Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

capnemo

Бисери от форума версия 2!

Препоръчан отговор

Не знам кой как си захранва компютърната система но моя опит и пример е следния:

• Задължително контакта да е шуко и да е занулен.
  • Стабилизатори на напрежение тип СТАБОР или нещо подобно не се препоръчват (те са с релета и предизвикват импулси при превключване, когато се получават чести промени в напрежението).
  • Когато ползвате интернет по кабел, задължително ползвайте галваничен разделител за НЕТ мрежата и задължително занулен за кутията на ПС-то с кабелчето което има.
  • Не ползвайте елементарни разклонители, който са хлабави.
  • Следете си температурата в кутията – „ЕВЕРЕСТ” или с друга програма.
  • Почиствайте вентилаторите и радиаторите от прах. При необходимост смазвайте с подходяща грес или смазка осите на вентилаторите или ги подменете с нови.
  • Използвайте подходящо мощно захранване за вашето ПС, когато е за по малка мощност на дъното и в захранването му се издуват електролитните кондензатори.

• UPS е един сполучлив вариант на стабилизатор при чести промени в захранващата мрежа. За скептиците ще кажа, че в него има стабилизатор с релета както е СТАБОР-а.
  • Аз съм ползвал стабилизатор „Стабор 350”, бях вързал всичко към него докато един ден му изгоря трансформатора.
  • Вижте си инсталацията на дома дали е изградена с проводници по малко от 2,5 квадратни милиметра. При необходимост си пуснете нов кабел само за ПС-то от предпазител след електромера.
  • В някои домове съм се сблъсквал със следната глупост: след електромера има 2 предпазителя, един за нулата и другия за фазата. Като изгори нулевия електрическия бойлера пуска захранването в къщата при включване (нали е занулен).
  • В къщи съм с няколко ПС-та, последният например при токов импулс се изключва или рестартира в зависимост как съм го настроил в БИОСА.

Опита ми е от 1986 година с компютри, дано съм бил полезен.

коментарите са излищни ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството,че човека е работил в завод за Стабор-и!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството,че човека е работил в завод за Стабор-и!

Допуснал съм грешка в името на стабилизатора, Става дума за Стабилизатор с автотрансформатор и релета "Стабитрон 350"  или не е нужно да уточнявам.  :no-no:

:)  Радвам се, че съм цитиран в този раздел но ви ненавиждам, че все още съм на  дъното. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Язък че си от Монтана / Михайловград или Кутловица по старо му ;)

Хайде един бонус от мен

Стабилизатора е искра и ги правеха и във завод Аналитик във който ми са първите 6/7 месеца от трудовия ми стаж .

Ползвал съм го до миналата година , но ми падна аванта един юпс и вече е подхвърлен :D

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Стабитрон 350"  и "Искрата" са изградени по една и съща схема и с автотрансформатор. И двата вида стабилизатора съм ремонтирал. Разликата е в кутията, първият е в метална а вторият в пластмасова. На един приятел "Искрата" му се запалила и от тогава имам лошо мнение за тях. Работил съм в завод, където правеха кутиите от пластмаса. Моя "Стабитрон 350"  го бях натоварил с цялата си техника около компютъра докато един ден запуши. Предпазителя му е 5 А аз бях поставил по слаб и въпреки това Автотрансформатора изгоря. Добре, че кутията му е метална.

Да не се разсейваме много а да спомена защо съм в този сектор "Бисери от форума".

Повечето потребители на този форум им е писнало от смисъла му и са решили да се позабавляват от някой грешки при изписване на даден проблем или при мнение написано на бързо с не издържан текст. Не е нужно да се чувствам като на изпит а важното е какво казвам.

Форумът е да споделиш, да помогнеш с каквото можеш. Не е нужно да се присмиваме на другите за това как са си написали поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти не се пали - във темата присъстваме всички , всеки е направил по някоя грешка и на момента е в темата .

За последно по стабилизатора - всичката техника , телевизор , двд , тунер , компютър и периферия и забележи - лазарен принтер :)  всичко е през него , до сега са сменени - предпазител и 2/3 ключа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да спазваме идеята на темата!!!!!! Попаднал някой тук, няма за какво да се обяснява!!! Ма и аз съм бил в тази тема, и то не 1 път. На всички се случва. Хайде да спрем по тази тема и да търсим следващият бисер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам добавена видео карта, но на други компютри без видео карта са анимирани. Възможно ли е да е друга причината, за да не са анимирани?

Заглавието на темата: Картинките с gift разширение не са анимирани

Предполагам е имала предвид, че картинките на които има изобразен подарък не се движат, особено ако компа няма добавена видео карта :P

П.П. Надявам се авторката на темата да приема това с чувство за хумор.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам е имала предвид, че картинките на които има изобразен подарък не се движат, особено ако компа няма добавена видео карта :P

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:

хехехехе, демек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехехехе, демек?

За да обясниш бисера, който си цитирал, на свой ред си написал твой бисер. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да обясниш бисера, който си цитирал, на свой ред си написал твой бисер. :P

Е добре де, ама то нали на друг компютър без видео карта се движат... :no-no: Що да е бисер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де, ама то нали на друг компютър без видео карта се движат... :no-no: Що да е бисер?

Бисер е и с подаръците ,за които говориш. :)

Авторът на твоя бисер е имал предвид разширението .gif,обаче в заглавието е написал "gift" ,и от там тръгва драмата.Ти говориш за картинки с подаръци,а то става дума за съвсем друго,

Така че ти не си се усетил как си сътворил твоя бисер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бисер е и с подаръците ,за които говориш. :)

Авторът на твоя бисер е имал предвид разширението .gif,обаче в заглавието е написал "gift" ,и от там тръгва драмата.Ти говориш за картинки с подаръци,а то става дума за съвсем друго,

Така че ти не си се усетил как си сътворил твоя бисер :)

Ама какво е това нещо .gif и как може картинка да се движи? Нали нещо да се движи трябва да е видео.  :eek: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама какво е това нещо .gif и как може картинка да се движи? Нали нещо да се движи трябва да е видео.  :eek:

Анимиран гиф, в него са записани последователни кадри :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анимиран гиф, в него са записани последователни кадри :)

Публикувано изображение

ЕДИН НОРМАЛЕН ГИФ ! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕДИН НОРМАЛЕН ГИФ ! :D

Не, това е анимиран гиф. Нормалния е статично изображение. Прочетете малко за този формат.

И не е нужно да викате!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета ще се извиня, нещата тръгнаха в друга посока, не бе това замисъла. Нека няма спор. Целта на тази тема е да се посмеем малко и за това се правя на тъп, не ми пречи и това да е за моя сметка. Ще споделя, за да спрем по нататъчни дразги, който иска да вярва, който не, сам да си прави извода, аз нямам нужда да доказвам какво знам или какво не. Но все пак, да кажа знам какво е .gif. С фотошоп, както и още куп бълвоч по мрежата съм направил стотици преди време, когато бяха много актуални като банери по сайтовете (преди флаша да ги измести). Знам и много добре какво е имала предвид авторката на темата, която цитирах като бисер. По коментара ми от цитираното ще оставя сами да се досетите какво съм имал предвид и що така съм го написал. Какво е gift. Какво е общото с "добавена видео карта". Каква е разликата между gift, gif  и т.н. Ако някой иска да изяснява още нещо, може да си пишем на лични, нямам против там да си приказваме. Мир братя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета ще се извиня, нещата тръгнаха в друга посока, не бе това замисъла. Нека няма спор. Целта на тази тема е да се посмеем малко и за това се правя на тъп, не ми пречи и това да е за моя сметка. Ще споделя, за да спрем по нататъчни дразги, който иска да вярва, който не, сам да си прави извода, аз нямам нужда да доказвам какво знам или какво не. Но все пак, да кажа знам какво е .gif. С фотошоп, както и още куп бълвоч по мрежата съм направил стотици преди време, когато бяха много актуални като банери по сайтовете (преди флаша да ги измести). Знам и много добре какво е имала предвид авторката на темата, която цитирах като бисер. По коментара ми от цитираното ще оставя сами да се досетите какво съм имал предвид и що така съм го написал. Какво е gift. Какво е общото с "добавена видео карта". Каква е разликата между gift, gif  и т.н. Ако някой иска да изяснява още нещо, може да си пишем на лични, нямам против там да си приказваме. Мир братя :)

Ахх,как ме подведе :) В първият ти пост е имало много дълбоко закодиран сарказъм,който не успях да хвана.

След това умишлено се правиш че не знаеш за какво става дума,с което тотално замаскира сарказма в предния пост ,и така се стигна до тук.

След това те гледам ,помагаш на друг как да си настрои сървъра,и си викам че няма как да не знаеш за какво става дума :)

Всъщност ти си се смял,докато няколко човека ти обясняват какво е .gif .. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това е анимиран гиф. Нормалния е статично изображение. Прочетете малко за този формат.

И не е нужно да викате!!!

Друго имах предвид - всички гифове са само на нутела ( шоколад ) и други глупости , а сега видях едно нормално гифче . :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахх,как ме подведе :) В първият ти пост е имало много дълбоко закодиран сарказъм,който не успях да хвана.

След това умишлено се правиш че не знаеш за какво става дума,с което тотално замаскира сарказма в предния пост ,и така се стигна до тук.

След това те гледам ,помагаш на друг как да си настрои сървъра,и си викам че няма как да не знаеш за какво става дума :)

Всъщност ти си се смял,докато няколко човека ти обясняват какво е .gif .. :D

Да братле, такъв беше замисъла :) То принципно всезнаещи няма и за това сме се събрали тук да се учим и да си помагаме и винаги има какво ново да научим и аз не съм изключение, но исках просто да се посмеем малко и да се забавляваме заедно и не ми пречеше това да е за моя сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за тъпия въпрос но ми казаха че руутнатите телефони Samsung винаги се взривявали това вярно ли е защото се притесних много телефона е чисто нов и е руутнат.

Мисля, че това трябва да бъде запазено за поколенията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че това трябва да бъде запазено за поколенията!

Ама руутваш и хвърляш или може със таймер да се гласи взрива? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама руутваш и хвърляш или може със таймер да се гласи взрива? :ohmy:

Броиш 21, 22 и мяташ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Броиш 21, 22 и мяташ!

Искам Самсунг с метален корпус, да са по-опасни осколките. :D

Сподели този отговор