Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така, прегледах десетки ревюта в интернет обшо взето навсякъде е различно, тук таме съвпадат 1вите позиции.

Стигнах до извода че, ако не най-добрия, поне в топ 2 винаги e RegCure.

Има и може би десетки други с по-скромен рейтинг.

Нека всеки си даде мнението, какво ползва, защо го ползва, защо е най-добрия според вас.

:help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все още няма програма, която да изтрие само излишните неща.

Винаги може да след подобно "чистене" да се окажеш с повече проблеми, отколкото си имал преди него.

От доста време не използвам подобни програми. Последно залагах на тази jv16PowerTools

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрите се чистят най-добре с нова инсталация на ОС...

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако знаеш какво правиш - regedit.

А иначе:

http://miekiemoes.blogspot.com/2008/02/registry-cleaners-and-system-tweaking_13.html

http://blogs.technet.com/b/markrussinovich/archive/2005/10/02/registry-junk-a-windows-fact-of-life.aspx
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам 4 инструмента.От три месеца вече,компа е доста бърз и никакви проблеми.Само с един не става.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам 4 инструмента.От три месеца вече,компа е доста бърз и никакви проблеми.Само с един не става.

Чук, тесла, трион и клещи :whist:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Advanced Care PRO 3.8,IObit toolbox,CCleaner....не гледам какво трият и нямам проблеми! :lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако обърнеш внимание, всеки чистач на регистри ти дава списък, които е решил да затрие, ако още повече обърнеш внимание, може да си разгадаеш почти всеки ред, който ще бъде затрит, затрии тези, които си разгадал :lol6:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам само "CCleaner"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам само "CCleaner"

А трие ли включително и необходими за Windows файлчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам само "CCleaner"

А "той" дали може сам да се изтрие от регистрите, като евристиката му разпознае файловите си зависимости като боклук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако обърнеш внимание, всеки чистач на регистри ти дава списък, които е решил да затрие, ако още повече обърнеш внимание, може да си разгадаеш почти всеки ред, който ще бъде затрит, затрии тези, които си разгадал :lol6:

Не мога да обърна внимание...излиза ми балон в трея какво е изчистено!

Другите две...просто пускам да чистят,демек не чета списъка.

Редактирано от Alain Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да обърна внимание...излиза ми балон в трея какво е изчистено!

Аз не бих се доверил на чистач, който ще ми каже, поправих ви 250 грешки в системния регистър при включването на системата, пляскайте с ръце и се радвайте. После що ми няма файловите асоциации :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи какъв чистач ползваш...и нали си създават копие за възтановяване! :blink: Мненията са разнопосочни.Най-доброто,писано по-горе преинсталация или въобще отричането на чистенето. Включая ръчно изтриване на празни редове.Спорът е има ли някакъв ефект от това?! Аз мисля,че всеки излишен баласт не е нужен логично погледнато...а дали ускорява ОС-а и колко е друга бира! Моят фаворит е ХР!И досега абсолютно н и к о г а не съм имал проблем с регистрите с всички ползвани от мен чистачи!

Редактирано от Alain Delon (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи какъв чистач ползваш...и нали си създават копие за възтановяване! :angry:

Мненията са разнопосочни.Най-доброто,писано по-горе преинсталация или въобще отричането на чистенето.

Включая ръчно изтриване на празни редове.Спорът е има ли някакъв ефект от това?!

Аз мисля,че всеки излишен баласт не е нужен логично погледнато...а дали ускорява ОС-а и колко е друга бира!

Моят фаворит е ХР!И досега абсолютно н и к о г а не съм имал проблем с регистрите с всички ползвани от мен чистачи!

CCleaner ти е фаворит или греша? на pc-то си имам RegSupreme, възможно е да не сте я чували дори, но ми я препоръчаха че е лека и "вършела същата работа като всички", доколко е вярно последното - незнам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Advanced Care PRO ми е фаворита с автоматична настройка за ежедневно почистване регистри и други ненужни файлове. IObit Toolbox е портабле безплатен вариант също с опция за дълбоко сканиране и почти същите функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CCleaner ти е фаворит или греша? на pc-то си имам RegSupreme, възможно е да не сте я чували дори, но ми я препоръчаха че е лека и "вършела същата работа като всички", доколко е вярно последното - незнам :angry:

Вярно е ! Почти същата работа като всички останали върши. Което означава, че спокойно може да я деинсталираш и да живееш и без нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бих казал използвай тази която познаваш най добре! Всичко опира до познаването на даден продукт. Иначе глас за Advanced SystemCare.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, но напоследък избягвам да ползвам повече от 2 програми. Засега това са CCleaner и Windows 7 Manager. Не казвам, че са кой знае колко добри, но често се налага да се почисти това онова, не само регистри. И понеже не съм навътре в нещата с regedit, гледам да ползвам инструменти за почистване. Преди ползвах повече програми, но с годините установих, че колкото по-малко се ползват, толкова по-малка е вероятността да се прецака нещо. Когато вече тия не помагат, просто минавам на някоя друга, а някоя от тях зарязвам. Ако не се ползват програми и не се ровичка в регистрите, идва един момент и то много скоро, в който компютърът се забавя страшно много. Така, че каквото и зло да са тия програми понякога, без тях по-зле. Ще дам два примера само. Караха ме да измисля някакъв нов лаптоп, защото старият не се справял и Word отварял за 2 минути. Малко почистване и почна да зарежда за секунди. Отпадна преинсталация на Windows или покупка на нов. Втория случай с брат ми, дето не си чисти компютъра с години и инсталира каквото му падне. Същата работа. Опера зарежда 2 минути. Елате сега да видите лаптопа. Така, че неползването на почистващи програми, за кратко време води до тоя ефект. Не съм привърженик на точно определени програми, но ползвам CCleaner заради една полезна функция - бързо почистване на шпионски бисквитки, които ми се лепват веднага, след влизане в един сайт за онлайн игра. Това понякога водеше до крашване на играта по неизвестна за мен причина, но след почистване на тия бисквитки веднага след влизане в тоя сайт и стартиране на играта, вероятността да стане това бе малка. CCleaner прави това за секунди, за разлика от други подобни програми. А някои от тях, като AdvancedSystemCare, дори не можеха да ги почистят и бисквитките си оставаха. Освен това тая програма е дразнеща с бавното си действие и натрапчивото си поведение във free версията. Windos 7 Manager също действа бавно и дълбоко, но нея ползвам по-рядко - когато имам време за това. Освен това програмата има много други инструменти за настройки и поправки на грешки, които все пак са опасни понякога и ми отнемат повече време да разбера, какво точно съм направил с някое свое действие :biggrin:

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже авторът на темата спомена RegCure, реших да направя експеримент. Изтеглих Windows XP (Virtual PC VHD), или по-точно готова виртуална машина, подготвена за Microsoft Virtual PC. В тази инсталация регистрите са чисти са като на къпано дете дупето.

Та инсталирах виртуалната машина, сложих Windows XP SP3 (Virtual PC VHD)от Microsoft, снимка:

Публикувано изображение

След това инсталирах и стартирах RegCure. Получиха се много грешки. Да видим колко са те, снимка:

Публикувано изображение

Ужас! 135 проблема на чисто нов Windows? Леле...

Хайде да се опитаме оправим грешките с RegCure:

Публикувано изображение

Ще ги оправим, ама друг път. RegCure иска пари за платената версия, за да изчисти несъществуващи проблеми. Всеки може да направи този експеримент, дал съм доста информация.

Според мен RegCure (и повечето подобни на нея) програма е менте (rogue), която има шарен интерфейс и симулира несъществуващи проблеми. Повечето програми от този тип са почти същите, като авторите им разчитат на неосведомеността на потребителите. За да продават шарените си плеърчета. От които няма абсолютно никаква файда, както се спомена по-назад в темата...

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже авторът на темата спомена RegCure..........

Мерси приятел. Бях на път да я тегля.

Редактирано от nologo
    Доста дълъг цитат (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси приятел. Бях на път да я тегля.

Твърде дълъг цитат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има много такива програми и колко са по-шарени толкова са по неефективни ! Но пък има други които с години си карат с един същ интерфейс ! Пробвал съм Wintools.net и тя в много отношения е ефектнивна , но не достатъчна според мен ! Засега съм имал проблем с нея - прецаква Roxio Cineplayer ! Който не я виждал нека я види :biggrin: има интересни неща в нея :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.