Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

3 март - Национален Празник на България

Препоръчан отговор

Честит празник, хора! В името на всички онези светли идеи, които са взели живот и младост! Поклон пред миналото и с вяра в настоящето и бъдещето!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 252
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Честит празник!   

Горда Стара планина, до ней Дунава синей, слънце Тракия огрява, над Пирина пламеней.     Мила Родино, ти си земен рай, твойта хубост, твойта прелест, ах, те нямат край.      

Честит празник!

Публикувано изображение

lion_bg_464d4_12096701.bmp

Редактирано от Nemeria (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник на всички българи и от мен.  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Честит празник  българи.

http://youtu.be/5mkBuCu5Cv4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И това го скалъпих в последният момент с всички сили, и компютърен ресурс :D..

Дали се е получила добре или не ми е все тая, просто искам да поздравя всички Българи с тази кратка анимация :)http://www.vbox7.com/play:6e1b9ea679

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз.Малко са тъжни тия патриотични песни.Ето и нещо от мен....

http://www.vbox7.com/play:6a75f80f

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник Българи!!!

Честит празник Патриоти!!!

Аз съм националист и то краен и се гордея с това. Поради тая причина ненавиждам хора които се опитват да подменят историята ни, да подменят националните ни празници, хора които оскверняват паметници и светини.

Днес ще развея нашия роден флаг редом с руския защото колкото и да русофобстваме, то е фак, че именно Русия ни е избавила от робството, а не америка, англия или франция (за тези които ще ме поучават на правопис - запознат съм с правописа и умишлено съм допуснал грeшки)

На много глупости се нагледах и наслушах тази сутрин и никъде не чух и видях някой гордо да заяви - Честит празник Българи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята молитва

"Благословен бог наш..."О, мой боже, правий боже!Не ти, що си в небесата,а ти, що си в мене, боже -мен в сърцето и в душата...Не ти, комуто се кланяткалугери и поповеи комуто свещи палятправославните скотове;не ти, който си направилот кал мъжът и жената,а човекът си оставилроб да бъде на земята;не ти, който си помазалцаре, папи, патриарси,а в неволя си зарязалмойте братя сиромаси;не ти, който учиш робътда търпи и да се молии храниш го дор до гробътсамо със надежди голи;не ти, боже на лъжците,на безчестните тирани,не ти, идол на глупците,на човешките душмани!А ти, боже, на разумът,защитниче на робите,на когото щат празнуватденят скоро народите!Вдъхни секиму, о, боже!любов жива за свобода -да се бори кой как можес душманите на народа.Подкрепи и мен ръката,та кога въстане робът,в редовете на борбатада си найда и аз гробът!Не оставяй да изстинебуйно сърце на чужбина,и гласът ми да преминетихо като през пустиня!...

Христо Ботев

Честит празник!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно филмче,на което се постарах да вградя субтитрите и да го разделя на три,за да го възприеме фейсбук.

Руский крест над Балканами

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201736468709380&set=vb.1110649743&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201736478949636&set=vb.1110649743&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201736475749556&set=vb.1110649743&type=3

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 от най-значимите, но малко известни факти за 3-ти март  1. На 3 март 1855 г. Цар Освободител (император Александър II) се възкачва на престола2. Русия и Османската империя подписват на 3 март  Санстефанския мирен договор3. Ген. Обручев подготвил плана на бойните действия4. Как Румъния получи Северна Добруджа5. Паренсов разузнавач № 1 на короната6. Пръв вдига Самарското знаме ген. Столетов7. Плевенската епопея8. Цветя в Одрин за Белия генерал9. Капитан Петко войвода (1844-1900)10. На Берлинския конгрес 1878 г  решенията се взимат без България

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Честит празник на всички, които чувстват тоя ден като празник. А тия, дето не го чувстват, нека пак се веселят. 

Чудя се, ако живеех в края на 19 век, какво бих изпитвал на тоя ден. Може би нещо като това, когато бихме Франция по футбол през 1993 година в последната минута? А може би не? Със сигурност, ако днес съм русофил, такъв бих бил и през 19 век. Това мисля  е най-вече до характера на човек - дали се чувства българин, съпричастен с останалите слявяни, които малко или много би трябвало да са като него.  Когато човек не знае своя род стотици години наред, той се хваща и за най-тънката сламка. Поне така мисля. А сламката е тоя, който говори като него разбираемо и който би могъл да му помогне по някакъв начин. В случая това е единствено Русия. Колкото и да я оплюват днес, сигурен съм, че ако вие живеехте през 19 век и искахте по-добър живот, то Русия щеше да бъде вашата единствена надежда. Не Америка, не Великобритания, не Франция. Тия държави нямат нищо общо с вас. Вие едва ли бихте знаели повече от 3-4 френски или английски думички през ония времена. разбира се, ако изобщо бихте искали да се самоуправлявате. Знае ли човек, при толкова продажници днес, нищо чудно и през 19 век голямата част от българите да не са искали да мърдат от Османската Империя. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на всички , обичащи България !

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване