайла онова",а и това с "невежите ристени" си е прекрачване на границата.

Та ти ,приятелю се поставяш по-високо от Wikipedia и я пренебрегваш.За какъв сблъсък на концепции говориш,как може да се спори с теб,(прочетох за Брахма и Сарасвати,освен,че са били съпрузи,друга прилика с Авраам и Сара нямат!)ти си този който отрича всичко,а като отговори на половината въпроси ни пращаш да четем блога ти.

Ааа, не, приятелю! :wors: Ако прочетеш последната ми публикация от блога ,ще видиш ЧЕ ОПРЕДЕЛНО заемам позиция на англйsката версия на Уики пред българската и съм анализирал причините... Публикувано изображение Именно последната ми публикация ме прави фен на английската версия на Уики пред българската :laughing5:

Е, че да си блогер не ли по-вечве от това да си геймер?:wow:... По-добре да пращаш в блог, отколкото се "логираш в блок".(блокираш). Ich bin ein Blogger, nicht- BLOCKER! :wors::scared:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Поздравления Салим! По дълъг път си тръгнал братко. Доста ХОРа са тръгнали по него преди теб. Трънлив и лъкатушещ е този път, но понякога тръните дават "сладки" плодове - да им се ненадяваш... Но това е пътя, който всеки един от ХОРата трябва да извърви (не става въпрос за СеМити ли бяха - СеНемити ли цигани? - те не са от ХОРския Род)

Относно това дали си прочел Изидата преди U.Ra - имам съмнения - поне доколкото познавам начетеността и възрастта му (в тази му инкарнация). Мадам Блаватска ясно казва за самата себе си (въпреки, че го адресира към Елифас Леви - чифутоида магьосник в католическо расо) - за да и разбереш манипулацията трябва да знаеш не по-малко от нея. С това и свършва нейната биография, оставяйки настрана самотното гадаене на карти Таро и гледането на кафе в напразната надежда да я осени вдъхновението на Крисна (поне така знаем, че се е наричал нейния ментор и онодител - дали е бил с рязано пластелинче - Мадам Блаватска срамежливо, с наведени очи мълчи).

С Ваше позволение - да ви се представя - Цар Кару І - Свободен "Карач" на политически катафалки от всякакви категории. От време на време посещавам и български форуми (най-малкото за да не забравя езика и АзБукиВедите кирилишко-ристиенски), попаднах (случаен линк) на калдатата, и останах приятно изненадан от количеството на теми и мислещи люде тук.

salim

че по същество ако гледаме неговите дела, той е един сводник на жена си

Чел съм я, може би още преди да се научиш да четеш smile.gif

кой има интерес, това което е написано в Библията за Авраам, да остава скрито от очите на хората?

Един ден, да, то ние и сега сме богове по отношение на животните smile.gif

adXok

Но аврамовият бог е разярен и поразява фараона с нещо си. - Сифилис?

U.Ra

йахова = сатана

"достойнство" от "гордост"

"критика" от "съдене"

Салим, Тората е (явно) копирана от Месопотамия. Намери Law Code of Hammurabi (мисля, че го има и на българския) из интернета и преди четене се хвани здраво за стола за да не паднеш. Както (правилно) U.Ra каза - стария завет е плагиат. Такъв плагиат е и новия. Християнството се явява продължение на юдаизма и е създадено от чифутоиди. По-точно от (не го знам колко е) апостол павел.Ученията на Йошуа (Иисус) нямат нищо общо с християнството и се явяват изкривена форма на будизъм (по чифутски). http://karutzar.blogspot.com/2008/04/joshu...n-erection.html

Християнството се явява единствения начин на победа на Синедрона над Римската империя (след разрушаването на Йерусалем през 74г.) с насаждането на робски дух като религия. Защото Роб се става само Доброволно. Салим, правилно си отбелязал, че Аврам е бил сводник. И чифутоидното богче к***ата мадам йехова е била сводница - справка библията - не се ли явява йехова сводник в Райската градина. Има една много интересна статия на Джеймс Харт, която преведох в блога си - не е лошо да се прочете от непрогледналите. http://karutzar.blogspot.com/2008/08/socra...meet-jesus.html

Истината не се бои от обсъждане. йехова е и сатана. Като такъв ( в образа на магаре) са го гонили в пустинята. йехова е Дионисий. С копита и рога. Точно неговите екстазирали привърженички (не ги знам до колко са били дрогирани) са убили и "Говорителя на Боговете" - Орфей. Защото Орфей първо е бил музикант ,второ поет, и последно философ. Музиката е Езика на Боговете. http://karutzar.blogspot.com/2008/03/strain-point.html

Селим, има и още нещо - давам ти хинт. Кой и защо изби пророците в Палестина? Тези "пророци" са имали училища и ученици. Училищата разрушени, учениците със същата съдба като учителите си. Какво става след убийството на пророците? (хинт - официална религия с главна мадам-к***а йехова) Какво става с "Високите места" (sungeizing последователи)? Защо в Тората не се споменава термина "Прана"? Има ли този термин еквивалентен в иврит? U.Ra - Джейм Димео и Райх са много далече от Праната и затова я наричат оргон. Чифутоидите са паразити, а паразитите не могат директно да усвояват праната. Паразитите се "хранят" със Страх. И не се явяват ХОРа (рязаните пластелинчета визирам). Но май се отплеснах от темата.

Относно истинското лице на христиенството препоръчвам прочитането на книгата на Емануил Роидис "Папеса Йоана". http://karutzar.blogspot.com/2008/04/joshu...n-erection.html

(Pippi=U.Ra)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайната на литературния герой авраам, който тръгнал да принася сина си "в жертва на бога" и изплагиатствал обрязването от Египет понеже не обичал да се мие е, че съчинилият тази история е изверг, най-вероятно плод на кръвосмешение! Трябва човек напълно да си е загубил ума, за да вярва, че онова що е говорело на авраам е Бог! Не се обиждай, ама всичко което си написал са кабалистични глупости, от които мозъкът ти се разлага, ако си лабилен психически. Осъзнай се!

Редактирано от Парк (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайната на Авраам затова е тайна - за външно подхождащи, тя винаги ще си остане... тайна. Една тайна, каквато и да е тя, не е нищо повече от ... сянката на Истината. Смелостта се състои в това не тайни да търсим и да вадим, а истини да успяваме да намерим. Каква ли е истината на Авраам, се питам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Salim, подкрепям те напълно и ти благодаря за темата , която си отворил! БОГ е любов и не е възможно "бога", които е описан в Стария завет, изпълнен с омраза към човечеството да е нашия БОГ. Има нещо друго , което ме притеснява от доста дълго време , разбира се това е само мое виждане. Ние всичките си мислим , че сме създадени по Божия образ и подобие, но аз не мисля така. В Битие се казва: " Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде." Значи БОГ създал още в самото начало човека, мъж и жена и те били по Негово подобие. Много по надолу в гл.2 се казва: " И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа" и по нататък: " И Господ Бог създаде жената от реброто , което взе от човека и я приведе при човека." В тези последните две изречения никъде не става въпрос , че този човек от пръст направен, е по подобие Божие. Той , чисто и просто е станал жива душа. Какво искам да кажа по този въпрос, аз мисля , че Бог е създал първо духовния свят и всички същества там ( ангели , рахангели и т.н), които са по Негово подобие, а после е създаден човека, (т.е. ние човеците от пръст) и ни е вдъхнал дихание , за да сме живи души и да обработваме Земята. Защо Бог говори и за духовните , че са човеци и за земните също? Съвсем на скоро прочетох книгата на Емануел Сведенборг - " Небе и АД" Тук съвсем ясно се говори за Богочовешкост на Господа и за всеки Ангел, който е със съвършен човешки облик. Така , че ние земните имаме само външната обвивка на духовните ( така както изглеждат)но не и Божественото подобие , т.е. безсмъртието. От нас живее вечно , само това дихание , тази частица , която се връща отново и отново при Бога след смъртта ни. Салим , много ще ми бъде интересно ти какво мислиш по този въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали преди Ева имало Лилит, но тъй като тя подчинила мъжа на себе си, Бог се ядосал и я махнал, а след това създал Ева? Поне такава история чух.

Ето тук няколко версии за Лилит:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith#Kabbalah

Според една от тях, тя била създадена пред Адам в петия ден от Сътворението. Гледайте по-надолу, там, където пише Kabbalah.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали преди Ева имало Лилит, но тъй като тя подчинила мъжа на себе си, Бог се ядосал и я махнал, а след това създал Ева? Поне такава история чух.

Според една от тях, тя била създадена пред Адам в петия ден от Сътворението. Гледайте по-надолу, там, където пише Kabbalah.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=464889

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=231925

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайната на Авраам затова е тайна - за външно подхождащи, тя винаги ще си остане... тайна.

Една тайна, каквато и да е тя, не е нищо повече от ... сянката на Истината.

Смелостта се състои в това не тайни да търсим и да вадим, а истини да успяваме да намерим.

Каква ли е истината на Авраам, се питам...

Истината за Аврам я знаят САМО тези, които са преди Аврам. Публикувано изображение Сам Христос е казал, че е 'преди Аврам', но ако изключим Христос, който се води за 'коректор на абрахамците', то САМО Ведантистите знаят как Аврам си е помислил, че може да 'прекара Господ за шлифера'.. Публикувано изображениеПубликувано изображение

http://personalpages.tds.net/~theseeker/Abraham.htm

Христос поприпомня на Абрам и Муше как се тълкува 6 заповед, тъй като за да се стигне до 'заповеди', явно са нарушени ВЕДИ.

"'Thou shalt not kill' !

Ма пак не помага...сега се убва на поразия, тъй като не се разбира, че заповедта се отнася за убийство на всякакво живо същество, особено такова с кръвоносна система!

Thus, the Authorized Version of John 21:5, .'Have ye any meat?" is incorrect.

It should have been translated: "Have ye anything to eat?"

;)

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид, че Бог , преди човеците създадени от пръст е създал съществата по Негово подобие, т.е. Адам( първият Адам) и Ева( Лилит-?). Но те са на съвсем друго място-( в духовния свят), а ние сме земните пръстните , половината от , които сме наследници на Сатаната. :question:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Четох, че в Стария Завет Ной пуснал гарван, а не гълъб да отиде да види дали има наблизо суша. На едно място четох, че пуснал гарван, гълъб и врабче. Колко птици всъщност е пуснал Ной според Стария Завет? :) Гарванът обаче отказал да отиде и просто си летял.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Ясно много сте чели и можете да заблудите много повърхностни и светски хора,които търсят елементарното обяснение-но не сте ли прочели , че ВСеки ще отговаря за делата си ? „ т.е разбирайте и за думите ? Прочете си внимателно съвета на ап. Яков: Първа глава 19-21 стих

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, което е останало като понятия у хората свързано с боговете, ангелите и прочее е свързано с мястото ото което са дошли - небето и небесните тела, мястото което са владеели земята и нещото което са създали: живота НА НАШАТА ПЛАНЕТА и в частност човека! Зевзеците ще ви кажат: господ от скука създава човека и живота в смисъла на по-горе изложеното, но самия той е някак си изначален, вечен и постоянен... иначе идва неудобния въпрос за неговото "създаване". Много хора бъркат понятието Бог като онова, което е родило Вселената и материята, звезди и планети и прочее с Боговете от митологиите (езически или "официални"). А като се има предвид и горе казаното от мен, нормално е хората да свързват и смесват тези две неща, за боговоте дошли от небето (космоса) и самия космос, който едва ли не пак трябва да е нечие творение... значи пак тяхно... и като се вземе официално единствеността на Бога (която е възможна само ако той наистина е някакво единствено същество, което може да бъде разпознато като единственост, цялост някава, ако например не е същество в антропологичен смисъл, ами примерно е дух: "дим" някакъв, "присъствие", дано да ме разбрахте). Имено поради тази причина науката и религията все още не могат да се разберат. И тъй като по хронологичен ред някак си религията е предхождала науката (което е вярно само по презумпция и съвременно виждане за тия неща), някак си науката има комплекс от религията, че да трябва да си служи с понятия като Голям Взрив, Първодвигател, Голямото начало, Раждането на материята, Времето и Пространството и прочее локуми... Мисля, че съм го писал и преди тук някъде: Животът на нашата планета е създаден изцяло от онези, които след определен етап на осъзнаване и главно - отчуждение - сме започнали да наричаме богове. Целта на това Сътворение... защото за нашите очи то е било такова, че все едно всичко те са били създали, щом могат да правят такива неща на една планета, та целта можем само да я гадаем. В този ред на мисли, аз стигам до убеждението, че самата среда (вода, скали, почва е образувана от естествени природни, планетарни процеси, както ги има на някои други планети в нашата Слънчева система... нека не бъдем егоисти) е била заварена на определен етап, а сетне култивирана (тера-вита-форминг) от същите тези богове, както след това те пък са научили нас да култивираме земята по отделните географски области, съобразно релеф, климат... изобщо как да се учим да обработваме земята. Дори ако приема за вярна теорията за Първичният океан или Бульон от разни аминокиселини и белтъци, образуващи клетки и разни еукариоти, някак си под влиянието само на Слънцето (ето още един толкова познат кандидат да бъде наричан Бог-Творец) и то толкова удобно именно поради факта, че е непроверимо. Не говоря за това дали слънчевото лъчение оказва влияние върху веществата и прочие, а за това дали може да ги "организира" в "живи" такива... каквото и да значи това в нашите представи! Пак стигам до заключението, че имено боговете са тези, които са помогнали за това организиране. Е, без грешки не може... разни праисторически животни... разни динозаври... опитвали са нещо, може би директен внос на "техни" материали от техните си планети (ако примерно са били различни, каквото е моето виждане). И най-големия шок може би... е че те са правили това С ЦЕЛ да узнаят собственото си съществуване, как те пък са се зародили, но това е само мое предположение! Да не вземете сега да ми обяснявате колко съм в грешка, че ще почна да се лаская от това, че му обръщате внимание. Може пък и да приемем заварено положение: наистина Слънчо, планетата ни точното разстояние от него, с точната атмосфера, с точните слоеве, с точния магнитен щит, с точните цикли, с точната вода, с точните белтъци, аминокиселини и прочее, с точните химии като цяло, да са развили еу-про и всякакви кариоти. После точно да се е появила някаква "риба", после точно да са ѝ се появили хриле (що пък точно за тоя кислород... ама да речем, че "химиите" вътре в тоя точен организъм са се стремели към усвояване на кислород, който пък съвсем точно е в някаква процентна част в атмосферата, макар че доста отстъпва на азота... но както и да е! Това е друга тема), после да тая риба да е проявила точната "самоинициатива" и да излиза на сушата, че видиш ли понякога може да се случва засушаване, пък нейния точен живот трябва да оцелява и т.н. до маймуната! Дарвине - продължи! И така... да речем, че положението с нашите богове е заварено. Сиреч те са заварили един готов свят, с животинки и гадинки... и са решили какво... еми да му използват ресурсите, пък и съвсем случайно!!! те самите сигурно са можели да дишат на тоя ЗАВАРЕН, готов даже за тях свят наречен Земя. Можем само да гадаем какво са добивали... злато ли, що ли?! Де да знам... може пък те да са изяли месото на динозаврите... от де да знам аз кога са дошли точно или примерно на няколко пъти са идвали за по чеверменце от динозавърско! Както и да е. Леко шеговито отклоненеие. А иначе за последователите на кривото еднобожие нямам какво да им кажа, докато не си отворят очите, за да видят, че самата заповед "Да нямаш други богове освен мен", изречена именно от този желаещ единствеността за себе си, та точно тази заповед доказва, че е имало ДРУГИ БОГОВЕ... иначе защо изобщо ще му хрумва такова нещо! Ама хайде да отворим най-сетне тия пусти уши! Извинявам се за дългия пост, но понякога не се сдържам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем казваш, че в СЗ Бог е фалшив, хем се позоваваш на Битие?... Това, че СЗ изпълнен с такива противоречея и ненанвист иде от СОБСТВЕНАТА ДОБАВКА НА ЕВРЕИТЕ към древните преди тях, а достверността на СЗ, като Божие откровение за съторението, грехопадението и потопа, идат от от нееврейските текстове, преразказани в еврейски стил. Има и чисти измислци, като "Съторението на жената от реброто на Адам".

Това е умишлена мистификация.

:baby:

Salim, подкрепям те напълно и ти благодаря за темата , която си отворил! БОГ е любов и не е възможно "бога", които е описан в Стария завет, изпълнен с омраза към човечеството да е нашия БОГ. Има нещо друго , което ме притеснява от доста дълго време , разбира се това е само мое виждане. Ние всичките си мислим , че сме създадени по Божия образ и подобие, но аз не мисля така. В Битие се казва: " Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде." Значи БОГ създал още в самото начало човека, мъж и жена и те били по Негово подобие.

Много по надолу в гл.2 се казва: " И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа" и по нататък: " И Господ Бог създаде жената от реброто , което взе от човека и я приведе при човека." В тези последните две изречения никъде не става въпрос , че този човек от пръст направен, е по подобие Божие. Той , чисто и просто е станал жива душа.

Какво искам да кажа по този въпрос, аз мисля , че Бог е създал първо духовния свят и всички същества там ( ангели , рахангели и т.н), които са по Негово подобие, а после е създаден човека, (т.е. ние човеците от пръст) и ни е вдъхнал дихание , за да сме живи души и да обработваме Земята.

Защо Бог говори и за духовните , че са човеци и за земните също? Съвсем на скоро прочетох книгата на Емануел Сведенборг - " Небе и АД" Тук съвсем ясно се говори за Богочовешкост на Господа и за всеки Ангел, който е със съвършен човешки облик. Така , че ние земните имаме само външната обвивка на духовните ( така както изглеждат)но не и Божественото подобие , т.е. безсмъртието. От нас живее вечно , само това дихание , тази частица , която се връща отново и отново при Бога след смъртта ни.

Салим , много ще ми бъде интересно ти какво мислиш по този въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем казваш, че в СЗ Бог е фалшив, хем се позоваваш на Битие?... Това, че СЗ изпълнен с такива противоречея и ненанвист иде от СОБСТВЕНАТА ДОБАВКА НА ЕВРЕИТЕ към древните преди тях, а достверността на СЗ, като Божие откровение за съторението, грехопадението и потопа, идат от от нееврейските текстове, преразказани в еврейски стил. Има и чисти измислци, като "Съторението на жената от реброто на Адам".

:huh:

В Стария Завет не се ли казваше, че жената е създадена наравно с мъжа или нещо бъркам светите писания? :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или неумишлен грешен превод, също както са и Славата и Духа Божи... и още няколко понятия.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

Salim, подкрепям те напълно и ти благодаря за темата , която си отворил! БОГ е любов и не е възможно "бога", които е описан в Стария завет, изпълнен с омраза към човечеството да е нашия БОГ.

Благодаря за подкрепата. Права си не може Бог да е изпълнен с омраза. Но точно такъв е описан бога на Стария завет. Според някои, хората са създали бога от стария завет по свой образ - злобен, отмъстителен, ревнив.

Аз изказвам едно по-различно становище - на някои хора не им харесва това което казвам, дразни ги, обърква добре подредената им "философия". Други, макар и малко разбраха какво имам предвид с този пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата. Права си не може Бог да е изпълнен с омраза. Но точно такъв е описан бога на Стария завет. Според някои, хората са създали бога от стария завет по свой образ - злобен, отмъстителен, ревнив.

Аз изказвам едно по-различно становище - на някои хора не им харесва това което казвам, дразни ги, обърква добре подредената им "философия". Други, макар и малко разбраха какво имам предвид с този пост.

Привет,Салим! Много се радвам да видя че пак пишеш тук!Твоите теми са наистина полезни за тези които искат да ги разберат.Много хубаво би било ако са повече, но за това се иска съзнателно усилие, много е по-удобно и лесно да следваш инерцията.:-) Редактирано от N e o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim, привет!

И аз се радвам, че отново си тук. Давай по темата, че е много интересна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Две хиляди години преди Христа старото име на Йерусалим е Салим. По онова време цар на гр. Салим е бил Мелхиседек.

Салим означава Мир.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Да се върнем на темата.

След като видяхме какво е описано в историята на Авраам, възникват следните въпроси.

1. Защо хората не виждат какво пише в историята на Авраам?

2. Каква е целта на това писание? - защото историята на Авраам се чете от милиони, те виждат това което са им казали че пише там, но не и това което наистина е написано. И какво е следствието от четенето на тази история от милиони и милиони хора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Да се върнем на темата.

След като видяхме какво е описано в историята на Авраам, възникват следните въпроси.

1. Защо хората не виждат какво пише в историята на Авраам?

2. Каква е целта на това писание? - защото историята на Авраам се чете от милиони, те виждат това което са им казали че пише там, но не и това което наистина е написано. И какво е следствието от четенето на тази история от милиони и милиони хора?

Защото така е по лесно.Много е по лесно и удобно да се носиш по течението, отколкото да проверяваш "общоизвестните истини".

Целта на това писание е властта над целия свят и лесното упрвление на стадото. ;)

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Случайно попаднах на тази стара тема, и изчетох 99% от написаното от Salim ( интересно ми е защо си е избрал този ник, защото той напомня първо арабско име и второ Salome), както и някои мнения на обосноваващи се негови опоненти. По мое мнение Библията трябва да се чете от корица до корица, многократно и внимателно за да имаш някаква конкретна позиция по нея, както твърди Салим това при него се е случило в продължение на 17 години. Аз за момента не съм прочел изцяло цялата Библия и за момента се занимавам соткъслечни глави и пасажи, но при мен обикновено изникват въпроси на всеки абзац, които се разклоняват на още въпроси. Моето виждане осносно написано от Селим е, че в него има тема за размисъл и изследване, а що се отнася до него на доста места подходът му не ми допада, както и това, че на места преекспонира неумело. Ако за замислите, самият библейски факт, че Адам и Ева са родоначалниците на човечеството, е последвано от директно кръвосмешателство, самият библейски факт, че Ева е от Адам и двамата създават потомство е къвосмешателсвто. Нещо което в наши дни е относително доказано като вредно, но за тогава не мога да преценя, може би с течение на разклоняване на потомствата и гените, силата отслабва, което е и доказано от библейският факт за относителното намаляване на продължителността на живота с течение на поколенията, и следователно всяко по-късно кръвосмешателство води до по-лоши резултати, но това може и да е спекулация. След малко, ще се съсредоточа и към въпросите които мисля да задам и които касаят само първа и втора глава от Битие. И въпроса за Илия и Йоан. По темата за Авраам, най-обоснованото съпоставяне на Селим на мен ми се струва това, че наистина в Библията сякаш е написано, това, което казва и той макар и с груби определения - че единият Авраамов син всъщност е син на старозаветният Бог и Сара, докато другият е кръвен потомък на Авраам и слугинята му. Тук отричам съпътстващите спекулации на Селим, за да се придържам към библейската фактология. Тука, ще добавя, че за момента все още поддръжам мнението, че Библията е претърпяла редакции, срещу това ми беше казано, че Бог едва ли би го позволил, но също ми беше казано, че това е светът на хората със свободна воля, затова си мисля, че едното обезврежда другото. Съпоставяте позиции на крайностите, от една страна безрезервна вяра в Йехова, от друга пълно отричане на старозавтеният Бог. Ами ако Библията наистина е претърпяла редакция, а кой е бащата на лъжите и как процедира той и в настоящият момент? - Ами смесва истината с лъжа, това е най-ефикасният метод за дезинформация. Искам да ви споделя 1+2 важни в момента за мен неща в това отношение. Изказът на Библията и на моето виждане за човешкият свят говори за едно - човек рано или късно престъпва доброто или закона или дори да е заповедта, ако от другата страна не стои страхът от наказанието, т.е страхът. Запитайте се честно, при такова разпределение на силите в които човекът е в слабата позиция, (той е много по-ниско от англелите, които пък са много по-ниско от Бог) колко от вас биха казали, че ще последват Бог, заради Райският живот, а не за да избегнат скърцането със зъби в Ада. Според мен николко, както правилно споменахте, дори т.нар.стълб Апостоп Петър се отрича от Исус и то заради страх от смърртта в земният си живот. И ето ги двете +, от една страна всичко в Библията е истина, Бог не е просто любов и всеопрощаваш Отец, той е най-малкото безпристрастен съдник, както и беше споменато, може и да прости но по свое осмотрение, той е алфата и омегата той е всичко, законодателят, изпълнителят, независимо дали ни харесва ние сме негови създания и нисши спрямо него. Това е едната страна на монетата, Бог такъв какъвто може да е, независимо дали ни харесва. Другата страна е това, което вероятно е несочило много добри хора към вярата, това, че Бог е любов, това, че бог не може да те подлага на жестоки изпитания за да му доказващ нещо, Бог-а който те оставя на своята свободна вола, милостивият Бог и този, който не притежава човешки черти, като отмъстителност, омраза и т.н.Но в българският превод на Библията дори самият Исус използва думата "мразя". Но тук се сещам, че ние сме направени по образ и подобие на Бог и Сие. И така преминавам към темата за Битие. Рано или късно Адам, щеше да отхапе от ябълката,а в тези само няколко изречения от Битие, Бог не заплашва открито Адам, но по-скоро го предупреждава каот любящ бащада не яде от плода на познанието, както знаете в последствие забраненият плод изглежда най-сладък, поне настоящият човек реагира обратно на забраната като би я прекрачил във всеки удобен момент. Така прави и Адам, дотатъчни са две изречение от страна на змията към Ева, която почти само с поглед го убеждава. Следва грехопадението. Впечатлителното тук е, че насред всички други дървета Бог акцентира само върху дървото на познанието, макар, впоследствие да става ясно, че и дървото на вечният живот е точно там в Райската градина. На него се акцентира няколко стиха по-късно. Само в тези кратки глави изникват множество въпроси, първо Адам е човекът от пръст, създаденият от земята. Той е създаден по образ и подобие на Бог и неговата свита. Тука има малка въпросителна, дали това категорично включва и ангелите. Така или иначе оригиналът е един и Адам е образа и подобие. Подобие, което още тогава загатва за недостатъците на човешката природа. Следващият въпрос е , защо Бог би създал толкова несъвършено същество, нещо което в тая светлина може и да ни заприлича на божия гротеска :( дали Бог е недостатъчно умел, или нещо по-кощунствено този Бог, притежава от качествата на Адам, или може би си прави нещо като експеримент - нещо което може да се тълкува и така заради други пасажи от Библията, като изпитване на вярата на Йов, та дори и Петър. Следва разочарованието - човек не може да бъде Бог. Хапвайки от ябълката на Apple ( малко да разведря) Адам придобива вторият параметър или атрибут на вишестоящите ангели - познаването на добро и зло. И след това с цената на всичко така да се каже, старозаветният Бо гне го допуска до дървото на живота. Така изглежда би придобил и третият показател, уподобявайки се на ангел - безсмъртието. И все пак има ли значение това, ако всеки по-долу от Бог може да се лиши от правомощията си във всеки един момент по волята на Бог. Бог, той е задал план. От друга страна не е ли ясно доказуемо според косвени доказателства, че ако Адам и Ева не бяха хапнали от ябълката, то би следвало да водят вечен щаслтив живот в Райската градина, но без потомство. Припоменете си , че способността за размножаване е прокламирана чак лед това. Не се превърнаха точно във директни въпроси, просто неща, които се нуждаят от коментар. П.с. Но както виждам авторът Селим, не е влизал от години, интересно ми беше, какъв би бил неговият коментар, както и по темата му, която е започнал преди години.

Редактирано от Фейн (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както не веднъж съм писал, хора има много на този свят. Един свят, ама много мнения има за него. Библията е една и много хора са я чели, много мнения има за нея. споделял съм лични мнения и веднага получавам критики. Все едно съм сляп и нищо не съм разбрал. Аз, разбирам, че Бог е пуснал много аванта на хората, много промени и много забрани е отменил. Първо е било забранено месото, после се разрешава всичко което мърда да се яде. Сега знам, че хората нямат спомени за отдавна отминали времена. Постоянно се чудат учени, как хората са знаели неща за космоса, които на скоро се преоткриха. Има и много неизвестни факти за древната архитектура. В библията пише. Бог се рееше в празното пространство и създаде земята,светлината,водата и всичко останало. Все едно е създал кошер. И направи от кал човека, вдъхна му живот и му каза да се размножава. Изглежда засели кошера с рояк пчели. И седна Бог да си почине да се порадва на своето творение. Това е метафора, но за една седмица, свят не се създава. Почивката на Бог, може да е траела и стотици години. Но видя зло в човека, защото не е сплотен и единен. Разделя се на малки групи и воюва за пространство и власт. за това Бог унищожава човека и го създава на ново. Нов човек, променен човек. Променен външно, но не и вътрешно, защото новият човек същия както стария, но с променено де-ен-ка. Археологията го нарича еволюция на човека, ама си е игра с де-ен-ка.и сега си играят със де-ен-ка в лаборатории и сега хората решават кое да оставят и кое да унищожат. хората създават и творят. след тези мои мисли, как Бог създаде човек по свой образ и подобие, като го създал от кал и му вдъхнал живот, променял е структурата на де-ен-ка. Няма как да създадеш човек от кал. Ползвал своето де-ен-ка. Жената е създадена от реброто на мъж. Сега ако някой си мислите, че намеквам, че съм бог или ние всички сме такива, защото сме равни? Не! Само тези които работят върху себе си имат шанс поне да си мислят, че са такива. А такива от давна има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Библията това не е така, човека не е унижожен и създаден наново. От Адам до Исус, връзката не е прекъсвана, нито по-късно. Така или иначе това е старатема, видно е че хората вече се инзтересуват, само след 4-5 години от по-различни неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване