Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

159 гласували потребители

1. 1. Харесва ли ви новият дизайн на Kaldata.com?

• Да
      57
    • Не
      102

Препоръчан отговор

Новия дизай е страхотен (поне според мен). Много ми харесва и е доста удобен. Винаги съм очаквал хубави неща от този сайт и еточ че едно по едно те идват. :wors: Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно си променям навиците, но и аз промених началната страница на калдата. За сега със страницата със софтуерни новини, нататък ще видим... Определено началната страница ме стресира и не ми е приятна. Обезпокоително е, че сайта все повече заприличва на един друг сайт, който бях забравил вече, а преди години ползвах редовно - дата.бг.

Преди от началната страница с един рефреш можеше да се проследят последните 30-40 теми във форума и всички последни софтуерни и хардуерни новини. Сега тази опция е силно орязана, а очите ме заболяват да се взирам сред всички шарании, освен това 3/4 от представената информация на началната страница изобщо не ме интересува и дори ще ги изредя - Нови статии, Нови файлове, Последни уроци, Топ оферти, анкетите, Най-сваляни... Реално, полезната за мен информация е единствено както беше наречена преди "Последно от Форумите" и последните Софтуер, Хардуер и IT новини, които в момента успешно са маскирани от 6-те огромни полета с картинки в тях.

И още едно нещо, което на мен не ми направи добро впечатление - линка "Маркет" под всяка една новина... Да беше "Магазин" или "Пазар" щеше да е по-добре.

Това е и моето мнение :wors: Гледам същите неща, другите даже не знаех къде се намират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам. Аз ползвам последната версия на Opera (10.61) и не видях проблем. Може и да греша просто прегледах дизайна набързо, че нямам време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е проблема с опера?!?

Ако бе следил форума, щеше да забележиш, че доста потребители се оплакваха от постоянно презареждане на страниците или недозареждане. Всичко това се оправя с почистване на кеша, но не е удобно да се прави всеки път. Аз в момента съм ограничил пространството за кеш до 10 MB на диска и в паметта. Засега всичко си работи перфектно.

Незнам. Аз ползвам последната версия на Opera (10.61) и не видях проблем. Може и да греша просто прегледах дизайна набързо, че нямам време.

Аз съм с 10.61. Тия проблеми ги имаше, докато не ограничих кеша. Освен това днес ми крашна два пъти. Изпратих им съобщение, дано се оправят, макар лично мен да ме съмнява. Твърде сложно стана всичко, за да работи безпроблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми аз, ако съм на мястото на програмистите не бих върнал стария вид - въпреки, че новия не е практичен и е бъгав. просто щото така ще излезе, че разработката е била загуба на време. но калдата може да решат друго - все пак ако така загубят потебители - не е в тяхна полза... така стана примерно с http://comexgroup.com - 2 семици го местиха от един хост на друг и той направо умря, а беше доста посещаван - почти колкото http://hardwarebg.com ... аз като гледам - калдата се мъчат да направят същото като http://hardwarebg.com - имат много потребители, защо да не печелят от тях - и също си създадоха магазин. но разликата е, че на http://hardwarebg.com магазина е и сервиз и работят хора дето разбират, за това и там се продава само компютърен хардуер (не казвам, че тук няма разбирачи...) освен това в сайта на http://hardwarebg.com има само 1 линкче към магазина, няма реклами, има 1 банер... тоест те си печелят само от магазина, докато тука освен че печелят от магазина от реклами да печелят, разликата в случая че зад едните стои името им, а за другите - рекламата... който иска все пак да си плакне очите по стария интерфейс може да си влиза в другите калдати: http://www.kaldata.org/ http://www.kaldata.net/ но за да пише там пак трябва да се регистрира...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

който иска все пак да си плакне очите по стария интерфейс може да си влиза в другите калдати:

http://www.kaldata.org/

http://www.kaldata.com/

но за да пише там пак трябва да се регистрира...

Сигурно си имал предвид .net

И да, в момента смених с другия домейн... но предполагам, че и те ще бъдат променени....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новия дизайн е много по-добър и "свеж" от стария. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно си имал предвид .net

И да, в момента смених с другия домейн... но предполагам, че и те ще бъдат променени....

поправих се... ако ги променят и чао от мен, а предполагам че и от много други като мен... никой не обича да му навират в очите само реклами... или направо ще влизат във форума... от калдата няма как да знаят мнението на потребителите без да пробват, сега трябва да решат има ли риск да ги изгубят... 100% че гледат статистики за активността... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поправих се... ако ги променят и чао от мен, а предполагам че и от много други като мен... никой не обича да му навират в очите само реклами... или направо ще влизат във форума... от калдата няма как да знаят мнението на потребителите без да пробват, сега трябва да решат има ли риск да ги изгубят... 100% че гледат статистики за активността...

Ами елиминирай рекламите! Пък и какво толкова, като си кликнал върху някоя реклама? Така помагаш на сайта, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шареничко, ама става ;)....като отворих сайта, за момент си помислих, че ракията ми е в повече за събота вечер, ама след два рефреша видях, че все същото си излиза:) Ден, два и всички ще свикнем с новото. Не вярвам някой да спре посещенията си тук само заради променен външен вид :cool:, все пак новия вид не ни го предлагат като анкета, дали сме съгласни, а като вече реализиран факт. Гледам, че има доста свободно място за рекламни банери, ама Adblock-a не ми ги показва, все пак е редно този толкова голям сайт да се издържа по някакъв начин, така, че не виждам причини за недоволство от безплатно консумиращите :nono: И колкото и да не ви харесва е редно да благодарим на хората погрижили се за този вид :wors:....все пак, положен е труд.... В тоя дух мисля, че е няма да е лошо да се въведе някаква мода, като например на всеки 2 или 3 години да се прави някаква промяна в дизайна на сайта. Предполагам, че ще бъде нещо като запазена марка, а и всяка промяна винаги води до нещо по-добро. От мен поздравления и успех :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм ги спрял рекламите (от няколко години), но със многото скролвания за 1-2 деня няма да свикна... интересно обаче как руския и англисйкия сайт се издържат без толкова реклами ?

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият дизайн на сайта е просто УБИЙСТВЕЕЕЕН! Браво! Супер яко е! Останах много приятно изненадан! :cool::beer:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм ги спрял рекламите (от няколко години), но със многото скролвания за 1-2 деня няма да свикна...

Винаги можеш да си сложиш един RSS клиент и всички новини да ти се листват списъкоподобно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шареничко, ама става ;)....като отворих сайта, за момент си помислих, че ракията ми е в повече за събота вечер, ама след два рефреша видях, че все същото си излиза:)

Ден, два и всички ще свикнем с новото. Не вярвам някой да спре посещенията си тук само заради променен външен вид :cool:, все пак новия вид не ни го предлагат като анкета, дали сме съгласни, а като вече реализиран факт.

Гледам, че има доста свободно място за рекламни банери, ама Adblock-a не ми ги показва, все пак е редно този толкова голям сайт да се издържа по някакъв начин, така, че не виждам причини за недоволство от безплатно консумиращите :nono:

И колкото и да не ви харесва е редно да благодарим на хората погрижили се за този вид :wors:....все пак, положен е труд....

В тоя дух мисля, че е няма да е лошо да се въведе някаква мода, като например на всеки 2 или 3 години да се прави някаква промяна в дизайна на сайта. Предполагам, че ще бъде нещо като запазена марка, а и всяка промяна винаги води до нещо по-добро.

От мен поздравления и успех :beer:

Е, да не подхващаме тая тема наново. Не сме безплатно консумиращи. Дори съм си платил в момента и то не за първи път. А къде оставяш нашите посещения? Сори, ама колкото аз съм важен за тоя сайт, толкова важна е и рекламата. И ако някой се мисли за по-голям от хляба, няма да го бъде. Просто, нека си имаме уважението и признаваме грешките си понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо помислих, че съм объркал сайта с някакъв онлайн магазин, но... Не ми харесва, много шарени и дълги страници, белия фон не стои добре, а със сивия и черния цвят картинките изглеждат грозни и анкетата прилича на реклама. Единственото нещо което ми харесва е, че след новините отдолу страниците са номерирани и по-лесно може да се прегледат старите новини. Може би вече по-често ще влизам в Google Reader, за да чета новините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да не подхващаме тая тема наново. Не сме безплатно консумиращи. Дори съм си платил в момента и то не за първи път. А къде оставяш нашите посещения? Сори, ама колкото аз съм важен за тоя сайт, толкова важна е и рекламата. И ако някой се мисли за по-голям от хляба, няма да го бъде. Просто, нека си имаме уважението и признаваме грешките си понякога.

Не съм напълно сигурен, но както е тръгнало "хляба" ще стане по-голям и важен от основното съдържание и просто ще го измества все повече в някой ъгъл, докато напълно го покрие...Ще остане един раздел ужким новинарски за хардуер и софтуер, където "новините", ще са всъщност от типа на "фирмени и прес съобщения", т.е. реклами във формат на статия... Заобиколени отвсякъде с рекламни банери и със също такива за фон на страницата...Както е тръгнало от страницата за новини този тертип, няма да е чудно да прескочи и във форумите, където да настъпи цензура за всички постове, които правят нещо различно от това да хвалят даден продукт, който се предлага в магазина(пардон - маркета.) Извинявам се, че употребявам кирилицата за да пиша на български език, пък и аз пропускам от време на време по някои чуждици, по-скоро източни, от колкото западни, ама англичаните не са ни колонизирали през миналите векове...Искам си Калдата.ком!

Леле това е истерията - не съм аз - не четете по-горните редове...студена пот обвива халбата с бира. - Наздраве, детето се роди, отново! ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лош дизайна. Хареса ми. Но просто забелязвам, че сега всичко е обобщено още на главната страница, докато преди беше само софтуера. Иначе е добре като цяло и с този избор на цветове. Браво! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм... сега всъщност забелязах че бутоните Софтуер, Хардуер, IT новини, Игри, Телефони, Фото са "малко" цветни. Може би ще е по-добре ако са в един цвят. Предполагам, че ще има някои редакции по дизайна. Все пак това си е мое мнение. Дори и да не се променят няма да е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм напълно сигурен, но както е тръгнало "хляба" ще стане по-голям и важен от основното съдържание и просто ще го измества все повече в някой ъгъл, докато напълно го покрие...Ще остане един раздел ужким новинарски за хардуер и софтуер, където "новините", ще са всъщност от типа на "фирмени и прес съобщения", т.е. реклами във формат на статия... Заобиколени отвсякъде с рекламни банери и със също такива за фон на страницата...Както е тръгнало от страницата за новини този тертип, няма да е чудно да прескочи и във форумите, където да настъпи цензура за всички постове, които правят нещо различно от това да хвалят даден продукт, който се предлага в магазина(пардон - маркета.) Извинявам се, че употребявам кирилицата за да пиша на български език, пък и аз пропускам от време на време по някои чуждици, по-скоро източни, от колкото западни, ама англичаните не са ни колонизирали през миналите векове...Искам си Калдата.ком!

Леле това е истерията - не съм аз - не четете по-горните редове...студена пот обвива халбата с бира. - Наздраве, детето се роди, отново! :blink:

Може би не се изразих правилно или ти не ме разбра. Хлябът сме ние, потребителите. Трябва да има равновесие. Ако мен и теб и колегата ни няма, сайтът няма да загине, но се губи шаренийката. Ето, мен ме нямаше две години близо. Много неща са се променили, дори дизайнът, с който още не бях свикнал и се пръкна изведнъж битпазар (с извинение). Старият дизайн бе оплюван и се появи, след като аз се махнах от тук. Поради тая причина и не свикнах, макар той да се оказа доста хладен и делови, което е много добре. Сега тая шаренийка никак не ми допада и ще търся начин да я избегна. Исках да кажа следното - Аз съм си Аз, Ти си си Ти, Калдата си е Калдата. В нашият свят цари така наречената демокрация - Аз имам права, Ти имаш права, Калдата има права. Нито Аз ще легна под нечий чепик, нито Ти, нито който и да е. Затова е по-добре мир да има. Ако някой си мисли, че е по-голям от хляба ( каквото и да приемем за "хляб"), ще се провали. Сега забелязвам, че в темите за Хардуер и по-специално "нови конфигурации" пишат 4-5 човека и то едни и същи. Има хора, които наистина разбират, но просто не пишат или се подиграват с тия, които са решили да изкажат мнението си. Ето и ти предпочиташ най-напред да покажеш недостъците на другите и чак след това, ако ти е кеф, да напишеш някое мнение, което в повечето случаи показва нещата в правилната посока.

Ами наздраве. То се е видяло, че отпуската ми ще протече в наздравици! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не се изразих правилно или ти не ме разбра. Хлябът сме ние, потребителите. Трябва да има равновесие. Ако мен и теб и колегата ни няма, сайтът няма да загине, но се губи шаренийката. Ето, мен ме нямаше две години близо. Много неща са се променили, дори дизайнът, с който още не бях свикнал и се пръкна изведнъж битпазар (с извинение). Старият дизайн бе оплюван и се появи, след като аз се махнах от тук. Поради тая причина и не свикнах, макар той да се оказа доста хладен и делови, което е много добре. Сега тая шаренийка никак не ми допада и ще търся начин да я избегна. Исках да кажа следното - Аз съм си Аз, Ти си си Ти, Калдата си е Калдата. В нашият свят цари така наречената демокрация - Аз имам права, Ти имаш права, Калдата има права. Нито Аз ще легна под нечий чепик, нито Ти, нито който и да е. Затова е по-добре мир да има. Ако някой си мисли, че е по-голям от хляба ( каквото и да приемем за "хляб"), ще се провали. Сега забелязвам, че в темите за Хардуер и по-специално "нови конфигурации" пишат 4-5 човека и то едни и същи. Има хора, които наистина разбират, но просто не пишат или се подиграват с тия, които са решили да изкажат мнението си. Ето и ти предпочиташ най-напред да покажеш недостъците на другите и чак след това, ако ти е кеф, да напишеш някое мнение, което в повечето случаи показва нещата в правилната посока.

Ами наздраве. То се е видяло, че отпуската ми ще протече в наздравици! :whist:

Не съм писал как те разбирам в поста. Беше опит за фейлетон, като използувах поста ти за инициирането с терминологична връзка: хляба<->"хляба"

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм писал как те разбирам в поста. Беше опит за фейлетон, като използувах поста ти за инициирането с терминологична връзка: хляба<->"хляба"

Ето, ти и сега се мислиш за по-голям от "хляба" :whist: Не съм и очаквал друго от теб. Все още имаш годинки, за да ме догониш и да мирясаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, ти и сега се мислиш за по-голям от "хляба" :blink: Не съм и очаквал друго от теб. Все още имаш годинки, за да ме догониш и да мирясаш.

Мда, иска се да тръгна назад, докато ти бягаш напред, за да те стигна. Не ми се пада толкова приятелю. :whist:

Май спипах буболечка в новият дизайн:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...