Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

capnemo

Бисери от форума версия 2!

Препоръчан отговор

Един бисер който не е от тука, но вчера случайно се натъкнах на него и немога да го пропусна туко така: 

(Няма да изпадам в подробности за сайта от който е. Моля и вас да не го правите!)

Най лесният начин да опишеш един филм :)

Публикувано изображение

Сега въпросът е "Да тегла или да не тегла" или казано на наш си език "Боза с баничка или само боза".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавие на тема :  Купувам брониран инкасо автомобил :)

Просто ме изненада заглавието,все пак форума е повече IT ориентиран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавие на тема :  Купувам брониран инкасо автомобил :)

Просто ме изненада заглавието,все пак форума е повече IT ориентиран...

Леле като по филмите :D , планът бе съставен, трябваше само да се намери автобил и точният шофиор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов бисер:

Леле като по филмите :D , планът бе съставен, трябваше само да се намери автобил и точният шофиор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов бисер:

Добре де хвана ме, смейте се на бисера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов бисер:

Товае бисер в бисера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак толкоз пък смешно, не виждам аз. 

Но бисера си е бисер и трябва да се зачете :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шафиор си е доста важна професия :D

И да повтаряш едно нещо като папагал също ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да повтаряш едно нещо като папагал също ;)

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си затварям очите,акам да  докажеш твърденията си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имах един стар харддиск от 80 гб, който достига скоростти едва 50-60мб/сек за големи файлове, за малки файлове беше още по-зле. Та, реших да го овърклокна и вместо 12 да му пусна да речем - 13.5 волта, но резултатът беше нулев. Харддиска се държеше неадекватно, забиваше, имаше непостоянна скорост и т.н. Когато му пуснах малко повече - някъде към 15 волта, още от старта - нещо отдолу от платката изпуши и изобщо вече не ще да тръгне. Разглобих го и видях, че някакъв чип беше изгорял по платката. Вече се досещам защо стана така. Трябваше и 5-те волта да уголемя на около 6 или 6.5 волта, аз уголемих само 12-те волта. И така, харддиска вече е за кофата. Купих си друг на Seagate Barracuda от 1TB на 7200rpm и вадеше скорости от около 120мб/сек. И него реших да овърклокна, като за начало увеличих 12-те волта на 13, и 5-те волта на 6 волта и още от старта... и той изгоря !!! Пълен боклук. Явно и двата харддиска не стават за овърклок. Кажете ми, аз ли бъркам нещо при операцията по овърклок или просто харддисковете не струват ? Мисля да си купя WD Black от 1TB, подходящ ли е за овърклок ? Можете ли да ми препоръчате други харддискове, които стават за овърклок ? Бюджет : 200-300 лева.   Благодаря предварително !

п.с. Сега забелязах какъв му е ника... Ама да се прекръсти на hdd_killer...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.с. Сега забелязах какъв му е ника... Ама да се прекръсти на hdd_killer...............

Може само 2 пъти в месеца да се променя името...Явно ги е израходвал, интересно ми е преди рамта, какво е убил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама тоя продължава....

Хора, сериозно питам ! Щом като вместо да ги овърклокна, ги изгорях, значи нещо бъркам. Странно, но във биоса нямаше възможност за вдигане на волтажите на харддисковете, можеше само за процесора, видеокартата и рам паметта, но за харддисковете нямаше никъде настройка. Пробвах със ъпдейт на биоса, ама пак не стана. Затова си купувах външни трансформатори за 13 и нагоре волтажи. Сега ми кажете, сериозно - къде бъркам или каква е грешката, която допускам при овърклока ! Не мисля, че проблема е в въшният трансформатор - да, захранването не е импулсно, а трансформаторно, ама не би трябвало да има проблем.

Да, така е. Платките им са устроени да работят на 12 волта, не повече, ни по-малко. Можех да вържа директно на мотора по около 14 волта, но не го направих, защото така ще върти само на максимални обороти, а пък във платката има и контролер на самият мотор и оборотите му според действията или режима му на действие. Затова го вързах през платката. Явно проблема е, че самите чипове и контролери изпушват от по-високият волтаж. Трябва да се пробвам, да взема такива, които са за по-голям волтаж... Не знам дали ще успее, ще се поровя в интернет...

Луд умора няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ram_killer, на 23 Авг 2013 - 2:20 PM, написа:Публикувано изображение

Здравейте !

Имах един стар харддиск от 80 гб, който достига скоростти едва 50-60мб/сек за големи файлове, за малки файлове беше още по-зле. Та, реших да го овърклокна и вместо 12 да му пусна да речем - 13.5 волта, но резултатът беше нулев. Харддиска се държеше неадекватно, забиваше, имаше непостоянна скорост и т.н. Когато му пуснах малко повече - някъде към 15 волта, още от старта - нещо отдолу от платката изпуши и изобщо вече не ще да тръгне.

За първи път чувам за овърклок на диск :) Венага му предлагам на юнака ,да пусне 400-500 волта на монитора ,и да го овърклокне малко ,може да изкара по яки цветове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам той човека днес се регистрирал със сигурност си прави та.ак и се забавлява,ма и ние с него де :D Да е жив и здрав :D  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че тоя пич или няма с кого да си пише в скайп или чат и затова си прави ташак тук :) Не може да има толкова .......... хора :( Имаше преди един който беше разбил цокъла на процесора , друг пък изнасяше процесора си от вън да изстине .......и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tоя пич ме стресна Искам да си взема извънземно

Здравейте! Много ми е мерак да си купя Dell Alienware desktop машинка. Гледах нещо втора употреба, че новичко е от 3к до 6к Някой ма ли идея къде да си намеря втора употреба по така :D

http://www.kaldata.com/forums/topic/215368-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B2%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%BE/#entry2635047

Oще бисери..

Tерикат със черна цайса, 2 мнения и вен на Youtibe

в свободното време обича да прави музика и  да  нарушава правата на tibeto и Калдата.

Незнам къде да дам цитата то цялото е бисер:

http://www.kaldata.com/forums/topic/215344-youtibe/#entry2634525

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислим по тази логика не трябва да купува дъно, или някое по скъпо, което уш ще подкара дъното...

А де... И аз искам кола, която да подкарва кола ама...  Или пък Кока Кола, която да пие... Кока Кола :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прeсен бисер от днес.

С каква програма мога да си премахна косата?

Здравейте интересува ме с коя програма мога да се направя примерно 1 номер или 0 номер?

http://www.kaldata.com/forums/topic/215401-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Имам сериозен въпрос, само сериозни отговори моля!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може само 2 пъти в месеца да се променя името...Явно ги е израходвал, интересно ми е преди рамта, какво е убил...

Мозъчните си клетки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с  тези команди можеш ли да свалиш средно защитен сайт...

пример

ping www.site.com

ping 87.240.131.104 -t 6000  (това е IP то на сайта  site.com)

и след  това да отвориш  няколко прозореца под cmd и да пофторите процедурата със DOS-а

ще имали някакъв резултат към сърварите които подържат съответния сайт?

...из дневниците на пишман хакера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно тази информация, само дето не си я извел за нужния драйв... Извел си информацията за виртуалното устройство на Daemon Tools

djagi прави жалки опити да помогне на потребител с проблеми във CD-рома :) Но...уви човека не иска да си помогне сам ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблема по точно е че рома не иска да записва Публикувано изображение

ДОБРЕ РАЗБИЛАМ ,НО ЩЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ КЪДЕ НА ТОВА УСТРОЙСТВО ПИШЕ ,ЧЕ НЕМОЖЕ ДА ПИШЕ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблема по точно е че рома не иска да записва Публикувано изображение

И вместо тестовете на СД-рома ,човека дал резулаттите на виртуалното устройство :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...