Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Търся или поне се надявам да намеря скрипт, който да променя геолокацията /може би не се изразявам съвсем точно/... или иначе казано, винаги чуждоезичните сайтовете, които посещавам да излизат на английски, а не да ме препраща към малка част от информацията, която я има на български. С Google "проблема" се решава много лесно, но с други сайтове е мъка.

http://www.ккк.com/bg-bg/index.htm искам винаги да е http://www.ккк.com/en-us/index.htm

Редактирано от ihm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Търся или поне се надявам да намеря скрипт, който да променя геолокацията /може би не се изразявам съвсем точно/... или иначе казано, винаги чуждоезичните сайтовете, които посещавам да излизат на английски, а не да ме препраща към малка част от информацията, която я има на български. С Google "проблема" се решава много лесно, но с други сайтове е мъка.

http://www.kkk.com/bg-bg/index.htm искам винаги да е http://www.kkk.com/en-us/index.htm

Публикувано изображение

Ако обаче интерфейсът ти е на български и държиш да остане така, щракни на 'Details' и в първото поле укажи българския езиков файл - ако англоезичният файл е на адрес /locale/en/en.lng , то българският ще е /locale/bg/bg.lng

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Аз съм със браузър Opera 12.4  и не знам какво и направих, но като отворя да речем  2 сайта  като например ( kaldata.com и zamunnda.net ), като затворя програмата от хиксчето горе в дясно, и като я отворя пак ми стартира началната страница  . Ако знаете как да си го направя да ми ги запаметява ще съм ви благодарен . : ) 

Редактирано от DarkStar1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl+f12 - в отворения прозорец- на стартирай- с миналата сесия.

Да попитам и аз нещо- едно време имаше един скрипт за автодовършване на думите, ама с последните версии на Опера не работи. Някой да знае работеща версия, не искам autoComplete.

Редактирано от eleena1999 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опера ми е любимия браузер, но когато съм във Фейсбук мога да полудея от мудността на скролирането и изобщо, има ли надежда този проблем някога да се оправи. Влизам в Гугъл Кром само заради Фейса...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опера ми е любимия браузер, но когато съм във Фейсбук мога да полудея от мудността на скролирането и изобщо, има ли надежда този проблем някога да се оправи. Влизам в Гугъл Кром само заради Фейса...

В опциите на Facebook профила има такава за изтриване/закриване на потребителският профил. Това е надеждата да се оправи някога. А иначе - Facebook просто е bloatpage и ползва купища нестандартен и тежък JavaScript, за който не са си правили труда да правят каквато и да е оптимизация за различните браузери....
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В опциите на Facebook профила има такава за изтриване/закриване на потребителският профил. Това е надеждата да се оправи някога. А иначе - Facebook просто е bloatpage и ползва купища нестандартен и тежък JavaScript, за който не са си правили труда да правят каквато и да е оптимизация за различните браузери....

Много радикален подход, мислех че може да се пипне тук - там нещо и поне малко да се подобри нещо, ама нейсе. Подозирах такъв отговор обаче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

блокирай рекламите и боклуците с ghostery примерно

в G+ е същата работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

блокирай рекламите и боклуците с ghostery примерно

в G+ е същата работа

Да, може, но ми е по-лесно с Гугъл Кром, там фейса лети, няма никакво забавяне, апропо как го правят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...няма никакво забавяне, апропо как го правят?

Като оптимизират към едни браузери за сметка на други. А теорията на конспирацията казва, че това се прави, за да може един браузер да бъде изместен от друг браузер...Хаха...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

блокирай рекламите и боклуците с ghostery примерно в G+ е същата работа

Не е от рекламите, просто "рисуващият" енджин има проблем с фиксираните елементи - сегашната Opera няма да се разработва повече и най-вероятно ще си остане така, но когато покажат тази, базирана на Webkit, предполагам тези проблеми няма да ги има.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но когато покажат тази, базирана на Webkit, предполагам тези проблеми няма да ги има.

Да, ще имаме не няколко малки бъгчета, а целият браузер един голям БЪГясал боклук.Направо си инсталирай Chrome и му смени иконката на десктопа с тая на Opera и си готов. Още помня как един тест на Chrome ми докара син екран. Ако и Opera ще прави така...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще имаме не няколко малки бъгчета, а целият браузер един голям БЪГясал боклук.Направо си инсталирай Chrome и му смени иконката на десктопа с тая на Opera и си готов. Още помня как един тест на Chrome ми докара син екран. Ако и Opera ще прави така...

Песимизмът си го избираш ти. Аз лично докато не си сложа ръцете на тестов билд с Webkit, няма да коментирам какво е и какво не е - засега съм със смесени чувства.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песимизмът си го избираш ти.

Не е песимизъм, а го виждам като предателство. Това е все едно BMW да реши Ford да й прави автомобилите, а от BMW само да лепят емблемата - никога няма да стане, нали разбираш? Поради чувството на предаденост няма как да не коментирам или реагирам по друг начин.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнението ти не е точно. По- скоро пежо да правят купето и да слагат двигател на фиат(или обратното) :) , но подобни случаи има много в автомобилостроенето и то доста добри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнението ти не е точно.

Много си е точно, но все ще се намери контра аналогия. Все едно да ти извадят сърцето, да ти сложат изкуствено и да се очаква да припкаш по същият начин, както преди. А добрите случаи в автомобилостроенето са ми абсолютно безразлични в този контекст.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Имам следния проблем с Опера.

При стартирането и има леко забавяне но това не е фатално защото почти несе усеща след като вчера си преинсталирах Уиндоуса та главния ми проблем е при facebook да може за някой да е смешно че искам да го оправя за тоя фацебоок ама е много кофти та сега сам с Опера 11.51 преди това пробрах кои ли не други Опери 10.00; 10.01;12... и т.н. почти сички аз лично си Работя с Chrome но бащами работи с Опера и адски много се бави зареждането и визуализирането на каквото и да било като се влезе в фацебоок през тая Опера сега сам с тая 11.51 защото в офиса съм със 11.51 и няма проблем а на моя компютър бави адски много и това стана преди няколко месеца и вчера ми писна вика си ако го преинсталирам тоя Уиндоус трябва да се оправи съмнява ме че е от това но се оказа че не е от него.

ОЦ-то ми е Windols XP SP2

Процесор: 1800 Mhz

RAM: 1 GB

Video: 256 mb

HDD: 80GB 

машинката си е стара но си работи като пушка а и този проблем с баванете го им само в Фацебоок преди преинсталирането на Лина даже компа замръзваше понякога на отворена опера с фацебоок

сега за това се сещам не е всичко на немога да се сетя още какво да напиша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тези параметри на компютъра е нормално FaceBook да ти бави и да се отварят приложенията бавно. Освен това зависи и от интернет доставчика. Освен това Windows XP SP2, не е защитен затова ще трябва да сложиш SP3.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SP2 отдавна излезна от поддръжка. SP3 ще е още 1 година и след това отива в историята. отделно компютъра ти е на поне 6-7 години, ако не и 8 години. С тея параметри за нищо не става вече. прекалено е стар. Може да опиташ с оптимизация, но това е положението и само по-зле ще става. Поздрави! п.с. Колегата ме е изпреварил :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги проблем е само в Опера през Chrom се едно компа ми е чисто нов и е с 8ГигаХерца процесор

и то бави само при отварянето на опера XP SP3 е една от некачествените добавки на XP 

да качил съм драйвърите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги проблем е само в Опера през Chrom се едно компа ми е чисто нов и е с 8ГигаХерца процесор

и то бави само при отварянето на опера XP SP3 е една от некачествените добавки на XP 

да качил съм драйвърите

Чакай сега!! Кажи каква ти е конфигурацията. Процесор на 8 гигахерца няма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега!! Кажи каква ти е конфигурацията. Процесор на 8 гигахерца няма. 

Сравнение. :)

да качил съм драйвърите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не казвам че ми е 8ГигаХерца

процесора ми е 1800 мегахерца /1.8/

под това имах предвид че това бавене ми е само при Фацебоок през Опера иначе през Chrome и през Mozzila няма никакви проблеми работи си идеално нито ми бави нито нищо зарежда си перфектно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване