Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз както както виждаш, имам слабо PC....Защо на черното, викате бяло....? Presto енджина на Opera е по-бавен от WebKit!

Първо - Presto енджина е бърз, по-бърз от Webkit бозата и второ - можеш ли да си представиш какво ще стане, когато Google премахне всяка конкуренция и Webkit стане следващият Trident(рендера на IE), когато конкуренцията бъде смачкана, върнем се към едни тъмни времена в интернет технологиите и започне една стагнация, поради липса на каквато и да е конкуренция? Нали знаеш, че всяко едно подобно нещо отваря път към тотална Google доминация?

Я старите Opera-джии кажете има ли адон за Операта подобен на Tab mix plus?

Сложих даже на Опера някакъв Фацебук адблокър и пак не блокира досадния бар, а Фейса заедно с Флекстайп и Гугъл Хром са ми трите най-противни неща свързани изобщо с информационните технологии.

Нещо такова ли? Аз ползвам Opera Adblock 0.52, на който съм преправил Config.xml от пакета, за да не се обновява до по-новата версия, която е по-бозава. Изглежда в листите на Opera Adblock-а са добавили блокирането на Facebook, защото лентата посочена от теб се блокира, виж сам:

Публикувано изображение

Що иде реч до Tabmix plus - затворените табове можеш да си ги отваряш от кошчето вдясно и дори помни къде точно си бил и можеш да се върнеш на където искаш. Има си и добавка някаква, която посочва табовете, които се дублират и ги затваря, но според мен е излишна.

А иначе адреса на фейсбуук приставката е следният

http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https://www.facebook.com/kaldata&width=980&height=180&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&border_color=%23ffffff&header=false&appId=122741737276
Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Всъщност търся добавка, която отваря нов таб от линкове към други сайтове, сърч бар, адрес бар и букмаркс, и да мога да задавам произволна ширина на табовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност търся добавка, която отваря нов таб от линкове към други сайтове, сърч бар, адрес бар и букмаркс, и да мога да задавам произволна ширина на табовете.

За ширина на табовете - никога не съм я променял. Линковете в нов таб си ги изпращам с десен бутон - Open in background tab. За добавка, която да удолетворява всичко по начина, който на теб ти трябва - не знам. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линкове в нов таб се отварят с мишката (middle click) - много е удобно.

Също така middle click върху името на таб го затваря и middle click върху лентата с табове отваря нов таб. Така че може да скриете "x"-а на табовете (Preferences, Advanced, Tabs, Additional tab options - show close button on each tab: off).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако махнеш отметката 'Reuse current tab' от тук, линкове към други домейни ще се отварят в нов таб

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е от Opera, а по-скоро от Kaldata. И на мен не ми се отваряше допреди малко, но подозирам, че е downtime, а не нещо, свързано с браузъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera пощуря ,блокира  достъпа в калдата ,преинсталирах я и махнах всияки добавки и не се оправя?????

Публикувано изображение

Ами, не се мъчи, а си вземи браузър...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А то Opera какво е? Само защото не е Gecko, Webkit или Trident не е браузер, така ли? Заради такива като теб и поради конформизъм на разработчиците ще развалят браузера, като портнат Webkit. Радвай се. Аз не. п.п Нали знаеш, че Opera е един от браузерите, който най-стриктно следва стандартите? По-скоро тя е браузер с главно Б, така че коментарите от този тип си ги задръж и не разпалвай флейм в темата за Opera.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откога downtime-ът е проблем с клиента/браузъра, който ползваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже адресите на добавките на Facebook за web страниците често се сменят, ето актуалният адрес, който да въведете във филтъра на Opera или в content blocker-а, за да може досадната Facebook лента в долната част на екрана да изчезне.

http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?*
Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже адресите на добавките на Facebook за web страниците често се сменят, ето актуалният адрес, който да въведете във филтъра на Opera или в content blocker-а, за да може досадната Facebook лента в долната част на екрана да изчезне.

http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?*

директно след plugins/ сложи звездичката 

http://www замени също със * 

Редактирано от saentist (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

директно след plugins/ сложи звездичката 

http://www замени също със *

Примерът беше за конкретен сайт - форума на Kaldata, за това и беше в този формат. Иначе имаш право.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слага се един urlfilter със тракинг оттук http://my.opera.com/Alpha-Toxic/blog/ и готово. Тия ленти на фейсбуук никога не съм ги и виждал дори.

В urlfilter.ini от връзката има повечето необходими правила за блокиране на реклами и като се сложи въпросният файл в "C:Documents and Settingsпотребителя виApplication DataOperaOpera" (за XP; за седмицата е c:users...), и се замести там наличния файл със същото име, контент блокърът на Опера вече скрива всичко каквото трябва  (почти) без нужда от ръчно добавяне на правила.

П.П. За фейсбуук най-добе направо *.facebook.com/*

Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го това. За всеки случай и с допълнения:

*.fbcdn.net/* *.facebook.com/*

*.facebook.*

*/facebook_login.gif *.twitter.*

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Оставил съм го нарочно така. Второто и може би *.twitter.* са единствените правила при мен, които се припокриват с други в urlfilter-а. Такова "дублиране" не пречи на работата на блокъра стига да не е масово, че тогава може да наблюдава относително забавяне при зареждането/работата/ на опера поради безсмислено по-големия списък, който ще трябва да се обработва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отнякъде ми се появи Yandex и тва чудо решава само кои сайтове да блокира и кои не.

Как да го разкарам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отнякъде ми се появи Yandex и тва чудо решава само кои сайтове да блокира и кои не. Как да го разкарам?

Като разширение ли е този Yandex?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като разширение ли е този Yandex?

Идея си нямам, просто излиза и казва, че страницата е блокирана от Yandex. И това след чисто нова инсталация на ОС и на Опера. Преди го нямаше това

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти излиза, като щракнеш на удивителната в адресното поле? Кой е адресът, ако не е тайна? Щях да кажа, че някои DNS-и блокират по този начин, но за да ти излиза тази удивителна, това е вътрешно за Opera - самият браузър има някакъв черен списък с адреси, само че не знам от къде е достъпен за разглеждане и/или модификация. Можеш обаче нацяло да го спреш - Settings > Preferences > Advanced > Security - там има отметка за 'Enable Fraud and Malware Protection'.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти излиза, като щракнеш на удивителната в адресното поле? Кой е адресът, ако не е тайна? Щях да кажа, че някои DNS-и блокират по този начин, но за да ти излиза тази удивителна, това е вътрешно за Opera - самият браузър има някакъв черен списък с адреси, само че не знам от къде е достъпен за разглеждане и/или модификация. Можеш обаче нацяло да го спреш - Settings > Preferences > Advanced > Security - там има отметка за 'Enable Fraud and Malware Protection'.

Сега ще пробвам какво е станало. На този етап съм безстрашен на тема вируси и зловреден софтуер

вече всичко е наред

благодаря много

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване