Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fedora

Кучета - убийци

Препоръчан отговор

:) бабини диветини - ти да не би да вярваш в това ?

хаххахха

И аз така съм чувала мда, и че трябвало да бъде убито даже щото полудявало.

http://arsofia.com/b...ta-za-dobermana

Доберманът убил детето от ревност

Публикувано изображение

Къщата на почерненото семейство

Улична котка накарала домашното куче да ревнува и това отприщило агресията, за да убие 3-годишната си стопанка и приятелка в игрите Мирела.

Това е една от версиите за трагедията, която потресе във вторник вечерта пернишкия ромски квартал "Рудничар".

Дворно куче-кръстоска между доберман и помияр прегриза врата на 3-годишната Мирела. Около 20 часа майката на пострадалото дете докара малката в пернишката болница с кървяща шия и разкъсана сънна артерия. Въпреки усилията на медиците детето издъхна.

Жестоката драма се разиграла край портата на почерненото семейството. Бабата Иванка излязла на работа и заключила входната вратата. Детето останало с майка си Милена.Мимето, както я наричат близките й, играела карти с майка си Милена.

Отнякъде се появило коте и детето я гушнало и се заиграло с него. Момиченцето поискало вода, и майката влязла в къщата да донесе. Секунди след това жената чула ужасените писъци на рожбата си. Когато излязла, видяла кучето над нея и локва кръв около тях.

„Чух, че Милена пищи. Изтичах и видях, че кучето е върху детето, а тя го дърпа. Успя да го изтръгне от зъбите му, но то продължаваше да напада. Ухапа и нея по крака. Блъсках портата и крещях за помощ”, разказва съседка, цитирана от mirogled.com.

Веднага се притичали на помощ съседи. Притекли се мъже от квартала. Те прескочили вратата и измъкнали детето от кучето. Притискали раната докато закарат малката Мирела в болницата. Докато вдигали детето, кучето нападнало и майката и я ухапало по хълбока.

Купиха къщата преди пет лета. Тук живеят бабата, синът й ерген и дъщеря й Милена с нейната дъщеричка. Малката винаги си играе с кучето, никога не е имало проблем. По чужди хора лаеше и скачаше по оградата, но стопаните си никога не е закачало, чудят се комшиите.

„Кучето ни беше много добро. Мирела му бъркаше в устата, лежеше върху него, даваше му храна от ръчичка. Не знам как е възможно това да се случи”, обясни бабата на детето Иванка.

Кръвожадният убиец е бил прибран от полицаи около час след трагедията и евтаназирано още снощи.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доберманите имаха нек'ва кост, която им раасте в мозъка и ако не се вземат мерки, на около 7 години полудяват.

Легенди и митове за породата! :)

И на мен ми казаха това, когато взехме първия доберман...

Доберманът убил детето от ревност

Улична котка накарала домашното куче да ревнува и това отприщило агресията, за да убие 3-годишната си стопанка и приятелка в игрите Мирела.

Глупаво е да се твърди подобно нещо.

И двата ми добермана са отглеждани в компанията на една своенравна сиамка, но не се ревнуваха, ако някой от тях получаваше повече внимание.

Децата правят по-резки и неочаквани движения от възрастните, което ги прави потенциални жертви на подплашени от тях животни.

Щом котето е било непознато, твърде възможно е кучето да се е нахвърлило върху него, детето да се е опитало да го защити и така да е станала трагедията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доберманът е служебно ,умно и МНОГО енергично куче.Имал съм два добермана и смело мога да заявя ,че това е най-страхотната порода куче за мен.Занимавах се много с тях и съм нямал абсолютно никакви проблеми.Моите родители отначало бяха супер скептични заради глупостите които се говорят за тази порода,но после се убедиха че това е страхотно куче-любвеобвилно,умно и търсещо човешката близост.Но много хора взимат кучета поради една или друга причина и никак ама никак не се съобразяват с особеностите на дадената порода.Само едно наблюдение да изкажа за прословутата "нервност" на Добермана(глупостите за костта в черепа изобщо няма да коментирам).Както казах по-горе Добермана е много енергично куче и ако не се работи с него ако няма много разходки това куче определено проявява "нервност"Много хора го взимат разхождат си го на каишка за по 15 минутки на ден, не работят с него и очакват да имат една красива елегантна играчка .Ами няма как да стане...Ако не ви се полагат усилия ,вземете си булонка .Не може да искате потенциално опасна порода куче и безотговорно да оставите всичко на "самотек".Отностно конкретния случай с мелеза между Доберман и друго куче,няма как да коментирам какво точно се е случило и да ме прощават нашите цветнокожи братя ама досега не съм виждал циганин да се отнася добре с животно.Така че абсолютно аз лично вярвам ,че това животно е било много малтретирано за да се отключи агресията в него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инцидентите с домашни кучета са плод на човеша безотговорност. Уличните кучета пък са плод на общинската безотговорност. В София например схемата за "справянето" с този проблем е напълно лишена от ефективност. Най-просто казано, дават се пари на фирма да ги кастрира. Фирмата обаче няма изгода да разреши проблема, защото остава без работа. И започва да измисля всякакви схеми, за да отчита дейност, но кучета да има, че дори и да се множат. С приютите проблемът е същият. Те също са напълно неефективни. При това положение за какво съществуват - защото така трябва ли? Да има някаква политика, която да мотивира хората да осиновяват куче? А да не говорим каква кочина са - има не малко случаи на чужденци, които идва да осиновят куче и като виждат какви са условията се отказват, защото не смеят да си вкарат в дома животно, живяло на такова място. Няма проблем, който да не може да се реши, стига да се измисли ефективна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уличните кучета пък са плод на общинската безотговорност. В София например схемата за "справянето" с този проблем е напълно лишена от ефективност. Най-просто казано, дават се пари на фирма да ги кастрира.

Леко с лъжите, моля.

София че е голямо село - така е.

Ако говориш за твоята махала - може.

Ние в Гео Милев нямаме такъв проблем.

Евала на кмета на район Слатина !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко с лъжите, моля.

Точно в парка в Гео Милев сина на един колега беше ухапан от улично куче. Иначе ти явно не си излизаш много от квартала, за да видиш какво е положението - на всеки ъгъл вече има не куче, а глутница. Не помня някога да е било толкова зле положението. Дори около Орлов мост вече няколко пъти засичам една глутница да обикаля. Да не говорим, че това не го казвам само аз - цяла София е пропищяла от кучетата. Ти сигурно си един от петимата в града, които игнорират проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Фирмата обаче няма изгода да разреши проблема...

Същата работа като с циганите в България - Европа налива пари в разни организации, които уж трябва да работят за интегрирането им. Съответно парите се разпределят между тях и циганските босове. Разбира се, че няма да тръгнат да работят по проблема, защото така ще секнат милионите от Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в парка в Гео Милев сина на един колега беше ухапан от улично куче. Иначе ти явно не си излизаш много от квартала, за да видиш какво е положението - на всеки ъгъл вече има не куче, а глутница. Не помня някога да е било толкова зле положението. Дори около Орлов мост вече няколко пъти засичам една глутница да обикаля. Да не говорим, че това не го казвам само аз - цяла София е пропищяла от кучетата. Ти сигурно си един от петимата в града, които игнорират проблема...

Не го игнорирам ни най-малко.

Нито пък съм виждала и в парка глутница.

Орлов мост не е Гео Милев също така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Гео Милев не е София. И аз ще съм доволен да се реши проблемът в моя квартал, ама ще съм още по-доволен, ако се реши в цяла София. За целта обаче трябва да се разботи ефективно, а не проформа. А и да не си срещала около вас кучета, това не е гаранция, че няма да те ухапят в друг квартал. Или, че някоя глутница няма в най-скоро време да се пренесе в твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко вървях по бул. Бъкстон. Имаше голямо задръстване, но това на пешеходци като мен не пречи. :whist: Уж нямаше никакви кучета, но с появата на една каруца, отнякъде изскочиха с бесен лай поне 20... В нашия квартал положението с бездомните кучета наистина е много сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глутниците преселват ли се

:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глутниците преселват ли се

:whist:

И още как... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип повече от половината (и то доста повече) популация на бездомни кучета идва не от размножаването на уличните, а от изхвърлянето на домашни. Сега гледах кандидата за кмет Каролев, че предложи един интересен вариант - поставяне на чипове на всяко куче, което изобщо не излиза скъпо. Ако хванат някое на улицата - веднага проверяват чие е благодарение на чипа и следва глоба. А и на мен ми се вижда положително от друга гледна точка - ако си загубиш кучето, могат да ти го върнат. Изобщо не знам защо до сега никой не го е предложил този вариант. Ето тук обяснява за какво иде реч:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сръбски съд даде 18 г. затвор на собственик на куче-убиец

Жертвата е негов приятел

37 - годишен сърбин от Смедерево бе осъден на 18 години затвор, защото му кучето му нахапа до смърт негов приятел.

Съдът нямаше никаква милост към собственика на кучето, който през 2008 г. умишлено нареди на ротвайлера си да нападне негов приятел, предаде "Алфа Тв".

При схватната кучетото е нанесло на убития човек 67 рани.

След жестоката схватка, собственика на кучето - убиец е взел окървавените дрехи и ги е запалил.

blitz.bg

Справедлива присъда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип повече от половината (и то доста повече) популация на бездомни кучета идва не от размножаването на уличните, а от изхвърлянето на домашни. Сега гледах кандидата за кмет Каролев, че предложи един интересен вариант - поставяне на чипове на всяко куче, което изобщо не излиза скъпо. Ако хванат някое на улицата - веднага проверяват чие е благодарение на чипа и следва глоба. А и на мен ми се вижда положително от друга гледна точка - ако си загубиш кучето, могат да ти го върнат. Изобщо не знам защо до сега никой не го е предложил този вариант...

Популацията от скитащи кучета включва няколко категории кучета, в т.ч. нежелани домашни кученца, изоставени домашни кучета, изгубени домашни кучета и т.н. Съгласно закона, на маркиране (напр. с микрочип) и регистрация подлежат кучетата, навършили 4-месечна възраст. Следователно, тази мярка би допринесла донякъде за ограничаване изоставянето на нежелани домашни любимци, както и за връщането на изгубени такива.

Така, основен проблем при кучетата (също при котките) остава свръхвъзпроизводството на домашната популация, като нежеланото потомство практически не подлежи на регистрация. За това е достатъчно да има неголям процент скитащи некастрирани животни. Във Великобритания през 80-те, една от най-ефективните мерки срещу това се оказа назначаването към всяка местна администрация на специален инспектор по кучетата, чиято функция включва обезсърчаването на стопаните, които пускат своите кучета да скитат. Ето преведена извадка от доклад на Световното дружество за закрила на животните:

Практики за контрол на скитащите животни (Европа). WSPA, RSPCA International. 2008.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям !

Това не ви е плюшена играчка, с която да се наиграете и като ви омръзне да я хвърлите.

Закон за микрочипа !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега има такъв закон, но въпросът не е в микрочипирането. Например, автомобилът с всякакви номера може при добро желание от страна на компетентните институции да бъде изнесен в Македония. Въпросът опира до човешката воля. През 80-те във Великобритания не е имало чипове и кучетата са били маркирани с медальон или татуировка. Нещата там са тръгнали, защото навсякъде е било назначавано отговорно лице, което работи в полза на обществото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За щастие днес се намериха достатъчно смели мъже да спрат поредното разбесняло се куче и да спасят едно дете. Говоря за случая в Дряново. Надявам се да не ги съдят за нарушаване правата на кучето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко с лъжите, моля.

В Гео Милев може да няма, но това не означава, че в останалата част на София е така. Около моя блок редовно се върти една глутница. Лаят и скачат само по цигани :D То ние пак сме добре само с една, ами Студентски - на всяка крачка. Една колежка си купи кучегон, защото умира от страх. Положението е много трагично на места и никой нищо не предприема.

За щастие днес се намериха достатъчно смели мъже да спрат поредното разбесняло се куче и да спасят едно дете. Говоря за случая в Дряново. Надявам се да не ги съдят за нарушаване правата на кучето.

Така един застрелял домашно куче, което тръгнало да напада жена му. Грозна картина, но все пак всеки стопанин трябва да отговаря за кучето си!

Трябва много да се внимава. Аз имам ротвайлер, но ако изляза да го разхождам бих му сложила намордник. Не защото е бесен и скача да хапе, ами защото това е животно и колкото и да го познаваш и то тебе, не се знае в каква ситуация ще попадне - я с друго животно, я с някой човек.

А на журналиста от БЛИЦ и Стандарт написали статията трябва да ги оставят 24 часа насаме с това куче.

"Доберманът, който отдавна е в дома на хлапето внезапно изперкал"

що за език и подбор на изразни средства ?

Малко оффтопик - не отговаря журналистът, а този който пуска публикацията, защото тя минава през предварителен преглед ;) Има много заглавия и статии, които са тотално преработени от редактора и журналистите нямат вина за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки собственик вече наситил се на питомеца си да е задължен да го ,,приспи",какъв е смисъла да се правят кучешки приюти , смешно е и след кастрация да се пускат... излишни пари които могат да се вложат в някоя детска градина например. Собствениците да не се измъкват ох .. то горкото.. и го пускат.Естествено е ,че ще напада това си е хищник. Както винаги грешката е човешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки собственик вече наситил се на питомеца си да е задължен да го ,,приспи",какъв е смисъла да се правят кучешки приюти , смешно е и след кастрация да се пускат... излишни пари...

Декларираните дейности на кучкарниците в Булгаристан не служат на обществото, но служат за параван на кучкарската мафия. Прикриваните дейности имат далече по-разбираема цел - присвояването на милиони от партийната номенклатура, и разпореждането със стотици хиляди кучета всяка година.

Колкото до евтаназията, евтаназираните животни са просто мърша, докато живите животни в кучкарниците представляват своего рода вторична суровина за мафията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки собственик вече наситил се на питомеца си да е задължен да го ,,приспи"...

...по-евтино и хуманно ще е да го подари

...какъв е смисъла да се правят кучешки приюти , смешно е и след кастрация да се пускат...

...това е практика в цивилизованите държави.

... излишни пари които могат да се вложат в някоя детска градина например.

...парите по програми са с точно определено предназначение

... Както винаги грешката е човешка

Така е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да има и глоби за стопани, които си разхождат кучето без намордник и каишка и не почистват след него.

има но няма кой да ги налага - община , полиция но те се правят на невидели - що да си тровят нервите, нали си вземат на края на месеца заплатата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...какъв е смисъла да се правят кучешки приюти , смешно е и след кастрация да се пускат...

..това е практика в цивилизованите държави.

Основното в цивилизованите държави е ограничаване развъждането и изоставянето на домашни любимци, не кастрацията на изоставяните животни. Практиката за кастрация и пускане е с доказано добър резултат единствено при котките, и то само при прилагането на ред съпътстващи мерки и политики.

Идеята за контрол на кучетата чрез кастрация и пускане е просто побългарен мит, целящ източване на бюджети. Например, само в София 7 милиона лева потънаха в такава "програма" от 2007 до 2011 г.. Едновременно с това, 26,000 кучета просто изчезнаха при мълчаливо съгласие от страна на служебните защитници на животните.

Из "Практики за контрол на скитащите животни в Европа" (Световно дружество за закрила на животните, 2007 г.), стр. 15: "Една от страните практикува изключително залавяне, стерилизация, и пускане на кучета (Гърция). Този подход се яви проблематичен, защото доведе до изоставянето на кучета от техните собствениците в райони, където е известно, че за тях ще се грижат. Още шест страни (Босна и Херцеговина, България, Италия, Малта, Сърбия и Испания), прилагат залавяне, кастрация, освобождаване в ограничен брой места, въпреки че причините за това са неясни и бяха отчетени проблеми след възприемането на този подход."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основното в цивилизованите държави е ограничаване развъждането и изоставянето на домашни любимци, не кастрацията на изоставяните животни. Практиката за кастрация и пускане е с доказано добър резултат единствено при котките, и то само при прилагането на ред съпътстващи мерки и политики.

Сигурно е така, не съм запозната в детайли, но хуманното отношение е факт. Едва ли на някой му хрумва да съпоставя отношение и грижи към хора и към животни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...