Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

salim

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Следователно творецът на всичко проявено и непроявено не би казал на еврейските пророци "вие сте избрания народ".

Или някой друг им го е казал или те (пророците) нещо грешно са го разбрали. Не трябва да се изключва и тази възможност. :P

По обстойния извод от тайната на Авраам е, че никой от пророците на Стария завет не е говорил от името на ОТЕЦ, или Бога от Новия завет.

Всички пророци и всички герои от Стария завет, говорят от името на Господаря Йехова. А Йехова е един паднал ангел, или както Исус го нарича - Княза на този свят.

Дори елементарния факт, че никъде в Новия завет името "Йехова" не е споменато, е достататъчен, за да се замисли човек.

:) Но понеже много ми харесва задълбочения начин по който разглеждаш текстовете от Библията се изкушавам да ти предложа нещо подобно но с друг текст ,който обяснява доста по точно и конкретно точно тези сили ,които така художествено са описани в Библията.Да обърнем местата аз ще ти пращам цитати ,а ти ще ми казваш какво виждаш в тях.Тъй като материята е суха и има доста специфична терминология мисля че е по добре да го направим на лични .След това ,като видиш по друг начин обяснени Йехова всички край него и след него ,може би ще разбереш по друг начин Стария завет. ;)

Може на лични, а може и да отвориш нова тема, и там да разгледаме това, което искаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен обаче не успя да убедиш в нещо... Салим. Аз смятам че онова, което наричате Бог, се състои от две неща - едното черно, другото - бяло. Падналия княз за който говориш е едно от двете Му лица.

За по - голямо удобство на църквата/по принцип/ се разделя на две, за контрол.

Според мен не е така, падналия княз не е едно от двете лица на Бога. Но условно казано е това, което се нарича "дявол".

При това, той не е "паднал" сам, ами с него са паднали още много "ангели". Едни са паднали в Африка, други в Азия, трети в Южна Америка, четвърти сигурно в Европа.

Темата е повече от интересна, и изисква човек да има обширни познания по история и религия, за да навлезе в нея. А също и безпристрастност, за да не се опитва да вкара новото познание в клишетата на съзнанието си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато човек не приеме и така нареченото от някои "зло", което носи в себе си, той винаги ще го носи там. Отрицанието на нещо, каквото и да било то, отделянето му като зло и низвергването му, води само до неговото засилване. Сянката се стопява, когато се интегрира, когато се приеме и прегърне без страх от засенчване. Зло няма, има неосъзнато добро. И затова навсякъде из светите писания се говори във всички религии, че един ден доброто ще надделее, ще победи. Това означава само едно - един светъл ден всички ще осъзнаят, че всичко е добро. И ще изчезне всякакво разделение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато човек не приеме и така нареченото от някои "зло", което носи в себе си, той винаги ще го носи там.

Отрицанието на нещо, каквото и да било то, отделянето му като зло и низвергването му, води само до неговото засилване.

Сянката се стопява, когато се интегрира, когато се приеме и прегърне без страх от засенчване.

Зло няма, има неосъзнато добро. И затова навсякъде из светите писания се говори във всички религии, че един ден доброто ще надделее, ще победи. Това означава само едно - един светъл ден всички ще осъзнаят, че всичко е добро.

И ще изчезне всякакво разделение.

Това е така, обаче в моя пост става дума за нещо друго - Че ЗЛОТО, се е маскирало като ДОБРО. И хората не могат да различат злото от доброто. А не че отхвърлят злото. Напротив - кланят му се, мислейки че е добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и да бъркаш "кланянето" с готовност за "задна прашка" Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така, обаче в моя пост става дума за нещо друго - Че ЗЛОТО, се е маскирало като ДОБРО. И хората не могат да различат злото от доброто. А не че отхвърлят злото. Напротив - кланят му се, мислейки че е добро

Салим,защо си мислиш че не те разбираме.Аз мисля че твоята позиция е правилна,но има едно мъничко но.Прочети внимателно поста на Маат.Много бих искал да го разбереш.Но и много искам да си довършиш темата-интересно ми е ,а и предполагам не само на мен. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОБОБЩЕНИЕ

Четейки внимателно Стария завет, можем да направим два противоположни извода:

1. Йехова е паднал ангел, който избира Сара за своя жена, и от връзката им се ражда Исаак, а от него пък - всички останали евреи. С други думи казано, т.нар. "избран" народ всъщност са чедата на дявола (падналия ангел)

или

2. Стария завет е пълна измислица, чрез която някой еврейски автор се е опитал да изкара евреите едва ли не потомци на Бога (подобно на фароаните, например)

Нека да видим какво е казал Исус Христос по този въпрос.

Цитирам Евангелие от Йоан, глава 8, в описания епизод Христос разговаря с евреи-фарисеи (това са били така да се каже учените и "просветлени" евреи)

38 Аз говоря това, което съм видял у Моя Отец; също и вие вършите това, което сте чули от вашия баща.

39 Те в отговор Му казаха: Наш баща е Авраам. Исус им каза: Ако бяхте Авраамови чада, Авраамовите дела щяхте да вършите.

В прав текст Исус казва на евреите, че Аврам не е техния баща

40 А сега искате да убиете Мене, Човека, Който ви казах истината, която чух от Бога. Това Авраам не е сторил.

41 Вие вършите делата на баща си. Те му рекоха: Ние не сме родени от блудство; един Отец имаме, Бога.

Тук учените фарисеи разкриват тайната – че техния баща не е Аврам, а баща им е техния Бог - Йехова

42 Исус им рече: Ако беше Бог вашият Отец, то вие щяхте да Ме любите, защото Аз от Бога съм излязъл и дошъл; понеже Аз не съм дошъл от Себе Си, но Той Ме прати.

43 Защо не разбирате Моето говорене? Защото не можете да слушате Моето учение.

Исус ясно им казва, че техен баща не е БОГ-ОТЕЦ. А кой тогава е техния баща?

44 Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

По-категорично не може да бъде казано от това! Бащата на евреите, този, който е заплодил Сара не е Аврам, а е ДЯВОЛА! И неговите чада, желаят да вършат похотите на баща си Дявола (Йехова). А той е открай време ЧОВЕКОУБИЕЦ - спомнете си разоряването на Содом и Гомор, и хилядите други убийства описани в Стария завет извършени лично от Йехова, и по негова заръка от чадата му - евреите. Според непълната статистика, само точно посочените жертви в Библията са 2,270,971. източник: http://dwindlinginunbelief.blogspot.com/20...god-killed.html

Освен това Йехова, дявола, е ЛЪЖЕЦ- представя се за БОГ!

45 А понеже Аз говоря истината, вие не Ме вярвате.

А вие ще повярвате ли на думите на ИСУС ХРИСТОС? Редактирано от salim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С други думи казано, Йехова иска човешка плът! А реже ли се жива плът, се лее и кръв. Значи Йехова иска кръв и плът. И ако някой откаже да му даде кръвта и плътта си, то „тоя човек, да се погуби измежду людете си, защото е нарушил завета Ми.” Значи, не си ли обрежеш члена – смърт. Това е първата заповед на Йехова всъщност. И най-важната, спазва се безпрекословно и до ден днешен от евреите.

Обръщам внимание, че освен тези, които са потомство на Аврам, трябва да се обрязват и тези, които не са от потомството на Аврам, но например са купени с пари от някой чужденец.

ОБОБЩЕНИЕ

Четейки внимателно Стария завет, можем да направим два противоположни извода:

1. Йехова е паднал ангел, който избира Сара за своя жена, и от връзката им се ражда Исаак, а от него пък - всички останали евреи. С други думи казано, т.нар. "избран" народ всъщност са чедата на дявола (падналия ангел)

или

2. Стария завет е пълна измислица, чрез която някой еврейски автор се е опитал да изкара евреите едва ли не потомци на Бога (подобно на фароаните, например)

Цитирам Евангелие от Йоан, глава 8, в описания епизод Христос разговаря с евреи-фарисеи (това са били така да се каже учените и "просветлени" евреи)

Тук учените фарисеи разкриват тайната – че техния баща не е Аврам, а баща им е техния Бог - Йехова

По-категорично не може да бъде казано от това! Бащата на евреите, този, който е заплодил Сара не е Аврам, а е ДЯВОЛА! И неговите чада, желаят да вършат похотите на баща си Дявола (Йехова). А той е открай време ЧОВЕКОУБИЕЦ - спомнете си разоряването на Содом и Гомор, и хилядите други убийства описани в Стария завет извършени лично от Йехова, и по негова заръка от чадата му - евреите. Според непълната статистика, само точно посочените жертви в Библията са 2,270,971.

А вие ще повярвате ли на думите на ИСУС ХРИСТОС?

Драги Салим.Нам е известно,а предполагам и на теб,че Иисус е бил обрязан,както повелява закона на Йехова.

От което,според твоите писания,трябва да следва,че Бог е принесъл плът и кръв на дявола.

За това уважеми,никой в целия свят,не дава пукнат грош за твоята тайствена теория.Това противоречие аз открих на пръв прочит и 5мин.Поради очевидния факт,че аз не се явявам най-мъдрият човек на таз земя,може да се предположи с голяма увереност,че и други съзират тез елементарни неща.Ето къде следва да потърсиш причината за неразпостранението на тайната ти доктрина.

Хубавото е че даваш простор на фантазията си.Обаче гледай и сам да не си повярваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди известно време Sprite твърдеше,че Йехова от СтЗ е Исус-http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=54076&st=60.Сега виждаме нещо ново ,Салим казва,че Йехова е Сатана.Макар,че мненията им са коренно различни има и прилики.И двамата твърдят,че това е Истината с главно "И",обаче Тя-истината е завоалирана,скрита под було или много дълбока тайна,но въпреки това и двамата са я открили,(на Салим това му е коствало 17 год от живота му!) което си е един подвиг.Да, веднага ще скочат някои с въпроса-Ами защо пък твоята истина да е вярната. Нека всеки направи своя избор и да вярва в това,което смята за правилно.Само ще посоча местата, където Салим тенденциозно прави своите изводи и заблуждава читателите си.

1.Авраам не е продавал Сара на Фараона.Това един от стълбовете,на който се гради неговата теория и го е повторил поне 10 пъти.Ако отново прочетете Битие ,ще видите ,че не се споменава за никаква продажба.Още повече,Авраам е притежавал много имот преди да замине за Египет:5 "Аврам взе жена си Сарайя, братанеца си Лот, всичкия имот, който бяха спечелили, и хората, които бяха придобили в Харан, та излязоха, за да отидат в Ханаанската земя."Битие12 От фактът,че Авраам е придобил още повече имот в Египет, изобщо не следва,че е имало продажба.

2.Авраам не е излъгал,че Сара му е сестра.В гл.20 видяхме какво пише.Това е още един сапунен мехур,който Салим от самото начало надува,надува, докато накрая се спука.И вместо да признае,че досегашните му обвинения са били безпочвени,той се хвърля към ново обвинение-кръвосмешение.Отново не е необходимо години и години задълбочено изследване за да се сетим,че в древните времена това е било наложително.Имам предвид времето на Адам,а после и Ной,когато за да се" продължи рода",мъжете са си взели за жени някоя от сестрите си.

3. 19 Но Бог каза: Не, а жена ти Сара ще ти роди син, и ще го наречеш Исаак; и с него ще утвърдя завета Си за вечен завет, който ще бъде и за потомството му след него.

20 И за Исмаила те послушах. Ето, благослових го, и ще го наплодя и преумножа; дванадесет племеначалници ще се родят от него, и ще го направя велик народ.

21 Но завета Си ще утвърдя с Исаака, когото Сара ще ти роди до година по това време.

"Ще ти",а не "Ще ми".Йехова казва,че синът,който ще се роди на Сара,ще бъде син на Авраам.Има още един детайл,който отновo не се отваря с твоя "ключ".Спомняте ли си, как Йехова изпита вярата на Авраам.Поиска от него да пожертва сина си Исаак,а Салим твърди,че е син на Йехова.Ами ако Авраам бе избързал с една секунда...?

4.Тенденциозния извод,че" нечестив" е равно на "този който роптае"Не съм спец по български език и литература,но и всеки профан ще ти каже,че това е смешно.Коренът на думата нечестив(според мен) е чест.Не-чест-ив.Този,който непостъпва честно,лъже,мами,липса на чест и достойнство.А "този,който роптае" е този,който е недоволен.Има голяма разлика!

Защо Салим прави това ли?Ми ето го отговора:"Това което става ясно от този цитат е, че някой е написал, че бог е създал хората. И то този бог, за който се говори в стария завет - бога на евреите - Йехова. Ами негрите кой ги създаде питам аз? Ами аборигените? Ами славяните? Защо вярваш на еврейските митове и легенди, а не вярваш на славянските, или тези на негрите примерно???"Така ми отговори Салим преди време.Аз вярвам на Библията и твърдя,че там е написано Божието слово.А ти вярваш ли на" еврейските митове и легенди"?Как се нарича човек,който пише за нещо,в което изобщо невярва?Това е твоята" Истина",Салим.

"По обстойния извод от тайната на Авраам е, че никой от пророците на Стария завет не е говорил от името на ОТЕЦ, или Бога от Новия завет."

Много интересно изказване!Знаеш ли,Салим,къде се крие отговора на този въпрос.НИКОЙ от пророците на Стария завет не е знаел,че някога ще дойде време,в което ще се говори за триединството и Бог ще бъде представен като Отец,Син и Светия дух.Но втората част от твоето изречение наистина ме изненада -"ОТЕЦ,или Бога от Новия завет.За какво са писали пророците ли?Или по-точно за КОГО?

Йоан 1:45

"Филип намира Натанаила и му казва: Намерихме Онзи, за Когото писа Моисей в закона, и за Когото писаха пророците, Исуса, Иосифовия син, Който е от Назарет. "

Освен за Йехова, пророците са писали и за Исус,Месията ,този който е трябвало да дойде.Ако има някакъв ключ ,то това е истинския,връзката между Стария и Новия завет.Древните писания ясно посочват,че Исус е Помазаника,Сина Божи,Избрания,Спасителя.Исус го е казал многократно.А кой е неговия Отец?Вече посочих,но ще повторя.

6" Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене." Йоан 14

Евреи 1:5

Защото, кому от ангелите е рекъл Бог някога: - "Ти си Мой Син, Аз днес Те родих"; и пак: "Аз ще Му бъда Отец, и Той ще ми бъде Син"?

Като имаме предвид,че Йехова е Богът на евреите(Както Салим правилно посочи!) ето какво казва Исус":

Йоан 8

53 Нима Ти си по-голям от баща ни Авраама, който умря? И пророците умряха. Ти на какъв се правиш?

54 Исус отговори: Ако славя Аз Себе Си, славата Ми е нищо; Отец Ми е, Който Ме слави, за Когото вие казвате, че е ваш Бог; 55 и пак не сте Го познали. Но Аз Го познавам; и ако река, че не Го познавам, ще бъда като вас лъжец; но Аз го познавам и пазя словото Му.

Исус,казва че Го познава и пази словото Му.В Деяния 22:12-16 се казва същото.

Няма символизъм,няма заобикалки,няма було...

Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драги Салим.Нам е известно,а предполагам и на теб,че Иисус е бил обрязан,както повелява закона на Йехова.

От което,според твоите писания,трябва да следва,че Бог е принесъл плът и кръв на дявола.

За това уважеми,никой в целия свят,не дава пукнат грош за твоята тайствена теория.Това противоречие аз открих на пръв прочит и 5мин.

:blink: Едно дете на 8 дни няма как да се противостави на обрязването. Не е нужно да имаш висше образование, за да се сетиш. Разбирам защо се хвана точно за обрязването. Няма проблем, не се налага да преосмислиш религията си. Просто споделих това, което съм ВИДЯЛ. Надявам се да нямаш нищо против.

Редактирано от salim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това уважеми,никой в целия свят,не дава пукнат грош за твоята тайствена теория.Това противоречие аз открих на пръв прочит и 5мин.Поради очевидния факт,че аз не се явявам най-мъдрият човек на таз земя,може да се предположи с голяма увереност,че и други съзират тез елементарни неща.Ето къде следва да потърсиш причината за неразпостранението на тайната ти доктрина.

Хубавото е че даваш простор на фантазията си.Обаче гледай и сам да не си повярваш.

:blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма символизъм,няма заобикалки,няма було...

arenas, точно така е както казваш, остани си в твоята истина. Няма проблем. Казано е: "Око, който има, ще види"

А за Аврам - Сара е негова жена, и същевременно сестра. Той лъже и фараона, и цар Авимелех, като им казва, че тя му е само сестра, и не казва, че освен това е женен за нея, т.е ако тя беше само сестра на Аврам - няма проблем, тя е свободна да се жени за фараона. Обаче тя е женена за Аврам, значи не е свободна. Точно това е лъжата на Аврам

Но няма проблем, щом искаш да вярваш в безпогрешността на Аврам и да се кланяш на Йехова - това е твое право и твой избор. И аз го уважавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драги ,Бадр.Дали Иса е бил обрязан няма никакво значение,защото обрязването е нещо естествено за хората живеещи по тия места и няма нищо общо нито с юдеите,нито с муслимите,нито с християните.Разбирам напълно твоето притеснение ,че някой казва неща които се пазят в тайна ,уж.Една тайна,която я знаят повече от един човек ,не е тайна.... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:help: Едно дете на 8 дни няма как да се противостави на обрязването. Не е нужно да имаш висше образование, за да се сетиш. Разбирам защо се хвана точно за обрязването. Няма проблем, не се налага да преосмислиш религията си. Просто споделих това, което съм ВИДЯЛ. Надявам се да нямаш нищо против.

Salim,явно не разбра какво означава това от гледна точка на християнската теология.Излиза,че Исус,който се явява Божи син за християните е сключил завет със Сатаната,ако вземем предвид казаното от теб.Исус не само,че не твърди подобно нещо,но потвърждава пророците преди него,които са служили на Отец.Затова badr спомена,че нещата,които си мислиш,че си открил са отдавна известни на света и въпрос на възприемане.Християните не отделят внимание на детайлите,защото описаните ситуаций имат символичен характер за тях.Критика ти бе отправена,защото човек остава с впечатление,че признаваш Новия завет,а отричаш Стария?Ако се описваш,като християнин ще се получи това фундаментално противоречие.Ако изхождаш от друга позиция,която не е свързана с християнската теология,на последните не им дреме за вижданията ти.

Драги ,Бадр.Дали Иса е бил обрязан няма никакво значение,защото обрязването е нещо естествено за хората живеещи по тия места и няма нищо общо нито с юдеите,нито с муслимите,нито с християните.Разбирам напълно твоето притеснение ,че някой казва неща които се пазят в тайна ,уж.Една тайна,която я знаят повече от един човек ,не е тайна.... Публикувано изображение

Чети и мисли!После отново прочети и пак размисли,може и да разбереш за какво става въпрос.Нищо лично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salim,явно не разбра какво означава това от гледна точка на християнската теология.Излиза,че Исус,който се явява Божи син за християните е сключил завет със Сатаната,ако вземем предвид казаното от теб.Исус не само,че не твърди подобно нещо,но потвърждава пророците преди него,които са служили на Отец.Затова badr спомена,че нещата,които си мислиш,че си открил са отдавна известни на света и въпрос на възприемане.Християните не отделят внимание на детайлите,защото описаните ситуаций имат символичен характер за тях.Критика ти бе отправена,защото човек остава с впечатление,че признаваш Новия завет,а отричаш Стария?Ако се описваш,като християнин ще се получи това фундаментално противоречие.Ако изхождаш от друга позиция,която не е свързана с християнската теология,на последните не им дреме за вижданията ти.

Чети и мисли!После отново прочети и пак размисли,може и да разбереш за какво става въпрос.Нищо лично!

Хубав съвет-харесва ми .Добре ще е и ти да го последваш ,обаче.Нали се сещаш ,за приказката за сламките и гредите в очите.... Публикувано изображение:help:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salim,явно не разбра какво означава това от гледна точка на християнската теология.Излиза,че Исус,който се явява Божи син за християните е сключил завет със Сатаната,ако вземем предвид казаното от теб.Исус не само,че не твърди подобно нещо,но потвърждава пророците преди него,които са служили на Отец.Затова badr спомена,че нещата,които си мислиш,че си открил са отдавна известни на света и въпрос на възприемане.Християните не отделят внимание на детайлите,защото описаните ситуаций имат символичен характер за тях.Критика ти бе отправена,защото човек остава с впечатление,че признаваш Новия завет,а отричаш Стария?Ако се описваш,като християнин ще се получи това фундаментално противоречие.

Ти не си ме разбрал докрай. Исус не е сключвал никакъв завет със Сатаната.

Аврам е сключил такъв завет със Сатаната. А Исус идва да спаси евреите от лапите на Сатаната.

Обаче Сатаната не е глупав, не случайно Исус го нарича Лукавия. Та този, Лукавия, решава от лимона да си направи лимонада. И така се ражда т.нар Нов завет, в който изглежда едва ли не, че Исус е син на Йехова.

Да, ама не, както би казал Петко Бочаров. Исус не е син на Йехова, по скоро е негов антипод. Като черното и бялото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аврам е сключил такъв завет със Сатаната. А Исус идва да спаси евреите от лапите на Сатаната.

Обаче Сатаната не е глупав, не случайно Исус го нарича Лукавия. Та този, Лукавия, решава от лимона да си направи лимонада. И така се ражда т.нар Нов завет, в който изглежда едва ли не, че Исус е син на Йехова.

Да, ама не, както би казал Петко Бочаров. Исус не е син на Йехова, по скоро е негов антипод. Като черното и бялото.

Може ли някой да ми разтълкува този символ,и да ми каже къде може да се види?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах те,но сега виждам,че ти прекарваш всичко през твоя поглед,тоест не говорим за теология,християнство,а само за личен подход и възприемане?В противен случай веднага изпъкват противоречията в думите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах те,но сега виждам,че ти прекарваш всичко през твоя поглед,тоест не говорим за теология,християнство,а само за личен подход и възприемане?В противен случай веднага изпъкват противоречията в думите ти.

Приемай всичко лично,когато трябва.И няма да сбъркаш.....кой ли го беше казал. Публикувано изображение:help:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в самото начало подчертах: "Това което ще прочетете по-долу е моя поглед към историята на Авраам, и той не е обвързан с никоя религия или учение"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в самото начало подчертах: "Това което ще прочетете по-долу е моя поглед към историята на Авраам, и той не е обвързан с никоя религия или учение"

Салим,пак питам за символа-знаеш ли какво означава и къде може да се види най-често?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Салим,пак питам за символа-знаеш ли какво означава и къде може да се види най-често?

По синагогите, това е звездата на Давид. Обаче това не е само еврейски символ. И става общоприет такъв едва през XIX век. Обаче се отклоняваме от темата, ако виждаш някаква връзка - кажи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По синагогите, това е звездата на Давид. Обаче това не е само еврейски символ. И става общоприет такъв едва през XIX век. Обаче се отклоняваме от темата, ако виждаш някаква връзка - кажи

Там е работата ,че го видях не в синагога.На външната страна на друг храм.Има вероятност разбира се да е преустроена синагога.Много голяма.Звездата на Давид съдържа ли тия два кръга в себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-категорично не може да бъде казано от това! Бащата на евреите, този, който е заплодил Сара не е Аврам, а е ДЯВОЛА! И неговите чада, желаят да вършат похотите на баща си Дявола (Йехова). А той е открай време ЧОВЕКОУБИЕЦ - спомнете си разоряването на Содом и Гомор, и хилядите други убийства описани в Стария завет извършени лично от Йехова, и по негова заръка от чадата му - евреите. Според непълната статистика, само точно посочените жертви в Библията са 2,270,971. източник: http://dwindlinginunbelief.blogspot.com/20...god-killed.html

А вие ще повярвате ли на думите на ИСУС ХРИСТОС?

Сега нека видим целия текст и неговия смисъл.

33 Отговориха Му: Ние сме Авраамово потомство и никога никому не сме били слуги; как казваш Ти: Ще станете свободни.

34 Исус им отговори: Истина, истина ви казвам, всеки, който върши грях, слуга е на греха.

35 А слугата не остава вечно в дома; синът остава вечно.

36 Прочее, ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни.

37 Зная, че сте Авраамово потомство; но пак искате да Ме убиете, защото за Моето учение няма място във вас.

От тук става ясно,че еврейте са потомци на Авраам.Освен това Исус ни насочва за естесвото на спора,свързано с извършваните грехове.Човек,който се отдава на греха е негов слуга.

38 Аз говоря това, което съм видял у Моя Отец; също и вие вършите това, което сте чули от вашия баща.

39 Те в отговор Му казаха: Наш баща е Авраам. Исус им каза: Ако бяхте Авраамови чада, Авраамовите дела щяхте да вършите.

40 А сега искате да убиете Мене, Човека, Който ви казах истината, която чух от Бога. Това Авраам не е сторил.

Исус говори от името на Бог,както и еврейте,но в случая чрез посредник,чийто лице се явява Авраам.Те от своя страна желаят да убият Божия пратеник,като Исус ни съобщава,че подобно поведение не е характерно за Авраам.

41 Вие вършите делата на баща си. Те му рекоха: Ние не сме родени от блудство; един Отец имаме, Бога.

Тук трябва да се спомене,че под "баща си"(в други преводи се използва "бащини си") се има предвид предишните поколения,които отхвърлили Божието слово.

42 Исус им рече: Ако беше Бог вашият Отец, то вие щяхте да Ме любите, защото Аз от Бога съм излязъл и дошъл; понеже Аз не съм дошъл от Себе Си, но Той Ме прати.

Тук Исус ясно ни дава да разберем,че ако еврейте вярват в Бог,защо тогава не подкрепят пратеника Му.От тук да се прави извод,че еврейте са се кланяли на друг няма логика.

43 Защо не разбирате Моето говорене? Защото не можете да слушате Моето учение.

44 Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

Тук под "баща дявола" се разбира грехът.Така са наричани хората с много грехове и непрекъснат стремеж към тях.Съответно дявола е символ на лъжи и греховност,следване на похотите,убийствата и т.н..Тук стиха изобщо не е свързан с Авраам.На кого е служил Авраам?От следващите стихове ще стане ясно.

Матей глава 8:

11 Но казвам ви, че мнозина ще дойдат от изток и запад, и ще насядат с Авраама, Исаака и Якова в небесното царство;

Лука 1:

54 Помогна на слугата Си Израиля. За да помни да покаже Милост.

55 (Както бе говорил на бащите ни). Към Авраама и към неговото потомство до века.

72 За да покаже милост към бащите ни, И да спомни светия Свой завет,

73 Клетвата, с която се закле на баща ни Авраама.

13.27 А Той ще рече: Казвам ви, не зная откъде сте; махнете се от Мене всички вие, които вършите неправда.

13.28 Там ще бъде плач и скърцане със зъби, когато видите Авраама, Исаака, Якова и всички пророци в Божието царство, а себе си, изпъдени вън.

Отново Йоан глава 8,същата,която salim ни цитира,Исус казва следното за Авраам:

53 Нима Ти си по-голям от баща ни Авраама, който умря? И пророците умряха. Ти на какъв се правиш?

54 Исус отговори: Ако славя Аз Себе Си, славата Ми е нищо; Отец Ми е, Който Ме слави, за Когото вие казвате, че е ваш Бог;

55 и пак не сте Го познали. Но Аз Го познавам; и ако река, че не Го познавам, ще бъда като вас лъжец; но Аз го познавам и пазя словото Му.

56 Баща ви Авраам се възхищаваше, че щеше да види Моя ден; и видя го и се зарадва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега нека видим целия текст и неговия смисъл.

Това е твоето тълкуване, благодаря че го сподели. Читателите нека сами да отсъдят. Който има око, ще види.

А за Лука и Матей и по принцип за целият Нов Завет скоро ще отворя нова тена, защото не може с един пост да се изясни това което е Новия завет. Кой е написал отделните глави на Новия завет, защо ги е писал, за кого ги е писал, какви източници е ползвал, по кое време е написан и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...