Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

salim

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Точно това което пишеш е причината да вложа, както казваш, толкова енергия и да покажа какво пише в Стария завет.

Убеден съм че 99% от хората които са почвали да четат Библията са имали твоята нагласа и усещания. Не са намерили нищо ценно, освен популярните имена, и разбира се една хронология на родове. И е безкрайно досадно със всичките тези имена и родословия да следиш нишката и да гледаш какво е казал един евреин на друг евреин, за кого се оженил и т.н

Обаче точно в тези родословия е тайната. И точно поради причините, които описваш, хората не могат да вникнат в написаното в Библията и виждат само това, което им е казано че пише там.

Ето и отговорите на въпросите, които задаваш:

Защо според теб все по малко хора четат Библията?

Защото не разбират това, което пише там

Защо все повече се разпространяват съвременни варианти с нейни прочит?

За да се завоалира още повече истината

Защо се тълкуват и се разсъждава над определени моменти в нея?

Поради съшата причина

Честно да ти кажа избрал си грешен подход.

По начина, по който представяш нещата, още повече хора ще отблъснеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Битие 19 Глава СОДОМ И ГОМОР

1 Привечер дойдоха двама ангела в Содом; а Лот седеше в Содомската порта. И като ги видя, Лот стана да ги посрещне, поклони се с лице до земята и рече:

Както видяхме от предната глава, ангелите пристигат в Содом на инспекция. Лот по това време седи на входа на града, до Содомската порта. Лот вижда че идват двама мъже (ангели). Той ги познава кои са. Явно има някакъв специфичен белег или изглед на лицето, по който Лот разпознава ангелите, при все че изглеждат като мъже. Още повече, че Лот е бил с Аврам по време на първите появявания на Господаря (виж Глава 12 от Битие).

И сега като вижда пратениците на Господаря (ангелите) Лот става да ги посрещне, при това също като Авраам им се покланя до земята (явно това е някакъв обичай по посрещане на ангели и Господари). И казва Лот:

2 Ето, господари мои, свърнете, моля, в къщата на слугата си, пренощувайте и си умийте нозете, и утре станете, та си идете по пътя. А те рекоха: Не, на улицата ще пренощуваме.

3 Но, като настояваше много, те се отбиха към него и влязоха в къщата му; и той им направи угощение и изпече безквасни хлябове; и ядоха.

Отново познатото обръщение: ГОСПОДАРИ МОИ. Лот склонява Господарите да му дойдат в къщата, и подобно на Авраам, им устройва богато угощение, и Господарите се наяждат добре.

И точно тук се случва нещо, което озадачава човечеството векове наред:

4 А преди да си легнат те, градските мъже, Содомските жители, млади и стари, всичките люде от всякъде, обиколиха къщата

5 и викаха на Лота, казвайки: Где са мъжете, които дойдоха у тебе тая нощ? Изведи ни ги да ги познаем.

Според общоприетото тълкувание, Содомските жители, млади и стари, всичките люде отвсякъде, изведнъж ги шибва хормона и се стичат пред дома на Лот, за да изнасилят мъжете, които Лот е приютил. Грозна картинка. По интересното е, че дори теоретически е невъзможно, на всички мъже от един град (примерно 500-1000 човека поне), при това и млади и стари, изведнъж да им се прище да правят секс, при това с мъже, още повече че едва ли ще успеят да се вредят 1000 човека на 2 дупета мъжки. Ако приемем че на един мъж ще му трябват средно 5 мин. да свърши, то последният от тези хиляда ще трябва да чака 41 часа, докато му дойде реда да задоволи нагона си. Дори и 100 само да са били мъжете в онази нощ пред дома на Лот, пак последния ще е трябвало да изчака 4.1 часа безподобна оргия, за да му дойде реда. А в текста недвусмислено е казано, че са дошли всички от всякъде.

При това, в текста на Битие до момента, ние видяхме жителите на град Содом във съвсем друга светлина. Те са трудолюбови, превърнали са земята в райска градина, освен това 12 години са били васали, подчинени на съседен цар, виждаме че губят и битката с този цар след това, което означава, че не са толкова агресивни и войнствени, а за капак на всичко, техния цар и жреца на Всевишния Бог – Мелхиседек излизат заедно да благодарят на Авраам за спасението на содомските мъже от плен, което е сигурен знак, че религията, която се изповядва в Содом е религията на Всевишния Бог. Дори царя на Содом отказва да си вземе обратно плячката, която е заграбена от Содом, и сега е в ръцете на Аврам

” 21 А Содомският цар рече на Аврама: Дай ми човеците, а имота задръж за себе си”,

Забележете още, че Лот избира да се засели в този град, защото това е най-доброто място (според Библията) и при това Лот нито е бил групово изнасилен, нито е бил ограбен. Напротив, содомските жители му дават жена от своите, позволяват му да се засели в техния град, да съгради дом. Съвсем нормални хора, с нормални обичаи, нищо противоестествено няма в тях. И изведнъж се случва нещо, поради което впоследствие жителите на Содом са набедени за развратни хомосексуалисти, изнасилвачи на мъже, пропаднали хора, клоаката на света.

Нека сега да видим какво наистина се е случило в Содом.

Истинската история на Содом

В един най-обикновен ден, привечер, двама странника, мъже, идват при портите на града. Лот, който по това време е там ги вижда и със страхопочитание ги посреща, покланя им се доземи, и им предлага дома си. Лот знае много добре кои са тези хора и на какво са способни. Дори египетския фараон се е уплашил от тях и от техния Господар. Обаче явно има нещо особено в израза, в лицата на тези мъже, нещо, по което Лот ги разпознава и отличава веднага. Това се вижда от следния стих в Библията: „Съдии 13:6

Един Божий човек дойде при мене, чието лице беше като лицето на ангела Божий, много страшно;”

Лот води двамата странника в дома си. Обаче появяването на тези двама мъже със страшни лица не остава съвсем незабелязано в града. Мълвата за това, че тези двамата са в града обикаля за кратко време всяка къща. В този град нямат уважение към „страшните” ангели на Господаря. Напротив, и преди те са „викали” срещу пратениците на Господаря, роптаели са против него, защото изповядват религията на Всевишния Бог и не искат да се поклонят на Господаря и неговите пратеници.

И сега, когато се разчува че двамата от „страшните” пратеници на Господаря за влезли в града, всички мъже, млади и стари, всичките люде от всякъде се събират пред дома на Лот, къде са ги видели да влизат за последно. И какво искат всички тези хора? Ами да се уверят дали това наистина е така, и ако е така – да линчуват или убият „страшните” и в най-добрия случай, след един хубав пердах да ги изгонят от града. Затова и казват „Изведи ни ги, да ги познаем” т.е искат да се уверят с очите си, че мълвата е вярна, защото е достатъчно да видят лицата на тези хора и да познаят, че са от „страшните”

При това, подобна история се е случвала многократно навсякъде по света, включително и в България, когато сме били под турско робство, имало е български села, в които ако някой турчин си е позволявал да остане да пренощува, защото със сигурност е щял да бъде линчуван, поради делата, насилието, които са вършили турците над българите!

6 А Лот излезе при тях пред вратата, затвори вратата зад себе си, и рече:

7 Моля ви се, братя мои, не правете такова нечестие.

8 Вижте сега, имам две дъщери, които не са познали мъж; тях да ви изведа вън, и сторете с тях, каквото ви се вижда угодно; само на тия мъже не струвайте нищо, понеже затова са влезли под покрива на стряхата ми.

Лот обаче знае какви хора са му на гости, и излиза да ги защити. При това даже предлага девствените си дъщери на тълпата.

Обаче жителите на Содом явно въобще не мислят за секс, както вече разбрахме, те искат да причинят някакво зло на мъжете, които Лот е приютил:

9 Но те рекоха: Махни се нататък. Рекоха още: Той дойде тук самичък и пришелец, а иска още и съдия да стане; ей сега на тебе ще сторим по-голямо зло, отколкото на тях. И насилваха премного човека, Лота, и приближиха се да разбият вратата.

10 Но мъжете простряха ръце, дръпнаха Лота при себе си, в къщи, и затвориха вратата.

11 Тоже и поразиха със слепота човеците, които бяха пред вратата на къщата, и малък и голям, тъй щото се умориха, като търсеха вратата.

Както виждаме, мъжете разполагат с някакви свръхестествени сили и поразяват със слепота жителите на Содом.

12 Тогава мъжете рекоха на Лота: Имаш ли тука друг някой: зет, синове, дъщери и които и да било други, що имаш в града, изведи ги из това място;

13 защото ние ще съсипем мястото, понеже силен стана викът им пред Господа, и Господ ни изпрати да го съсипем.

Тук съвсем ясно се вижда, за какво ще бъде унищожен Содом – защото викът, роптаенето, неподчинението спрямо Господаря е станало много силно, и случката от тази вечер съвсем явно показва това.

На Лот и на неговия род е предложено спасение.

14 И тъй, Лот излезе и говори на зетьовете си, които щяха да водят дъщерите му и рече: Станете, излезте из това място, защото Господ ще съсипе града. Но на зетьовете му се видя, че той се шегува.

15 Когато се зазори, ангелите настояваха пред Лота, казвайки: Стани, вземи жена си и двете си дъщери, които са тука, за да не погинеш всред наказанието на тоя град.

16 Но той се бавеше; затова мъжете хванаха за ръка него, жена му и двете му дъщери, изведоха го и поставиха го вън от града; понеже Господ го пожали.

17 И като го изведоха вън, рече единият на Лота: Бягай за живота си; да не погледнеш назад, нито да се спреш някъде в цялата тая равнина; бягай на планината, за да не погинеш.

Зетьовете на Лот не му хващат вяра на думите. Времето е кратко, Лот трябва да бяга бързо

18 А Лот им рече: Ах, Господи, не така!

19 Ето, слугата ти придоби Твоето благоволение, и с опазването на живота ми, Ти правиш още по-голяма милостта, която си показал към мене; но аз не мога да побягна на планината, да не би да ме постигне злото и да умра.

20 Гледай, моля, тоя град е близо, за да прибягна там, и малък е. Нека побягна там, (не е ли малък град?) и така животът ми ще се опази.

21 Той му каза: Ето слушам те и за това нещо, че няма да разоря града, за който ти говори.

22 Бързай, бягай там защото Аз не мога да сторя нищо, доде ти не стигнеш там. Затова тоя град се наименува Сигор.

23 Слънцето изгряваше на земята, когато Лот влезе в Сигор.

24 Тогава Господ изля върху Содом и Гомор сяра и огън от Господа от небето.

25 Той разори тия градове и цялата равнина, всичките жители на градовете и земните растения.

26 Но жена му, след него, погледна назад, и стана стълб от сол.

Господаря излива сяра и огън от небето не само върху Содом, но и върху Гомор, и разорява тия градове и цялата равнина, унищожава всичките жители и всички земни растения. Жената на Лот изостава в бягството и също умира, като се превръща в стълб от сол.

27 Сутринта Авраам подрани на мястото, дето беше стоял пред Господа;

28 и погледна към Содом и Гомор и към цялата земя на равнината, и, ето видя, че дим, като дим от пещ, се издигаше от земята.

29 И тъй, когато Бог разоряваше градовете на тая равнина, Бог си спомни за Авраама и изпрати Лота изсред разорението, когато разори градовете, дето живееше Лот.

На сутринта Авраам отива намястото където е стоял пред Господаря и вижда че цялата равнина дими опожарена „и, ето видя, че дим, като дим от пещ, се издигаше от земята”

Само „праведника” Лот и двете му „праведни” дъщери се спасяват изсред пепелищата. Нека да видим какво става с тях.

30 А Лот излезе от Сигор и живееше в планината, и с него двете му дъщери, понеже се боеше да остане в Сигор; затова живееше в една пещера, той и двете му дъщери.

31 Тогава по-старата рече на по-младата: Баща ни е стар, и няма мъж на земята да влезе при нас, според обичая на цялата земя.

32 Ела, да упоим баща си с вино и да преспим с него, за да запазим потомството от баща си.

33 И тъй, оная нощ упоиха баща си с вино; и по-старата влезе та преспа с баща си; а той не усети, нито кога легна тя, нито кога влезе.

34 На другия ден по-старата рече на по-младата: Виж, миналата нощ аз преспах с баща си; да го упоим с вино и тая нощ, та влез ти и преспи с него, за да запазим потомство от баща си.

35 И тъй, и оная нощ упоиха баща си с вино, и по-младата влезе та преспа с него; а той не усети нито кога легна тя, нито кога стана.

36 Така и двете Лотови дъщери зачнаха от баща си.

37 И по-старата роди син и го наименува Моав; той е и до днес отец на моавците.

38 Роди и по-младата син и го наименува Бен-ами; той е и до днес отец на амонците.

Поради някаква причина Лот се страхува да живее при хората в Сигор и отива с двете си „праведни” дъщери в планината. Едната от дъщерите, по-голямата, казва на сестра си:

” Баща ни е стар, и няма мъж на земята да влезе при нас, според обичая на цялата земя”

Незнайно защо, никой мъж на земята няма да иска да спи с оцелелите „праведни” щерки на Лот. Явно съвсем друго е отношението към „спасените” – никой не гледа с добро око на протежетата на Господаря, който разорява два процъвтяващи града и от райска градина превръща земята в димяща пещ! И сега нека да видим какви са заниманията на оцелелите „праведници” Двете дъщери на Лот се сговарят да опият баща си с вино, и да спят с него, за да запазят гена му, да се продължи рода на Лот. Първо едната дъщеря се съвокуплява с баща си, а после и другата. И двете зачеват и раждат синове, които стават родоначалници на моавците и амонците.

Или ако трябва да опишем отново накратко това което вършат „праведниците”, любимците на Господаря, то ще бъде: ПИЯНСТВО, РАЗВРАТ, КРЪВОСМЕШЕНИЕ.

Следва продължение

--------------------------

Редактирано от salim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа избрал си грешен подход.

По начина, по който представяш нещата, още повече хора ще отблъснеш.

Не знам защо ама ми стана наистина интересно!Няма правилен и грешен подход,важно е да споделиш своята истина.А може би целта е просто да се научим да виждаме със собсвените си очи.

Благодаря ,Салим. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salim, поздравявам те за истините които търсиш и според мен и си намерил. Освен това си мисля, че това твое писание ще ми помогне да си отговоря на един мой въпрос, защо като чета Новия завет част от мен изпитва Любов към Исус и това което е направи и казал, и защо ако се опитам да чета Стария чувствам предимно отегчение. Хора, които по-добре от мен познават Библията, са ми казвали, че Исус говорейки за Бог няма в предвид Йехова. И сега разбирам защо е така, защото Бог е Любов! Аз поне така го чувствам. Всяки частица в тази вселена е пропита с нея. Любовта е дори силата, която държи атомите свързани в молекули. Но човек трябва да го изпита иначе и 1000 пъти да го прочете просто не вярва. Трябва опитност. Аз също мисля, че Йехова, който и да е той, не Бога на Новия Завет, не е е онзи който ние знаем като Творец на тази вселена и на всичко проявено и непроявено. Чакам продължението.

Редактирано от 100ri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim,извода който си изкарал в последния си пост е отговора на моите въпроси. Целия Стар завет - преекспонираните днешни грехове на човечеството в своя начален стадий. А с Гръцката митология запознат ли си?Подобна картинка. Житие и битие както казах в предния си пост -отразен в болшинството днес,а е ред да се замислим над новия. Библията я четат все по малко хора ,защото сме технологично поколение,господари на информацията и на кратките отговори,това едно на ръка ,после вече сме в следващ етап вече сме преминали през нисшия етап "Око за око ,зъб за зъб" вече не е нашия девиз.Стария завет учи хората ,чрез страх и наказания първичния начин,за "Младите"хора. Малкото неща които могат да се извлекат от него ,ние вече ги имаме като подсъзнание отработили сме ги,нямаме нужда да ги четем и тълкуваме отново. Новия прочит е вече наложителен ,за да се отсее ценното от милиона приказки. Разсъждава се над определини фрази ,които са признати и тълкувани от доста други учения и Учители. Ако наистина си стигнал до някакъв извод който е ценен за теб просто го кажи. Според мен Новия завет е отговора на пораждащите се въпроси от стария. Ако се разровиш ,може би на всички въпроси които повдигаш със Стария завет ще успееш да дадеш правилните отговори с цитати от новия,но е много трудоемко. Те изводите са направени вече.

Редактирано от didi_ts (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че Йехова, който и да е той, не Бога на Новия Завет, не е е онзи който ние знаем като Творец на тази вселена и на всичко проявено и непроявено.

Ама то двама богове ли имало!Един от Стария завет и един от Новия!До сега си мислех,че Бог е един,ама започвам да се обърквам.

Салим,моля тя,помогни ми да излезна от съмнението и ми отговори-това ли е,което се опитваш да докажеш?

Ииииии тъй като гледам колко почитатели имаш,спокойно можеш да основеш някое ново религиозно течение,ще имаш голям успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то двама богове ли имало!Един от Стария завет и един от Новия!До сега си мислех,че Бог е един,ама започвам да се обърквам.

Салим,моля тя,помогни ми да излезна от съмнението и ми отговори-това ли е,което се опитваш да докажеш?

Ииииии тъй като гледам колко почитатели имаш,спокойно можеш да основеш някое ново религиозно течение,ще имаш голям успех...

Проблема идва от това,че например Тората(Петокнижието) са събрани най-различни документи в рамките на 3 века,които претърпяват всякакви редакций.За Яхвитския документ се смята,че датира от 9 век пр. хр.,написан в Юдея.Елоитския се предполага,че е написан малко по-рано в Израел.Двукнижието според някой датира от 8 век пр. хр.,според други 7век пр.хр от епохата на Йосиас.Жреческия закон се смята за писан по времето на пленичеството или след него 6 век пр.хр.Всички тези документи са изградени от множество други източници,някой от тях дори по-древни.Ще ти дам пример за Битие,като глава първа до глава втора 4 изречение е от Жречески текст.След това до четвърта глава,26 изречение е от Яхвитския документ.Така продължава цялата книга Битие,като смесица от Яхвитиския и Жречески текст.Част от християните стигат до това,че объркани от Стария завет го отричат. Редактирано от Arsen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то двама богове ли имало!Един от Стария завет и един от Новия

Поправетеме ако греша но в стария завет е един бог,а в новия завет е троица нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поправетеме ако греша но в стария завет е един бог,а в новия завет е троица нали.

Ами да те поправим!Бог е един.Работата е там ,че авторът на тази тема се опитва да прокара една идея,твърдейки,че Старият и Новият завет са противоположни.

Много хора са се опитвали да дескредитират Библията.Салим прави един опит да покаже,че Богът описан в Стария завет е лош.Там ,според него е пълно с противоречия и е по-добре изобщо да не четем тази част,а направо да минаваме на Новия завет.Мога да го опровергая и ще го направя,само че чакам прословутия финал-анализът на 20-та глава.

Ето един текст,в който се казва,че Бог от Стария завет(Йехова) и от Новия са една и съща личност:

Деяния 22

12 И някой си Анания човек благочестив по закона, одобрен от всички там живеещи юдеи,

13 дойде при мене, и като застана и се наведе над мене, рече ми: Брате Савле, прогледай. И аз начаса получих зрението си и погледнах на него.

14 А той рече: Бог на бащите ни те е предназначил да познаеш Неговата воля, и да видиш праведника и да чуеш глас от Неговите уста;

15 защото ще бъдеш свидетел за Него пред всичките човеци за това, което си видял и чул.

16 И сега защо се бавиш? Стани, кръсти се и се умий от греховете си, и призови Неговото име.

Да поясня-Анания и Савел(по-късно ап.Павел) са евреи,потомци на Авраам ,Исаак, Яков и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глава 20 Битие

1 От там Авраам пътуваше към южната страна. Той се настани между Кадис и Сур и живееше като пришелец в Герар.

2 И понеже Авраам казваше за жена си Сара: Сестра ми е, то Герарският цар Авимелех прати та взе Сара.

След унищожението на Содом, на Аврам му се налага да се премести, явно средата там е станала неблагоприятна за живеене. И както виждаме, по стар навик, Аврам продължава да представя жена си за своя сестра и да търгува с нея, предлагайки я на царе. И царете, разбира се възползват, но това което е странно е, че Сара е на 90 години, но все още я намират за привлекателна царете.

3 Но Бог дойде при Авимелеха в съня му, през нощта и му рече: Ето, ти умираш поради жената, която си взел; защото тя си има мъж.

4 (А Авимелех не беше се приближил при нея). И рече: Господи, ще погубиш ли и един праведен народ?

5 Не каза ли ми сам той: Сестра ми е? Също и сама тя рече: Той ми е брат. С право сърце и с чисти ръце сторих аз това.

Горкият цар Авимелех! Йехова (Господаря) идва при него докато спи, през нощта и му казва че умира, защото жената която е взел, си има мъж! Значи какво става: Аврам продава жена си на Авимелех, лъжейки че му е сестра. Обаче Господаря Йехова се разгневява, обаче не на Аврам, а на кого мислите – на невинния цар Авимелех. Странно. Амимелех, уплашен пита Господаря Йехова, дали ще погуби и един праведен народ ( с други думи, народ който се страхува от Йехова). Явно делата на Господаря и унищожението на Содом са се разчули наоколо и народите имат страх и почит към Господаря.

Авимелех е с право сърце и с чисти ръце и открито го заявява на Господаря Йехова!

6 Бог му каза в съня: Да, Аз зная, че си сторил това с праведно сърце; още Аз те и въздържах да не съгрешиш против Мене, и затова не те оставих да се докоснеш до нея.

7 Сега, прочее, върни жената на човека, защото е пророк и ще се помоли за тебе, и ти ще останеш жив; но ако не я върнеш; знай, че непременно ще умреш, ти и всички твои.

Опааа, я да видим сега какво пише тук. Оказва че, че ако царя Авимелех беше спал със Сара (Княгинята), нямало да съгреши спрямо нейния съпруг Авраам, а щял да съгреши спрямо Господаря Йехова! И Господаря Йехова пази Сара да остане недокосната. Откъде такъв интерес на Господаря Йехова към Сара (Княгинята). При това, заплашва Авимелех, че ако не върне Сара на Авраам, който без никакви угризения я е изтъргувал, цар Авимелех ще бъде убит, при това не само той, ами и всички негови хора! Явно на Авраам въобще не му пука с кого спи Сара, обаче Господаря Йехова доста ревниво, като един истински Отело пази Сара (Княгинята)

8 На сутринта, като стана рано Авимелех повика всичките си слуги и извести всички тия неща в ушите им; и хората се уплашиха много.

9 Тогава Авимелех повика Авраама и му рече: Що ни стори ти? Какво ти съгреших, та си навлякъл на мене и на царството ми голям грях? Направил си ми работи, които не трябваше да се правят.

10 Рече още Авимелех на Авраама: Що си видял, та стори това нещо?

11 И рече Авраам: Сторих го понеже рекох: Не ще има страх от Бога в това място, и ще ме убият, поради жена ми.

На сутринта Авимелех, уплашен вика Авраам при себе си и му иска обяснение защо му е продал Сара, без да му каже че е негова жена.

Притеснен, Аврам започва да се оправдава, да шикалкави и се изпуска и казва нещо много много важно:

12 А при това, тя наистина ми е сестра, дъщеря на баща ми, но не и дъщеря на майка ми; и ми стана жена.

Опааа, каква стана тя... Авраам и Сара са брат и сестра! Удивително! Авраам в кръвосмесителна връзка със собствената си сестра. Вярно, майките били различни, обаче бащата на Авраам е баща и на Сара. Виждаме, че не само Лот влиза в кръвосмесителна връзка с дъщерите си, ами оказва се че и Авраам е в кръвосмесителна връзка със собствената си сестра. Известно е, че при кръвосмесителните връзки става израждане на поколението, и затова във всички нормално развиващи се народи днес, а и в миналото, кръвосмесителните бракове са забранени. Обаче видите ли в рода на Авраам (от който произлиза "избрания" народ!) кръвосмесителните връзки са обичайна практика – ето Лот спи с дъщерите си, Аврам спи със сестра си, търгува с нея като с евтина к***а...

Не, не става дума за някой от „нечестивия” Содом, става дума за „праотеца” Авраам и за неговата сестра и за неговия братовчед!

13 И когато Бог ме направи да странствувам от бащиния си дом, рекох й: Ще ми направиш тая добрина - на всяко място, гдето отидем, казвай за мене: Брат ми е.

14 Тогава Авимелех взе овци и говеда, слуги и слугини, та ги даде на Авраама и върна му жена му Сара.

15 И рече Авимелех: Ето, земята ми е пред тебе; засели се дето ти е угодно.

16 А на Сара каза: Виж, дадох на брата ти хиляда сребърника; ето, това ти е покривало за очите пред всички, които са с тебе; и пред всички човеци си оправдана.

И вместо да изгони тази кръвосмесителна двойка (Авраам и Сара), цар Авимелех дава на Авраам овце, говеда, слуги и слугини, та не стига това че и 1000 сребърника им дава. Доста доходна бизнес ниша е напипал Авраам, в комбина с Господаря Йехова (сводничество и шантаж)

17 И тъй, Авраам се помоли на Бога; и Бог изцели Авимелеха, и жена му, и слугите му; и раждаха деца.

18 Защото, поради Авраамовата жена Сара, Господ беше заключил съвсем всички утроби на Авимелеховия дом.

Тук виждаме отново способността на Господаря Йехова да „запечатва” женските утроби (дали не става дума за някакъв вид контрацепция), както видяхме по рано, Господаря Йехова беше запечатал и утробата на Сара...

Следва ЗАКЛЮЧИТЕЛНАТА 21 Глава на Битие

в която ще стане ясна каква е тайната на Авраам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=1&g=21&tr%5B%5D=1

Ето тук може да прочетете 21 глава на Битие.

Salim, следния текст ли имаш предвид?

1 И Господ посети Сара според както беше рекъл; и Господ стори на Сара както бе казал.

2 Защото Сара зачна и роди син на Авраама в старините му, в определения му от Бога срок.

3 И Авраам наименува сина, който му се роди, когото Сара му роди, Исаак.

Това значи ли, че Исаак е син на Йехова, а не на Авраам?

Колкото повече научавам за деянията на Йехова толкова повече не ме кефи подхода му.

Вие чували ли сте за извънземни посещавали Земята през вековете, които хората възприемали като богове. Част от тях пожелали жените на хората и имали деца от тях. Споменават се цивилизациите от Сириус (защитаващи ни) и гущероподобните от Орион (не много благосклонни към нас), както и за негативните сиви (под контрола на гущероподобните). Разказвали са ми за генетични опити с човечеството, за блокиране на хромозоми, за имплантанти и все подобни ужасии. Ще разберем ли някой ден кои сме ние и какво е нашето място във Вселената?

За подобно събитие ли ни разказва началото на Стария завет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=1&g=21&tr%5B%5D=1

Ето тук може да прочетете 21 глава на Битие.

Salim, следния текст ли имаш предвид?

1 И Господ посети Сара според както беше рекъл; и Господ стори на Сара както бе казал.

2 Защото Сара зачна и роди син на Авраама в старините му, в определения му от Бога срок.

3 И Авраам наименува сина, който му се роди, когото Сара му роди, Исаак.

Това значи ли, че Исаак е син на Йехова, а не на Авраам?

Колкото повече научавам за деянията на Йехова толкова повече не ме кефи подхода му.

Вие чували ли сте за извънземни посещавали Земята през вековете, които хората възприемали като богове. Част от тях пожелали жените на хората и имали деца от тях. Споменават се цивилизациите от Сириус (защитаващи ни) и гущероподобните от Орион (не много благосклонни към нас), както и за негативните сиви (под контрола на гущероподобните). Разказвали са ми за генетични опити с човечеството, за блокиране на хромозоми, за имплантанти и все подобни ужасии. Ще разберем ли някой ден кои сме ние и какво е нашето място във Вселената?

За подобно събитие ли ни разказва началото на Стария завет?

:ph34r: те тук стана тя каквато стана Публикувано изображение

За информация-"Сириус " е двойна звезда от съзвездието Орион Публикувано изображение

salim- продължавай, моля те.Обърна ми погледа към едни работи, на които не се бях спирал досега :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глава 21 Битие

Казано е в прав текст, че Господаря Йехова посещава Сара, и й сторва това, което е бил казал по-рано, т.е да й направи дете.

Това е тайната на Авраам. Господаря Йехова си е харесал неговата сестра и едновременно с това и жена - Сара, и решава да я заплоди, и от собствените си деца да направи „избран” народ.

ЕТО ТОВА Е И КЛЮЧА НА СТАРИЯ ЗАВЕТ. И няма ключалка, в която този ключ да не пасва.

А кой е господаря Йехова? Ами разбира се един „паднал” ангел. Случвало ли се е по-рано паднали ангели да се съвокупляват с жени от Земята – случвало се е. Раждали ли се деца от подобни съвкупления – раждали са се

„Битие 6:4 В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.”

Йехова е падналия ангел, Княза на този свят. Неговата Княгиня е Сара (напомням че в превод името Сара означава „княгиня”). Неговите потомци са евреите – избрания народ.

Сега вече става ясно, защо Христос идва при евреите - „избрания” народ – за да ги СПАСИ от властта на Йехова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) те тук стана тя каквато стана Публикувано изображение

За информация-"Сириус " е двойна звезда от съзвездието Орион Публикувано изображение

salim- продължавай, моля те.Обърна ми погледа към едни работи, на които не се бях спирал досега ;)

Маклко извън темата, но доктора сгреши.

Сириус е двойна звезда, но не от съзвездието Орион, а от съзвездието Голямо куче. Сириус е най-ярката звезда на небето (звездна величина -1,58) и се намира на около 8,7 светлинни години от земята. Най-ярките звезди в съзвездието Орион са Ригел, Бетелгейзе и Белатрикс. Ригел и Бетелгейзе са на около 650 светлинни години от земята.

trichocephalus: извинявайте- наистина е така-в бързането си сгреших..

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би, приятелю, малко надценяваш Йехова, като го припознаваш като "княза на този свят"

Йехова е духът-пазител/хранител/експлоататор на един скотовъден народ от авелов тип и после, по ОСОБЕНИ причини придобива извънредна сила и статут, но чак пък "Князът"...аз все си мисля, че князът е Луцифер, същество от много по-висок ранг и произход,

или се лъжа, а?

Сега, ако има княз, то трябва да има и княгиня. Трябва да има и княжество, демек, кралство, трябва да има и столица, трябва да има и дворец. Пък накрая трябва да има и поданици. И разбира се - слуги

И така:

Княза е Йехова

Княгинята е Сара

Кралството е обещаната земя – Израил

Столицата е Йерусалим

Двореца е Соломоновия храм

Поданиците са евреите

Слугите са неевреите, или гоите, както е прието да се наричат от евреите всички, които не служат на Йехова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salim, Благодаря ти, че ни открехна за този прочит на Стария завет. Тепърва ще осмислям това, което ти ни показа. За пореден път се убеждавам, че човек трябва да не се доверява на авторитети и всичко да поставя под съмнение и да го обмисля насаме в себе си. Интересно, че в тази посока се изказват както Буда, така и Исус и много други Учители. Всеки от нас е достоен да се обърне към вселената и да зададе своя въпрос, и да чака отговор. Всеки от нас е божие чедо и сътворец на Бога. Между мен и Буда или Исус няма принципна разлика, има само разлика в нивото на осъзнаване, но и това е въпрос на време, а времето като знаем е част от илюзията. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salim,

Благодаря ти, че ни открехна за този прочит на Стария завет.

Тепърва ще осмислям това, което ти ни показа.

За пореден път се убеждавам, че човек трябва да не се доверява на авторитети и всичко да поставя под съмнение и да го обмисля насаме в себе си.

Интересно, че в тази посока се изказват както Буда, така и Исус и много други Учители.

Всеки от нас е достоен да се обърне към вселената и да зададе своя въпрос, и да чака отговор. Всеки от нас е божие чедо и сътворец на Бога. Между мен и Буда или Исус няма принципна разлика, има само разлика в нивото на осъзнаване, но и това е въпрос на време, а времето като знаем е част от илюзията. :speak:

И аз ти благодаря, 100ri, че беше единствения който ВИДЯ, това което пише в Стария завет, преди да стигна до развръзката. Знаеш ли, когато аз успях да ВИДЯ това което пише в историята на Авраам, това което най-много ме озадачи беше: Как толкова много хора четат Библията, и не са ВИДЕЛИ какво ПИШЕ в Стария завет!

Това не ми се връзваше никак. Постепенно осъзнах, че има едно було, което е хвърлено върху цялото човечество, и това було пречи да бъде видяна истината.

А тя е, че има един народ, в чиито вени тече освен човешка, и кръв на "дявола" (или паднал ангел). И този народ нарича себе си избран народ. И този народ е като чуждо тяло в организма на човечеството. И векове наред човечеството несъзнателно се мъчи да отстрани този паразит, да го изолира, затова и "избрания" народ, след като Йерусалим е разрушен от римляните, живее навсякъде в гета, затова и има толкова погроми срещу евреите.

Обаче става така, че през 20-ти век, избрания народ и неговата идеология, която се нарича "Стар завет" успява да се инфилтрира в организма на човечеството. И вече заразата е проникнала в целия организъм. И съпротивителните сили на човечеството вече са много слаби, защото не може да разпознае опасността.

Дори е организирано масово поклонение на Княза на този свят, от страна на трите авраамически религии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salim, благодаря ти че сподели това с нас. За мен бе удоволствие да чета твоето писание, а и мисля, че ми отговори на някои въпроси. В едно съм сигурен за себе си. Бог обича всички свои чеда по един и същ начин, независимо какви са и какво правят, безусловно, това е смисъла на Божията любов. От което следва че всички хора и народи за него са равни. Ако не ми вярвате вижте какво казва Исус. Следователно творецът на всичко проявено и непроявено не би казал на еврейските пророци "вие сте избрания народ". Или някой друг им го е казал или те (пророците) нещо грешно са го разбрали. Не трябва да се изключва и тази възможност. :)

Редактирано от ican (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти дам най-простото обяснение-избиване комплекси за малоценност в мащаб народ-в случая евреите. А останалото може да се нарече просто пропаганда. Публикувано изображение

Мога да ти гарантирам ,че древните египтяни изобщо не са се интересували от митовете и легендите на евреите,нито от малоумния им бог и патриарси.Всичко се е случвало зад черепните кутии на разказващите приказки .И записващите ги.

А номера с язвите си прилича от всякъде на обикновен сифилис.

Всъщност, евреи и египтяни са едно и също нещо.

А онези язви са нищо друго, освен кожната форма на антракс.

Темата ми е много интересна, ще я следя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок salim,до някъде разсъжденията ти се връзват ,но само до някъде и понеже не е свързано с Авраам ,мисля че не е добре да го развивам тук,но един въпрос в какво точно виждаш опасността . И с какво точно тя произлиза и идва от времето на Авраам. Всъщност по точно каква е опасността? Мисля че мога да ти покажа интресен поглед на нещата точно за луцифер и падналите ангели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок salim,до някъде разсъжденията ти се връзват ,но само до някъде и понеже не е свързано с Авраам ,мисля че не е добре да го развивам тук,но един въпрос в какво точно виждаш опасността .

И с какво точно тя произлиза и идва от времето на Авраам.

Всъщност по точно каква е опасността?

Мисля че мога да ти покажа интресен поглед на нещата точно за луцифер и падналите ангели.

Когато аз разбера нещо, първо го проверявам 100 пъти дали е вярно. И ако се окаже вярно, слагам тази информация като основа, върху която да градя сградата на Истината.

Провери многократно това което вече разбра за Авраам и Йехова. И ако се окаже вярно, сама ще можеш да си отговориш на въпроса за опасността. Иначе за Луцифер - винаги съм готов да науча нещо интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

salim Това което се опитваш да кажеш мисля че го разбрах от самото начало. Ако мислиш че Стария завет ни показва че кръвта на един "паднал ангел"действа със страшна сила и е момент да завладее цялото човечество ,като носители на това са евреите,които погрешно се предствят като богоизбран народ ,не е точно така.Като продължение мисля че идеята е че по пътя на логиката Иисус се явява точно сред този народ по тази причина и т.н.Поправи ме ако имаш друго предвид. :) Но понеже много ми харесва задълбочения начин по който разглеждаш текстовете от Библията се изкушавам да ти предложа нещо подобно но с друг текст ,който обяснява доста по точно и конкретно точно тези сили ,които така художествено са описани в Библията.Да обърнем местата аз ще ти пращам цитати ,а ти ще ми казваш какво виждаш в тях.Тъй като материята е суха и има доста специфична терминология мисля че е по добре да го направим на лични .След това ,като видиш по друг начин обяснени Йехова всички край него и след него ,може би ще разбереш по друг начин Стария завет. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......... ..

:) Но понеже много ми харесва задълбочения начин по който разглеждаш текстовете от Библията се изкушавам да ти предложа нещо подобно но с друг текст ,който обяснява доста по точно и конкретно точно тези сили ,които така художествено са описани в Библията.Да обърнем местата аз ще ти пращам цитати ,а ти ще ми казваш какво виждаш в тях.Тъй като материята е суха и има доста специфична терминология мисля че е по добре да го направим на лични .След това ,като видиш по друг начин обяснени Йехова всички край него и след него ,може би ще разбереш по друг начин Стария завет. ;)

А не дейте на лични де Публикувано изображение Поствай ги тук в темата, искаме и ние да се включим.Баси какви сте егоисти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие сте открили топлата вода в тази тема.

Infinity,

Едно е да знаеш изстината, друго е да я живееш.

Или префазирано едно е да знаеш че има вода, която е с по-висока температува от тази на човешкото тяло, да знаеш как се приготвя или каде може да се намери в своето естествено състояние и съвсем друго е да си ползвал тази вода, да си се потапял в басейн с минерална вода, да я имаш в банята си и когато ти се поиска просто да се насладиш на нейната топлина.

По същия начин едно е да си чел някъде, примерно в този форум, че си едно с отеца наш, че ти също можеш да станеш будда, някой ден, ако пожелаеш да се движиш в тази посока.

И съвсем друго е да го изживяваш, да носиш тази истина, да се осъзнаваш като творец на своя живот и на всичко около теб. Да се изправиш, в сърцето си, пред вселената и да се самоопределиш като сътворец.

И да се чувстваш по този начин не само в моментите на издигане на светлината, хармонията и покоя в теб, а постоянно.

Е, аз все още се остремя към това състояние и затуй си го повтарям. :)

Светлина и Любов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.................

И съвсем друго е да го изживяваш, да носиш тази истина, да се осъзнаваш като творец на своя живот и на всичко около теб. Да се изправиш, в сърцето си, пред вселената и да се самоопределиш като сътворец.

И да се чувстваш по този начин не само в моментите на издигане на светлината, хармонията и покоя в теб, а постоянно.

Е, аз все още се остремя към това състояние и затуй си го повтарям. ;)

Светлина и Любов!

:) И с гъби става, не само с четене Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...