Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пробвай с други браузъри. Иначе и аз имам лаг в chrome, Но не и в opera... :D

Редактирано от -_- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

В коя папка се намират отметките на Opera и как точно мога да прехвърля отметките си от Firefox към Opera.

С Windows 7 Ultimate 64 битова съм.

Редактирано от Gunner1886 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В коя папка се намират отметките на Opera и как точно мога да прехвърля отметките си от Firefox към Opera.

С Windows 7 Ultimate 64 битова съм.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от sispol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внасяне отметки от Firefox   KAK ?

Ако може по-подбробно, моля .... Къде се намират отметките на Firefox и къде трябва да ги поставя в Opera.

Избирам настройки опера / внасяне и изнасяне / внеси отметки от Firefox  и съм до там. После как да продължа.

Редактирано от Gunner1886 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Firefox влизаш в "отметки" - всички отметки - отваряш "импорт и бекъп" - избираш "експорт" и запаметяваш файла bookmarks.html.

Влизаш в Операта - отметки - импорт Firefox отметки - и импортваш запаметения файл.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може по-подбробно, моля .... Къде се намират отметките на Firefox и къде трябва да ги поставя в Opera.

Във Firefox натискаш Ctrl+Shift+B, за да ти се отвори 'Library'. Там имаш бутонче 'Import and Backup'. Натискаш него -> 'Export bookmarks to HTML', след което записваш файла някъде. Отваряш Opera и намираш 'Import and Export' (както sispol показа). Ако лентата с менютата е скрита, 'Import and Export' е под 'Settings' в главното меню. Внасяш файла, който изнесе преди малко от Fx и готово.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Firefox натискаш Ctrl+Shift+B, за да ти се отвори 'Library'. Там имаш бутонче 'Import and Backup'. Натискаш него -> 'Export bookmarks to HTML', след което записваш файла някъде. Отваряш Opera и намираш 'Import and Export' (както sispol показа). Ако лентата с менютата е скрита, 'Import and Export' е под 'Settings' в главното меню. Внасяш файла, който изнесе преди малко от Fx и готово.

Публикувано изображение

Аз съм с 64 и 32 битова опера и Водна лисица. Така че, при мен е малко по-различно. Но това с ръчния бакъп е най-сигурния начин за внасяне на отметки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички-един банален сигурно въпрос но...използвам остарели версии на опера и на други само защото в новите няма бутон в края на лентата за падащи посетени адреси !!! Моля да ми помогнете как в новата Опера да сложа такава че иначе е страшно неудобно...Благодаря предварително  :( !!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички-един банален сигурно въпрос но...използвам остарели версии на опера и на други само защото в новите няма бутон в края на лентата за падащи посетени адреси !!! Моля да ми помогнете как в новата Опера да сложа такава че иначе е страшно неудобно...Благодаря предварително  :( !!!!

opera:config - User Prefs - Show Dropdown Button In Addressfield

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конфига /opera:config/ потърси Show Dropdown Button In Addressfield и проблема е решен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конфига /opera:config/ потърси Show Dropdown Button In Addressfield и проблема е решен

opera:config#Show%20Dropdown%20Button%20In%20Addressfield

Копирай това и сложи отметка и запази.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не намирам къде е config нито  Show Dropdown Button In Addressfield  и не знам ....помогнете....

Пишете в адресната лента opera:config . Ще излезе екран с настройките на Операта.Със скрола надолу намирате User Prefs - отваряте го и намирате Show Dropdown Button In Addressfield и го маркирате.

opera:config#Show%20Dropdown%20Button%20In%20Addressfield

Копирай това и сложи отметка и запази.

Или по този начин копирате този линк в адресната лента и се отваря директно User Prefs - Show Dropdown Button In Addressfield - маркирате и запаметявате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена забелязвам лудо натоварване на процесора когато отворя някой артикул от Ebay.co.uk. В Ebay.com същия не товари толкова. Явно нещо от глупавата реклама, но чак пък толкова...... Каквото и да отворя в английския и процесора отива на 80-90%, а ако отворя няколко таба в Ebay.co.uk става мазало и даже и РАМ-та скача на 800МБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена забелязвам лудо натоварване на процесора когато отворя някой артикул от Ebay.co.uk. В Ebay.com същия не товари толкова.

Отворих, видях, затворих. Процесора ми някъде на 40-60% седеше, но аз имам и други неща отворени, освен сайта, който си дал. Блокирал съм рекламите по сайтовете - така можеш да направиш и ти.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че го прави и под Windows и под Linux (CentOS).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че го прави и под Windows и под Linux (CentOS).

И все пак - опита ли да блокираш рекламите, ако преди не са били блокирани, защото при мен проблемът очевидно не е толкова съществен. Евентуално да възпроизведем стъпките и да видим дали това не е конкретен конфигурационен проблем или действително се дължи на проблем между кодирането на сайта и интерпретацията му от браузера?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнения към Opera, които намирам за много полезни:

Google Search Tools Backhttp://userscripts.org/scripts/show/152796
Слага старите инструменти за търсене отляво на страницата на google search. Освен това добавя и няколко допълнителни, и прави всички да са винаги видими (не е необходимо да се натиска на "още")

No Google Search Redirect (add-on): https://addons.opera.com/en/extensions/details/noredirect/
Изключва google search пренасочванията. При търсенето на картинки освен връзката към страницата, на която се намира картинката, добавя и една директно към изображението. Това е панелът с настройки:

Публикувано изображение

И още нещо за хората, които смятат, че търсенето на картинки с google стана твърде тежко и не чак толкова удобно - Google Image Basic: http://userscripts.org/scripts/show/82140
Redirects to "basic version" of Google Images (задава по подразбиране да се използва старата версия на google страницата за търсене на изображения).

Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Скриптовете в Opera се слагат така:

Първо отваряш папката с настройки на браузъра, обикновено "C:Documents and Settingsyour_user_nameApplication DataOperaOpera". Там правиш една нова папка, например "user-scripts". Слагаш вътре всички скриптове (текстови файлове с разширение ".js"). После в "Opera_Menu>Settings>Prefernces>Advanced>Content>JavaScript_Options" задаваш мястото, където се намират тези скриптове (в случая папката "user-scripts"), и оттук нататък при пускане на браузъра те вече се зареждат автоматично. Ето как е при мен:

Публикувано изображение

Повече подробности на страницата за поддръжка на Opera: User JavaScript.
Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите скриптове съм ги сложила в диск D и когато преинсталирвам само посочвам мястото, става по-бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите скриптове съм ги сложила в диск D и когато преинсталирвам само посочвам мястото, става по-бързо.

Аз пък си ги държа на C: в отделна папка, на която правя бекъп, и соча към тази папка от няколко инстанции на Opera. Хубавото е, че библиотеки и т.н. може да се зареждат само за определени сайтове, не глобално, и така да не тежат, когато не трябва.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не щеш ли изчезнаха ми подсказките на търсачката в бързото избиране, ако нйкой има идея да помогне ще му бъда много благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не щеш ли изчезнаха ми подсказките на търсачката в бързото избиране, ако нйкой има идея да помогне ще му бъда много благодарен.

А търсачката е...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А търсачката е...?

Използвам опера 1214 и нямам проблем с нито един сайт  а само с фасебоок.Изписва ми :

Неуспех при довършване на защитен обмен на данни

Към момента адресът (УРЛ) http://redir.opera.com/speeddials/facebook/ не е достъпен. Проверете дали е изписан правилно и тогава се опитайте да го заредите отново.

Защитена връзка: Непреодолима грешка (49)

Сертификатът е валиден, но е отказано разрешение.

Отваряше фасебоок без проблем и изведнъж така се получава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване