Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Solenkata88
 Сподели

Препоръчан отговор

Аз започнах "Виконтът, който ме обикна". Ужасно съм благодарна, че сте се захванали да превеждате тази поредица, разкошна е! Харесвам двойки от типа женкар-срамежливка, страшно сладки са :D Вече нямам търпение да се появи книжката за Пенелопе и Колин, те са ми най-любимата двойка :D Редактирано от Il colombo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Прочетох „Виконтът, който ме обикна“ :) .Много забавно семейство са това Бриджъртън.Авторката пише прекрасно.С голямо нетърпение очаквам следващите книжки от серията.Чакам Колин !!! :mad:

Джул справила си се прекрасно, намесата на Крис и Гай е направила превода професионален.Да си призная честно, взирах се като идиот във всяко изречение, да открия някаква слабост – ами няма, всичко е изпипано идеално.И което е най–важно при един превод, предаване на чувствата и трепетите на героите си го има с пълна сила.Идеше ми на няколко пъти да прасна Антъни по главата да спре да мисли, че „желае Кейт, но трябва да се ожени за Едуина“,и в същото време сърцето ми натежаваше от мъка за демоните , които го измъчваха.Болеше ме сърцето и си ръснах и някоя сълза за Кейт, която въпреки, че вътрешно го искаше за себе си , разреши на Антъни да се ожени за сестра й.Добре , че беше тази добра пчеличка, да ги принуди да се сгодят , че да им дойде акъла в главата.Много са и смешните моменти, на които съм се смяла от сърце. Любовните сцени са предадени с толкова чувство, че докато ги четях, тръпки пронизваха гърдите ми. :)

Благодаря ти Джул,за труда, благодаря и на Крис и Гай за труда, тази прекрасна книга да стигне до нас, читателите на родния език http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif .Много е приятно, когато прочетеш , че труда ти е оценен, независимо, какви са отзивите ти за книгата, защото това те стимулира да започнеш да превеждаш следващата с повече ентусиазъм.Дори самото прочитане на романа е една признателност за труда на преводача и на редакторите.А, тези момичета отделят от личното си време, за да ни ощастливят нас любителите на любовни ронани с поредния бисер. :cool:

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох я,прочетох я!!!! За Виконта... иде реч.Момичета,страхотна работа сте свършили.Историйката е направо бонбон.А как ссе лее само,ммм... На няколко пъти мислех да спирам,че ми окапаха очите,но не можех да се помръдна.Като се затопли тръгвам да си търся пчела- току виж ми излязал късмета,хи-хи. Още веднъж-на всички работили по книгата БРАВО!!!!

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз последната седмица нямах време за четене. Бях си приготвила Прелъстяване на Аманда Куик. Но, като прочетох последните 3-4 страници и страхотните хвалди по последните шедьоври на Дрийм Тийма, се чуда дали да не започна първо с Да изгубиш сърцето си и Виконта :) Мисля да подхвана Да изгубиш сърцето си първо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз последната седмица нямах време за четене. Бях си приготвила Прелъстяване на Аманда Куик. Но, като прочетох последните 3-4 страници и страхотните хвалди по последните шедьоври на Дрийм Тийма, се чуда дали да не започна първо с Да изгубиш сърцето си и Виконта :tease:

Мисля да подхвана Да изгубиш сърцето си първо :cool:

хубаво мислиш. и двете ще те очароват по различен но еднакво сгряващ душицата начин.

Аз обачи го закъсах и преводи не чакайте докат не се омакензя порядъчно. още в първа страница се оказа че си имам работа с индианец дето с келтски корени и го не е срам с дълга коса иииии... отиде коня у ряката. на трета страница вечи бях флюбен. кат сгриза ша обадя ама аз от ся знам че сигур ша пиша страхотна и за сметка на това великолепна.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

оказа че си имам работа с индианец дето с келтски корени и го не е срам с дълга коса иииии... отиде коня у ряката.

И аз искам индианеееец.Без значение корена му-много си падам.Едно време,кат играехме на индианци и "комбойци/ковбойци", се бях от тях
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз обачи го закъсах и преводи не чакайте докат не се омакензя порядъчно. още в първа страница се оказа че си имам работа с индианец дето с келтски корени и го не е срам с дълга коса иииии... отиде коня у ряката. на трета страница вечи бях флюбен. кат сгриза ша обадя ама аз от ся знам че сигур ша пиша страхотна и за сметка на това великолепна.

И аз искам индианеееец.Без значение корена му-много си падам.Едно време,кат играехме на индианци и "комбойци/ковбойци", се бях от тях

И най-важното е, че този индиански Макензи е на Линдаааааааа!!!

:yanim::withflowers::withflowers::withflowers::withflowers::wub:

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И най-важното е, че този индиански Макензи е на Линдаааааааа!!!

:doh::inlove1::inlove1::wow::wow::wow:

Да бе мила, на Линда е и като доде ред ще я прочета и ще викам силно Браво!

Сега обаче искам да се произнеса за "Виконтът, който ме обикна" Исках да я дочета до край преди да се изцепя, но не удържах. Просто страхотно, несравнимо,какво и да кажа ще бледнее.Наистина с ентусиазъм цвиля от кеф, през ред, а рядко ми се случва да го правя на глас.

Въведението ме разчувства, обожанието на малкия Антъни към бащата му,вярата му, че неговия баща е най-... и дълбочината на загубата му.С няколко изречения ми бръкна в душичката тая Джулия, и съвсем лесно приех страха на главния от влюбването-не на всеки е отредено да срещне истинската любов,но когато си бил свидетел на такава,загубата е двойна.

А после дойде основното действие- забавно, динамично, остроумно.В самото начало имаше такива попадения,че реших да си копям и да цитирам,обаче бързо се отказах-ми то трябваше да си копипеистна цели глави.

"Антъни хранеше здравословно ниво на уважение към добрата репутация на дамите с положение.

посетил бе вцепеняващ мозъка брой пиано рецитали, изнасяни от сестрите му, което не бе лесна задача, тъй като три от четирите нямаха абсолютно никакъв музикален слух

Кейт се втренчи в Антъни, очарована от вената, която пулсираше на врата му. Никога преди не бе виждала мъж, докаран толкова близо до границата на търпението си.

Бясно бе започнал да опипва чаршафите с ръце, уплашен, че може да намери доказателство за страстта, която бе изпитал. Бог да му е на помощ, ако наистина бе стигнал до края, докато сънуваше най-ужасната жена, която познава."

Хора разни, на някой тези примери може да му се сторят не толкова впечатляващи, но който е прочел книгата, задължително ще намери своите моменти.Тук е мястото пак да кажа благодаря, на целия екип. Момичета със сигурност знам,че и наш-прекрасния текст може да се оцапа, ако го пипат неподходящите хора. Във вашите ръце обаче този роман е бил на сигурно място - красотата от остроумната игра с думи,очарованието от потрепващата, още неосъзната страст/само до там съм стигнала/, всичко си е тук и ме кара да бързам, да прочета следващия ред и Абе,чао,че имам да чета

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бясно бе започнал да опипва чаршафите с ръце, уплашен, че може да намери доказателство за страстта, която бе изпитал. Бог да му е на помощ, ако наистина бе стигнал до края, докато сънуваше най-ужасната жена, която познава.

Хахаха, това е много яко http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Антъни хранеше здравословно ниво на уважение към добрата репутация на дамите с положение.

посетил бе вцепеняващ мозъка брой пиано рецитали, изнасяни от сестрите му, което не бе лесна задача, тъй като три от четирите нямаха абсолютно никакъв музикален слух

Кейт се втренчи в Антъни, очарована от вената, която пулсираше на врата му. Никога преди не бе виждала мъж, докаран толкова близо до границата на търпението си.

Леле колко се смях на случката край езерото,а и това с пчелата бе доста трагикомично.Като добавиш и коментарите на лейди Уисълдаун...тц-тц

А как се настъпваха и си съскаха..Много харесвам такива героини-самоуверени,спокойни и не им минават разни глупости и ласкателства.

И онзи цитат на cheetah бе много трогващ(в осн тема).

И да си призная изтеглих си книжките на Куин и попрочетох номер 4.Хареса ми и се разбра коя е лейди Уисълдаун.Но книга номер 2 ще си ми остане фаворит(макар че то празно няма да има).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се оливам с нови суперлативи,но романа наистина е вълшебен.Невероятно са преплетени затрогващи моменти с много практични действия.Страхотно попадение са отношенията между Кейт и Мери, слава богу нямаше станалата почти задължителна омраза мащеха-заварена дъщеря,двете майки ме накефиха как лекичко побутваха отрочетата да се женят.А аз, честно казано, намерих и къде да си поплача. Само се чудя,не остаряха ли братята му - нали трябва да ги женим всичките де.Прословутата лейди Уисълдаун и е време да се показва,че и нея да я женим. Дрийм Тийма,кога бе :bedtime2: , че много ще остарей момата. Това е шега момичета,но не е шега голямото ми :wub::wors: :wors: благодаря.Страхотно попадение на история,страхотна работа във всяко отношение.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дрийм Тийма,кога бе :wub: , че много ще остарей момата.

Дами не ми смейте,но аз дори смятах на колко е години съответната мома,

че и мен ме налегнаха едни мисли.

И беше една аритметика едно чудо,че нейните години въртях,

че на съответното братче..........

Абе луда работа :bedtime2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха така! Браво ви!Момичета, ни съм са смяла на самото книжле както на коментарите Ви. Обичаф Вййййййй. А за мома старова ша изкласи вейййй. От надеждни изсточеници знам, че умникова вече зе да ги забърква а зевзеков ги застройва! Дет са вика чекайте ги!

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха така! Браво ви!Момичета, ни съм са смяла на самото книжле както на коментарите Ви. Обичаф Вййййййй. А за мома старова ша изкласи вейййй. От надеждни изсточеници знам, че умникова вече зе да ги забърква а зевзеков ги застройва! Дет са вика чекайте ги!

Обичам твоята конкретика :bedtime2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обичам твоята конкретика :bedtime2:

:wub::wors: Ама е сладка, не че разбрах много.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

превод в ефир- ша видим кво ша твори колин с пенелопето, а ако са не научите нема пък ви преведа втория епилог на тонито щот там са увижда. одъртели са кво да ги праиш за 15 гоидин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли ме в размисъл :whist:

Ако са 15г наща мома шЪ е бая прецъфтяла и ще дойде да ми е набор.

Демек гони 30-така.

Аз си имам една горна граница от 27-28г и дано не ги мине,

че ще ми е дразнително-пЪк!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли ме в размисъл :whist:

Ако са 15г наща мома шЪ е бая прецъфтяла и ще дойде да ми е набор.

Демек гони 30-така.

Аз си имам една горна граница от 27-28г и дано не ги мине,

че ще ми е дразнително-пЪк!

не вееей. тонито и кейт одъртяли ама само на годинки. инак номерцата дето си въртят са си баш като първият им ден заедно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох "Кръстоносецът" на Мириам Мингър и много ми хареса, особено откакто Ги дьо Варен разбра, че обича Лейла. Сега чета "Завинаги в твоята прегръдка" на Катлийн Удиуиз.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес почнах новата на Куик.Някак по-различно почва от повечето романи.Няма въвеждане,опознаване на обстановка и герои,да се ориентираш кой кое.Директно във вихъра на действието!Началото звучи обещаващо.Но има нещо, за което още се чудя добре ли е или не.Някак ми липсват образите, които преди изграждаше авторката-завеяна главни, с нетрадиционни интереси, а мъжките персонажи - някак скучновати,обикновени,ама поле.....В Компаньонката ми направи впечатление, а сега и тук, главната е здраво стъпила на земята,доста независима, много ми е "вътре" в нещата.Това още ме кара да се чудя допада ли ми,щото се притеснявам, че малко се губят забавните разговори, нелепите ситуации.Обаче ми допадна и сега чакам моите да загледат мач, че да чета. Ааааа,да ви предупредя за нещо, което най-вероятно ще ви издразни.Жълтите листи се преглъщат, но шрифта е като за детска книжка с приказки-вероятно за да докарат 300стр.Ми странно е,се едно чета "Пипи дългото чорапче"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох "Кръстоносецът" на Мириам Мингър и много ми хареса, особено откакто Ги дьо Варен разбра, че обича Лейла.

Сега чета "Завинаги в твоята прегръдка" на Катлийн Удиуиз.

Мацка, направо ми напълни душата с първото си изречение. Обожавам тази книга. Чела съм я преди толкова много години за първи път, но винаги мога да си я препрочета. Радвам се че не съм единствената, на която и харесва Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение. За някой главната може да изглежда дръпната и наивна на моменти, но мога да заявя, че малко хора ще реагират по-добре в ситуацията в която се озова тя. За главният коментара ми винаги е Уааууу и еххххх!!!!

Относно второто ти изречение - тази авторка лоша за мен книга няма, каквото и да хванеш все ще е бижу. Чети, чети много ще ти хареса.

Редактирано от Gael (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес почнах новата на Куик.Някак по-различно почва от повечето романи.Няма въвеждане,опознаване на обстановка и герои,да се ориентираш кой кое.Директно във вихъра на действието!Началото звучи обещаващо.Но има нещо, за което още се чудя добре ли е или не.Някак ми липсват образите, които преди изграждаше авторката-завеяна главни, с нетрадиционни интереси, а мъжките персонажи - някак скучновати,обикновени,ама поле.....

Еми, Гале, като се има пред вид, че книгата е четвъртата от поредицата, нормално е да се шматкаш докат се ориентираш.Публикувано изображение Обожавам цялата поредичка, но голямата ми слабост е третата Wicked Widow - главните са си типичните за Амандичка шемети.Публикувано изображение Аз си чакам книжката утре да ми я треснат на бюрцето и зафърлям де що имам задължения,за да я захапя с бясна скорост.Публикувано изображение Заедно с нея си чакам и последната на Ирис - "Прокуденият" на Никол Джордан, ама за нея очакванията са ми доста предпазливи - май няма да е първа хубост Публикувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заедно с нея си чакам и последната на Ирис - "Прокуденият" на Никол Джордан, ама за нея очакванията са ми доста предпазливи - май няма да е първа хубост Публикувано изображение

Ми добре,де Ирис издадоха ли Кони Мейсън.Нали тя щеше да е, или аз пак отпосле се уещам
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре,де Ирис издадоха ли Кони Мейсън.Нали тя щеше да е, или аз пак отпосле се уещам

Доколкото знам -не, Конито май я пропуснаха този път. Нещо й минала котка път :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес почнах новата на Куик.Някак по-различно почва от повечето романи.Няма въвеждане,опознаване на обстановка и герои,да се ориентираш кой кое.Директно във вихъра на действието!Началото звучи обещаващо.Но има нещо, за което още се чудя добре ли е или не.Някак ми липсват образите, които преди изграждаше авторката-завеяна главни, с нетрадиционни интереси, а мъжките персонажи - някак скучновати,обикновени,ама поле.....В Компаньонката ми направи впечатление, а сега и тук, главната е здраво стъпила на земята,доста независима, много ми е "вътре" в нещата.Това още ме кара да се чудя допада ли ми,щото се притеснявам, че малко се губят забавните разговори, нелепите ситуации.Обаче ми допадна и сега чакам моите да загледат мач, че да чета.

Ааааа,да ви предупредя за нещо, което най-вероятно ще ви издразни.Жълтите листи се преглъщат, но шрифта е като за детска книжка с приказки-вероятно за да докарат 300стр.Ми странно е,се едно чета "Пипи дългото чорапче"

Снощи преполових книгата и съм съгласна с мнението ти за главните-не са чак толкова завеяни.Но завеяни незавеяни или здраво стъпили на земята героините й най- ми лягат на сърце.Не са традиционния образ за любовен роман-супер красавици,слаби,високи 1.70 и чашка с(леко заоблените дребосъци като мен могат да получат комплекс за малоценност).Всъщност и мъжете й не са умопомрачително красиви-отново червена точка за авторката-понякога на човек му писва да чете за главни с неземен външен вид. Дано успея довечера да я довърша.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване