Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

salim

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Авраам беше-ПРЕД УЗНАН+ПРЕДОПРЕДЕЛЕН+ИЗПИТАН ЗА ПОСЛУШАНИЕ! Защото въпреки, че беше пред узнан и предопределен, ако той не се беше покорил по своя воля т.е. по закона на свободата, Бог щеше да избере друг който да изпълни тази мисия. Бог винаги има свой верен остатък, служители които не отстъпват... Това е тайната, това говори много и на нас защото:"Матей 22:14

Защото мнозина са поканени, а малцина избрани." Нека бъде свобода!

"Благост", Камелия, това ти ли си? :P

Апропо, Йехова не е непременно истинския, исконния, единственния, неназовимия Велик Архитект на Универсума.

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Благост", Камелия, това ти ли си? :P

Апропо, Йехова не е непременно истинския, исконния, единственния, неназовимия Велик Архитект на Универсума.

Че е Благост верно е, но не е цвете, а цяло дърво - нежна високопланинска върба - избрани е в множествено число, нали (като искаш да разбереш името, виж постовете й и ще го узнаеш - тя писа в темата за имената.)

+ е сивмолче... по което се разпознават душите, не нечия запазена марка.

И така да се върнем на Авраамчо. Че кво, казваш, му било дЕреджето - май с турския повече се оправям от теб, апропо.

И какъв, викаш, му бил хала на Йехова?

Въх, това големи тайни, брей!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че е Благост верно е, но не е цвете, а цяло дърво - нежна високопланинска върба - избрани е в множествено число, нали (като искаш да разбереш името, виж постовете й и ще го узнаеш - тя писа в темата за имената.)

+ е сивмолче... по което се разпознават душите, не нечия запазена марка.

И така да се върнем на Авраамчо. Че кво, казваш, му било дЕреджето - май с турския повече се оправям от теб, апропо.

И какъв, викаш, му бил хала на Йехова?

Въх, това големи тайни, брей!

Благодаря, разбрах си грешката. Публикувано изображение

Йехова бил бир парче чок урсуз миллет паша, гяур душман и баш Сара ханъм мераклия.

Така по-ясно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахахахахааааааа, ашколсун Valentinus паша! Аферим!

Машалла Infinity ханъм! Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Брей, буюк чапкън баш башка шейтан Йехова - гюзел Сара истемек!

Пфу, язък - абдал Ибраим бей - далавере бирликте шейтан себеп ормак. Ахмак хумне Ибраим бей - Сара ханъм армаган гитемек.

И тайната каква е - дур базик шаркан бабана сакътлък - анусь кепере серсемин!

п.п. да ме извинявате за лошия турски - не ми е майчин език. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следейки темата внимателно си мисля, че на господина Салим наистина му се иска да се пренапише Библята, като главен редактор бъде той. Може би сега е момента да ни се каже каква е тайната на Аврам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички знаем към кого е молитвата

има една история за един затворник и за запетайката

Да се обеси, не да се пусне

Да се обеси не, да се пусне

Нещо такова беше, правиш ли разлика между смисъла на двете изречения, че е противоположен заради една запетайка. Ако за теб това няма значение, за затворника, за кого се отнасят, мястото на запетайката е от голямо значение

Колко повече е от значение една добавка от някой преписвач на евангелието на Матей, който си е добавил цял ред към молитвата, която Исус е дал

На първо време е достатъчно на не казваш добавката, като четеш тази молитва, ако я четеш изобщо

А последствията ги виждаме навсякъде около нас

Царството на Лукавия е дошло на земята

Ми то още от начало си е дадена под управлението на Княза нашата реалност. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то още от начало си е дадена под управлението на Княза нашата реалност. Публикувано изображение

Ц!

В началото беше Словото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще кажа че не си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че така ще кажете. От рождение сме възпитавани в оптимизъм /напълно безпочвен, като се замислим/. Един трезвен поглед към света около нас е ужасяващ - борба, агония, смърт и...пак смърт. Всичко се ражда, за да убива и после и то да умре. Съвършено безмислено, ако го разгледаш в малко по-дълъг период - да речем 10 хил. години, или защо не например 1 мил. години. Но да свалим розовите очила ни е невъзможно...почти. Оправдаваме този свят по всевъзможни начини - еволюция имало, школа за нас било, в която се усъвършенстваме, временно изпитание и подбор за вечен живот и други такива...дивотии, съвършено безпочвени. Ами Сатана царува тук - няма Любов, братство, единение, вечно щастие и т. н /харакеристики на Божието царство/. :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее,valentinus,с този си пост ти направо зачеркна целия свят... Публикувано изображение

Животът не е безсмислен или смислен,той просто Е...И какъвто го възприемаш,такъв ще е. Може би не съм прав,но ми е много смешно,като чета за разни Луцифери и тем подобни персонажи...Аз не искам да бъдем с никакви очила - нито с розови,нито с черни,а просто да възприемаме реалността около нас такава,каквато е. Защото ако гледам на света по този начин - ужас,смърт,насилие - естествено е,че няма да мога да му се насладя... В крайна смета,въпрос на избор. Аз съм избрал да мисля така,и нямам претенции за непогрешимост. Може и да греша. :lol6:

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам въпроси към Салим.

Имайки предвид следното твое изказване-

2. "Стария завет е пълна измислица, чрез която някой еврейски автор се е опитал да изкара евреите едва ли не потомци на Бога (подобно на фароаните, например)"

на какво основание защитаваш тезата си?Ако Стария Завет е една измислица,излиза че и твоите анализи и заключения са също така измислица,нали?

Това е тайната на Авраам.

Господаря Йехова си е харесал неговата сестра и едновременно с това и жена - Сара, и решава да я заплоди, и от собствените си деца да направи „избран” народ.

ЕТО ТОВА Е И КЛЮЧА НА СТАРИЯ ЗАВЕТ. И няма ключалка, в която този ключ да не пасва.

А кой е господаря Йехова? Ами разбира се един „паднал” ангел.

Ключът,който претендираш,че си открил не пасва на следната ключака-

Йоан 14:6" Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене."

Знаем,че Исус е Синът божи,"Пътят",който води при Отца,но кой е неговия Отец?

Исус го е посочил,казал е че Йехова,Богът на евреите е негов Баща-Йоан 8:53 "Нима Ти си по-голям от баща ни Авраама, който умря? И пророците умряха. Ти на какъв се правиш?

54 Исус отговори: Ако славя Аз Себе Си, славата Ми е нищо; Отец Ми е, Който Ме слави, за Когото вие казвате, че е ваш Бог; 55 и пак не сте Го познали. Но Аз Го познавам; и ако река, че не Го познавам, ще бъда като вас лъжец; но Аз го познавам и пазя словото Му."

А това са думите на ап.Петър,където казва,че същият този Бог е възкресил Исуса -

Деяния 5:30 "Бог на бащите ни възкреси Исуса, Когото вие убихте като Го повесихте на дърво."Мога да посоча и още цитати,но дали има смисъл,след като отново нама да можеш да отговориш!Ясно стана,че Библията за теб е една книга,от която много от написаното трябва да бъде премахнато,а кое да бъде оставено,само ти си знаеш.

И нещо за край-Не е вярно,че мисията на Исус е да спаси евреите от Лукавия.Исус е дошъл преди всичко да проповядва.Проповядвал е Божието царство,което е надеждата на всички,които проявяват вяра в Исус,в неговите думи(говорил е от името на Бога),в неговата саможертва,подчертавам на всички хора от всеки народ.

Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че така ще кажете. От рождение сме възпитавани в оптимизъм /напълно безпочвен, като се замислим/. Един трезвен поглед към света около нас е ужасяващ - борба, агония, смърт и...пак смърт. Всичко се ражда, за да убива и после и то да умре. Съвършено безмислено, ако го разгледаш в малко по-дълъг период - да речем 10 хил. години, или защо не например 1 мил. години. Но да свалим розовите очила ни е невъзможно...почти. Оправдаваме този свят по всевъзможни начини - еволюция имало, школа за нас било, в която се усъвършенстваме, временно изпитание и подбор за вечен живот и други такива...дивотии, съвършено безпочвени. Ами Сатана царува тук - няма Любов, братство, единение, вечно щастие и т. н /харакеристики на Божието царство/. :P

Нищо подобно!

Защо толкова много ви се иска Сатана да управлява света?

Защо толкова много ви плаши тъмнината?...

Защо не умеем да видим светлина и в тъмнината, дори точно там светлината се вижда най-лесно - изпъква...

Защо ако на някого му е тъжно и вижда с черни очила и аз трябва да си сложа и да съм тъжна и целия свят и той и защо трябва да се страхувам и аз, ако някой си умира от страх?...

И много важен въпрос, който често съм ви задавала, но до сега отговор не получих, макар аз да имам за себе си: ЗАЩО НАСАЖДАТЕ СТРАХ В СЪРЦАТА НА ХОРАТА И С НАЙ-РАЗЛИЧНИ МЕТОДИ ГИ УЧИТЕ КАК ДА БЪДАТ ТЪЖНИ, КАК ДА СЕ ОТКАЖАТ ОТ ЖИВОТА - КОЙ ПРАВИ ТОВА, АКО НЕ САТАНА?

Светът не е нито черен, нито розов - светът е такъв, какъвто е - а именно - пъстроцветен.

А с окачване на черните очила това дали ще го направи по-добър?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам въпроси към Салим.

Имайки предвид следното твое изказване-

Arenas, къде точно си се научил да манипулираш и да жонглираш с думите да другите така НЕУМЕЛО

Ето какво съм казал по ранен пост:

ОБОБЩЕНИЕ

Четейки внимателно Стария завет, можем да направим два противоположни извода:

1. Йехова е паднал ангел, който избира Сара за своя жена, и от връзката им се ражда Исаак, а от него пък - всички останали евреи. С други думи казано, т.нар. "избран" народ всъщност са чедата на дявола (падналия ангел)

или

2. Стария завет е пълна измислица, чрез която някой еврейски автор се е опитал да изкара евреите едва ли не потомци на Бога (подобно на фароаните, например)

Това са две контра тези свързани с предлога ИЛИ.

Или едното е вярно или другото, но не и двете едновременно.

Аз застъпвам тезата от точка 1.

-------------------------

Що се отнася до другите ти въпроси, те имат един много лесен отговор. Намери ми място в НОВИЯ завет, където да е споменато името на Йехова.

Такова място няма. Сам си направи извода за кого тогава иде реч в Новия завет - за Истинния Бог - Отец, а не за падналия ангел Йехова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, името Йехова е едно сборно име - то не означава един единствен някакъв ангел - това е много повърхностна интерпретация и не зная чия е, но е повече от смешна. Йехова е името на божието семейство, ако мога изобщо така да се изразя за по-нагледно - трябва да четете повече качествени книги, а не промиващи мозъци, преди да се произнасяте за нещо, което не познавате дори като име какво обозначава.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, името Йехова е едно сборно име - то не означава един единствен някакъв ангел - това е много повърхностна интерпретация и не зная чия е, но е повече от смешна. Йехова е името на божието семейство - трябва да четете повече качествени книги, а не промиващи мъзъци, преди да се произнасяте за нещо, което не познавате дори като име какво обозначава.

Според мен пък,за да сме достатъчно образовани, е достатъчно да четем само твойте постове... :help wanted3:

Ето,вече научихме,че Бог си има семейство...Защо ми звучи толкова познато...древна Гърция...Зевс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен пък,за да сме достатъчно образовани, е достатъчно да четем само твойте постове... :help wanted3:

Ето,вече научихме,че Бог си има семейство...Защо ми звучи толкова познато...древна Гърция...Зевс...

Достатъчно е само да се опитате да не възприемате така едностранчиво и като личност Бог, защото това е твърде ограничаващо възприятие...

А гърците не са били далеч от истината, макар да са поизплагиатствали леко от нас - древните българи дори и боговете си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Салим,все повече се оплиташ и затъваш... То,който много говори,трябва да има предвид,че винаги съществува опасността да каже някоя глупост,а ти каза твърде много...

Това са две контра тези свързани с предлога ИЛИ.

Или едното е вярно или другото, но не и двете едновременно.

Аз застъпвам тезата от точка 1.

Прав си,така както си го написал следва,че т.1 и т.2 са противоположни и взаимоизключващи се.Сега,след като се застъпваш за казаното в т.1,то следва ,ч 2. "Стария завет е пълна измислица, чрез която някой еврейски автор се е опитал да изкара евреите едва ли не потомци на Бога (подобно на фароаните, например)" не е вярно.Даваш ли си сметка какво всъщност казваш?

Що се отнася до другите ти въпроси, те имат един много лесен отговор. Намери ми място в НОВИЯ завет, където да е споменато името на Йехова.

Такова място няма. Сам си направи извода за кого тогава иде реч в Новия завет - за Истинния Бог - Отец, а не за падналия ангел Йехова

Знаех си!Беше твърде словоохотлив преди,защитавайки една предварително загубена кауза.

Отново те подканям,да вникнеш в смисъла на цитатите от Йоан 8:53-55,Деяния 5:30,Деяния 22:12-16.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаех си!Беше твърде словоохотлив преди,защитавайки една предварително загубена кауза.

Отново те подканям,да вникнеш в смисъла на цитатите от Йоан 8:53-55,Деяния 5:30,Деяния 22:12-16.

Намери ми място в НОВИЯ завет, където да е споменато името на Йехова.

В Стария завет, Йехова е споменат n-пъти

Къде е споменат Йехова по име в Новия завет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нищо не доказва,ти сам знаеш това.

Една от причините за премахването на тетраграмата от Новия завет е свързана с неправилно отношение на евреите към третата заповед от Изход 20:7,затова и към днешна дата не се знае правилното произношение на Божието име-YHWH.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нищо не доказва,ти сам знаеш това.

Напротив, когато някой не се споменава, в рамките на стотици страници текст, извода е само един - че в текста не става дума за него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim, пак ти казвам - много ми харесва хъса ти да търсиш истината. Това е повече от похвално, ако я търсиш непредубедено.

И затова аз ще ти отговоря на въпроса сега, ти заслужаваш да ти отговоря:

Името Йехова или по-точно Яхве, или още по-точно Яхоe, може и Яое на иврит се произнася така: Ехйех Ашер Ехейх и се превежда буквално като: Аз съм Този, който Съм.

Изброй колко пъти в Новия завет е казано от Исус-Христос Аз Съм и ще разбереш това, за което питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim, пак ти казвам - много ми харесва хъса ти да търсиш истината. Това е повече от похвално, ако я търсиш непредубедено.

И затова аз ще ти отговоря на въпроса сега, ти заслужаваш да ти отговоря:

Името Йехова или по-точно Яхве, или още по-точно Яхоe, може и Яое на иврит се произнася така: Ехйех Ашер Ехейх и се превежда буквално като: Аз съм Този, който Съм.

Изброй колко пъти в Новия завет е казано от Исус-Христос Аз Съм и ще разбереш това, за което питаш.

Благодаря за този отговор

Обаче в стремежа си да отговориш, си объркала персонажите в Библията

За Яхве е прието да се смята че е бог -Отец от Троицата, а не че е Сина от Троицата - Исус

Но старанието да търсиш отговор на сложни въпроси е похвално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си се хвалите, но аз все още не съм получил отговор на въпросите си към salim Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, когато някой не се споменава, в рамките на стотици страници текст, извода е само един - че в текста не става дума за него

Колко си упорит!

Ето още един стих,смисълът на който , разбива на пух и прах всичко казано от теб досега-

Деяния 3:13

"Бог Авраамов, Исааков и Яковов, Бог на бащите ни, прослави Служителя Си Исуса, Когото вие предадохте, и от Когото се отрекохте пред Пилата, когато той бе решил да Го пусне."

Фактът,че тетраграмата е премахната от съвременния вариант на Новия завет изобщо не доказва,че става въпрос за друг Бог.По-скоро трябва да се търсят причините и отговор на въпроса защо Божието име е премахнато от християнските гръцки писания.

Маат,ето тук пише"Аз съм",но забележи как продължава-Йоан 14:6" Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене."

И ето как Исус се е молил пред своите ученици-Йоан 17:6" Изявих името Ти на човеците, които Ми даде от света...." 25" Отче праведни, светът не Те е познал, но Аз Те познах; и тия познаха, че Ти си Ме пратил.

26 И явих им Твоето име, и ще явя,"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за този отговор

Обаче в стремежа си да отговориш, си объркала персонажите в Библията

За Яхве е прието да се смята че е бог -Отец от Троицата, а не че е Сина от Троицата - Исус

Но старанието да търсиш отговор на сложни въпроси е похвално

Чакай, чакай, много елементарно разглеждаш Отец и Син.

А защо ти пропусна това, което ти писах: Исус-Христос.

"Аз съм алфата и омегата - началото и края..." - нали знаеш какво означава...

Аз харесвам твоята упоритост - това е признак на силно желание да се открие истината.

Алеф е първата буква и от еврейската азбука - гръцката алфа идва от там. Има един скрит код в еврейската азбука. Според кабалистите от първата буква алеф до буквата йод се простират границите на невидимия свят - светът на върховните разумни сили, онези които получават сили на влияние от Първоначалната вечна светлина, наречена от християнските философи Бог-Отец. Невидим свят...

От буквите каф до цаде са пределите на различните ангели, които населяват видимия свят, т.е. астрологическия свят, който от християните е наречен Бог-Син. Тези сили имат за цел да запазват и насочват орбитите по такъв начин, че никоя звезда да не може да наруши реда и хармонията, установена от Него.

От буквата коф до последната тау се затваря пространството на елементарния свят, приписван от християнските философи на Светия Дух - този, който дава Душата и живота на всички създания. Последната буква е и символ на човека.

Аз съм алфата и омегата - Аз съм Бога и човека...са думите на Исус-Христос, според мен по-правилно да се изписва като Христос-Исус.

Един е, който е говорил през всичките времена чрез пророците... Той - Христовото върховно същество - Бог, който съдържа в себе си и Отца и Сина и Св. Дух.

В лицето на Исус, Христос вече се въплъщава в човешко тяло и не е отделен от човека Аз, а е Аз Съм (Този, който Съм)... "от Отца изхождам".... Чрез Исус се показва Пътя от Христа - път за достигане на Бог от човека.

Мисля, че в главата ти е малко объркано. Добре е да си подредиш нещата, но не като се инатиш в някаква твоя фикс-версия, а като четеш повече и то непредубедено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...