Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

salim

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Сталик,благодаря(всички ти благодарим) за интересните образователни линкове. За съжаление не знам английски,но прави впечатление,че хората, които са писали текстовете са употребили една дума- about- и са я сложили точно преди числото 195 000.Потърсих я в речника и се оказа,че освен другите и значения означавала -около,приблизително.Също така са използвали думата approximately,която пак означава същото.Защо ли е така?Може би хората са си оставили място за грешки,понеже не са сигурни в метода за датиране.Факт е,че едни методи използвани преди ,сега са отхвърлени като неточни.Може да се предположи,че днешните отново са били неточни и ще ги сполети същата участ.Преди година излезе едно сензационно съобщение,което претендираше да преобърне изцяло представите ни за човешкия произход.Не съм сигурен за кой точно от многото Хомо ставаше въпрос,затова ако някой има инфо нека сподели,но се казваше ,че хомо еректус и хомо сапиенс са живели заедно по едно и също време.Датираните фосили показвали това.Какъв е извода?По темата свързана с еволюцията може да се спори много.Учените постоянно го правят.Интересното е,че всички те боравят с факти.Една теория,разбира се е подкрепена с факти, може да противоречи на друга,нищо че и тя е подкрепена с факти.Има много предположения за произхода ни,напр. едно приема,че имаме извънземен произход.Общото между всички е това,че отричат съществуването на Творец,Създател.Много по-лесно се приема идеята за извънземния ни произход,защото е по-удобно.Няма Бог,следователно сме свободни да вършим каквото си искаме,никой няма да ни търси сметка.Ценностите,на които учи Библията и високият морал са тудно достижими.Трябва винаги да се съобразяваме какво вършим и какво казваме,за това се предпочита изобщо да не знаем какво пише там.Да не би научавайки,да трябва да променим мисленето си и навиците си.2 Тимотей 3" Защото ще дойде време, когато няма да търпят здравото учение; но, понеже ги сърбят ушите, ще си натрупат учители по своите страсти, 4 и, като отвърнат ушите си от истината, ще се обърнат към басните."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, наистина по тази теория може да се спори много. Никой не твърди обратното. Причината е именно огромното времево разстояние за което говорим, което (а) от където и да го гледаме многократко надхвърля (и това вече е съвсем безспорен факт) всякакви данни за възрастта на битието давани ни от "авторитетните" религиозни източници (ако ги разглеждаме в буквални цифри, разбира се) и (б) има зад гърба си НЯКАКВИ факти и възможност за емпирични доказателства, които се правят вече десетилетия наред.

Всякакви опити на религията да убеждава хората в каквото и да е относно битието, според официалната й, догматична версия, трябва да изглеждат смехотворни и да се ползват с най-голямо подозрение още от деня, в който се разбра, че земята не е плоска, не е център на Вселената, не е сътворена за (буквално) 6 дни и определено е имало живот много преди появата на... хм... "Адам" и "Ева". За които Фрейзър ни разказва много поучителни истории, които обаче се подминават тихомълком, разбира се. Необясним (по отношение на разумните хора) е факта как тези явни лъжи се подминават така, сякаш никога не са били. И продължават да се твърдят редица неща без сянка на каквито и да било доказателства и без допускане на идеята, че текстовете, смятани за свещени, могат (и очевадно трябва) да се тълкуват по методи различни от традиционните за християнската теология.

• И тук трябва да подчертаем, че науката нарича (и подчертава) еволюционната теория ТЕОРИЯ. Но към това привежда факти и научни изследвания.
  • Религията нарича теорията си ИСТИНА, но не привежда (нито пък се мъчи истински да го направи) никакви доказателства. Нали търсенето на такива именно я прецакаха по въпроса за формата на Земята и положението във Вселената... да не са луди да тръгнат сами да си вадят окото...

Понякога не се налага човек да си напряга мозъка особено, за да види очевидното, особено пък ако и не може да го напряга...

Редактирано от Stalik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам Салиме, бая си се развихрил срещу писанията и може би нещата които казваш изглеждат дори смилени в очите на тези които никога не са ги чели или само през редовете, но инак няма как да не направи впечатление манипулативният ти начин на писане и спестяването на нездравословна за болните ти учения информация. Ще дам и пример. Казваш че жената на Лот е станала на сол защото била изостанала в бягането, каква долна лъжа! Ти много добре знаеш че причината е в нейното неподчинение към Бог който заповяда да не се поглежда назад. Дори само тоя факт вече те показва в истинската ти светлина а именно лъжец и долен манипулатор! Реално ти пишеш против някакви твои презумции за библията а не против самата нея. Много от нещата които твърдиш че библията ги е казала всъщност са някакви твои лишени от здрав разсъдък изводи, но словото предупреждава че ще има хора като тебе тоест помрачени в разума:

Eфесяни 4:18 помрачени в разума, и странни на живота от Бога поради невежеството, което е в тях, и поради закоравяването на сърцето им;

Колкото до случката с Фараона alesys правилно е писал. Аврам излъга за да спаси живота си, а не с цел гнусна печалба. Както виждаме Бог не го осъди та ти ли ще го съдиш? Никъде не пише Бог да е избрал Аврам поради някакви негови личностни качества но напротив, това отново е някаква твоя презумица. Бог е суверенен и прави каквото си ще та кои сме ние да му държим сметка. Ето какво самият апостол Павел казва по въпроса:

Rom 9:18 И тъй, към когото ще, Той показва милост, и когото ще закоравява.

Това което имаше Авраам беше безрезервна вяра в Твореца. В новият завет християните са призовани да имат същата вяра, и именно чрез вяра се става Авраамов потомък.

Колкото до дрънканиците ти че Исус не вярвал в Бога на Авраам и опита ти да противопоставиш новият и старият завет трябва да ти кажа че отново оставаш верен на манипулативният си начин на писане. Никъде ама никаде новият завет не отрича старият нито се казва че Исус служи на друг различен Бог от този на Авраам. Сам Исус потвърждава думите ми:

Mat 22:31 А за възкресението на мъртвите, не сте ли чели онова, което Бог ви говори, като казва:

Mat 22:32 ”Аз съм Бог Авраамов, Бог Исааков и Бог Яковов”? Той не е Бог на мъртвите, а на живите.

Исус признава че Богът на Авраам е и неговият Бог на когото служи.

Ето какво и апостол Павел казва относно старозаветните писания:

2Ti 3:14 А ти постоянствувай в това, което си научил и за което си бил убеден, като знаеш от какви лица си се научил,

2Ti 3:15 и от детинство знаеш свещенните писания, които могат да те направят мъдър за спасение чрез вяра в Христа Исуса.

2Ti 3:16 Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;

2Ti 3:17 за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършенно приготвен за всяко добро дело.

Ако писанията бяха фалшивицирани то тогава със сигурност щяха да бъдат доведени в много по-лесен за смилане вид и щяха да бъдат премахнати много събития които на пръв поглед изглеждат съблазняващи, но както виждаме Бог не ни е спестил нищо от това което се е случило. Това само потвърждава истинността на неговото слово а не обратното.

Ако не се покаяш Салиме от Богохулните лъжи които си писал и не се обърнеш с цяло сърце към живия Бог Яхве ще дойде ден в който ще отговаряш пред Исус и всичките свети ангели с него за всяка една твоя лъжлива дума. Наказанието ти ще бъде още по-голямо и заради факта че се приемаш за някакъв вид учител и говориш отявлени лъжи с цел да дозакоравиш сърцата на хора които и без това са закоравени.

Редактирано от Sithrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се покаяш Салиме от Богохулните лъжи които си писал и не се обърнеш с цяло сърце към живия Бог Яхве ще дойде ден в който ще отговаряш пред Исус и всичките свети ангели с него за всяка една твоя лъжлива дума. Наказанието ти ще бъде още по-голямо и заради факта че се приемаш за някакъв вид учител и говориш отявлени лъжи с цел да дозакоравиш сърцата на хора които и без това са закоравени.

Sithrow, братко во Христа, като гледам в какви страхове и заблуди живееш, мога само да те съжалявам, нищо друго, и да се моля някой ден да излезеш от капана на догмата.

И да се опитваш да ме плашиш, няма да успееш, няма да се вържа на отвратително гнусните заплахи които отправяш. Но както е казано в Новия завет

Лука 6:45

Добрият човек от доброто съкровище на сърцето си изнася доброто; а злият човек от злото си съкровище изнася злото; защото от онова, което препълва сърцето му, говорят неговите уста.

Аврам е излъгал, при това два пъти, по един и същи начин, с цел да изтъргува жена си, никой никога не го е заплашвал, според Стария завет.

Ако искаш да вземеш участие по темата, вземи текста на Стария завет, прочети го и после с текстове от Стария завет посочи кое от нещата които съм казал не съответстват на това, което пише в Стария завет. Цитирал съм буквално целите глави от 12 до 21, за да не се налага да се отваря Библията, но може да отвориш твоята Библия и да видиш че всичко е точно така както съм го написал.

После гледам че си дал 8 цитата от Новия завет. Напомням за протокола че темата е за Стария завет, не за Новия. За Новия има друга тема, ако си чел Новия завет - заповядай в другата тема да коментираме Новия завет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим сега какво наистина казва библията по въпроса.

Gen 12:11 И когато наближи да влезе в Египет, рече на жена си Сарайя: Виж сега, зная, че си жена красива наглед.

Gen 12:12 Египтяните, като те видят, ще рекат: Тя му е жена; и мене ще убият, а тебе ще оставят жива.

Gen 12:13 Кажи, моля, че си ми сестра, за да ми бъда добре покрай тебе и да се опази живота ми, поради твоята дума .

Gen 12:14 И като влезе Аврам в Египет, египтяните видяха, че жената беше твърде красива.

Gen 12:15 Видяха я и Фараоновите големци и я похвалиха на Фараона; затова жената беше заведена в дома на Фараона.

Кристално ясно се вижда че мотивът на Аврам не е гнусна печалба а е с цел да си спаси живота от египтяните. Т

Чудя се дали си прочел това което си цитирал. Нека да видим какво пише в цитата който си дал.

Когато наближава да влезе в Египер, Аврам казва на жена си да каже че му е сестра, за да МУ БЪДЕ ДОБРЕ ПОКРАЙ НЕЯ, и да се опази живота му.

НИКОЙ ОЩЕ НЕ ГО Е ЗАПЛАШИЛ. Няма РЕАЛНА опасност, само въображаема, в главата на Аврам само е опасността.

След това влизат в Египет, Сара е представена като сестра на Аврам, но не се казва че е и негова жена. Затова и като виждат неомъжена красива жена, придружена от брат си, хората на фараона я похвалват пред фараона и тя бива заведена в дома на фараона. Никой никога не е заплашвал Аврам, според това което пише в Стария завет. Но той ЛЪЖЕ, или по точно казано служи си с ИЗМАМА (не казва на фараона, че Сара, освен че му е сестра, е и негова СЪПРУГА), уж с цел да му се запази живота (който никога не е бил под заплаха), а всъщност продава жена си, за да му е ДОБРЕ.

Това пише в цитата, който даваш

Редактирано от salim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, никакъв брат не съм ти, нямам нищо общо с теб и лъжите ти. Не съм в позиция да отправям заплахи, а просто те предупреждавам, ти както искаш го разбирай.

Аврам е излъгал, при това два пъти, по един и същи начин, с цел да изтъргува жена си, никой никога не го е заплашвал, според Стария завет.

Да видим сега какво наистина казва библията по въпроса.

Gen 12:11 И когато наближи да влезе в Египет, рече на жена си Сарайя: Виж сега, зная, че си жена красива наглед.

Gen 12:12 Египтяните, като те видят, ще рекат: Тя му е жена; и мене ще убият, а тебе ще оставят жива.

Gen 12:13 Кажи, моля, че си ми сестра, за да ми бъда добре покрай тебе и да се опази живота ми, поради твоята дума .

Gen 12:14 И като влезе Аврам в Египет, египтяните видяха, че жената беше твърде красива.

Gen 12:15 Видяха я и Фараоновите големци и я похвалиха на Фараона; затова жената беше заведена в дома на Фараона.

Кристално ясно се вижда че мотивът на Аврам не е гнусна печалба а е с цел да си спаси живота от египтяните. Тук просто няма място за никакво съмнение че ти Салиме напълно целенасочено мамиш и представяш по лъжлив начин написаното в словото!

После гледам че си дал 8 цитата от Новия завет. Напомням за протокола че темата е за Стария завет, не за Новия. За Новия има друга тема, ако си чел Новия завет - заповядай в другата тема да коментираме Новия завет.

Нещата които съм дал от новия завет са пряко свъразани с темата която се дискутира. След като самият ти си говорил за Исус и си го представил в лъжлива светлина нали не очакваш да си мълчим по въпроса. Най-интересното е че си против даването на цитати от новият завет, а ти самият си дал такива и естествено верен на себе си напълно по лъжлив начин извадени от контекста. Това да изобличиш някого не е зло нещо, самият Исус наричаше фарисеите "гробници варосани" и ги предупреждаваше за бъдещето им наказание "как ще избегнете осъждението на огненият пъкъл" и повярвай ми не го е направил от зло сърце!

infinity: Да спазваме добрия тон.

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение заплахата реална ли е била или не, при все че аз съм сигурен че е била реална понеже както виждаме по нататък Аврам не е от страхливците и няма да направи нещо воден просто от страх. Важното в случая е неговият мотив, който се вижда много ясно и всякакъв спор е просто излишен по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение заплахата реална ли е била или не, при все че аз съм сигурен че е била реална понеже както виждаме по нататък Аврам не е от страхливците и няма да направи нещо воден просто от страх. Важното в случая е неговият мотив, който се вижда много ясно и всякакъв спор е просто излишен по въпроса.

Какти ти сам казваш Аврам не е от страхливците. Следователно не се е уплашил за живота си, и затова да е излъгал.

Просто е изтъргувал яловата си жена на фараона. Kакто е направил това и малко по късно, за втори път, по същата схема, без никой да го заплашва.

Битие 20 глава

1 От там Авраам пътуваше към южната страна. Той се настани между Кадис и Сур и живееше като пришелец в Герар.

2 И понеже Авраам казваше за жена си Сара: Сестра ми е, то Герарският цар Авимелех прати та взе Сара.

Или НАПИСАНО Е, понеже Авраам е казвал че Сара е негова сестра, ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА, цар Авимелех я взима. Т.е Сара в очите на цар Авимелех е била една свободна жена, и той я взима от нейния брат, като за това в древността винаги се е плащало на родителите или роднините на жената, в случая на Аврам, брат й.

Това е номера на Аврам - хем да спи със сестра си, т.е взел я за съпруга, хем да казва, че му е само сестра и да я продава на царете и фараони.

Колко пари е взел Аврам от сделката със сестра си (жена си) :

16 А на Сара каза: Виж, дадох на брата ти хиляда сребърника; ето, това ти е покривало за очите пред всички, които са с тебе; и пред всички човеци си оправдана.

1000 сребърника

ЗА справка, Исус е изтъргуван само за 30 сребърника, пък Йосиф е продаден от братята си за 20 сребърника

Явно добра сделка е направил Аврам. Класическа еврейска сделка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какти ти сам казваш Аврам не е от страхливците. Следователно не се е уплашил за живота си, и затова да е излъгал.

Просто е изтъргувал яловата си жена на фараона. Kакто е направил това и малко по късно, за втори път, по същата схема, без никой да го заплашва.

Значи когато ти е изгодно казваш че Аврам е страхливец, когато не, веднага обръщаш картата като евтин шарлатанин. Не на мене тия! От същата случка в която Аврам показа че не е страхливец, показва и че не търси матерялното защото нищо от плячката не задържа за себе си! Самият Аврам цял живот е живял в шатри защото очакваше небесният град, при все че е можел да си построи палати той просто не е бил човек който се вълнува от тия неща, защото е имал нещо по-добро а именно небесната надежда за новият Йерусалим, който ЯХВЕ е приготвил за тези които го любят! Но да продължим нататък с евтините ти измикярски трикове. Даваш цитат от битие 20 глава първи и втори стих и пропускайки удобно останалите стихове прескачаш направо на 16 стих. Сега вече разбрах със сигурност че ти напълно съзнателно се опитваш да заблудиш и подведеш четящите темата с цел да си прокараш безумните теорийки. Да видим какво казват стиховете които ти така тактично си ни спестил.

Gen 20:2 И понеже Авраам казваше за жена си Сара: Сестра ми е, то Герарският цар Авимелех прати та взе Сара.

Gen 20:3 Но Бог дойде при Авимелеха в съня му, през нощта и му рече: Ето, ти умираш поради жената, която си взел; защото тя си има мъж.

Gen 20:4 (А Авимелех не беше се приближил при нея). И рече: Господи, ще погубиш ли един праведен народ?

Gen 20:5 Не каза ли сам той: Сестра ми е? Също и сама тя рече: Той ми е брат. С право сърце и с чисти ръце сторих аз това.

Gen 20:6 Бог му каза в съня: Да, Аз зная, че си сторил това с праведно сърце; още Аз те въздържах да не съгрешиш против Мене, и затова не те оставих да се докоснеш до нея.

Gen 20:7 Сега, прочее, върни жената на човека, защото е пророк и ще се помоли за тебе, и ти ще останеш жив; но, ако не я върнеш, знай, че непременно ще умреш, ти и всички твои.

Gen 20:8 На сутринта, като стана рано Авимелех повика всичките си слуги и извести всички тия неща в ушите им; и хората се уплашиха много.

Gen 20:9 Тогава Авимелех повика Авраам и му рече: Що ни стори ти? Какво ти съгреших, та си навлякъл на мене и на царството ми голям грях? Направил си ми работи, които не трябваше да се правят.

Gen 20:10 Рече още Авимелех на Авраама: Що си видял, та стори това нещо?

Gen 20:11 И рече Авраам: Сторих го понеже рекох: Не ще има страх от Бога в това място, и ще ме убият поради жена ми.

Gen 20:12 А при това, тя наистина ми е сестра, дъщеря на баща ми, но не и дъщеря на майка ми; и ми стана жена.

Gen 20:13 И когато Бог ме направи да странствувам от бащиния си дом, рекох й: Ще ми направиш тая добрина - На всяко място, гдето отидем, казвай за мене: Брат ми е.

Gen 20:14 Тогава Авимелех взе овци и говеда, слуги и слугини, та ги даде на Авраама и върна му жена му Сара.

Gen 20:15 И рече Авимилех: Ето, земята ми е пред тебе, засели се дето ти е угодно.

Gen 20:16 А на Сара каза: Виж, дадох на брат ти хиляда сребърника; ето, това ти е покривало за очите пред всички, които са с тебе и пред всички човеци си оправдана.

Отново кристално ясно си виждат в светлината на словото защо Аврам е постъпил така. Това е било една предпазна мярка от негова страна, защото не е знаел че има страх от Бога в герарската земя. Също така се вижда че парите които Царя е дал на Аврам са дадени след като разбира каква е истината, а не като някаква сделка срещу Аврамовата сестра както ти подло се опита да ни излъжеш показвайки само няколко стиха а не цялата история. Не пише в началото Аврам да е искал или получил нещо в замяна на сестра си! Другото което се вижда е справедливостта на ЯХВЕ който собственоръчно в възпрял праведния цар от съгрешение! Интересното е че самият Авимелех след като вижда как стоят нещата не тръгва да мъмри Аврам че е постъпил неразумно, а от добра воля му дава слуги стада и му дава право да се засели където си избере. Та щом самият Герарски цар не тръгна да се съди с Бог или Аврам а дори напротив отнесе се много щедро и с благоразположение, то кой си ти Салиме да съдиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново кристално ясно си виждат в светлината на словото защо Аврам е постъпил така. Това е било една предпазна мярка от негова страна, защото не е знаел че има страх от Бога в герарската земя.

Бях цитирал цялата глава в преден пост, затова не намерих за уместно да я цитирам пак. Върни се по назад и прочети, ако не вярваш.

Това което си удебелил, показва само, че Аврам си е помислил, че не ще има страх от Йехова в царството на Авимелех. И като си помислил това, толкова се уплашил, че решил да прежали жена си Сара, и без никой реално да го е заплашил, я дава за жена на Авимелех. Трябва да си голям шубелия, че без някой да те заплашва, поради някакво собствено ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, да дадеш жена си на чужд мъж, да спи с нея, и не само да спи, ами и да му стане жена. Обаче Аврам не е бил страхливец. Следователно е казал, че се е уплашил за живота си само като ОПРАВДАНИЕ за лъжата и сводничеството.

Не е ФАКТ, какво някой си мисли - това не е факт. Аврам само си е мислил че в възможно някой да го заплашва.

ФАКТ е, че никой не го е заплашвал.

Нека да видим какви са другите факти:

1. Лъже че Сара му е само сестра, и не казва ИСТИНАТА, а именно че тя му е сърпуга, жена (това е сторил два пъти - един път фараона, втрори път - Авимелех

2. От фараона получава добитък, слуги, злато, ОТ Авимелех също получава 1000 сребърника, също и добитък у слуги и слугини. НЕ ги получава за черните си очи, а за жена си - Сара.

3. Авраам прави секс с сестра си - това се нарича КРЪВОСМЕШЕНИЕ

ТОВА СА ФАКТИТЕ, както и да го усукваш - това са ФАКТИТЕ В БИБЛИЯТА, не виждам какво те притеснява, Sithrow. ТАКА ПИШЕ В БИБЛИЯТА.

Проблема е че написаното е за Авраам - бащата на избрания народ, пък щом е такъв бащата... Пардон, всъщност видяхме, че не е Авраам бащата, а някой друг е заплодил Сара. Върни се назад и прочети целия пост, ако не си разбрал каква е ТАЙНАТА НА АВРААМ.

----------------------------

Ето историята на Авраам, само че разказана спрямо теб, помисли дали в възможно ТИ да постъпиш така.

Представи си, че пътуваш с хубавата жена си към София. Обаче си чувал, че в София има една много страшна МУТРА, която като види хубава жена, иска да спи с нея. И ти като размишляваш в себе си си казваш: "Сега като отидем в София и хората като видят хубавата ми жена, ще кажат на МУТРАТА, и мутрата ще бе набие (убие) и ще вземе и ще спи със жена ми и ще се ожени за нея.

Не е ли по добре, за да запазя живота си, да излъжа че ми е сестра. Така МУТРАТА ще вземе жена ми, и ще спи с нея, пък аз ще си запазя живота, пък и ще се уредя добре като брат на жена си и ще живея на вилата на МУТРАТА, и ще слушам стоновете на жена си, когато мутрата прави секс със нея. Но нищо, важно е че на мене ще ми е добре."

И без реално никой да те заплашва, Sithrow, като стигнеш в София, Мутрата вижда хубата ти жена и те пита - тази каква ти е, и ти казваш, ами това е сестра ми. И Мутрата казва, ами щом ти е сестра, я да я взема за моя жена, пък ще ти дам 1000 лв. пък и ще дойдеш да живееш на вилата ми и ще ти е добре, все пак се сродяваме един вид.

И отивате на вилата на Мутрата, и Мутрата прави секс със жена ти, а ти си стискаш 1000-дата лева и ти е добре.

Обаче Господ заплашва Мутрата и мутрата се изплашва много, и ти дава един хубав джип и ти казва "Взимай си жената и се махай оттук, задръж и парите, които съм ти дал

И ти с джипа отиваш в Пловдив, където обаче живее една друга Мутра, която също си пада по хубавите жени. И ти пак си казваш "Сега като отидем в Пловдив и хората като видят хубавата ми жена, ще кажат на другата МУТРА, и мутрата ще бе набие (убие) и ще вземе и ще спи със жена ми и ще се ожени за нея.

Не е ли по добре, за да запазя живота си, да излъжа че ми е сестра. Така МУТРАТА ще вземе жена ми, и ще спи с нея, пък аз ще си запазя живота, пък и ще се уредя добре като брат на жена си и ще живея на вилата на МУТРАТА, и ще слушам стоновете на жена си, когато мутрата прави секс със нея. Но нищо, важно е че на мене ще ми е добре."

Е сега те питам, Sithrow, възможно ли е дори теоретически здрав, прав мъж, който обича жена си, да има такова поведение, подобно на Авраам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си удебелил, показва само, че Аврам си е помислил, че не ще има страх от Йехова в царството на Авимелех. И като си помислил това, толкова се уплашил, че решил да прежали жена си Сара, и без никой реално да го е заплашил, я дава за жена на Авимелех. Трябва да си голям шубелия, че без някой да те заплашва, поради някакво собствено ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, да дадеш жена си на чужд мъж, да спи с нея, и не само да спи, ами и да му стане жена. Обаче Аврам не е бил страхливец. Следователно е казал, че се е уплашил за живота си само като ОПРАВДАНИЕ за лъжата и сводничеството.

Това са си някакви твои болни изводи които лично за мен не представляват никакъв интерес, поради ясното свидетелство на словото, това че ти не вярваш в него и имаш нужда да търсиш под вола теле си е твой проблем.

ТОВА СА ФАКТИТЕ, както и да го усукваш - това са ФАКТИТЕ В БИБЛИЯТА, не виждам какво те притеснява, Sithrow. ТАКА ПИШЕ В БИБЛИЯТА.

Къде виждаш да съм притеснен от това което пише в библията? Нищо което е в библията не ме смущава, смущават ме твоите ереси и целенасочени лъжи.

Проблема е че написаното е за Авраам - бащата на избрания народ, пък щом е такъв бащата... Пардон, всъщност видяхме, че не е Авраам бащата, а някой друг е заплодил Сара. Върни се назад и прочети целия пост, ако не си разбрал каква е ТАЙНАТА НА АВРААМ.

Да видим какво Исус казва по въпроса:

Luk 13:15 Но Господ в отговор му рече: Лицемери! В събота не отвързва ли всеки един от вас вола или осеела си от яслите и го завежда да го напоява?

Luk 13:16 А тая, като е Авраамова дъщеря, която Сатана е държал цели осемнадесет години, не трябваше ли да бъде развързана от тая връзка в съботен ден?

Luk 19:9 И Исус му рече: Днес стана спасение на този дом; защото и този е Авраамов син.

Да видим и думтие на апостол Петър:

Act 3:13 Бог Авраамов, Исааков, и Яковов, Бог на бащите ни, прослави служителя си Исуса, когото вие предадохте, и от когото се отрекохте пред Пилата, когато той бе решил да го пусне.

Апостол Павел....

Act 13:26 Братя, потомци от Авраамовия род, и които измежду вас се боят от Бога, нам се изпрати вестта на това спасение.

Няма смисъл да изброявам повече, сам виждаш че глупостите които дрънкаш нямат потвърждение от библията.

Ето историята на Авраам, само че разказана спрямо теб, помисли дали в възможно ТИ да постъпиш така.

Представи си, че пътуваш с хубавата жена си към София. Обаче си чувал, че в София има една много страшна МУТРА, която като види хубава жена, иска да спи с нея. И ти като размишляваш в себе си си казваш: "Сега като отидем в София и хората като видят хубавата ми жена, ще кажат на МУТРАТА, и мутрата ще бе набие (убие) и ще вземе и ще спи със жена ми и ще се ожени за нея.

И без реално никой да те заплашва, Sithrow, като стигнеш в София, Мутрата вижда хубата ти жена и те пита - тази каква ти е, и ти казваш, ами това е сестра ми. И Мутрата казва, ами щом ти е сестра, я да я взема за моя жена, пък ще ти дам 1000 лв. пък и ще дойдеш да живееш на вилата ми и ще ти е добре, все пак се сродяваме един вид.

И отивате на вилата на Мутрата, и Мутрата прави секс със жена ти, а ти си стискаш 1000-дата лева и ти е добре.

Обаче Господ заплашва Мутрата и мутрата се изплашва много, и ти дава един хубав джип и ти казва "Взимай си жената и се махай оттук, задръж и парите, които съм ти дал

И ти с джипа отиваш в Пловдив, където обаче живее една друга Мутра, която също си пада по хубавите жени. И ти пак си казваш "Сега като отидем в Пловдив и хората като видят хубавата ми жена, ще кажат на другата МУТРА, и мутрата ще бе набие (убие) и ще вземе и ще спи със жена ми и ще се ожени за нея.

Е сега те питам, Sithrow, възможно ли е дори теоретически здрав, прав мъж, който обича жена си, да има такова поведение, подобно на Авраам?

Оххх направо изби рибата с това сравнение... Как е възможно да сравняваш две коренно различни епохи? В случая

Аврам е живял във време на ЦАРЕ и ФАРАОНИ повечето от които крайно нечестиви, не някакви си мутри. За тях не е представлявало никакъв проблем да ти клъцнат гърлото дори само за кеф, колко повече заради невероятно красивата ти жена каквато е била Сарая, все пак те са били обожествявани от народа. Питам те аз ако ти живееше в такова време как би реагирал, какво ви направил? Зад монитора много смело го раздаваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата си е интересна за дискусия. Всеки изказва разбиранията си и начина, по който възприема написаното. Само МОЛЯ ВИ не превръщайте темата, подобно на много други, в караница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim,запознат ли си с това ,че човечеството преминава през различни епохи на развитие? Тази в която се развива Стария завет ако се не лъжа е древно египетската (мързи ме да проверя ),паралелно с нас ,еволюират и се развиват силите ,които ръководят нашето човешко съществуване. Тези сили ,които са описани да действат по време на Стария завет са 2 вида. В процеса на развитие на нашето човечество ,те също търпят развитие. Еволюират но на едно друго ниво. В епохата в която се намираме в момента тези същите сили от тази древно египетска епоха отново ни ръководят (защото в една друга епоха гръко-римската ,ако не се лъжа,те са отсъствали ),но сега те самите вече са под ръководството на Христос и благодарение на това ,ние дребните хорица ,започваме да виждаме и проумяваме ,много неща ,които са били абсолютно невъзможни за възприемане от нас в едни по задни периоди. Стария завет ,сам по себе си е вече като една стара монета която няма себестойност ,а е ценна поради факта че е оцеляла през времето като архив. Това е. Един съвет ,зарежи го стария завет ,остави го на разсъжденията на "Свидетелите на Йехова"те по го виждат :) Влез в новата епоха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim,запознат ли си с това ,че човечеството преминава през различни епохи на развитие?

Доста добре съм запознат с тези епохи. Лошото е че света и в момента се управлява хора, които изповядват Стария завет, без дори да знаят какво пише там. Или точно казано, имат някаква представа за мита, който се насажда от църквите за Аврам, Давид, Моисей.

И макар че сме близо до Епохата на Водолея, съзнанието на обществото е съзнанието на хората от Стария завет - търговия с жени, кръвосмешение, насилие, лъжа, убийства.

И няма как да е иначе като кумирите - Аврам, Давид и др. библейски герои са търговци на жени, лъжци, кръвосмесители, убийци.

За това говоря през целия пост...

Стария завет е ИСТОРИЯ. Обаче който не познава историята, рискува да повтори съшите грешки. Още по-лошо е, ако имаме изкривена представа за Историята.

Аз съм радетел за това - да разбере обществото каква е ИСТИНСКАТА ИСТОРИЯ НА АВРАМ, ДАВИД, МОИСЕЙ, и повече да не се робува на подобно кумири.

--------П.С.

Казваш така:

"Стария завет ,сам по себе си е вече като една стара монета която няма себестойност ,а е ценна поради факта че е оцеляла през времето като архив."

ЦЕЛИЯТ ЗАПАДЕН СВЯТ днес управляван от Хората на Стария завет, и той е тяхната доктрина. Преди 2-3 хиляди години, Стария завет е бил доктрина само на евреите, и е бил локално явление.

ДНес Стария завет е световна доктрина. Т.нар НОВ СВЕТОВЕН РЕД, всъщност е налагането на доктрината на Стария завет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо виждаш така нещата ,Това което виждаш като проявления на стария завет си ги е имало винаги в този свят в това човечество,от към злото нищо ново не се случва,но от към доброто стават големи промени,важното е да ги уловиш. Когато някой тръгне да се дави ти ще се удавиш ли с него?Незнам дали ще го спреш ,но съм сигурна че няма да скочиш с него. Освен за Страия завет ти казах и нещо друго ,но най вероятно не ме разбра:"Тези сили ,които са описани да действат по време на Стария завет са 2 вида. В процеса на развитие на нашето човечество ,те също търпят развитие. Еволюират но на едно друго ниво." Христовото учение прониква в нас чрез тях ,първо е проникнало в тях и сега ние го получаваме,естествено както във всичко в природата си има и противоположните сили и те си действат ,но трябва да се научим да ги различаваме.Това е важно. Другото са знания,който трябва ще се завъртят така нещата край него ,че ще ги получи. За другите незнам доста път през космоса ги очаква. Но в никакъв случай смърт,ад,край или каквато и да е там библейската метафора. И освен това света не се управлява от хората :bye1: те са само участници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо виждаш така нещата ,Това което виждаш като проявления на стария завет си ги е имало винаги в този свят в това човечество,от към злото нищо ново не се случва,но от към доброто стават големи промени,важното е да ги уловиш.

Чисто философски погледнато, ако доброто се промени, ще се промени и злото.

Обаче, методиката на злото е да се прави на добро. Това, което е било изначално зло, сега ни се предлага като добро. А доброто - все по-малко хора го ПРАВЯТ.

Защото теорията е едно, живота съвсем друго.

И накрая стигам до извод обратен на твоя - доброто е едно и също от създаването на света до ден днешен, докато злото се променя, намира все нови форми на проявление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаеш ли че най- доброто сътворено от Бога сме ние хората с всички недостатъци с всичко добро и с всичко лошо. Дали доброто или лошото у нас е повече или по-малко не мога да определя, но знам че Господ е населил земята с човеци точно заради това, че можеме да се усъвършенстваме.

В противен случаи сигурно би населил земята с ангели. Как тогава реши че доброто е едно и също нещо от създаването на света до ден днешен?

Редактирано от bojikokala (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се самоунищожим преди да почнем да се усъвършенстваме ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оххх направо изби рибата с това сравнение... Как е възможно да сравняваш две коренно различни епохи? В случая

Аврам е живял във време на ЦАРЕ и ФАРАОНИ повечето от които крайно нечестиви, не някакви си мутри. За тях не е представлявало никакъв проблем да ти клъцнат гърлото дори само за кеф, колко повече заради невероятно красивата ти жена каквато е била Сарая, все пак те са били обожествявани от народа. Питам те аз ако ти живееше в такова време как би реагирал, какво ви направил? Зад монитора много смело го раздаваш...

Sithrow, ти също изби рибата, за съвремените Мутри също не е никакъв проблем да ти клъцнат гърлото за кеф. Въпроса е не да обсъждаме Фараоните и Мутрите, а поведението на Авраам.

Героите се раждат в трудни времена и епохи, а повярвай ми от написаното в Библията, излиза че Аврам не е никакъв герой а по-скоро страхливец, жалък сводник, и кръвосмесител.

Ако имаш някакви библейски факти които да покажат че това което казвам не е вярно, моля приведи ги, ако не отмини темата с мълчание, ще те разбера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто философски погледнато, ако доброто се промени, ще се промени и злото.

Обаче, методиката на злото е да се прави на добро. Това, което е било изначално зло, сега ни се предлага като добро. А доброто - все по-малко хора го ПРАВЯТ.

Защото теорията е едно, живота съвсем друго.

И накрая стигам до извод обратен на твоя - доброто е едно и също от създаването на света до ден днешен, докато злото се променя, намира все нови форми на проявление.

Злото е доброто от миналото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Салим, имам нещо за теб -

Талмуд. Мишна и Тосефта. Пер. Н. Переферковича. т. 4. кн. 7 и 8. — Спб., 1901, с. 287. Ср. также: "Если язычник убил язычника или убил еврея, он отвечает, а если еврей убил язычника, он не отвечает" (Тосефта Авода Зара 8,6; там же, с. 476).

"Някой искал да убие скот, а убил човек – езичник – той не отговаря пред човешкия съд (Талмуд, Санхедрин 9:2), защото "за убийство на езичник еврейският съд не наказва" (50).

)))

Така, както пишеш

с един аршин се мери за евреите, с друг за всички останали, това са т.нар "гои" към които се числим и ние

Това е Стария завет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim, след 9 страници изписани разсъждения, ще ни разкриеш ли най-накрая Авраамовата тайна, че сън не ме лови. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми той я каза отдавна, че Йехова си пада по Сара и покрай нея е пооправил и диреджето на Авраам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми той я каза отдавна, че Йехова си пада по Сара и покрай нея е пооправил и диреджето на Авраам Публикувано изображение

;)

Което потвърждава правилото, че имаш ли си сгодна булка - рая е твой Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авраам беше-ПРЕД УЗНАН+ПРЕДОПРЕДЕЛЕН+ИЗПИТАН ЗА ПОСЛУШАНИЕ! Защото въпреки, че беше пред узнан и предопределен, ако той не се беше покорил по своя воля т.е. по закона на свободата, Бог щеше да избере друг който да изпълни тази мисия. Бог винаги има свой верен остатък, служители които не отстъпват... Това е тайната, това говори много и на нас защото:"Матей 22:14 Защото мнозина са поканени, а малцина избрани." Нека бъде свобода!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...