Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fedora

Кучета - убийци

Препоръчан отговор

Кой ще компенсира стреса в това дете? Но пък какво е едно кученце, пък било то и питбул, то вече тигри и лъвове са на мода... редакция: Не разбрах чие е кучето... първоначално. Явно за тия родители детето не е любимеца у дома...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време е вече май да се вземеат спешни законодателни мерки за предотвратяване на  случаи на ухапани /недай си боже - убити/  хора от кучета , било домашни или бездомни или ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това куче трябва със сигурност да бъде убито, а стопанина му съден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това куче трябва със сигурност да бъде убито, а стопанина му съден.

Отнемане на родителските права. Мъчен и труден процес, но явно в случая се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще допълня,че главно заради бездомните песове се подържат популациите на кърлежите в градинките около всички вас,също и на бълхи.А кърлежите са преносители на Лаймската болест,вируса на пролетния енцефалит и мн.др.така,че и да не нападат и да са мили, те са опасни с паразитите и бактериите по козината си ОСОБЕНО за децата.

И аз по нагоре в темата обясних,че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО куче което е хапало и пило кръв трябва да бъде умъртвявано незабавно.Казах и пак ще се повторя,че човешкият живот е безценен.Който иска куче - вързано и с намордник на разходка, всички останали да бъдат ликвидирани,по горе съм посочил защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип домашните кучета трябва да се разхождат само с намордник и на каишка. Поне за мен това трябва задължително да се спазва от собствениците на питбули и подобни породи. От всяко правило си има и изключение, защото съм виждал и наблюдавал един съседски доберман, който се прашеше от почти всичко, което се движи. Веднъж дори и 2 котки го нападнаха и горкият побягна и се скри във входа. По темата: трябва да се търси отговорност на собствениците на домашните кучета, особено ако се знае, че кучето им създава проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип домашните кучета трябва да се разхождат само с намордник и на каишка. Поне за мен това трябва задължително да се спазва от собствениците на питбули и подобни породи.

От всяко правило си има и изключение, защото съм виждал и наблюдавал един съседски доберман, който се прашеше от почти всичко, което се движи. Веднъж дори и 2 котки го нападнаха и горкият побягна и се скри във входа.

По темата: трябва да се търси отговорност на собствениците на домашните кучета, особено ако се знае, че кучето им създава проблеми.

Не помните ли,че кучетата на Елена Банкова и през 2008 г. убиха дете? Не е само случая от октомври 2009г..Тази мръсница е невменяема.И в Пловдив има кучета без намордник-доста.А за бездомните да не говорим.Гладни,с кърлежи...въшки,бълхи.Ужас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питбулът, обезобразил дете, нахапа и пенсионерка

Публикувано изображение

Домашният питбул, който обезобрази 8-годишната Мария от Враца в неделя вечерта, разкъса крака и на 62-годишна пенсионерка.

Нахапаната Теменужка Иванова живее в лозята край Враца. Във вторник около 14 часа пред къщата й спряла кола с монтанска регистрация, пише врачанският вестник "Конкурент".

"Дойдоха двама мъже с голямо куче и ме помолиха да се грижа за него. Казаха, че е гледано в апартамент, но не могат вече да го държат там”, разказва пенсионерката. Обещали й всеки ден да идват и да хранят питбула.

Щом мъжете си тръгнали, завързаният с верига питбул озверял, скъсал я и се нахвърлил върху Теменужка.

“Аз паднах на земята и си ударих кръста, а кучето ожесточено искаше да захапе лицето ми. Държах му главата, но то се отскубна и заби зъбите си в крака ми”, ридае пенсионерката.

Виковете й чул мъж от близкия паркинг, който грабнал пушка и застрелял кучето.

Теменужка е закарана от свой братовчед във врачанската болница, където е приета в хирургично отделение за лечение. Вчера началникът на медицинското звено д-р Богомил Павлов заяви, че пострадалата е с жестоко разкъсано ляво бердо, като е наранена и част от мускулатурата. Раната се е инфектирала и е с много кръвоизливи.

Никой не знае къде се лекува 8-годишната Мария, която за втори път пострада от същия питбул в понеделник вечерта. Кучето наръфа детето по цялото лице. Инцидентът е само година, след като то е лекувано в детска хирургия, пак нахапано от свирепия домашен любимец.

След последния инцидент на момиченцето е направена спешна операция, продължила един час. Според лекарите то е имало дълбоки три-четири сантиметрови рани по дясната буза и носа и ще се нуждае от пластика. По настояване на родителите след спешната хирургическа интервенция момичето е било преместено в София.

За инцидента се е самосезирал местният отдел "Закрила на детето".

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горката жена, така като чета оставам с впечатлението, че кучето е било предназначено за бой. Логиката просто е такава. Тези кретени трябва да понесат своята отговорност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горката жена, така като чета оставам с впечатлението, че кучето е било предназначено за бой. Логиката просто е такава.

Тези кретени трябва да понесат своята отговорност.

Жалко, но е много вероятно кретените да се измъкнат, макар че заслужават самите те да бъдат добре "разкрасени" от глутница бойни кучета, може и улични...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горката жена, така като чета оставам с впечатлението, че кучето е било предназначено за бой. Логиката просто е такава.

Тези кретени трябва да понесат своята отговорност.

Има хора който организират боеве и после след време изхвърлят кучето на улицата.Има и убийци кой се разкарват сред хората.Трябва да се спазват законите.Аз имам две , едното го осинових и съм изряден към държавата.Не всички сме престъпници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Виковете й чул мъж от близкия паркинг, който грабнал пушка и застрелял кучето...

Хайде сега същото и за стопаните :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има хора който организират боеве и после след време изхвърлят кучето на улицата.Има и убийци кой се разкарват сред хората.Трябва да се спазват законите.Аз имам две , едното го осинових и съм изряден към държавата.Не всички сме престъпници.

Питбул не се дава на всеки, особено на възрастни жени. Ето защо изказах предположение, че кучето е оставено там, докато му дойде реда да се бие с друго, което пък означава, че може и да е озлобявано. Това разбира се, са само предположения, но така описаната ситуация яко намирисва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ето защо изказах предположение, че кучето е оставено там, докато му дойде реда да се бие с друго...

Или след последното му ръфане да го скрият от властите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си за един ужасяващ случай преди години.Във Варна домашен ротвайлер уби детето на стопанката си.Кучето системно било оставяно гладно и се нахвърлило върху детето за да му вземе храната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си за един ужасяващ случай преди години.Във Варна домашен ротвайлер уби детето на стопанката си.Кучето системно било оставяно гладно и се нахвърлило върху детето за да му вземе храната.

В този случай кой е виновен? Собственикът или кучето?

При такова отношение и възпитание, няма как да очакваш нищо хубаво от кучето. Виновни са собсвениците на кучета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този случай кой е виновен? Собственикът или кучето?

При такова отношение и възпитание, няма как да очакваш нищо хубаво от кучето. Виновни са собсвениците на кучета.

Мисля че умъртвиха кучето,а майката на детето(стопанката на кучето) остана ненеказана,не помня по каква причина.Впрочем,тя е получила най-голямото наказание - загубила е детето си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лекарска грешка при лечението на 3-годишното дете във Варна, съобщиха от болница „Св. Марина."

Става дума за момченце на 3 год. 11 месеца с диагноза „Белодробен ехинокок" (Кучешка тения), което е оперирано на 11 май тази година.

При операцията е премахната кучешката тения от белия дроб. Малкият Красимир е лекуван по правилата на Добрата медицинска практика, намира се в задоволително общо състояние.

Следоперативният период протича нормално, съобразно заболяването и тежестта на операцията. През целия престой малкият Красимир е бил под непрекъснато 24-часово наблюдение и лечение. Няма данни за пропуски и грешки.

По-рано днес беше съобщено, че 3-годишно дете вече шести ден е в реанимацията на варненската болница „Света Марина" в резултат на настъпили усложнения, след като му е била направена операция.

news.bg

Още една жертва на кучетата,малко дете което бере душа в реанимацията,заради кучешка тения (едно от най коварните паразитни заболявания за човека,разпространявано от кучетата).Затова винаги повтарям ,че уличните заразо и паразитоносители демек кучетата трябва да се ликвидират.Благодарение на тях сега като се позатопли времето пак по градинките ще "плъзнат" кърлежите.Цената да подържаме тези популации е живота на малките деца.Ще стана банален пак да се повторя с веруюто ми че: Човешкият живот е безценен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Година затвор заради разкъсано от кучета дете

Собственичката на кучетата, убили шестгодишно момиченце, ще лежи една година в затвора и ще плати 32 хил. лв. кръвнина

Новини

Районният съд в Кубрат осъди на една година лишаване от свобода Елена Банкова, собственичка на кучетата, убили шестгодишната Кристияна Кирилова от село Топчии.

Обвинението срещу Банкова бе за причиняване на смърт по непредпазливост.

Съдът призна Банкова за виновна по обвинението, че чрез бездействието си не е спазила задължителните мерки за контрол и безопасност при отглеждането на кучетата си така, че те да не създават опасност за околните.

50-годишната бивша учителка Елена Банкова трябва да заплати и 32 хил. лв. обезщетение на близките на починалото след нападението на глутницата дете.

Според свидетелските показания и експертизите животните, за които подсъдимата се е грижела, са се движели свободно из селото като глутница.

Трагичният инцидент с Кристияна не е бил първият случай, в който нападат хора, без да бъдат провокирани.

Прокурорът по делото заяви, че ще обжалва присъдата, като ще настоява за максималното наказание - три години лишаване от свобода.

Тя ще бъде обжалвана и от защитата, която пледира, че Банкова не е собственичка на кучетата и не тя, а длъжностни лица е трябвало да бъдат подведени под отговорност заради трагедията.

Самата подсъдима също не се призна за виновна. Тя твърди, че кучетата й не са агресивни и нападението е извършено от безпризорно куче, което обитава района.

Присъдата може да бъде обжалвана пред окръжния съд в Разград в 15-дневен срок.

Шестгодишната Кристияна почина на 19 октомври миналата година, след като бе нападната от кучета в разградското село Сушево.

Полицията е установила, че Елена Банкова е отглеждала общо 20 кучета, които след случая са приспани.

източник

Нужно ли е да коментирам, че подобна присъда е подигравка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Куче уби 5-годишно момиче в разградското село Сушево, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Разград.

Инцидентът станал около 9.00 часа. Разяреното животно е нападнало детето в центъра на селото и го е захапало за гърлото.

Повиканият екип на Спешна помощ не успял да откара пострадалото момиче до болницата, то е починало на път за лечебното заведение, предаде БТА.

Кучето е домашно, отглеждано от 49-годишна жена, която имала още няколко подобни домашни любимци.

По първоначална информация на местни жители детето е от разградското село Топчии и е било на гости на баба си в Сушево, съобщи БНР.

Случаят е поет от следовател, продължава работата по изясняване на причините, довели до тежкия инцидент. Образувано е досъдебно производство, допълват от полицията, съобщи регионалният говорител на ОД на МВР в Разград Илияна Георгиева.

Бащата на убитото от кучета дете ще съди виновните

Публикувано изображение

Бащата на Кристияна Кирилова - 5-годишното момиченце, убито от озверели кучета в разградското село Сушево, е категоричен, че ще търси вината за смъртта на детето си в съда.

Въпреки финансовите затруднения, които има семейството, той няма да се откаже от съдебен процес, заяви бащата Радостин пред Дарик радио. Той съобщи, че семейството вече има адвокат от София, който им помага в случая и е готов да работи с тях.

Семейството на загиналото момиченце в момента е заминало за Гърция. Те отпътували за южната ни съседка, за да вземат заем от вуйчото на детето, обясни майката на Кристията.

Елена Банкова - собственичка на кучетата, убили момиченцето, заяви, че много съжалява за случилото се, но в момента няма възможност да обезвъзмезди семейството за загубата".

Както вече стана известно жената, която е безработна, отглеждала около 20 кучета. Част от тях нападнаха малката Кристияна посред бял ден пред селския магазин и прегризаха гърлото й.

News.dir.bg

Само 1 г. затвор за жена, чиито кучета убиха дете

Публикувано изображение

17 май 2010 / News.dir.bg

Районният съд в Кубрат даде 1 година ефективно на 49-годишната бивша учителка Елена Банкова, чиито кучета разкъсаха дете в разградското село Сушево.

Това съобщи наблюдаващият прокурор по случая Пламен Пенчев, цитиран от "Фокус".

Прокуратурата поиска присъда от 3 години лишаване от свобода по обвинения за причиняване на смърт по непредпазливост. Затова Пенчев заяви, че ще протестира наказанието и ще настоява за налагане на по-строго.

По делото общо са разпитани над 20 свидетели. Сред тях бяха и кметовете на Сушево, Кубрат и Завет. Самата обвиняема така и не призна, че животните, нахапали до смърт 5-годишната Кристияна през октомври 2009 г., са нейни.

По гражданския иск, заведен от родителите на детето, съдът е постановил подсъдимата да изплати на майката 32 000 лева кръвнина.

В деня на смъртта на Кристияна - 19 октомври 2009 г., кучетата нападнали и възрастен мъж от село Сушево. Докато карал велосипед, те се нахвърлили върху крака му, като едното му захапало ботуша. Мъжът ги прогонил с камъни. Минути по-късно те се нахвърлили върху момиченцето. След снемане на зъбни отливки е установено че четири от животните са причинили фаталния край, както и че са собственост на Елена Банкова. Тя гледала в двора си 20 животни, които излизали и на улицата и това не било първото им нападение.

Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок пред Окръжния съд в Разград. След произнасянето й родителите на загиналата Кристияна заявиха: "Несправедливо просто. Това не е редно... Ще излежи една година и ще излезе, а нашето дете никога няма да излезе...", предаде БНР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Покъртително наистина. Не мога да разбера как не ги е срам да се покажат пред хората тези природозащитници, които пискаха кучетата(тези 20-те) да не бъдат убивани... Толкова покъртително. Ако бях аз бащата на това дете, до сега да съм избил псетата с някоя ловна пушка, а на онази да й се случат "хубави" работи. Хората били виновни за всичко, кучетата били ангели. Ами детето? Малкото и невинното, което не им е направило нищо? То чии грехове опрощава? Иисус ли е то, че ще страда за останалите? Е, аз в Бог не вярвам, атеист съм и искам справедливост тук и сега. До радикалните природозащитници, които защитават агресивните псета-Как не ви е срам да се покажете през хората, как не ви тежи на съвестта? По един силен и горещ шамар за тях-шамар на презрението. Не, животните не са регламентирани според закони, но етичните норми на хората не би трябвало да им позволяват гаврата с животните. Грозно е. Но когато животните нападат и то без да са насъскани от някого, то те са виновни. Куршум и нищо по-малко за такива.Животните няма да се поправят, те нямат нашият разум да разберат. Не може и няма как да ги накажеш, нито накараш да проумеят и да се поправят. Защо има бездомни животни и как да го предодвратим? Ами нямаме държава, нямаме закони и всичкото както и тука ни е зле. Една сурова глоба, ако изхвърляш животни на улицата трябва. Но за жалост има такива, които вече са там. Може да е жестоко, но трябва да се ликвидират. С пушките. Съжалявам, но освен с драконови мерки проблемът няма да се реши от самосебе си. Това е моето мнение и моля, ако някой няма какво да каже като градива критика, да не напада безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах какъв ти е проблема с "природозащитниците". Няма човек "природозащитник" или не, който да приеме факта куче да нахапе човек. Всичките те, за които говориш се борят да няма кучета по улиците и т.нар. събирачи на животни. Водят улични кучета по кастрационни центрове, взимат животни от улицата и пращат в приюти в чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само не разбрах какъв ти е проблема с "природозащитниците".

Няма човек "природозащитник" или не, който да приеме факта куче да нахапе човек.

Всичките те, за които говориш се борят да няма кучета по улиците и т.нар. събирачи на животни.

Водят улични кучета по кастрационни центрове, взимат животни от улицата и пращат в приюти в чужбина.

Природозащитниците, точно те бяха спасили псетата от по-горният пост. Прехвърлиха вината отново върху хората, че кучетата не били виновни, че туй, че онуй.

Това не им е първата публична лудост и глупост.

Не случайно писах как не ги е срам да се покажат, как може да са толкова безочливи.И какво заслужават.

За това в по-горният си пост казах, че ако бях бащата на детето, щях избия кучетата с някоя пушка, ако ще и с голи ръце или ръчен инструмент.

Не обичам да убивам животни. Мразя когато някой се гаври с животни. Мразя когато се извършват своеобразни гаври с природата, защото просто си имам моя етика и морал.

Но това никак не значи, че такива кучета, които са агресивни или вече са извършили нещо, няма да гризнат дръвцето от моите ръце.

Ако забелязваш в последният пост отново не се казва, че кучетата са убити.

Да ги оставят живи въпреки всичко си е гавра с хората, с родителите.

Има добри природозащитници, но немалко предявяват абсурдни претенции и правят абсурди като по-горното.

Значи, ако ме нападне вълк в гората, пак аз съм виновен?

А за самите кучета- Повечето кучета обичат децата.Някои не ги харесват.

Но много е гадно като се замисля, че са нападнали детето,именно защото е малко и слабо.

В човешкият свят на правила и морал, или поне в моите лични виждания, естественият, безразборен подбор НЯМА място.

С този пост не искам да засягам никого, изразявам лично мнение и позиция. Моля да не бъда безсмислено нападан.

П.П Ако бях на мястото, когато това се е случило, едва ли щях да седя и да гледам и да съм просто "свидетел".

Как може да гледаш ставалото и просто да седиш...Ако някои го могат, моето сърце просто нямаше да го позволи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление е така,като господата в парламента не си вършат работата.Ако аз ида и пребия едно куче,ще ме вкарат за няколко годинки.А ако същото куче ме разкъса,собственика му ще бъде глобен с 200 лева(ако оживея) или ако умра годинка в панделата(изцяло за сметка на данъкоплатците).Ебаси...Малко извън темата,има едно много хубаво руско сериалче "Меч".Така ли трябва да се действа вече в тази държава,за да има справедливост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление е така,като господата в парламента не си вършат работата.Ако аз ида и пребия едно куче,ще ме вкарат за няколко годинки.

Това изказване искрено ме разсмя. Този закон все още е "нов". Така че, не знам някой да е лежал в затвора за убийството на куче. А, би трябвало. Не знам дали сте гледали клипчето в, което група деца се гаврят с магаре, което изхвърлят след това в река, за да се удави. Деца! И утре тези деца ще посегнат на вас или вашето дете.

jjjjjk Не съм следила случая, но някъде четох, че кучето е приспано. Абсурдно е да обвинявате хора, които се борят, гледачи на животни като въпросната бабка да не съществуват. Както хората, така и животните са оформят според средата, в която живеят и тя си е създала (и не само тя) предпоставка това да се случи.

В случая мен ме възмущава присъдата, която е смехотворна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...