Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

И аз не съм чела от гледна точка само на мъжа и ще ми бъде много интересно. От друга страна обожавам, когато в една книга "се прескача от глава в глава" и виждам двете гледни точки. Така добивам по-ясна представа за героите, за чувствата, които ги вълнуват и страстите, които ги завладяват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се оправдаят очакванията ти. ;) Този път говори Кейт...

:)

А какво беше, че съм забравила, втората книга е няколко години по-късно, нали? Не първата през погледа на Кейт?

Аз до сега не съм чела книга в която се говори в единствено лице от мъжа. Мисля, че по едно време бях попаднала на една в която историята ту се разказваше от името на жената, ту от името на мъжа, но не ми допадна особено това прехвърляне от "главата" на единия в главата на другия.

И аз не съм чела от гледна точка само на мъжа и ще ми бъде много интересно. От друга страна обожавам, когато в една книга "се прескача от глава в глава" и виждам двете гледни точки. Така добивам по-ясна представа за героите, за чувствата, които ги вълнуват и страстите, които ги завладяват. 

Като човек, който преди време ненавиждаше повествованието от първо лице, сега мога да кажа, че го обожавам. Повечето книги, които четох напоследък са от първо лице и показват и двете гледни точки, харесах "Красивата" поредица на егмонт, приятни книжки са, но фаворит от издадените на български ми е "Миг преди никога". Нямам търпение за излизането на втората книга на български.

Прочетох и доста такива книги на английски, ако някой желае мога да му препоръчам нещо конкретно.

Аз продължавам нищо да не чета, обаче се захванах със слушане, докато шофирам. За съжаление, на български нямаше абсолютно нищо интересно като за мен, за сметка на това на английски почти всичко. Открих, че мога да прослушам една-две глави дори докато се занимавам с шетане и разни други домакински неприятни дейности. Мислех, че ще се разсейвам, обаче успявам да следя историята и адски се забавлявам, когато четецът вкарва разни интонации. Сега обмислям да си потърся и нещо на руски, защото езика ми е по-приятен за слушане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво беше, че съм забравила, втората книга е няколко години по-късно, нали? Не първата през погледа на Кейт?

Да, около две години по-късно.

Първата, Заплетени, е през погледа на Дрю..

Втората, Усукани, е през погледа на Кейт Брукс.

Епилогът в Усукани е  отново през погледа на Дрю.

Дали защото подходих с предубеждение, защото заглавията са изключително ... смотани, но книгите се оказаха великолепни..

Редактирано от ceceto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, около две години по-късно.

Първата, Заплетени, е през погледа на Дрю..

Втората, Усукани, е през погледа на Кейт Брукс.

Епилогът в Усукани е  отново през погледа на Дрю.

Дали защото подходих с предубеждение, защото заглавията са изключително ... смотани, но книгите се оказаха великолепни..

мерси, а относно заглавията... първия път като видях корицата на втората книга помислих, че пише "уСмукани" :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като човек, който преди време ненавиждаше повествованието от първо лице, сега мога да кажа, че го обожавам. Повечето книги, които четох напоследък са от първо лице и показват и двете гледни точки, харесах "Красивата" поредица на егмонт, приятни книжки са, но фаворит от издадените на български ми е "Миг преди никога". Нямам търпение за излизането на втората книга на български.

Прочетох и доста такива книги на английски, ако някой желае мога да му препоръчам нещо конкретно.

Единствената книга в първо лице, която прочетох е Първият гроб отдясно и мноооогооо ми хареса. За това нямам предубеждения, всичко може да ми хареса в точния момент. Иначе мисля, че не съм попадала на други такива от любовните. В Goodreads ми привлече погледа Leo на Mia Sheridan доколкото видях и тя е в първо лице, но според резюмето е нещо, което би могло да ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената книга в първо лице, която прочетох е Първият гроб отдясно и мноооогооо ми хареса. За това нямам предубеждения, всичко може да ми хареса в точния момент. Иначе мисля, че не съм попадала на други такива от любовните. В Goodreads ми привлече погледа Leo на Mia Sheridan доколкото видях и тя е в първо лице, но според резюмето е нещо, което би могло да ми хареса.

Това с гробовете ще подмина ...

Още се мъча с втория гроб отляво....

Наистина е мъка .....(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В списъка ми е тази поредица, обаче е дългичка и я отлагам, иначе резюмето наистина е повече от интересно, много си падам по такива сюжети - старата любов ръжда не хваща. Ако я пробваш, задължително сподели мнение.

Първият гроб, подкрепям аз също много я харесах, но след като Ибис обявиха, че я спират не продължих с поредицата, не ми се че дочита на английски, а икато цяло напоследък по-рядко чета паранормални романи.

Иначе има една по-стара поредица, която също е първо лице - Травис на Лайза Клейпас, това беше моето сефте с повествование от първо лице, също е страхотнаааа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз като вас съм прочела само Първият гроб отляво, нататък нямах стимул - спирайки поредицата, нямам шанс да я прочета понеже четенето на чужд език ми е проблем. Пете, по-вероятно е ти да прочетеш Лео и да споделиш впечатления  :)

По темата чудя се какво да подхващам след Перфектният мъж. Петето беше доста убедителна с хваленето на Ще те чакам и може би ще е тя  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз като вас съм прочела само Първият гроб отляво, нататък нямах стимул - спирайки поредицата, нямам шанс да я прочета понеже четенето на чужд език ми е проблем. Пете, по-вероятно е ти да прочетеш Лео и да споделиш впечатления  :)

По темата чудя се какво да подхващам след Перфектният мъж. Петето беше доста убедителна с хваленето на Ще те чакам и може би ще е тя  :)

Почвай я и не се чуди, залагам си читателската репутация за тази книга :)

А аз намерих малко време и чета "Сбъдната любов", горе долу съм на една трета, интересно ми е и засега ми понасят любовните трепети на главните. Обаче доста неща ме дразнят, например разпокъсаността на сюжета, това ми е проблем от последните няколко книги, а оргията на която станах свидетел просто не ми се коментира, дойде ми в повече вече. Уорд се олива с тея работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвай я и не се чуди, залагам си читателската репутация за тази книга :)

Пете, читателската ти репутация е напълно защитена. Ще те чакам води такава война с нощта и безапелационно спечели, че в момента съм полузаспала, но щастлива. Приключих я...

Благодаря ти за препоръката и то много...

А какво ще чета сега? След като ми мине еуфорията от прочетеното, ще търся препоръки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете, читателската ти репутация е напълно защитена. Ще те чакам води такава война с нощта и безапелационно спечели, че в момента съм полузаспала, но щастлива. Приключих я...

Благодаря ти за препоръката и то много...

А какво ще чета сега? След като ми мине еуфорията от прочетеното, ще търся препоръки :)

Много се радвам, че ти хареса толкова.

Само кажи кой жанр предпочиташ за четене и веднага ще те залея с препоръки - съвременно и с криминална нишка - Лори Фостър и "Да поемеш риска" или Лора Кей и "Тежко изпитание", съвременно без кримка - Дъблин стрийт, историческо - горещо ти препоръчвам поредицата на Кинли Макгрегър, страшно я харесвам и паранормално - Обсидиан на Дженифър Арментраут, а ако искаш да продължиш с ню адулта - Да изгубиш Хоуп на Колийн Хувър. Направи си един задължителен списък, после ще те изпитвам на него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че ти хареса толкова.

Само кажи кой жанр предпочиташ за четене и веднага ще те залея с препоръки - съвременно и с криминална нишка - Лори Фостър и "Да поемеш риска" или Лора Кей и "Тежко изпитание", съвременно без кримка - Дъблин стрийт, историческо - горещо ти препоръчвам поредицата на Кинли Макгрегър, страшно я харесвам и паранормално - Обсидиан на Дженифър Арментраут, а ако искаш да продължиш с ню адулта - Да изгубиш Хоуп на Колийн Хувър. Направи си един задължителен списък, после ще те изпитвам на него :D

Хихихи много ти благодаря, Петенце. С теб на около си имам най-страхотния справочник "Прочети това много ще ти хареса". :)

Ще прочета всяка от книжките и ще се отчета с подробен коментар  :P

Но и ти продължавай да ме радваш с коментари, а аз ще трупам книги за четене до пенсия :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прочетох сравнително бързо "Сбъдната любов", доста ми хареса, беше много интересна и сега съм в пълна бойна готовност за "Кралят", нямам търпение да излезе. Веднага след това метнах "Да опитомиш планинец", която също адски ми хареса, пристрастена съм Кинли Макгрегър/ Шерилин Кениън, след като довърших книгата единственото ми желание беше да започна още нещо от авторката. По-късно ще споделя по-обширно мнение и за двете книги в съответните теми.

В момента, изнедвайки дори себе си, чета "Разбий ме" на Тахере Мафи, поредната тийн история, която ми хвана окото, обаче за разлика от друг път наистина я започнах. Повествованието е от първо лице, с което вече съм свикнала, действието тече в сегашно просто време, което доста ме изнервя за четене, обаче и към това почвам да навиквам. Иначе историята доста ме грабна, много ми е интересно, въпреки че съм минала само 50 страници. Книгата е поднесена по изненадващ начин, не съм го срещала този похват, но прикова вниманието ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво Пете, минала си книгата на Куин и Блей. А за тази която четеш сега, за времето, мен много ме изнервя и съм зарязала не една и две книги заради него, всичко мога да понесе, но не и да чета в сегашно просто. Аз боря книгата "Lion's Lady" на Джули Гарууд, и казвайки боря, имам предвид превеждам. Книжката е прелестна, Джули Гарууд винаги успява да ме изненада приятно. Главната героиня е много ралзична от това с което сме свикнали, и доста ме радва. Главния пък си е от познатата порода "рогато говедо" като всички главни герои на авторката, тъй че и тук съм доволна от образа който е изградила. Отново имаме второстепенна супер сладка двойка за която разбира се, няма книга, и направо полудявааааам :D  Иначе книжката е доста дебеличка, но върви леко и приятно, като я изчета цялата ще разкажа по-подробно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прочетох сравнително бързо "Сбъдната любов", доста ми хареса, беше много интересна и сега съм в пълна бойна готовност за "Кралят", нямам търпение да излезе. Веднага след това метнах "Да опитомиш планинец", която също адски ми хареса, пристрастена съм Кинли Макгрегър/ Шерилин Кениън, след като довърших книгата единственото ми желание беше да започна още нещо от авторката. По-късно ще споделя по-обширно мнение и за двете книги в съответните теми.

В момента, изнедвайки дори себе си, чета "Разбий ме" на Тахере Мафи, поредната тийн история, която ми хвана окото, обаче за разлика от друг път наистина я започнах. Повествованието е от първо лице, с което вече съм свикнала, действието тече в сегашно просто време, което доста ме изнервя за четене, обаче и към това почвам да навиквам. Иначе историята доста ме грабна, много ми е интересно, въпреки че съм минала само 50 страници. Книгата е поднесена по изненадващ начин, не съм го срещала този похват, но прикова вниманието ми.

Браво Пете, минала си книгата на Куин и Блей. А за тази която четеш сега, за времето, мен много ме изнервя и съм зарязала не една и две книги заради него, всичко мога да понесе, но не и да чета в сегашно просто. Аз боря книгата "Lion's Lady" на Джули Гарууд, и казвайки боря, имам предвид превеждам. Книжката е прелестна, Джули Гарууд винаги успява да ме изненада приятно. Главната героиня е много ралзична от това с което сме свикнали, и доста ме радва. Главния пък си е от познатата порода "рогато говедо" като всички главни герои на авторката, тъй че и тук съм доволна от образа който е изградила. Отново имаме второстепенна супер сладка двойка за която разбира се, няма книга, и направо полудявааааам :D  Иначе книжката е доста дебеличка, но върви леко и приятно, като я изчета цялата ще разкажа по-подробно :)

Момичета, радвам се за книгите, които четете, но доколкото си спомням в българския език няма сегашно ПРОСТО време, а има само СЕГАШНО ВРЕМЕ, което е от групата на простите глаголни времена.  И за да не излиза, че се заяждам или съм голословна, ви пускам линк,  където са обяснени времената: 

http://www.slav.uni-sofia.bg/grammar/morf30.html

А, иначе по темата, чета Sweet Nothings на Catherine Anderson. Приятна и лека за четене книжка, с интересна история наблягаща на човешките отношения и поради тази причина с ограничени сексуални изпълнения, което според мен не би се харесало на по-широката публика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчетох Lion's Lady и мога да кажа, че Джулка отново ме очарова. Героите й са прекрасни. Слагам следващото в бяло, ако някой не иска да не го чете, че издавам доста от книгата. :mark: . Главната героиня е дъщеря на англичанка и крал на малка държава. Разбирайки, че съпругът й не е това, за което го е мислела майка й бяха от него в колониите, там ражда главната, но след стечение на обстоятелствата, Кристина бива отгледана от семейство индианци. През това време, главният, Лайън, губи жена си по време на раждане и разбира, че жена му му е изневерявала не с кой да е а с брат му, и детето е било на брата, заради което се зарича никога да не се ожени повторно. И така минават години, Кристина се връща в Англия, заедно със злобната си стара леля, която е просто ужасна персона. Лайън я вижда и на мига е запленен от нея. Каквото и да я попита, тя отговаря така, че дефакто нищо не казва за себе си, което разбира се го амбицира да научи всичките й тайни. Кристина от своя страна иска отмъщение. Всички смятат, че майка й е била луда да зареже принц, и тя иска да докаже, че не е така, освен това, макар да я е страх иска да застане пред баща си. От друга страна макар да знае, че леля й е пълно куку иска да помогне и на нея да се върне в обществото, от което е била отританта, защото е гадна злобарка. За да постигне всичко това и после да се прибере у дома при индианците, тя трябва да крие истинската си същност, макар да се задушава в обществото. По тази причина и когато Лайън я притисне да му каже нещо за миналото си, тя започва да лъготи. Но тъй като не е особено добра, все се оплита, и забравя какво е казала. Няма да разказвам всичко, за да не разваля удоволствието от книгата на тези, които смятат да я прочетат. Ще кажа само, че типично за Джули има много сладки и забавни моменти. Единия от които беше, момента в който главната отказа да се омъжи за Лайън, след като бяха прекарали нощта заедно и той реши, да я компрометира като се изтъпанчи на входната врата на дома й само по полу закопчани бричове и започна да маха и да поздравява каретите минаващи около него :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прочетох и "Кралят", леле мале, невероятна книга, направо ме размаза, Уорд в пълния й блясък.

Сега започнах "В леглото на дявола", имам големи очаквания, дано се оправдаят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прочетох и "Кралят", леле мале, невероятна книга, направо ме размаза, Уорд в пълния й блясък.

Сега започнах "В леглото на дявола", имам големи очаквания, дано се оправдаят!

После да споделиш, че и аз си купих двете книжки. За Краля нямам питънки ама за леглото ми е интересно, не съм чела нищо от авторката.

Иначе аз тъо и упорито продължавам с Джулито Гарууд на английски. Ментах се на книга 2 от Шпиони на короната и чета Guardian Angel. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Избрах теб и много ми харесва за сега. Има много забавни, но и доста тягостни моменти. Като я прочета ще споделя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Избрах теб и много ми харесва за сега. Има много забавни, но и доста тягостни моменти. Като я прочета ще споделя :)

Ох, напарво ти завиждам, че я четеш за първи път, страхотна книга! Цялото ми уважение към Ибис и останалите книги от поредицата, но никоя не може да се сравнява с "Избрах теб" и "Знойни сънища".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, напарво ти завиждам, че я четеш за първи път, страхотна книга! Цялото ми уважение към Ибис и останалите книги от поредицата, но никоя не може да се сравнява с "Избрах теб" и "Знойни сънища".

Голям кеф е за сега. До сега бях чела само Знойни сънища. Страхотна книга и с удоволствие ще си я препрочета, като героите вече ще са ми по-познати и близки, защото съм с нагласа да прочета цялата поредичка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз през последните седмици почетох досна, но пък нещо нямам настроение за писане на дълги и протяжни коментари, прави ми впечатление че само се повтарям във възторга си от всяка прочетена книга, пък нали е модерно да се хейтва, не се вписвам в обстановката с моите хвалебствия.

"В леглото на дявола" на Лорейн Хийт - много ми хареса, ще я следя авторката, мисля че всяка почитателка на историческите романи ще остане доволна. Зарибих се по поредицата, видях че е само от четири книги, дано скоро да видим и останалите на български. Оценката ми е 5/5.

"Красиво начало" на Кристина Лорен - хубава книжка, обаче малко излишна според мен, но аз просто рядко се радвам на новели, въпреки това беше забавна и интересна. Оценката ми е 4/5.

"Разбий ме" на Тахере Мафи - първият ми дистопичен тийн роман, който прочетох докрай и харесах, направо нямам търпение за следващата книга, едвам се удържам да не я подкарам на английски. Силно препоръчвам на почитателите на жанра. Оценката ми е 5/5.

"Мрачният рицар" на Кинли Макгрегър - страхотна и много интересна, напълни ми душата, и как само свършва, следваща от поредицата обещава да е дори още по-хубава. Доста нови герои срещнах, жалко че авторката не ги е увековечила със собствени книги. Оценката ми е 5/5.

Попаднах и на една много интересна книга в гуудрийдса:https://www.goodreads.com/book/show/18053206-the-return-of-brody-mcbride

Значи в тоя роман имаше абсолютно всичко, което супер много харесвам - връзка от типа старата любов ръжда не хваща, две много сладки момиченца, герой с тежко минало, пък на всичкото отгоре и военен с много готин брат, чиято история ще прочета с удоволствие. Много беше интересен момента с децата на главните герои - Броуди заминава, за да стане войник и без да знае оставя бременната си приятелка Рейн и още една ужасница, също бременна с негово дете. Двете жени раждат едновременно и Рейн взима чуждото момиченце и го отглежда заедно със своето. Бях възхитена от Рейн, от любимия ми, вечно страдащ по един мъж, тип жена. Та Броуди се връща след осем години в малкото им градче и доста добре прие новината за децата си, беше готов веднага да си играят на семейство, но на Рейн й трябваше повече време да му прости. Пекрасна книга, препоръчвам на англочетящите, оценката ми е 5/5.

Сега ми се е дочело нещо на Нора Робъртс, толкова имам да наваксвам с нейните книги, че просто не знам откъде да я подкарвам. Започвам "Колекционерът", дано да е интересна, ако нещо не ме грабне от раз, сменям рязко четивото със "След" на Ана Тод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да се мятам на врата на Боби Том в страхотния "Рай в Тексас". Много ми хареса образа му от "Избрах теб", особено какво направи на последният мач на Старс... Надявам се книжката да ми хареса поне на половина на предишната...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да се мятам на врата на Боби Том в страхотния "Рай в Тексас". Много ми хареса образа му от "Избрах теб", особено какво направи на последният мач на Старс... Надявам се книжката да ми хареса поне на половина на предишната...

Интересно ми е какво ще кажеш за "Рай в Тексас", това е една от малкото книги, които не мога да дочета, не знам колко пъти съм я започвала и все се отказвам някъде по средата.

Иначе не ти препоръчвам да четеш една след друга книгите от която и да е поредица, разнообрази с нещо друго и също толкова страхотно като "Избрах теб", мога да изляза с някое предложение, ако споделиш какво ти се чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какво ще кажеш за "Рай в Тексас", това е една от малкото книги, които не мога да дочета, не знам колко пъти съм я започвала и все се отказвам някъде по средата.

Иначе не ти препоръчвам да четеш една след друга книгите от която и да е поредица, разнообрази с нещо друго и също толкова страхотно като "Избрах теб", мога да изляза с някое предложение, ако споделиш какво ти се чете.

И на мен ми е интересно как ще се развие историята и гледам да нямам много големи очаквания, за да не се разочаровам.

Какво ми се чете? Не знам... чете ми се нещо такова... с много хумор, но и стискащи гърлото моменти, напрегнато и оставящо ме с изгризани от напрежение нокти /може и с криминална нишка/. Последните ми попадения Перфектния мъж и Избрах теб точно задоволиха тези желания. Чакам препоръки. А за поредноста на поредиците правила съм го номера да изчета поредица една след друга и това не е за мен по принцип, пренасищам се на авторката и недооценявам книгата. Но има и изключения, за няколко дни изчетох първите 4 книги на Братстото, трябва ли да казвам, че не съм спала и яла почти /макар, че като се замисля наистина Бъч наистина май не го оцених достатъчно след Зи.../

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...