Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Гост

Не допуснах, че не си направил чекдиск :mark:  Сегга може да опиташ възстановяване на изтрит ntuser.dat Колкото и малъ да е шансът за възстановяване, би трябвало да се пробва.

Той журналът го възстанови ntuser.dat-а и системата си работи. Намери 4KB лоши клъстери в него.

Това е временно решение...релокейтнатите сектори имам предвид. Но пак е по-добре от нищо. Все пак един HDDRegenerator няма да навреди и бекъп на инфото и събиране на парички за нов диск.

Бекъпа е времеемко и ресурсоемко решение, но си струва. Има си инкрементен или диференциален бекъп и всеки може да избере желания метод. Спирането на System Resore за мен е глупост, но всеки си решава. Може да се ограничи размера на използваното място, но спасява от доста неща. Това, че бацили често се загнездват там не е причина да се спира (освен може би при почистването им само)...А и винаги е по-добре да имаме шанс за буутване към заразена точка на възстановяване пред това да имаме небуутваща система. Всеки си знае де. :)

HDDRegenerator няма да спаси положението. Има си други Tool-чета, но не ми се работеха, докато не върна системата в оперативно състояние. Имам автоматизиран диск с WindowsXP и още при инсталацията System Restore е спрян - случаите, в които е от реална помощ са малко, за сметка на това всички по-интелигентни гадинки го ползват за трамплин.

Честно казано, трудно има и как да се направи backup на стотици гигабайти. Външните носители се изчерпват с твърд диск на цена от 100лв.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDDRegenerator ще го спаси временно...засега от всичките, които съм използвал MHDD, Victoria и т.н. винаги е бил най-ефективен и при лошите и при бавните сектори.

Трамплин или не System Restore помага много особено при Vista/7, където може да се вика и от Recovery Environment, но както и да е. Основно полиморфните бацили като Sality и Virut го ползват, но тогава System Restore така или иначе ще се изключи. Специално UAC не е чак толкова полезен, но за SR не виждам причини да стои изключен...не иска ни вода, ни храна...т.е. получаваме нещо полезно без да даваме нищо в замяна (освен няколко GB).

Бекъпа не е задължително да е на целия хард...може само на важните документи като docx, xlsx и т.н. които не са големи по-размери така или иначе. Както казах всеки си знае. Бекъпа сега с новите криптиращи вируси, които вече ги има и при нас е просто задължителен!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте!

Имам следните проблеми :

1.Имам няколко инсталирани програми,но ми потрябва още една програма,инсталирах си я,след което реших да си преместя шорткъта на програмата в папката,където съм си поставил всички останали шорткъти -

обикновено си държа шорткътите на програмите в папка,за да ми е чист дисктопа.

Но какво се случи,шорткътът на програмата ми стана така :

nmdNk9j.jpg

Реших да извадя шорткътът на програмата от папката и да го поставя на дисктопа,но ми изписа това :

ASMqlHL.jpg

Инсталирах още 3-4 програми,за да разбера дали проблема не е само с този шорткът и се оказа,че с всяка новоинсталирана програма има същия проблем.

2.Другият проблем е,че си създадох папка на дисктопа и поставих,аудио,видео и други файлове и ми ги направи невалидни и когато се опитах да ги извадя на дисктопа ми изписа отново това :

vSZo7uc.jpg

Проблемът е само на дисктопа,на друго място не ми ги прави тия номера!

Какво мога да направя за да разреша проблемите?!

Благодаря на всички отзовали се! :)

П.П.

Пробвах с този Fix на Microsoft,но с нищо не ми помогна!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери профилът ти има ли права върху папката %userprofile%\Desktop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери профилът ти има ли права върху папката %userprofile%\Desktop.

Win+R - - -> %userprofile%\Desktop - - -> Enter,нали?!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Скайпа ми се обнови до последна версия и не стартира. Иска някакъв dxva2.dll файл. ОС е ХР х86 SP3 чисто копие MSDN

Влизам тук http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?dxva2

И да ползвам тоя инструмент Fixer или да изтегля архивирания zip файл от опцията вдясно?

А после тоя dll файл да го разархивирам в папката на Скайп или на Работен плот и да копирам dxva2.dll и да го постава в Windows\System32?

Благодаря!

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Скайпа ми се обнови до последна версия и не стартира. Иска някакъв dxva2.dll файл. ОС е ХР х86 SP3 чисто копие MSDN

Влизам тук http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?dxva2

И да ползвам тоя инструмент Fixer или да изтегля архивирания zip файл от опцията вдясно?

А после тоя dll файл да го разархивирам в папката на Скайп или на Работен плот и да копирам dxva2.dll и да го постава в Windows\System32?

Благодаря!

Пробвай с този => https://drive.google.com/uc?export=download&id=0BwjnPURGgOS4Mk1lWlc2clB4eTg

Постави го в c:\window\system32 и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win+R - - -> %userprofile%\Desktop - - -> Enter,нали?!

Win+R - - -> %userprofile% ->десен бутон по папка Desktop ->Properties->раздел Security. Акоимтона профила ти го няма ->Add.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с този => https://drive.google.com/uc?export=download&id=0BwjnPURGgOS4Mk1lWlc2clB4eTg

Постави го в c:\window\system32 и си готов.

Благодаря Жоре! Скайпа тръгна :)

Наздраве и приятна неделна вечер, приятелю! :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе гледам и други ме питат че скайпа им не тръгва  :( друга глупост ли измислиха тия от MS ? преди имаше проблем с процесорите амд и камерата в скайп ......сега пък друго .....пак ли е проблем само с АМД ?

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе гледам и други ме питат че скайпа им не тръгва  :( друга глупост ли измислиха тия от MS ? преди имаше проблем с процесорите амд и камерата в скайп ......сега пък друго .....пак ли е проблем само с АМД ?

Не. Моя процесор е Intel Pentium 4. Тая грешка е за тоя липсващ dll файл, който е част от DirectX. А другата грешка наистина е заради старите процесори AMD и Пентиум 3 http://www.nesiprav.com/%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%81-skype-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BC-microsoft/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Моя процесор е Intel Pentium 4. Тая грешка е за тоя липсващ dll файл, който е част от DirectX. А другата грешка наистина е заради старите процесори AMD и Пентиум 3 http://www.nesiprav.com/%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%81-skype-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BC-microsoft/

Това го преодоляхме с една руска порт. версия 3.6  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Win+R - - -> %userprofile% ->десен бутон попака Desktop ->Properties->

2.раздел Security. Акоимтона профила ти го няма ->Add.

1.Дотук добре,но...

2.Раздела Секюрити не го виждам

Показва ми само това :

faVOBGD.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To display the Security tab

Open Folder Options in Control Panel:
•Click Start, and then click Control Panel.•Click Appearance and Themes, and then click Folder Options.
2.On the View tab, under Advanced settings, clear Use simple file sharing [Recommended].
Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бтв за липсващия Security tab провери дали във Folder Options имаш отметка пред "Use Sharing Wizard (Recommended)".
Виж и дали на следния ключ => HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\ShellEx\PropertySheetHandlers имаш стойност {1F2E5C40-9550-11CE-99D2-00AA006E086C}...

Запази това като fix.reg и го стартирай и избери YES.

REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{1F2E5C40-9550-11CE-99D2-00AA006E086C}]
@="Security Shell Extension"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{1F2E5C40-9550-11CE-99D2-00AA006E086C}\InProcServer32]
@="rshx32.dll"
"ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\PropertySheetHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\PropertySheetHandlers\{1F2E5C40-9550-11CE-99D2-00AA006E086C}]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Моля за съвет къде да намеря файла Unattend.txt  във вече инсталирана ОС Windows XP Pro ! (пълният път до файла)
Ако, разбира се, в това упътване става дума за вече инсталирана ОС, а не за ръчно създаден инсталационен CD :
https://support.microsoft.com/bg-bg/kb/291997
"To activate Windows XP by using an unattended installation, add the following information to the Unattend.txt file:

• In the Unattended section, type:
    AutoActivate = Yes"

Имам два налични лицензионни стикера, които си вървят с лаптопите от самото начало,

само CD-то е 1 бр. (единия лаптоп го купих без CD) и се налагат някои умствени упражнения ))

Предварително благодаря !

Редактирано от Недко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/15/2017 в 0:49, ExaFlop написа:

Благодаря !
Питах къде да намеря файла след като ХР вече е инсталирана, но още не е активирана.
Трябва ми файла, ако го има на харддиска, а не на CD-то.
(иска ми активация, а ключа от това CD вече е вероятно е регистриран към другия ми лаптоп и ще стане някакъв конфликт)
Затова, ако файлът съществува някъде, мога да го намеря, да го отворя с редактор, да подменя продуктовия ключ и да активирам
... или да напиша ХР да прескочи активацията някак си, според инструкциите.

Най-лесното е да се направи редактиран инсталационен CD, с ключа от правилния стикер, 
но ще отнеме към един час общо ... да архивирам малко снимки, да запиша CD-то 
и да инсталирам ХР наново на хардиска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата файла WPA.BAK и WPA.DBL в %SystemRoot%\System32
Когато ги възстановяваш - в safe mode преименуваш съществуващите 2 файла, копираш активните и рестартираш
А ключът е кодиран в регистратурата
http://www.wikihow.com/Change-a-Windows-XP-Product-Key

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !
Проблемът ми се нарича DEP - Data Execution Prevention
накратко, това е функция или програма в Windows XP Professional,
замислена с някаква полезна цел,
но в случая спира Лазерен принтер Canon Laser Shot LBP-1120,
инсталиран на "древен" Лаптоп Тошиба от подписа ми, "датиращ" от 2008 г.
ако не и по-рано,
а е мой от 2010 г.
"Проблемът" DEP се активира, 
при опит да отпечатам страница
с някакъв документ- "графичен проект".jpg
Изскачат прозорци с обяснения,
че за да защити компютъра ми,
DEP затваря Windows Explorer

но не се случва само това,
а замръзва всичко по екрана,
и изборът е само Ctrl+Alt+Del
Важен факт е,
че същият Лазерен принтер черно-бял Canon LBP-1120,
под същата ОС Windows XP Professional
печата без проблеми на друг лаптоп DELL Latitude D600

Въпросът ми не е "Какво да правя, за да спра тази функция ?,
защото намерих упътвания в нета как става,
а Дали има някакъв риск, ако ги изпълня
 и спра тази Data Execution Prevention ?
 (Предотвратяване изпълнение на данни) 

Предварително ви благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да я изключиш опцията.
Примерно като редактираш c:\boot.ini, като преди това направи копие на файла. Като boot_.ini  примерно.
Редактирай реда като добавиш в края /NoExecute=AlwaysOff:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=AlwaysOff

И рестартираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, ExaFlop написа:

Спокойно можеш да я изключиш опцията.
Примерно като редактираш c:\boot.ini, като преди това направи копие на файла. Като boot_.ini  примерно.
Редактирай реда като добавиш в края /NoExecute=AlwaysOff:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=AlwaysOff

И рестартираш.

Благодаря !
Свърших го направо от Линукс Минт, нали вижда целия харддиск.
Редактирах го с текстов редактор, съхраних и затворих файла.
После го отворих да проверя дали редакцията е била приета, изпълнена, съхранена.
Да, има я. 
Засега не ми трябва XP, имам друга работа,
и като я свърша, ще отида в XP да я отпечатам.
Това ми изглежда равносилно на рестартиране.

Снимката е тук :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, въпросът е да се стартира с така направените промени в boot.ini

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...