Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Библията е толкова превеждана, преправяна и окастряна, че ако не беше, досега нямаше да се водят спорове има ли извънземни, кои сме и откъде сме, защо сме тук и прочее неща. А пък и Библията е една толкова нищожна част на фона на свещените книги на народите по светам, в които също се разказва за богове. Надлъж и нашир се говори за същество (същества) слезли от небето и обучавали хората на различни неща. Да, и на военно дело също. Както и на замеделие и грижа за природата. Останалото са човешки представи. Как пък един човек не се е сетил да напише нещо различно. А ми се струва твърде смело да кажем, че всички народи по света, са се наговорили да лъжат себе си с богове. Библията е една толкова малка книжка на фона на всичко останало. И това се отнася за евреите. Там се описват техните нрави, обичаи, закони. Новия завет е само за Исус и то толкова непълен и в последствие списван, че нищо чудно защо всеки си измисля всякакви щуротии за Него. Човешка природа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 398
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Глава 20 Битие След унищожението на Содом, на Аврам му се налага да се премести, явно средата там е станала неблагоприятна за живеене. И както виждаме, по стар навик, Аврам продължава да предста

Благодаря за включването. Вярно че милиони четат Библията, но много малко виждат какво пише в нея. Ще се изненадаш като стигнем до 20 глава на Битие, убеден съм. Относно противоречието в 14 глава,

Хубави въпроси, Глен, но аз май не мога да давам кратки отговори, освен когато съм ядосана или пък не съм аз Сега съм си аз и затова в коловоза на темата (наздраве, както се казва): ---------------

Ами библията си един сборник народни приказки които се пробутват като истина.Ако нещата се приемат буквално-изводите на Салим са верни.

Напротив!Ако приемем думите написани в Библията буквално(относно историята свързана с Авраам) ще видим,че изводите на Салим са свободни съчинения без никакво библейско потвърждение.Лука 3:8;Лука 19:9;Яков 2:21-Такива текстове в Библията има стотици и смисъла на думите е един и същ,а именно-еврейския народ е потомък на Авраам,чрез сина му Исаак.Самият Исус е потвърдил това-Йоан 8:37"Зная, че сте Авраамово потомство..."Освен това никъде не пише,че някой друг е спал със Сара,нито ангел,нито царя,нито фараона.Точно обратното-пише си,че Бог се е намесил,непозволявайки това да се случи.

Все се питам и не мога да разбера,защо хора,които не вярват на Библията,на нито една нейна дума,пишат и се изказват в тази тема, относно нещо написано в същата тази книга,която толкова усърдно отричат.Дайте да уточним позициите си-или ще отричаме всичко и докрай или ще приемем цялата история така както си е в контекста на цялата Библия.Не може да се приема едно изречение до средата,а другата половина да се отрича.Не може едно предположение да се защити с друго предположение и така до безкрай.Включването на AdXok потвърждава неговите си думи ,че е цар на 'сценариите за сапунени сериали',да напишеш толкова много и да не кажеш нищо си е дарба.

Истината ще ви направи свободни.Йоан 8:32 Нео,а разбираш ли какво ти казват тези думи?

Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче в същата тази Библия, никой не е казал и кой е направил детето (Спасителя Исус) на Дева Мария. Нали. Архангел Гавриил е носител само на вестта, че тя ще има дете. Тя е потресена, разбира се. Няма как!? Или и ти си като евреите, които смятат, че това са измислци на Дева Мария е всъщност е изнасилена от някого и че Исус всъщност е копеле и самозванец!? Има още по големи еквилибристи, които смятат, че Исус всъщност е еманация на Слънцето което изгрявало и залязвало и по-специално в дните след зимното слънцестоене, когато се ражда Новия ден, увеличаването на деня спрямо нощта и разни такива измислици. Много хора вярват на глупостите на Дискавъри и Хистори (които са еврейски Тв-канали), там съм виждал и филм за Исус, в който се даваше гласност и екранизация на една много стара измислица, че някакъв римски войник се напил и изнасилил Дева Мария, а тя понеже се притеснявала, понеже няма кой да вземе покварена жена в онова време, а когато почнало да си личи тя твърдяла, че е заченала свише?! Кой би й повярвал днес. Ами никой! Просто ще й кажат: "Не, миличка. Просто си заченала един вид ин витро." Според мен нещо такова се е случило и с Дева Мария, макар да не може да се провери дали е точно такова ин витро! Кой обаче тогава е можел да прави такива процедури!? Според мен ангелите са могли, защото те са могли и да летят. Оттам е измислицата на хората за техните крилца. и още куп други неща, които хората са си обяснявали така. Има толкова много неща по темата, че мога да напиша книга за днешните и предишни човешки измислици. --------------------------------------------------- И последно: добре нека историята за Исус е измислица. Нека той е копеле. Нека да е самозванец искал да се качи на трона! И да спаси евреите от римляните. Говоря за обикновените хора. Богатите евреи нямали нужда от спасение, както и днес и по време на нацистка Германия не са имали нужда. напротив, давали са парите са оръжието, за спалшване и т.н.. Нека Исус е обикновен човек!!! Това прави ли незначителни и обикновени думите и делата му!?! Знам, ще кажете, че и те са измислица и че всъщност рибите с които е нахранил хората и ходенето по вода се свързват със зодикалния дом на слънцето по онова време (съзвездие риби), а това е просто разказ на хората, за отбелязване на това събитие. За какво им е това събитите!? Кой е казал кои звезди как да се групират и да бъдат наречени рибИ, а не риба!? А останалите съзвездия!? Хиляди теории от такъв род съм слушал и чел. Дори и от на пръв поглед умни хора, но на втори - такива с телевизионно обучение (самообучение).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив!Ако приемем думите написани в Библията буквално(относно историята свързана с Авраам) ще видим,че изводите на Салим са свободни съчинения без никакво библейско потвърждение.Лука 3:8;Лука 19:9;Яков 2:21-Такива текстове в Библията има стотици и смисъла на думите е един и същ,а именно-еврейския народ е потомък на Авраам,чрез сина му Исаак.Самият Исус е потвърдил това-Йоан 8:37"Зная, че сте Авраамово потомство..."Освен това никъде не пише,че някой друг е спал със Сара,нито ангел,нито царя,нито фараона.Точно обратното-пише си,че Бог се е намесил,непозволявайки това да се случи.

Все се питам и не мога да разбера,защо хора,които не вярват на Библията,на нито една нейна дума,пишат и се изказват в тази тема, относно нещо написано в същата тази книга,която толкова усърдно отричат.Дайте да уточним позициите си-или ще отричаме всичко и докрай или ще приемем цялата история така както си е в контекста на цялата Библия.Не може да се приема едно изречение до средата,а другата половина да се отрича.Не може едно предположение да се защити с друго предположение и така до безкрай.Включването на AdXok потвърждава неговите си думи ,че е цар на 'сценариите за сапунени сериали',да напишеш толкова много и да не кажеш нищо си е дарба.

Истината ще ви направи свободни.Йоан 8:32 Нео,а разбираш ли какво ти казват тези думи?

Ами според мен значат:Не се доверявай сляпо на всичко което ти казват.Мисли и разглеждай нещата отвсякъде.И съм сигурен,че някой друг ги е казал преди Йоан,и то доста преди. Публикувано изображение

Обаче в същата тази Библия, никой не е казал и кой е направил детето (Спасителя Исус) на Дева Мария. Нали.

Архангел Гавриил е носител само на вестта, че тя ще има дете. Тя е потресена, разбира се. Няма как!?

Или и ти си като евреите, които смятат, че това са измислци на Дева Мария е всъщност е изнасилена от някого и

че Исус всъщност е копеле и самозванец!? Има още по големи еквилибристи, които смятат, че Исус всъщност е

еманация на Слънцето което изгрявало и залязвало и по-специално в дните след зимното слънцестоене, когато

се ражда Новия ден, увеличаването на деня спрямо нощта и разни такива измислици.

Много хора вярват на глупостите на Дискавъри и Хистори (които са еврейски Тв-канали), там съм виждал и филм

за Исус, в който се даваше гласност и екранизация на една много стара измислица, че някакъв римски войник

се напил и изнасилил Дева Мария, а тя понеже се притеснявала, понеже няма кой да вземе покварена жена в

онова време, а когато почнало да си личи тя твърдяла, че е заченала свише?! Кой би й повярвал днес.

Ами никой! Просто ще й кажат: "Не, миличка. Просто си заченала един вид ин витро."

Според мен нещо такова се е случило и с Дева Мария, макар да не може да се провери дали е точно такова ин витро!

Кой обаче тогава е можел да прави такива процедури!? Според мен ангелите са могли, защото те са могли и да летят.

Оттам е измислицата на хората за техните крилца. и още куп други неща, които хората са си обяснявали така.

Има толкова много неща по темата, че мога да напиша книга за днешните и предишни човешки измислици.

---------------------------------------------------

И последно: добре нека историята за Исус е измислица. Нека той е копеле. Нека да е самозванец искал да се качи на трона!

И да спаси евреите от римляните. Говоря за обикновените хора. Богатите евреи нямали нужда от спасение, както и днес и

по време на нацистка Германия не са имали нужда. напротив, давали са парите са оръжието, за спалшване и т.н..

Нека Исус е обикновен човек!!!

Това прави ли незначителни и обикновени думите и делата му!?!

Знам, ще кажете, че и те са измислица и че всъщност рибите с които е нахранил хората и ходенето по вода се

свързват със зодикалния дом на слънцето по онова време (съзвездие риби), а това е просто разказ на хората,

за отбелязване на това събитие.

За какво им е това събитите!? Кой е казал кои звезди как да се групират и да бъдат наречени рибИ, а не риба!?

А останалите съзвездия!?

Хиляди теории от такъв род съм слушал и чел. Дори и от на пръв поглед умни хора, но на втори - такива с

телевизионно обучение (самообучение).

Има и друга възможност.Изобщо да не е съществувал и цялата история да е осъвременена версия на стари митове.Май не си гледал "Zeitgeist".Гледай го ако искаш и после пак пиши. Публикувано изображение

http://zeitgeistmovie.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то да беше само при Времедух. Но не би. Това съм го чел в книга още преди 2000-та година. Това не е от скоро, никак даже. Имай малко критично мнение, N e o. Не бъди като тия с телевизионно образование. Има толкова неща в историята, които се повтарят. Това са едни и същи методи за оказване влияние на боговете сред хората. Изпращат си пратеници, славни мъже, полубогове, дори такива, които хората да си мислят, че сам Бог е слязъл на земята. Нали ти написах и по-горе: Ако всички тия истории имат за начало някаква най-стара измислица, то кой и защо ще измисля най-старата!? Зодиакът ли е въплътен у 12 появили се на Земята пратеници. Приятелю, не бъди наивен, а ми кажи кой, кога и как според теб е групирал звездите в съзвездия и ги е оприличил на точно тези същества, коит са си на него и до днес!? Даже има и такива, които не са много ясни или пък съставни като стрелец (обикновено изобразен като кентавър с лък) и водолей (човек със стомна, изливащ вода). Лично на мен нито едно от групите съзвездия не ми прилича на зодиакалния знак, с който бива свързан вече от незапомнени времена (защото зодиакалният кръг е един от най-старите символи още от преди Потопа)?! Предполагам и че Слънцето е метафоризирано в лицето на Исус, щото и тогава хората са били поети, писатели на художествени произведения и само са чакали някой да напише как Слънцето е човек на име (който от непорочно заченатите си избереш, щото нали Слънцето не може да има баща, освен Бог, но някак майката ще трябва да я преживеем като присъствие... авторов поглед, явно тогава са вярвали, че това е допустимо: да имаш майка, ама не и баща!). Явно хората са нямали нищо против Слънцето да се представя като родено от жена, но без баща. Някак си бащата не е бил удачен за произход на Слънцето, но пък за майката всички са се съгласявали стига да е "непорочно". Сигурно е имало изисквания на читателите, верни последователи на слънчевата енергия, майката да е представена с руси коси, щото нали някак си чернокоса майка за Слънцето не върви. Такива мога да си ги измислям до утре. Въпросът е защо да си правят труда хората да представят нещо толкова просто като Слънцето, разграфяването на зодиакалния кръг и прочее като човек който си има 12 спътници, които си говорят, единият го предава (чакай да си помисля, кое съзвездие може да "предаде" Слънцето... хм, не се сещам... А, може би Водолей!? Ами да! Той е идеален - излива стомната и Слънцето угасва! Страхотно го измислих, нали! Сега ми остава да го нарека с човешко име да му дам 30 сребърника и да извикам римската патрулка да хване Слънцето, сиреч човека ми дето съм го представил в разказа си наместо Слънцето. Или много претрупах с излишни данни. Зодиакален кръг, движение на планети, смяна на сезони и прецесия са описани много добре в съвсем точни обяснения и преди Исус, и преди египтяните. Не е нужно да се сътворяват разкази за живота на човек, макар и свръх могъщ, с неговите проблеми, да се измисля сюжет за живота му, което пък няма нищо общо с движенито на Слънцето. Или греша!? Може пък някой сега да седне и да проследи маршрута на Исус по време на беседите си с хората и да каже, че всъщност тези му пътувания са точно по въображаемата сянка на еклиптиката по земната повърхност. Сянка ще да е пак от Слънцето, ама как ще го измислят, хем да си хвърляш сянка, хем ти да си източника на светлина. Всъщност няма значение. Важното е да не споменаваме исляма и будизма, че това са две от най-разпространените религии, но за беда на авторите на подобни свободни съчинения в тях няма непорочни зачатия и зодиакални предвестници на начало и край на епохи. Да, знам че някой ще измисли. Сигурен съм. Щом аз си ги измислям, както по-горе, със сигурност има и по-способни в измислиците. Забравих, то будизма всъщност е философско учение, ама как е станало толкова религиозно популярно, не знам. Измислица е сигурно. Няма как! Кой принц (визирам Сидхарта), ще си зареже богатството и имотите и мадамите, че да тръгне из поляните и пущинаците и да се прави на мъдрец. Той няма как да е заченат непорочно... ама знае ли човек. Сигурно поради тази причина, не са го намесили. Ако аз бях на тяхно място щях да го изобразя с... с комета. Идеално! Ама може и с метеорит да го сравним, за по-достоверно! Ей, верно бе... Мохамед е меторита в каба!!! Не е никакъв реален човек. Появил се е изведнъж. И хоп, като камък, хвърлен през порозорец и ето на, исляма е "агресивната религия", както агресивно метеорита е ударил Световния Търговски център. Опс, не ве... това беше са втората част на филма! Такива с хиляди сценарии за филм, мога да измислям. Иначе по натам филма показва много бажни неща, които обаче също не са нови, а се знаеха няколко дни след падането на Световния търговски център. Но важното е, че тогава чух от огроман част от хората, които бяхме свидетели по телевизията в Студентски град: "Еха, сега вече САЩ ще е*ат мамата на арабите!" Ама какво ти разбираха зомбита от взривяване на сгради (нищо, че повечето бяха колеги от Строителния). Дори и преподаватели гледаха и вярваха, че самолетите и пожара са виновни. Небесните цикли са засегнати в Библията, като и в Корана, както и в много други свещени книги, за да покажат връзката на боговете с нашето място - Земята. Това са звездни карти, нищо повече и завръщанет на боговете е съобразено поотделно с всеки един такъв цикъл. Това е сигурен начин за разпределяне на управлението на съответната планета по време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Абе то да беше само при Времедух. Но не би. Това съм го чел в книга още преди 2000-та година. Това не е от скоро, никак даже.

Имай малко критично мнение, N e o. Не бъди като тия с телевизионно образование.

Има толкова неща в историята, които се повтарят. Това са едни и същи методи за оказване влияние на боговете сред хората. Изпращат си пратеници, славни мъже, полубогове, дори такива, които хората да си мислят, че сам Бог е слязъл на земята.

Нали ти написах и по-горе:

Ако всички тия истории имат за начало някаква най-стара измислица, то кой и защо ще измисля най-старата!?

Зодиакът ли е въплътен у 12 появили се на Земята пратеници.

Приятелю, не бъди наивен, а ми кажи кой, кога и как според теб е групирал звездите в съзвездия и ги е оприличил на

точно тези същества, коит са си на него и до днес!? Даже има и такива, които не са много ясни или пък съставни като

стрелец (обикновено изобразен като кентавър с лък) и водолей (човек със стомна, изливащ вода).

Лично на мен нито едно от групите съзвездия не ми прилича на зодиакалния знак, с който бива свързан вече от незапомнени

времена (защото зодиакалният кръг е един от най-старите символи още от преди Потопа)?!

Предполагам и че Слънцето е метафоризирано в лицето на Исус, щото и тогава хората са били поети, писатели на художествени

произведения и само са чакали някой да напише как Слънцето е човек на име (който от непорочно заченатите си избереш, щото

нали Слънцето не може да има баща, освен Бог, но някак майката ще трябва да я преживеем като присъствие... авторов поглед,

явно тогава са вярвали, че това е допустимо: да имаш майка, ама не и баща!). Явно хората са нямали нищо против Слънцето

да се представя като родено от жена, но без баща. Някак си бащата не е бил удачен за произход на Слънцето, но пък

за майката всички са се съгласявали стига да е "непорочно". Сигурно е имало изисквания на читателите, верни последователи

на слънчевата енергия, майката да е представена с руси коси, щото нали някак си чернокоса майка за Слънцето не върви.

Такива мога да си ги измислям до утре. Въпросът е защо да си правят труда хората да представят нещо толкова просто като

Слънцето, разграфяването на зодиакалния кръг и прочее като човек който си има 12 спътници, които си говорят, единият

го предава (чакай да си помисля, кое съзвездие може да "предаде" Слънцето... хм, не се сещам... А, може би Водолей!?

Ами да! Той е идеален - излива стомната и Слънцето угасва! Страхотно го измислих, нали! Сега ми остава да го нарека с

човешко име да му дам 30 сребърника и да извикам римската патрулка да хване Слънцето, сиреч човека ми дето съм го

представил в разказа си наместо Слънцето. Или много претрупах с излишни данни.

Зодиакален кръг, движение на планети, смяна на сезони и прецесия са

описани много добре в съвсем точни обяснения и преди Исус, и преди египтяните. Не е нужно да се сътворяват

разкази за живота на човек, макар и свръх могъщ, с неговите проблеми, да се измисля сюжет за живота му, което

пък няма нищо общо с движенито на Слънцето. Или греша!? Може пък някой сега да седне и да проследи маршрута на

Исус по време на беседите си с хората и да каже, че всъщност тези му пътувания са точно по въображаемата сянка

на еклиптиката по земната повърхност. Сянка ще да е пак от Слънцето, ама как ще го измислят, хем да си хвърляш

сянка, хем ти да си източника на светлина. Всъщност няма значение.

Важното е да не споменаваме исляма и будизма, че това са две от най-разпространените религии, но за беда на

авторите на подобни свободни съчинения в тях няма непорочни зачатия и зодиакални предвестници на начало

и край на епохи. Да, знам че някой ще измисли. Сигурен съм. Щом аз си ги измислям, както по-горе, със сигурност

има и по-способни в измислиците.

Забравих, то будизма всъщност е философско учение, ама как е станало толкова религиозно популярно, не знам.

Измислица е сигурно. Няма как! Кой принц (визирам Сидхарта), ще си зареже богатството и имотите и мадамите,

че да тръгне из поляните и пущинаците и да се прави на мъдрец. Той няма как да е заченат непорочно...

ама знае ли човек. Сигурно поради тази причина, не са го намесили.

Ако аз бях на тяхно място щях да го изобразя с... с комета. Идеално! Ама може и с метеорит да го сравним,

за по-достоверно! Ей, верно бе... Мохамед е меторита в каба!!! Не е никакъв реален човек. Появил се е изведнъж.

И хоп, като камък, хвърлен през порозорец и ето на, исляма е "агресивната религия", както агресивно метеорита

е ударил Световния Търговски център. Опс, не ве... това беше са втората част на филма!

Такива с хиляди сценарии за филм, мога да измислям.

Иначе по натам филма показва много бажни неща, които обаче също не са нови, а се знаеха няколко дни след

падането на Световния търговски център. Но важното е, че тогава чух от огроман част от хората, които бяхме

свидетели по телевизията в Студентски град:

"Еха, сега вече САЩ ще е*ат мамата на арабите!"

Ама какво ти разбираха зомбита от взривяване на сгради (нищо, че повечето бяха колеги от Строителния).

Дори и преподаватели гледаха и вярваха, че самолетите и пожара са виновни.

Небесните цикли са засегнати в Библията, като и в Корана, както и в много други свещени книги, за да покажат връзката

на боговете с нашето място - Земята. Това са звездни карти, нищо повече и завръщанет на боговете е съобразено поотделно

с всеки един такъв цикъл. Това е сигурен начин за разпределяне на управлението на съответната планета по време.

Ами предполага се че трябва да разбират от правене на сгради,а не от разрушаването им.Макар че това има малка връзка с темата,интересно ми е какво смяташ сега:Възможно ли е стоманата да се стопи от пожара дотолкова че да срутят точно по този начин сградите.И аз като гледах повярвах,защото телевизията малко или много ни зомбира наистина и е лесно да ни внушат каквото си поискат... Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Neo, благодаря ти за въпросите. Едно уточнение: не, не се учи само за правенето (предполагам визираш проектирането или директното им строителство). Учи се и тяхното изследване, безопасност на експлоатация при строеж и предназначение, безопастност на разрушаването, методи за иследване на разрушени конструкции по техните елемнти и такива още много. Ами това което ВИДЯХ аз малко след като се оттегли дима и пушека и праха (КАТО ПОСЛЕДНИЯТ САМ ПО СЕБЕ СИ БЕШЕ МИСТИФИКАЦИЯ за мен и тогава) беше не стопяване, а счупване на стоманата. Говорим за тонове прах! Както и да е. Явно в тоя Сбетовен Търговски Център са търгували с праха и боклуците на света... кой знае!? Та освен праха (?!) имаше и някакви странни следи като от РАЗТОПЕНА СКАЛА (сиреч като от лава), което за мен БЕ ШОК. ШОК И УЖАС, ама в един друг смисъл, а не като за сплашване на наивни американчета и увеличаване на военния бюджет. Ако трябваше ПОЖАР и ОГЪН да са причина за СРУТВАНЕТО (?!), то ще ти кажа, че при пожар и достигане температура на топене на стоманата (от този материал са колоните за ядрата на двете сгради), доста преди ДА СЕ ДОСТИГНЕ изобщо температура на топенето си, стомана трябваше да прояви ПЛАСТИЧНИ свойства! Обърни внимание - ПЛАСТИЧНИ. Представяй си го като пластелина който си мачкал, за да си правиш фигурки в детската градина. Или като си разтягал дъвка с ръцете си, след като си я подъвкал малко. Сиреч, сградите трябваше да СЕ ДЕФОРМИРАТ и да придобият динамични изменения на първоначалната си устойчива форма, като деформациите трябваше да са в и около точките на пожара възникнал след възпламеняване на горивото!? Това изобщо НЕ СЕ СЛУЧИ. Те си паднаха, както си пише в учебниците да се прави при целенасочено, контролирано взрияване на стари строителни обекти, когато трябва да се заменят например с нови или да се освободи мястото и без да се засягат околни сгради! Беше си просто като по учебник. Пожарът като теория за падането им за мен умря, още докато ги гледах КАК СЕ СРУТИХА, защото за мен те се срутиха, а не се разтопиха (разтопиха не е точно казано, по-скоро не се пластифицираха е по-вярно, дори и в разрушените етажи мащабно върху конструкцията не се проявиха такива деформации, защото самите колони и ферми, рамки и греди са ЗАЩИТЕНИ с противопожарна "мазилка" така да се каже и боя и още някои елементи, с каквито ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се проектират и изпълняват ВСИЧКИ метални и голяма част от дървените конструкции. Има толкова примери от практиката, включително и контролирани с изследователска цел, при които СТОМАНЕНИ конструкции са горели С ДНИ и до ден днешен не са паднали като срутени. Деформирани - ДА, някои и то само тия с експериментално значение, ОСТАНАЛИТЕ СА СИ живи и здрави и до днес. Какво ни остава. Тежестта на конструкцията над точката на поразяване - няколкото етажа в точката на сблъсъка със самолетите. Смешно е! Защото в този случай поне частите на небостъргачите под зоната на сблъска със самолетите ТРЯБВАШЕ да си остане здрава или леко деформирана, НО ПО НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не и да се срути като буца сух пясък. Казват дори - самолетите са разрушили важни колони от ядрото на сградта!? Брех, колко са разрушили при самия сблъсък. При всеки удар от самолет крилата му ще се потрошат в коя да е от колоните на ядрото. А те би следвало да се деформират при това не и да се скъсат от крилата, защото ударът се предава почти еластично и се поема и от околните колони. В този случай наблюдавах картинката как просто телата на самолетите си влизаха между самите етажни плочи. Крилата не бяха и не могат да са толкова здрави, защото иначе бих предизвикали сякаш когато Т-1000 от Терминатор 2 премина през решетките на затворническите защитни врати и пистолетът му се запъна в тях и го спря. Ако крилата на самолета бяха толкова здрави (и по-здраво закрепени за тялото му отколкот са колоните на сградата), самолетът просто трябваше да се забучи и дори да ОТСКОЧИ от сградата. Е, това не наблюдавахме. Виждаше се сякаш по-скоро целият самолет ЕКСПЛОАДИРА... което пак се твърди, че е заради горивото. Това е възможно и е станало точно така, но тук вече самолетните конструктори трябва да кажат как експлоадира самолетна конструкция при сблъсък със или без засягане на горивния отсек. Ако ти направи впечатление още при разцистването на останките, повечето носещи колони имаха диагонални разрези през тялото си. Това се прави при ЦЕЛЕНАСОЧЕНО РАЗРУШАВАНЕ на сгради. Да се насочват елементите им така, че да падат в една посока или към общ център. Според мен беше изпълнено перфектно. Самолетите бяха за масите и за медиите и за обвинение. Аналогията с Пърл Харбър е просто УМОПОМРАЧИТЕЛНА. Но още в даскало си спомням, че когато по история учехме за втората световна, 9-ти или десети клас съм бил, значи 1998-ма още тогава бях с мисълта, че Пърл Харбър е самопредизвикано влизане във Войната, но щях да получа двойка, дори и само да се опитах да го предложа за разискване. За мен няма друга логика. Сащците са военизирана нация с нападателни управници. За мен винаги войник, който дръзва да излезе от рамките на границите на държавата си Е НАПАДАТЕЛЕН, а не е защѝтен. Но като отчетем, че сащците и тези които ги управялват считат СВЕТА, целия за техен, не е чудно, че ще продължават "да изнасят" демокрация към трети страни. Сещай се сам защо казвам трети страни и коя не е споменатата втора!

Редактирано от adXok (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Neo,

благодаря ти за въпросите. Едно уточнение: не, не се учи само за правенето (предполагам визираш проектирането или

директното им строителство). Учи се и тяхното изследване, безопасност на експлоатация при строеж и предназначение,

безопастност на разрушаването, методи за иследване на разрушени конструкции по техните елемнти и такива още много.

Ами това което ВИДЯХ аз малко след като се оттегли дима и пушека и праха (КАТО ПОСЛЕДНИЯТ САМ ПО СЕБЕ СИ БЕШЕ

МИСТИФИКАЦИЯ за мен и тогава) беше не стопяване, а счупване на стоманата.

Говорим за тонове прах! Както и да е. Явно в тоя Сбетовен Търговски Център са търгували с праха и боклуците на света...

кой знае!?

Та освен праха (?!) имаше и някакви странни следи като от РАЗТОПЕНА СКАЛА (сиреч като от лава), което за мен БЕ ШОК.

ШОК И УЖАС, ама в един друг смисъл, а не като за сплашване на наивни американчета и увеличаване на военния бюджет.

Ако трябваше ПОЖАР и ОГЪН да са причина за СРУТВАНЕТО (?!), то ще ти кажа, че при пожар и достигане температура на

топене на стоманата (от този материал са колоните за ядрата на двете сгради), доста преди ДА СЕ ДОСТИГНЕ изобщо

температура на топенето си, стомана трябваше да прояви ПЛАСТИЧНИ свойства! Обърни внимание - ПЛАСТИЧНИ.

Представяй си го като пластелина който си мачкал, за да си правиш фигурки в детската градина. Или като си разтягал дъвка

с ръцете си, след като си я подъвкал малко. Сиреч, сградите трябваше да СЕ ДЕФОРМИРАТ и да придобият динамични

изменения на първоначалната си устойчива форма, като деформациите трябваше да са в и около точките на пожара възникнал

след възпламеняване на горивото!? Това изобщо НЕ СЕ СЛУЧИ. Те си паднаха, както си пише в учебниците да се прави

при целенасочено, контролирано взрияване на стари строителни обекти, когато трябва да се заменят например с нови или да се

освободи мястото и без да се засягат околни сгради! Беше си просто като по учебник.

Пожарът като теория за падането им за мен умря, още докато ги гледах КАК СЕ СРУТИХА, защото за мен те се срутиха, а не се

разтопиха (разтопиха не е точно казано, по-скоро не се пластифицираха е по-вярно, дори и в разрушените етажи мащабно

върху конструкцията не се проявиха такива деформации, защото самите колони и ферми, рамки и греди са ЗАЩИТЕНИ с

противопожарна "мазилка" така да се каже и боя и още някои елементи, с каквито ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се проектират и изпълняват

ВСИЧКИ метални и голяма част от дървените конструкции. Има толкова примери от практиката, включително и контролирани с

изследователска цел, при които СТОМАНЕНИ конструкции са горели С ДНИ и до ден днешен не са паднали като срутени.

Деформирани - ДА, някои и то само тия с експериментално значение, ОСТАНАЛИТЕ СА СИ живи и здрави и до днес.

Какво ни остава. Тежестта на конструкцията над точката на поразяване - няколкото етажа в точката на сблъсъка със самолетите.

Смешно е! Защото в този случай поне частите на небостъргачите под зоната на сблъска със самолетите ТРЯБВАШЕ да си остане

здрава или леко деформирана, НО ПО НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не и да се срути като буца сух пясък.

Казват дори - самолетите са разрушили важни колони от ядрото на сградта!? Брех, колко са разрушили при самия сблъсък.

При всеки удар от самолет крилата му ще се потрошат в коя да е от колоните на ядрото. А те би следвало да се деформират

при това не и да се скъсат от крилата, защото ударът се предава почти еластично и се поема и от околните колони.

В този случай наблюдавах картинката как просто телата на самолетите си влизаха между самите етажни плочи. Крилата не

бяха и не могат да са толкова здрави, защото иначе бих предизвикали сякаш когато Т-1000 от Терминатор 2 премина през

решетките на затворническите защитни врати и пистолетът му се запъна в тях и го спря.

Ако крилата на самолета бяха толкова здрави (и по-здраво закрепени за тялото му отколкот са колоните на сградата),

самолетът просто трябваше да се забучи и дори да ОТСКОЧИ от сградата. Е, това не наблюдавахме.

Виждаше се сякаш по-скоро целият самолет ЕКСПЛОАДИРА... което пак се твърди, че е заради горивото. Това е възможно и

е станало точно така, но тук вече самолетните конструктори трябва да кажат как експлоадира самолетна конструкция

при сблъсък със или без засягане на горивния отсек.

Ако ти направи впечатление още при разцистването на останките, повечето носещи колони имаха диагонални разрези през

тялото си. Това се прави при ЦЕЛЕНАСОЧЕНО РАЗРУШАВАНЕ на сгради. Да се насочват елементите им така, че да падат в една

посока или към общ център. Според мен беше изпълнено перфектно. Самолетите бяха за масите и за медиите и за обвинение.

Аналогията с Пърл Харбър е просто УМОПОМРАЧИТЕЛНА.

Но още в даскало си спомням, че когато по история учехме за втората световна, 9-ти или десети клас съм бил, значи 1998-ма

още тогава бях с мисълта, че Пърл Харбър е самопредизвикано влизане във Войната, но щях да получа двойка, дори и само

да се опитах да го предложа за разискване.

За мен няма друга логика. Сащците са военизирана нация с нападателни управници.

За мен винаги войник, който дръзва да излезе от рамките на границите на държавата си Е НАПАДАТЕЛЕН, а не е защѝтен.

Но като отчетем, че сащците и тези които ги управялват считат СВЕТА, целия за техен, не е чудно, че ще продължават

"да изнасят" демокрация към трети страни. Сещай се сам защо казвам трети страни и коя не е споменатата втора!

Благодаря,adXok!Точно затова те попитах,защото от предния ти пост не разбрах точното ти мнение!Понеже аз не съм достатъчно запознат с тия неща,докато не гледах филма си мислех,че официалната версия е истинска.И след това ми бе много чудно,колко е лесно да се манипулират хората!А за да не се обиждат братята американци може да им викаме юесейци! Така и те ще разбират че се говори за тях.Много си прав и за Пърл Харбър,а не само той е .Много ги бива в "секретните" операции -няма спор! Публикувано изображениеНали действат според старозаветната максима ,че целта оправдава средствата!И ги управляват потомците на Авраам,в голяма степен... Редактирано от N e o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......

Приятелю, не бъди наивен, а ми кажи кой, кога и как според теб е групирал звездите в съзвездия и ги е оприличил на

точно тези същества, коит са си на него и до днес!?

....

Отговорът се крие в древен Шумер и наследникът му-Вавилон.

Именно там , още преди Потопа (а и самият Потоп за първи път се споменава там, в Еопса за Гилгамеш) е измислен Зодиакът.

В Древен Шумер и Вавилон , бройната система не е била десетична, а дванадесетична.Именно за това Зодиите са 12, месеците в годината са 12, часовете са 12,ако щеш - и яйцата в една кошница са дузина -също 12 Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus, само да не се обидиш, но мисля, че си смесил малко информацията, но като цяло е добре, че все повече хора намирам за интересуващи се от първоизточницците на всяко знание. Първо: зодиакът (звездната карта видима от нашата планета - мое мнение) самите шумери в текстовете си от плочките твърдят, че са го получили вече готов и съставен. Дали от богове или от цивилизация преди тях не смея да твърдя, но се приема, че боговете (техни думи) са ги научили на занаяти, математика, АСТРОНОМИЯ, билки и лекуване на болести, операции... Бройната им система е била шестдесетична, което е съставно от шестична и десетична бройни системи. Познава ли са и нулата в този смисъл. При маите например е била петична, но и с нулата пак стават 6 "цифри". Между другото сифър (шифър) означава именно НУЛА. Зодиите не са 12 заради това че като разделиш 60 на 5 = 12, защото ще трябва да има обяснение защо точно на пет!? Може би защото на крайниците си имаме по 5 пипала (пръста). Не! Мисля, че такъв довод е несъстоятелен. Ако някой трябва да обясни защо двете места в които е останала шумерската бройна система са часовникът и зодиакът, ще се узори и доста ще се поизпоти. Обяснението най-общо може да се върти около геометричната фигура кръг, защото те са познавали колелото. Например в геодезията (земемеренето) уж заради по-точно разграфяване на кръга, а оттам и по голяма точност, кръга е разделен на четири квадранта (4 прави ъгли) от по 100 гради (кръгло десетично число), докато при оригиналната, древна система кръга е разделен на същите четири квадранта на от по 90 градуса. Това са 4-те прави ъгли също. Забележи, че 90 също е десетично число 9 х 10, но също така е щестдесетично: 60 х 3 = права линия (разпънат ъгъл) права линия : 2 (като ъгъл) = прав ъгъл 90 градуса. Всъщност няма особено значение, по-скоро в геодезията са искали да се работи с удобните за система СИ десетични изражения на ъглите. Прав ъгъл е 100 деления (гради) целия кръг е 400. Просто е лесно за нас за смятане. Точността винаги биха могли да я удвоят и при древното разделяне, ако просто градуса го разделят на две. Сега значи би трябвало всеки прав ъгъл да го правим по-точен само с 10 гради повече от градуси. Отново 10. Защо казвам това. Поради простата причина, че самите шумери твърдят, че работата на ангелите (при тях не се наричат ангели всъщност, макар думата да произхожда от там анг-ел) се състояла в това: ДА ИЗМЕРВАТ ЗЕМЯТА Ангел най-грубо се превежда като сияйните, които стоят в краищата. Оттам е и наименованието на англия. Земя на ангелите, но много места по света са наречени от същите корени. Предполагам си чувал, че сегашният календар е неточен. По-точни от него са българският, който се базира на зодиак имащ някои съвсем различни ЖИВОТНИ от тези дето ги познаваме от смешните хороскопи във вестниците. Другият е този на маите. И двата са точни, както се казва като атомен часовник. При маите звездната карта е още по-животинска. Потопът е причнинен от космическо събитие и е БИЛ ЛОКАЛЕН за региона на Месопотамия, Южна Азия и части от Европа и Африка. Несъмнено е оказал и влияние от другата страна на Земята, но по малко по различен начин. Това събитие дори е било неприятно за боговете и те само са предупредили за него и НЕ СА БИЛИ причина за него. Какво точно го е причинило аз не мога да кажа, защото нямам машина на времето и космически кораб, за да видя намясто какво е станало. Догадки колкото искаш има: комети, метеорити, но лично за мен най-правдоподобна е теорията за външната планета, която самите шумери са наричали планета Х. Планета всъщност е гръцка дума де. Тяхната дума е била по-скоро нещо като небесен дом или подобно значение. Ни-би-ру. Небсен пратеник, не помня точно как се счита, че е най-удачно засега като превод. А защо са дванадесет съзвездията от така наречения зодиак, това можем да разберем само хипотетично. Аз твърдя, че все още никой не знае или поне никой не може да обясни защо точно толкова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Аз твърдя, че все още никой не знае или поне никой не може да обясни защо точно толкова.

Това не го твърдиш само ти, ами си е така-всичко са догадки, направени според разчитането на библиотеките в Месопотамия и сравнителният анализ на археологичните находки.

Да се твърди, че нещо е било точно така, а не иначе- си е несериозно-някой да е присъствал там?

p.s.прав си че смесих двете култури и не се обиждам-глупости-ти пък Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Докато ме няма из форума, гледам че темата за Авраам е сериозно оспамена, затова ще се опитам да върна разговора по същество. Защо хората като четат Стария завет и по конкретно историята на Авраам не виждат, че по същество ако гледаме неговите дела, той е един сводник на жена си (предлага жена си на двама царе, за материална изгода), кръвосмесител - жена му всъщност е и негова сестра? Какво е това було на Изида дето е паднало пред очите на милиони християни, та да не видят какво е написано в Стария завет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато ме няма из форума, гледам че темата за Авраам е сериозно оспамена, затова ще се опитам да върна разговора по същество.

Защо хората като четат Стария завет и по конкретно историята на Авраам не виждат, че по същество ако гледаме неговите дела, той е един сводник на жена си (предлага жена си на двама царе, за материална изгода), кръвосмесител - жена му всъщност е и негова сестра?

Какво е това було на Изида дето е паднало пред очите на милиони християни, та да не видят какво е написано в Стария завет?

Същото, което е паднало и пред твоя взор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато ме няма из форума, гледам че темата за Авраам е сериозно оспамена, затова ще се опитам да върна разговора по същество.

Защо хората като четат Стария завет и по конкретно историята на Авраам не виждат, че по същество ако гледаме неговите дела, той е един сводник на жена си (предлага жена си на двама царе, за материална изгода), кръвосмесител - жена му всъщност е и негова сестра?

Какво е това було на Изида дето е паднало пред очите на милиони християни, та да не видят какво е написано в Стария завет?

Правилно думаш, че да разбереш КОЙ Е АБРАХАМЪТ трябва да четеш "Разбулената Изида". :beer11::go ahead:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото, което е паднало и пред твоя взор.

Мда, същото було наистина беше паднало пред моя взор, но един ден без да искам взех че прогледнах :help:

Правилно думаш, че да разбереш КОЙ Е АБРАХАМЪТ трябва да четеш "Разбулената Изида". :nono::rolleyes:

Чел съм я, може би още преди да се научиш да четеш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чел съм я, може би още преди да се научиш да четеш ;)

Ако само с четене се разбира, то май от първо до трето отделение са ти достъчни?... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само с четене се разбира, то май от първо до трето отделение са ти достъчни?... Публикувано изображение

А ти дали си прочела темата за Авраам, преди да почнеш да постваш в нея?

Ако имаш да кажеш нещо от теб по написаното в темата - заповядай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти дали си прочела темата за Авраам, преди да почнеш да постваш в нея?

Ако имаш да кажеш нещо от теб по написаното в темата - заповядай.

Нещо извън темата ли казах или искаш още да стесняваме?.. :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С очите на Сет ли?

Не, с окото на Хор :)

Нещо извън темата ли казах или искаш още да стесняваме?.. :)

По скоро може да бъдеш малко по-обстоятелствена и да кажеш няколко изречения, ако темата те интересува разбира се

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хор е син на Изида... :)Публикувано изображение .

Това което написа каква връзка има по темата за Авраам? За да върна разговора пак по темата ще те попитам - кой има интерес, това което е написано в Библията за Авраам, да остава скрито от очите на хората?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което написа каква връзка има по темата за Авраам? За да върна разговора пак по темата ще те попитам - кой има интерес, това което е написано в Библията за Авраам, да остава скрито от очите на хората?

Извинявам се, че се намесвам, ;) ...защо вечно, вие, абрахамсци-ислями, юдеи и ристени , НЕ искате да видите връзките? :zipper: ...така по-божии чада ли се смятате или изпитвате блаженство от помпене на КРЪВНИ те си връзки с Абрахма?.. ;)

Вингаи ми е било любопитно, защото е тенденциозно при вас? :angry: .. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам, :) ...защо вечно, вие, абрахамсци-ислями, юдеи и ристени , НЕ искате да видите връзките? :zipper: ...така по-божии чада ли се смятате или изпитвате блаженство от помпене на КРЪВНИ те си връзки с Абрахма?.. ;)

Вингаи ми е било любопитно, защото е тенденциозно при вас? :) .. Публикувано изображение

За какви връзки говориш, зашото имам чувството че с теб говорим на различни езици. В моя език например няма дума "ристени"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви връзки говориш, зашото имам чувството че с теб говорим на различни езици. В моя език например няма дума "ристени"

За връзката на прото-дравидите с прото-семитите, както и на това, че семитите са били извънкастови при Арйанската цивилизация, .....ма без да намесваш Хитлер и тем подобни инструменти за манипулация на абрахамския юдео-масон-лък за дискредитация на досемитската култура! Публикувано изображение

Common cobra or Asiatic cobra

Naja naja

Distribution: From southeast to southwest Asia, including Indonesia

Egyptian cobra

Naja haje

Distribution: Africa, Iraq, Syria, and Saudi Arabia

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване