Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fedora

Кучета - убийци

Препоръчан отговор

То кучето не е виновно - има си стопанин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха ясно ! логика убийствена изкара.

ще ме извиниш за изключеително наглия въпрос,а на бездомните,дето ги защитават толкова много,къде име стопанина ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката е че говоря за конкретен случай. А за тия бездомните да ги има отново най вече хората са виновни - не ти е нагъл въпроса - малко е тъп по скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката е че говоря за конкретен случай. А за тия бездомните да ги има отново най вече хората са виновни - не ти е нагъл въпроса - малко е тъп по скоро.

внимавай с обидите само :wors:

на тебе всички за нещо са ти виновни явно,но това проблем на ограничения човек :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко вече случеи станаха с тези кучета. Явно няма да се вземат мерки. Само обещават, но нищо неправят. :wors:

В края на април 10-месечно бебе беше нахапано от ротвайлер в София. Тогава се разбра, че максималната глоба, която може да бъде наложена на собственика на кучето, е 200 лева. Тъй като това не е първият инцидент със същото животно, се търсят законови начини то да бъде умъртвено.

200 лева махимална глоба :baby:

Напълно съм съгласен! Защо стопанинът му го пуска без наморник. То логично, че като пуснеш гладно куче ще търси нещо с което да се нахрани, няма да легне и да мре я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По обидно е да задаваш тъпи въпроси - говори по темата иначе ше си помисля че си и ограничен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в 90% от случаите кучетата са домашни (виждал съм идиоти дето насъскват кучетата си да гонят котките пред блока, а брат ми е вижда и да разкъсват котета). просто стопаните са виновни винаги - като си знаят кучето - да го държат на каишка и с надморник. аз мойто само на каишка го разхождам (даже по едно време със спрей го разхождах), за да мога да го пазя. ама преди брат ми го пускаше и няколко пъти после го шиха докато му увре акъла да не го пуска... предното ми пък го блъсна кола заради друго куче, дето го беше подгонило... никога не съм имал проблеми с улични кучета, били те и на глутница от 5-6... просто като покажеш смелост и подвиват опашка и бягат... п.с. много рядко кучето е виновно, но има такива - питбула както и да го дресираш ако си науми нещо хич няма да те чуе, немските овчарки и ротвайлерите и те така (за това и трябва с надморници да се разхождат - според мен така трябва всички кучета да се разхождат, като тия до 15 кг може и без надморник, ама на каишка). брат ми разправя как на плажа било пуснато малко кученце и то тръгнало да се радва на някакъв идиот и той го убил с ритник (така че винаги на каишка трябва да е кучето)... и всичко пак опира до собственика... куче не напада от глад - напада от злоба, точно както котката си играе с мишка така и кучето със жертвата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

куче не напада от глад - напада от злоба

Значи ако кучето е умряло от глад, по- добре ще иде да яде трева, но няма да нападне човек ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че е трябва да се помисли и за "приспиване" на топло на стопаните на кучета-убийци. Има разлика между истински бездомен пумияр, който в най-лошия случай щеше да захапе баничката, а не гърлото на момиченцето, и бездомен пумияр, който защитава "стопанина" си, като сее захапки около себе си. Тези "стопани" не си дават сметка, че "сключват" договор "Аз те храня - ти ме пазиш" с пумиярите, уж от любов към животните. Което е безотговорно и някакви си 200 лв. не са достатъчни за събуждане на самооотговорност. Впредвид многото случаи вече на нападения на кучета над хора трябва да се въведе и закон за безотговоно отношение към кучетата, били те приютени или не. Понеже това е опасност, която виси навсякъде в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия бездомните кучета трябва да ги прибират и с евтаназия да ги убиват(и по жестоко да е няма да е проблем,просто да се ликвидират)защото само разнасят паразити,а и са потенциално опасни.Например в моя блок едно момиченце първи клас сутрин като излизам притичва с мене щото я е страх от глутницата дето живее зад блока.Ако беше дъщеря ми щях да тръгна поход с отрова срещу песовете.Много хора забелязвам от блока главно момиченца със страх излизат и се прибират - така не може.Относно домашните,веднъж ухапят ли трябва да се умъртвят незабавно,за мене щом веднъж куче пие кръв ,въпрос на време пак да "поиска".Например на колега лекар тяхната си немска овчарка в горна баня в къщата нападна дете докато им било на гости и му разкъса вътрешната част на бедрото,а уж домашно.Ма после не го умъртвиха- както и да е, тяхна си работа.Но не трябва да чакаме докато някой не бъде разкъсан за да се предприемат мерки.Човешкият живот е безценен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако кучето е умряло от глад, по- добре ще иде да яде трева, но няма да нападне човек ?

няма да нападне (ако е гладно ще рови в боклука)... - освен ако стопанина не го храни със сурово месо... второ много по лесно е кучето да нападне нещо по малко ама не съм видял куче да яде друго куче или котка или птичка... това че кучето хапе не значи че това е от глад... още повече ако е домашно... а домашните обикновено са доста охранени...

@shumarov не само човешкия живот е безценен - всеки е такъв, не е нещо като да щракнеш с пръсти и хоп-живот... а ти, като те гледам колко цениш кучешкия ми е ясно колко цениш въобще чуждия живот... въпроса е не в наказанието после, а в мерките преди да се появят последици... така че уличните кучета за нищо не са виновни - виновни са хората. интересно при нас около блока също има улични кучета, ама нито те са нападнали някой, нито някой го е страх от тях... вас ви е страх щото сте ги озлобили... другото - кучетата разбират кога някой го е страх - днеска видях 2-3 годишно детенце дето хич не го беше страх от моето куче и му се радваше, но съм виждал 7-10 годишно дето се разхождаше с баба си и се панира от дакела на едно 6-7 годишно дете...

и много кучета пък разбират, че това срещу тях е малко дете... предното ми куче се зъбеше на деца щото много го тормозеха като беше малко, а това което имам в момента е много търпеливо към деца, въпреки че е доста злобно към непознати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По обидно е да задаваш тъпи въпроси - говори по темата иначе ше си помисля че си и ограничен.

мисленето не ти се отдава,не се напрягай излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да нападне (ако е гладно ще рови в боклука)... - освен ако стопанина не го храни със сурово месо... второ много по лесно е кучето да нападне нещо по малко ама не съм видял куче да яде друго куче или котка или птичка...

Значи пак стигаме до извода, че кучето в 90% от случеите не е виновно. Нека стопанинът да му дава сурово месо, но и да го пуска с наморник. Така няма страшно да нарани някой.

предното ми куче се зъбеше на деца щото много го тормозеха като беше малко, а това което имам в момента е много търпеливо към деца, въпреки че е доста злобно към непознати

Попринцип кучетата усещат кой човек какъв е и дали го е страх или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да нападне (ако е гладно ще рови в боклука)... - освен ако стопанина не го храни със сурово месо... второ много по лесно е кучето да нападне нещо по малко ама не съм видял куче да яде друго куче или котка или птичка... това че кучето хапе не значи че това е от глад... още повече ако е домашно... а домашните обикновено са доста охранени...

@shumarov не само човешкия живот е безценен - всеки е такъв, не е нещо като да щракнеш с пръсти и хоп-живот... а ти, като те гледам колко цениш кучешкия ми е ясно колко цениш въобще чуждия живот... въпроса е не в наказанието после, а в мерките преди да се появят последици... така че уличните кучета за нищо не са виновни - виновни са хората. интересно при нас около блока също има улични кучета, ама нито те са нападнали някой, нито някой го е страх от тях... вас ви е страх щото сте ги озлобили... другото - кучетата разбират кога някой го е страх - днеска видях 2-3 годишно детенце дето хич не го беше страх от моето куче и му се радваше, но съм виждал 7-10 годишно дето се разхождаше с баба си и се панира от дакела на едно 6-7 годишно дете...

и много кучета пък разбират, че това срещу тях е малко дете... предното ми куче се зъбеше на деца щото много го тормозеха като беше малко, а това което имам в момента е много търпеливо към деца, въпреки че е доста злобно към непознати

Професор,аз искрено ценя мнението ти ,и се опитвам да се поставя на твое място,НО за мен НЯМА равенство между човешкия и кучешкия жвот.Не съм против кучетата,но и не съм съгласен те да продължават да си живеят около нас,мръсни и пълни с паразити и зарази,а също и с вероятноста да нападнат човек поради една или друга причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професор,аз искрено ценя мнението ти ,и се опитвам да се поставя на твое масто,НО за мен НЯМА равенство между човшкия и кучешкия жвот.Не съм против кучетата,но и не съм съгласен те да продължават да си живеят около нас,мръсни и пълни с паразити и зарази,а също и с вероятноста да нападнат човек поради една или друга причина.

Защо ли тук в Австрия кучетата нито са мръсни, нито с паразити, нито заразени и не нападат хората ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще допълня,че главно заради бездомните песове се подържат популациите на кърлежите в градинките около всички вас,също и на бълхи.А кърлежите са преносители на Лаймската болест,вируса на пролетния енцефалит и мн.др.така,че и да не нападат и да са мили, те са опасни с паразитите и бактериите по козината си ОСОБЕНО за децата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли тук в Австрия кучетата нито са мръсни, нито с паразити, нито заразени и не нападат хората ? ;)

А австрийците на колко улични кучета позволяват да бродят свободно по улиците? :) :)

Австрийците искат да живеят добре, затова се трудят добре и пречат на местните и държавните управници да взимат тъпи решения. Така е и в доста други държави.

Българите също искат да живеят добре, затова плюят съседа, че е мързелив, тайно мързелуват и беззъбо попържат всички свои управници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А австрийците на колко улични кучета позволяват да бродят свободно по улиците? :):rap:

Ами досега 1 улично куче не съм видял ;)

Австрийците искат да живеят добре, затова се трудят добре и пречат на местните и държавните управници да взимат тъпи решения. Така е и в доста други държави.

И така трябва да е. Затова е чисто, защото всеки си изхвърля отпадъаците в коша, а не някъде по улицата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами досега 1 улично куче не съм видял :)

---------------------------

И така трябва да е. Затова е чисто, защото всеки си изхвърля отпадъаците в коша, а не някъде по улицата. :(

Няма и да видиш.

---------------------------

Обясни това на българина, да видим колко души ще те разберат. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, те тези кучета тихичко си ги приспиват. Обаче тук трябва да ги гледаме, да им правим приюти и прочие. А пък австрийците ще ги стигнем...няма да доживея предполагам до този момент :blink: :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен стопаните са виновни за поведението на кучетата и трябва да има затвор за такива,които са направили от кучето си убиец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да има и глоби за стопани, които си разхождат кучето без намордник и каишка и не почистват след него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чела цялата тема, че ме мързи, но си държа на моето мнение:

Не животните са виновни, а техните стопани! В крайна сметка, затова те се наричат наши домашни любимци, защото ние отговаряме за тях! Да съдят собствениците на тези кучета, да си полежат годинка, две на някое място, където вазелинът и цигарите са най-ценните неща и после да видим кой ще си разхожда кучето без повод и/или намордник! Лошото е, че животните са тези, които биват приспивани, затова, че на стопаните им не им стига акълът!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притежаването и/или отглеждането на живи същества, особено в жилищните сгради трябва да се забрани. Какво право имаме ние хората , за наше забавление да затваряме свободолюбивите животинки в разни апартаменти и да връзваме с каишки и вериги, или поставяме в още по-ограниченото пространство на клетка или аквариум? Единствено животните отглеждани за храна във фермите трябва да останат(поне докато не станем евентуално вегетарианци, при което нуждата ще се сведе до оттглеждане единствено за млеконадой), както и тези видове в зоологическите градини, които са заплашени от изчезване поради унищожен ареал или заплаха от бракониери..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домашен питбул нахапа жестоко за втори път дете

Публикувано изображение

Домашен питбул нахапа 8-годишно момиченце от Враца втори път за една година.

Малката Мария е докарана във врачанската болница около полунощ вчера от родителите й, след като домашният любимец я нахапал, предаде Враца Онлайн.

Питбулът е наръфал детето по цялото лице. Инцидентът е само година, след като момичето е лекувано в детска хирургия, пак нахапано от свирепото куче.

На детето е направена спешна операция, продължила един час. Според лекарите момичето е имало дълбоки три-четири сантиметрови рани по дясната буза и носа и ще се нуждае от пластика.

По настояване на родителите след спешната хирургическа интервенция момичето е било преместено в София. За инцидента не е бил уведомен отдел "Закрила на детето". Оттам са се самосезирали след намесата на медиите. Започнала е проверка на случая.

Само преди шест дни 9-годишният Владимир Мирославов от град Кула бе нападнат и обезобразен от питбул, разхождан на градския стадион от стопанина без намордник.

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...