Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

3 март - Национален Празник на България

Препоръчан отговор

• Отговори 252
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Честит празник!   

Горда Стара планина, до ней Дунава синей, слънце Тракия огрява, над Пирина пламеней.     Мила Родино, ти си земен рай, твойта хубост, твойта прелест, ах, те нямат край.      

• 11 месеца по-късно...

Честит празник!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник на всички българи! Тия дни се наслушах в медиите, как сме се гордеели едва ли не с робството. Всеки втори идиот по националното радио почва с това, че българина се опирал на робството в миналото, защото нямал друго. Аз го казах - само идиот може да твърди това!  Други пък твърдят, че българина е оцелял 5 века и че това било доказателство, че не бил роб. Веднага ще попитам. Защо по някои сметки България преди падане под турско е имала население 6 милиона човека, а след освобождението около 3 милиона без да броим поробените все още територии? и това при 2 милиона изселени "турци". Къде отидоха поколенията на тия 6 милиона българи или български поданици преди падането ни под Турско робство? И защо държави, които не са били поробени имат население от по 50-60 милиона човека и повече дори? Франция, Италия, Германия, Испания, днешна Турция... Замислете се само над това и отговорете, имало ли е робство или не по българските територии!!! разбира се, оцеляват тия, които се приспособяват. Нека почетем тия, които не успяха да се приспособят и загубиха главите си. Нека потъжим за тия, които се приспособиха и смениха вярата си. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кико написа:

Честит празник на всички българи! Тия дни се наслушах в медиите, как сме се гордеели едва ли не с робството. Всеки втори идиот по националното радио почва с това, че българина се опирал на робството в миналото, защото нямал друго. Аз го казах - само идиот може да твърди това!  Други пък твърдят, че българина е оцелял 5 века и че това било доказателство, че не бил роб. Веднага ще попитам. Защо по някои сметки България преди падане под турско е имала население 6 милиона човека, а след освобождението около 3 милиона без да броим поробените все още територии? и това при 2 милиона изселени "турци". Къде отидоха поколенията на тия 6 милиона българи или български поданици преди падането ни под Турско робство? И защо държави, които не са били поробени имат население от по 50-60 милиона човека и повече дори? Франция, Италия, Германия, Испания, днешна Турция... Замислете се само над това и отговорете, имало ли е робство или не по българските територии!!! разбира се, оцеляват тия, които се приспособяват. Нека почетем тия, които не успяха да се приспособят и загубиха главите си. Нека потъжим за тия, които се приспособиха и смениха вярата си. 

Поколенията на тези българи беше избито през робството или крадено... но това е тема на друг разговор. Не е много уместно според мен да пишем тук политически коментари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, _Uzunov_ написа:

Поколенията на тези българи беше избито през робството или крадено... но това е тема на друг разговор. Не е много уместно според мен да пишем тук политически коментари.

Темата - 3 март, Национален Празник на България. Темата не е - да се поздравим за празника. Или аз нещо бъркам? казвам, какво глупости слушам тия дни по Хоризонт, понеже съм си пуснал радиото и слушам какви ли не коментари за 3 март. Не ми харесва това, че ме изкарват едва ли не, че се гордея с това, че съм бил роб. Няма такова нещо. Фактите са тия, които написах горе - българите са стопени при Освобождението си. Никой не може да оспори това. Никой не може и да оспори, че българи са били продавани на пазари за роби и че са били оковавани във вериги. и да ми казва, че имало владичество или съжителство, е срамно! Съжителство е имало за предателите и страхливците! Истинските българи или не са живи или са оцелели по трудния начин - гонени и преселвани. Разбира се, да не забравяме и тия, които са сътрудничели на поробителите. Но такива измекяри има и днес - ония, дето си дадоха гъзовете на САЩ и тем подобни! 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този термин "съжителство" трябва да лежи в затвора този, който го е казал, или въвел в учебниците!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдбата на Родината от край време е тежка.50-60 милиона на сегашната територия,дори плюс Македония е невъзможно.Плюс и тая година,за пореден път ви отвлякоха вниманието драги съфорумници.За всички бе ясно,че тая реформа с образованието нямаше да стане.Ама трябваше да прикрият доклада на ЕС.Шарени пилета ви хвърлиха.Няма значение какво твърди тоя и ония професор.Българинът дълбоко в сърцето си знае за робството.Не си мислете,че когато мажем турците през Първата Балканска тия подвизи са просто така.Хората отиват доброволно и с мъст в сърцето си колят турците.И до ден днешен както знаете в Кралството се говори за Одрин и Генерал Вазов.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник!

Малко инфо тук - http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/pet-neshta-koito-ne-znaem-za-treti-mart-video-6050862

Лично чух циганин да пожелава "Честит 3-ти март!" на турци:) Малко смешно, ама след време няма да е. В Крумовград не останаха много българи и на 1-ви т.мес. като бях на погребение трябваше да се помага и помагаха и турци. Последния българин в града със сигурност няма да го погребват българи.

П.П. Извинявам се за извънтемието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит Празник на всички!

Честито освобождение на България от турско робство!

Spoiler

Здравствуйте, братушки!

– Мамо, мамо, я ги виж!

– Що е? – Идат, погледни ги.

С пушки, с саби... – Що стоиш?

Скоро, чедо, поздрави ги!

Тях ги Бог прати насам,

да помагат, чедо, нам. –

И детето дава крушки

на солдатите без страх

и крещи на тях:

здравствуйте, братушки!

Генералът кат орел

ескадроните повежда,

а орачът се запрел

и омаян ги изглежда:

чини му се, че е сън...

Изведнъж с туптенье, с звън

приближават кат вихрушки.

Той си шапката свали

и ги поздрави:

здравствуйте, братушки!

Шипка! Шипка! Гръм се чуй.

Гурко мина планините!

Радост, чудо беше туй!

И на Тракия момите

срещат храбрите борци

и покриват със венци

техни глави, коне, пушки...

И кат стискат им ръце,

викат от сърце:

здравствуйте, братушки!

Как са горди тез момци!

Един казак варди, гони

хиляди злодей, крадци –

цели турски легиони.

И народа с лик засмен,

като гледа вече в плен

тия полкове хайдушки,

на казаците добри

тъй благодари:

здравствуйте, братушки!

Русе, 1878 Иван Вазов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит Празник

http://www.youtube.com/watch?v=W72E3_MuJ0M

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Кико написа:

Темата - 3 март, Национален Празник на България. Темата не е - да се поздравим за празника. Или аз нещо бъркам?  

:offtopic_s:

Не разбирам защо трябва да се правиш на умряла лисица...

Раздела е "Празници, поздрави, честитки", а темата от години и една и съща - който иска поздравява за празника, а който не иска и не е съгласен, просто подминава.
Трудно ли е да си пуснеш/пуснете тема за 3-ти март в Политика, Новини, История или ако щеш в Религия и мистика и там да си разтягате локумите, да си развивате теориите, да обяснявате как се чувствате и бла бла бла квотощете.
Вече всеки раздел е оплескан с всевъзможни глупости, а после тичате при Калин да се оплаквате, че модераторите ви трият постовете...
Аман!

Извинявам се на всички за офтопика, но ще го махна след малко, когато цитирания даде знак, че е видял написаното от мен.

Едит: ще оставя постовете, че написаното отдолу ме кара да строя магистрали!!!

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, algor написа:

:offtopic_s:

Не разбирам защо трябва да се правиш на умряла лисица...

Раздела е "Празници, поздрави, честитки", а темата от години и една и съща - който иска поздравява за празника, а който не иска и не е съгласен, просто подминава.
Трудно ли е да си пуснеш/пуснете тема за 3-ти март в Политика, Новини, История или ако щеш в Религия и мистика и там да си разтягате локумите, да си развивате теориите, да обяснявате как се чувствате и бла бла бла квотощете.
Вече всеки раздел е оплескан с всевъзможни глупости, а после тичате при Калин да се оплаквате, че модераторите ви трият постовете...
Аман!

Извинявам се на всички за офтопика, но ще го махна след малко, когато цитирания даде знак, че е видял написаното от мен.

Извинявам се, аз никога не чета коя тема къде е пусната. Ами ако тая тема е пусната в нови конфигурации, трябва ли да говоря за PC  с име "3-ти март"? Или ако ти преди малко си я преместил тук? Може и това да стане, нали? Оправи тогава заглавието - поздрави. Щото аз ако търся някоя програма, трябва да пиша задължително "търся" в заглавието, нали? Ако не пише се трие. И каква е разликата с тая тема? Я прочети пак заглавието. Сори, пак се извинявам че писах. Вземам си думите обратно и не поздравявам никой с празника. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Честит празник на всички Българи! Поздрав с една хубава песен на Епизод - най българската група!!!

Мда. Гледам колко българи има във форума. Точно двама досега. Иначе платени тролове в темите за Сирия и Украйна много.  

Ей с тия пичове пихме питиетта си в една кръчма навремето. 

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване