Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Сега чета на Мишел Хоф " Нейният вампирски съпруг". Не ми допада особено заради многото секс, но на любителите на Лора Лей сигурно много би им харесала. Идеята на романа ми харесва, любов между върколашка принцеса и един от най-старите вампири с магически способности. Всичко започва с техния брак, целящ да обедини двете раси. Романа е фен превод, но ми харесва. Леко се чете, за разлика от фен превода на втората част от Хрониките на чародейците, която си намерих като фен превод. Имената се разминават с първата част, изреченията са някак неразбираеми. Започнах я , но се отказах. ще трябва да си купя оригинала или пък да изчакам някой да го качи скениран

Редактирано от an8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що приключих с "Любовни писма" на Лайза.Много ми хареса.Аз по принцип много си харесвам Лайза и рядко се разочаровам от нея.Препоръчвам на всички да я прочетат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох Бебето е мое. Определено не ми хареса. И главната и главния ми бяха доста дразнещи. Нищо не ме накара да усетя някаква тръпка. Очаквах повече от Сюзън Елизабет Филипс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм чела толкова тъпа книга като Ледената кралица на Алис Хофман.

Романът е ужасно подтискащ, няма нищо романтично , нищо положително. Купих си я спонтанно. Хареса ми антонацията.

Приказна история за възрастни, разказана от кралицата на магическата романтикаПубликувано изображение

Вълнуваща история за любовта, загубата и болката, за прошката и духовното обновление. „Ледената кралица” прилича на приказка, на сън, на копнеж...

Снежна вечер. Малко осемгодишно момиченце в пристъп на гняв си пожелава нещо лошо, което се сбъдва, и това съсипва живота й. Момичето пораства с парченце лед, забито в сърцето си. Един ден, вече зряла жена, докато стои до прозореца на кухнята си, я удря мълния. След удара тя вече не може да вижда червения цвят и винаги й е студено. Но мълнията разпалва искрите на ново начало – среща я с Лазарус Джоунс, също оцелял след гръмотевичен удар. Пламтящият мъж, който може с дъха си да накара водата да заври и чието докосване я изгаря. Двамата са привлечени неудържимо един към друг – връзка на две противоположни стихии, която им носи болка и наслада. Магия, преплетена с реалност... Трансформацията на една жена чрез силата на страстта.

Звучи интерсно и приказно, но не е така. Главната е супер негативна, чак дразнеща. Не вярва в нищо, не харесва нищо и никой. В книгата има много натоварващи неща. Болни хора, подтиснати, умиращи. Направо си провалих почивката с нея. Все се надявах нещо положително да се случи, но не. Главният изобщо не беше главен. Имаше десетина реплики и всичко на всичко няколко странички бяха за него. Свърши тъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Май все аз пиша в тази тема :magnifier:

Сега чета Изборът на Кийра Кас. Интересен роман. Стигнала съм до средата на първата част от трилогията. Развива се в бъдещето в една държава която все още не съществува и е на мястото на Америка. Хората са разделени на социални касти от 1 до 8. В първата са кралското семейство, втората са войските, третата са аристократите, и следващите стават все по-бедни.

Принцът ще стане пълнолетен и трябва да се ожени. За това се организира Изборът. Всички момичета от 16 до 20 години подават документи и от всеки окръг се избира по една която да учеаства. Така 35 момичета се борят за сърцето на принца и за короната разбира се.

Публикувано изображение

Романът е увлекателен, макар да се очертава любовен триъгълник, а аз хич не обичам такива. Приятно и леко се чете.

Редактирано от an8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента чета две книги, "О като оргазъм" на Алис Клейтън и "Лесна" на Тамара Уебър, и двете до тук са страхотни!

Редактирано от Петето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Интегрирани информационни системи в управлението, но задължително искам да го сменя с някоя стара история, но добре написана... ако може съвременна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Интегрирани информационни системи в управлението, но задължително искам да го сменя с някоя стара история, но добре написана... ако може съвременна?

Чела ли си "Сърце на жена" на Лори Фостър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чела ли си "Сърце на жена" на Лори Фостър?

Не, не съм. Благодаря за препоръката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Шепотът на розите на Тереза Медейрос, за сега съм с доста противоречиво мнение. Книгата е интересна, но главните достааа ме дразнят за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Шепотът на розите на Тереза Медейрос, за сега съм с доста противоречиво мнение. Книгата е интересна, но главните достааа ме дразнят за сега.

Не съм я чела, но имам приятелка, която е мега фен на книгата, вярвам, че ще ти хареса.

Аз чета "Миг преди никога" на Джесика Редмерски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм я чела, но имам приятелка, която е мега фен на книгата, вярвам, че ще ти хареса.

Много, много, много ми хареса, Пете. Страхотна е!  :inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера имаше тема със заглавие Ново начало, но сега я няма. Дано авторката на темата да продължи да пише тук... много ще се радвам на едно ново начало...

А по темата припомням си и по-точно казано наслаждавам се отново на класиката Венчило с дявола

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не съм сигурна за коя тема ми е книгата, пускам си мнението тук:

Как го обичам това време от годината, мога да се отдам на почти целодневно четене. Снощи започнах и съответно за нула време ометох "Обсидиан" на Дженифър Арментраут. По принцип серията изобщо не е по вкуса ми, в смисъл че тийн историите ги отбягвам като дявола тамян, обаче си купих поредицата само заради авторката, в която съм влюбена откакто четох другата й поредица "Ще те чакам" под псевдонима й Джей Лин. Та впечатленията ми от книгата са адски положителни, авторката не изневерява на стила си и супер много се забавлявах с героите. Голямо дрънчане падна между двамата, споровете, скандалите и задявките им бяха безкрайно удоволствие за четене. Самата история също ме изненада, да, беше предсказуема като развитие, но пък с много изненадващи моменти. Кити се мести в забутан малък град, заедно с майка си и се оказва съседка на Деймън и Ди, брат и сестра близнаци, които още от първата секунда започнаха да се държат адски странно. Съответно Кити и Ди станаха веднага най-добри приятелки, а Демиън и Кити истински врагове, е поне така си мислеха де. Лично на мен книгата ми напомни страшно много на Здрач поредицата, факт нямат нищо общо като сюжет и герои, но заради някой моменти се заредих на такава вълна. Харесах еднакво много и Демиън и Кити, а Ди е голям образ, адски съм любопитна за още подробности около изчезналия им брат Доусън, все си мисля, че ще се пръкне в някоя от следващите книги и всъщност не е умрял. Много ми е интересно как ще се развие поредицата, правя малка пауза с няколко други книги и я продължавам. Препоръчвам на нечелите, даже и ако сте като мен и не обичате тийн историите, пак ще ви допадне, защото по никакъв начин не си личи възрастта на героите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що приключих книжката на Алис Клейтън със звънкото име "З като Закови ме" само като видях заглавието и книгата ТРЯБВАШЕ да бъде моя. Нищо, че наред беше първата част от поредицата, просто не се стърпях, само заглавието ме кара да се смея с глас. Същото обаче се оказа и за самата книга. Алис Клейтън е едно малко комично откровение за мен. Казва нещата точно такива каквито са, без заобикалки и без много много да му мисли.  КНигата е забавна и лека, не натоварва психически, а по-скоро разпуска ума, затова толкова много ми допадна. Историята се развиваше лежерно, без особени сътресения, след като е втора книга, очаквах да се опита нещо да раздели главната двойка в книгата, а именно Каролин и Саймън, но тя се насочи към една от второстепенните двойки, което ми допадна. Като цяло книгата няма някой велик замисъл, просто забавно, романтично и сладко четиво като за през един студен зимен следобед. Много се смях, препоръчвам я с две ръце, и с нетърпение чакам третата книжка, която е за Каролин и Саймън с надеждата, че авторката ще е измислила един запомнящ се хепи енд, и няма да се хвърли за прави поредица от 10-15 книги, като много сегашни авторки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що приключих книжката на Алис Клейтън със звънкото име "З като Закови ме" само като видях заглавието и книгата ТРЯБВАШЕ да бъде моя. Нищо, че наред беше първата част от поредицата, просто не се стърпях, само заглавието ме кара да се смея с глас. Същото обаче се оказа и за самата книга. Алис Клейтън е едно малко комично откровение за мен. Казва нещата точно такива каквито са, без заобикалки и без много много да му мисли.  КНигата е забавна и лека, не натоварва психически, а по-скоро разпуска ума, затова толкова много ми допадна. Историята се развиваше лежерно, без особени сътресения, след като е втора книга, очаквах да се опита нещо да раздели главната двойка в книгата, а именно Каролин и Саймън, но тя се насочи към една от второстепенните двойки, което ми допадна. Като цяло книгата няма някой велик замисъл, просто забавно, романтично и сладко четиво като за през един студен зимен следобед. Много се смях, препоръчвам я с две ръце, и с нетърпение чакам третата книжка, която е за Каролин и Саймън с надеждата, че авторката ще е измислила един запомнящ се хепи енд, и няма да се хвърли за прави поредица от 10-15 книги, като много сегашни авторки.

Мисля, че следващите две книги са за приятелките на Каролин, обаче не помня как се казваха, и след това има една новела, която пак е за Саймън и Каролин. Присъединявам се към мнението ти за авторката, наистина е много забавна. Дори някъде четох, че ще филмират първата книга, мисля че ще излезе страхотно филмче.

Аз в момента не чета нищо любовно, нещо нямам настроение и си препрочитам Хари Потър :D

Редактирано от Петето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го филмират? Страхотно, ще е много забавно филмче, направо си представям как й се изръсва картината на главата докато Саймън и "плесни дупе" блъскат от другия апартамент :lol6: Иначе да и аз видях, едната книга третата е за приятелката на Саймън с която се запознаха на срещата на випуска, ама нещо не ми допадна резюмето. На следващата също не харесах резюмето, но третата за Саймън и Каролин ме заинтригува.  Май Саймън ще изчезне някъде по време на снимки, или нещо такова, малко екюън и повече емоции ще има в тази книга, поне според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото съм на Перфектният мъж на Линда Хауърд, но определено ми прикова вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че следващите две книги са за приятелките на Каролин, обаче не помня как се казваха, и след това има една новела, която пак е за Саймън и Каролин. Присъединявам се към мнението ти за авторката, наистина е много забавна. Дори някъде четох, че ще филмират първата книга, мисля че ще излезе страхотно филмче.

Аз в момента не чета нищо любовно, нещо нямам настроение и си препрочитам Хари Потър :D

Рядко пиша във форума, но го чета редовно...

Цитирам поста не за друго, а защото искам да прикова вниманието ви към още една авторка, която ме грабна по същия начин, както е грабната Петето...

Ема Чейс ... Нищо не ми говореше името ..Бях на Панаира на книгата и се заплеснах по любовните романи, директно обявени като такива ... Няколко бяха наредени .... Грабнах един и .... след 2 дни съжалих, че не съм грабнала повече ... Нали съм кифла, при това руса - грабнала съм Втория роман на Авторката ... Оказва се, че е продължение ... Прочетох го на един дъх ...и се счупих да си търся Първия....

Таа..., говорим за Заплетени и Усукани ... Това са заглавията на двете книги. Буквално подвеждащи... 

Нооо!!! Боже, няма такава сладуранИя...

Препоръчвам ги с две ръце (и крака) 

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рядко пиша във форума, но го чета редовно...

Цитирам поста не за друго, а защото искам да прикова вниманието ви към още една авторка, която ме грабна по същия начин, както е грабната Петето...

Ема Чейс ... Нищо не ми говореше името ..Бях на Панаира на книгата и се заплеснах по любовните романи, директно обявени като такива ... Няколко бяха наредени .... Грабнах един и .... след 2 дни съжалих, че не съм грабнала повече ... Нали съм кифла, при това руса - грабнала съм Втория роман на Авторката ... Оказва се, че е продължение ... Прочетох го на един дъх ...и се счупих да си търся Първия....

Таа..., говорим за Заплетени и Усукани ... Това са заглавията на двете книги. Буквално подвеждащи... 

Нооо!!! Боже, няма такава сладуранИя...

Препоръчвам ги с две ръце (и крака) 

И те са в списъка ми, метнала съм ги на телефона, след думите ти, ще ги побутна по-напраед ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И те са в списъка ми, метнала съм ги на телефона, след думите ти, ще ги побутна по-напраед ;)

Аз мога да се присъединя към препоръките за "Заплетени". Много ми хареса стила на авторката, лек и изключително забавен, с много добър и остроумен диалог. Харесах всички герои и главните и второстепенните, самия сюжет също ми допадна, отговаряше на всички изисквания за добър романс. От тази книга ще излезе страхотна романтична комедия. Мога да сравня книгата с „Красив негодник”, но „Заплетени” е в пъти, пъти по-добра. Това което най-много ми липсваше в „Красивия” бе периода преди да се награбят главните, който не беше описан, а тук е представен прекрасно, като истинска война между Дрю и Кейт, която беше същинска наслада за четене.

Отдавна не съм се смяла така с някоя книга, просто диалога който води Дрю с читателя е уникален. На някои езика може да им се стори твърде прекален, в смисъл – жаргонен и пиперлив, но според мен това е част от чара на книгата. А най-големият плюс – повествованието е от първо лице и забележете от това на Дрю. Харесва ми да чета мъжката гледна точка, въпреки че си личеше, че е писана от жена. Имам предвид, че героят правеше коментари, обръщайки се към жените читателки, в които обясняваше как разсъждават или реагират мъжете в еди си каква ситуация. Но според мен представляваха обобщеното мнение на жените за това какво казват или правят мъже като Дрю в тези ситуации.

За съжаление, времето ми е ограничено и все още не съм прочела "Усукани", но отново имам големи очаквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, времето ми е ограничено и все още не съм прочела "Усукани", но отново имам големи очаквания.

Ще се оправдаят очакванията ти. ;) Този път говори Кейт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм чела книга в която се говори в единствено лице от мъжа. Мисля, че по едно време бях попаднала на една в която историята ту се разказваше от името на жената, ту от името на мъжа, но не ми допадна особено това прехвърляне от "главата" на единия в главата на другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...